Schaaktitel nog niet toegekend Shell koopt bij Volvo trekkers vliegveldtankers Mobiele stikstofservice Alleen bridgen komt nog Antieke boeken in kwekers- Tenweek in augustus Dertigjarig De Overkant komt met activiteiten LTS-prijs- uitreiking in De Wadde Gladheids- meetpunt bij Boskoop museum Meeting op de Floriade Genealogie beginners in Gouda Bingo Bedrijfs- waterpolo De Gouwe Golden King Award voor Auto Baas HET PUNT WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS FOCWf Gouwebosloop AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! Schoolzwemmen Bridgen Biljarten Ut X i' n PURGE-UNIT Pagina 11 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 10 juni 1992 Noordeinde Sportweek Bij Air Products BV aan de Noordkade in Waddinxveen geeft J. Bosscher van Cryovat (bouwer I sy sfeervolle wedstrijddagen. Op donderdagavond 4 juni heeft Bij FOCWA garantiebedrijf GLASBEEK Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRUF WADDINXVEEN - In de interne competitie van de Waddinx- veense Schaakvereniging WSV zal pas in de laatste ronde beslist WADDINXVEEN - De Centrale Hervormde Gemeente van Wad dinxveen houdt op woensdag 12, donderdag 13 en rijdag 14 augus tus weer een tentevangelisatie- week in de wijk Zuidplas. De organisatie van deze jaarlijkse tentweek, die voor jong en oud een evangeliserend karakter heeft, is in volle gang. Zo wordt ’’maatwerk in mobiele stikstofservice” door synergie van moderne equipment en deskundig personeel voor het bedrijfsleven in aantoonbaar voordeel omgezet. Hierbij horen buiten de invoering natuurlijk ook de intensievere voorbereiding en nazorg welke vanuit het kantoor in Waddinx veen worden gecoördineerd. Air Products verzorgt stikstofservice volgens de wensen van de klant van A tot Z. drankje oude herinneringen opge haald kunnen worden. ’s Middags om drie uur is er in een feesttent op het terrein aan de Kromme Esse een gratis toegan kelijk optreden van de muzikale clown Mendola. Alle Waddinx- veense kinderen in de basisschool leeftijd zijn uitgenodigd dit optre den bij te wonen. ’s Avonds vanaf acht uur is er een feestavond voor de ouderen met muziek van het trio De Piacasso’s. de atletiekvereniging Antilope de prestatietocht in het Gouwebos gehouden. De af te leggen afstan den waren 2, 5, 10 en 15 km. De ongeveer 25 jeugdlopers en 75 senioren hebben het uitgezette parcours onder ideale omstandig heden af kunnen leggen want het was zeer goed loopweer. Dit evenement dat jaarlijks wordt gehouden is ook opgenomen in het trimloopboekje van de KNAU, zodat ook lopers uit an dere gemeenten hieraan deelne men. Air Products Nederland BV be hoort tot één van de Europese vestigingen van Air Products and Chemicals, Ine. In Europa is Air Products onder meer actief op het gebied van industriële, technische en specialiteits-gassen, cryogene verwerkings-apparatuur en chemi sche produkten. Van dit tandemstel is de laatste as uitgevoerd als meesturende na- loopas. De tankoplegger is uitgerust met slangen voor het links of rechts over - underwing aftanken van een vliegtuig. Voor het aansluiten van de slangen is de oplegger aan de achterzijde uitgerust met een hydraulische - tot 4,25 meter vloerhoogte - hefbaar platform. Het rijden op de platforms van de luchthavens betekent, ondanks de hoge gewichten, niet echt een ex treme belasting voor de trekker of de oplegger, zodat de levensduur- verwachtingen hoog zijn: de beide trekkers blijven tien jaar in dienst, de oplegeers zelfs het dub bele daarvan. WADDINXVEEN - In de chris telijke scholengemeenschap De Wadde aan de Sniepweg in Wad dinxveen is vrijdagmiddag 12 juni om vier uur de prijsuitreiking van de wedstrijd timmeren tussen leerlingen die geslaagd zijn voor het LTS-diploma. De Waddinxveense LBO is één van de zeven streekscholen voor voortgezet onderwijs die hun bes te leerling hebben afgevaardigd om mee te doen aan deze wed strijd. De wedstrijd is een initiatief van de Stichting Samenwerkingsver band Praktijkopleiding Bouw Gouwe en Rijnstreek aan de Maarten Schoutenstraat in Wad dinxveen. De SPB is tijdelijk in De Wadde ondergebracht, omdat de stichting een nieuw pand in aanbouw heeft. De te winnen prins is ingesteld door de afdelingen De Rijnstreek en Gouda en omstreken van het Nederlands Verbond van Onder nemingen in het Bouwbedrijf (NVOB). van de nieuwe Purge-Unit, een mobiele service voor het schoonmaken van tanks en leidingen) de benodigde papieren aan A G. van der Horst van Air Products. (Foto: Air Products BV). worden wie de Schaakkampioen 1992 zal worden, Hennink of Philipse. Afgelopen donderdag werd de 33e ronde gespeeld en slaagde Hennink er niet in om een beslis sende voorsprong te nemen. Met zwart had hij tegen Jansen wel enig overwicht, maar Jansen wist met een kat en muis spelletje en venijnige zetten en valstrikken de zaak in evenwicht te brengen en na een grote afruil remise af te dwingen. Philipse speelde met wit tegen Wiersma voor wat hij waard was. Langzaam maar zeker bouwde hij zijn positioneel voordeel uit naar een toren-eindspel met 2 extra pi onnen, Wiersma gaf nog taai te genstand maar toen de pionnen WADDINXVEEN/BOSKOOP - Langs de oostkant van de Gouwe bij Boskoop (secundaire weg S25 bij km-punt 7.3) komt een nieuw gladheidsmeetpunt, zo hebben Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland laten weten. Met een gladheidmeldsysteem kan de gladheid in Zuid-Holland betrouwbaarder en sneller bestre den worden. Bovendien schat de provincie dat 50 ton minder zout hoeft te worden gestrooid. Waard- oort het milieu in Zuid-Holland aanzienlijk minder wordt belast. Zeer positief zijn de ervaringen die de afgelopen vier jaar zijn op gedaan tijdens een proef met een nieuw gladheidsmeldsysteem. Gedeputeerde Staten stellen daar om voor l miljoen gulden uit te trekken om dit systeem in Zuid- Holland uit te breiden. Het voor stel van GS zal op 12 juni worden behandeld in de statencommissie Verkeer en Vervoer. Sinds 1988 is de proef met het systeem gestart, waarbij glad- heidsmeldpunten zijn aangebracht in De Zilk, Katwijk, Rijpwete- ring, Zoeterwoude, Leimuiden, Nieuwveen en Alphen aan den Rijn. In het wegdek zijn sensoren aan gebracht en in een windkastje aan de kant van de weg wordt de luchtvochtigheid en temperatuur gemeten. Een computer houdt de ontwikkeling bij en geeft alarm als gladheid kan worden ver wacht. Op dit moment interpreteert een operator thuis de meldgegevens en bepaalt of er actie moet wor den genomen. Op deze manier kan gladheid tijdig voorspeld wor den. Bovendien hoeven provincia le medewerkers ’s nachts niet re gelmatig meer wegen te controle ren op gladheid. GS willen het uiteindelijke sys teem in Zuid-Holland uitbreiden tot 24 meldpunten. De totale jaar lijkse kosten van het systeem wor den geschat op 250.000 gulden. In verband met de vermindering van het aantal bestrijdingsacties en het zoutgebruik, verwachten GS 90.000 gulden te besparen. De jaarlijkse kosten van het sys teem worden daarom geraamd op 160.000 gulden. WADDINXVEEN - Bij Air Pro ducts BV aan de Noordkade in Waddinxveen is maatwerk in mo biele stikstofservice mogelijk door de overdracht van de nieuwe Pur ge-Unit. Directeur J. Bosscher van Cryovat uit Amsterdam, waar de unit werd geassembleerd, over handigde de bijbehorende papier aan de heer A. van der Horst, Bu siness Manager van Air Products. Hiermee werd de nieuwe Purge- Unit officieel overgedragen. Deze unit is aan de hand van ja renlange ervaring alsmede de wensen uit de hedendaagse indus trie ontworpen, en is daarom in staat nog beter aan de vraag van de industrie te voldoen. Uitgerust om een breed scala van debieten, drukken en temperaturen te leve ren is deze mobiele stikstof ser vice multifunctioneel. gewicht komt op 65 ton. Deze ho ge gewichten kunenn worden ge hanteerd, omdat de voertuigen niet op de openbare weg komen, maar uitsluitend op de platforms van Schiphol en Maastricht Air port. De wettelijke beperkingen met betrekking tot voertuigafmetingen zijn daarom al evenmin van toe passing - de totale lengte van de combinatie bedraagt 18 meter, de breedte van de tankoplegger 3,3 meter. Vanzelfsprekend werd ook de spe cificatie van de trekker aangepast aan deze speciale inzet. Aange dreven wordt hij door een Volvo TD 102FL motor, die een vermo gen levert van 234 kW of 318 PK. Achter deze motor hangt een ZF 5HP600 vijftraps automaat, die voorhet werk op het platform is uitgerust met een vergrendeling op de tweede trap, zodat de voer tuigsnelheid nooit boven de 30 km/uur komt. Moet de trekker de weg, bijvoor beeld voor een servicebeurt, dan is deze vergrendeling ongedaan te maken. Gekoppeld aan de versnel lingsbak is een PTO, die een hy dropomp aandrijft. Deze pomp le vert de hydraulische druk voor de aandrijving van de brandstofpomp op de oplegger, die per minuut 3000 liter vloeistof kan verpom pen, bij een toerental van 2000 omwentelingen per minuut. Om die waarden te bereiken is een systeemdruk nodig van 170 Bar. Een verhaal apart vormen de op leggers. De tanks ervan zijn van een geheel zelfdragende construc tie uit aluminium en hebben een inhoud van maar liefst 55 m3. WADDINXVEEN - Nissan- dealer Auto Baas BV aan de Zuidelijke Dwarsweg krijgt van zijn importeur Nissan Mo tor Nederland BV in Lisse de Golden King Award. Nissan Motor Nederland BV heeft maar liefst 64 dealers onderscheiden met de Golden King Award 1992. Deze Gol den King Award wordt uitge reikt aan die Nissan dealers die als beste de klantgericht heid in praktijk weten te bren gen. De onderscheiding ging ook naar Nissan dealer Auto Baas BV, die eveneens in Gou da (Antwerpseweg) een vesti ging heeft. Dit jaar onderzocht de impor teur van Nissan 166 dealerbe- drijven. Ze werden beoordeeld op hun service, verkoop, orga nisatie en bedrijfsuitrusting, terwijl ook de meting van de tevredenheid van de klant een belangrijke rol speelde in het eindoordeel. Dit jaar kregen 64 Nissan dealers de Award, terwijl Nissan Motor Neder land de normen voor dit jaar flink had aangescherpt. Nissan dealer Auto Baas BV krijgt de Golden King Award voor de tweede keer. De heer J. Baas, directeur, over de on derscheiding: ”Van te voren kondigde Nissan Motor Ne derland al aan dat het onder zoek strenger zou zijn. Dat we wederom de Award winnen,bewijst dat we het be ter doen dan vorig jaar. Die opgaande lijn willen we vast houden. En zo’n onderschei ding motiveert ons natuurlijk enorm”. King is de afkorting van Klan- thousiasme Is Nissan’s Garan tie. Een slogan die aangeeft dat de klant centraal staat. Nissan Motor Nederland over de betekenis van de Golden King Award: ’’Die Award moet u zien als een kroon op het werk van de dealer. Zijn prestatie meten we door vast te stellen hoe tevre den de klanten zijn. Wij reali seren ons terdege hoe veelei send Nissan rijders zijn, an ders reden ze geen Nissan. Ze verwachten van onze dealers niet anders dan perfecte, vrien delijke en betaalbare service. Ondanks de strengere eisen mochten we meer dealers dan vorig jaar de Award uitreiken. Dat stemt ons zeer tevreden”. BOSKOOP - Het Boomkwekerij- museum in Boskoop (Reijerskoop 54) haakt in op de toeristische ac ties ”Uit in Zuid-Holland” van de provincie Zuid-Holland. Dat doet het musuem in het kwekersdorp door het houden van een tentoon stelling van antieke boeken, hand gekleurde platen en andere voor werpen. Veel van het te exposeren materiaal is nog niet eerder ten toongesteld. Ook zullen er ontwerpen en be- plantingsplannen van moderne tuinen te zien zijn, dit in samen werking met de Internationale Agrarische school ’’Larenstein” te Boskoop. De historische tuin, de in vorm geknipte Buxus-figuren, is even eens te bezichtigen, evenals ver schillende andere zeldzame bo men en planten. Tevens zijn er de Azalea’s en oude rozensoorten, die dan hopelijk volop in bloei staan. De kern van de collectie in het Boomkwekerijmuseum is de ver zameling waarmee de heer W. de Ruijter in 1926 begon. Sindsdien is de collectie enorm uitgebreid. Compleet wordt het bezoek pas na een kijkje in het boomkwekers- huisje. Dit huisje is ingericht zo als dat rond 1870 gebruikelijk was. Aan de tentoonstelling is een kleurwedstrijd voor kinderen van bezoekers verbonden. De tentoon stelling wordt gehouden van 6 ju ni tot 31 augustus. Het boomkwekerijmuseum is ge opend maandag t/m zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. Op zondag gesloten. Voor nadere inlichtingen tel. 01727-17756 (tijdens kantoor uren). Deze tentoonstelling komt mede tot stand dankzij een finan ciële bijdrage van de provincie Zuid-Holland. Tevens verleent de gemeente Boskoop financiële me dewerking. WADDINXVEEN - Aan de ko rendag op de wereldtuinbouwten- toonstelling Floriade in Zoeter- meer doet zondag 14 juni ook het Interkerkelijk koor Meeting uit Waddinxveen mee. Eerder werd de deelname van het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem gepubliceerd. ”Betn u al op de Floriade ge weest? Kom dan zeker kijken op zondag 14 juni, op de ’koren-dag’. Want dan kunt u het Interkerke lijk koor Meeting uit Waddinx veen weer beluisteren. Wij zullen rond het middaguur optreden. Tot ziens op 14 juni op de Floriade”, aldus Meeting. GOUDA - Om mensen op weg te helpen, die graag met stamboom onderzoek zouden willen begin nen, maar wat drempelvrees heb ben of niet goed op gang kunnen komen, organiseert de Stichting Vrienden van Archief en Librije in samenwerking met de streekar chiefdienst Hollands Midden in Gouda opnieuw een beginnerscur sus genealogie, die bij voldoende belangstelling volgende maand ju ni van start gaat. De cursus is dus vooral bedoeld voor mensen die nog geen of weinig ervaring heb ben met genealogisch onderzoek. Veel mensen hebben er behoefte aan om wat meer te weten te ko men over hun voorouders. ’Van wie stam ik eigenlijk af, is een vraag die menigeen zich wel eens heeft gesteld. Steeds meer men sen beginnen dan daadwerkelijk met een stamboom- of genealo gisch onderzoek, beter gezegd met het uitzoeken van hun fami liegeschiedenis. Niet iedereen gaat dat even ge makkelijk af. Vaak valt het in de praktijk nogal tegen om snel de weg te leren vinden in allerlei ou de archiefstukken die gegevens moeten opleveren. Om die reden haken veel mensen voortijdig af. De volgende onderwerpen komen in de cursus aan bod: algemene inleiding; burgerlijke stand; bevol kingsregisters; enkele andere 19- eeuwse bronnen; doop-, trouw- en begraafboeken (DTB); verwerking van de gegevens en rondleiding door het archiefgebouw; stam boomonderzoek en computer. De cursusleider is Jac. Piepen broek, werkzaam als studiezaal- medewerker bij het streekarchief Hollands Midden. Tijdens de eer ste zes lessen is het de bedoeling om steeds na een theoretisch ge deelte zelf in groepjes van twee personen met praktijkopdrachten aan de slag te gaan. Speciaal op de praktische kant wordt in deze cursus de nadruk gelegd. De avond over stamboom onderzoek en computer wordt verzorgd door een medewerker van Gens Data. De cursus wordt gehouden vanaf 4 juni op zeven donderdag- en maandagavonden in de studiezaal van het Goudse streekarchief (in gang: Spieringstraat 1) van 19.30- 21.30 uur. Er is nog plaats voor 5 cursisten. Het cursusgeld be draagt ƒ90,- per persoon (inclusief cursusmateriaal en koffie) (dona teurs van de stichting betalen ƒ80,-). Belangstellenden kunnen zich te lefonisch aanmelden (01820-16135) of tijdens de ope ningsuren van de studiezaal (di- vrij 09.30-17.00 uur en dinsdag avond 18.30-21.00 uur). veiliger WADDINXVEEN/BOSKOOP - De voorrangswijziging, na de reconstructie van het Noordeinde tussen Waddinxveen en Bos koop in 1989 heeft geleid tot afname van het aantal verkeerson gevallen. Destijds was nogal wat verzet te gen het ’uitbuigen’ van het fiets pad bij kruisende zijwegen van het Noordeinde, waarmee fietsers en bromfietsers hun voorrang op afslaande auto’s kwijtraakten. Door gemeentebestuurders en verkeersdeskundigen is in de dis cussie, voorafgaand aan de recon structie, toegegeven dat wielrij ders weliswaar hun voorrang op afslaande auto’s kwijtraakten, maar dat de verkeersveiligheid met deze maatregel gediend zou zijn. De gemeenteraden in Boskoop en Waddinxveen moeten zich op ter mijn gaan bezighouden met een evaluatie, maar cijfers zijn nu reeds bekend. Vóór de reconstructie deden zich in de jaren 1987 en 1988 respec tievelijk 21 en 12 ongevallen voor op de kruisingen met de Puttelaan en Snijdelwijklaan, waarbij de kruising Zijde-Roemer (ook gere construeerd) is meegeteld. In 1989, het jaar waarin de werk zaamheden zijn uitgevoerd, deden zich 16 ongevallen voor. In het jaar 1990 deden zich 14 ongeval len voor en in 1991 waren het er 10. Over de hele linie een afname dus. In het jaar van reconstructie, 1989, deed zich één ongeval voor met dodelijke afloop. Alle overige verkeersongevallen bleven be perkt tot schade en, in mindere mate, gewonden. In dat opzicht liet het eerste jaar, na de reconstructie (1990) met 3 gewonden een positieve ontwikke ling zien. Merkwaardig genoeg vormde 1991 een negatieve uitschieter. In dat jaar bereikte het aantal onge vallen weliswaar een laagtepunt (10), maar het gewondencijfer (7) tegelijkertijd incidenteel een piek. Ongeveer drie van de vier onge vallen werden veroorzaakt door het niet goed hanteren van de voorrangsregels op kruisingen. De kruising Noordeinde-Puttelaan blijkt het veiligst. De twee kruis punten Noordeinde-Snijdel- wijklaan en Zijde-Roemer zijn het onveiligst. WADDINXVEEN - Zaterdaga vond 13 juni wordt de laatste bin- go-avond voor de zomervakantie georganiseerd door Stichting Wijkwerk De Zuidplas. Deze bin go zal worden gespeeld in wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuidplas- laan). De hoofdprijs voor de superronde is naar eigen keuze een tuinset, een weekend-vakantie, een magne tron, een boormachine. Zoals ge woonlijk wordt afgesloten met een loterij met eveneens leuke prij zen. De avond begint om 20.00 uur. WADDINXVEEN - Van Volvo Bedrijfswagens BV op het bedrij venpark Coenecoop heeft Shell Nederland Verkoopmaatschappij BV onlangs twee Volvo FL 10 6x4 trekkers in gebruik genomen. Die zullen worden ingezet op de vliegvelden Schiphol en Maas tricht Airport. Ze zullen daar worden gebruikt in combinatie met twee speciale tankopleggers van LAG, voor het aftanken van vliegtuigen. De keuze viel op de FL 10 van Volvo omdat dit voertuig een van de meest gunstige concepten voor deze inzet vormt. Dankzij de lage bouw van de cabine en de goede ergonomische kwaliteiten. Met name de lage cabine instap is een belangrijk aspect, omdat een chauffeur op een vliegveldtankwa- gen veel moet in- en uitstappen. Een sterk argument in het voor deel van de FL 10 was ook dat het weinig extra inspanning kostte om de voertuigen te laten voldoen aan de specifieke eisen die de Shell en de luchthavens aan dit type voertuigen stellen. Belang rijk punt is de totale voertuig- hoogte, die niet meer dan 108 inch mag bedragen in verband met de vrije hoogte onder de vleugels van verkeersvliegtuigen. Met een kleine aanpassing aan de voorasvering wist Volvo aan die norm te voldoen. Bovendien kostte het Volvo geen enkele moeite om tegemoet te ko men aan de eisen ten aanzien van aslast en treingewicht, die worden gesteld: de FL 10 heeft een tech nisch draagvermogen achter van 26 ton en voldoet daarmee ruim schoots aan de norm van 24 ton schoteldruk. De belastbaarheid van de vooras bedraagt 7,5 ton. Het totale trein- WADDINXVEEN - Maandag avond 15 juni om half acht gaat in Gouwebad De Sniep in Wad dinxveen het 5e bedrijfswaterpo- lotournooi van De Gouwe van start. Dit jaar is het deelnemersveld met één team toegenomen tot een recordaantal van 14 deelnemende teams. Er wordt in eerste instan tie gestreden in drie poules, waar na er finalewedstrijden worden gespeeld. Naast 15 juni wordt er gespeeld op donderdag 18 juni, maandag 22 juni en donderdag 25 juni. Op de laatste speelavond vindt ook de prijsuitreiking plaats. In de verband met de Europese kampioenschappen voetbal zal in het zwembad een groot televisie scherm worden opgesteld. Ieder een is van harte welkom op bo vengenoemde data vanaf 19.30 uur. De toegang is gratis. De vloeibare stikstof, opgeslagen in de op de unit geplaatste voor- raadtank, wordt onder druk ver dampt en eventueel extra naver warmd. Met behulp van meet- en regelapparatuur wordt de stikstof- stroom nauwlettend gecontro leerd. De meest voorkomende werk zaamheden zoals het spoelen, leegdrukken, inertiseren en afkoe len zijn deze purge-telg op het lijf geschreven. Dit betekent een wel kome kracht voor de chemische- en petrochemische industrie, de leiding- en vatenbouw en de scheepsreparatie en -onderhoud. In deze, maar ook andere takken van het bedrijfsleven is het pur- gen een bekende aktiviteit, welke een snelle, efficiënte, en kostenef fectieve service voor de klant be tekent. Het schoolzwemmen is dit jaar voor veel Waddinxveense school kinderen een afsluiting van de Sportweek geweest. De zwem- en polovereniging De Gouwe die dit evenement dit jaar georganiseerd heeft in het binnenbad van het zwembad de Sniep heeft hiermee veel kinderen en ouders een groot plezier gedaan, want vorige jaren is het schoolzwemmen vanwege het slechte weer niet doorgegaan. De Sportweek heeft nog één eve nement af te werken, namelijk het bridgen. Dit onderdeel is een tra ditie geworden in de Waddinx veense Sportweek. De gehele or ganisatie ligt in handen van de Bridgeclub Waddinxveen. Het bridgen wordt gehouden op zaterdag 13 juni in het vereni gingsgebouw Het Trefpunt aan de Stationsstraat. Er wordt begonnen om 20.00 uur. De inschrijfgelden zijn ƒ15,- per paar en moeten bij inschrijving aan de zaal worden voldaan. Voor nadere inlichtingen over dit eve nement kan men terecht bij de heer J.M.G. Straver, tel. 01828-14717. zit erop WADDINXVEEN - De 47e Sportweek Waddinxveen zit erop. Met biljarten, sportontmoetingen, atletiek en schoolzwemmen werd dit jaarlijkse sportieve festijn dat ruim drie weken geleden begon besloten. Alleen het bridgen moet nog worden gehouden. De koersbalwedstrijden voor 60- plussers, in het Anne Frank-cen- trum gehouden, zijn zeer goed verlopen en zullen het volgend jaar weer opgenomen worden in het Sportweekprogramma. Het biljarten, dat op drie lokaties is afgewerkt (Anne Frank-cen- trum, Royal-Inn en café Sport) is dit jaar na enige jaren weggeweest te zijn weer opgenomen in het programma. Na een spannende finale, welke gehouden is op dinsdag 2 juni in café Sport tussen Onder Ons A en Onder Ons B, bleek het B- team het sterkst en ging er met de beker vandoor. De verenigingsprijzen werden als volgt verdeeld: Eerste plaats On der Ons met 41 punten, tweede plaats Sportvrienden met 30 pun ten en de derde plaats Royal-Inn met 25 punten. De jaarlijks terugkerende sport ontmoetingen zijn dit jaar weer gewonnen door de Waddinxveen se zwem- en poloclub De Gouwe, met als goede tweede de basket- balvereniging Flyers. De korfbal vereniging Korbis eindigde hier op de derde plaats. Bij de uitreiking van de prijzen in De Duikelaar vermeldde de voor zitter van de Stichting Sportwee- kcomité Waddinxveen, E. Over dam, ook nog de komst van de dansschool Van der Lubbe welke dit jaar aan één van de onderdelen heeft deelgenomen, maar vast van plan is het komende jaar in de slag te gaan voor de ereplaatsen. Het waren een paar gezellige en WADDINXVEEN - Zoals be richt gaat de speeltuinvereniging De Overkant aan de Kromme Es se deze maand het 30-jarig be staan vieren. Dat gebeurt op za terdag 20 juni met een receptie en reünie, een feestmiddag voor de jeugd en een feestavond voor de ouderen. Begonnen wordt die dag met een receptie en een reünie voor geno digden en oud-bestuursleden van 11.00-12.30 uur. Het speeltuinbe- stuur is nog op zoek naar de meeste oud-bestuursleden, omdat veel namen en adressen niet be kend zijn. Alle oud-bestuursleden die dit be richt lezen zijn in ieder geval wel kom op de receptie waar onder het genot van een hapje en een drankie oude herinnerincen onee- overmacht de promotielijn bereik ten moest hij de vlag strijken. De strijd om de derde plaats is ook nog niet beslist. Kardol voelt de hete adem van Smitskamp in zijn nek en zij vochten in een rechtstreeks duel om hun kansen. Smitskamp speelde met wit lo gisch op winst en kwam met een scherpe variant al snel een pion voor, maar Kardol kreeg de aan val. Wit wist in tijdnood met wonder baarlijke zetten alle mat-proble- men te pareren, sloeg een remise voorstel af en staat in de afgebro ken stelling aanzienlijk beter. P. van Offeren speelde met wit tegen Prins een Spaanse opening en kreeg het betere spel. Zwart dacht met een paarden-offer te gen 2 pionnen daar verandering in te brengen, maar van Offeren liet zich niet overbluffen, sloeg de aanval af, nam het initiatief over en wikkelde af naar winst. In de partij Alblas-de Hoog was het wit die een paard offerde. Met zijn open torenlijnen en een sterke dame wist hij dit offer uit eindelijk te verzilveren door een mat achter de paaltjes. Kloet speelde tegen v.d. Geer een voortreffelijke Italisaanse ope ning, waarin hij door een Dame- penning de kwaliteit won. Van der Geer gaf zich niet direkt gewon nen, veroverde wat pionnen, maar door een wilde paardesprong liet hij toe dat Kloet hem midden op het bord mat kon zetten. De langste partij van de avond werd gespeeld door Stouten-El- lers. In een gelijkopgaande strijd ver slikte Stouten zich in het midden spel en kwam pardoes een stuk achter, maar met een betere pion- nen-struktuur en de beheersing van de open lijnen bleef hij verbe ten tot het bittere eind doorvech ten voor minimale remise moge lijkheden. Ellers was echter te goed in vorm, liet zich niet intimideren en wik kelde naar een gewonnen stelling af. De overige uitslagen waren: v.d. Starre-Reus 1-0, van Wouden- berg-de Niet 1-0, de Bock-Ritter afgebroken, Brongers-Besemer 1-0, Smit-v.d. Heiden 0-1, Brob- bel-Goor 0-1, D.J. van Offeren de Vries 0-1, van Sandijk-H.E. van Offeren 1-0 en Ponsioen- Brinkhorst 1-0. De toptien ziet er nu als volgt uit: Hennink 2201, Philipse 2194, Kardol 1835, Smitskamp 1700, Claassen 1670, Jansen 1630, vd Starre 1621, Reus 1598, van Woudenberg 1552, van Oort 1520, v.d. Born 1500 en Wiersma 1473. 7cr (XJ 2

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 11