Jan Kersbergen °©rno ZATERDAG Hans van Wijngaarden in raadhuis Leger des Heilsin Immanuël- kerk Verloting Gouwebloem Expositie Jan v. Dorp Nieuw pand H. Donker Wielaard sieraad Dorpstraat Collecte Rode Kruis HDS wint dambeker WSE wil snel uit 4e klas Film in koffiebar Scholieren HAVO- Atheneum in Rusland Bijbelhuis in W’veen ’’Dubbel” WSE Cl Diploma- zwemmen Bureau politie groter Franse scholieren in raadzaal 2 TE HUUR Fietstocht Gouwebloem Dubbeltalenten Gouds museum Beroep voor dominee A.W.v.d.Plas i 30 mei 1992 Donkere avond voor witspelers Ja I j Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 27 mei 1992 onderwijswethouder K.W.Th. van Soest (WD) te midden van Franse De in de bekers gezette leden van de sjoelvereniging Wad- 9-persoonsbusjes voor bijv, personeelsovond, bruiloftspartij, visweekend. Bestelwagens van 7- 20 m3 voor verhuizing etc. Loco-burgemeester en c- scholieren in de raadzaal van het gemeentehuis. Dejongelui namen deel aan programma van c De Schans 25, Alphen a.d. Rijn 01720-75 155 V.V. ALPHENSE BOYS SPORTPARK DE BIJLEN Waddinxvener J.H. van Wijngaarden. {Foto: Archief). Jans Wielaard met haar zoon Lindert voor hun vernieuwde fietsenzaak aan de Dorpstraat in Waddinxveen. {Foto: Sjaak Note boom). WADDINXVEEN - Bij de door notaris mr. J.A.M. Koek gehou den trekking van de door de stich ting De Gouwebloem gehouden verloting zijn de volgende prijzen gevallen. Nieuw seizoen j a i een uitwisselings- de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum. (Foto: Sjaak Noteboom). 97j van Al- C1 gelegen- dinxveen. (133.790), (131.930), (131.570), (130.630), Kuipers Dros Renesse Visser 5. 6. LSL IS EEN ACTIVITEIT VAN BV LIAM GOUDA/WADDINXVEEN - Bij Team Marius Erkelens afde ling Kunstpromoties aan de Nieu we Haven 61 in Gouda exposeert Jan van Dorp gemengde technie ken met en op papier. WADDINXVEEN - In de her vormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse wordt vrijdagavond 29 mei om half negen de film Love Note gedraaid. De koffiebar is vanaf kwart voor acht voor 15- jarigen en ouder geopend. De film gaat over Darby, een jong meisje op de middelbare school, bij wie een kwaadaardige tumor ontdekt wordt. Ze zal waarschijnlijk nooit kun nen afstuderen. Om zichzelf te beschermen, sluit ze zich af voor vrienden en vriendinnen. Totdat er iemand in haar leven komt, met wie een diepe vriendschap groeit. Een eerlijke en emotionele film, die de jongelui vast zal aan spreken. AANVANG 9.15 UUR - Toegang gratis WADDINXVEEN - Honda-dea- ler en Waddinxvener H. Donker heeft een deel van het verbouwde complex van de vroegere speel goedfabriek Okkerse BV aan de Wilhelminakade-Noordringdijk officieus betrokken. Wat WSE nog rest is het Mijn- dert van Dijk-tournooi op 30 mei bij Alphense Boys. Vrijdag 12 ju ni wordt het seizoen definitief af gesloten met een gezellig avondje. WADDINXVEEN - Het Rijdend Bijbelhuis van het Nederlands Bijbelgenootschap is op donder dag 11, vrijdag 12, dinsdag 16 en woensdag 17 juni in Waddinx veen. Met de Bijbelauto zal voorname lijk Waddinxveen-Noord worden doorkruist en een deel van Wad- dinxveen-West. Aan dit evangeli satiewerk doen per dagdeel zes vrijwilligers deel, zo laat vorzitter ds. J.W. Goossen van de afdeling Waddinxveen weten. van WSE-voetbal heeft een dubbel kampioenschap behaald. Na de ti tel in groep 1 werd op het veld van Ammerstol in de finale van de bekercompetitie een zwaar be vochten 1-0 overwinning behaald op WDS. WSE Cl is daarmee het eerste WSE-jeugdteam die dat huzaren stukje klaarspeelde. De beloning van een seizoen keihard trainen en voetballen. Achtereenvolgens werden Nico- laas Boys, RVC, VEP en Sport- lust aan de zegekar gebonden en werd een finaleplaats veilig ge steld. (127.400), 3. B. (126.570), 4. Vera (125.710), 5. M. (123, (121.1 naar de zin te maken. Over en weer werden er als blijk van dank en waardering cadeautjes uitgewisseld. Voor henzelf en de achterblij vers thuis kochten de leerlin gen van de samenwerkings school allerlei souvenirs, zoals oude legeruniformen, petten, bontmutsen, wodka, sieraden, schilderijtjes en flesjes Pepsi Cola met voor hen onleesbare Russische etiketten. Naar St. Petersburg gingen 21 HAVO-4 en Atheneum-5 leer lingen. Ze maakten de reis met twee buschauffeurs en de drie leerkrachten Hein Reijs (ge schiedenis), Leo den Braber (techniek) en Jacques Kik (aardrijkskunde). Hein Reijs’ vrouw Greetje Bottinga trad op als meereizende tolk en ver pleegkundige. De bus vertrok in de nacht van donderdag 7 op vrijdag 8 mei om kwart over twaalf (aan komst in de vroege zondag morgen 10 mei) en zou zon dagavond 17 mei (vertrek vrij dagmorgen 15 mei) om kwart voor negen dik onder het stof weer in Waddinxveen terug ke ren. Beide keren stonden daar de ouders van de leerlingen en rector dr. A.W. Hendriks. (118.970), 3. Floro van Abshoven (118.640), 4. (117.220), (117.060), WADDINXVEEN - De leden van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV deden vorige week donderdag 21 mei in het Anne Frank-centrum vele schaak- zetten. Wiersma, Van der Heyden en Van den Hoek deden de beste zetten en wit en wonnen van Van Woudenberg, De Bock en Ver sluis. De Hoog en Besemer hielden el kaar in evenwicht. Verder werd het een donkere avond voor de witspelers. Zij verloren allen. De hoge temperatuur tast de logica aan of inspireert tot zonnige ac ties. Een voorbeeld. Op een van de borden werd aangestuurd op de Van Geet-opening. 1) Pc3 Pf6, 2. d4 d5, 3. Lg5 Lf5, 4. f3 h6, 5. Lf4 Pc6, 6. a3 e6, 7. e3 ld6, 8. Pge2 o-o, 9. Pb 5 Tc8, 10. LxL cxL, 11. Pg3 Lxc2. Deze ”Van Kleef-torpedo” trof doel onder de waterlijn. Ondanks een stugge verdediging, met drie stukken voor zijn dame, moest wit op de 40e zet opgeven. Er zijn 2 ronden te gaan, waarin Hennink 1 afgebroken partij te gen Kardol moet spelen. Alleen een ernstige aanval van Tesselse onnozelheid kan hem nog van het kampioenschap afhouden. De stand aan de kop is: Hennink 2203, Philipse 2103, Kardol 1736, Smitskamp 1651, Claassen 1638, Reus 1598, Jansen 1580, Van der Starre 1526, van Oort 1489, Van der Born 1470, Van Woudenberg 1465, Wiersma 1473. WADDINXVEEN - De Centrale Hervormde Gemeente van Wad dinxveen heeft in de sinds vorig jaar bestaande vacature van ds. G.C. Kunz een beroep uitge bracht op ds. A.W. van der Plas uit Urk. De nieuwe predikant komt op de ochtend van Hemelvaartsdag (donderdag 28 mei) bij wijze van kennismaking met de gemeentele den om negen uur preken in de Brugkerk (Kerkweg-Oost), de kerk van wijk Oost, die een pasto rie heeft aan de Stationsstraat. Ds. Van der Plas kent Waddinx veen uit de tijd dat hij leervicaris was bij de toenmalige predikant van wijk Noord, ds. T. van ’t Veld. Hij werd eerder in Wad dinxveen (vacature ds. J. Maas land) beroepen. Het beroepen predikantsgezin uit Urk telt vier kinderen. Afgelopen dinsdag heeft ds. Van der Plas, die ook een toezegging van be roep ontving van Hervormd Vee- nendaal, een bezoek gebracht aan de kerkeraad en de kerkvoogdij van de Centrale Hervormde Ge meente. WADDINXVEEN - Met een druk bezochte receptie op woensdagavond en open huis voor de bevolking in de dagen erna hebben Jans en Lindert Wielaard aan de Dorpstraat 22-28 iedereen laten kennis maken met hun nu compleet verbouwde fietsenzaak. Het bedrijf, dat is fases is ver nieuwd, is een sieraad voor het winkelcentrum Dorpstraat. Zowel de winkel als de werk plaats zijn volledig onder han den genomen. De Kees Kramp-beker, genoemd naar een overleden bestuurslid van de Waddinxveense damvere niging Excelsior, siert het jaarlijk se damtournooi dat nu voor de 37e keer is gehouden. Tijdens dit toumooi pakte Reeu- wijk de teeede prijs en Excelsior de derde. GOUDA - CDA-fractieleider mr.drs. Elco Brinkman in de Tweede Kamer heeft vorige week donderdag 14 mei de tentoonstel ling ’Keuzemomenten van Dub beltalenten’ geopend, die van 16 mei tot en met 2 augustus wordt gehouden in het Museum Het Ca tharina Gasthuis te Gouda. Ruim 250 belangstellenden waaronder deelnemende kunstenaars, galerie houders, museumdirecties en ver zamelaars, woonden deze opening bij. De heer Brinkman prees het feit dat deze tentoonstelling door het bedrijfsleven werd mogelijk ge maakt. Het initiatief voor de ten toonstelling ’Keuzemomenten van Dubbeltalenten’ was afkomstig van Van Dantzig Lichtenveldt, adviseurs in public relations en public affairs te Gouda, bij gele genheid van het vijfjarig bestaan. Samen met museum Het Cathari na Gasthuis waren zij ook verant woordelijk voor de organisatie van de tentoonstelling. Tijdens de tentoonstelling ’Keuze momenten van Dubbeltalenten’, worden kunstwerken van elf dub beltalenten getoond, kunstenaars die op meer dan één gebied geta lenteerd zijn. Vanuit de discipli nes theater/film, literatuur en muziek presenteert de expositie kunst die in een wisselwerking tussen twee of meerdere talenten is ontstaan. Het is de eerste ten toonstelling in Nederland die ge heel is gewijd aan het fenomeen dubbeltalent. De deelnemende kunstenaars -Herman Brood, Hugo Claus, Jan Cremer, Wim Janssen, Peter Klashorst, Hans van Manen, Wim T. Schippers, Moniek Toebosch, Alex Vermeulen, Jan Wolkers en Frans Zwartjes- zijn persoonlijk bij de samenstelling van de ten toonstelling betrokken. Zij heb ben zelf de kunstwerken geselec teerd. Kunsthistoricus Marisa Melchers verzorgde de kunsthistorische op zet van de tentoonstelling. Zij was tevens de auteur van de begelei dende catalogus, die in interview vorm is opgezet. we vestiging met twee showrooms voor nieuwe en gebruikte auto’s, kantoor, werkplaats, magazijn en parkeervoorzieningen is voorzien op woensdag 10 juni. De drie dagen er na is er open huis. Dan is ook de nieuwe brug over de ringvaart helemaal klaar. Op de plek van het door H. Don ker verlaten autobedrijf aan de Jan Dorrekenskade-Oost kunnen volgens het geldende bestem mingsplan koopwoningen worden neergezet. Hiervoor is 900 vier kante meter beschikbaar. Bij het autobedrijf van H. Donker naast de Coenecoopbrug in Wad- dinxveen-Zuid heeft zich inmid dels ook een ander bedrijf geves tigd. Het gaat hier om een filiaal van Vermaas Woonselectie uit Gouda. In het complex is verder handels- ondememing Okkerse Agencies BV en autopoetscentrale H. Ma- rijt actief, terwijl P. Hardendood van Harwa WS (winkelcentrum Groensvoorde) belangstelling heeft om daar te zijner tijd de ac tiviteiten uit te breiden met een showroom voor slaapkamermeu- bels. Verder zal op termijn de Taxicen trale Midden-Holland, een onder deel van Geukes uit Gouda, van de Brugweg in Waddinxveen naar het voormalige Okkerse-complex verhuizen om in een nieuwe en ruime omgeving aan de bedrijfs- groei het hoofd te kunnen bieden. WADDINXVEEN - WADDINXVEEN - Zaterdag 30 mei houdt Stichting ”De Gouwe bloem” haar traditionele fiets tocht. Start en finish zijn in het gebouw van De Gouwebloem aan de Tollenslaan te Waddinxveen. De start is om 9.00 uur. Er kan worden ingeschreven van 9.00 uur tot 12.00 uur en de fi nish sluit om 16.00 uur. De af standen bedragen 35 en 45 kilo- rtittér. Onderweg ontvangen de deelne mers diverse versnaperingen en na afloop ontvangt men een herinne- ringsvaantje. Dit jaar gaat de tocht via Reeuwijk, Haastrecht en door de Krimpenerwaard. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ5,- per persoon en kinderen tot 13 jaar betalen ƒ2,50 per persoon. ëfoS'ÏS »eu- S il!T£,b?,,erf£t ‘St tocht bij de heer A.J. Both, tele foon 01828-15777; WADDINXVEEN - WSE-voet- bal, dat dit seizoen degradeerde uit de derde klasse A van de KNVB wil gaan proberen - zo kondigde de WSE Weekkrant aan - zo snel mogelijk uit de vierde klasse te komen. WSE-middenvelder Patrick Rijn beek geeft toe dat dat nog een he le klus wordt: ’’Natuurlijk worden we in de favorietenrol geduwd, dat kan niet anders. Iedere ploeg komt dubbel gemotiveerd tegen ons in het veld. Maar ik heb goe- j de hoop. Er gaat niemand weg en i dat is het belangrijkste. Boven dien komt Willy Beelen weer te rug. Ik ben nog steeds van me ning dat we één van de best voet ballende ploegen van de derde klasse hadden. Nu vliegen we er uit met 20 punten, 8 punten ach terstand op de kampioen. Achter af kun je zeggen dat we met wat meer geluk die 8 punten in som mige wedstrijden hadden kunnen pakken. Maar ja, achteraf.... We beginnen met een schone lei en frisse moed aan het nieuwe sei zoen”. WADDINXVEEN - Jan Kersbergen is in het clubgebouw van ie schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijm- aan voor de derde keer kampioen geworden van de sjoelvereni ging Waddinxveen. Vlet een score van 1396 punten sloot hij de competitie 1991/1992 if. Het gemiddelde dat op deze slotavond per speler gegooid werd was 117.488. Het totaal van de sjoel-vereniging bedroeg 513.165.000 punten over het ge hele seizoen. De eerste drie van elke klasse kre gen een beker en bloemen uitge reikt. Voor de trouwe leden, die het afgelopen verenigingsjaar mi nimaal 10 van de 14 avonden ge weest zijn, was er een mooi sjoel- embleem. Deze 10 keer geweest zijn wil zeggen dat een speler 100 keer gesjoeld heeft. De totale uitslag ziet er als volgt uit: Klasse A: 1. Jan Kersbergen gemiddeld over het hele seizoen 141.190 punten, 2. Wim Valen- WADDINXVEEN - Het 125-ja- rige Rode Kruis doet weer een beroep op de Waddinxveners. De jaarlijkse campagne is weer be gonnen. Vanf 25 mei t/m 6 juni kan men het Rode Kruis helpen via de collectebus dan wel door een bedrag te storten op gironum mer 3102 Rode Kruis afd. Gouda e.o. De collectebus komt men tegen op vrijdag 29 mei op de markt en zaterdag 30 mei bij enkele win- kelcentra Denk daarbij vooral aan de vele taken van het Rode Kruis in bin nen- en buitenland. Te noemen zijn de bloedtransfusiedienst, va kantiehuizen en boottochten met de Henry Dunant voor langdurig zieken, hulp bij sportevenemen ten. Zie ook de tv-beelden over de om vangrijke hulp aan oorlogslachtof fers en bij natuurrampen. Klasse C: 1. Jan van Beek (119.970), 2. Asha den Drijver WADDINXVEEN - De Wad dinxvener Hans van Wijngaarden trekt straks met zijn bedrijf Mid den-Holland Consult BV in het gerenoveerde oude raadhuis aan de Zuidkade. Het bedrijf, dat zich bezig houdt met werving en selectie in de sfeer van organisatie, adviezenen opleidingen, is nu nog aan de Har- derwijkstraat in Gouda gevestigd. Hans van Wijngaarden is ingeno men met de nieuwe en representa tieve lokatie aan de Gouwe. Zijn belangstelling ging al een tijdje uit naar een kantoorplek buiten de gebruikelijke bedrijfsterreinen. Midden-Holland Consult BV huurt het oude raadhuis. Ver wacht wordt dat de renovatie van het pand begin 1993 voltooid zal kunnen zijn. WADDINXVEEN - In het ka der van een uitwisselingspro gramma van de samenwer kingsschool voor HAVO-Athe- neum aan de Sniepweg hebben vorige week een 18-tal Franse scholieren uit Bagneux, een plaats ten zuidwesten van Pa rijs, een bezoek gebracht aan Waddinxveen. Het ging om HAVO-4 en Atheneum-5 leerlingen. Op het programma stond onder meer een ontvangst op het ge meentehuis en een bezoek aan de Floriade in Zoetermeer. De Waddinxveense scholieren, die met hun ouders gastvrijheid boden aan de Franse leeftijd genootjes, waren kortgeleden een weekje in Frankrijk ge weest. De samenwerkingsschool kijkt terug op een geslaagd uitwisse lingsprogramma. Ie Prijs: Draagbare kleuren TV lotnr. 2254, 2e prijs: Levensmid delenpakket lotnr. 2547, 3e prijs: Friteuse lotnr. 4533, 4e prijs: Handgeknoopt tapijt lotnr. 1578, 5e prijs: Schilderij lotnr. 1681. Een ieder die in het bezit is van een lotnummer eindigend op een 5 heeft ook een prijsje. De prijzen kunnen worden afgehaald op maandag 1 juni tussen 19.00 en 21.00 uur in het Anne Frank-cen trum (Jan van Bijnenpad). CDA-fractievoorzitter in de Tweede Kamer mr.drs. L.C. Brinkman bekijkt samen van Ed van Dantzig (rechts) en Henk Lichtenveldt en Nicolette Sluijter (directeur Stedelijke Musea Gouda) het schilderij Cowboy van de zanger Herman Brood. WADDINXVEEN - De phense damvereniging HDC heeft in hotel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost) de eerste Kees Kramp-beker in ontvangst kunnen nemen. De projectreis naar St. Peters burg kende een langdurige en zorgvuldige voorbereiding, die een jaar geleden al begon, want de leerlingen zouden in Russische gastgezinnen in de voorstad van St. Petersburg, Poesjkin, worden onderge bracht. ’’Maar het is die tijd en moeite alleszins waard geweest”, zei docent Hein Reijs bij terug komst tegen de scholieren en hun ouders. De buschauffeurs en de leerkrachten werden on dergebracht in een soort be jaardentehuis. Komend najaar ontvangen de Waddinxveense meisjes en jon gens - die maandenlang infor matie over de unieke reis en het leven in Rusland hadden gekregen op hun beurt als uitwisseling leeftijdgenoten uit de omgeving van het vroegere Leningrad. De samenwerkingsschool ziet hier verlangend naar uit, om dat de HAVO- en Atheneum leerlingen een band bleken te hebben gesmeed met hun gast gezinnen. In Poesjkin werden vanuit een middelbare privé-school - elke dag het verzamelpunt voor de leerlingen en het vertrekpunt van de Nederlandse touringcar - allerlei activiteiten onderno men. Zo werden in St. Petersburg onder andere een ballet- en een circusvoorstelling bezocht en werden musea en gebouwen be keken. Ook schoolse zaken, zoals lessen in Engels, cultuur en computerkunde, en een be zoek aan een discotheek wer den niet vergeten. 1, Ed den Drijver (129.330), 2. Pascal van Gils 3. B. Brouwer van Beek 5. M. Renesse (114.910), 8. Daaf Muilwijk (111.470), 9. Mike van BEek (110.650). Klasse D:l. Marco Heuvelman (105.020), 2. M.C. Taktor (100.820), 3. Jeanette Kersbergen (110.790). Klasse E: 1. Roswelle van Leeu wen (95.150), 2. Edwin Abshoven (85.690). De sjoeldata voor seizoen 1992/1993 zijn 19 augustus 92, 9 september 92, 30 september 92, 21 oktober 92, 11 november 92, 2 december 92, 23 december 92, 13 januari 93, 3 februari 93, 24 fe bruari 93, 17 maart 93, 7 april 93, 28 april-93, 19 mei 93. De prijs pér «pnde (10 sjoelbak ken) bedraagt ƒ4,-. Men kan op een avond ook nog tweede ronde sjoelen. In zowel de eerste als de tweede ronde zijn per avond prijs jes te winnen. De eerste ronde die men sjoelt, telt altijd mee voor de competitie. De sjoelavonden worden gehou den in het gebouw van de schut tersvereniging aan de Alberdingk [anaf halfzeven. vrr.'tïngéii kan men te- (121.890), 8. Frans Bouwmeester recht bij:'fienk van Beek, Burg. (121.790), 9. Cor van Hérk Trooststraat 60, Waddinxveen, (120.921k tel. 01828-16349 en bij Jan Kers- bergen, Elzenhorst 9, Waddinx veen, tel. 01828-15421. WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag 19 mei is er in het Gouwebad De Sniep weer diplo ma A gezwommen. Dit maande lijks terugkerende examenfeest staat onder toezicht van de Natio nale Raad, die dit keer de heer H. v.d. Ve.de als toezichthouder had afgevaardigd. De examencommissie bestond uit de zwemonderwijzer Wim van Minnen, Cock Slagter en de heer C. Rehorst. De namen van de 44 geslaagde kandidaatjes zijn: Leon van Dodewaard, Robbert van Heiningen, Pascal Ruiter, An- nemiek Roseboom, Daniël Gar- kinkov, Chantal Pronk, Michel Ruiter, Patrick Stam, Annemarie de Koning, Kevin van der Plas, Marijn Roos, Nico van der Loo, Judith Eitjes, Marjolein van der Heijden, Maus van Tol, Arco Mo lenaar, Jeanine van Velde, Sander van Dijk, Clark Mulder, Joyce van Veen, Ilse van der Veen, Go- vert van Gorcum, Richard Geluk, Maria Laura Cardenas, Saskia van Winkel, Moor Shachar, Me lissa Geers, Gonny Oudijk, Mar tin Langendam, Marieke van Leeuwen, Stefan Plugge, Lysanne Koops, Annelien van Velde, Irene Grashuis, Nathalie Noorlander,' Kristiaan Asscheman, Marvin Pe- lupessy, Eveline Hogerbrug, Ly sanne van Dongen, Andre Vroo- mans, Peggy Tijsma, Sanne Ver hoeven, Marloes Korving en Vin cent Smook. WADDINXVEEN - Voor de driewekelijkse samenkomsten in Waddinxveen heeft het Leger des Heils Het Trefpunt (Stations straat) verwisseld voor de Imma- nuëlkerk (Prinses Beatrixlaan). Komende zondag 31 mei is daar om drie uur de samenkomst met de kapitein W.W. Koskamp. Voor deze samenkomst, waaraan het muziekkorps uit Gouda en de Zangbrigade en Gitaargroep weer medewerken, wordt iedereen har telijk uitgenodigd. Op de samenkomst in de Imma- nuëlkerk zijn ook kinderen van harte welkom, want terwijl de vol wassenen naar het bijbelwoord luisteren, dat gesproken wordt door kapitein Koskamp, is er voor de kinderen in een aparte zaal een fijne kindervertelling. Na de samenkomst is er L heid om gezellig een kopje koffie te drinker kamp (139.180), 3. Wim Slinger land jr (137.970), 4. Cees Kuipers (137.610), 5. T. Valenkamp (136.690), 6. Henk van Beek - 7. Rob 8. Dick 9. G. 10. Teus (130.120) , 11. T. van Leeuwen (130.120) . Klasse B: WADDINXVEEN - Op den duur zal het groepsbureau van de rijkspolitie aan de Mozartlaan uit gebreid moeten worden nu het in het kader van de volgend jaar zijn beslag krijgende politiereorganisa tie is aangewezen als het nieuwe districtsbureau. Het nieuwe zesde district in de met Leiden en Gouda te vormen politieregio Midden-Holland wordt in deze streek gevormd door de samensmeltende politie korpsen in de gemeenten Wad dinxveen, Boskoop, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle. De nieuwe regionale samenwer king van de politie op districtsni veau komt overigens niet zonder kritiek tot stand. Burgemeester C.M. van der Linden hekelde in de raadscommissie voor algemeen bestuurlijke zaken, waarbij ook de nieuwe districtschef N.J. van Ooik aanwezig was, het feit dat het aantal politiemensen in de vijf gemeenten ten onrechte wordt te ruggebracht van 102 naar 80, de magere invloed van B. en W. op de politiewerkzaamheden en de onduidelijke verantwoordelijkheid voor de gang van zaken op plaat selijk niveau. Vooral het teruggaan van het aan tal politiemensen en de te ver wachten belangrijke afvloeiing van hoger opgeleide agenten in deze streek zette kwaad bloed. Die toom geldt ook het gezag dat het Openbaar Ministerie naar zich toe trekt ten kosten van de gemeentebesturen met rijkspoli tie. Waddinxveens eerste burger si niet onder stoelen en banken w nig vertrouwen te hebben in Nota Randvoorwaarden, waa de burgemeesters in Midden-H land zich uitspreken over de re onale samenwerking van de p< tiekorpsen in de nieuwe politie gio. Cor van Gils Arend Oskam C. van Wijk (115.810), 7. W. Slingerland sr WADDINXVEEN - De sa menwerkingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg in Waddinxveen kan terugkijken op een zeer ge slaagde reeks projectreizen. De leerzame projectreizen zijn na een periode van discussie en overleg in en buiten de school weer terug van weggeweest. Ze hadden ditmaal als reisdoel Londen, Parijs, Berlijn, Praag en St. Petersburg, het vroegere Leningrad aan de Finse Golf. De veel aandacht trekkende 10-daagse reis naar en van Poesjkin en St. Petersburg werd gemaakt in een luxe touringcar. De geplande trein reis ging namelijk op het laat ste moment niet door. De Russische trip werd heen en terug onderbroken voor een hotelovernachting in de Poolse hoofdstad Warschau. Omdat de zeer slechte wegen in Rus land erg ophielden werd het ook aan langdurige busreis. De Waddinxveense leerlingen kwamen boordevol indrukken, belevenissen en ervaringen uit St Petersburg terug. Ze had den niet gedacht dat er daar zo weinig in de winkels te koop was, schrokken van het leven op straat (dronkenschap, geld wisselaars) en keken hun ogen uit voor wat betreft de kleine behuizing van de mensen. Wat hen erg opviel was de vriendschap en de warmte die de Russen dankzij de glasnost en de perestrojka uitstraalden. De gastgezinnen hadden zich in alles uitgesloofd om het de westerse meisjes en jongens met het eten en drinken en de huisvesting zoveel mogelijk Loco-burgemeester «E

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 9