Waddinxveen gemeente MARIJT voor bedrijven en particulieren... Gewond bij aanrijdingen LOÜJ Beheerder start met rondleidingen Uitleen CD’s De Sperwer Concert van Opus Arti Collecte Anjerfonds Heineken koopt De Landbouw meegenomen mooi ZONWERING •I.EWA» 38,50 (60 min.) iedere maandagavond theorieles ook voor GESCHEIDEN AFVALINZAMELING ALLE RIJLESSEN Beheerder Fiannciè'n Auto’s afgevoerd Onderhoud Woensdag 10 juni 1992 Pagina 15 Weekblad voor Waddinxveen APART soort afval: hoeveelheid: periode: afvoer via 't Weegje in Waddinxveen-Zuid is eerst en vooral een stilte- en vissersparadijs. (Foto: Fejagra- periode/keer: hoeveelheid: soort afval: afvoer via: glasbak Informatie kast Weegje 1. 2. 3. 4. chemo-car of gemeentewerf. 1 Al 29 jaar uz ‘nforrna,iekast van het natuur- en recreatieschap Reeuwijkse Plassen bij Het Praathuis in ’t Weegje. (Foto: Bert Woudenberg). l Conclusie Alleen de hoeveelheid fie Ton Bennetneer). naar: naar: naar: naar: school, verening of papierbak; glasbak; blikbol; inzamelactie of textielbak; WADDINXVEEN - Bij petit-restaurant en theehuis Het Praat huis van A.C. Berkhout in ’t Weegje is op initiatief van het na tuur- en recreatieschap Reeuwijkse Plassen een informatiekast neergezet. kunstenaars, vormings- Och, neem toch liever een echt kwaliteitszonnescherm voor een zeer aantrekkelijke prijs! KLEDING EN TEXTIEL APART GROEN AFVAL APART OUD PAPIER APART restafval groente, fruit, tuin restafval en G.F.T. restvuil en tuinvuil restvuil en tuinvuil bont glas wit glas chemisch afval chemisch afval olie 775.540 kg 446.460 kg 353.720 kg 330.020 kg 150.700 kg 76.167 kg 6.606 kg 3.940 kg 1.066 kg 650 Itr. 700 kg 208.000 kg 56.688 kg 2.738 kg 3.270 kg 3 maanden 3 maanden 3 maanden 3 maanden 3 maanden 2 maanden 2 maanden 2 maanden 1 keer 2 keer 3 maanden 2 maanden 2 maanden 2 maanden WADDINXVEEN - De postdui venvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Or leans. Weersgesteldheid z.w. wind (bewolkt). Afstand 500 km. In concours 295 duiven. Gelost om 7.30 uur. Aankomst eerste duif 13.56 uur. Laatste duif 14.27 uur. Snelheid eerste duif 1288 m.p.m. SCHADELIJKE STOFFEN APART KCA-depot Chemo-car Oliebol 46 inst. papier/karton Papierbol Blikbol Textielbol Henegouwerweg 43. Waddinxveen Tel 01828-14415. b g g 13054 Dagelijks geopend van 9-17 uur Maandagmorgen gesloten papier/karton blik textiel AUTO- POETS- in CENTRALE Wilhelminakade 58 Waddinxveen - 01828-18468 Geopend: ma. t/m vrij. 8.30-17.30 uur AFVAL WADDINXVEEN - In de ko mende twee weken zal er in Wad dinxveen gecollecteerd gaan wor- Op dinsdag 26 mei werd op de kruising Juliana van Stolberglaan- Kerkweg-Oost een 78-jarige Wad- dinxveneense fietser aangereden door een automobilist. De fietser werd door de bestuur der over het hoofd gezien. Hij werd met beenletsel naar het Groene Hart Ziekenhuis (lokatie Bleuland) in Gouda vervoerd. Een 11-jarig Waddinxveens meis je raakte licht gewond bij een aanrijding tussen haar en de be stuurder van een personenauto. Dit ongeval vond plaats op woens dag 3 juni op de kruising Kerkw- eg-West-Chopinlaan-Esdoornlaan. Het meisje werd voor alle zeker heid naar het Groene Hart Zie kenhuis (lokatie St. Jozef) in Gouda vervoerd, maar de verwon dingen (beenletsel en een hersen- grijze container groene container plastic zakken grofvuil diverse Het kan beter In de grijze minicontainer zitten nog te veel stoffen die daar niet in thuis horen, zoals: - papier; - groente, fruit en tuinvuil. Ook in de plasticzakken zitten nog te veel bruikbare stoffen, ook hier: - papier. Conclusie Alleen de 446.460 kg van het groente, fruit en tuinafval wordt herbruikt. Dat is maar 21,7% van het totaal wat er wordt aangeboden aan de reinigingswagen. - door u zelf gebracht singen zijn twee fietsers gewond geraakt. Ze moesten beiden naar een ziekenhuis worden vervoerd voor behandeling. schudding) bleken achteraf mee te vallen. naar: Neem een compostvat. Met een compostvat kan je voorkomen dat afval in de grote afvalstroom terecht komt. Dit is de reden dat de gemeente compostvaten verkoopt met een subsidie van f50,- MINDER AFVAL HEB JE ZELF IN DE HAND MEER AFVAL GEEFT EEN VERHOGING VAN AFVALSTOFFENHEFFING EN VERVUILING, DUS EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF!! In het huishoudelijke afval komt een grote verscheidenheid aan soorten afvalstoffen voor. Veel van deze soorten zijn geschikt voor hergebruik. Het is een verspilling van grondstoffen (en slecht voor het milieu) om deze soorten afval naar de verbrandingsoven te laten brengen. Voor sommige soorten kan verbranding zelfs grote (negatieve) gevolgen hebben. Hierbij gaan de schadelijke stof fen zo de lucht in en komen na verloop van tijd weer terug op de bodem. Daarom is het belang rijk dat'iedere soort op een juiste manier wordt afgevoerd. Overzicht afvoer huishoudelijke afvalstoffen Waddinxveen. Wat en hoeveel huishoudelijke afval is er tot nu toe in 1992 afgevoerd. - met de reiningingswagen ingezameld WADDINXVEEN - Bij aanrijdingen op Waddinxveense krui- De bijdrage van de gemeente Waddinxveen moet in 1993 met 5 procent omhoog. Eenzelfde stij- gingspercentage is voorzien voor 1994. 17 jarigen Rijschool 'Bijna' Graanakker 84 - 2743 EL Waddinxveen Telefoon 01828-19852, b.g.g. 15950 Uitslagen: N. Hoogerdijk 1, 26; J. Toor 2, 22, 36, 64; J. Verbakel 3, 27, 37, 41, 49, 62, 66, 67; H. Vink 4, 38; R.A. van der Made 5, 6, 7, 10, 61; H. Metselaar 8, 11, 17, 19, 33, 48, 54, 70; D. Heeren 9, 16,47, 59, 65; M. Tollenaar Zn. 12, 40, 43, 51, 57; P. Steen- land 13, 73; M. Verbeek 14, 18, 25, 35; E. van Beek 15, 29, 30, 50; A. Hofman 20, 28, 45; T.H. Twigt Zn. 21; G.C. van Kleef 23; A.H. Kivits 24; J. Jansen Zn. 31, 34 52, 63, 71; C.A. Bode 32, 44, 72; mw. C. Buik 39, 53; D. Griffioen 42, 68; P. van der Made 46; Comb. Wibo 55, 56; J. Troost 58, 60, 69, 74. BOSKOOP - Het Boskoopse ho- reca-bedrijf De Landbouw is tij dens een openbare verkoping voor 456.000 gulden gekocht door bierbrouwerij Heineken. De ver koping vong bij afslag plaats in hotel Neuf. Daarmee begint De Landbouw, van oudsher een fami liebedrijf, aan een nieuw hoofd stuk. De verwachting is dat R. Vervoort het bedrijf blijft exploi teren, al wist Vervoort op de dag van de verkoping ook niet precies wat de plannen van Heineken zijn. De openbare verkoping gebeurde onder leiding van notaris A.J. Hoogenraad, in opdracht van de gemeente Boskoop. Hoewel geen van de betrokken partijen het ach terste van de tong laat zien, is wel duidelijk dat de gemeente tot de ze stap kwam door een openstaan de schuld, als gevolg van een ge meentegarantie. Hoewel Vervoort bereid was tot een regeling en hiervoor Heineken benaderde, hebben betrokkenen het toch op een verkoop laten aankomen. Enkele gegadigden hadden al in gezet tot een maximum van 345.000 gulden. Notaris Hoogen raad maakte duidelijk dat De Landbouw voor minimaal dit be drag verkocht moest worden. Niettemin was voor afmijnen W. van Nierop, van 1,3 miljoen gul den nog een lange weg met hal verwege een glaasje water te gaan, alvorens bij 456.000 gulden het ’’mijn” weerklonk. Voor dit bedrag, plus bijkomende kosten die worden geschat op ongeveer 100.000 gulden, is Heineken eige naar geworden van het café-hotel- restaurant. In ’t Weegje is het natuur- en re creatieschap Reeuwijkse Plassen eigenaresse van een schuur, een kantonniersverblijf annex werk plaats met twee schuren (Wilhel minakade 84a) en een boerderij met stal, hooiberg en twee schu ren (Wilhelminakade 88). De erf- pachtcanon voor Het Praathuis bedraagt 10.000 gulden per jaar. In het 58 hectare omvattende ’t Weegje zwaait de 31-jarige Kees van Vliet uit Reeuwijk de scepter als beheerder. Hij is sinds 1983 in Uit de pas gepresenteerde begro tingscijfers van het natuur- en re creatieschap blijkt dat er in 1993 voor de exploitatie van het gebied sprake zal zijn van een tekort van bijna anderhalf miljoen gulden. Dat is een stijging van 34.000 gul den in vergelijking met 1992. In 1991 werd er een verlies van bijna 1,4 miljoen gulden geïncas seerd. De jarenlange verliezen zijn voornamelijk het gevolg van stijgende personeelskosten (4% erbij in 1993). dienst van het natuur- en recrea tieschap. De Reeuwijker was toen nog werkzaam voor een loonbedrijf uit Nieuwerkerk aan den IJssel en werd negen jaar geleden uit hon derden sollicitanten gekozen. Kees van Vliet is belast met alle voorkomende onderhoudswerk zaamheden gedurende alle vier seizoenen in ’t Weegje, dat weer op weg is naar een stuk ongerepte natuur met wilde drijvende eilan den en oerbossen. In ’t Weegje bevinden zich rei- gereilanden en wordt de planten en kruidengroei steeds gevarieer der. De vogelpopulatie wordt als maar interessanter. De motorvaart in het openbare en rustige gebied voor wandelaars, fietsers en vis sers is streng verboden. Nieuw zijn dit jaar de rondleidin gen per boot, die Kees van Vliet met medewerking van het natuur- en recreatieschap aan de bezoe kers gaat geven. Ze krijgen dan een andere kant van ’t Weegje in Waddinxveen-Zuid te zien. WADDINXVEEN - Zaterdag 13 juni begint om 19.30 uur een con cert in de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade in Waddinxveen. Het concert wordt georganiseerd door de docenten van muziekcol- lectief ’Opus Artis’. Er zal worden gemusiceerd door professionele musici en vergevor derde leerlingen op blokfluit, pia no, orgel en zang. 'Kaarten a ƒ6,- zijn telefonisch te bestellen bij Marloes Wekking, tel. 01828-13538 of zijn verkrijg baar aan de zaal zaterdagavond. den voor het Anjerfonds. De jaarlijkse geldinzameling is in handen van de Pieter Maritz groep (Scouting), de Stichting Drumband ’’Cormula’s”, de mu ziekvereniging ’’Concordia” en de Klimop-groep (Zeeverkenners). De collecte zal gehouden worden van 15 juni t/m 26 juni. Volgens het Anjerfonds staat Nederland niet bepaald slecht aangeschre ven, waar het gaat om de verwe zenlijking van culturele zaken. Maar er is meer geld nodig. Het Anjerfonds geeft subsidies aan wetenschappelijk werk, bibli otheekwezen, amateuristische en professionele muziekbeoefening, letterkunde, beeldende kunst, the ater, film, fotografie, individuele volksontwikkeling, en volkshogeschool- werk, algemene culturele aktivi- teiten, cultureel jeugdwerk, na tuurbehoud, aankopen ten behoe ve van openbare verzamelingen en musea, restauratie en aankoop van historische monumenten. houd aan beplantingen en ruigten uitgevoerd. Vooral het onderhoud aan een aantal hoge populieren langs de Gouwekade kreeg extra aandacht. Dat kon ook omdat in het eerste kwartaal het weersbeeld rustig was met nauwelijks vorst en geen grote stormen. Met een aantal boeren werd de gebruikelijke in- schaarcontracten afgesloten. In ’t Weegje beschikt het natuur- en recreatieschap over één van de twee grote werkschuiten. De mo tor wordt handmatig gestart door een slinger. Door eventuele terug slag van de slinger kan persoonlijk letsel ontstaan, hetgeen in strijd is met het Veiligheidsbesluit Bin nenvaart. Het geraamde tekort van ander half miljoen gulden wordt ver deeld over de in het schap deelne mende gemeenten Gouda (40%), Reeuwijk (30%) en Waddinxveen (15%) en de provincie Zuid-Hol- land (15%). Het is dan ook noodzakelijk de motoren van de beide grote werk schuiten te voorzien van een elek trische starter. De kosten van de ze aanpassingen bedragen 4.700 gulden (inclusief btw). Voor de opslag van brandbare vloeistoffen (zoals benzine voor motorkettingzagen en motormaai- ers) is de aanschaf van een specia le kast gewenst. Bij gebruik wordt tevens de kans op milieuschade door lekkage of morsen sterk ver minderd. De aanschaf van een dergelijke kast kost 2.900 gulden. GEBRUIKT GLAS APART uw vertrouwen waard Bij de verkeerslichten op de krui sing Stationsstraat-Kanaalstraat vond een aanrijding plaats, waar bij drie personenauto’s waren be trokken. Twee auto’s waren zoda nig beschadigd, dat deze moesten worden afgevoerd. De afgelopen week werden door de rijkspolitie vier bromfietsen voor technisch onderzoek uit het verkeer genomen. Enkele van die bromfietsen ble ken zwaar opgevoerd te zijn. Ook werd een bromfiets in beslag ge nomen, omdat er onverzekerd mee werd gereden. ingezameld papier blijft nog achter. Van gemeentewege zal er daarom een aantal papierbollen/bakken in de gemeente worden uitgezet. Een beter milieu begint Een beter milieu begint bij minder huisvuil. Hoe kunnen we nu zorgen dat we minder huisvuil ma ken? We moeten zorgen dat onze minicontainers/vuilniszak minder snel vol is. Dat betekent dat we op een andere manier boodschappen moeten doen, door: - de voorkeur te geven aan duurzame artikelen; - beter te letten op de verpakking, koop (liefst) onverpakt, mét statiegeld, etc.; - en wellicht voor andere producten te kiezen, die minder verspilling tot gevolg hebben en het milieu minder belasten. Gelukkig gebeurt op dit moment al veel om er voor te zorgen dat bepaalde grondstoffen op de juiste plaats terecht komen, zodat ze weer voor hergebruik beschikbaar komen. Afval tips Welke afvalstoffen horen waar ook al weer thuis? Deze huishoudelijke afvalstoffen horen in de groene minicontainer: - loof, schillen en resten van groente-, fruit- en tuinafval; - etensrechten; - eierschalen; - doppen van pinda’s en noten; - koffiefilter en koffiedik, theebladeren en theezakjes; - snijbloemen, kamerplanten, gras, stro en bladeren; - snoeiafval en plantenmateriaal uit de tuin (geen grond); - verder nog jus, vet, botjes, visgraten, kaaskorsten, krantje van het aardappelschillen, kleine hoeveelheden potgrond (aan plant). Deze huishoudelijke afvalstoffen zijn restafval (grijze minicontainer): - plastic, luiers, kattebakkorrels, melkpakken, stofzuigerzakken, vogelkooizaad, koud openhaard-as, asbakinhoud, hout. Deze huishoudelijke afvalstoffen maken deel uit van het grofvuil: - puin, grond, metaal (geen blik). Overige huishoudelijke afvalstoffen: papier glas blik textiel schadelijke stoffen N.B. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense Openbare Bibliotheek is begonnen met het uitlenen van compact discs. De start-collectie omvat 1000 cd’s, waarin alle genres vertegen woordigd zijn. Voor deze informatiedrager moet, naast het abonnement op de bi bliotheek, leengeld betaald wor den. De kosten zijn ƒ2,50 per c.d. per week. Het ”te-laat-geld” bedraagt even eens ƒ2,50 per week of gedeelte daarvan. Het heffen van leengeld is niet nieuw. Ook voor informa tieve videobanden wordt ƒ2,50 per 3 weken gevraagd. De mogelijkheid bestaat ook om c.d.’s bij de Centrale Discotheek te Rotterdam aan te vragen. Vanaf heden dienen nieuwe leners vanaf 12 jaar zich te legitimeren bij inschrijving of bij aanvraag van een duplikaatpas. Persoons- en adreslegitimatie wordt ge vraagd. Alle informatie over de ’’spelre gels” voor het gebruik van de bi bliotheek zijn in een nieuw uit- leenreglement opgenomen. Dit is bij de diverse balies in de biblio theek verkrijgbaar. De kast staat aan de rand van het parkeerterrein, dat in Waddinx veen-Zuid via de ophaalbrug over de ringvaart bij de Noordringdijk bereikbaar is. Deze nieuwe voorlichtingsruimte bevat niet alleen vaste informatie, maar ook wisselende (educatieve) documentatie krijgt er een plaats, zoals van de Koninklijke Neder landse Natuurhistorische Vereni ging (KNNV) en de herpetologi- sche studiegroep Natrix. Deze enthousiaste studiegroep trok eerder dit jaar de aandacht door de helpende hand te bieden bij het veilig de Wilhelminakade en Stoofkade overzetten van vele honderden bruine kikkers en wa tersalamanders en de aanleg van een paddenpoel. Volgens het recreatieschap, waar van voor de gemeente Waddinx veen lid zijn de wethouders Paul van Schie (secretaris) en Karei van Soest en de gemeenteraadsle den Charles Wijnen (PvdA) en drs. Martin Kraaijestein (PvdA), komt er steeds meer samenwer king met (vrijwilligers)organisaties op het gebied van natuurbeheer, natuur ontwikkeling en educatie. Zo zal de IVN-vogelwerkgroep nestkasten onderhouden en vogel- tellingen verrichten in een aantal schapsgebieden. Een aantal hostessen van de Zuid- Holland-expositie op de wereld- tuinbouwtentoonstelling Floriade in Zoetermeer is door het gebied van het natuur- en recreatieschap Reeuwijkse Plassen rondgeleid, zodat zij op de expositie de bezoe kers goede informatie over dit ge bied kunnen verstrekken. In ’t Weegje heeft het natuur- en recreatieschap, dat op vrijdagmor gen 19 juni in het Reeuwijkse ge meentehuis weer in vergadering bijeenkomt, de laatste tijd onder- k ingang a - j

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 15