Primera Inspraakavond winkelcentrum Succes- Reprimande voor college Keukens half geld UIT VOORRAAD ALPHEN A/D RIJN Hans Verkerk Keuken-import houdt magazijnverkoop aan de Gou- westraat 60 in Alphen (Gouw- sluis, bij de hefbrug). Wij zijn onze nieuwste en grootste vestiging in Nederland aan het opbouwen, en hebben al diver se showmodellen en opkoop- partijen van onze Duitse keukenfabrieken, die direct aan particulieren voor half geld worden verkocht (uit voor raad). De verkoop start van daag en loopt door tot alles op is. Tel. 01722-5564. Promotie van Dominee zegt ”ja” tegen Waddinxveen iw Minera GROENSVOORDE Edwin Paalvast i s Te laat na seniorenreis Special Magazine W’veen NA-TRAPPEN VINDEN WIJ ONGEOORLOOFD WS’ HARWA Aim SOLIDAK DAKBEDEKKINGEN Uitleen hoorspelen Nieuwsblad A. W. van der Plas verlaat Urk HUIS-AAN-HUIS IN WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN EN MOERKAPELLE Doctor in de Informatica Onafhankelijk L1 ^Bremmer SCHOENEN w S s A Van Leeuwen Verhuur Piasweg 16 Waddinxveen Wilgenoord 73 - Bodegraven Bus HAKKEN - KLAAR TERWIJL U WACHT SCHOENMAKERIJ Vele jaren Tweemaal drs. Stellingen Leervicaris Winkelcentrum Waddinxveen SEAT TOLEDO v.a. 29.395,-. Test ’m! I Woensdag 10 juni 1992 'ij odviseren U graag ging id en I AUTOMOBIELBEDRIJF Telefoon: 01828 - op de Nederlandse TRAP-bekleding moet oersterk zijn en op oerdegelijke wijze aangebracht worden, vinden wij. Daarom willen wij na de stoffering van uw TRAP graag een compliment, maar geen TRAP-NA. Laat u eens adviseren door de WS’ vakman. WADDINXVEEN - Ds. A.W. van der Plas uit Urk heeft het op hem uitgebrachte beroep van de Centraal Hervormde Ge- FORD SERVICE VOOR WADDINXVEEN Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen NOORDKADE 16 WADDINXVEEN TEL: 01828-10170 iromo- ie aula Kerkweg-Oost 177-Waddinxveen Telefoon 01828-12012 OPLAGE 13.500 EXEMPLAREN VLOERBEDEKKING, GORDIJNEN EN SLAAPCOMFORT Groensvoorde 12 Waddinxveen Telefoon: 01828-16119 vanaf fl. 45.-’ per dag excl. BTW Bel voor inlichtingen en reserveringen 01828-21800 Bitumen Shingles Dakisolatie Lood- en zinkwerk Reparatie onderhoud en nieuwbouw 10 jaar garantie Gratis dakinspectie Vrijblijvende offerte s 01726-17720 (ingez.mededeling) N eekblad voor addinxveen 48e Jaargang No. 02288 lillliV ben, die ruim drie jaar geleden speciaal werd ontwikkeld voor een vloot RET-gelede bussen, ook op Volvo-chassis. De afgelopen tijd zijn vrijwel alle bussen, die door de RET nieuw in dienst werden genomen, van deze opvallende opbouw voorzien, zo dat de Berkhof Duvedec-carrosse- rie kan worden beschouwd als de standaard opbouw voor de RET. De bussen wordengebouwd bij Berkhof Heerenveen BV. Kenmerkend voor de standaard RET-carrosserie zijn de vloeiend lopende lijnen, zonder overigens de functionele eigenschappen van de bus aan te tasten. Bijzonder mooi vormgegeven is vooral de WADDINXVEEN - Het college van B. en W. houdt dinsdag avond 23 juni om half acht in de toneelzaal van het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnenpad) een inspraakavond over de bouw van een nieuw winkelcentrum aan de noordkant van de Kerk- weg-Oost als uitbreiding van het winkelcentrum ”de Passage”. Vele locaties in het Passagegebied zijn bestudeerd: Passage-West, Passage-Noord en diverse varian ten daarop. Ook zijn locaties bui ten het Passagegebied bekeken zoals de Be Fair-lokatie. Al deze lokaties zijn - met name vanwege de grote berekende fi nanciële tekorten - niet haalbaar gebleken. Om die reden is een an dere lokatie in de beschouwingen betrokken, namelijk het gebied ten noorden van de Kerkweg- Oost, gelegen tussen Juliana van Stolberglaan en Oranjelaan. Inmiddels uitgevoerde berekenin gen wijzen uit dat het realiseren van winkels in dit gebied financi eel gezien tot de mogelijkheden behoort. Er is weliswaar een te kort van ca. ƒ3.000.000,- bere kend, doch dit ligt in een orde van grootte die voor de gemeente te dragen is. Belangrijk is te vermelden dat de realisering van winkels aan de Kerkweg-oost (noordzijde) alleen maar mogelijk wordt geacht wan neer de Passage en de nieuwe winkels zonder de huidige ver- keersbarrière, die de Knaalstraat- Juliana van Stolberglaan vormt, op elkaar aansluit. Alleen de bus en langzaam ver keer mogen er nog door. Het is noodzakelijk dat ook de Kerkweg- Oost verkeersvrij wordt gemaakt en tot voetgangersgebied wordt ingericht. Het zal duidelijk zijn dat de ge noemde maatregelen op verkeers gebied hun effect zullen hebben op omliggende wegen en een aan tal tamelijk ingrijpende wijzigin gen in de centrumcirculatie vraagt. B. en W. hebben aan de gemeen teraad door middel van een raads voorstel een uitgebreide rapporta ge over de totale centrumproble- matiek voorgelegd. In zijn verga dering van 28 april heeft de raad besloten af te zien van realisering van alle eerder bestudeerde plan nen en accoord te gaan met het in de inspraak brengen van het plan Kerkweg-Oost (noordzijde). teveib°o' markt. De RET-order heeft het Wad- dinxveense bedrijf kunnen boeken gelet op de ervaring met de al in gebruik zijnde Volvo-produkten, de standaardisatie van het pro gramma, de lage exploitatiekosten en de mogelijkheid van een zeer milieuvriendelijke aandrijflijn. De bussen zullen weer de beken de Berkhof Duvedex-opbouw heb- bouwd op een nieuw (B10B) o-heckmotorchassis voor i- en streekbussen, dat in sep- >er van dit jaar tijdens de Au- s-RAI in het Maastrichtse De (uitgestelde) inspraakavond gaat vooraf aan de definitieve be sluitvorming over de centrum- plannen in de gemeenteraad. In de laatste week van augustus wor den daartoe vier vergaderingen van raadscommissies gehouden, waarna op woensdagavond 16 sep tember het definitieve raadsbe sluit kan worden genomen. Daar na volgt de wettelijk voorgeschre ven inspraak en verdere planvoor- bereiding. Tijdens de inspraakavond van dinsdagavond 23 juni zal het plan voor uitbreiding van winkels aan de Kerkweg-Oost (noordzijde) na der worden toegelicht. Tevens zal informatie worden verstrekt over de inmiddels vervaardigde plan nen ten aanzien van de verkeers afwikkeling in het centrumgebied. Uiteraard bestaat de gelegenheid op deze plannen te reageren. In Waddinxveen wordt al vele ja ren gestudeerd op en gewerkt aan plannen om te komen tot een ver sterking van het kemwinkelappa- raat. Uit enkele uitgebrachte rap porten is gebleken dat in het cen trumgebied 5000 a 6000 m2 aan winkeluitbreiding dient te worden gerealiseerd. Over de omvang van deze additio nele m2 winkels bestaat een grote mate van overeenstemming, zowel binnen het gemeentebestuur als bij de plaatselijke middenstand. Onderkend wordt dat het Wad- dinxveense centrum - gelet op de grootte van de gemeente (25.500 inwoners) - niet aan de daaraan anno 1992 te stellen eisen voldoet. Het gaat daarbij niet alleen om de winkelvoorzieningen maar om het totaal van voorzieningen die het centrum tot een aantrekkelijke ontmoetings- en verblijfplaats voor onze inwoners maken. Is men over de omvang van de winkeluitbreiding redelijk eensge zind dit geldt niet voor het ant woord op de vraag waar, op welke locatie, deze winkeluitbreiding dient te worden gerealiseerd. Hieromtrent heeft reeds veel dis cussie plaatsgehad. De in de nieuwe huisstijl van de gemeente vorm te geven uit gave heeft ten doel eerst en vooral de relaties van het Waddinxveense bedrijfsleven een beeld te geven van het woon- en werkklimaat en nieu we bedrijven te interesseren voor het bedrijfsklimaat in de ze gemeente. Advertenties en betaalde be drijfsreportages moeten de uit gave van het Special Magazine Waddinxveen bekostigen. B. en W. zullen hiervoor de onderne mingen in en buiten Waddinx veen gaan aanschrijven. De oplage wordt in eerste in stantie 2.500 exemplaren. Ex tra uitgaven kunnen worden bijbesteld. Het blad moet zo wel in 1993 als in 1994 een functie kunnen vervullen. voorzijde, verder is de afwerking in de befaamde RET-huiskleuren groen, steenrood en gebroken wit. Ook verder hebben de 12-meter bussen veel gelijkenis met de ge lede bussen. Zo zwaait de instap- deur voor naar binnen, maar de uitstapdeur in het midden naar buiten. Aan de klimaatbeheersing in de bus werd veel aandacht be steed. Zo hebben ze een geplakte dubbele beglazing, die beslaan van de ruiten voorkomt. Het verwarmings-ventilatiesys- teem is voorzien van een elektro nische temperatuurregeling. Ook is een voorverwarmingssysteem opgenomen, dat door middel van een tijdklok ruim voor aanvang van de dienst de bus op tempera tuur brengt, zodat de chauffeur met een aangenaam warme bus zijn dienst kan beginnen en ook de eerste passagiers in een be haaglijke bus komen. Bij de aanschaf van de Volvo-ge- lede bussen in 1988 was een dus danige constructie gekozen dat de RET als opdrachtgever slechts met één enkele partner te doen had, namelijk Volvo als hoofdaan nemer. Deze werkwijze is de REW klaar blijkelijk zo goed bevallen dat er voor de onlangs geplaatste order voor 60 12-meter bussen weer voor werd gekozen. Een tweede reden om te kiezen voor Volvo vormden de goede er varingen die de RET inmiddels heeftopgedaan met de gelede bussen van dit Zweedse merk, wat betreft duurzaamheid, onder houdsgevoeligheid, rijkwaliteiten en exploitatiekosten. Gezien het feit dat het B10B- chassis, waarvoor de RET koos, uit dezelfde familie afkomstig is als de chassis voor gelede bussen - veel componenten zijn zelfs ge lijk- rekent men op dezelfde posi tieve resultaten met de nieuwe bussen. De promovendus behaalde in au gustus 1986 het doctoraal examen Informatica aan de Rijksuniversi teit in Leiden. Tevens behaalde de oud-Waddinxvener in april 1987 het doctoraal examen Wis kunde aan dezelfde universiteit. Edwin Paalvast is sinds februari 1987- wetenschappelijk medewer ker bij TNO te Delft. Daar heeft hij in het kader van het ParTool project onderzoek verricht dat leidde tot zijn proefschrift ’’Pro gramming for Parallelism and Compiling for Efficiency”. Naast dit onderzoek heeft hij eveneens werk verricht in het kader van de Esprit projecten Genesis en Hi- ParTool. De paranimfen van Edwin Paal vast zijn komende donderdag zijn partner Brigitte Sprengers en haar zus Pauline. Bijzonder is dat Edwin’s Brigitte een dag later haar artsenexamen doet. Ter gele genheid van de promotie en het artsenexamen houdt het tweetal vrijdagavond 12 juni een feest op de Kaagsociëteit in Warmond. Dr.drs. Edwin Paalvast laat zijn proefschrift vergezeld gaan van negen stellingen. De laatste daar van luidt: ”Dat decompositie niet altijd de beste methode is om tot efficiënte verbetering te komen blijkt uit de economische toestand in de ex-Sovjet Unie”. Een andere stelling is deze: ”Uni- versiteiten gedragen zich meer en meer als beroepsopleiders door het invoeren van steeds nieuwe studierichtingen”. Twee andere stellingen zijn deze: ”Bij de beoordeling van de ge schiktheid van de promovendus voor het functioneren in de we tenschappelijke wereld zou naast het toetsen van het proefschrift ook een aanvraag voor onder zoeksgelden moeten worden be oordeeld”. ”Het ’’markt-gericht” maken van (niet-)universitaire onderzoeksin stellingen leidt, indien dit niet ge paard gaat met een integrale aan pak, tot kwaliteitsvermindering en versnippering”. WADDINXVEEN - Het voltallige college van Burgemeester en Wethouders heeft vorige week woensdagmiddag in het Floriade- restaurant ”De Orangerie” in Zoetermeer het slotdiner van de feestelijke 60e seniorenreis van het Comité Seniorenreis Wad dinxveen meegemaakt. Dat gezellige gebeuren leverde de Wad dinxveense bestuurders in de gemeenteraad onverwacht een pit tige reprimande op, omdat het vijftal daardoor ruim een kwar tier te laat in de raadzaal van het gemeentehuis arriveerde. Burgemeester Kees van der Lin den, de wethouders Paul van Schie (CDA), Karei van Soest (VVD) en Joop Neele (PCW) en gemeentesecretaris Cees Loose arriveerden een week geleden om streeks zes uur op de wereldtuin- bouwtentoonstelling Floriade in Zoetermeer om zich bij de smo ren aan te sluiten. Na een fikse wandeling konden ze in het tijdelijk restaurant van het Van der Valk-concern neerstrij ken voor een lekker hapje en een koel drankje. Het Comité Seniorenreis Wad dinxveen had ervoor gezorgd dat de bestuurders eerder het voorge recht, het hoofdgerecht en het na gerecht kregen dan de rond 400 ouderen, omdat B. en W. dezelfde avond om half acht moesten deel nemen aan de maandelijkse ge meenteraadsvergadering. Ze had den dus geen tijd te verliezen. Het college vermaakte zich best tussen de senioren. Burgemeester Kees van der Linden hield een al leraardigst toespraakje. De echt genotes van een aantal collegele den hadden een eigen tafel om •Draperieën, gordijnen en vitrages in een - veelvoud van kleuren en dessins. •Horizontale jalouzieën. vertikalé^ lamellen, wij i hebben voor elk raam een omlijsting t op maat. «Wij bieden U een I uitgebreide kollektie I vloerbedekking, r VAN DER LINDE B. V. INTERIEURVERZORGING H Boskoop S Zijde 3 - tel Oi727 12544 Waddmxveen Dorpsstraat 38 - lel OI828-I2373 .DDINXVEEN - Volvo Bedrijfswagens Nederland BV op bedrijvenpark Coenecoop heeft een mammoetorder afgeslo- van 60 stadsbussen voor de RET (Rotterdamse Elektrische m) in de Maasstad. Met deze order, de grootste die de com- itie Volvo-Berkhof ooit in de wacht heeft gesleept, is circa niljoen gulden gemoeid. De eerste van de 60 12-meterbussen en aan het eind van dit najaar aan de RET worden afgele- WADDINXVEEN - Het ge meentebestuur van Waddinx veen wil in november van dit jaar bet Special Magazine Waddinxveen uitgeven. Het gaat hier om een eenmalig glossy sponsored magazine van minimaal 32 pagina’s, dat een representatieve indruk geeft van het Gouwedorp en het be drijfsleven in deze plaats. Gestreefd wordt naar een ma gazine waarin een ander beeld wordt gegeven van de lokale bedrijvigheid dan gewoonlijk gebeurt, zonder iets af te doen aan de gebruikelijke informa tiebehoefte. wetenschappelijke artikelen op zijn naam staan. De promotie van de in Den Haag geboren en in Waddinxveen opge groeide Edwin Martinus Rudolf Maria Paalvast zullen zijn kennis sen, oud-klasgenoten en docenten van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniep- weg, waar hij in 1982 zijn VWÓ- diploma behaalde, met interesse vernemen. meente van Waddinxveen aangenomen. De predikant gaat wo nen in de pastorie aan de Stationsstraat en wordt de vaste voor ganger van wijk Oost. Ds. Van der Plas neemt komend najaar de plaats in van ds. G.C. Kunz die vorig jaar op zondag 6 oktober zich na bijna vijf jaar los maakte van de Centraal Hervorm de Gemeente, omdat hij een be roep naar Papendrecht had aange nomen. De nieuwe predikant ging op He melvaartsdag in de Brugkerk voor om nader kennis te maken met Hervormd Waddinxveen. De dienst kreeg een bijzonder karak ter. Als massaal antwoord op de prediking werd de dominee mas saal ”U alleen, u loven wij; Ja, wij loven U, o Heer” toegezongen. ”Wij hopen dat in het bijzonder deze dienst - naast alle andere contacten - ertoe heeft bijgedra gen dat de wegen van ds. Van der Plas en zijn gezin naar onze Her vormde Gemeente zullen worden geleid”, had scriba C. Stellaard namens de wijkkeraad nog hoop vol in het Hervormd Kerkblad van afgelopen week geschreven. Ds. Van der Plas, die zijn werk zal doen met de predikanten H. Schipaanboord en J.W. Goossen, kent Waddinxveen uit de tijd dat hij leervicaris was bij de toenmali ge predikant van wijk Noord, ds. T. van ’t Veld uit Ede. Hij werd eerder in de Waddinx veen beroepen in verband met de vacature die ontstond wegens het vertrek van ds. J. Maasland in 1986. Het predikantsgezin uit Urk, dat nee heeft gezegd tegen een toe zegging van beroep uit Veenen- daal, telt vier kinderen. Aan de dienst op Hemelvaartsdag een bezoek aan de kerker aai aan de kerkvoogdij van de Centra le Hersormde Gemeente vooraf. In kerkelijk Waddinxveen is en thousiast gereageerd op de komst van de predikant uit Urk. Eerder moest worden geaccepteerd dat twee beroepen predikanten niet de vrijheid konden vinden de overstap naar de Centrale Her vormde Gemeente van Waddinx veen te maken. Met ruime parkeergelegenheid ”Een andere, frisse kijk op Waddinxveen weerspiegelt hoe veel Waddinxveners en Wad dinxveense inwoners tegen hun vestigingsplaats en woonge- meente aankijken”, aldus het gemeentebestuur. Dat betekent vooral dat in het sponsored magazine niet de ge meente, maar vooral de inwo ners aan het woord zullen ko men. In het blad komt verder infor matie te staan over zorg en voorzieningen, groen en recre atie, sport en spel, onderwijs voorzieningen, ruimtelijke ont wikkelingen en verkeer en (openbaar) vervoer. Voor het bedrijfsleven is een ruime plaats ingeruimd, even als voor een inhoudsopgave, een adverteerdersindex en voor de kengetallen van Waddinx veen. WADDINXVEEN - Oud-Waddinxvener Edwin Paalvast pi veert donderdagmorgen 11 juni in de senaatszaal van de van de Technische Universiteit in Delft tot doctor in de Infor matica, Dat gebeurt op gezag van de rector magnificus prof.drs. P.ASchenck De oud-bewoner van de Potgieter- straat, waar zijn ouders nog wo nen, mag zich op 28-jarige leef tijd tweemaal doctorandus noe men (in de Wiskunde en de Infor matica) en eenmaal doctor. Daar naast heeft hij al een groot aantal tige re; tier te laat in de raadzaal van het gemeentehuis arriveerde. niet alleen over te blijven als hun mannen vroeger dan de anderen van tafel gingen om naar Wad dinxveen terug te gaan. Misschien doordat ze een beetje te laat van tafel zijn gegaan en zich ook nog eens vergisten in de lange loopafstand naar hun gepar keerde auto’s deden B. en W. lan ger over de terugweg dan ze had den gedacht. Intussen zaten de gemeenteraads leden tevergeefs te wachten op het van start gaan van de raads vergadering. Ze liepen onrustig heen en weer, voerden onderlinge gesprekken en trommelden met hun vingers op de tafels. Totdat opeens het vijftal de raad zaal kwam binnenstappen. Burge meester Kees van der Linden zei bij de opening van de vergadering vergoeilijkend dat het allemaal wat was uitgelopen en gemeente secretaris Cees Loose maakte nog maar eens duidelijk dat de colle geleden stevig hadden doorgelo pen over het immens grote Floria- de-complex. Dat mocht allemaal niet baten, want VVD-gemeenteraadslid Ma ria Wientjens-van der Velden stel de geprikkeld dat het college de gemeenteraad onterecht een kwar tier had laten wachten. B. en W. hadden het diner maar moeten af breken om op tijd in Waddinx veen terug te zijn. Ook de raads leden hadden immers gezorgd op tijd te zijn. Wethouder Karei van Soest (VVD) kon de opstelling van zijn partijgenote niet zo waarderen en vroeg zich hardop af of zij op wel licht persoonlijke titel sprak. Maria Wientjens-van der Velden dacht echter namens een groot deel van de raad te kunnen spre ken. PvdA-raadslid Charles Wij nen probeerde met relativerende opmerkingen de gemoederen van de susses. Hij slaagde daarin, zo dat de gemeenteraad volop aan de slag ging om de afvalstoffenhef fing en de reinigingsrechten per 1 juli met 22% te gaan verhogen. Het diner op de Floriade werd ook bijgewoond door het voltallige college van B. en W.: Burge meester Kees van der Linden, de wethouders Paul van Schie (en echtgenote). Karei van Soest en Joop Neele en gemeentesecretaris Cees Loose. (Foto: Bert Woudenberg). BOSKOOP - Met behulp van posters in Boskoop, Bodegra ven en Waddinxveen probeert Visio, Audiotheek meer be kendheid te geven aan de mo gelijkheden voor het uitlenen van hoorspelen en radiodocu mentaires aan visueel gehan dicapten. of mensen die niet op de grbuikelijke wijze kun nen lezen. Niet alleen individuele abon nementen zijn mogeliik, ook een organisatie als bijvoor beeld de afdeling oogheelkun de van een ziekenhuis kan lid worden. De hoorspelen staan op cassettes, die in speciale dozen gratis door de PTT worden verzonden. Een cata logus en folder zijn in ver schillende leesvormen ver krijgbaar. Voor nadere infor matie: tel. 02159-85755. Autobedrijf H.J.van Marrewijk Vokiwogen Groep Voorkade26-27.Boskoop.01727-13000. GEDREVEN DOOR AMBITIE dealer voor Boskoop - Waddinxveen - Harerswoude Kantoor: V-

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 1