Waddinxveen besluit de tenniscompetitie onfortuinlijk Voetbalsport dag Be Fair succes Mini-competitie van Waddinxveen-tennis Tennisjeugd Waddinxveen Rabo Flora- run Boskoop Flyers sluit het seizoen af WSEC1 schreef historie Geen rol W’veense voetballers WADDINXVEEN/ALPHEN AAN DEN RIJN - De drie Wad dinxveense voetbalclubs hebben geen grote rol kunnen spelen tij dens de zaterdag in Alphen aan den Rijn gehouden zesde editie van het door Dagblad van Rijn en Gouwe opgezette Mijndert van Dijk-toumooi. Floreant wint beker in W’veen Zomer- schaak in Zuidplas Strijd om jeugdtitels W’veen-tennis Vliegreis voor Henk van Erk Geen subsidie Tang Soo Do Internationaal WSE-tournooi Nieuwe trainer Be Fair-volley WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE I Uhonda VERHUISD AUTOMOBIELBEDRIJF DONKER 38,50 (60 min.) iedere maandagavond theorieles ook voor 17 - jarigen Nieuw adres Corr. adres dealer voor Gouda e.o. Donker Telefoon Fax Als u aan vakantie denkt, denkt u aan zon Als u aan zon denkt, denkt u aan bescherming Als u aan zonbescherming denkt, denkt u aan Lancaster Als u aan Lancaster denkt, |i|||| denkt u aan Wilhelminakade 57 2741 JV Waddinxveen Postbus 307 2740 AH Waddinxveen 01828-12400 01828-30333 ALLE RIJLESSEN Zaterdagcompetitie Zondagcompetitie Pagina 35 Woensdag 3 juni 1992 Cl Groensvoorde 1 O Waddinxveen BOSKOOP - In Boskoop zal za terdag 6 juni weer de Rabo Flora- run worden gehouden. Deze run bestaat uit een prestatieloop over 3, 5, 10 en 21 km en een wegwed strijd over 10 Engelse mijlen. Weekblad voor Waddinxveen De 5, 10 en 21 km gaat nu over de mooiste gedeelten van Boskoop en Hazerswoude Dorp en is gro tendeels verkeersarm. De wed strijd over 10 Engelse Mijlen (16090 meter) is nu één snelle ronde en gaat voor het grootste gedeelte over het parcours van de 21 km. De 21 km gaat via de Roemer, Loete, Compierkade, Spookver- laat, Burg. Ten Hollanderweg, Burg. Smidweg, Voorweg, Mid delweg en weer via de Voorweg terug naar het ITC-terrein. WADDINXVEEN - Het college van B. en W. van Waddinxveen heeft een subsidieverzoek van de World Tang Soo Do Association afgewezen op grond van het feit dat geen aktiviteiten worden ver richt, direkt in het belang van de Waddinxveense gemeenschap. Overigens zijn wel 4 Waddinxve- ners geselecteerd voor de op 15 en 16 augustus 1992 in de USA te houden wereldkampioenschap pen van deze (nog) relatief onbe kende sport. scheidsrechter. Uitslag 1-0 voor de keepers. Bij de prijsuitreiking was het een drukte van jewelste. Eerst nam organisator Inge Rehorst het woord en bedankte iedereen voor hun aandeel in het slagen van de ze dag en ook al de medewerkers. Hij hoopt dat het een volgend keer weer een succes zal worden. De heer L. Willemstein van Be Fair nam het daarna over. De eer ste 3 groepen, die het hoogste hadden gescoord bij het circuit, ontvingen van hem een mooie prijs. Bij de penalty-bokaal werd eerst Sjoerd Landweer. Hij ontving te vens de wisselbokaal, beschikbaar gesteld door Bram de Graaf. Tweede werd Mark v.d. Zalm en derde Zuhier Benquedde. Alle deelnemers ontvingen nog een foto van Frank Kooiman met handtekening en een vaantje ge schonken door het mini-keepers- kamp. De totale organisatie van deze perfect verlopen dag was in han den van Laurens Peters, Jos Rut- ten en Inge Rehorst. Volgend jaar zal er bij Be Fair, behalve weer een sportdag, in de Paasvakantie een 2-daags mini-keeperskamp worden gehouden. Waddinxveen-voetbal werd nog bedankt voor het belangeloos be schikbaar stellen van hun materia len voor deze dag. In het dubbel met Wim Wesselo revancheerde hij zich wel met 6- 4/2-6/6-2, maar kwade tongen vertelden dat dit voornamelijk te danken was aan Wim Wesselo. Margo Hoogendoorn had ook een driesetter nodig, maar kon toch tevreden terug zien op 6-4/4- 6/6-2. De dubbels Atie Duivesteijn en Hannelore Stelling en Wesselo- Stelling gingen eveneens verloren. Het werd derhalve 3-2 voor Nieu- werkerk. Maar dat mocht de pret niet drukken. Kampioen zijn ze! Heren 1 met Uittenbroek, Hen driks, Kleist en Groot wonnen de laatste wedstrijd met 3-2 van Lan- geland 1. Heren 2 met Spillenaar, Buring, Huisman en Oostendorp moesten hun meerdere erkennen in RVS 2. Ook heren 4 met Taal, Driessens, Van Dijk en Terpelle gingen nat en wel met 1-4 tegen Numans- dorp 4. Heren 2 35+ met Seegers, Benschop, Betist, v.d. Vlies en Smit zagen zich ook dit resultaat toegemeten door Spijkenisse 1. Veteranen 1 moest de laatste wed strijd tegen Haastrecht spelen. Reeds voorstaand met 1-0 en on derbroken door de regen 2 weken geleden, moesten ze kostte wat kost met 3-2 winnen om kampioen te worden. Goed opgeladen gingen ze aan het werk en zie het werd 3-2 voor hen en dus kampioen. Achteraf bezien was de (in)spanning niet nodig ge weest daar nr. 2 op de lijst, Rea dy, verloren bleek te hebben en de voorsprong van veteranen 1 derhalve onaangetast was. Ook al hadden ze verloren van Haas trecht. De 10 km gaat via de Roemer, Loete, Compierkade naar de Burg. Smidweg en volgt daarna de route van de 21 km. De 5 km keert na 2,5 km op de Compierka de. De start van de prestatielopen is vanaf 10.30 uur en de start van de wedstrijd om 14.00 uur. Rijschool 'Bijna' Graanakker 84 2743 EL Waddinxveen Telefoon 01828-19852. b.g.g. 15950 reeds vorige week gedegradeerd. In wat mat spel, vooral van de te genstanders, ruimden de spelers alle hindernissen uit de weg en wonnen met 8-0. Captain Frank v.d. Berg, Mike Luiten, Stephanie van Munster en Lieneke van Nederpelt kunnen nu even uitblazen en terugkijken op een succesvolle competitie. Geen wedstrijd verloren en dus ongesla gen kampioen. Het derde gemengde team be staande uit G. Boere, M. v. Dijck, M. Boere, S. Pothecary en M. Terpelle vernielden Botesa 5 ook met 8-0 en behielden daarmee hun 6e klasse. Heren 3 olv. J. Costa en verder bestaande uit G. Niels, O. v.d. Wal en Th. v.d. Wal speelden ge lijk tegen Nieuwerkerk 2 met 3-3 en behielden ook hun 7e klasse. Het eerste herenteam (het schui mend geweld) ging roemloos ten onder met 6-0 en degradeerden hiermee. Na afloop van de zondagcompeti- tie vond aansluitend de huldiging van de kampioenen plaats. Vice- voorzitter Marcel Schraven sprak namens het bestuur de kampioe nen toe en deelde de bloemen en flessen champagne uit, daarin bij gestaan door Joke Wiebes. Schraven memoreerde dat Wad dinxveen dit jaar met 42 teams in alle categoriën van de competitie was uitgekomen. Hij dankte de vele vrijwilligers die bij de organisatie en uitvoe ring betrokken waren en dankte de teams voor hun inzet. Met name prees hij de jeugdcom missie, de technische commissie, de vele ouders die de jeugdteams mede begeleidden en de barcom- missie. Van de minicompetitie (6 teams) werden er 2 kampioen. In de cate gorie juegd tot 12 jaar werd het eerste gemengde team kampioen. Dit team bestaat uit Sabrina lijk de promotie er bovenuit, maar aan de andere zijde stond daar de degradatie van het 3e damesteam tegenover. De oudste jeugd, de dames- en heren-junioren, haalden gemid deld betere rapportcijfers dan de Flyers-senioren. Bovenal was er natuurlijk het kampioenschap met bijbehorende promotie naar het rayon van de meisjes-junioren 1 Dë meisjes-junioren 2 deden ech ter amper onder voor het eerste want zij behaalden een voortreffe lijke 2e plaats en promoveren óók. Door die promotie heeft Flyers volgend seizoen met een 2e team in de eerste klasse van de kern te kunnen uitkomen. De jongens-junioren tenslotte had den ondanks wat mindere wed strijden toch een lekker seizoen dat zij met de maximaal haalbare 3e plaats afsloten. WADDINXVEEN - De zaterdag-spelende jeugd van tennisvere niging Waddinxveen heeft helaas geen kampioenen opgeleverd, hoewel halverwege de competitie bij een enkel team nog hoop bestond op het behalen van het kampioenschap. Uiteindelijk zijn zelfs twee teams gedegradeerd. Het gemengd team t/m 17 jaar spelend in de hoofdklasse (Marie ke Kok, Stephanie Kok, Casper Knieriem en Michael Westerink) leek titelaspiraties te hebben. Overtuigend werden de eerste wedstrijden gewonnen. DASH ’35 uit Dordrecht moest driemaal worden bestreden, waar na de titelkansen als sneeuw voor de zon verdwenen. Ook dorpsge noot Be Fair bleek te snel (de vlam was toen waarschijnlijk al gedoofd). Een plaats in de mid denmoot is het eindresultaat. Het gemengde team t/m 17 jaar (Evelien Terpstra, Renate Weste rink, Edmund Cheung en Hassan Choukri) spelend in de le klasse, moest het helaas afleggen tegen de te snelle Be Quick’s uit Gouda en Maassluis. De overige wedstrij den werden gewonnen en een der de plaats achter de beide Be Quick’s is het resultaat. De jongens t/m 17 jaar spelend in de 2e klasse (Martijn Lok, Roelof Tetteroo, Emile Buring, Jeroen Terpstra en Paul Sijl) hadden een moeilijke start tegen TOC (de uit eindelijk kampioen) en leken daarna toch weer voor de titel te gaan. Met nog twee wedstrijdda gen te gaan was de brandstof op en een plaats halverwege de rang lijst werd de uiteindelijke belo ning. De meisjes t/m 17 jaar (le klas se) hadden als einddoel uiteraard de titel gesteld. Fanatiek werd door Inge Koop, Daphne Man ders, Maaike Sikkel, Yuen Kwan Tsang en Wendy van Rijswijk de eerste wedstrijddag gewonnen. Helaas bleek de overwinnings- vlam toen reeds gedoofd en moes ten alleen nog nederlagen worden geïncasseerd. Degradatie is het (onverdiende) loon. Ook het tweede meisjesteam t/m De commissie weg- en crossatle- tiek van atletiek AV’47 uit Bos koop is er in geslaagd een geheel nieuw en snel parcours uit te zet ten. Met dit nieuwe parcours is rekening gehouden met een aantal wensen van prestatie- en wed- strijdlopers. De start en finish van de presta tielopen is nu op één punt bij de firma Koetsier op het ITC-terrein aan de Hoogeveenseweg in Bos koop. Er is een 3 km bijgekomen, deze zal alleen op het ITC-terrein worden gehouden. Ook kan een 1500 meter worden gelopen. WADDINXVEEN - Cl van WSE-voetbal heeft historie ge schreven. Als eerste WSE-team wisten ze de beker en tegelijker tijd de dubbel te pakken. Hier mee toonde de WSE-ers aan we derom het beste team te zijn in de afdeling Gouda. Na achtereenvolgens Nicolaas Boys, RVC, VEP en Sportlust te hebben overwonnen moest er in het kleine gezellige Ammerstol aangetreden worden tegen WDS uit Driebruggen, dat Be Fair uit schakelde in de halve finale. Het veelvuldig opgekomen pu bliek zag een spectaculaire ope ning. Al na 7 minuten was het Mario v.d. Sluis die opende op Sven Teuling, deze controleerde de bal en zette Varied David al leen voor de keeper, wat 1-0 bete kende. WDS ging niet bij de pakken neerzitten en via de sterke mid denvelder kwamen zij gevaarlijk door. Na 15 minuten was het de zelfde WDS-speler die verwoes tend uithaalde en Marc van Luxemburg kansloos liet. Alleen de neutrale grensrechter consta teerde buitenspel van WDS werd 'deze treffer af gekeurd. WSE was nu wakker geschut en brachten via Eric van Oostveen wederom Yaried David in stel ling, zijn schot verdween echter naast het doel. Daarna was het Patrick Hoogervorst die na een goede combinatie tussen Alain Si mons en Justin Sterk zijn schot gekeerd zag door de WDS-goalie. De tweede helft was spannend met weinig hoogstaand voetbal. In de achterhoede waren het de uit blinkers Peter Oosterom en Rem- co Mulder die tezamen met Mare van Luxemburg de ’nul’ consoli deerden. WDS dat met 4 spitsen probeerden een strafschoppense rie te halen was niet in staat door deze muur heen te komen. WSE echter profiteerde gretig van de geboden ruimte. Maurice van Velzen zag een actie stranden op de keeper en Jordi Schmitz zag een vrije trap over het doel verdwijnen. Eén minuut voor tijd was de defi nitieve beslissing vlakbij: Roter Horsman ontving de bal van Jus tin Sterk en speelde op zijn beurt Yaried David in de diepte aan. Via een sterke, lange rush depo neerde hij de bal aan de verkeer de kant van de paal. Het bleef dus bij 1-0. Via deze zwaar bevochten 1-0 pakte de mannen van Jan Sterk, Jan van Oostveen en Guillaume van Wilgen de dubbel en konden de medailles uitgereikt worden sa men met de bloemen onder een strala van spuitende champagne. WADDINXVEEN - Bij de tennisvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan is de minicompetitie na zeven weken, onder zeer goede weersomstandigheden, weer afgerond. Voor Waddinxveen is de competitie heel goed verlopen. De zes teams die Waddinxveen heeft kunnen inzetten, hebben goede resultaten gescoord. Twee teams zijn zelfs kampioen ge worden. Het eerste kampioensteam, gemengd t/m 12 jaar, werd gevormd voor Sabrina Evers, Jakomien Prevosth, Maurice Buring en Je roen Joling. Zij behaalden 64 punten. Het team gemengd t/m 10 jaar deed het zo nodig nog beter. Karlijn Joling, Maria José Vasquez, Michel Duenk en Vincent Pelupessy werden kampioen met 70 punten. Slechts 2 verlies- punten tegen Bleiswijk is een zeer goede prestatie. Het team van de jongens t/m 12 jaar waarin Geert de Boer, Willem Glasbergen, Tjeerd Koop, Lewis van Leeuwen en Erik Sikkel speelden is waarschijnlijk op de tweede plaats geëindigd. Het ligt er nog even aan wat CTC I gespeeld heeft op de laatste competitiedag. Het team gemengd t/m 12 jaar met Maaike Braat, Maureen Twigt, Vincent Doeleman, Max Loomans en Walter Pirovano is tweede geworden. Ook voor hen is een compliment op z’n plaats. Het team meisjes t/m 12 jaar van Madelien Hofmijster, Patricia Jerusalem, Climmy Kloosterman, Liesbeth van Oyen en Anne- lous Ramp is vierde geworden. Toch hadden zij tegen kampioen CTC I een zeer goede score. Het team gemengd t/m 10 jaar, waarvan de meesten voorhet eerst meededen in de competitie, zijn laatste geworden in hun poule. Deborah Kortenhoeven, Sabrina Noorlander, Kristen de Quillettes, Matthijs Compeer, Ruud Clerx en Richard v.d. Vel de hadden daarbij wel de pech dat het team Overschie I zich te rugtrok uit de competitie waardoor zij een wedstrijd minder konden spelen. Waddinxveen-tennis is best tevreden met deze uitslagen. Er is heel goed getennist door alle teams. Voor de kampioenen zijn de kampioenswedstrijden vastgesteld op 10, 17 en 24 juni. Deze mini-competitie is woensdagmiddag j.l. toen ook alle uit spelenede teams weer op het tennispark de Woerd gearriveerd waren, onder het genot van een versnapering voor de deelnemers/sters en begeleiders die zich zeven woensdagmidda gen beschikbaar hebben gesteld, gezellig afgesloten. De bege leidsters kregen van de teams nog een vaantje aangeboden. De kampioensteams kregen een plantje mee. Alle deelnemers/sters gingen naar huis met als aandenken een foto van het team waarin zij gespeeld hebben om nog eens terug te denken aan de mini-competitie 1992. Waddinxveen, WSE en Be Fair slaagden er niet in door de drin gen tot de kruisfinales, de halve finales, de strijd om de derde en vierde plaats en de finale. Het verst kwam in poule B WSE dat als derde eindigde na winst op Nic Boys en Be Fair. Poulegenoot Be Fair, dat op de vierde poule- plaats eindigde, werd overtroefd door WSE, dat verder nog verlies opliep tegen Alphense Boys en GSV. Be Fair verloor van Alphense Boys, GSV en WSE, maar wist wel van Nic Boys te winnen. Waddinxveen eindigde in een an dere poule (D) op de zesde en laatste plaats na verlies van Kou dekerk, Zevenhoven, Sportlust en Alphen. Tegen TAVV werd gelijk gespeeld. Be Fair, WSE en Waddinxveen- zaterdag hebben het Alphense voetbaltoumooi, dat sinds 1958 jaarlijks wordt gehouden en nu de naam Mijndert van Dijk-toumooi draagt, ooit gewonnen. In 1978 gebeurde dat door Be Fair, in 1973 door WSE en in 1960 door Waddinxveen-zaterdag. Winnaar van het Mijndert van Dijk-tournooi werd na verlenging Alphense Boys, dat met 2-1 ARC versloeg. lijk ook kampioen werden de wel pen van Flyers, Hans Peters, Je roen Janmaat en Ronny van Zoomeren. Samen met de andere teamgenoten waren zij dit jaar niet te kloppen. Het afgelopen seizoen kan voor Flyers-seniorenteams gekenschetst worden als een middenmoot-jaar. De meeste teams eindigden er gens in de, vaak ruime, midden moot. Alleen het le damesteam stak met haar 3e plaats en natuur- WADDINXVEEN - De tennisvereniging Waddinxveen, spelend op het tennispark De Woer-d aan de Alberdingk Thijmlaan, heeft de competitie succesvol besloten. Het gemengd tennisteam werd kampioen en keerde terug in de vierde klasse. WADDINXVEEN - Vorige week donderdag is een start gemaakt met de jaarlijkse clubkampioen- schappen voor de jeugd van de tennisvereniging Waddinxveen. In totaal hebben ruim 100 jeugd spelers zich ingeschreven om in tweeënenhalve week onderling uit te maken wie zich weer een vol jaar kampioen kan noemen in de categoriën enkel en dubbel. De beginners spelen een pro-set op het miniveld. De reeds ge speelde wedstrijden gaven zeker geen minder beeld te zien dan bij de ouderen. Er werd fanatiek ge streden en heel fel gekeken of een bal nu wel uit/in is dan wel delijn nog net geraakt heeft. De op de woensdagmiddag spe lende jeugd maakt het elkaar de komende weken ook onderling las tig. Ook zij spelen een pro-set, maar dan wel op een normaal speelveld. Ook hier wordt, hoe jong de spe lers ook zijn, geem duimbreed ge weken voor de tegenstander. Lan ge, spannende partijen zijn dan ook geen uitzondering. De op zaterdag en op zondag spe lende jeugd maakt, beide in een eigen groep, eveneens elkaar het leven tijdelijk moeilijk. Vriend schapsbanden worden even ter zij de gelegd zodra het gravel wordt betreden. Na afloop wordt er echter weer samen wat gedronken en de goede en foute ballen nog eens nabe sproken. Inmiddels zijn al ruim 100 van de ca 300 te spelen partijen afge werkt en is in een enkele poule al enig zicht op de finale kandida ten. Indien het toumooi dit jaar gezegend blijft met stalend weer (en niet zoals vorig bijna dagelijks met regen wordt geconfronteerd) worden op zaterdag 13 juni de fi- nale-partijen gespeeld. Gezien het peil van de reeds ge speelde partijen kan dit een dag warop volop genoten kan worden van mooi tennisspel op het tennis park De Woerd. Na de lunch ging men over tot sa menwerking van de 2 groepen. Er waren enkele afwerkvormen, waarbij de keepers op doel gingen en de spelers mochten af ronden. Vervolgens was er een klein 4 te gen 4 tournooitje, dat werd ver speeld over 9 kleine veldjes en daarna ging iedereen op scherp bij de voorronden van de penalty- bokaal. Deze werden genomen op de assistent-trainers van de keep ers. Daarna het volgende grote mo ment, de finale, met in het doel de talentvolle doelman van Sparta 2, die binnenkort Edward Metgod hoopt te verdringen, Frank Kooi man. Hij is weer terug na een langdurige blessure. Scheidsrechter bij deze finale was Rob Overkleeft, grensrechter uit het betaalde voetbal en aangewe zen voor de komende EK in Zwe den. Bij de F-jes werden de meeste pe nalties gemaakt door Mark v.d. Zalm, bij de E-tjes toonde Sjoerd Landweer zich oppermachtig en van de D-tjes was het Zuhier Ben- quedda die de hoofdrol voor zich opeiste, door in de barrage Rob van Erk te verslaan. Als slot van deze dag werd er een kort wedstrijdje gespeeld tussen een keeperselftal en een team ge selecteerd uit de pupillen. Gast- keeper bij de pupillen van Frank Kooiman en Rob Overkleeft was De organisatie, indeling en pun- tenbeloning wordt dusdanig opge zet, dat het competitie-elementen interessant blijft, ook al moet men door bijvoorbeeld vakantie een of meerdere malen afmelden. Alle schakers uit Waddinxveen en omgeving kunnen meedoen. In schrijven of informatie bij de wedstrijdleiding: Piet de Niet (Zuidplaslaan 404, tel. 01828-19528) en Hans van Wou denberg (Tollenslaan 107, tel. 01828-13423). Afgelopen week werden in drie categoriën de laatste ballen gesla gen voor de voorjaarscompetitie van de KNLTB. Zo ook voor de Waddinxveense teams. Enkele van deze teams gingen nog rede lijk gespannen het veld op, daar op deze laatste dagen de uitslag nog beslissend zou zijn voor het behalen van het kampioenschap. Onder leiding van captain Henri ette Laan ging het eerste gemeng de team ten strijde tegen Maas- Vlaardingen 1. De captain bewees haar kwaliteiten door met 6-0/6-1 haar tegenstander met vakantie te sturen. Helaas ging de herenenkel kantje boord verloren omdat Pim Naafs zijn derde set moest prijsgeven: 6- 4 3-6 6-7Marcel Schraven en Saskia Elberse wisten in 3 sets echter hun opponenten onderuit te halen met 4-6/6-1/6-1. Vervolgens leken de tegenstan ders de psychische druk niet meer aan te kunnen en werden in de da mes- respectievelijk heren-dubbel platgewalst met 6-1/6-4 en 6- 1/6-1. Met deze verdiende 4-1 overwin ning werd dit eerste team ongesla gen kampioen in de 2e klasse. En zoals het er nu uitziet bezit het zeker de kwaliteiten om ook in de eerste klasse een goed figuur te slaan. Het 4e gemengd team was vorige week reeds kampioen en daarmee was de fut uit dit krijgshaftige team. Tegen Nieuwerkerk 4 werd de laatste wedstrijd gespeeld, zelfs Gerard van Ooyen liet het in zijn enkelspel afweten en ging tenonder met 7-6Z6-4. Het team bestaande uit Binkhuij- sen, Dolislager, Nederhof, Ooste rom, Stelling en Keijser, kan op een goede competitie terug zien en bevinden zich thans in de hoofdklasse. Veteranen 2 met Wempe, Hassel- bach, Boer, Geers, Hornes en Kapaan, moest de laatste wed strijd met invallers v.d. Hoek en v.d. Berg spelen door de blessure rijkdom van dit team. Bovendien kwamen ze uit tegen het oppermachtige Ouderkerk dat tot dan slechts één partij had ver loren en derhalve vorige week reeds kampioen was. Veteranen 2 ging dan ook ten onder met 5-0. Ze bevinden zich dan ook op een comfortabele 4e plaats uit 8 en blijven in de eerste klasse. Het eerste gemengde team, ge sponsord door H. Koning Schil derwerken te Den Haag, ging er weer opgeruimd tegenaan. Hoe wel vorige week reeds kampioen en dus gepromoveerd naar de 4e klasse bleven ze serieus aan slag. Tegenstander was Nieuwerker 4, WADDINXVEEN - Gouwenaar Tjibbo van de Werf volgt bij CVB Bank Be Fair-volleybal de naar het Zevenhuizense Rentokil- ZVH vertrokken Dirk van Dier- men op als trainer-coach van het eerste damesteam. In de jaren zeventig trainde Van de Werf de Be Fair-dames ook al gedurende twee seizoenen. Het is nog niet bekend hoelang de Gou wenaar bij de Waddinxveense vol leybalvereniging zal blijven. WADDINXVEEN - Op het voet balveld van Waddinxveen aan de Sniepweg hebben Nieuwerkerk en Florant-zondag gestreden om de Goudse afdelingsbeker. De Boskopers gingen met de eer strij ken door met 1-0 te winnen. Het midzomeravondvoetbal trok niet veel kijkers. WADDINXVEEN - De voet balvereniging WSE houdt in het weekeinde van zaterdag 29 en zondag 30 augustus voor de vijfde maal het internationale voetbaltournooi voor jeugd teams tot 18 jaar. In het verleden kende het eve nement al sterke deelnemers als Ajax, PSV, Fortuna Dus seldorf, Telstar, Fortuna Sit- tard, Aarhus GF, Schalke ’04, Sparta, KV Mechelen, FC Ut echt, Borussia Monchenglad- bach, SW-Dordrecht ’90 en Feijenoord. Laatstgenoemde ploeg schreef de eerste aflevering op haar naam. Fortuna Sittard nam de volgende winnende bokaal mee naar huis, terwijl het Deense Aarhus GF de laatste twee ja ren als winnaar werd be kroond. Dit jaar denkt het organisatie comité de sterkste bezetting te hebben vastgelegd in vergelij king tot voorgaande edities. Aarhus GF zal opnieuw ver schijnen en neemt ook haar zustervereniging Aars mee. Nieuw in het deelnemersveld zijn FC Volendam en FC Den Haag, Ajax, Feijenoord en FC Utrecht waren reeds eerder te gast en het WSE team tot en met 21 jaar completeert het deelnemersveld. Het Waddinxveense bedrijf Axis Aandrijvingen op Coene- coop zal ook dit jaar als hoofdsponsor op treden. Axis Aandrijvingen levert aandrij vingen, componenten die nodig zijn om elke machine in bewe ging te krijgen, zoals elektro motoren, koppelingen en ket tingen. Naast een hoofdsponsor kent het evenement ook veel sub- sponsors. Als bedrijven geïnteresseerd zijn in financië le of materiële sponsoring, dan kunnen zij kontakt opnemen met WSE-voetbal. WADDINXVEEN - De bekende Waddinxveense rij-instructeur Henk van Erk van de Vijverlaan heeft dinsdagavond het luchtruim gekozen. Ditmaal liet hij zijn au to, motor en vrachtwagen voor het geven van rijlessen staan. Henk van Erk maakte samen met zijn twee zoons en de Boskoopse piloot Ed Claus een toertocht bo ven Zuid-Holland. Daarbij werd ook over Waddinxveen en omge ving gevlogen. De Waddinxvener kreeg deze reis aangeboden van de spelers van het tweede herenteam van De Gouwe. Het afgelopen seizoen heeft Henk van Erk het complete team van een zeer uitgebreide wa- terpolo-outfit voorzien en de spe lers vonden dan ook dat het aan bieden van een vliegreis het min ste was wat zij terug konden doen. WADDINXVEEN - In de ko mende dagen zal Flyers-basketbal een einde breien aan het seizoen ’91-’92. Allereerst is er zaterdag de spor tieve afsluiting van het seizoen met de beslissingswedstrijd om het kampioenschap bij de meisjes aspiranten. Op 6 juni om 1115 uur zullen de meisjes van Flyers met die van Dunkinn (Roelofarendsveen) uit gaan maken wie dit jaar de sterk ste was. Het team van coach Ani ta van Unen rekent op een flinke opkomst van supporters. Na de sportieve afsluiting op 6 ju ni is er de ’’formele” afsluiting op woensdag 10 juni. Vanaf 20.00 uur houdt Flyers dan de algemene (voorjaars-) ledenvergadering. In het Weekblad voor Waddinx veen van vorige week waren hun namen weggevallen, maar natüür- WADDINXVEEN - De Stich ting Wijkwerk De Zuidplas gaat in samenwerking met de Wad dinxveense Schaakvereniging WSV ook dit jaar de zomer- schaakcompetitie organiseren in het wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan). Vanaf donderdag 18 juni tot en met donderdag 13 augustus kan er iedere donderdagavond worden geschaakt vanaf 20.00 uur. Elke deelnemer speelt twee partijen per avond. 17 jaar (Margriet de Boer, Marije Ferber, Debby Ferber, Mady van Luxemburg, Augusta Boelhouwer en Ellen de Boer) moeten hun meerdere erkennen in hun tegen standers. Hoewel het spelpeil in de loop van de competitie omhoog ging (en de stemming in ieder geval niet daalde) werden uitsluitend nederlagen geïncasseerd met als onvermijdelijk gevolg de degrada tie. Het gemengde team t/m 14 jaar hoofdklasse (Timo ter Meer, Vic tor Boere, Paulien Knieriem en Danielle ter Morshuizen) eindig de met twee klinkende overwin ningen tegen CTCen SLTC. Ech ter de start van de competitie was mager, zodat een hoge plaats in de middenmoot slechts voor hen was weggelegd. Het in de 2e klasse t/m 14 jaar spelende gemengde team (Bob van Leeuwen, Norbert Evers, Sa rah Cheung, Marjolein den Her tog en Ilse de Jong) was goed voor een plaats in de midden moot. Wisselend spel, ongeveer om de week een overwinning, re sulteert in een plaats halverwege de ranglijst. Doordat de jongens t/m 14 jaar spelend in de 3e klasse (Edwin Doeleman, Wai-kie Tsang, Niels van Zetten en Casper Bomhof) de competitie afsloten met een over winning, ontsnappen zij waar schijnlijk nog net aan de lange grijparmen van het degradatie spook. Indien de nog niet bekende uit slag van de wedstrijd Be Quick Gouda tegen Phoenix (beide eveneens degradatiekandidaten) een 5-0 resultaat kent, betekent dit alsnog dat het team uit Wad dinxveen slachtoffer wordt van het degradatiespook. WADDINXVEEN - De voetbalsportdag voor pupillen en keep ers, die vrijdag 29 mei is gehouden bij Be Fair-voetbal in samen werking met een keeperskamp is uitgedraaid op een grandioos succes. Een evenement dat volgend jaar zeer zeker weer wordt gehouden. Om 9 uur was het clubgebouw tot de nok toe gevuld met meer dan 100 pupillen en keepers, die over al vandaan kwamen. Om 10 uur werd voor de pupillen gestart met een mooi circuitvorm bestaande uit 14 onderdelen, terwijl de keepers onder handen werden ge nomen door de oud-keeper van Ajax Piet Schrijvers en de keeper van Vitesse Raymond v.d. Gouw. Voordat van de lunch, verzorgd door Be Fair, in de buitenlucht werd genoten hield eerst Piet Schrijvers nog een boeiend be toog over de manier, waarop je als keeper, maar ook als speler, de top van het betaalde voetbal kunt halen. Evers, Jakomien Prevosth, Mau rice Buring en Jeroen Joling. Zij werden met 64 punten kampioen. Het gemengde team tot 10 jaar met Karlijn Joling, Maria José Vasquez, Michiel Duenk en Vin cent Pelupessy werd met niet minder dan 70 punten kampioen in 6 wedstrijden. In de zaterdagcompetitie werden het eerste gemengde team van Henriëtte Laan kampioen, terwijl het 2e gemengde team van Catha rine Roelofs wellicht nog kampi oen wordt. Een administratieve procedure bij de KNLTB maakt dit nog onzeker. Het team van Gerard van Ooyen promoveert ongeslagen naar de 4e klasse. Het eerste herenteam bestaande uit Ab Koppenaal, Lucien Hen driks, Wouter Kleist, Mark Uit tenbroek en gesteund door inval lers Ron Groot en Rob v.d. Pol werden op de valreep eveneens kampioen en promoveerden naar de le klasse. Het le veteranen herenteam pro moveerde naar de hoofdklasse. Het 2e gemengde zondagteam, gesponsord door Noorlander be haalde een eervolle 2e plaats in de 5e klasse. Het gemengde team 4 en bestaan de uit Mariska Verbakel, Angeli que v.d. Sluis, Ralph Zijderhand en Evert Termorshuizen werd on geslagen kampioen in de 7e klasse en promoveert derhalve naar de 6e klasse. En tot slot was daar het eerste ge mengde team olv. Frank v.d. Berg die ongeslagen promoveerden naar 4e klasse. Daarna bood vice-voorzitter Schraven de teams die kampioen waren geworden naast de bloemen een fles champagne aan. ”We kunnen terugkijken op een goed geslaagd competitieseizoen”, be sloot hij en hief het glas op alle overwinnaars.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 35