Drie titels voor Be Fair-tennis Wijzigingen huisvuilophaaldienst gemeente Waddinxveen Waddinxveen heeft 196 groothandels, 1.435 werknemers Nieuwe stichting voor aanvullende thuiszorg MARIJT voor bedrijven en particulieren... Vijfdaags bezoek Rotarians was een succes Avond vierdaagse in Boskoop Orgel concert in Moordrecht Luilak in ’t Gemaal F Permanente tennishal Zevenhuizen Drukte op Mgr. Bekkersschool meegenomen few' 7 vrijdag 12 juni In verband met de komende Pinksterdagen zullen wijzigingen plaatsvin den in het rooster van de huisvuilophaaldienst. maandag 8 juni dinsdag 9 juni In de week na Pinksteren wordt het huisvuil (grijze container) opgehaald, dan gaat de inzameling als volgt: U wordt verzocht het vuil pas op de ophaaldag aan de Reinigingsdienst aan de bieden. Nadere informatie kan worden verkregen bij de Dienst Openbare Werken, onder het telefoonnr. 14433 of 12926 APART GEBRUIKT GLAS APART GROEN AFVAL APART OUD PAPIER APART AUTO S' POETS- CENTRALE APART wordt GEEN restafval opgehaald, wordt alleen het restafval van maandag 8 juni op gehaald, woensdag 10 juni wordt restafval van woensdag en dinsdag 9 juni als mede de plastic zakken van de hoogbouw opgehaald donderdag 11 juni wordt normaal het grof huisvuil (2e donderdag van de maand Zuidkadegebied, Victorwijk en Zeehelden buurt) opgehaald, wordt normaal het restafval van de vrijdag en de be- drijfscontainers opgehaald. Nebraska Werkgelegenheid Omzet Geen trein Verbazing Heren 18+ Mixed teams Jeugd Strandkios USE Pagina Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 3 juni 1992 ;en. De- Bij hun vertrek fotografeerden we op het Stationsplein vijf veelbelovende jonge Amerikanen APART Vijf Amerikanen deden Waddinxveen KLEDING EN TEXTIEL SCHADELIJKE STOFFEN Wilhelminakade 58 Waddinxveen - 01828-18468 Geopend: ma. t/m vrij. 8.30-17.30 uur WADDINXVEEN - In het jon gerencentrum ’t Gemaal aan de Kanaaldijk zijn er in de Luilak- nacht van vrijdag 5 op zaterdag 6 juni drie live optredens. Vanaf twaalf uur ’s nachts zijn te zien en te horen Low Down Blues Band, Blues Tone en de gitarist van Helloïsse, Ben Blauw. De nacht duurt tot zes uur ’s mor gens. Hiervoor hebben de leerlingen de afgelopen tijd behoorlijk wat krachten opgedaan, zeker tijdens het sfeervolle en gezellige kamp in Bennekom. Deze en nog heel wat meer activiteiten doen het schoolgebouw in Groenswaard 1 gonzen. Helaas moet de voor zaterdag 13 juni geplande sponsorloop worden verschoven naar september in ver band met de vele andere activitei ten die op die dag in Waddinx veen worden gehouden. Vrijdag 3 juli is de laatste school dag. Als afsluiting van een druk, bewogen en succesvol schooljaar is er dan het traditionele zomer feest, waarmee de Mgr. Bekkers school als totale schoolgemeen schap de zomervakantie inluidt. Nebraska is de 37e staat van de Verenigde Staten van Amerika. Het vormt het reusachtige, recht hoekige agrarische hart van de VS, waar 1,6 miljoen mensen wo nen op een gebied van 330 x 690 kilometer. De belangrijkste steden van Ne braska zijn de hoofdstad Lincoln (185.000 inwoners) en Omaha (375.000 inwoners). De USA- staat wordt in het noorden be grensd door South Dakota, in het oosten door Iowa en Missouri, in het zuiden door Kansas en in het westen door Colorado en Wyo ming. De inwoners van Nebraska leven van de landbouw (maïs, tarwe, hooi), landbouwprodukten, vee teelt en de vleesconcervenindus- trie. Ook is er een weelderige handel in elektrotechnische mate rialen, landbouwwerktuigen en in communicatie-apparatuur. Verder zijn er tal van grote verzekerings maatschappijen actief. In 1991 nam in Midden-Holland de werkgelegenheid in de groot handel met ruim 5% toe. Deze toename deed zich met name voor bij bedrijven met minder dan 50 werkzame personen in dienst (+9%). Gedurende de afgelopen jaren ontwikkelde de werkgele genheid in Midden-Holland zich gunstig. Bijna eenderde van de onderne mers verwacht in 1992 een omzet stijging te zullen realiseren. Vrij wel unaniem denkt men in 1992 winst te zullen behalen. Verder verwacht men dit jaar meer of j evenveel personeel in dienst te hebben in vergelijking met 1991. In de groothandel speelt hiernaast een uitbreiding van de activitei ten, toegespitst op de wensen van de ondernemer. Door de veelal in- ensieve contacten van de groot handel in machines met leveran ciers en afnemers onstaan bijvoor beeld ideëen over verbetering of ontwikkeling van nieuwe machi nes. Door hier op in te spelen zal ook in Midden-Holland de groot-| handel zich verder gunstig kun nen ontwikkelen. WADDINXVEEN - Zaterdaga vond 6 juni om acht uur houdt de Stichting Orgelconcerten een ge varieerd orgelconcert in de Ne derlands Hervormde Kerk te Moordrecht. De organist voor de ze avond is de bekende John Pro- pitius uit Barneveld. Deze zal een gevarieerd programma op het 219 jaar oude orgel van Louis del Haye ten gehore brengen. Het programma vermeldt werken van J.S. Bach (o.a. de Fuga La Gigue, een favoriet van K.J. Mul der), J.G. Walther, Boëlmann (Suite Gotique), Zwart, Cor Kee (Ps 24, Tocata) en enkele impro visaties van John Propitius zelf, waaronder een grote Pinkster im provisatie aan het slot. Het programma zal door Propiti us zelf nog toegelicht worden. De leermeesters van John Propitius zijn geweest Gijsbert Brink, Jaap Zwart, Nico v.d. Hooven en Jan Weimers. Zijn orgelstudie heeft hij voltooid aan het Utrechts Conservatorium. Sinds 1977 is hij organist van de Grote Kerk te Barneveld. Daar naast is hij dirigent van een aantal zangkoren. Hij onderscheidt zich van andere organisaten door een geheel eigen stijl van improviseren, iets wat hij dus ook in Moordrecht zal doen. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is ƒ4,- p.p., kinde ren en CJP-ers betalen ƒ2,50. AFVAL mooi Bij hun vertrek fotografeerden we op het Stationsplein vijf veelbelovende jonge Amerikanen en hun Amerikaanse begeleider temidden van zes leden van de Rotary Club Waddinxveen, die vori ge week vijf dagen hun gastheer zijn geweest. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN/GOUDA - In nauwe samenwerking met het Kruiswerk en de instellingen voor maatschappelijke dienstverle ning in Midden-Holland en Woerden wordt op vrijdag 15 juni een stichting voor aanvullende thuiszorg opgericht. De nieuwe stichting draagt de naam Gouwezorg en levert vanaf 1 juli 1992 BOSKOOP - Tot en met donder dag 4 juni houdt de Stichting Avondvierdaagse Boskoop de der tiende avondvierdaagse in Bos koop. Evenals voorgaande jaren zijn er routes van 5 of 10 km die de wandelaar op plaatsen brengen waar ze niet zo vaak komen. De start vindt iedere avond plaats tussen 18.30-19.00 uur op het Gouweplein in Boskoop. De slui ting van de finish is om 21.15 uur. De kaartverkoop is vanaf 18.00 uur. Voor scholen en verenigingen is de mogelijkheid om in groepsver band mee te lopen. Op 10 deelne mers mag 1 leidinggevende koste loos meelopen. Donderdagavond rond 20.00 uur passeert de hoofd moot van de stoet wandelaars het station om van daar via de Zijde de laatste meters af te leggi ze intocht zal ongetwijfeld ook dit jaar weer een bloemrijk gebeuren worden. Na de intocht wordt de deelne mers een barbeque aangeboden door de Dorpskernwinkeliers. Zo wel bij de intocht als bij de barbe que verzorgen de Boskoopse mu ziekverenigingen de muzikale om lijsting. Dat de Boskoopse Avondvierdaag se een begrip is geworden blijkt wel uit de afgelopen 12 jaar. Ook enthousiaste wandelaars uit de omliggende gemeentes doen graag mee aan deze marathon. Iedere sportieve en enthousiaste wande laar is weer van harte welkom op de Avondvierdaagse Boskoop. In totaal werd door de Midden- hollandse groothandelsbedrijven in 1991 een omzet gerealiseerd van ruwweg 8,5 miljard gulden. Ten opzichte van 1990 is de om zet gegroeid met bijna 3%. Ook in de voorgaande jaren was er sprake van een positieve omzet ontwikkeling. In de periode 1987-1991 nam de omzet in de groothandel met bijna een kwart toe. In 1991 werd door de Middenhol- landse groothandel 6% meer ge ëxporteerd dan in 1990, tegenover 4% voor Nederland. Bijna vier op de tien ondernemingen exporteer-, den het afgelopen jaar. Zo’n 23% van de omzet werd in het buitenland gehaald. Naar ver wachting zal een toenemend deel van de bedrijven zich in 1992 op de buitenlandse markt begeven. De investeringen kwamen in 1991 uit op 84% van het investerings niveau van 1990. De kleinere be drijven (tot 50 werkzame perso nen) investeerden in 1991 bijna 66 meer dan een jaar eerder). Zes op de tien ondernemers verwach ten in 1992 te zullen investeren. De groothandel is een sterk groei ende sector. In 1991 is het aantal bedrijven in deze sector in Mid den-Holland met circa 120 toege nomen, een stijging van 8%. Re latief veel groothandelsbedrijven zijn gevestigd in de gemeenten Gouda, Waddinxveen, Bodegra ven en Bleiswijk. Voor de groothandel is 1991 een goed jaar geweest. Omzet, export en werkgelegenheid stegen ten opzichte van 1990. Alleen de ont wikkeling van de investeringen week van dit beeld af. gramm mee. Daarvoor hadden de Rotarians een interessant pro gramma opgesteld. Hemelvaarts dag was een ’’vrije” dag, waarop de gastgezinnen het programma voor hun rekening namen. De Amerikanen, die kwamen van de Rotary Clubs in De Bilt-Bilt- hoven, Vianen, Vreeswijk, Hui zen, Utrecht-West, Nijkerk en Barneveld zijn deze week in Al- phen aan den Rijn en in Huizen- Oostermeent. Zaterdag 6 juni vliegen ze terug naar Nebraska. Het was de bedoeling dat de Amerikanen zaterdagmorgen met de trein van Waddinxveen naar Alphen aan den Rijn zouden gaan, maar gezien de grote hoe veelheid bagage, de korte afstand en het warme weer werd besloten het gezelschap met de auto weg te brengen. Dat bespaarde veel gesleep met zware koffers. Op het Stationsplein werd afscheid geno men en werden de laatste foto’s gemaakt. In Waddinxveen hadden de Ame rikanen een genoeglijke tijd be leefd. Zo bekeken ze de oude en nieuwe woonwijken, maakten ze een tocht over het flitsende be drijvenpark Coenecoop, bezoch ten ze de gevarieerde glastuin bouw, bekeken ze een echte meu belfabriek en bliezen ze uit op het terras van het theehuis Het Praat huis in ’t Weegje. De ontvangst in het gemeentehuis met burgemeester C.M. van der Linden vonden ze een hoogte punt. Waddinxveens eerste burger maakte er vorige week dinsdag middag dan ook een amusante en gezellige bijeenkomst van. In de beslotenheid van hun gastgezin nen maakten de Amerikanen op hun beurt kennis met het leven in Nederland in het algemeen en in Waddinxveen in het bijzonder. De Amerikanen hebben in Wad dinxveen en omgeving een plezie rige en interessante tijd doorge bracht. Ze verbaasden zich tel kens over de korte afstanden en de vele lijndienstbussen van West- nederland en treinen van de NS die via twee dorpsstations talloze keren per dag verbindingen on derhouden met de rest van Ne derland. Maar de afstanden maakten toch de meeste indruk. In 5 minuten bevonden ze zich in Boskoop (het grootste aaneengesloten sierteelt- centrum van de wereld), in 10 mi nuten stonden ze op historische markt in Gouda (met Nederlands oudste stadhuis, langste kerk en oudste hotel), in 15 minuten zeil den ze op de Reeuwijkse Plassen, in 20 minuten liepen ze op de we- reldtuinbouwtentoonstelling Flori- ade in Zoetermeer en in 30 minu ten voeren ze op de Nieuwe Maas in Rotterdam (’s werelds grootste haven). En passant realiseerden ze zich dat het leven, wonen, werken en recreëren in Waddinxveen zich gemiddeld zo’n zes meter bene den de zeespiegel afspeelt. Bij de Goudse Julianasluizen werden de hoogteverschillen van het water en de strijd daartegen een beetje duidelijk voor de Amerikanen die in Nebraska gewend zijn van 256 meter tot 1.535 boven zeeniveau te leven. Team 2 heeft de laatste dag tegen Bleiswijk 3 sterke tegenstand on dervonden. Alleen het dubbelspel van Piet Hooftman met Rob Ver kerk bracht winst en wel in twee sets. 20 punten heeft dit team in de 4e klasse veroverd. De teams 3 en 4 speelden ook in de 4e klasse maar onttrokken zich dit jaar aan de publieke belang stelling. Zij speelden niet specta culair en hopen in 1993 meer punten en spelvreugde te krijgen in de 5e klasse. WADDINXVEEN - Na vijf dagen Waddinxveen ’’gedaan” te hebben zijn vijf jonge Amerikanen en hun teamleider door de plaatselijke Rotary Club in het Gouwedorp ’’overgedragen” aan hun collega’s in Alphen aan den Rijn voor de volgende etappe in de estafette. Het bezoek vormde een onderdeel van een vijf we ken durend uitwisselingsprogramma voor veelbelovende Rotari ans in Rotary District 1570 (Midden-Nederland) en Rotary Dis trict 5630 (USA-staat Nebraska). De verzekeringsagent en oud-tv- omroeper Kent Martin Boughton (34), horeca-ondernemer en ex- meubelmaker Lee Edward East burn (31), leraar geschiedenis James German (33), leraar econo mie Roger Ray Koehler (29) en leraar techniek Clay L. Mohr (34) en hun teamleider oud-bankier Ken C. Wehrmann verbleven vo rige week van dinsdag tot en met zaterdag in Waddinxveense gast gezinnen. De 22-jarige Rotary Club Wad dinxveen deed voor het eerst aan het Group Study Exchange Pro- Zangavond met De Zangvogels WADDINXVEEN - Woensdag avond 24 juni om half acht wordt in De Hoeksteen (Esdoornlaan) de jaarlijkse zanguitvoering van De Zangvogels gehouden. De toe gang is vrij. Kinder- en tienerkoor De Zangvo gels rekenen op een volle zaal met ouders, grootouders, vrienden en belangstellenden. Voor de pauze brengt het koor een geestelijk repertoire. Na de pauze zullen ze het thema ’’kam peren” ten gehore brengen. Yvonne Keizer en Marijn Slap pendel zorgen voor de leiding en begeleiding van koor- en samen zang. Team 2 bleek de sterkste in een 3e klasse poule. Daarmede is het kampioenschap een feit geworden. De laatste wedstrijddag tegen Schiebroek eindigde met een 4-1 overwinning. Dit team wordt gevormd door captain Simon van Gemeren, Derk Rietveld, Sigrid van Dijk, Evenlien Bekker en Marlies Kalk- hoven. Team 4 is ook kampioen gewor den en wel in de 5e klasse waarin het dit jaar voor het eerst uit kwam. De laatste wedstrijddag werd gestart met de wetenschap dat één gewonnen partij voldoen de zou zijn voor promotie. Deson danks werd de strijd met nerveu ze spanning aangebonden en wel tegen Klaaswaal 5 dat slechts een theoretische kans had op het kam pioenschap. Aart Duiser verloor zijn enkelspel in drie spannende sets 7-6/3- 6/5-7. GD van Marion Rietveld met D.J. van Peet ging ook in drie sets verloren. De derde partij was het enkelspel van Yolanda v.d. Neut tegen S. Hoek-Ruiter. Dit werd een bijzonder enerve rend duel, gelukkig gewonnen door Yolanda en wel met 7-5/6-4. Het broodnodige punt was bin nen. De dag eindigde met 1-4 ver lies. Maar, en daar ging het om, team 4 promoveert. Team 5 van Herman Streng speel de dit jaar prettig in de 5e klasse en is van plan daarmee het vol gend jaar door te gaan. De laatste wedstrijddag tegen Spijkenisse werd met 4-1 gewonnen. De zaterdagcompetitie heeft Be Fair geen enkel kampioenschap bezorgd hoewel er door de jonge ren dapper gespeeld is. Leuk is wel dat de allerkleinste Be Fair speelstertjes van de woensdag- competitie kampioen zijn gewor den in hun poule voor meisjes van max. 10 jaar. Het gaat hier om Kristin Alink, Kim Booden, Merel Scheurkogel en kapitein Monique Keuzen kamp, dochter van de bekende Willem van Heren 1 en van Mar- garieta. De voorjaarscompetitie is voorbij. Maar het zomerseizoen volgt nog. Intussen zijn bij Be Fair de wed strijden om de clubkampioen- schappen in verschillende catego- riën van start gegaan. WADDINXVEEN - De laatste schoolmaand van het jaar is voor de rooms-katholieke Mgr. Bek kersschool aan de Peter Zuidlaan een heel drukke. Na de succesvolle opvoering van de musical ’’Teun de Speelman” door de oudste kleuters (groep 2), ipet een zelf vioolspelende Stijn als Teun de Speelman, is het nu de beurt aan groep 7 en 8. De meisjes en jongens zijn op dit moment druk doende met de re petities en andere voorbereidin gen voor de actuele musical ’’Vreemde kuren”. Voor de leer lingen van groep 8 is het hun laat ste proeve van creatieve be kwaamheid, voordat de basis- schoolcarrière wordt afgesloten. ZEVENHUIZEN - Volgens de door het college van B. en W. van Zevenhuizen-Moerkapelle en door de raadscommissie Ruimtelijke Ordening geaccepteerde ’Uit gangspuntennota Zevenhuizerp- las’ zal in het nieuwe bestem mingsplan ’Zevenhuizerplas’ de mogelijkheid worden opgenomen een permanente tennishal te reali seren op bovengenoemde locatie ter vervanging van de ’halfjaar lijkse’ ballonhal. Thans doet zich echter de situatie voor dat de ballonhal onherstel baar is beschadigd als gevolg van windslijtage. In verband hiermee dient de eigenaar op korte termijn een alternatief te regelen om in september/oktober klaar te zijn voor het nieuwe indoor tennissei zoen. In verband hiermee is door hem een bouwplan ingediend voor een permanente tennishal. Ingevolge het vigerende bestem mingsplan ’Zevenhuizerplas’ kan het bouwplan niet worden gehono reerd. Door het recreatieschap Rottermeren is reeds schriftelijk verklaard dat tegen dit plan geen bezwaren bestaan. Gelet op het feit, dat oppervlakte en hoogte van de hal de maten van de bal lonhal niet overtreffen kunnen B. en W. zich ook met het bouwplan verenigen. Gelet op de urgentie is het niet goed mogelijk aanvrager te laten wachten op de komende herziening van het bestemmings plan ’Zevenhuizerplas’. Door de heer J. Otterspeer is een bouwplan ingediend voor een ge bouw dat ruimte moet bieden aan strandstoelberging/verhuur, een kiosruimte, betaalde toiletten en een politie- en EHBO-post. Ingevolge het geldende bestem mingsplan ’Zevenhuizerplas’ is het bouwplan echter niet toege staan. Mede gelet op de zeer noodzakelijke toiletruimte achten B. en W. het gewenst medewer king aan het plan te verlenen. Het bouwwerk is geprojecteerd ten oosten van de parkeergelegenheid aan de Middelweg nabij de ’Strandgaper’Ook het recreatie schap Rottemeren kan zich met het plan verenigen. Dat meldt de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Mid den-Holland in het magazine ’’Ondernemen in Midden-Hol land”, waarin de schijnwerper wordt gericht op het reilen en zei len van de groothandel in de Goudse streek met in totaal 1.686 groothandelsbedrijven met 10.098 werknemers. Het assortiment van produkten dat door groothandelsbedrijven wordt verhandeld is zeer breed. In Midden-Holland zijn vooral de groothandelsbedrijven in machi nes en voedings- en genotmidde len sterk vertegenwoordigd. Midden-Holland telt bijna 1.700 groothandelsbedrijven, waarin ruim 10.000 mensen werkzaam zijn. Het gaat daarbij voorname lijk om kleine en middelgrote be drijven. Zo’n acht van de tien on dernemingen hebben minder dan tien mensen in dienst. Deze kleine en middelgrote bedrijven kunnen relatief snel inspelen op verande ringen die zich in de economie kunnen voordoen. WADDINXVEEN - De voorjaarscompetitie 1992 heeft de ten nisvereniging Be Fair op het tennispark De Buitenhof aan de Sniepweg drie kampioenschappen gebracht. Dames team 5 pro moveert alsmede de mixed teams 2 en 4. Dinsdag 26 mei was de laatste competitiedag voor de dames. Team 5 is als nummer één geëin digd in een 4e klas poule. De team-5 dames Jeanette Malestein, Henny v.d. Neut, Yvonne de Koekkoek, Martje Jansma en Marleen Kroes trekken al acht jaar met elkaar op. Vorig jaar werden ze bijna kampioen en nu dus echt. In zeven wedstrijddagen wist dit team 29 punten te behalen. Ook de laatste wedstrijd tegen de ge vreesde tegenstanders van Tiod 2 werd gewonnen en wel met 4-1. Tiod eindigdt op de tweede plaats in de 4e klas. Team 5 promoveert dus naar de 3e klasse en komt daar in de plaats van team 3 dat na heldhaf tige strijd degradeert naar de 4e klasse. Team 1 won de laatste wedstrij den tegen TV Holy allemaal. Dit leverde weer 6 punten. Een schit terende tweede plaats is bereikt in de hfd.kl. na Victoria 1 dat niet te verslaan is en bovendien lands kampioen is. Team 2 wist de laatste speeldag één partij te winnen en wel DD van Rita v.d. Maas met Maartje Barendsz. De 17 punten van dit seizoen zorgen voor een mooie plaats in de le klasse. Team 6 had het de laatste dag zwaar tegen TSN 2. Jeanne Claessen won haar enkelspel met 7-5/6-0. De overige dames Corrie Revet, Anneke Nootenboom en Lenie Blanken moesten in hun op ponenten hun meerderen erken nen. Team 7 van Krina Smit promo veerde vorig seizoen naar de 4e klasse en eindigt daarin nu op een tweede plaats. Een schitterende prestatie van Krina en Marian Bons, Nelly v.d. Velde en Henny Joling die in het begin van het seizoen met wat blessures te kam pen had. Team 8 van Barbel Schouten speelde met invalster Henny Poot tegen DDH 4. Het enkelspel van Henny en het dubbel met Barbel bracht een positief resultaat. 2-3 werd de uitslag. 15 punten is het resultaat in hun 4e klasse poule. Team 9 met Jos Huisman als cap tain en Willy Geerling als inval ster kwam op 4-1 winst tegen Be Quick 9. Fanny Kool won haar enkelspel met 6-0/6-2. Jos Huis man won ook haar enkelspel met de standen 6-4/6-2. Manna Schouten samen met Jos als DD werd de enige verliespar- tij. De overige dubbels Marina met Willy Geerling en Fanny met Willy zorgden weer voor winst. Dit 5e klasse team heeft 23 pun ten verzameld. Team 10. Toke Simons won haar enkelspel en kon daarin al haar energie kwijt. Setstanden 7-6/6-4. Ook Ria Bakker won DE. 7- 5/6-1. En zo werd met 2-3 verlo ren van Bevers 4. Team 12 van Greet Stuiver voel de zich dit seizoen prima in de 6e klasse en eindigt op de derde plaats. Tegen Oudelande werd nu gewonnen met 4-1. WADDINXVEEN - In Waddinxveen zijn 196 groothandelsbe drijven actief met 1.435 werknemers. Boskoop telt 103 van dit soort bedrijven met 246 medewerkers en Zevenhuizen-Moerka pelle 107 bedrijven met 415 personeelsleden. in geheel Midden-Holland èn in Woerden thuiszorg die niet door kruiswerk of gezinsverzorging verleend kan worden. Kruiswerk en gezinsverzorging beschikken niet over middelen om vierentwintig uur per dag zorg te verlenen. Toch hebben mensen daaraan soms behoefte, de laatste jaren zelfs in toenemende mate. Het gaat daarbij meestal om men sen die thuis willen sterven, of op de wachtlijst staan voor opname in een verpleeghuis. Maar ook chronisch zieke en ge handicapte mensen hebben soms meer verpleging of verzorging no dig dan kruiswerk en gezinsver zorging kunnen bieden. In al deze gevallen is aanvullende thuiszorg nodig. Daarvoor roepen kruiswerk en gezinsverzorging in Midden- Holland tot nu toe de hulp in van particuliere organisaties. De heer A. Treffers, tijdelijk di recteur van de nieuwe stichting: ”De oprichting van Gouwezorg houdt enerzijds verband met de toenemende vraag naar aanvullen de thuiszorg, anderzijds met de wens van kruiswerk en gezinsver zorging dat hun cliënten ook voor deze aanvullende zorg op deskun dige medewerkers, op goede en constante kwaliteit kunnen reke nen. Gouwezorg gaat aanvullende thuiszorg verlenen op hetzelfde kwaliteitsniveau als kruiswerk en gezinsverzorging bieden. Deze garantie is de bodem onder onze samenwerkingsafspraken, want daarmee onderscheidt Gouwezorg zich van andere parti culiere thuiszorgorganisaties. De cliënten mogen geen kwaliteits verschil merken tussen de zorg verlening van het kruiswerk of de gezinsverzorging en de aanvullen de thuiszorg van Gouwezorg. Dat moet naadloos op elkaar aanslui ten”. De samenwerkingsafspraken hou den onder meer in dat aan mede werkers van Gouwezorg een in- werkprogramma wordt aangebo den. Ook bestaan er mogelijkhe den voor opfriscursussen en kwali- teitstrainingen. Treffers: ”We hebben heel wat mensen nodig: verpleegkundigen A/B/Z, ziekenverzorgenden, mensen met een opleiding MD- GO-Vp of MDGO-Vz, gezins- en bejaardenverzorgenden en ver pleeghulpen. Allemaal mensen die bereid zijn op afroep beschikbaar te zijn als een cliënt van het kruiswerk of maatschappelijke dienstverlening aanvullende zorg nodig heeft. Zij kunnen op alle dagen en tijden worden ingezet, maar het accent ligt op nazorg. Soms alleen voor slaapwacht, soms voor verpleging of verzor ging. Het is zelfstandig werk, dat vooral herintredende vrouwen blijkt aan te trekken. Dat komt natuurlijk ook doordat we goede scholing kunnen aanbieden. We kunnen voor het gehele werkge bied nog mensen gebruiken”. De huidige samenwerkingspart ners van Gouwezorg zijn Vereni ging Kruiswerk Midden-Holland, Stichting voor Maatschappelijk Dienstverlening Krimpenerwaard, Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Regio Gouda, Vereniging voor Maatschappelijke Dienstverlening Zuidplas en de PCMD Rijn en Lekstreek. Zoals reeds eerder bericht, heb ben deze instellingen de intentie om per 1 januari 1993 te gaan fu seren en samen verder te gaan on der de naam ”De Vierstroom”. De samenwerkingafspraken met Gouwezorg zijn dan ook op voor hand al gemaakt met de reeds op gericht stichting De Vierstroom. Wie belangstelling heeft voor een functie in de aanvullende thuis zorg kan voor nadere informatie contact opnemen met mevrouw G.D.A. Koetsier, coördinator Stichting Gouwezorg. Zij is be reikbaar via het telefoonnummer van Kruiswerk Midden-Holland: 01820-29466. ag 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 19