Zilveren directeur Jubileumconcert Rijnlands Orkest Dufsmocte Twee oplichters na achtervolging gepakt bij P. van ’t Wout Buitenles in biologie pO Shell-medewerkster belde de rijkspolitie MR-lid Weekblad voor Waddinxveen Autobedrijf Donker is officieel geopend Uitstel invoering Bouwbesluit Meisje (10) onder auto Exposities van zijde schilderen Kerkendag Z-Holland I'w Voor Sophia Kinderziekenhuis BEZORG(ST)ERS VAKANTIE-BEZORGERS BY 01828-18950 Bedrijfskleding NMB Bank vraagt omgeving Brugweg/Henegouwerweg Tevens zoeken wij Uitstekende verdiensten Bel voor informatie: Ajühenaandenftjn Buitenpodium Winkeldiefstal Bromfiets weg Brandstichting Onder invloed Woninginbraken Diefstallen Aangehouden Venten Drie jubilea Specialist Dirigent Sopraan Auto gevonden Keuzeprogramma’s Woensdag 10 juni 1992 Pagina 191' Weekblad voor Waddinxveen van bedreigde lucht en bedreigd ;e Waddinxvener. bedraagt ƒ7,50 per persoon (CJP- en Pas 65-houders ƒ6,-). kerk heeft opgegeven, kan nog tot Artiesten voetballen in W’veen Voor het oude Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam de Met schepnetjes en emmers wa ren de meisjes en jongens in de weer in de singel van de Willem de Zwijgerlaan, in de buurt van hun school. Ze staken van deze praktijkles WADDINXVEEN - Mevrouw F. Hoogendoom-van Leenen treedt af als lid van de medezeggen schapsraad van de protestants- christelijke De Savomin Lohman- school (Wingerd). Zij stelt zich niet meer voor die functie be schikbaar. Voor de biologieles trokken leerlingen van de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO er op uit. Hier zijn ze bezig in de singel langs de Willem de Zwijgerlaan. (Foto: Sjaak Noteboom). veel op en waren verbaasd wat ze zoal aan levend spul in het water tegen kwamen. In de klas werden de ervaringen van de biologieles buiten met el kaar doorgesproken. Na deze wedstrijd zal door een aantal leden van het Veronica team optredens worden verzorgd op het buitenpodium. Hier zal te vens de trekking van de loterij (hoofdprijs een kleuren-tv) ver richt worden door één van hen. Om 17.00 uur zal speciaal voor de kinderen de clown Ronald McDo nald een show van drie kwartier geven. Op het terrein zal tevens een aan tal kraampjes aanwezig zijn, zoals een McDonald’s stand, een barbe que en een Indische eetkraam. De toegangsprijs voor dit evene ment, dat zich afspeelt op het complex aan de Sniepweg, be draagt ƒ2,50. Kinderen t/m 12 jaar hebben gratis toegang. De opbrenst van al deze activitei ten (toegang, loterij, baropbreng- sten en barbeque) zal, samen met de bijdragen van het benaderde Waddinxveense bedrijfsleven, ten goede komen van het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam. sie op, zowel voor producenten als voor consumenten. In de supermarkt van Van Mou- rik aan de Passage werd een 13-ja- rig meisje betrapt bij diefstal van 17 gulden aan snoep. Na verhoor door de politie werd zij aan de ou ders overgegeven. Op dinsdag 2 juni werd in de win kel van Verzijl Sport aan de Pas sage een 22-jarige Waddinxvener, een bij de politie bekende ver slaafde, aangehouden. Hij had ze ven surfshorts onder zijn kleding verstopt, doch werd door attent winkelpersoneel opgemerkt. Op donderdag 4 juni werd op de Gerstakker een bromfiets uit de tuin ontvreemd. Het gaat om een Honda MB met als verzekerings- plaatje QBJ-551. Voor een brandstichting in het Warnaarplantsoen heeft de rijks politie in eerste instantie een 13- jarige Waddinxveense jongen ver hoord. Hij bekende dat hij hierbij was betrokken, maar dat ook twee an dere jongens van 13 jaar met vuur hadden gespeeld. Ze hadden met zijn drieën de schuur achter in het Warnaarplantsoen in brand gestoken. De schuur, die voor de vrijwillige brandweer moeilijk te bereiken was, is onbruikbaar geworden. derde artikelen en schilderijen in de Waddinxveense bibliotheek. Eind jaren tachtig hebben beiden enkele cursussen zijdeschilderen bij mw. Van Wieringen Roetman te Zwolle gevolgd. Af en toe geeft deze hen nog adviezen. Ver volgens hebben zij zich in het schilderen zelf verder bekwaamd. Beiden hebben diverse technieken geleerd, waarvan het aquarelleren hoofdzakelijk in de schilderijen terug te vinden is. Vele andere technieken worden bij het maken van sieraden en sjaals toegepast. Nog steeds zijn zij bezig zich ver der te bekwamen en nieuwe tech nieken in hun werk toe te passen. Wat betreft de schilderijen zijn de onderwerpen hoofdzakelijk bloemen, vogels en vlinders. Door het hebben van een zinvolle hobby kunnen zij hun tijd, die hij nu heeft vanwege zijn pensione ring en zij daardoor eveneens, goed en creatief invullen. WADDINXVEEN/ AMSTER DAM - Alle 2200 baliemedewerk sters van de NMB Bank (onder deel van ING) moeten per 1 sep tember bedrijfskleding gaan dra gen. Nadat een proef met unifor me kleding succesvol is gebleken, heeft de bank besloten tot lande lijke invoering. Dat gebeurt tegelijk met de wijzi ging van de naam van alle NMB- filialen in ING Bank. De bedrijfskleding is gemaakt door mode-ontwerpster Sophie van Kleef. Alle mantelpakjes, kos tuums en broekpakken worden ge maakt door de Rotterdamse fabri kant Kattenburg-Uniforce. De NMB Bank is de eerste grote bank die voor alle baliemedewer kers een uniform invoert, hoewel de bank de gekozen kleding na drukkelijk niet als uniform wil omschrijven. WADDINXVEEN - Bij voetbalvereniging Waddinxveen aan de Sniepweg wordt zaterdagmiddag 13 juni weer een ’Sophia-dag’ gehouden. De organisatie hiervan is in handen van de Waddinx veense Vrienden van het Sophia Kinderziekenhuis in Rotter dam. Hoofdattractie vormt het Veronica-artiestenelftal. Vorig jaar voor het eerst heeft een groep, bestaande uit ouders van F-pupillen van Waddinxveen en vrienden en bekenden een wedstrijd gespeeld tegen het Ve ronica-artiestenelftal. Rond deze wedstrijd is destijds een aantal activiteiten georgani seerd, waarvan de totale op brengst (ƒ16.250,-) ten goede van het Sophia Kinderziekenhuis is gekomen. Ook voor dit jaar heeft men een dergelijk evenement ge organiseerd. Op 13 juni zullen vanaf 12.00 uur voorwedstrijden worden verzorgd door de jeugd van Waddinxveen. Daarna zal om 14.00 uur een wedstrijd tussen de Vrienden van het Sophia Kinderziekenhuis en het Veronica-artiestenelftal ge speeld worden. In het Veronica-team zullen in ie der geval spelen Oscar Harris, Pierre van Dam (Soundmix- Show), Peter Lusse (Vrienden voor het leven), Aristakes en de ex-profvoetballers Wim Meutste- ge en Fred André. jeugdleden en lotenverkopers van dé voetbalvereniging Wad dinxveen met de twee-medeorganisatoren Willem Dekker (links) en Glen Nijbroek (rechts). (Foto: A.A. Landweer). WADDINXVEEN - Vanmiddag (woensdag 10 juni) is automobiel bedrijf Donker aan de Wilhelmi- nakade-Noordringdijk bij de Coe- necoobrug officieel geopend. Heime en Elly Donker lieten de openingshandeling verrichten door M. Donker (76) en Melvin Donker (4). Dat was het sein voor een receptie, zodat iedereen onder het genot van een hapje en een drankje het nieuwe pand uitvoerig kon bekijken. De ingebruikname van het nieuwe bedrijfspand in Waddinxveen- Zuid is tevens aanleiding voor een driedaags open huis deze week en een openingsactie. Iedere koper van een nieuwe Honda kan voor duizend gulden accesoires uitzoe ken of kiezen voor 500 gulden aan contanten. Automobielbedrijf Donker was sinds 1985 aan de Jan Dorrekens- kade-Oost gevestigd. Bij de Coen- ecoopbrug beschikt men nu over 2.000 vierkante meter, voor welk gerenoveerd complex over de ringvaart een nieuwe brug is ge bouwd. De Waddinxveense Honda-dealer voor Gouda en omstreken heeft nu een modem geoutilleerd be drijf met ruime parkeergelegen heid, kantoor, werkplaats en showroom. De showroom omvat 800 vierkan te meter: beneden 450 vierkante meter voor nieuwe auto’s en bo ven 350 vierkante meter voor de verkoop van gebruikte auto’s. Donker verzorgt ook de in- en verkoop van auto’s (alle merken) en is gespecialiseerd in het inbou wen van auto-alarminstallaties, au- to-telefoons en LPG-installaties. Ook voor een APK-keuring kan men bij automobielbedrijf Donker terecht, evenals het in de toe komst huren van een auto. Bij het bedrijf werken acht mensen. Chef-werkplaats is Ben de Kruyf. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 19 juni om kwart over acht geeft het Rijnlands Orkest uit Alphen aan den Rijn een concert in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. De toegangsprijs WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 4 juni kwam bij de Waddinxveense rijkspolitie van de medewerkster van het Shell station aan de Henegouwerweg de melding binnen dat zij was opgelicht. Na een achtervolging in samenwerking met de ge- Op vrijdag 29 mei reed een 24-ja- rige inwoner van Waddinxveen onder invloed van alcohol in zijn auto. Hij trok de aandacht van de politie door het rode licht te nege ren. De uitslag van de ademanalayse was zodanig, dat zijn rijbewijs werd ingevorderd en proces-ver- baal werd opgemaakt. Uit een woning aan de Dotterwei- de werd een handtas met beschei den ontvreemd. Vermoedelijk is men, toen de bewoners in de tuin zaten, op vrij gemakkelijke wijze de woning binnengekomen. Op woensdag 27 mei werd inge slopen (via een bovenlicht) in twee woningen aan de Oostpolder- weg en twee woningen aan de Gruttodreef. Ontvreemd werden cheques, een paspoort en geld. Een soortgelijke woninginbraak gebeurde aan de Noordkade. De twee weggenomen portemonnees (met in totaal 185 gulden) werden leeg terug gevonden. In dezelfde nacht van dinsdag 26 op woensdag 27 mei werd onge wenst bezoek gebracht aan een woning aan de Fazantdreef. Ver moedelijk kwam men binnen via een niet geheel afgesloten raam. Een woning aan de Zesde Tocht- weg werd door ongenode gasten bezocht. De buit bestond uit Eu rocheques, enkele sieraden, een bankpas en 3.200 gulden cash geld. Op woensdag 27 mei werd een in braak in een bedrijf aan de Oran- jelaan gemeld. Er werd geluidsap- WADDINXVEEN - Het moment dat er met minder ambtelijke en administratieve rompslomp veran deringen aan een huis kunnen worden aangebracht laat nog drie maanden op zich wachten. Staatssecretaris drs. E. Heerma van VROM heeft besloten het in werking treden van het Bouwbe sluit en de nieuwe Woningwet met drie maanden uit te stellen tot 1 oktober 1992. Het was de bedoeling dat de her ziene Woningwet, het daarop ge baseerde Bouwbesluit en het Be sluit meldingsplichte bouwwerken J op 1 juli a.s. in werking zouden treden. Hoofdelement van deze wet en deze besluiten is een uni- forme en eenvoudiger behande ling door gemeenten van de aan vraag van een bouwvergunning. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft Heerma echter dringend verzocht tot uitstel tot 1 oktober over te gaan omdat zij de nieuwe modelbouwverordening niet op het oorspronkelijk geplan de tijdstip aan de gemeenten kan sturen. Dit model hebben gemeenten no dig voor het opstellen van hun ge meentelijke bouwverordening. De gemeentelijke bouwverordeningen moeten uiterlijk binnen zes maan den na het in werking treden van de nieuwe Woningwet zijn vastge- steld. Ook de Bond van Nederlandse Architecten heeft er bij de staats secretaris op aangedrongen om tot uitstel van enkele maanden over te gaan. Dit om de architectenwe reld meer tijd te gunnen om zich voor te bereiden op de nieuwe bouwvoorschriften. Verder heeft ook het Algemeen Verbond Bouwbedrijf zijn zorg uitgesproken over het feit dat ver storingen zouden kunnen optre den bij het verlenen van bouwver- gunningen, omdat gemeenten naar zijn oordeel nog niet vol-i doende zijn voorbereid op de nieuwe situatie. De staatssecretaris heeft na uit voerig overleg met de meest be trokken organisaties besloten tot uitstel. De gemeenten krijgen een brief met een nadere uitwerking van deze beslissing. WADDINXVEEN - Op de krui sing Kerkweg-West-Chop<- inlaan-Esdoornlaan is vorige week woensdagmiddag een 10-jarige Waddinxveens meisje gewond ge raakt bij een aanrijding op haaf fiets met een auto. Het meisje wilde opeens de weg oversteken, waardoor een 55-jarir ge automobilist haar niet goed meer kon ontwijken. Met een am bulance werd ze naar het Goudse Groene Hart Ziekenhuis (lokatie St. Jozef) gebracht. Haar verwondingen (beenletsel en een hersenschudding) bleken mee te vallen, zodat ze nog diezelfde middag naar huis kon. Uit onderzoek na de melding was het de politie gebleken dat twee mannen, naar later bleek een 31- jarige Haïtiaan en een 31-jarige man uit Kameroen, in Waddinx veen met een in het buitenland gestolen credit-card voor 500 gul den aan sloffen sigaretten hadden gekocht. De sigaretten werden bij hun ar restatie in de auto gevonden, evenals enkele in Amerika en Ier land gestolen credit-cards. Het tweetal, dat na voorgeleid te zijn aan de officier van justitie in Rotterdam is ingesloten, heeft be kend ook op drie andere plaatsen in Nederland soortgelijke oplich tingen te hebben gepleegd. Eén van hen is in ons land eerder met de politie in aanraking geweest. Op de grens van Waddinxveen en Gouda werd op donderdag 28 mei door de politie een 24-jarige inwo ner van Den Haag aangehouden. Zijn gedrag was aanleiding hem te controleren. Vlak voor de aanhouding had de man een autoradio en twee land kaarten weggegooid. Deze spullen had hij kort tevoren uit een gepar keerde auto in Gouda gestolen. In de nacht van zondag 31 mei pakte een bewoner van de Brug weg een 17-jarigi De langsrijdende jongeman had een autospiegel vernield. Hij heeft de vernieling bekend. Op verzoek van de gemeentepoli tie van Amsterdam heeft de poli tie een 52-jarige Waddinxvener aangehouden. De aanhouding ge schiedde op grond van verdenking van heling en overtreding van de Opiumwet. Op vrijdag 5 juni werden twee in woners van Bodegraven (26 en 24 jaar) door de politie bekeurd. In de Burgemeester Trooststraat trachtten zij hun kamerplanten te venten. Zij bleken niet in het be zit te zijn van een hiervoor beno digde vergunning. i op Schiphol. Andere grote wer ken die we hebben gedaan, zijn onder meer de ministeries van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Or dening en Milieubeheer en van Economische Zaken en Werkgele genheid”. ’’Viaducten hebben we ook veel gedaan, in het buitenland. De weg van Breda naar de Franse grens bijvoorbeeld is van ons. En als je daarover rijdt is dat best een aar dig gevoel”. WADDINXVEEN - Bij de 55-jarige onderneming Heiwerken P. van ’t Wout Waddinxveen BV staat in de komende maand Waddinxvener Piet van ’t Wout erbij stil dat hij 25 jaar direc teur van dit bedrijf is. Dit zilveren jubileum zal zater dagmiddag 4 juli van 14.00-17.00 uur worden gevierd met een re ceptie in Amicitia aan-de Dorps weg in Reeuwijk-Dorp. De bezoekers wordt gevraagd op deze bijeenkomst het glas te hef fen en een moment stil te staan bij het verleden en tegelijk een blik op de toekomst te richten. Heiwerken P. van ’t Wout Wad dinxveen BV viert aan de Weru- meus Buninglaan eigenlijk drie jubilea, want naast een meer dan gouden bedrijfsjubileum en een zilveren directeur is er ook nog sprake van een zilveren huwelijks jubileum. Een kwart eeuw geleden kreeg het toen nog in het Zuidhollandse Rijswijk gevestigde bedrijf zware klappen te inacasseren. In korte tijd overleden de drie belangrijk ste mannen van het bedrijf, onder wie oprichter en directeur Pieter van ’t Wout. Pieter junior was toen pas 21 jaar jong en stond voor de zware opga ve om het werk over te nemen. Hij deed dat en met succes, want het familiebedrijf neemt in de bouwwereld een vooraanstaande plaats in. Sinds 1974 is het bedrijf dat over al in het land zaken stevig op po ten zet in Waddinxveen geves tigd. Het is een familiebedrijf ge bleven want de zonen Piet en Mi chael leren dagelijks de kneepjes van het vak van hun vader om hem laer te kunnen opvolgen. Heiwerken P. van ’t Wout Wad dinxveen BV is specialist in fun- deringstechnieken, met name in het maken van grondverdringende platen (vibro-palen) in verschillen de diameters en lengten tot 35 meter. Directeur Pieter van ’t Wout: ”Het werk voeren wij uit met een hydraulische heihamer. Deze zo geheten hydrohamer, waarvan wij gedurende drie jaar met succes het prototype hebben gevoerd, heeft een nieuw tijdperk van de heitechniek ingeluid”. ”Om maar wat te noemen: de hy drohamer is milieu-vriendelijk, omdat er geen rookwolken en oliespatten vrijkomen. En door de minimale resonantietrillingen leidt de omgeving geen schade. Verder zijn er natuurlijk ook technische vooruitgangen te noe men, zoals een hogere produktie door een hoger slagental, een blij vend hoog rendement en gelijk blijvende prestaties na langdurig heien en de mogelijkheid om in principe in elke schoorstand, ook horizontaal, te heien”. Wie aan heien denkt, ziet al gauw grote stellingen en hoort enorme dreunen. Die voorstelling van za ken wordt dus ingehaald door de nieuwste ontwikkelingen. Het Waddinxveense bedrijf van de jubilerende directeur heeft meer bijzoderheden. Zo is het be drijf ook specialist in heiwerken in kleine ruimten en op plaatsen met geringe hoogte. En dat alles omdat het de bechikking heeft over mini-heistellingen met een breedte van één meter en een zeer kleine heistelling van slechts 60 centimeter breedte. Die laatste kan zonder meer door elke voordeur om bijvoorbeeld in de achtertuin heiwerk uit te voe ren voor bijvoorbeeld de uitbouw of de verbouw van een schuur. Pieter van ’t Wout: ’’Vijftig pro cent van ons werk wordt verricht bij particulieren en dat geeft aan dat men heel goed weet dat het geen zin heeft om op zand te bou wen”. ’’Hoeveel palen we paar jaar slaan? Dat varieert. We hebben jaren gehad dat we er 10.000 in sloegen. Momenteel zijn we bezig Twents Conservatorium in En schede gestudeerd. Zij studeerde in 1980 af en behaalde het UM- diploma (Uitvoerend Musicus). Na haar studie volgde zij cursus sen en lessen in België en New York bij Mariene Malas, Noelle Barker en M.Mc. Pherson. Zij vertolkte diverse rollen in de opera’s zoals ’Barbarina’ uit Le Nozze Di Figaro van W.A. Mo zart, ’Yniold’ uit Pelleas et Meli- sande van Cl. Debussy, ’Climene’ uit L’Egisto van F. Cavalli en ’Helene’ uit Hin und Zuruck van P. Hindemith. In haar studieperiode verleende zij haar medewerking aan een CD-opname van moderne compo nisten. Zij zong de 5 Japanse Songs van W. Hekster. Momenteel zingt zij de rol van ’Juno’ uit Orpheus in de Onder wereld van J. Offenbach en de rol van ’Assepoester’ uit de gelijkna mige kinderopera gecomponeerd door Kerry Woodward. Michel Havenith (Kerkrade, 1957) studeerde koor- en orkest- direktie aan het Koninklijk Con servatorium te Den Haag en het Rotterdams Conservatorium bij onder andere Lucas Vis en Antoni Ros Marba. Tijdens masterclasses in Zwitser land, Italië, Oostenrijk, het voor malige Oost-Duitsland, Neder land, en (West)Duitsland studeer de hij bij dirigenten als John Eliot Gardiner, Moshe Atzmon, Heinz Rögner en Uwe Gronostay. Bij de Stichting Kamer Opera Nederland dirigeerde Michel Ha venith opera’s van Mozart en Orff. Concerten dirigeerde hij on der andere bij het Noord Hol lands Philharmonisch Orkest, het Limburgs Symphonic Orkest en het Nederlands Kamerkoor. Afgelopen seizoen werkte hij als assistent-dirigent bij Opera Zuid in ’La Traviata’ van Verdi en als assistent van Roberto Benzi bij het Gelders Orkest. idee gekomen van een Kerkendag, om ook de kritische functie van de kerk tot uiting te laten komen. De gedachte erachter is dat een diepgaande bezinning nodig is op de wijze waarop we met de Schepping omgaan. We mogen dan leven in een land van melk en honing, helaas is het ook een sa menleving van mest en dioxine, van bedreigde lucht en bedreigd water”. Vertegenwoordigers van land- en tuinbouw, consumentenorganisa ties en milieugroepen zullen tij dens de kerkendag hun licht laten schijnen op de thematiek. De con frontatie met de moderne land- en tuinbouw roept vragen en discus- Het Rijnlands Orkest wordt gedi rigeerd door Michel Havenith. Solisten zijn Mirjam Cornelisse (sopraan) en het Leids Vocaal En semble. Op het programma staan werken van Shostakovich, E. Sa tie, H. Andriessen en R. Vaughan Williams. De Rijnlands Orkest Vereniging, die komende vrijdagavond in Waddinxveen concerteert en za terdagavond 20 juni in Alphen aan den Rijn, bestaat 40 jaar. Om dit achtste lustrum te vieren zijn er enkele bijzondere stukken op het programma gezet. De soliste Mirjam Cornelisse ver tolkt twee liederen van Hendrik Andriessen op teksten van Charles Baudelaire. Samen met het Leids Vocaal Ensemble wordt van Erik Satie het werk ’Genevie ve van Brabant’ uitgevoerd. Verder staan op het programma een stuk voor blazers van R. Vaughan Williams en het werk ’Hamlet’ van DD Shostakovich. Het geheel staat weer onder lei ding van Michel Havenith. De sopraan, Mirjam Cornelisse heeft aan het Koninklijk Conser vatorium in Den Haag en het WADDINXVEEN - Tot 1 juli exposeren Annie en Wicher Loos uit Zwolle met op zijde geschil- WADDINXVEEN - Leerlingen van de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO aan de Mauritslaan in Waddinxveen heb ben enthousiast deelgenomen aan een biologieles in de open lucht. Soliste Mirjam Cornelisse (sopraan) vertolkt met de Rijn landse Orkest Vereniging twee liederen van Hendrik Andriessen op teksten van Charles Baudelaire. (Foto: ROV). meentepolitie in Alphen aan den Rijn slaagde de politie er in de twee daders in die plaats aan te houden. Op vrijdag 29 mei werd op de Jan Dorrekenskade-Oost een perso nenauto (merk Honda) aangetrof fen. Deze auto was enige tijd ge- leden in Zeist gestolen. De auto bier, 2 kratten frisdrank, een vlak- werd door de politie meegeno men. - ’’Opkomen voor het bestaan” is het motto van een grootscheepse oecumenische Kerkendag die op zaterdag 20 juni wordt gehouden op de Floriade te Zoetermeer. Jaap van der Linden, gerefor meerd predikant in Zoetermeer en voorzitter van de stichting die voor deze gelegenheid in het le ven is geroepen, benadrukt dat ’zendingsdrang’ hierbij niet aan de orde is. ”De Floriade is een internationale gebeurtenis, waar we als kerken in de regio graag present zijn. Dat gebeurt in de eerste plaats door de Stiltetuin, waar de bezoekers aan de Floriade gelegenheid wordt geboden tot stilte en medi tatie. Daarnaast zijn we op het De Kerkendag duurt van tien tot vijf uur en bestaat derhalve uit een openingsviering en een geza menlijk slot uit een reeks keuze programma’s waarbij de deelne mers ruim de gelegenheid hebben om de gehele Floriade te verken nen. Het programma is afwisselend. Hoofdelementen zijn muziek, ca baret, informatie en discussie. Daarnaast is er een speurtocht over de Floriade opgezet, die ook voor kinderen erg leuk is en voor rolstoelgebruikers zeer geschikt. De uitnodigingen voor de Kerken dag zijn verspreid via de plaatse lijke gemeenten. In totaal gingen er bijna 50.000 folders de deur uit. De organisatoren hopen op een flinke respons. Wie zich niet via een plaatselijke kerk heeft opgegeven, kan nog tot 17 juni terecht op telefoonnum mer 079-211511. De kerkendag kost ƒ7,50 naast de gereduceerde entreeprijs voor de Floriade (max. ƒ17,50 voor volwassenen). paratuur ontvreemd. Ook hier bleek niet alles geheel te zijn af gesloten. Tussen donderdag 4 en zaterdag 6 juni werd ongewenst bezoek ge bracht aan een bedrijf aan de Zui delijke Dwarsweg. Nadat de toe gang was geforceerd werd een kassa open gebroken. De buit be stond uit wat geld. Op de Spireaweide werd uit een schuur een blauwe fiets (merk Gazelle Trendy 28), 2 kratten fr schuurmachine en een klopboor- machine ontvreemd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 19