Winkelhart in Oud-Waddinxveense komt met debuut-cd KEUKEN GRATIS Vier bands op Luilaknacht Ondernemerskring is nu een jaartje oud Waddinxveen (15) In Zevenhuizen-Moerkapelle De Sperwer Collecte Waddinx- Kerkdienst met zuster veen onderdeel landelijke fietsroute melden van meer overnach tingsmogelijkheden. H. de Haan hengel- kampioen Marry Kee’s ’’Worth Waiting For” Kunstenaars week voor 4-12 jarigen I ZONWIERING «IJ: WA- f LEZERS SCHRIJVEN A 1 r." Verwachtingen Oprichter Professioneel i Bijeenkomsten De leden van de ondernemers- kring willen dit jaar vier keer bij- Onderzoek Pagina 25 "Weekblad voor Waddinxveen directeur van Al 29 jaar uw vertrouwen waard De Luilaknacht-band Special Ingredients. (Foto: Aria v.d. Marei). Och. neem toch liever een echt kwaliteitszonnescherm voor een zeer aantrekkelijke prijs! Henegouwerweg 43. Waddinxveen Tel 01828-14415. b.g.g 13054 Dagelijks geopend van 9-17 uur. Maandagmorgen gesloten alle De ge in Het is feest bij Hans Verkerk want, bij aankoop van een com plete apparatuurset krijgt u van ons een echte KROON keuken kado! Dit is een zeer zwaar uitge voerde witte kunststof keuken aan 4 zijdén afgewerkt. Met maar liefst 5 jaar garantie. Andere mo dellen tegen meerprijs. Dus als u aan een nieuwe keuken toe bent moet u nu uw slag slaan. De ac tie is vrijdag tot 21.00 uur en za terdag tot 17.00 uur bij Hans Verkerk, Westkanaalweg 100 Ter Aar en Hooftstraat 225 Alphen a/d Rijn, tel. 01722-4441 01720-20600. Of onze info-line 01722-5564. Let op de informatie-poster in de winkel voor de spelregels. muzikanten was toen al met het nodige overleg-op-afstand en op basis van gestuurde muziektapes op de band gezet. Zangeres en liedjesschrijfster Ma ry Kee, die in Waddinxveen de Koningin Julianaschool en de Ko ningin Wilhelmina-MAVO (nu De Wadde) bezocht, verwacht veel van de belangstelling voor haar debuut-cd, die heel wat voor bereiding vergde en waarvoor veel werk is verzet. In de voorverkoop zeiden 500 liefhebbers ’’Worth Waiting For” te willen hebben, dus werd het aangedurfd de com- pact-disc te gaan maken. In Nashville, het Mekka voor de liefhebbers van de country- and westemmuziek, bouwden Marijke en Joop de Jong in de afgelopen winter voort op de contacten die ze in het najaar van 1990 bij een bezoek hadden gelegd. Ze nam de eerste keer daar ook aan een talentenjacht deel. Het was een succesvolle mogelijkheid de orde in de geheel herziene gids van de Stichting Landelijk Fietsplatform met Landelijke Fietsroutes (LF-routes) door Midden- en Zuid-Nederland en Noord-Vlaanderen. Deze gids kent tal van verbete ringen ten opzichte van de oor spronkelijke gids die in 1989 werd gepresenteerd. Zo is, net als bij de vorig jaar herziene gids voor Noord-Nederland, het formaat handzamer gewor den (A5, oftewel 21 x 14 cm) en zijn de losse kaartbladen II verbeterd. Ook de indeling in de gids is overzichtelijker geworden. De beschrijvingen van ruim 3.000 II km route zijn nu per kaartblad gegroepeerd en overzichtskaar- I ten bij elk hoofdstuk verge makkelijken het opzoeken van de routebeschrijvingen. De ge bruikswaarde is tenslotte ver- der toegenomen door het ver- Rondom het door het gemeente bestuur Johan Bakker, directeur van Bouwbedrijf G.J. Bakker Zn. was een van Bij de herziening is het route net zelf nog eens kritisch on der de loupe genomen en waar nodig aangepast. Het principe is echter ongewijzigd gebleven: een netwerk van doorgaande routes die stad en streek, maar ook de vele fietsrondritten op een recreatief aantrekkelijke wijze met elkaar verbinden. Drukke wegen worden daarbij zo veel mogelijk gemeden: er wordt vooral uitgegaan van vrijliggende fietspaden en rus tige binnenweggetjes. De nieuwe gids (volledige titel: ’’Landelijke Fietsroutes deel 2 - Fietsroutenet voor vakanties en dagtochten door Midden- en Zuid-Nederland en Noord- Vlaanderen”) is net als de be staande, hierop aansluitende gids voor Noord- en Midden- Nederland voor ƒ29,50 ver krijgbaar ondermeer bij de ANWB en de gespecialiseerde of ruim gesorteerde boekhan del. Sinds de eerste gidsen met Landelijke Fietsroutes versche nen, is er veel veranderd. Niet om na te gaan hoe tegen de in Nederland gemaakte songs werd aangekeken. Met financiële steun van Conamus en de omroepvere niging KRO keerde ze begin 1991 terug in Nashville om er in de halve finale op te treden en deel te nemen aan twee televisie shows. Voor de Amerikaanse omweg voor de debuut-cd werd door Ma rijke en Joop de Jong vrij gauw gekozen vanwege de uitstekende faciliteiten overzee. De techniek was er in prima handen van Chad Evans. De muzikanten waren Dave Mea dows, Mike Douchette, Lance Martin, Raymond Massey, Dane Bryant, Dan Schafer, Danea Mit chell-Wallace en Joop de Jong. Goede adviezen werden gegeven door Carlo van de Water, Ray mond en John Bancken en Nico den Broeder. ’partijen werden opgeno de Sound Barrier Studio in Nashville (Tennessee), waar Marijke de Jong en haar man in februari en maart van dit jaar zijn geweest. De muziek van de acht Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder J pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Voor de houding van de onderne mers in beide gemeenten heeft hij veel waardering. ”Het zijn slechts twee dorpen, maar de inzet is ge weldig en de rentabiliteit is goed. En in zo’n klimaat is het als bank natuurlijk heerlijk functioneren”. Lamot noemt de bedrijvigheid breed, inventief en van hoge kwa liteit, zowel qua produkten als "iua financiële positie. Waarschijnlijk is er sprake van een stukje degelijkheid. En dan kan het in feite niet moeilijk zijn om een klimaat te scheppen, waarin individuele ondernemers makkelijker kunnen functioneren, in de meest brede zin van het woord”. ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE - De nu een jaar oude Ondernemerskring Zevenhuizen-Moerkapelle draait naar wens, zo laat kringvoorzitter en directeur van de Rabobank Zevenhui zen-Moerkapelle A.B.P.M. Lamot (43) weten in het magazine WADDINXVEEN - Zaterdag 30 mei werd het onderdeel hengelen van de Sportweek in Waddinx veen afgewerkt. In samenwerking met de hengelsportvereniging Waddinxveen werd een concours georganiseerd aan de Zuidkade. Er hadden 7 korpsen en 51 indivi duele hengelaars ingeschreven. Onder prachtige weersomstandig heden, maar onder slechte hengel omstandigheden (de Gouwe stroomde bijzonder hard waardoor normaal vissen haast onmogelijk was) werd gehengeld van 2 uur tot 5 uur. Voor de vierde keer in successie werd het korps van de hengel sportvereniging Waddinxveen winnaar van de wisselbeker. Zij visten 7310 gram bij elkaar. Tweede werd het korps van het Buitencentrum uit Alphen a/d Rijn met 4380 gram en derde Bosch Hengelsport uit Gouda met 3690 gram. H. de Haan van de HSW werd in dividueel kampioen met 3640 gram, 2. J. de Jong 2180 gram, 3. E. Faas 1780 gram, 4. D. van Eijk 3090 gram, 5. A. van Leeuwen 2040 gram, 6. R. Jenner 1110 bram. WADDINXVEEN/GOUDA - Mary Kee, de artiestennaam van de oud-Waddinxveense countryzangeres Marijke de Jong-Stui- ver (36) van de Brugweg, staat aan de vooravond van de presen tatie van haar debuut-cd ’’Worth Waiting For”. Dat gebeurt zondagmiddag 14 juni aan het begin van het eerste spectaculaire en aantrekkelijke Goudse Country Festival, dat die dag tussen 14.00 en 21.30 uur in de open lucht wordt gehouden op de Markt in Gouda. De Goudse treedt dan op met de 9-mansformatie Country Compa ny, Ruud Hermans, Moonlight Riders, Wim Pols en Country. Trail Band en The Rose Valley Dancers. Op de Markt zijn diverse kraam pjes, waaronder één die de cd’s van Mary Kee (Marijke plus een e) verkoopt voor 39,95 gulden per stuk, maar ook zal er kleding, drankjes en eten worden verkocht. De Sweet Lake-debuut-cd van Hitsound Records in Rotterdam, vervaardigd door Dureco Holland, is een heel bijzondere geluidsdra ger. Alle 10 muziekstukken daar op zijn geschreven en gecompo neerd door Marijke de Jong en haar man Joop. Aan de produktie ervan verleende de bekende Ame rikaan Dan Schafer medewerking. Hij tekende ook voor alle arrange menten. De zang| men in t geven in de richting van bijvoor beeld de overheid en de nutsbe drijven. ”Kom ik voor mezelf, dan sta ik niet zo sterk. Kom je voor dui zend, twaalfhonderd man dan wordt dat heel anders”, zegt Bak ker in een spreekkamer op de eer- het bedrijfsleven ste verdieping van zijn bedrijf aan de Ambachtstraat 1. Bakker, zoon van de oprichter, roemt onder meer de inspannin gen van de Kamer van Koophan del, die er voor heeft gezorgd dat de ondernemerskring snel van de grond kon komen. ”De handelska- mer heeft een duidelijke rol ge- -“ild, daar hebben we veel pro fijt van gehad”. Als wordt ge vraagd naar concrete resultaten, komt Bakker met het volgende voorbeeld: ”Men wilde Burge ss I meester Klinkhamerweg in "Ze venhuizen ’s nachts afsluiten voor al het vrachtverkeer. Wij hebben echter bij de gemeente begrip ge vraagd voor de plaatselijke onder nemers door voor hen ontheffing aan te vragen. Eind maart heeft het college van burgemeester en wethouders hierop gereageerd door een nader onderzoek te ge lasten. Zo laat je direct zien dat je als ondernemerskring bestaat”. Waddinxveen. Om deze aktiviteiten goed tot uit voering te brengen hebben de or ganisatoren veel vrijwillig(st)ers nodig. Wie vindt het leuk om kin deren van 4 tot 12 jaar een week lang het gevoel te geven dat ze ’kunstenaar’ zijn en van 3 tot en met 7 augustus een ochtend, mid dag, een paar dagen of misschien zelfs de hele week vrij heeft is van harte welkom. Wie meer informatie wil kan tele fonisch kontakt opnemen met As trid de Weerd of Petra Reef. Men kan zich bij hen ook direkt aan melden als vrijwillig(st)er. Op woensdagavond 3 juni om 19.30 uur is er een vergadering met alle vrijwilligers van de kun stenaarsweek in buurtcentrum De Boog (C. Huygenslaan 2, tel. 01828-16860). WADDINXVEEN - Van 7 juni tot en met 13 juni 1992 zal er ook in Waddinxveen gecollecteerd worden door Vereniging AVO Nederland. Het collecteren gebeurt in verze gelde collectebussen waarop dui delijk de naam en/of het doel van de collecterende instelling staat vermeld. De collectanten zijn voorzien van een legitimatiebe wijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebe stuur worden gebracht. ZEVENHUIZEN - Zondagavond 7 juni is er weer een jeugddienst in de Hervormde Kerk van Ze venhuizen. Het thema van de dienst, die om 19.00 begint, luidt: ’Gemeente van A (Angola) tot Z (Zevenhuizen)’. Zuster Ankie uit Angola zal in deze dienst over haar ervaringen vertellen. De voorganger is ds. Holwerda uit Pijnacker. De muzikale medewerking wordt verleend door Eltheto uit Alphen a/d Rijn en organist Adr. Ver hoef uit Zevenhuizen. bedrijven - de veel genoemde ’trekkers’ - tot vestiging zal no den. d. Géén overkapt, dubbelrijig winkelcentrum, maar een enkelrij- ig. Dus: een vermindering van de geplande, nieuwe capaciteit ten gunste van gratis parkeren en meer publieksvriendelijkheid. e. Trekkracht: ”Om trekkracht naar Waddinxveen te bevorderen is het te verwachten (1), dat er Hema-, Blokker-, Marskramer- of Zeemanvestigingen in het nieuwe centrum Kerkweg-Oost komen. Daar moet dan wel minstens 5.000 vierkante meter beschik baar voor zijn. Een derde van het winkelbestand is bestemd voor vestigingen van buitenaf en twee derde voor Waddinxveense bedrij ven die nu nog elders zijn geves tigd”. f. Verkeer: De heer De Bas ziet geen onoverkomelijke problemen: ’’Gewoon een nieuwe weg aanleg gen tussen de winkels en garage Boonstoppel van Oranjelaan naar Juliana van Stolberglaan en de Oranjelaan verlengen naar de Stationsstraat Kanaalstraat”. Klaar is Kees, maar de vraag ont staat dan wel of men de Oranje laan bijvoorbeeld aan de kant van Drukkerij Veldwijk zal moeten slopen om doorgaand verkeer mo gelijk te maken naar de Stations straat bij voor het wegverkeer ge sloten hefbrug. Volgens de gemeentelijke infor matie bedraagt het uitbreiding- Mary Kee, die na haar huwelijk eerst in Rotterdam ging wonen en daarna in Gouda neerstreek, zit al meer dan tien jaar professioneel in het muziekvak. Ze treedt over al in het land (ook in Duitsland) samen met haar even oude man Joop op, die gitaar, banjo en man doline bespeelt. Op de debuut-cd is hij verantwoordelijk voor de ’’background vocals”. Zij en haar man zijn echte propa gandisten van de countrymuziek, die in Nederland nog maar een beperkte belangstelling geniet, al is er een stijgende interesse voor deze muziek bij de twintigers en de dertigers waarneembaar. De radiostations schenken er in ieder geval nog te weinig aan dacht aan en er zijn ook niet zo veel countryfestivals. Deze mu ziekstijl neemt in het repertoire van de oud-Waddinxveense zange res zo’n 60% van het aantal num mers in beslag. De rest is algeme ne muziek. soppervlak voor winkels 5.565 m2 in het plan Kerkweg-Oost, zoals de heer De Bas ook nodig acht, volgens het MAB-plan, dat de De Bas niet ligt. Begrijpelijk, want daarin is parke ren wel een stiefkindelijke en pu- bliekonvriendelijke plaats toebe deeld: aan de overkant van de nieuw aan te leggen weg. Niet echt veilig dus! Het niet gepubliceerde alternatief van de heer De Bas doet vermoe den dat daarin minder nieuw win keloppervlak beschikbaar zal zijn. Is het dan nog wel interessant voor de ’trekkers’? De woordvoer ders van deze bedrijven waren op de info-avond toch al uiterst te rughoudend, veel woorden maar niets concreets. Dan wil de heer De Bas, net als MAB, enige nieuwe winkels in de groenstrook vóór De Bonkelaar. Gekker kan haast niet. Immers, om bij die winkels en de bestaan de winkels langs de oprit te kun nen komen moet het publiek dan wel de verlengde Oranjelaan - een hoofdverkeersader - oversteken! Maar van de plannenmakers moet het publiek juist vrij van verkeer- shinder kunnen winkelen! Te ver wachten is dan ook, dat bij uitvoe ring van het plan Kerkweg-Oost er een winkelgebied vanaf de Gouwe t/m de Passage zal ont staan niet aaneengesloten zoals nodig maar in drieën gedeeld door de verkeersstromen verlengde Oranjelaan resp. Kanaalstraat/Juliana van Stol berglaan. Duidelijk bestaat er bij de Wad dinxveense winkeliers ook weinig of geen belangstelling voor uit breiding met een winkelgebied, want het bestuur van de detail handel moet nu nog de belangstel ling voor vestiging in het nieuwe centrum gaan peilen; mede ten gerieve van het gemeentebestuur, dat dus ook géén concrete gege vens bezit. Het gaat hier dus kennelijk om een plan, dat de plaatselijke poli tiek tot elke prijs wil doordrukken en waarvoor enkele prominenten op kosten van de bevolking ’stu diereizen’ hebben menen te moe ten maken; helaas naar gebieden en plaatsen die als vergelijkings object volslagen ondeugdelijk zijn. Als er dan toch een nieuw winkel centrum tot elke prijs moet ko men, dan geen geklungel meer maar gelijk iets goeds voor nu en later. Het is inmiddels toch bekend - zie Weekblad voor Waddinxveen van 22 april 1992 - dat in de na bije toekomst om Gouda te hel pen met haar bouwgrondproble- men het gebied tussen de spoor baan Waddinxvee-Gouda en de Beijerincklaan voor woningbouw op Waddinxveens gebied gebruikt zal kunnen worden. Met die nieuwe woonwijk en de duizenden nieuwe inwoners erbij wordt het ook financieel aantrek keen project, dat betekende, grote kelijke Apron-plan weer actueel, j- i j- Volgens B. en W. nu te grootscha lig voor het huidige Waddinx veen, maar geknipt voor straks. Jammer voor Be Fair, maar offers zijn nu eenmaal nodig, ook vol gens B. en W. Anders zou men zich het mogelijke lot van de 5 huizen aan de Kerkweg-Oost wel beter ter harte nemen. Dit Be Fair-plan biedt centraal gelegen winkelcentrum met par keerruimte voor 300-400 auto’s, woonruimte en ruime toegangswe gen zijn nu al aanwezig. Nog maals, ook voor de heer De Bas de oplossing. Bovendien zijn er dan geen geld verslindende verkeersoplossingen nodig, kan de gemeente enkele miljoenen in kas houden en der halve volstaan met een geringere jaarlijkse verhoging van de lasten druk voor de burgers (bijv, de on roerend goed-belasting). Prettig geregeld toch! Tevens behoud van een interessant stuk Waddinx veen. Het lijkt mij trouwens een gezond idee, dat het gemeentebestuur bij de bevolking eens de mening laat peilen over een nieuw winkelcen trum en daaraan een onderzoek naar het bestedingspatroon kop pelt. Want de bevolking levert de klanten en de klant is nog steeds korting! Tot slot: goed regeren vergt voor uitzien. J.G. VIERGEVER p/a Parcent (Alicante), Spanje WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Pont St. Maxence. Weersgesteldheid: kal me o.z.o wind (bewolkt). Afstand 340 km. In concours 324 duiven. Gelost om 7.50 uur. Aankomst eerste duif 12.01 uur. Laatste duif 12.19 uur. Snelheid eerste duif 1342 m.p.m. Uitslagen: R.A. van der Made 1, 10, 25, 28, 31, 41, 54; J. Jansen Zn. 2, 18, 24, 27, 52, 57, 73, 76; J. Troost 3, 56; J. Toor 4, 5, 15, 30, 47, 48, 68, 75, 80; N. Hooger- dijk 6, 37, 77; D. Heeren 7, 19; J. Verbakel 8, 17, 33, 35, 38, 42, 69, 81; M. Verbeek 9, 40, 50, 55, 67, 71, 78; H. Metselaar 11, 12, 14, 21, 22, 32, 66, 70, 72; A. Hofman 13; E. van Beek 16, 60, 61; H. Vink 20, 65; C.A: Bode 23, 45; M. Tollenaar Zn. 26, 36; D. Griffioen 29, 34, 46, 49, 62, 74, 79; P. van der Made 39; W.Breedijk 43, A.H. Kivits 44, 59; Mw. C. Buik 51, 58; Comb. Wibo 53, 63, 64. WADDINXVEEN - Bay the Moon, Special Ingredients, Secret Recipe en In Full Effect zijn de bands die meedoen aan het grootste Luilakfeest van Felix Event in de sporthal ”de Sniep” (Sniepweg) in Waddinxveen in de nacht van vrijdag 5 op zater dag 6 juni. Voor het evenement, dat de naam ’’Rise and shine” heeft meegekre gen, gaat de sporthal open om 24.00 uur. De entree bedraagt ƒ15,-. Daar krijgt men wel wat voor terug. Kenners van de Sniep zullen de sporthal niet terug ken nen. Vele grote geluidsgestuurde licht effecten zullen de sporthal omto veren in een perfect danspaleis. De grote 6 Watt twee-kleurenla- ser, die bijvoorbeeld ook gebruikt is voor de grote lasershows op de Euromast in Rotterdam, zal onge twijfeld haar steentje bijdragen aan de feestvreugde. Maar liefst drie hop hop bands geven acte de presence: In Full Effect, Secret Recipe en Special Ingredients. Voor de liefhebbers van de wat stevigere wave is er Bay the Moon. De avond wordt aan elkaar gedraaid door twee over 29 kilometer. In Wad dinxveen voert de route over het Noordeinde, Dorpstraat, Veenkade, Kleikade en Onder weg naar Moerkapelle, Zeven huizen en Oud-Verlaat. In Boskoop wordt de Otweg, Pad- degat, Parklaan en Zijde ge passeerd. Waddinxveen als onderdeel van de landelijke fietsroute Nieu- weschans-Antwerpen komt aan deejee’s: Rafael (mellow) en Jack (techno). Bay the Moon is een vijfmansfor- matie die staat voor een steviger sound. De band bestaat uit een gi tarist, bassist, drummer, key- boardspeler en een zanger. De muziek van deze band op ver overingstocht valt te omschrijven als rock met een toevallige flirt naar wave, maar evenzo komen er hedendaagse dansritmes in voor. Dit wordt mede veroorzaakt door de verschillende achtergronden van de bandleden die uiteenlopen van blues tot metal. Teksten daarentegen spotten met de standaardonderwerpen in onze hedendaagse muziekcultuur, zal als liefde en geluk. De zanger ac centueert dit met een stem die loopt van gevoelig tot bijtend en ruig. De jonge tweemans hip-hop for matie Special Ingredients maakt via een vloeiende rustigere rapstijl zeer dansbare muziek met een lichte jazz-invloed. De zeer melo dieuze achtergrondbeats onder steunen deze andere hip-hop sterk. Rotterdams snelst opkomende rough hardcore rap groep Secret Recipe bestaat uit twee rappers, twee dansers en een inventieve discjockey. In Full Effect is opgericht in 1986 en is de grootvader van de Rotterdamse hip-hop, voortko mend uit de fameuze moonrun- ners. Swingende beats voornamelijk grondend uit de vette souljaren. Net terug vanuit een tour door Frankrijk bijna weer op weg naar Tjecho-slowakije met als tussen stop Waddinxveen. ge kring tot op heden nog niet veel heeft gedaan, althans als we puur naar resultaten zouden kij ken. Lamot: ”We willen eerst be- a nen onder ons lijf hebben”. En: lijke bedrijfsleven meer body te ’’Want het moet geen sociëteit -J- worden, geen actiegroep ook, maar een heuse gesprekspartner”. Toch is het niet alleen bij praten gebleven, in de eerste twaalf maanden van het bestaan. Bij de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle is inmiddels een heuse con tactman voor 1 aangesteld: Claes Oosterhoff. ”Een enthousiast man, die hope lijk ook aanwezig is bij al onze ge sprekken met het gemeentebe stuur”, aldus Lamot. eenkomen: twee keer voor een vergadering met gastsprekers, en twee keer voor het bezoeken van een plaatselijke onderneming. Op 25 maart wisten Lamot en de zij nen Barry Hughes te strikken, de voormalige voetbaltrainer die in middels met zekere regelmaat voor het bedrijfsleven optreedt. ’’Op de hem bekende wijze hield hij ons eigenlijk een spiegel voor”, aldus Lamot, ’’vooral over motivatie en klantgerichtheid”. Dan keert hij terug naar één van de doelstellingen van de onderne merskring. ’’Belangenbehartiging is natuurlijk prima, maar je moet primair zorgen voor behoud, van werkgelegenheid”. En dat moet mogelijk zijn, want Zevenhuizen en Moerkapelle hebben beide een gezond ondernemersklimaat. ’’Maar dat is vooral gezien vanuit de bank; overigens ook één van de leden van kring”, zegt Lamot met een lach. woordig je nu eigenlijk? Want we 8' praten wel over bedrijven die ge zamenlijk aan zo’n duizend men sen werk bieden”. Zo’n betrouwbaar beeld is nodig om goed in te kunnen spelen op ontwikkelingen en behoeften, stelt de Zevenhuizenaar. Pas dan kan de kring ’een toegevoegde waarde zijn naar de gemeente toe, hon derd procent zeker’. De betreffen de studie moet in september of oktober zijn afgerond. _j_ De voorzitter geeft toe dat de jon- BV uit Moerkapelle, de oprichters van de onderne merskring. De bundeling is vol gens de 51-jarige inwoner van Reeuwijk nodig om het gezamen- gewenste winkelhart aan de noordkant van de Kerkweg- Oost verschijnt er een uiterst merkwaardig beeld voor de op merkzame lezer(es). Automatisch rijst dan ook de vraag wie er nu bezig is met wie een rad voor ogen te draaien. Wat zijn namelijk de gepubliceer de feiten. Enerzijds stelt het gemeentebe stuur, speciaal B. en W., dat 1. Een nieuw winkelcentrum een halszaak is voor de middenstand. 2. Waddinxveen als winkelplaats hetzelfde moet kunnen bieden als Gouda, Alphen, Zoetermeer, waar inmiddels een grootschalig assorti ment van bekende bedrijven ge vestigd is; dus geen mini-Hema bijvoorbeeld, zoals op de info- avond gesteld werd als -misschien- maximaal haalbaar voor Waddinx veen. 3. De gegadigden -volgens MAB- staan te dringen om een plaats in het nieuwe winkelcentrum Kerk weg-Oost. Enige tijd geleden stel den B. en W. nog, dat ook AH een serieuze kandidaat zou zijn maar dat is inmiddels gelogen straft. 4. Een aaneengesloten nieuw cen trum, dus Passage Kerkweg- Oost. Een absoluut vereiste is dat de klant moet ongehinderd door verkeer in een winkel-sociaal tref centrum zijn eventuele inkopen kunnen doen. En wat stelt nu het plan Kerkweg-Oost? Jawel, bus- en fiets verkeer mogen de T-krui- sing Kanaal- straat-Kerkweg-Oost-Juliana van Stolberglaan blijven gebruiken, dus geen ongehinderd winkelen! Bovendien, wie gelooft nu in alle onschuld, dat de Waddinxvener met dit nieuwe winkelcentrumpje erbij zijn geld niet meer buiten Waddinxveen zal besteden? Nie mand toch, want een echt cen trum wordt het nooit, het blijft lapwerk waaraan het gemeentebe stuur dan nog enkele miljoenen van ons belastinggeld wil besteden/verkwisten. Want zo ligt de zaak. Anderzijds geeft de heer De Bas sr. steeds zijn onthullende visie op de noodzaak van een nieuw win kelcentrum. Enkele feiten hieruit: a. Uitbreiding van het winkelarse- naal is zeker gewenst. Een echt nieuw winkelcentrum op de Be Fair-terreinen is de oplossing. Het plan Kerkweg-Oost is het beste al ternatief (het minste van alle denkbare kwaden dus); b. Waddinxveen is tenslotte maar een dorp met 25.000 inwoners en beperkte mogelijkheden; c. Na realisatie van het plan Kerkweg-Oost ontstaat voor de heer De Bas als beeld de boule vard ’’Verlengde Passage”, een boulevard met aan weerzijden winkels, een gezellig terrasje, ban ken om uit te rusten, een bruin cafeetje en oliebollen-, vis- en ijs kraampjes. Dus wel knus maar ’’Ondernemen in Midden-Holland” van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden-Holland. De nieuwe ondernemerskring wil volgens hem in Zevenhuizen- Moerkapelle ”een stukje meeden ken, een stukje klankbord, een stukje belangenbehartiging”. ”We willen hen niet uitsluiten, maar deze groepen zijn al verte genwoordigd via plaatselijke of landelijke organisaties”, legt La- v< mot uit, in zijn ruime werkkamer van de Rabo-vestiging aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen. Over het waarom van de kring, zegt hij: ”Je constateert dat er voor veel ondernemers gewoon niets is. En vooral in een geval van gemeentelijke herindeling is het heel belangrijk dat hun belan gen goed worden behartigd. Het gemeentebestuur komt namelijk eens voor hele grote beslissingen te staan, zoals een vraag ’waar breiden we het industrieterrein uit’. Wij, de ondernemerskring, willen ervoor zorgen dat beide kernen - wat het bedrijfsleven be treft - gezond blijven”. Daarom zal de kring ’proberen in gesprek te komen met de gemeen te’. Om goed beslagen ten ijs te komen, heeft de organisatie beslo ten om binnen de bedrijven on derzoek te laten doen. ’’Gewoon, om een fiks aantal zaken in beeld te krijgen. Wie of wat vertegen- De nu in Gouda wonende oud-Waddinxveense zangeres Mary Kee (Marijke de Jong-Stuiver) met links haar man Joop en rechts de Amerikaanse producent Dan Shaver in de Barrier Sound Studio in Nashville (Tennessee). alleen is de kwaliteit van de kaart (vroeger nog 2 kleuren druk!) en van de routes ingrij pend verbeterd, ook de status van de routes is nu echt ’’lan delijk” geworden. Zo hebben subsidiënten zich vastgelegd om door te gaan, jaarlijks minstens 300 km te laten bewegwijzeren, als stimu lans voor milieu-vriendelijke vakanties op de fiets. Dit sei- zoen is de route Arnhem- Maastricht-Aken aan de beurt, zodat Den Helder-Aken nu aansluitend is bewegwijzerd. De voltooide herziening van de gidsen is momenteel aanleiding voor hernieuwde aandacht voor de Landelijke Fietsroutes. De pers beeft destijds het feno- meen Landelijke Fietsroutes (toen nog: ”lange-afstandfiets- routes”) royaal in het zonnetje gezet. Net als Landelijke Wandelroutes (de zgn. LAW’s) bieden Landelijke Fietsroutes immers vakanties met een hoog rendement per kilometer, en er is geen vergeten paradijsje het bezoeken waard, of de Lande- lijke Fietsroutes komen er |l midden in. De laatste jaren hebben deel nemende organisaties gewerkt aan de opbouw van de gewens- te voorzieningen onderweg, zo- als fietscampings, slimme pontverbindingen, e.d. Boven dien sluiten de routes nog beter aan op het spoorwegennet, zo- dat de pret kan beginnen waar men maar wil. Eigenlijk valt er bijna dagelijks iets nieuws te meiden over Landelijke Fiets routes! WADDINXVEEN - Waddinx- II veen komt voor in de landelijke fietsroute (LF) 02a en 02b van Nieuweschans (Groningen) naar Antwerpen (België) en te il rug. Het gaat hier om het traject Boskoop-Noord-Rotterdam WADDINXVEEN - De Stich ting Werknemerspool Waddinx veen (jeugd- en buurthuiswerk) gaat zomervakantieaktiviteiten or ganiseren voor kinderen van 4 tot 12 jaar in de periode van 3 tot en met 7 augustus. Het moet een ’kunstenaarsweek’ worden. In deze week worden er allerlei aktiviteiten georganiseerd die met kunst te maken hebben, bijv, een toneel-, een schilder- of een dansdag. De aktiviteiten beginnen om 10.00 uur en duren tot 15.00 uur (van 12.00-13.00 uur pauze). De aktiviteiten zijn voor Waddinxveense kinderen, kunstenaarsweek zal worden houden op een centrale plek

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 25