MHiTilï Beloning voor veiligheid verkeer W’veen PIANO’S KEYBOARDS ORGELS FINALE Opgewonden brieven en telefoontjes hielden Dick Roos niet tegen Koffiebar Fietspuzzel- tocht met Concordia VERM HOUT BEDRIJFSVOETBAL TE HUUR VOORDELIG UIT BIJ DE GROOTSTE SPECIAALZAAK IN HOLLANDS-MIDDEN ZATERDAG 13 JUNI A.S.: Volop keus Volop voordeel!! Bedrijfsvoetbal Boskoop jubileert De Schans 25, Alphen a.d. Rijn 01720-75 155 Nissan en Mercedes bij Ouderraad Kleine finale om 3e en 4e plaats Bedrijfsvoetbalcommissie - Oud Boskoop GDS/Floreant ENTREE f2,- (ook voor Floreant-leden) Kinderen t/m 14 jaar: ƒ1,- Aanvang 20.00 uur VOORPROGRAMMA: 18.00 uur: 19.00 uur: P. van Zanten G.D. Andeweg Overleg Antwoorden Ter gelegenheid van het 25-jarig ju bileum van het bedrijfsvoetbaltoer- nooi is er op vrijdag 12 juni a.s. een receptie in de kantine van voetbal vereniging Floreant aan de Hooge- veenseweg van 20.30 tot 22.00 uur. VERMEULEK HOUT B.V. officieel sponsor bedrijfsvoetbal Vergunning Dr. A. W. Hendriks Zuid-Holland J. Willemstein MR De Wadde D.J. Roos ■h r if Eagina 17 Woensdag 10 juni 1992 Weekblad voor Waddinxveen Het verhaal achter het W’veense scholieren café Afwerking huizen In Waddinxveen is wonen langs het water een aantrekkelijk ge beuren, al waren de door Rehorst KERKSTRAAT 2-28, BODEGRAVEN TELEFOON 01726 -12541 LSL IS EEN ACTIVITEIT VAN BV LIAM De zeven luxe woningen van 575.000 gulden aan de Noordkade vorderen gestaag. (Foto: Sjaak Noteboom). Verontrust is ook voorzitter W. Toering (Roosje Voshoeve) van de ouderraad van de samenwerkings school voor HAVO-Atheneum. Hij schrijft het college van B. en W. op 15 maart. In zijn brief noemt hij het minder gepast dat het initiatief voor het scholieren café is genomen zonder vooraf overleg met zowel de schoollei ding als de ouders. Formido bij NKF Kabel BV aan de Noordkade wel het een en an der mee te maken hebben. Inmiddels is de bouw van de wo ningen zover gevorderd, dat met de afwerking is begonnen. Ook met de tuinen aan de voorzijde en de aanleg van het trottoir aan de kant van de Noordkade is en wordt zo langzamerhand een be gin gemaakt. Het praatje zal gaan over de Hei lige Geest. Er wordt niet alleen geluisterd en gezongen, maar de jongelui kunnen ook volop met el kaar koffie drinken en praten. Het programma begint om half negen. De recette komt ten goede aan Floreant. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De gunstige ontwikkeling van de verkeersveiligheid heeft de gemeente Waddinxveen ƒ5.031,40 opgeleverd. Deze ’’resultaatpremie” krijgt het ge meentebestuur van het Provinciaal Orgaan voor de Verkeersvei ligheid (POV) Zuid-Holland in het kader van de Actie -25%. Bouw BV uit Waddinxveen in op dracht van projectontwikkelaar EMOG BV, beide zijn dochters van aannemingsbedrijf Adriaan van Erk BV uit Bergambacht, neergezette huizen niet gelijk al lemaal verkocht. De Waddinxvener pareert onder wijskundige opmerkingen van de ouderraad over de opvoedende taak van ouders en de educatieve opvang door de schoolleiding van ruim 1.000 kinderen ook nog met een persoonlijke opvatting. ”Ik ben hoofd van een gezin met schoolgaande kinderen. Overigens een gezin dat nu reeds zo’n 22 jaar bij elkaar is, een niet geringe prestatie in deze tijd. Ik hoop van harte dat alle leden van uw ouder raad, die zo druk met de zorger om de educatie bezig is, eenzelfde ervaring hebben”. Dat de ouderraad zich stoort aan het woord ’’café” kan Dick Roos niet begrijpen. ”Het lijkt of de le den van uw ouderraad in een an dere maatschappij leven dan ik. Het woord ’’café” is ondanks de Franse herkomst ervan een goed Nederlands woord”. ”Het kan staan voor alles waar zich kennelijk een beeld van heeft gemaakt. Voor mij betekent het: gezelligheid, een trefpunt, een so ciaal gebeuren. Daarnaast verdien ik nu zo’n 22 jaar mijn brood met die activiteite en dat voor ver schillende doelgroepen van bezoe kers”. In zijn brief aan de ouderraad van de samenwerkingsschool meldt de horeca-ondernemer dat hij in nauw overleg met de gemeente een vergunning heeft gekregen. Het scholierencafé is open van tien tot vier uur en biedt alleen opvang aan hen die dat wensen. ’’Daarbij bepaalt altijd de markt (in dit geval de bezoeker) of hij wel of niet komt”. Bovendien staan er in het scholie rencafé geen speelautomaten, worden er tijdens de schooltijden absoluut geen alcoholische dran ken geschonken en wordt op geen enkele wijze getolereerd dat er drugs in welke vorm dan ook wor den gebruikt en verhandeld. Dick Roos nodigt de ouderraad uit voor een gesprek bij hem langs te komen en in overleg met de schoolleiding en de scholieren een nieuwe naam voor het scholie rencafé te bedenken. ’’Wanneer daar in de vorm van een spel of een ’’wedstrijd” aan dacht aan wordt geschonken, wil ik zeker overwegen een creatieve of originele naam als officiële be titeling voor deze nieuwe activi teit te gebruiken. Het woord ’’ca fé” zou daarin niet hoeven terug te keren”. Ook horeca-man P. van Zanten van de Oostpolderweg besluit op 8 februari achter zijn schrijftafel te gaan zitten. De ijs- en snackventer, bekend van zijn zaak aan de Eikenlaan en de vrijdagse weekmarkt, voelt zich in zijn wiek geschoten, om dat B. en W. hem in 1991 een standplaatsvergunning op de Sniepweg bij de beide scholen complexen en de sporthal had ge weigerd. Dit zou volgens de Waddinxvener zijn gebeurd ”na vernomen pro test van het schoolbestuur en de oudercommissie van de samen werkingsschool en De Wadde (on der het mom van ongezonde voe ding)”. ”Tot mijn grote ontsteltenis lees ik in de krant, dat ze een scholie rencafé gaan beginnen in een lo- katie van de gemeente en wel in de kantine van de sporthal. Zoals het er nu naar uitziet hebben B. en W., het schoolbestuur en de oudercommissie hun leerlingen liever in het café, waar de leerlin gen ook ijs en snacks kunnen ko pen”, stelt de heer Van Zanten in zijn brief die pas zes dagen later in het gemeentehuis arriveert. Zijn bezwaren worden in een tele foontje aan het college van B. en W. en een gesprek op het ge meentehuis gedeeld door de Wad- dinxveense ambulante ijsverkoper C.A. Zijlstra (Burgemeester Trooststraat), die een ijssalon aan de Nesse probeert in te richten. ’’Concurrentie-vervalsing” is zijn oordeel. Het college van B. en W. buigt zich in zijn vergadering van 18 fe bruari over de veelbesproken zaak, waarover boze brieven en telefoontjes zijn binnengekomen. Het scholierencafé is dan al een week open en overigens met veel succes. Het overleg in het gemeentehuis maakt al gauw duidelijk dat de gemeente geen stappen kan (en wil) ondernemen om de exploita tie van het scholierencafé onmo gelijk te maken. Voor het intrekken van een (pri vaatrechtelijke) toestemming zijn namelijk gegronde argumenten nodig. Ook publiekrechtelijk valt er niet op te treden tegen de hore ca-ondernemer, die zowel be- drijfsleider-beheerder is van de sporthalkantine als van café Sport aan de Kerkstraat. ’’Door de combinatie van deze functies zou heel voorzichtig aan schijnbeheer kunnen worden ge dacht, echter de afstand tussen beide lokaties is dermate klein dat de inspectie Drankwetgeving niet van mening is dat één van beide vergunningen bij de verlening ge weigerd had moeten worden, im mers, mocht de aanwezigheid van de beheerder noodzakelijk zijn dan is het mogelijk binnen enkele minuten ter plaatse te zijn”, schrijven de gemeente-ambtena- ren H.J.B.C. Maas (chef afdeling Algemene Zaken) en W.J. Vern- meij (Algemene Zaken) in hun advies voor B. en W. Belangrijk punt voor het college om niet op te treden is echter de toezegging dat in het scholieren café tijdens de schooltijden geen alcoholhoudende dranken ge schonken zullen worden. Boven den is de verkoop van alcohol aan personen beneden de 16 jaar, die wel vrijelijk in het café mogen ko men, ook wettelijk verboden. Wethouder J. Neele (PCW) bena drukt tijdens het dinsdagse over leg nog wel dat er naar zijn me ning regelmatig controle dient plaats te vinden op het feit dat er overdag in de sporthalkantine in derdaad geen alcohol gedronken wordt. Geadviseerd wordt wel om van gemeentewege een gesprek met alle betrokkenen te arrangeren, zodat onduidelijkheden en misver standen kunnen worden weggeno men. Uitgelegd moet dan ook worden dat er op het gebied van ernstige overlast en verstoring van de openbare orde een groot verschil is tussen de verkoop van snacks op de openbare weg (buiten) en in een sporthalkantine (binnen). Aan de orde komt dan ook dat het eventueel ’’blijven hangen” van leerlingen in het scholierencafé een zaak is van de scholen zelf. Door middel van sancties kunnen de schooldirecties daar wat aan doen. Daar zal een oorspronkelijke ver koopprijs van 575.000 gulden op de vroegere plek van Bouwmarkt WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense muziekvereniging Concordia houdt zaterdag 20 juni als één van de laatste activiteiten voor de zomervakantie een fiets- puzzeltocht. Zowel leden, familieleden als do nateurs van Concordia kunnen deelnemen aan deze fietspuzzel- tocht. Deze tocht is gemaakt door twee leden van Concordia en zal anders zijn als voorgaande jaren, maar blijft nog een verrassing. De afstand van deze tocht is 37 km met daarin enkele rustpunten, en natuurlijk het oplossen van en kele opdrachten, waaraan weer een prijs verbonden is. Het vertrek is vanaf het clubge bouw de Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg (waar men zich ook kan inschrijven) om 11.00 uur. De kosten voor deelname bedragen ƒ2,50. De dag zal afgesloten worden met een barbaque (ƒ12,50 per per soon). Voor opgave: W. Faay (tel. 18150), F. Alblas (tel. 14759) of bij De Hoge Noot (tel. 10280). Op vrijdag 19 juni zal Concordia meedoen aan de intocht van de Goudse Avondvierdaagse. Con cordia doet in Gouda voor de 37ste keer mee aan deze intocht en zij zullen als eerste vereniging starten. Tot slot zal er op donderdagavond 2 juli de laatste repetitie voor de zomervakantie gehouden worden. Tijdens deze laatste repetitie mo gen ook de leerlingen van de har monie meespelen in het orkest. Dit met de bedoeling om ze ken nis te laten maken met de orkest leden en tevens voor hun de mo gelijkheid om in het orkest mee te kunnen spelen. Ouders en andere belangstellen den zijn van harte welkom om de ze avond in het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg bij te wonen (van 19.30 tot 21.00 uur). In de discussie over het scholie rencafé mengt zich ook de in Ze venhuizen wonende docent van de samenwerkingsschool, G.D. Ande weg. Hij schrijft op 2 maart een brief aan onderwijswethouder Ka rei van Soest (VVD). De wiskundeleraar verbaast zich dat Dick Roos met een vergun ning van burgemeester Kees van der Linden (’’Namens het gehele college van B. en W.?”) zijn scho lierencafé draaiende kan houden. ”De gemeente Waddinxveen wekt al geruime tijd de indruk sterk bij het onderwijs betrokken te zijn. Met hoeveel onderwijskundige ar gumenten wordt een ordinaire be zuinigingsmaatregel als de scho lenfusie niet gelardeerd? Des te merkwaardiger is het te moeten ervaren dat diezelfde gemeente toestemming geeft voor een scho lierencafé zonder daar het onder wijs in te kennen. Welke onder wijskundige overwegingen liggen hieraan ten grondslag?”, vraagt de heer Andeweg zich af. ’’Over het verlagen van de spijbel- drempel en dergelijke kan de schoolleiding u beter informeren dan ik”, gaat hij verder. ’’Voor twee aspecten vraag ik uw aandacht. Ten eerste zou op de deelname aan de buitenschoolse activiteiten waarin een aantal do centen veel tijd en energie inves teert dit café wel eens een zeer negatieve zuigkracht kunnen uit oefenen”. ”Ten tweede vermoed ik dat met name op ouders in de randge meenten, die zich ook op scholen in andere regio’s kunnen oriënte ren, de aanwezigheid van dit café een negatieve rol kan spelen bij de beslissing waar hun 11- of 12- jarig kind aan te melden”, aldus de heer Andeweg, die hoopt dat ook aan de mening van één docent van de samenwerkingsschool eni ge aandacht zal worden besteed. B. en W. organiseren in maart een gesprek over het scholierencafé met alle betrokkenen: exploitant, schooldirecties en gemeente (af delingen Onderwijs en Algemene Zaken). Dick Roos verklaart in dit overleg een aantal concrete aanpassingen te doen aan zijn lokaliteit en zegt verder zijn medewerking toe om in overleg met de schoolleidingen al het mogelijke te doen om pro blemen voor de scholen te voorko men, dan wel te beperken. Benadrukt wordt dat in het scho lierencafé alcohol (zelfs alcohol vrij bier) absoluut niet wordt ver kocht en dat speelautomaten niet zullen worden geplaatst. Tevens hebben alle partijen afge sproken geen nadere mededelin gen naar buiten te doen en publi citeit te vermijden. Van het college van Burgemeester en Wethouders krijgen HAVO- Atheneum-rector dr. A.W. Hen driks, De Wadde-directeur J. Wil- lemstein, voorzitter W. Toering van de ouderraad van de samedn- werkingsschool, MR-secretaris B.K. Wierda van De Wadde, do cent G.D. Andeweg en de ambu lante ijs- en snackverkopers P. van Zanten en C.A. Zeilstra ook nog schriftelijke antwoorden op 24 en 25 maart. ”Het is voor ons college niet mo gelijk de exploitatie van dit scho lierencafé onmogelijk te maken, omdat aangelegenheden in (horeca)inrichtingen uitputtend in de wet zijn geregeld. Voor de ge meente bestaan geen mogelijkhe den aanvullende regels vast te stellen”, schrijven B. en W. aan de ernstig verontruste briefschrij vers. Het college zegt ten besluite van de veel stof opwaaiende discussie rond de komst van een scholieren café in Waddinxveen alle betrok kenen toe de ontwikkelingen in de kantine van de sporthal ”de Sniep” nauwlettend te zullen blij ven volgen. Indien de situatie daarom vraagt zullen B. en W., daar waar moge lijk, zeker de benodigde maatre gelen nemen. Intussen draait het scholierencafé tot de zomervakan ties op volle toeren door. Dit naar genoegen van de talrijke scholie ren en overigens zonder noemens- waardige problemen. Van de scholen, die zouden moe ten proberen in de pauzes en de tussenuren meer leerlingen aan zich te binden, is ondanks allerlei toezeggingen om in deze school- opvang aantrekkelijke verbeterin gen aan te brengen niets meer vernomen. Het scholierencafé is dan ook erg in trek met kopjes soep, broodjes croquet en frikandel, patat en be legde broodjes. Op de aantrekke lijke menukaart staan natuurlijk ook de ’’broodjes gezond”. WADDINXVEEN - In de her vormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse komt Els van der Wolf vrijdagavond 12 juni een praatje houden. De koffiebar is voor 15-jarigen en ouder geopend vanaf kwart voor acht. WADDINXVEEN - De in aan bouw zijnde zeven luxe woningen langs de Gouwe krijgen van pas santen op het water en van de voorbijrijdende verkeersdeelne mers op de Henegouwerweg en de Noordkade veel bekijks. ”Wij stellen voorop dat wij ervan uitgaan dat de exploitant zich houdt aan de wettelijke regelin gen inzake de verkoop van (alco holhoudende) drank aan jeugdi gen. Daarnaast gaan we ervan uit dat bijvoorbeeld tijdens de perio de, dat de sporthal wordt gebruikt voor het afnemen van examens, geen openstelling plaats vindt”, begint de heer Toering zijn brief. Als primair verantwoordelijken voor de opvoeding van de kinde ren spelen echter volgens hem meer aspecten een rol. ”Wij zijn (zelfs wettelijk) gedwongen de op leiding - maar daardoor ook de opvoeding - van onze kinderen, gedurende een groot deel van de dag, ’’over te laten” aan de schoolleiding”. ”Wij beseffen zeer wel dat het bepaaldelijk geen lichte zaak is om ruim duizend kinderen op adequate wijze op te vangen. De directe (en goede) relatie tussen ouders en schoolleiding, via onze Raad, maar ook via de Medezeg genschapsraad, zorgt er evenwel voor dat wij - desgewenst zelfs formele - stappen richting school leiding kunnen ondernemen”. ”De wetenschap bovendien dat, van de zijde van de schoolleiding, al het mogelijke in het werk wordt gesteld om hun (educatie ve) taak naar behoren te vervul len, maakt dat wij ons hierover re latief weinig zorgen maken”, schrijft de heer Toering, die meent dat door de komst van het scholierencafé deze situatie ech ter volledig verandert. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat stelt jaarlijks een re sultaatpremie ter beschikking van die gemeenten of groepen van ge meenten die in een bepaald jaar een gunstige ontwikkeling in de verkeersveiligheid hebben be reikt. De hoogte van de premie is afhan kelijk van het aantal inwoners van de gemeente en van de behaalde reductie in het aantal verkeers slachtoffers t.o.v. het peilgetal en van het aantal slachtoffers in het voorgaande jaar. Als gevolg van de zeer gunstige ontwikkeling in de verkeersveilig heid in 1991, kan in Zuid-Holland een groot aantal ’’resultaatpre- mies” worden uitgekeerd. Het to tale uitgekeerde bedrag aan resul- taatpremies bedraagt ƒ680.806,20. Om het gestelde doel van een re ductie van 25% verkeersslachtof fers in het jaar 2000 te behalen, zal nog een grote inspanning moe ten worden geleverd. We zijn ech ter duidelijk op de goede weg. In navolging van een succesvol en probleemloos Gouds initiatief is het Waddinxveense scholierenca fé vier maanden geleden, op maandag 10 februari, officieel van start gegaan. Horeca-ondernemer Dick Roos sprak met zichzelf een proef af, die duurt tot de zomer vakantie. Daarna gaat hij na of er met het scholierencafé wordt doorgegaan. Het scholierencafé is op schoolda gen open van tien tot vier uur. Al coholhoudende dranken worden er niet geschonken, speelautoma ten staan er niet en de tarieven van hapjes en drankjes zijn aange past aan de krappe beurzen van de leerlingen van de samenwer kingsschool en De Wadde. In de zomer van 1984 krijgt de ei genaar van café Sport aan de Kerkstraat, Dick J. Roos (vorige maand 47 jaar geworden), van het Waddinxveense gemeentebestuur een nieuwe vergunning voor het uitoefenen van een cafébedrijf in de kantine en de bestuurskamer van de sporthal ”de Sniep”. Op dat moment wordt tevens drank- wettechnisch gezien orde op za ken gesteld. In 1989 geven B. en W. Dick Roos toestemming de kantine in de sporthal desgewenst elke dag van ’s morgens zes uur tot twaalf uur ’s nachts open te laten zijn voor het publiek. Dat betekent dat de openingstij den van de kantine niet meer hoe ven te sporen met het gebruik van de sporthal, met dien verstande dat van één uur voor tot één uur na de sportbeoefening de kantine geopend mag zijn. De relatief gunstige ligging van de sporthal (beperkte overlast) en door de eigenaar aangegeven ex- ploitatiemotieven liggen hieraan in belangrijke mate ten grondslag. Aan deze verruiming van de dage lijkse openingstijd verbindt het college wel de voorwaarde dat er voor vier uur ’s middags geen al coholhoudende dranken worden verkocht en dat maatregelen wor den getroffen ter voorkoming van eventuele overlast. Het incidenteel open zijn van de sporthalkantine tot uiterlijk twee uur ’s nachts wordt alleen toege staan op basis van een speciale ontheffing van de Algemene Poli tie Verordening Waddinxveen. Voor het gebruik van de sporthal kantine sluit de aan de Kerkstraat wonende Dick Roos destijds met de gemeente een huurovereen komst. Omdat het scholierencafé daar binnen past is een aparte ver gunning niet nodig. De berichten dat Dick Roos op maandag 10 februari van dit jaar in de sporthalkantine zou starten met een scholierencafé brengt de pennen gelijk en behoorlijk in be weging. De eerste briefschrijver is rector dr. A.W. Hendriks van de samen werkingsschool voor HAVO- Atheneum. Op 4 februari vraagt hij aan het college van B. en W. ”met klem te bewerkstelligen dat de opening en exploitatie van een café in de sporthal onder schooltijden ver hinderd wordt”. De schoolleiding heeft namelijk volgens hem ernstig bezwaar te gen de exploitatie van een scholie rencafé in de onmiddellijke nabij- Wethouder Joop Neele (PCW): "Regelmatige controle op eventueel alcoholgebruik in scholierencafe' tijdens schooluren". (Foto: Archief-Sjaak Noteboom). Deze actie van het ministerie van Verkeer en Waterstaat is er op ge richt het aantal verkeersslachtof fers in het jaar 2000 met een kwart omlaag te brengen. In to taal werd in Zuid-Holland bijna 7 ton aan premies uitgekeerd. In de Goudse streek is Waddinxveen de enige gemeente. Uit de definitieve ongevalscijfers, verstrekt door de Dienst Ver- keersongevallen-registratie van Rijkswaterstaat, blijkt dat de ver keersveiligheid in Nederland in het jaar 1991 aanmerkelijk is ver beterd. Het totale aantal verkeersslachtof fers in Nederland is in 1991 met 9% gedaald t.o.v. het aantal in 1990 en met 6% gedaald t.o.v. het zogenaamde peilgetal. Dit peilgetal wordt als graadmeter ge bruikt in de verkeersveiligheidsac- tie ”-25% verkeersslachtoffers”. Het is berekend uit het gemiddel de aantal slachtoffers in 1984, 1985 en 1986. Met de actie -25% wordt als doel gesteld, een reduc tie van het aantal verkeersslacht offers in het jaar 2000 van 25% t.o.v. dit peilgetal. De provincie Zuid-Holland afzon derlijk heeft globaal dezelfde ont wikkeling te zien gegeven. Het to tale aantal verkeersslachtoffers (doden en gewonden) in 1991 be droeg 10.061. Dit aantal betekent een daling van 5% t.o.v. het vast gestelde peilgetal en een daling van 8% t.o.v. het aantal slachtof fers in 1990. Een zeer gunstige ontwikkeling, zeker wanneer men in gedachten houdt dat een belangrijk deel van de mobiliteitsgroei juist in Zuid- Holland heeft plaatsgevonden. ’’Waar voorheen de kinderen me rendeels in het schoolgebouw ble ven tijdens de pauzes en ’’tussen uren”, simpelweg omdat er in praktische zin geen alternatief was, zal het nu mogelijk zijn het scholierencafé te bezoeken. Ten opzichte van de exploitant van het café bestaat er echter geen forme le relatie, noch van de zijde van de schoolleiding, noch van de zij de van de ouders”. ’’Hierdoor wordt aan de schoollei ding de gelegenheid ontnomen haar, eerder genoemde opvoeden de, taak naar behoren te vervullen en staan ook de ouders feitelijk buiten spel. Dit staat los van het geen plaatsvindt binnen dat café. Het staat eveneens los van het feit dat wij cafébezoek op jongere leeftijd niet willen bevorderen. De keuze voor de benaming ’’scholierencafé” vinden we alleen op grond daarvan overigens wei nig gelukkig”. De heer Toering realiseert zich in zijn brief namens de ouderraad van de samenwerkingsschool dat er - zuiver juridisch gezien - wei nig argumenten tegen het scholie rencafé zijn in te brengen. ”Als ouders gaan onze belangen evenwel iets verder dan hetgeen zuiver wettelijk is vastgelegd. Wij menen u dan ook op de hoogte te moeten stellen van onze bezorgd heid. Wij hopen dat u geen gele genheid voorbij zult laten gaan hieraan aandacht te besteden. We gaan er tenslotte zonder meer vanuit dat u - met ons - de even tuele negatieve gevolgen van deze situatie zoveel mogelijk zult hel pen beperken”, besluit de heer Toering zijn opmerkelijke brief aan B. en W. door BERT J. WOUDENBERG WADDINXVEEN - Voor de leerlingen van de samenwerkings school voor HAVO-Atheneum en van de christelijke scholenge meenschap voor MAVO-LHNO-LBO ”De Wadde” is het scho lierencafé van horeca-ondernemer Dick Roos in de sporthal ”de Sniep” aan de Sniepweg stevig ingeburgerd. Het succesvolle jongerentrefpunt, dat tijdens de eindexamens heel netjes geslo ten was, heeft de mondelinge en telefonische protesten van schooldirecteuren, leerkrachten, ouders en van ambulante snack verkopers glansrijk overleefd. Dat heeft overigens heel wat voe ten in de aarde gehad, zoals het door het Weekblad voor Wad dinxveen samengestelde ’’dossier scholierencafé” laat zien. Waarin een groot Gouwedorp klein kan zijn! heid van het schoolgebouw. ”Het zal u duidelijk zijn dat het schoolritme ernstig verstoord raakt als leerlingen ’’blijven han gen” in het café, nog afgezien van de uitstraling die dit café naar de ouders toe geeft”, schrijft de in Reeuwijk wonende rector. Na dit protest kan De Wadde-di recteur J. Willemstein natuurlijk niet achterblijven. Op 7 februari stuurt hij ook een brief aan B. en W., waarin de hoop wordt uitge- proken ”dat de genomen maatre gel wordt teruggedraaid, zodat wij niet na de diverse pauzes leer lingen moeten gaan opsporen bui ten ons terrein (in het scholieren café)”. De heer Willemstein meent zelfs te weten dat aan een scholierenca fé tot half vijf ’s middags hele maal geen noodzakelijke behoefte bestaat. Bij het college dringt hij verder aan in dergelijke zaken voortaan tevoren overleg te ple gen. De directeur van De Wadde, die weigert pamfletten van het scho lierencafé in zijn school te ver spreiden en ook de schoolkrant daarvoor niet wil gebruiken, wil onder geen beding dat zijn leerlin gen worden geconfronteerd met een scholierencafé, waarvan de ei genaar ook nog eens beweert dat die activiteit nodig is gezien zijn teruglopende omzet. ”Het lijkt mij niet verantwoord om de jeugd in te schakelen bij het oplossen van de problemen van de heer Roos”, schrijft’ de heer Willemstein, die zegt maar niet te kunnen begrijpen waarom B. en W. met de schoolleiding geen overleg over de plannen voor het scholierencafé hebben ge pleegd (gezien de reeds opgedane ervaring met patat- en ijsverko- pers op straat). Een duit in het zakje tegen het scholierencafé doet ook secretaris B.K. Wierda van de medezeggen schapsraad van de christelijke scholengemeenschap de Wadde. waar de situatie rond het scholie rencafé ook al onderwerp van ge sprek is geweest. De MR vindt, evenals de school leiding, het scholierencafé van Dick Roos niet noodzakelijk voor de leerlingen en verzoekt het col lege van B. en W. dan ook drin gend om de vergunning te her zien. ”De school biedt voldoende ruim te en mogelijkheden. De kansen op problemen worden door dit ca fé alleen maar vergroot”, zo staat er in de brief van de medezeggen schapsraad van De Wadde, die verder verwijst naar de inhoud van de brief van directeur J. Wil lemstein. De MR-brief is op 23 maart aan het college van B. en W. ver stuurd en wordt pas op 30 maart aan het Raadhuisplein ontvangen. Dick Roos vindt in de bezorgd heid van de ouderraad van de sa menwerkingsschool voor HAVO- Atheneum aanleiding het college van B. en W. op 24 maart een brief te schrijven. Hoewel hem in het schrijven dingen hebben ge stoord, wil hij toch ook construc tief meedenken met voorzitter W. Toering. De horeca-ondernemer neemt het de ouderraad kwalijk dat hij een brief aan B. en W. schrijft zonder hem naar zijn beweegredenen voor het scholierencafé te vragen. ”De pot verwijt de ketel totdat die zwart ziet”. Volgens Dick Roos heeft de ou derraad de voor de schoolleiding veranderde schoolsituatie door de komst van het scholierencafé ’’on nodig zwaar aangezet en objectief gezien zelfs een tikkeltje grievend verwoord tegenover iemand met een zeer goede staat van dienst in zijn vak”. F

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 17