Van den Hondel trappenspecialist Verkeersproef WN voor schoolverlaters Veel belangstelling voor ’’Coenecoop II Kamer van Koophandel: 99 Gemeente waarschuwt ouders met kinderen Pijler oude spoorbrug gaat weg Amnesty schrijft Autowas- actie van St. Victor Blaaskapel in Passage Overkant 30 jaar Feest Groen van Prinsterer Kunstkring keek rond in papierfabriek PRIJZEN VOOR LEZERS Vierhonderd senioren in acht touringcars Herziening streekplan H I- B. w» F Pagina 11 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 3 juni 1992 Ouderen naar Het afgezette ernstig met chemicaliën vervuilde slootje ten de Floriade Hekwerk rondom vervuild slootje >a- r Monsters Dat vermoeden is gebaseerd op de uitslag van enkele monsters die de milieudienst Midden-Holland op WADDINXVEEN - De speel tuinvereniging De Overkant aan de Kromme Esse gaat zaterdag morgen 20 juni met een reünie tussen 11.00 en 12.30 uur en za terdagmiddag vanaf drie uur met een receptie voor genodigden het 30-jarig bestaan vieren. Voor deze feestelijke receptie zijn alle oud-bestuursleden uitgeno digd. Met deze openbare bekend making hoopt het huidige bestuur dat de oud-bestuursleden zich zul len melden, omdat veel namen en adressen niet bekend zijn. De hele zaterdag de 20e juni kun nen ze onder het genot van een hapje en een drankje herinnerin gen ophalen. Tot één van de op tredende artiesten behoort de mu zikale goochelclown Johnny Men- dola. en chloroform) in een bepaalde concentratie zijn gevonden die no dig zijn om de verwerpelijke XTC-drug te kunnen maken. ”In de loods aan de St. Victor- straat is met enkele chemische stoffen, die nodig zijn voor de produktie van het slechte XTC, knap geknoeid. Het uiterst giftige en lichtontvlambare spul is door onzorgvuldig handelen op de vloer terecht gekomen en vermoe delijk ook voor een deel naar bui ten gesijpeld”, weet wethouder Karei van Soest. WADDINXVEEN - Net als vori ge jaren rijn de gidsen en verken ners van Scouting St. Victor uit Waddinxveen weer actief om auto’s te wassen. Zij zullen dit doen op zaterdag 3 juni op de par keerplaatsen bij Albert Heijn en de Passage. Deze actie is ook dit keer bedoeld om iets extra’s te kunnen doen tij dens hun zomerkamp. Een schone auto voor een redelijke prijs "Ter wijl u shopt, wordt uw auto blin kend gesopt!”, aldus Scouting St. Victor. WADDINXVEEN - Louter uit voorzorg heeft eigenaar Slie- drecht Vastgoed BV een eenvoudig hekwerk neergezet op het ei gen bedrijfsterrein langs het slootje aan de zuidkant van de loods waarin een Zuidhollandse XTC-bende een winter lang een 120-tal vaten met zeer gevaarlijke chemicaliën illegaal had opge slagen. Dit gevaarlijke en kostbare spul werd bij een politie-inva in de vroege ochtend van vrijdag 14 februari aangetroffen en dinsdag 3 maart omzichtig voor vernietiging weggehaald. "Die afrastering is op verzoek van het gemeentebestuur gebeurd om het gebiedje en de sloot voor di rect contact af te schermen en te voorkomen dat kinderen in en bij het slootje gaan spelen, bootje va ren of vissen”, aldus milieuwet- houder Karei van Soest (VVD) vrijdagavond in een toelichting voor de RTW-radio. Direct omwonenden van het ver vuilde slootje in de St. Victorwijk zijn door het college van Burge meester en Wethouders schrifte lijk op de hoogte gesteld van de geconstateerde milieuverontreini ging en de inmiddels getroffen maatregelen. Ouders van kinderen is dringend verzocht hun kroost op het hart te drukken op en bij de vervuilde plek niet te gaan spelen. B. en W. nopen dat die waarschuwing over komt. De voorlaatste jaarlijkse reis van het Comité Seniorenreis Waddinxveen deden de Waddinx- veene ouderen ook een bezoek brengen aan het Nationaal Monument Kamp Vught op de plek van een schematische reproduktie van een woonbarak in het voormalige ’’Konzentrationslager Herzorgenbosch, waar in 1943 en 1944 30.000 mensen gevangen hebben gezeten. (Foto: Archief/Bert Woudenberg). •Alle kinderen van Waddinxveen worden uitgenodigd zijn gratis toegankelijk optreden bij te wo nen. Op het terrein aan de Krom me Essse wordt die dag een feest tent neergezet. WADDINXVEEN - De aan de Maarten Schoutenstraat geves tigde "Trappenfabriek van den Hondel BV” is opgericht in 1929 door de heer C. van dén Hondel sr. De fabriek heeft tot 1976 in de Tuinstraat in Gouda gestaan, waarna het verhuisde naar de naburige gemeente Waddinxveen. Inmiddels is het bedrijf uitge groeid van timmerwerkplaats naar trappenspecialist. Steeds meer bijzondere en kleinere series ver laten het bedrijf, aldus de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Wat aanvankelijk een timmer werkplaats was, groeide al gauw uit tot een kleine fabriek waar di verse timmerprodukten vervaar digd werden, zoals kozijnen, deu ren, doodskisten, keukens en trap pen. Steeds meer specialiseerde men zich op het gebied van bin nenhuistrappen. Nu al 63 jaar staat er in Wad dinxveen een modem pand, waar in zo’n 34 mensen op professione le wijze circa 9.000 trappen op jaarbasis produceren. De vraag naar deze trappen geschiedt voor het overgrote deel in nieuwbouw woningen en een kleiner deel via de utiliteitsbouw. Sinds een paar jaar is de particu liere vraag naar trappen sterk toe genomen. ’’Trappenfabriek van den Hondel BV” heeft deze ont wikkeling voorzien en heeft daar vroegtijdig op ingespeeld. Door dat de woningbouw de laatste ja ren in volume en in projectgrootte sterk aan het teruglopen is en de vraag naar kwalitatief goede wo ningen toeneemt, worden er steeds hogere eisen aan o.a. trap pen gesteld. Alle individuele eisen moeten mo gelijk zijn. Dit houdt in dat steeds meer enkele, bijzondere trappen en kleinere series trappen de fa briek verlaten, dit in tegenstelling tot circa 5 jaar geleden. Dit is mogelijk doordat het machine park van "Trappenfabriek van den Hondel BV” vrijwel geheel gecomputeriseerd is. Deze diepte-investering was nood zakelijk om bij te blijven in ont wikkeling en maakte het tevens mogelijk om snel in te kunnen spelen op veranderingen tijdens ae bouw. Het is deze technologie, gekoppeld aan goed vakmanschap en een doorlopende kwaliteitscon trole, die zorg draagt voor een trap van niveau, zodat gerust kan worden gesteld dat: Een "Van den Hondel trap” kwaliteit toe voegt aan de woning. WADDINXVEEN - Tijdens de luilakviering op zaterdagmorgen 6 juni zal de blaaskapel ”De Noten krakers” van muziekvereniging Concordia, een optreden geven op de Passage van 7.00 tot 9.00 uur. De winkels zijn namelijk om 7.00 uur open en De Notenkrakers zul len hier een gezellig, muzikaal tintje aan geven. WADDINXVEEN - De Waddinxveense ouderen (senioren van 60 jaar en ouder) maakten vandaag (woensdag 3 juni) een uniek jaarlijks uitstapje. Op initiatief van het "Comité Seniorenreis Waddinxveen” hebben ze tijdens de bijzondere 60e feestelijke verrassingsreis niet alleen een bezoek gebracht aan het Zeeuwse Vlissingen en de Brabantse Wouwse Plantage, maar ook aan de Geen paniek ”Het gaat er niet om paniek in de buurt te zaaien. We beweren na melijk niet dat er aan de St. Vic- torstraat iets heel gevaarlijks aan de hand is. Dat valt gelukkig nog al mee, maar we willen gewoon geen enkel risico lopen en rustig het nadere onderzoek kunnen af ronden”. Volgens de liberale wethouder is nog niet precies te zeggen op wel ke wijze en hoe erg het slootje met giftige chemicaliën is ver vuild. Dat is nog onderwerp van verder onderzoek. Vast staat wel dat op de bodem van de sloot twee van de vele stoffen (aceton rond drie uur op het terrein van de Floriade aan. Het slotdiner in de Europahal van het complex begon daar om streeks half zes, zodat er voldoen de tijd overbleef een kijkje te ne men op de 93 hectare omvattende wereldtuinbouwtentoonstelling, die donderdag 9 april jl. feestelijk door koningin Beatrix werd ge opend. Op de Floriade, die is geopend tot en met zondag 11 oktober, is de gehele tuinbouwsector (toeleve ranciers, afnemers, overheden, hoogheemraadschappen) verte genwoordigd. Circa 25 landen hebben een inzending verzorgd, zodat de bezoekers met een groot aantal buitenlandse tuinbouwpro- dukten kunnen kennis maken. De nu lopende binnententoonstel- ling die door de Waddinxveense ouderen bewonderd kon worden was die van ’’Spelen met chrysan ten”, waarop bloemisterijproduk- ten en chrysanten volop te zien zijn. Dank zij het uitstekende weer konden de Waddinxveense ouderen ook volop buiten genie ten. Op het terrein zijn 4.500 bomen, 70.000 heesters, 25.000 potplan ten, 13.000 strekkende meter ha-' gen, 100 soorten rozen, 35 kilo meter wandelpad en 22 bruggen te vinden. Antieke Haagse trams en een monorail zorgen voor het vervoer. WADDINXVEEN - Alle Waddinxveense scholen voor basison derwijs zullen dinsdag 9 en woensdag 10 juni deelnemen aan de verkeersproef voor de schoolverlaters die de afdeling Waddinx veen van Veilig Verkeer Nederland heeft georganiseerd. Op deze beide dagen zullen circa 360 leerlingen de op school geleerde verkeerslessen in de praktijk moeten brengen tijdens een 20 minuten durende rit door het centrum van Waddinxveen. ’’Veilig Verkeer” heeft daarvoor wederom de medewerking inge roepen van een 100-tal vrijwilligers die de verrichtingen en het rijgedrag van de wielrijders kritisch zullen gadeslaan. Ook thans zal de route weer verscheidene moeilijke verkeers punten volgen waar veel leerlingen straks mee te maken krijgen op weg van huis naar de scholen voor het voortgezet onderwijs. De deelnemers zullen herkenbaar zijn aan oranje hesjes met volgnummer. Voordat zij aan de verkeersproef mogen deelnemen zullen de fietsen aan een strenge keuring worden onderworpen. De afde ling VVN is zeer benieuwd naar de resultaten van dit jaar. In het afgelopen jaar steeg het gemiddelde aantal strafpunten van 1.6 naar 1.9 punt zulks in tegenstelling tot de daaraan voor afgaande jaren toen het gemiddelde aantal fouten een dalende tendens vertoonde. De eerste deelnemers zullen worden gestart door de oud-wethou- der en oud-voorzitter van de afdeling Waddinxveen van VVN, mevrouw L. Oosterbroek-Waagmeester, die zich op verzoek van de plaatstelijke afdeling daartoe bereid heeft verklaard. De eer ste deelnemers zullen dinsdag 9 juni 's morgens om 8.30 uur starten bij het politiebureau aan de Mozartlaan. veen Het bedrijfsterrein Coenecoop I in Waddinxveen is nauwelijks vol of de eerste vierkante meters van opvolger Coenecoop II zijn reeds verkocht. Kort geleden is de eerste paal ge slagen voor een nieuw onderko men voor Hollec BV uit Gouda. Eerder is reeds gestart met de bouw van een pand voor het Doe- tinchemse Rensa BV. De eerste 0,8 ha van Coenecoop II zijn hier mee uitgegeven. Daarnaast rusten er diverse opties op in totaal nog eens 2 ha Het bedrijfsleven Coenecoop II zal 16 ha. netto gaan beslaan. Het is met name geschikt voor de groothan del en lichte industrie. De prijs bedraagt gemiddeld ƒ207,- per m2. Het afgelopen jaar is er in Mid den-Holland in totaal 7,5 ha netto aan bedrijfsterrein uitgegeven. Een derde deel hiervan (2,7 ha) kwam voor rekening van het be drijfsterrein Hooge Veenen in Nieuwerkerk a/d IJssel. De overige uitgiften waren ver spreid over Waddinxveen, Bleis- wijk, Zevenhuizen-Moerkapelle, Bergambacht, Moordrecht, Reeu- wijk, Schoonhoven en Vlist. De provincie Zuid-Holland, die onlangs deze uitgiftecijfers be kend heeft gemaakt, constateert gelukkig ook dat er in Midden- Holland sprake is van ernstige te korten aan bedrijfsterrein. Deze tekorten zijn des te nijpender als men bedenkt dat er met de ont wikkeling van nieuw bedrijfster rein zo’n 7 8 jaar is gemoeid! In het rapport ’’Groeien in het Groene Hart”, dat de KvK vorig jaar door dr. H. van der Cammen van de Universiteit van Amster dam heeft laten opstellen, wordt een behoefte aan bedrijfsterrein in Midden Holland geconstateerd van 130 ha. netto voor de komen de 10 jaar. Slechts ongeveer de helft hiervan is vastgelegd in goedgekeurde be stemmingsplannen en het huidige streekplan. In 1994 zal de herzie ning van het streekplan Zuid-Hol land Oost zijn beslag hebben ge kregen. Zowel KvK als ondememerskrin- gen maken zich sterk voor vol doende ruimte voor een normale en gezonde economische ontwik keling van het reeds bestaande be drijfsleven in Midden-Holland. In Waddinxveen is de belangen-, vereniging Coöperatieve Coen- raad U.A. opgericht. Hiervan kunnen alle bedrijven die op het bedrijfsterrein Coenecoop geves tigd zijn lid worden. WADDINXVEEN - De Openba re Bibliotheek in Nederland be stond 100 jaar. Hiervoor organi seerde de Waddinxveense biblio theek een tentoonstelling over bi bliotheekboeken en het boek op de postzegel. Voor het publiek waren er twee wedstrijden. De eerst leek erg moeilijk te zijn. In ’het dagboek van Daatje’ staan zo’n vijftig Ne derlandse boektitels. Er moeten er zoveel mogelijk opgezocht wor den, liefst met schrijver erbij. De tweede puzzel was voor de jeugd. Zoekplaatjes van bekende boekfiguren en een rebus moesten opgelost worden. Iedere inzender kreeg een kleine attentie. Op zaterdagmorgen 30 mei wer den de prijswinnaars bekend ge maakt. De heer J. in ’t Hol, voor heen notaris en naamgever van het bibliotheekfonds J. in ’t Hol verrichtte de prijsuitreiking. verzoek van het gemeentebestuur van het groezelige oppervlaktewa ter en vooral van het slib op de bodem in het ondiepe slootje naast de loods heeft genomen. ”Er zijn in die monsters stoffen aangetroffen waarvan wij denken dat die verband houden met de il legale opslag in de loods. Naar aanleiding van deze eerste uit komsten volgt er nog nader onder zoek naar de geconstateerde ver ontreiniging. Het zijn in wezen al lemaal chemische stoffen die niet bevorderlijk zijn voor de gezond heid als je die in grote concentra ties binnen zou krijgen”. Over de slootverontreiniging heeft de milieudienst Midden-Holland contact gelegd met de provincie Zuid-Holland. Ook het hoog heemraadschap van Schieland, dat ter plaatse veranrtwoordelijk is voor de waterkwaliteit, is inge schakeld. De uitkomst van het nader onder zoek moet aangeven welke nieuwe maatregelen eventueel noodzake lijk zijn. Zo kan het slib in de sloot worden weggehaald of kan er gekozen voor doorspoeling. Ook afgraving en demping van het watertje kan tot de mogelijk heden behoren. De slootverontreiniging in de St. Victorstraat brengt geen verande ring in de harde prioriteiten van de bodemsaneringsacties op diver se lokaties in Waddinxveen. ”Die prioriteiten lopen allemaal rustig door”, aldus milieuwethouder Ka rei van Soest, die niet kon zeggen of de opslag van XTC-chemicali- en in een tweede loods aan de Bredeweg ook tot vervuiling van de omgeving had bijgedragen. WADDINXVEEN - Donderdag 21 mei maakten de leden (vrije tijds-kunstenaars), van de Wad dinxveense Kunstkring een excur sie naar papierfabriek Schut in Heelsum. ’s-Ochtends om 9 uur vertrok de bus vanaf het Stations plein richting Heelsum. Na een voorspoedige reis kwam men om 10.30 uur in Heelsum aan, waar men door de directie van de firma Schut werd ontvangen. Na een inleiding over de fabrica ge van papier werd een gedeelte van de fabriek bezichtigd. Omdat de grote papiermachine op dat moment niet in bedrijf was werd de eigenlijke rondleiding verscho ven tot na de middag. De lunch, die door firma Schut verzorgd werd, gaf nieuwe ener gie, zodat daarna de excursie voortgezet kon worden en het be drijf, volop in werking, met de no dige uitleg verder kon worden be keken. Men kreeg hierdoor een goed in zicht in de vervaardiging van pi pier, met name ook het door velen gebruikte aquarelpapier. Na koffie te hebben gedronken, vertrok de bus in de richting Arn hem, waar nog enkele uren in het Openluchtmuseum werden door gebracht. Om 6 uur arriveerde men weer op het Stationsplein en kon men te rugzien op een buitengewone leer zame dag. WADDINXVEEN - De protes- tants-christelijke Groen van Prin- stererschool (Tollenslaan) heeft donderdag 21 mei een feest ge houden met als thema ’Beroepen en ambachten’. De kinderen en de leerkrachten verschenen allemaal verkleed op school. Het zag er leuk uit met al die boeren, koks, bakkers, dok ters, verpleegsters, politieagenten en vele anderen. Het 21-mei-feest begon om 15.00 uur en werd geopend met het los laten van ballonnen door de kin deren en het zingen van het speci aal voor dit feest geschreven hed. Daarna waren er overal op het schoolplein spellen opgesteld, die de kinderen aan de hand van een kaart konden doen. Een volle kaart leverde een prijsje op. Er was ook een poffertjeskraam en een koffie- en drankenterras. Na de spellen was er voor de kin deren video en poppenkast in de school, terwijl buiten kraampjes werden opgezet voor het demon streren van ambachten en verkoop van speciaal door diverse moeders voor deze gelegenheid gemaakte spulletjes, zoals droogbloemen mandjes, wenskaarten, sieraden van rubberblad, lampekapjes, poppetjes in bollen en aardewerk. De getoonde ambachten waren spinnen, weven, pottenbakken, stoelen matten, glas graveren, leer bewerken, bloemschikken en zand verven. Er was ook een grote kraam met tuin- en kamerplanten. In tussen draaide het rad van avontuur en vlogen de prijzen over het school plein. Er werden ook kinderrondes ge draaid, waarbij zelfs een rubber boot al prijs wegging. Mede door het prachtige weer was deze dag een groot succes. Overigens zijn er inmiddels al een paar reacties binnen op de wegge vlogen ballonnen uit Noord wijk en Katwijk en één van een Engel se boot 30 mijl van Egmond aan Zee. GOUDA - Op verzoek van de Ka mer van Koophandel voor Mid den-Holland hebben de Samen werkende Kamers van Koophan del in Zuid-Holland begin dit jaar de minister van Verkeer en Wa terstaat, mevrouw J.R.H. Maij- Weggen, gewezen op de belangen tegenstelling die zich voordoet tussen rail- en watervervoer (vracht en recreatie) bij de spoor brug over de Gouwe in Gouda bij Waddinxveen. De Nederlandse Spoorwegen heb ben de wens te kennen gegeven de oude spoorbrug te willen hand haven nadat de nieuwe spoorbrug in gebruik is genomen. Dit in ver band met de spoorverdubbeling in het kader van Plan Rail 21. Twee bruggen vlak achter elkaar leveren voor de scheepvaart ech ter problemen op. Nautisch ge zien kan er een zeer gevaarlijke situatie ontstaan. De Samenwerkende Kamers heb ben de minister daarom gevraagd voor de oude spoorbrug een zoge naamd ’’omgekeerd” openingsre- gime toe te passen als deze brug wordt gehandhaafd. Dit houdt in dat de brug in principe openstaat en slechts wordt gesloten als er een trein nadert. In een reactie op de brief van de Samenwerkende Kamers in Zuid- Holland heeft het ministerie van Verkeer en Waterstaat onlangs la ten weten dat er inmiddels een advies ligt waarin wordt gepleit voor handhaving van een tweede spoorbrug over de Gouwe. Óf de oude spoorbrug wordt ver vangen door een nieuwe is nog niet duidelijk. Dit hangt onder meer samen met de beschikbare financiën. Wel is zeker dat de huidige middenpijler zal worden verwijderd. Hiermee verdwijnt de grootste belemmering voor de scheepvaart. Bij vervanging van de oude spoor brug zal er een hoge brug worden gebouwd, of een lage waarvoor het omgekeerde openingsregime zal gelden. WADDINXVEEN - De laatste keer voor de zomervakantie biedt de werkgroep Waddinxveen van Amnesty International, in juni op de volgende plaatsen en tijden ge legenheid te schrijven voor poli tieke of gewetensgevangenen of een voorbeeldbrief af te halen: - dinsdagmiddg 9 juni vanaf 13.45 uur bij Astrid v.d. Berg (Roosje Voshoeve 31), - maandagmiddag 15 juni vanaf 13.30 uur bij Ineke de Wolff (Peyleyen 174), - maandagavond 15 juni vanaf 20.00 uur bij Anja Dijkhuizen (Klaverveld 23). Geschreven kan worden voor: - een 29-jarige wiskundestudent aan de universiteit van Havana, Cuba, die wegens ’minachting’ veroordeeld werd tot drie jaar ’be perkte vrijheid’; - een docent aan de medische fa culteit van de universiteit van Khartoem, Soedan. Hij werd ver oordeeld tot een gevangenisstraf van vijftien jaar wegens zijn ver meende betrokkenheid bij een sa menzwering om de militair rege ring omver te werpen; - en voor een inwoner van Turkeij, die gemarteld werd tijdens zijn verhoor vanwege zijn vermeende lidmaatschap van de gewapende organisatie Revolutionair Links. Amnesty weet niet of schrijven in alle gevallen helpt, maar het hielp waarschijnlijk wel voor Edward Oyugi, een Keniase schrijven en hoogleraar. Na een schrijfaktie in februari voor hem is hij op vrije voeten gesteld! Herinneringen Gedurende de reis had het ’’Co mité Seniorenreis Waddinxveen” de deelnemers en reisleiders met bijzondere activiteiten herinnerd aan het feit dat vandaag de 60e seniorenreis werd gemaakt. De reis kende dan ook een lange voorbereidingstijd en extra kos ten. Dank zij een eigen bijdrage van de deelnemers van 45 gulden per persoon, de jaarlijkse gemeentelij ke subsidie van 5.000 gulden, en kele extra giften van 1.000 gulden (KNOV-afdeling Waddinxveen en het Moordrechtse bouwbedrijf Vink BV), een kleine 2.000 gul den van het Waddinxveense be drijfsleven en nog enkele financië le toezeggingen (gemeente Wad dinxveen, Rabobank Waddinx veen) was het mogelijk de jubile- um-verrassingsreis te kunnen or ganiseren. Van het ’’Comité Seniorenreis Waddinxveen” maken deel uit H.C. Kooijman (voorzitter), B.J. Woudenberg (vice-voorzitter), C.C. van der Klauw (secretaris), A.G.M. van Ginkel (penning meester), mevrouw H.J. van Drimmelen, T. Ververs sr. en R. Gaykema. Voor de deelnemers aan de jaar lijkse seniorenreis werden in het Anne Frank-centrum en Huize Souburgh drie inschrijvingsbij- eenkomsten gehouden. De nain- schrijving werd gewoontegetrouw verzorgd door Van Ginkel Reizen BV in het winkelcentrum ”de Passage”. Jaren dertig De jaarlijkse seniorenreis in Wad dinxveen vloeit voort uit het initi atief dat drie middenstanders in het begin van de moeilijke jaren dertig namen om eens een mid dagje met de bejaarden uit dit Gouwedorp op stap te gaan. De nodige bestuurders met personenauto’s werden opgetrom meld en zo gingen de bejaarden voor het eerst op reis. Toen de Tweede Wereldoorlog uitbrak kwam aan deze uitgaans dag tijdelijk een einde. Dat was vanzelf een grote teleurstelling voor de ouderen, maar ook voor de middenstanders, die de jaar lijkse reisjes volledig financier den. Na de bevrijding in 1945 wilden de Waddinxveense middenstan- Het afgezette ernstig me zuiden van de ”XTC-loods” van Sliedrecht Vastgoed BV aan de St. Victorstraat. (Foto: Sjaak Noteboom). beveiliging en alarmering en de bewegwijzering op het bedrijfster rein. Voorzitter van Coenraad is de heer G. den Dekker van Boon- stoppel Automobielbedrijven. Het secretariaatsadres is: Postbus 142, 2740 AC Waddinxveen (tel. 01828-13733). De belangenvere niging Coenraad vormt een aan vulling op het reeds bestaande In dustrieel Contact Waddinxveen dat de spreekbuis vormt voor de ’’industriële” ondernemers uit heel Waddinxveen. ders deze traditie weer in ere her stellen. Er moest echter een mo dus gevonden worden om deze reizen weer te kunnen financie ren. Het uiteindelijke resultaat was dat er ieder jaar een Sint Ni- colaasactie zouden worden gehou den en uit de opbrengst hiervan zouden dan die reizen kunnen worden bekostigd. In de eerste jaren vonden de rei zen nog plaats met personenauto’s, maar door het in tensiever wordende verkeer was men genoodzaakt over te gaan op bussen. Alleen voor deelnemers met een lichamelijke handicap bleven nog personenauto’s be schikbaar. In de loop der jaren steeg niet al leen het aantal deelnemers, maar ook de kosten voor deze reizen gingen met behoorlijke schreden omhoog. Daar de opbrengsten uit de Sint Nicolaasacties terugliepen moest het bestuur van de plaatse lijke middenstandsvereniging in 1973 het moeilijke besluit nemen met de organisatie van deze rei zen te stoppen. Dit besluit wordt door toenmalig voorzitter G. van Ringelenstein van de Waddinxveense midden standsvereniging tijdens het slot- diner in het parkrestaurant ’’Avi fauna” in Alphen aan den Rijn aan de volkomen verraste deelne mers kenbaar gemaakt. Deze mededeling sloeg natuurlijk in als een bom. Zowel het mid- denstandsbestuur als de deelne mers vonden het triest dat aan de ze langjarige traditie een einde dreigde te komen. Na een uitvoerige tafeldiscussie kwam vanuit de deelnemers het voorstel alles in het werk te stel len de jaarlijkse bejaardenreis voort te zetten en voortaan van de deelnemers een eigen bijdrage in de kosten te vragen. Aan de hand van dit voorstel kwam de redactie van het Week blad voor Waddinxveen met het initiatief een commissie te gaan vormen, die moest bezien of de uitwerking hiervan mogelijk was. In deze commissie, het huidige ’’Comité Seniorenreis Waddinx veen”, hadden bijna 20 jaar gele den zitting de heren H.C. Kooij man (voorzitter), T. Ververs (toen nog jr.), wijlen P. van Helden, A.G.M. van Ginkel, B.J. Wou denberg, wijlen Joh. Koelma (se cretaris) en mevrouw H.J. van Drimmelen. Begin 1974 werden de eerste ver gaderingen gehouden en koos men als naam ’’Comité Bejaarden reis Waddinxveen”. De eerste be jaardenreis nieuwe stijl werd ge houden op woensdag 12 juni 1974 en had als reisdoel ’’Flevohof” in de Flevopolder. tienjaarlijkse wereldtuinbouwtentoonstelling ’’Floriade” in Zoe- termeer. Het was vandaag een in alle op zichten bijzondere jaarlijkse seni orenreis, niet in het minst door de enthousiaste deelname van zo’n 400 ouderen, door de karavaan van maar liefst 8 luxe touringcars en diverse particuliere auto’s en door de aanwezigheid van een aantal bijzondere gasten, zoals Waddinxveens nieuwste ereburger en oud-notaris J. in ’t Hol en zijn vrouw en de leden van het college van Burgemeester en Wethouders met hun partners. Het tot het laatst toe geheim ge houden bezoek aan de Floriade in Zoetermeer kwam voor alle oude ren, die vanmorgen om acht uur al in bussen en personenauto’s vanaf de Kerkweg-West waren vertrokken, als een complete ver rassing. Zo wilden ze het ook met deze 60e reis, want vorig jaar tijdens het slotdiner in Avifauna in Al phen aan den Rijn lieten de oude ren met hand opsteken weten een jubileum-verrassingsreis zeer op prijs te stellen. En dus wist nie mand van te voren waarheen gere den zou gaan worden. Eten op Floriade Na de koffie met gebak in Hotel Brittania in Vlissingen en de lunch in Van der Valk’s De Wouwse Tol in de Wouwse Plan tage kwam het uitgebreide Wad dinxveense gezelschap vanmiddag WADDINXVEEN - De Kamer van Koophandel en Fabrieken (KvK) voor Midden-Holland meldt veel belangstelling voor het bedrijvenpark Coenecoop II, de uitbreiding van Coenecoop I in Waddinxveen-zuid. Voor dat doel voert de gemeente Waddinx- de actie ’’Coenecoop II, daar teken je voor!”. Coenraad houdt zich bezig met zaken waarmee alle ondernemin gen op Coenecoop te maken heb ben of krijgen, die ieder bedrijf voor zich doet of waar anderen graag gebruik van zouden willen maken. Als eerste zullen onder meer worden aangepakt het inza melen van klein chemisch afval, J ’i W S w»— w K J

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 11