Laatste loodjes 47e Sportweek Koninklijk goud voor P.A. van Oosten Topdrukte in boomkwekerij Benoemingen Koffiebar Prijsvraag Zondag- bediening Oude Rijn Azalea- boottochten met show in Boskoop Dodelijk ongeval op rijksweg DWSEN SPARTA WINNEN Florida 35 jaar Veertig jaar in dienst gemeente Waddinxveen Record voor Bram Lindhout I GLASBEEK 01828 - 18708 FOCWf ASSCNEMAN vtovoca vtikMuizmGfN WAHINXVHN GAAT U VERHUIZEN? AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! WERKENDE VERHUIZERS Wilt u informatie? Jan Boer en Zoon Plantenpaspoort Salvo Loopbaan Kerk Pagina 29 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 3 juni 1992 Waddinxveen weer op beurs Fair- Oostpotóerweg 9 - 2741 MD Waddinxveen WADDINXVEEN - De Waddinxveense Openbare Werken-man P.A. van Oosten is maandagmorgen in het gemeentehuis door Dan staan u verschillende mogeli|kheden ter beschikking: kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zeif-verhuizing met gebruik van verhuis auto, pakmaterialen en diverse hulpmiddelen Bij FOCWA garantiebedrijf Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRUF deling maken van 7, 8 of 14 km. Natuurlijk is ook een bezoek te brengen aan het Boomkwekerij- museum. In samenwerking met Sirébo is dit jaar voor het eerst een aan trekkelijke show georganiseerd van bloeiende Azalea’s en Rhodo dendrons. Op een oppervlakte van 1.000 m2 in de Beurshal achter Hotel Florida zijn naast de bloei ende Azalea’s en Rhododendrons vele activiteiten samengebracht, die de bezoeker een uitstekende indruk geven van wat er in Bos koop is te zien. Bovendien wordt daarmee ingespeeld op de vrije tijdsbesteding van iedere tuinlief hebber. Naast enten en oculeren zal des kundig advies gegeven worden over de aanleg van kleine tuinen. Voorbeelden zijn aanwezig. Ook kan men grond van de eigen tuin laten analyseren (niet te veel mee nemen). Tevens zullen vele hulp middelen en gereedschappen aan- Vorig jaar namen bijn 350 bedrij ven en organisaties deel aan de bedrijvenbeurs. Door 83% van de deelnemers werd het eindoordeel uitstekend tot voldoende aan de beurs gegeven. De beurs trok in totaal circa 9.500 bezoekers, waarvan meer dan de helft tot de caterogie directeur/eigenaar behoorde. Van de bezoekers kwam bijna de helft uit Midden-Holland. De overige bezoekers kwamen voor het grootste deel uit de rest van Zuid-Holland. 95 procent van de bezoekers gaf de beurs als eindoordeel uitstekend tot vol doende. wezig zijn en kan u kennis nemen van allerlei literatuur op het ge bied van tuinieren. Het geheel belooft een kleurrijke show te worden omdat naast bloeiende planten ook veel Bos- koops groen wordt gebruikt, met daarbij nog een opvallende vijver- partij, enkele figuurpalmen en bij zondere Bonsai-stukken. De prijzen bedragen inclusief rou tebeschrijvingen van de wandel en fietstochten, vaartocht en be zoek aan kwekerij onder deskun dige leiding, bezoek Boomkweke- rijmuseum en Azalea- en Rhodo dendronshow, gebruik van ANWB ’’witte fietsen” (zolang de voorraad strekt) en voor iedereen een plantje voor toeractiefleden partner ƒ8,- p.p., voor volwassenen ƒ12,50 p.p. en voor kinderen t/m 12 jaar en honden ƒ6,- p.p. Voor belangstellenden uit de re gio Boskoop die geen gebruik wil len maken van alle activiteiten maar die wel de Azalea- en Rho dodendronshow willen zien is er een speciale prijs van slechts ƒ2,50 p.p. Op Tweede Pinksterdag om 17.00 uur zullen alle bloeiende Azalea’s en Rhododendrons worden ver kocht tegen groothandelsprijzen. Een unieke gelegenheid voor de bezoekers om voor een zeer aan trekkelijke prijs in het bezit te ko men van een schitterende bloeien de plant. Hij kreeg het koninklijk schou derklopje op de revers gespeld omdat hij die dag 40 jaar in dienst was van de gemeente Wad dinxveen. De heer Van Oosten, die chef sec tie Uitvoering van de afdeling Weg en Werken bij de gemeente lijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven is, heeft in de afgelo pen vier decennia veel werk ver zet voor en in de gemeente Wad dinxveen. Zijn baan bij de gemeente bestaat voornamelijk uit het begeleiden van civiel-technische uitvoerings werkzaamheden. Dit betreft zo wel nieuwe werken als onder houdswerken. Zo heeft de heer Van Oosten bij voorbeeld een toonaangevende rol vervuld bij de uitvoering van de vele woningbouwprojecten die Waddinxveen in die periode heeft gekend. En dat is geen geringe zaak gezien de ontwikkeling die Waddinxveen heeft doorgemaakt. Maar ook bij de asfalteringswerk- zaamheden die op het ogenblik in de gemeente plaatsvinden, is hij nauw betrokken. WADDINXVEEN - Het college van B. en W. in Waddinxveen heeft aan de heer N.A. de Graaff, medewerker op de sectie beleid van de afdeling Financiën, wegens benoeming elders, eervolg ontslag verleend. De heer P.A.M. Kooien, als be leidsmedewerker economische za ken werkzaam op de afdeling Al gemene zaken, is met ingang van 1 juni 1992 in vaste dienst be noemd. Mevrouw P. Glansdorp-Hartog te Waddinxveen is per 1 juni 1992 benoemd tot ambtenaar leer- plichtzaken op de afdeling Onder wijs. WADDINXVEEN - Bram Lind hout van sportclub Antilope heeft een nieuw persoonlijk record op zijn naam gebracht tijdens de op vrijdag 29 mei door de Amster damse atletiekvereniging ACC gehouden instuifwedstrijd voor veteranen. Bram Lindhout bereidt zich op het ogenblik voor om te trachten opgenomen te worden in de estafetteploeg van Nederland voor de 4 x 800 meter veteranen. Deze ploeg zal binnenkort een aanval doen op het wereldrecord voor veteranen. Het ging Lindhout goed af op de Amsterdamse atletiekbaan. Hij finishte in een persoonlijke re cordtijd van 2.28.72 min., wat 2 seconden sneller was dan zijn bes te tijd ooit op de 800 meter gelo pen. De snelheidstrainingen op de ban en daardoor minder duurlopen zijn debet aan deze stijgende prestaties. Lindhout maakt met deze tijd een aardige kans om de in Nederlandse ploeg te worden opgenomen. WADDINXVEEN - In de her vormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse kunnen de 15-jari- gen en ouder vrijdagavond 5 juni weer terecht voor een ouderwets knusse en gezellige ’open avond’. Juist deze avond is er voldoende ruimte voor een praatje, een goed gesprek, bijbelstudie, muziek luis teren, iets extra’s te eten en een kijkje in de boekenhoek. De koffiebar gaat om kwart voor acht open. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de di verse mogelijkheden en prijzen. BOSKOOP - Op de zaterdag vóór Pinksteren (6 juni) en Tweede Pinksterdag (8 juni) worden weer de ’’wandel-, fiets- en boottoch ten” in Boskoop georganiseerd. Tevens zal dit jaar voor de eerste keer in de Beurshal een aantrek kelijke Azalea- en Rhododendron show worden gehouden. Tijdens beide dagen kan de be zoeker kennis maken met Bos koop en het groene, ambachtelijke kwekersvak. Zo’n vijfhonderd jaar geleden begon men in Boskoop met de teelt van boomkwekerijge- wassen. Tegenwoordig noemt men Boskoop de kraamkamer van boomkwekerijgewassen voor West Europa en exporteert men naar al le uithoeken van de wereld. Door zijn natuurlijke ligging en door de kleurrijke afwisseling in gewassen kan dit centrum met recht genoemd worden ”de Groe ne Oase in de randstad”. De leukste manier om kennis te maken met het gebied is een rondvaart langs de kwekerijen on der leiding van een deskundige gids. In aansluiting hierop neemt de gids de bezoeker mee voor een rondleiding over een kwekerij. Daarnaast heeft de VVV Boskoop fietstochten uitgezet van 14 en 20 km. Op beide dagen staan hier voor tot ieders beschikking de zo genaamde ’’witte fietsen” van de ANWB en de Nederlandse Hart stichting. Ook kan men een wan- BOSKOOP - De boomkwekerij heeft de drukste tijd van het jaar juist weer achter de rug, aldus het magazine ’’Ondernemen in Midden-Holland” van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland. Vele vrachtwagens vol bomen, struiken en planten zijn vanuit Boskoop heel Nederland en zelfs Europa doorgegaan, want het voorjaar is nu eenmaal overal tra ditioneel de tijd om aan nieuwe aanplant te denken. Ook bij boomkwekerij W.J. Spaargaren aan Laag Boskoop in Boskoop heerste topdrukte. ”Het voorjaar is nu eenmaal kort”, ver klaart directeur Lex Spaargaren. ’’Half april gaan de meeste gewas sen alweer in blad en dan moeten ze dus al bij onze afnemers staan”. Die afnemers zitten voor Spaarga ren vrijwel allemaal in het buiten land. Deze groothandel is voor 98 procent gericht op de export. ’We leveren aan tuincentra, kwe kerijen, wegenbouwers en de overheid”, somt de heer Spaarga ren op. ”We exporteren aan vrij wel alle West-europese landen en bovendien nog aan de Verenigde Staten en Japen”. Het zuidelijk halfrond komt niet op de lijst voor, omdat het assortiment met geschikt is voor dat warme kli maat. ”En ook met Australië kun nen wij geen zaken doen. Daar wordt het winter als het hier lente Spaargaren is overigens geen boomkwekerij in de letterlijke zin van het woord. Slechts vijftien procent van het aangeboden assor timent, dat overigens niet alleen bomen omvat, maar ook planten en struiken, wordt ook echt in het eigen bedrijf in Boskoop ge kweekt. Het grootste deel wordt ingekocht, en niet eens alleen in Boskoop, maar in het hele land. Directeur Spaargaren: ’’Boskoop is natuurlijk van oudsher een gro te leverancier. Hier was vanwege de geschikte veengrond een boomkwekerijcentrum ontstaan. Nog steeds zijn hier honderden kwekerijen. Maar ook in andere delen van het land worden planten en bomen gekweekt. Bijvoorbeeld in Brabant, waar meer van die ge wassen groeien die een zanderige bodem nodig hebben”. Daar koopt Spaargaren dus ande re planten in dan Boskoop voorra dig heeft. Bovendien gaat de kwe kerij de laatste 20 jaar steeds meer over op containerkweek: kweken in potten. En dat kan overal gebeuren. ”Het voordeel van container- kweek is dat je het seizoen erdoor kunt verlengen”, legt Spaargaren, uit. ”Als een boom of struik in de volle grond is gekweekt, moet je voor het verplanten een kluit af steken. Heel vaak moet je dan wortels doorhakken. Daarna is het dan zaak die kluit in een gunstige periode te planten. Het voorjaar of het najaar. Als je in een pot kweekt is daar geen sprake van, want de wortels blijven allemaal binnen die pot. Het verplanten gaat dan makkelijker en kan in de zomer ook nog wel lukken”. Volgens hem is de container kweek er dan ook de oorzaak van dat de export vanuit Boskoop in zijn totaliteit iets terugloopt. *’Op steeds meer plaatsen elders in het land kan gekweekt worden door die methode van containerkweek. Ook al groeit Boskoop nog steeds, toch wordt een steeds kleiner per centage van de totale export uit Boskoop gehaald”. Daar staat tegenover dat de markt in het buitenland nog steeds groeit. Na de val de muur kende de afzet in Duitsland een groei van 24 procent, veroorzaakt door nieuwe vraag uit de voormalige DDR. De totale Nederlandse ex portcijfers voor de boomkwekerij naar Duitsland groeiden vorig jaar van 160 naar 200 miljoen gulden. Ook de exporthandel van Spaar garen pikte een graantje mee. Waarbij het Lex Spaargaren op viel, dat voor het voormalige Oost-Duitsland vooral artikelen met een lage stuksprijs worden besteld en met name veel klein fruit, zoals bessen- en frambozen struiken. ”De bevolking van de vroegere Oostbloklanden wil de tuinen ook opknappen, maar dan het liefst met iets waar ze wat aan hebben. Waar fruit vanaf komt. En het moet niet te duur zijn”, weet Spaargaren. De exporthandel W.J. Spaargaren is in 1945 opgericht door de va der van de huidige directeuren. Hij begon toen al meteen met ex port, toen nog vooral naar Enge land, de Verenigde Staten en Zweden, landen die niet al te erg van de oorlog geleden hadden en al die jaren niet in Nederland hadden kunenn bestellen. Nadat de EG was opgericht zijn er ook banden aangeknoopt met Italië. Lex Spaargaren werkte daarvoor in zij’n jonge jaren een tijd bij een bedrijf in Rome, om de taal en het land te leren kennen. In 1976 nam Spaargaren het be drijf Jan Boer en Zoon over. Deze kwekerij bestond al sinds 1810 en heeft vanaf het begin veel aan ex port gedaan. In de vorige eeuw ging het dan nog om verkopers naar Bunnik, maar dat was toen, met veel minder vervoersmoge lijkheden, erg ver weg. Op het moment van overname had Jan Boer vooral contecties in Oosten rijk. In die landen opereert Spaar garen nog steeds onder de naam Jan Boer en Zoon. Het is nu een divisie van Spaargaren. De direc tie wordt momenteel gevormd door de broers Lex (54) en Eddy (50) Spaargaren. De bedrijvenbeurs ’’Ondernemen in Midden-Holland is in de loop der jaren uitgegroeid tot een be kend en goed bezocht zakelijk ontmoetingspunt voor het mid den- en kleinbedrijf in Midden- Holland en omgeving. De beurs biedt een goede mogelijkheid om bedrijven in de regio te presente ren. Contacten met bestaande re laties kunnen worden versterkt, nieuwe relaties kunnen worden opgedaan. Een verdere verhoging van de kwaliteit van de beurs staat ook dit jaar weer hoog in het vaandel. Zo zal de ingangspartij worden vergroot en duidelijker zichtbaar worden. Daarnaast krijgt de beurshal een andere vorm, waar door de indeling van de stands nog overzichtelijker zal worden. De beursdeelnemers worden in de gelegenheid gesteld om zich, sa men met andere deelnemers, in de vorm van clusters te presente ren. Hierdoor kan men een infor matie praathoek voor zichzelf en de bezoekers creëren. Ook zal er weer veel aandacht ge schonken worden aan de promotie van de bedrijvenbeurs. Promotie waaraan de deelnemers overigens zelf ook kunnen bijdragen door hun relaties uit te nodigen via speciaal hiervoor verkrijgbare uit nodigingskaarten. De komende bedrijvenbeurs heeft als thema ’’Goederenstroombe- ZEVENHUIZEN - Bij een ver keersongeval op rijksweg A 12 (Den Haag-Utrecht) bij de afslag Zevenhuizen-Moerkapelle is in de vroege ochtend van zondag 31 mei een 21-jarige Goudse om het leven gekomen. De jonge vrouw zat in een auto, die werd bestuurd door een 24-ja- rige inwoner van Moordrecht. Door onverklaarbare oorzaak kwam de wagen in de berm te recht en tegen een boom tot stil stand. De auto vloog door de klap in brand. De bestuurder, die niet le vensgevaarlijke brandwonden had opgelopen, werd door een passe rende automobilist uit het wrak getrokken. Zijn passagiere overleed ter plaat se aan haar verwondingen. burgemeester C.M. van der Linden onderscheiden met de gou den ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. functies vervuld. Eén van die in stellingen is de Nederlands Her vormde Immanuëlkerk Gemeente. Deze gemeente is in Waddinx veen gestart als Vereniging Wet en Evangelie. In de periode 1956-1960 is de heer Van Oosten 2e secretaris geweest van deze vereniging. In oktober 1958 neemt hij boven dien zitting in de Commissie van Beheer. Dit doet hij eveneens tot 1960. Toen is hij geïnstalleerd als 2e penningmeester van de vereni ging. Deze functie heeft hij ver vuld tot 1965. In 1965 wordt de Vereniging Wet en Evangelie tevens een Buitenge wone Wijkgemeente in wording. In deze veranderde samenstelling wordt de heer Van Oosten ener zijds administrerend kerkvoogd, anderzijds bestuurslid van de Ver eniging Wet en Evangelie. Dit doet hij in de periode van 1965 tot 1967. Hij is in die tijd tevens afgevaardigde naar de clas sis Gouda; hij vertegenwoordigt daar de Buitengewone Wijkge meente in wording. Voor de exporthandel zijn de plannen om de grenzen binnen Europa open te gooien van be lang. ”Met ingang van 1 januari worden aan de grenzen van alle EG-landen dezelfde eisen gesteld. Maar je moet niet denken dat de vrachtwagens dan ook ongestoord kunnen doorrijden. Er blijft toch iets van een ’plantenpaspoort’ no dig, waarin de herkomst van de plant staat vermeld”. Omdat Spaargaren het oog ge richt heeft op het buitenland, vond hij het nietnodig zich apart te presenteren op de Floride. De gehele bedrijfstak heeft een geza menlijke vertegenwoordiging door middel van Plant Publicity Hol land. ”En wij vakgenoten gaan na tuurlijk wel daar kijken of er nog iets nieuws te vernemen valt. Ik ben er zeker benieuwd naar”, al dus Spaargaren. Een andere groepering waarbin nen de heer Van Oosten actief is geweest, is multisportvereniging TOOS (Ter Ontwikkeling Onzer Spieren). Op 1 januari 1969 is de heer Van Oosten lid geworden van TOOS en dat is hij heden ten dage nog steeds. Van 13 december 1973 tot op heden is de heer Van Oosten lid van de beheerscommissie TOOS. In november 1984 is hij eerst penningmeester en later voorzitter geworden van Multisport TOOS. Vervolgens is hij in juni 1985 lid geworden van het bestuur TOOS. Van dit bestuur is hij in de perio de november 1986 tot oktober 1990 voorzitter geweest. Naast het bestuurlijk werk dat de heer Van Oosten heeft verricht voor TOOS, heeft hij altijd zeer aktief meegedaan is het organiseren van turninterlands, jubilea, uitvoerin gen e.d. Een derde instelling waarvoor de heer Van Oosten veel werk heeft verzet is de volleybalvereniging Salvo. In 1952 is hij van deze ver eniging lid geworden. Het heeft maar een jaar geduurd vóór hij als penningmeester in het bestuur van Salvo zitting nam. Naast zijn penningmeesterschap heeft hij zich beziggehouden met de oprichting van een afdeling Gouda, was hij vele malen scheidsrechter en gaf hij scheids- rechtercursussen. In 1958 ontstond er bij Salvo een financieel slechte situatie en was er sprake van leegloop in het be stuur. Om de volleybalsport te be houden in Waddinxveen onder nam de heer Van Oosten diverse acties. Zo heeft hij geprobeerd de volley balsport onder te brengen bij TOOS; overigens met een nega tief resultaat. Vervolgens heeft hij om dezelfde reden contact ge zocht met de voetbalvereniging Be Fair. Daar had hij met succes. Het lag voor de hand dat hij de aangewe zen persoon was om toe te treden tot het bestuur van Be Fair-voet- bal om daarin de belangen van de volleybalsport te behartigen. In 1961 kreeg de afdeling volley bal binnen Be Fair een eigen be stuur en trok de heer Van Oosten zich terug als bestuurslid van de ze vereniging. Burgemeester C.M. van der Linden speldde Openbare Werken-medewerker P.A. van Oosten de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau op de revers vanwege een 40-jarig Waddinxveens dienstverband. (Foto: Sjaak Noteboom). seerd door de Stichting De Gouwebloem, heeft een groot aan tal deelnemers getrokken. De tocht via Reeuwijk, Haastrecht en de Krimpenerwaard terug naar Waddinxveen is mede door het stralende weer goed verlopen. Deze week zullen in het kader van de Sportweek nog enige eve nementen worden georganisserd door de diverse sportverenigingen. De jaarlijks terugkerende sport- ontmoetingen hebben als doel dat de sporters uit de diverse discipli nes elkaar ontmoeten in andere omstandigheden. Het gaat hierbij niet alleen om de gezelligheid en de sfeer maar ook om de punten. De sportontmoetingen begonnen maandag 1 juni en gaan elke avond door tot en met donderdag 4 juni. Op donderdag 4 juni vanaf 19.00 uur organiseert de atletiekvereni ging Antilope een prestatietocht in het Gouwebos. De af te leggen afstanden zijn 2, 5, 10 en 15 km. Dit evenement is ook opgenomen in het trimloopboekje van de KNAU. De kosten van deze trim loop bedragen ƒ3,- per persoon. Mensen die nog nadere inlichtin gen wensen kunnen die verkrijgen bij de wedstrijdvoorzitter de heer J. Droog, tel. 01828-15688. Op 4 juni om 18.15 uur organi seert de Waddinxveense zwem- en poloclub De Gouwe het school zwemmen. Erg veel scholen heb ben zich hiervoor ingeschreven. Voor de kinderen die komen heeft de beheerder van het zwembad de Sniep, Cock Rehorst, het totale complex opengesteld zodat een ie der nog vrij kan zwemmen op de momenten dat men niet aan de beurt is. Wenst men nog inlichtingen over het schoolzwemmen dan kan men die verkrijgen bij de organisator de heer E. Overdam, tel. 01828-13021. De heer Van Oosten heeft in 1948 zijn diploma Hoger Tech nisch Onderwijs behaald. Hierna heeft hij eerst zijn militaire dienstplicht vervuld. Op 1 juni 1950 is hij vervolgens in dienst getreden bij het Tech nisch bureau van de Unie van Waterschapsbonden te Haarlem. Twee jaar later is hij op 1 juni 1952 met een proeftijd van een jaar benoemd tot opzichter-teke- naar 2e klas bij de gemeente Waddinxveen. Weer een jaar later is hij in dezelfde functie in vast dienstverband benoemd. Op 1 januari 1955 is de heer Van Oosten bevorderd tot opzichter- tekenaar le klas. Deze functie heeft hij vervuld tot 1 april 1957, op die datum is bij benoemd tot technisch ambtenaar. Hierna is hij opeenvolgend op 1 april 1960 bevorderd tot tech nisch ambtenaar le klas; en op 1 januari 1966 bevorderd tot tech nisch hoofdambtenaar le klas. Op 21 april 1991 heeft reeds het 40- jarig jubileum overheidsdienst plaatsgevonden. Naast zijn dagelijkse werkzaam heden heeft de heer Van Oosten in diverse maatschappelijke en kerkelijke organisaties tal van WADDINXVEEN - Be voetbal heeft de afgelopen week met twee voetbaltournooien voor haar jeugd het tournooiseizoen ’’thuis” afgesloten. Op Hemelvaartsdag en op zater dag 30 mei, tijdens opnieuw zo mers weer, werd volop genoten van jeugdvoetbal, zoals het hoort te zijn. Het D-pupillentournooi op Hemelvaartsdag trok veel pu bliek. Velen kwamen nieuwsgierig kijken naar zoveel jeugd van be taalde clubs en zij maakten hun naam waar. In de D-l poule werd het Rotter damse Sparta winnaar van de De- ka-Sportprijzenbokaal. Het D-l elftal van Be Fair presteerde zeer goed en werd tweede, voor Feijen- oord, Excelsior en Alphense Boys. In de D-2 poule werd DSO win naar en Be Fair derde en in de D-3 poule werd Alphense Boys winnaar en Be Fair D-3 vierde. Qua voetbal werd het C-tournooi van zaterdag 30 mei het beste tournooi van de laatste jaren. Alle elftallen speelden voluit. Met na me in de C-l-poule werd voetbal van zeer hoog niveau ten toon ge spreid. Daar zorgden DWS uit Amster dam, de ’’kweekvijver” voor Ajax, Feijenoord en vrijwel zeker lande lijk kampioen bij de zaterdagama- teurs Quick Boys uit Katwijk, voor. Be Fair C-l ging vaak tot het ui terste, maar eindigde toch op de laatste plaats. Het tournooi werd gewonnen door het zeer sterke DWS op doelgemiddelde van Feijenoord. In de C-2 poule bleek Baren- drecht de sterkste. Het C-2 elftal van Be Fair speelde een goed tournooi en werd derde, met slechts 1 punt minder dan de win naar. In de C-3 poule werd het Haagse ADO winnaar. Be Fair C-3 eindigde daal als vierde. De E-3 en E-4-teams van Be Fair waren te gast bij Berkel en wer den daar na een goed tournooi eerste en opnieuw werd Be Fair verblijd met een mooie beker. Zaterdag zullen precies 10 teams van Be Fair hun laatste tournooi spelen. Maar liefst met 8 teams zijn zij te gast bij Noordwijk. Met 2 C-, D-, E- en F-teams zul len zij daar deelnemen. C-4 speelde bij Berkel en het B-l elftal zal het onvergetelijke sei zoen afsluiten in Oud-Beyerland bij SHO. ’’Nieuw C-l en C-2 spelen nog deze week tegen ARC en B-l uit bij VEP in Woerden, zodat nog enkele (nieuwe aangemelde) spe lers uitgetest kunnen worden. WADDINXVEEN - De 47e Sportweek Waddinxveen - die deze week met acht sportontmoetingen, klaverjassen, biljarten, een prestatieloop en schoolzwemmen wordt afgesloten zit er bijna op. De Stichting Sportweekcomité kan weer terugzien op een geslaagd evenement, dat zoals gebruikelijk weer enkele weken in beslag nam. De bingo 60+, die in het Anne Frank-centrum gehouden is, is voor de ongeveer 100 deelnemers een gezellige avond geweest. Maandag 1 juni was er voor de 60-plussers nog het klaverjassen in het Anne Frank-centrum. De prestatiezwemtocht, welke ge organiseerd is door de Waddinx veense Reddingsbrigade op vrij dag 29 mei, is mede door het stra lende weer gehouden in het bui tenbad en is goed verlopen. Aan deze tocht over 500 en 1000 me ter is deelgenomen door een groot aantal kinderen en volwassenen. De door de Waddinxveense hen- gelsportvereniging georganiseerde viswedstrijd op zaterdag 30 mei langs de Gouwe is gewonnen door de heer De Haan. Hij is hierdoor hengelkampioen van Waddinx veen geworden en heeft de wissel- bokaal in ontvangst mogen ne men, die de voorzitter van het Sportweekcomité hem persoonlijk overhandigd heeft in het clubge bouw van de schuttersvereniging. Helaas is het demonstratie vliege ren op 30 mei, evenals voorgaande jaren, door gebrek aan wind niet zo succesvol verlopen als gewenst is. Ondanks alles is het toch ge lukt om enkele Deltavliegers ge durende een uur in de lucht te houden. De Stichting Sportweek comité zal desondanks dit onder deel volgend jaar weer in het pro gramma opnemen en blijven ho pen dat er dan voldoende wind staat om een goede show te ge ven. De fietstocht op 30 mei, georgani- WADDINXVEEN -De Waddinx veense badmintonclub Florida viert zaterdagavond 12 september ■het 35-jarig bestaan. Dat gebeurt met een groots zwemspektakel in Gouwebad ”de Sniep”. De voorbereidingen voor deze avond zijn al in volle gang. Zowel jeugd- als seniorleden van Florida worden 12 september tussen 18.00 en 24.00 uur verwacht. De Waddinxveense badminclub, met Waddinxveense en Boskoopse bestuursleden, houdt dinsdag avond 9 juni om half negen in de bar van de sporthal ”de Sniep” de algemene ledenvergadering. Na de vaststelling van notulen en di verse jaarverslagen is er een be stuursverkiezing. Aftredend zijn secretaris Elly van der Klugt, algemeen bestuurslid jeugdzaken Dirk van Gemeren en algemeen bestuurslid recreanten zaken Dirk Jongejan, alle drie uit Boskoop. Jeugdcommissievoorzitter Dirk van Gemeren wordt in die functie opgevolgd door Louis Goorden. In deze commissie neemt Evert van Esseveld de plaats in van Louis Goorden en wordt Rini We ver opgevolgd door Debbie Piet- jouw. De laatste speelavond van Florida is op donderdagavond 4 juni. Het nieuwe seizoen begint op dinsdag avond 25 augustus. De bondscom- petitie start op zondag 13 septem ber en de districtscompetitie op zondag 20 september. Onlangs brachten 15 Floridaleden in een lang weekeinde een tegen bezoek aan Albion in het Engelse Derby. Na de voorspoedige boot reis was de ontvangst hartverwar mend. De badmintonwedstrijden werden door de Waddinxveners en Boskopers verloren. Terwijl Lex Spaargaren dit alles vertelt, rijden op het terrein de grote wagen met opschrift ’Inter nationaal bomen- en plantentrans- port’ af en aan. In de loods staan de bomen en planten in hun speci ale verpakkingen al klaar. ’’Wist je dat ook bomen en planten aan mode onderhevig zijn?”, vraagt Spaargaren. ’’Buxus is nu in de mode. We hebben net weer een grote lading klaar staan”. Maar de Buxus-la- ding is al vertrokken. Zo snel gaat dat. ’’Bamboe wordt de laatste tijd ook weer veel verkocht, als siergras”, wijst Spaargaren. Hij levert alles wat de klant wil. Jong spul, maar soms ook al oude bomen. ”Als er ergens op een marktplein in Euro pa nieuwe bomen moeten komen, zet men daar meteen flinke bo men, geen dunne sprietjes. Er zijn bedrijven, die daar weer in gespe cialiseerd zijn en daar kopen wij dan grote bomen in. Wat ook wel gebeurt, is dat zulke bomen in Italië worden opgekweekt. Italië koopt hier het jonge spul, want onze specialiteit is jonge planten in grote aantallen. Daar wordt het opgekweekt, want het groeit daar harder door het milde klimaat. Daarna kopen wij het dan weer terug naar Nederland om het weer aan het buitenland te verko pen”. Zo heeft een boom al een hele historie achter de rug, voor hij zijn eindbestemming vindt. ’’Maar op deze manier gaat het toch maar zelden”, verzekert Spaargaren. ”Het meeste kopen we toch in Nederland”. BODEGRAVEN - Tijdens een proefperiode van twee jaar zullen de bruggen en sluizen op de Oude Rijn ook op zondagen worden be diend. De provincie Zuid-Holland en de gemeente Bodegraven trek ken beiden 4.000 gulden om deze proef te bekostigen. Al een aantal jaren pleiten de ANWB, KNWV en Schuttevaer voor zondagsbediening om rond vaarten mogelijk te maken over de Oude Rijn, de Grecht en de Nieuwkoopse plassen. Op initiatief van de provincie Zuid-Holland is het overleg ge start tussen verschillende beheer ders en belanghebbenden. Het Grootwaterschap van Woerden en het College van Bruggemeesters hebben nu besloten de bruggen en sluizen op 12 zondagen open te stellen. Van zondag 28 juni tot en met zondag 13 september worden de bruggen en sluizen vier maal per dag op vaste tijdstippen bediend. In 1992 zal de Rijnbrug met sluis in Bodegraven geopend zijn om 10.30 uur, 12.00 uur, 15.00 uur en 16.30 uur. De Tolbrug in Nieuwerbrug zal in die periode bediend worden om 11.00 uur, 14.00 uur, 16.00 uur en 17.00 uur. Deze openingstijden sluiten aan op de bedieningstijden van de andere bruggen en sluizen van de Oude Rijn. WADDINXVEEN/BLEISWIJK - Het Waddinxveense be drijfsleven doet weer mee aan de zesde bedrijvenbeurs ’’Onder nemen in Midden-Holland” in het veilingcomplex in Bleiswijk. Op dindsdag 17 en woensdag 18 november organiseren de Ka mer van Koophandel en beursorganisatie UTEC BV wederom de beurs, waarvoor de inschrijving inmiddels is geopend. heersing”, waarbij een accent ligt op ’’fysieke distributie”. Een goede aanpak van de goede renstroom spaart tijd, stemt de af nemer tevreden en levert financi eel voordeel op. Ieder bedrijf heeft hier mee te maken. Ook het symposium dat de Ka mer van Koophandel op de eerste beursdag organiseert zal in het te ken staan van goederenstroombe- heersing. In verband met het thema zal op de beurs, naast de gebruikelijke secotren als bouw, horeca, kan- toorefficiency en automatisering, management- en exportadvies, promotie en techniek, ook een sector logistiek worden onder scheiden. WADDINXVEEN - De werk groep Waddinxveen van ’’Laat Leven” van de Vereniging tot Be scherming van het Ongeboren Kind (VBOK) hield op de brade rie in de Dorpstraat onder de be zoekers een prijsvraag. Van een reuze beschuit kon gera den worden hoeveel muisjes erop zaten. Het aantal was 3898 en werd geraden door Sonja Kleij- weg van de Tarweakker 10.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 29