Zeven titels voor Waddinxveen-tennis Elf ambtenaren hollen in Friesland Kon. Julianaschool sterk in Gouwebad Alberdingk Thijmlaan twee degradaties Sjoelavond Sponsorloop twee scholen Boskoopse Flora-run succesvol Kinder theater in Kreater Kampioens- teams Be Fair-tennis op de foto In 36,5 uur lopen naar Parijs Open D- tournooi Gouwe Smash Thriller besloot seizoen Flyers BE FAIR JEUGD OEFENT Zwemvier- daagse in Koornmolen Nationale titelstrijd jeugdschaken Gouwedames in B-selectie Verloting van Reigersburgh Peter Huisman en Wim Rip zijn gestopt WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE SS Zondagcompetitie Zaterdagcompetitie Damescompetitie Vierde Triomftocht Eindstand Uitslagen Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 10 juni 1992 Hoedkliniek veiliggesteld. t Pagina 27 In de zondagcompetitie figureer den 8 teams, waarvan het eerste gemengde team kampioen werd, en naar de 4e klasse promoveert ongeslagen en het eerste heren team degradeerde. Ook het 4e gemengde team werd kampioen en promoveert naar de 6e klasse. Van de overige 5 teams bereikten 2 de tweede plaats, 2 de derde en 1 de 4e plaats. En dit alles uit 7 plaatsen. In de zaterdagcompetitie werd door 12 teams gestreden. Hier werd het eerste gemengde team kampioen en promoveert naar de le klasse. Het vierde gemengde team promoveert door het kampi oenschap naar de 4e klasse. Heren 1 promoveert als kampioen naar de le klasse, terwijl vetera nen 1 naar de hoofdklasse promo veert. De overige 8 teams verdeelden de buit als volgt: tweede plaats 2 teams en een team de derde plaats, 2 teams de vierde plaats terwijl de 5e en 6e plaats ieder door 2 teams bezet werden. En geen enkele degradatie! Zeer suc cesvol verloop derhalve van de za terdagcompetitie. De dames streden met 8 teams in Hoewel de Roparun meer het ka rakter had van een prestatieloop met daarbij uiteraard tegelijker tijd het steunen van een goed WADDINXVEEN - De activitei ten in het kader van de vluchte lingenweek op de Koningin Bea- trixschool en de Kardinaal Al- frinkschool werden afgesloten met een geweldige sponsorloop. Bijna 600 leerlingen van de beide scholen liepen heel wat geld bij elkaar voor de Stichting Vluchte lingenwerk. Ook werden er klus jes thuis gedaan waarvoor ze ook geld kregen. Hulst, die namens Flyers ”de dek sel van de basket haalde”. Het was geen aanzet tot een scorefes- tijn want beide teams moesten al le moeite doen om eens te scoren. Dit werd nog eens versterkt door het spelen op het toch wel grote centercourt. Na de eerste periode, die eindigde in 9-4 voor Flyers, kwamen voor beide teams nieuwe vijftallen in het veld maar het wedstrijdbeeld wijzigde amper. Flyers was wat meer team en Dunkinn moest het meer van een enkele speelster hebben. Door enkele breaks, waarin een opvallende rol voor Jolanda Geurts, leek Flyers de voorsprong te kunnen vergroten maar toch lukte dat niet. De 2e helft ging met hetzelfde verschil 14-9 van start. In de le fase na rust nam de wedstrijd een gunstige wending voor Flyers want ze pakte een gezien de stand ruime voorsprong: 19-10. Helaas viel Flyers verdedigend wat terug en omdat men in de aanval niet meer echt vrij kwam profiteerde Dunkinn vol van het Waddinxveense balverlies. De laatste periode ging dan ook in WADDINXVEEN - De nieuwe waterpolotrainer Jan Middendorp kan het volgend seizoen beginnen met twee internationals. Zowel Gillian van den Berg als Mirjam Overdam wisten zich te selecte ren voor de Nederlandse B-selec tie. De beide dames reizen donderdag af naar Hongarije voor een korte trainingsstage met een aantal oe fenwedstrijden tegen de Hongaar se dames, die zich op het moment wereldkampioen mogen noemen. Halverwege juli zal er in Zoeter- meer een groot internationaal tournooi plaats vinden, waar het Nederlands A-team, het Neder lands B-team en vele andere lan den aan deel zullen nemén. Verder was er een prima begelei ding, die bestond uit de bedrijfs arts, de fysiotherapeut, een ver zorger, een teamchef en de chauf feur van de Pullman-bus. Ieder een was ervan overtuigd dat er een prestatie kon en moest wor den neergezet. Dat het echter zo voorspoedig en zo snel zou gaan, had niemand durven voorspellen. Van meet af aan ging de beuk er in. Ook ’s nachts werd stevig doorgelopen en het leek wel of ie dere loper zich nog eens extra schrap zette zodra er zich weer een Franse heuvel (een puist) aan diende. WADDINXVEEN - De Stich ting Ruiterconcours heeft tijdens de springwedstrijden van manege Reigersburgh aan de Piasweg weer een verloting gehouden, waarvoor vergunning werd ver leend door Burgemeester en Wet houders van Waddinxveen op 2 maart 1992. De trekking werd verricht door notaris mr. J.A.M. Koek en lever de de volgende resultaten op: 1. Stereo-installatie op lotnr. 1482, 2. Bodywarmer op lotnr. 2061, 3. Rolydisc op lotnr. 1018, 4. T-shirt op lotnr. 592, 5. Flikflak-wekker op lotnr. 1516, 6. Cosmeticaset op lotnr. 1922, 7. Bureaulamp op lot nr. 351, 8. Spel op lotnr. 1157, 9. Paspoort-etui op lotnr. 2216, 10. Mity Lite op lotnr. 374, 11.2 Fo- to-albums op lotnr. 1665. Na de voorsteden van Parijs door gehold te zijn, werd de laatste tien kilometer, die gezamenlijk gelopen werd, een ware triomf tocht. Verbaasde Parijzenaars za gen over de busbaan - hoe kan het ook anders bij Westnederland - acht uitgelaten hardlopers aan zich voorbij trekken. Heel vaak viel hen een spontaan applaus ten deel en om 0.23 uur waar het aan begon. De voorberei- vrijdag 29 mei tikten de lopers de De 'tocht was volbracht. En de WADDINXVEEN - Bij WSE- - voetbal hangen Peter Huisman en Wim Rip hun schoenen aan de wilgen. Zondag 24 mei werden de gezworen kameraden vlak voor tijd uit het veld gezonden en na men zo afscheid van hun teamge noten van nu en weleer. Reeds aan het begin van dit seizoen had den de twee besloten het voor ge zien te houden. Wim Rip: ’’Ja, we vonden dat we er maar eens een punt achter moesten zetten. Voor mezelf was het moeilijk meer te combineren. Ik schaats vrij fanatiek en dat wil toch een beetje op peil houden. Je wordt een dagje ouder en dan moet het ene wijken voor het an der”. Voor Peter Huisman kwam de be slissing net te laat. Na een paar wedstrijden brak hij zijn enkel en moest het grootste deel van het seizoen aan zich voorbij laten gaan. Een afscheid met een bitte re bijsmaak. ’’Zeker toen ik die blessure had, was het al snel duidelijk. Ik heb een eigen bedrijf en dan kan je je zo’n grap niet veroorloven. Het is een afscheid met pijn in het hart, we zullen het best wel missen. We hebben een beregezellig elf tal. Maar je zal ons vast nog wel eens zien”. Na de wedstrijd was het tijd voor feest. Een hapje, een drankje, mu ziek en oude bekenden. Zelfs Gerrit Jansen was uit Engeland overgekomen om met/tegen zijn oude vrienden te voetballen. wel eens zou kunnen worden doorbroken. De snelste tijd tot nu toe is 15 uur en 3 minuten. Ook financieel en materieel is al les weer piekfijn in orde door de al even traditiegetrouwe mede werking van Installatiebedrijf Heemskerk BV, J. Baas BV en Wegenbouwbedrijf Versluys. BOSKOOP - Zaterdag werd in Boskoop bij AV’47 de tweede Rabo Flora-run verlopen. De wed strijd ging over de klassieke af stand van 10 Engelse mijlen, of wel 16 kilometer en 90 meter. Ook waren er prestatielopen van 3, 5, 10 en 21 kilometer. Het par cours ging over goede wegen langs de vele tuinderijen en pol ders die Boskoop en Hazerswoude rijk zijn. De prestatielopers vertrokken al lemaal in twee groepen. Eerst gin gen de lopers van de tien kilome ter en cle halve marathon van start, gevolgd door de mensen die het wat rustiger wilden doen die dag. De drie kilometer werd gewonnen door Hans van den Berg van AAV’36 uit Alphen met een tijd van 10.52. Eerste bij de meisjes was Mariska Kempener die vier minuten later over de eindstreep ging. Daan Verkaik werd eerste op de vijf kilometer gevolgd door Theo Timmermans. Zij eindigden in de tijden 16.30 en 17.15 sec. Bert Koster won op eigen grond met grote voorsprong de tien kilo meter. De Boskoper deed er ruim 33 minuten over om de afstand te volbrengen. Henny de Ruiter uit Rotterdam eindigde drie minuten later als tweede. Bij de halve marathon was de eer ste plek weggelegd voor Lodewijk van Dongen die na één uur en 19 minuten over de eindstreep ging. Hij werd op geringe afstand ge volgd door Jelle de Kleine. Nadat de prestatielopen waren af gewerkt was het tijd voor de wed strijd. Ook hier viel de opkomst tegen. Van de verwachte tweehon derd deelnemers kwamen er wel geteld 45 opdagen. Ook de weers omstandigheden waren niet opti maal. Hoewel het in tegenstelling tot vorig jaar droog bleef was het heel erg benauwd en drukkend zodat alle deelnemers badend in hun eigen zweet over de finish kwamen. De wedstrijdloop werd met grote overmacht gewonnen door Lubert Mulder uit Apeldoorn. Van het begin af aan liep hij op kop en nam steeds meer afstand van zijn tegenstanders. Hij eindigde uiteindelijk in een tijd van 51.34. Fred van Zoest werd tweede in een tijd van 54.0, vlak gevolgd door Bert Koppen draaier die eerste werd bij de ve teranen. deze competitie. Hier konden geen kampioenen genoteerd wor den, wel één degradatie en wel van het 5e team dat volgend jaar in de 6e klasse zal trachten het verloren terrein te herwinnen. De overige 7 teams wisten zich in het wel zeer sterke veld utiste- kend te handhaven. Twee teams eindigden als 2e, 1 teams als der de, 3 teams als vierde en een team als zesde. Al met al een re delijk succesvol verloop. Terugblikkend op 7 inspannende, maar ook sportieve en leuke wed strijddagen kan resumerend ge steld worden dat Waddinxveen een zeer goed competitieseizoen gespeeld heeft. Na even uithijgen zullen de mees te spelers en speelsters het racket weer oppakken om in de vele tournooien die op de agenda staan hun krachten sportief te meten. competitie, betekende dit 7 kam pioenschappen en 2 degradatie. De overige team behielden hun klasse. Voorwaar geen slecht re sultaat! tennisvereniging Be Fair op het park De WADDINXVEEN - Na een periode van drie jaar werden er vo rige week donderdag in het Gouwebad ’de Sniep’ weer school- Dat het bij velen goed in de smaak viel blijkt wel uit een van de reacties van de ouders. ”Het enthousiasme en de inzet van de kinderen bij de sponsorloop en het ’’jagen” op klusjes was ontroe rend om te zien. Het was voor hun zo vanzelfsprekend om zich voor deze aktie in te zetten!” Die inzet is niet voor niets ge weest. Met elkaar hebben ze het geweldige bedrag van ƒ12.775,05 bij elkaar gebracht. WADDINXVEEN - Het seizoen 1991/1992 werd voor de voetbal- jeugd van Be Fair zaterdag offici eel gesloten met een groot aantal tournooien. Maar liefst 8 teams waren bij Noordwijk op bezoek, waar door allen weer mooie bekers konden worden meegenomen. C-4 was bij Berkel en B-l werd tweede op een tournooi bij SHO. Het ene seizoen werd dan afgeslo ten, maar direct maakte Be Fair een aanloop op het volgend sei zoen. De successen van het afge lopen seizoen taan in de kast en men zal zich nu moeten realiseren dat iedereen weer opnieuw begint. Dat het nieuwe seizoen, interes sant wordt, aangezien zowel de A- en vooral de B-jeugd op zeer hoog niveau zullen spelen is bekend. De KNVB zal de indeling van af- delingsgroepen over enige weken bekend maken. Be Fair gaat er vanuit dat, naast de C-groepen, alle pupillengroe- pen ook weer in de hoogste groe pen zullen worden ingedeeld. Zowel B-l als C-l hebben hun eerste oefenwedstrijden al ge speeld. B-l speelde eerst tegen ARC met 1-1 gelijk en won afge lopen donderdag bij VEP met 1-3. Majid Darrazi, ex-speler van Feij- enoord en voorheen van Waddinx veen, heeft zich bij Be Fair aan gemeld. Hij maakte zijn debuut in het landelijk B-jeugdelftal en scoorde de derde treffer voor zijn nieuwe club. Ook zijn kleinere broer Yassmin komt Be Fair versterken. Hij de buteerde in C-l afgelopen week ook tegen ARC en zal nog deze week opnieuw uitkomen bij Jodan Boys. Gelderschool 2 2.30.4, 2. Bethel school 2 2.43.4, 3. Willem van Oranjeschool 2 2.51.4. Groep 7-8 jongens: 1. Kon. Bea- trixschool 1 2.24.4, 2. Bethel school 1 2.36.1, 3. Kon. Beatrix- school 1 2.45.3. De uitslag van alle teams tesamen voor het schoolresultaat was een spannende aangelegenheid. Op 2 onderdelen voor het einde was het verschil tussen de eerste 4 scho len slechts 4 sec. De wisselbeker werd uiteindelijk gewonnen door de Kon. Julianaschool. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Acht hardlopers van streekver- voersbedrijf Westnederland heb ben tijdens de sponsor-estafette- loop ’Roparun’ de afstand tussen Rotterdam en Parijs in 36,5 uur overbrugd. Behalve dat er een sportieve prestatie werd geleverd - er werd een gemiddelde van 13,5 km per uur gelopen - liep Westnederland ook nog 10.000 gulden bij elkaar voor de Dr. Daniël den Hoedkliniek in Rotter dam. Van dit geld kan de kliniek één zogenaamde infuuspomp aan schaffen. Aan Roparun, die op woensdag 27 mei jl. om klokslag 12.00 uur bij de Euromast van start ging, deden in totaal 14 teams mee. Het team van Westnederland, dat als vierde in Parijs aankwam, heeft in deze Inagste non-stop estafetteloop ter wereld een buitengewoon goede prestatie neergezet. In de plan ning was er vanuit gegegaan dat de afstand binnen 50 uur gelopen kon worden, maar de goed voor bereide ploeg deed daar ruim 13 uur minder over. WADDINXVEEN - Vrijdaga vond 12 juni wordt weer de maan delijkse sjoelavond in het wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuidplas- laan) georganiseerd. De aanvang is om 20.00 uur. Er wordt gespeeld met twee per sonen per bak. Men sjoelt 10 beurten over vijf verschillende sjoelbakken en de kosten bedra gen ƒ2,50. Op een vreemde dag ligt er een vondeling op hun stoep. Onvoor bereid zijn ze opvoeders van een loot van de verkeerde stam, een twijg die uitmunt in botheid. Een stronk die zelf al bepaald heeft hoe krom hij wil groeien en zich zeker niet laat snoeien. Tijd en aandacht? Bullepees en botte bijl! Die groeit op voor galg en rad, daar helpt geen lieve (groot)vadertje meer aan! WADDINXVEEN - In het cen trum voor kunstzinnige vorming Kreater aan de Kerkstraat in Waddinxveen spelen zondagmid dag 14 juni om twee uur Dik Prins en Robbert van de Wete ring de voorstelling ’’Oppas Opaas”. De duur is tot ongeveer tien over drie en is toegankelijk tegen betaling van vijf gulden per persoon. Kwaliteit en variëteit zijn de sleu telbegrippen bij het aanbod van kindertheatervoorstellingen van Kreater. Kreater’s jeugdtheater heeft dit seizoen een gevarieerd aanbod van professionele voorstel lingen samengesteld voor kinde ren. De laatste voorstelling dit seizoen wordt ’’Oppas Opaas”, gespeeld door Dik Prins en Robbert van de Wetering. Opaas hebben het maar gemakkelijk. Vader zijn ze al en ook verder hoeven ze zich niet meer te bewijzen. Ze hebben alle tijd om volledig op te gaan in hun kleinkinderen, alle aandacht voor die opgroeiende wezentjes waar voor ze vroeger toen het hun ei gen spuiten betrof geen geduld hadden. Om jaloers op te worden. Kolf en Kers zijn buren. Vrienden als het uitkomt. Het lijken oude mannetjes maar Kolf heeft nog zo zijn ideëen en Kers zijn bezighe den. Kolf denkt er het zijne van en Kers neemt het ervan. WADDINXVEEN - De laatste basketbalwedstrijd van dit seizoen voor Flyers is een echte thriller geworden. In een van begin tot eind ontzet tend spannende wedstrijd speel den de meisjes-passerelle van Fly ers met die van Dunkinn (Roelof- arendsveen) om de titel in hun klasse. Helaas voor de Waddinxveense ploeg was het Dunkinn dat in de slotfase het hoofd koel wist te houden en het kampioenschap binnenhaalde dankzij de 30-32 overwinning. Dat er heel wat op het spel stond afgelopen zaterdag in De Duike laar was goed te merken want de spanning was te voelen in de zaal. Zowel het Flyers-team van coa ches Anita van Uunen en Babette Heerkens als het Dunkinn-team was gespannen. Omdat het publiek van beide teams met toeters, bellen en ratels een echte sfeer voor een kampi oenswedstrijd wisten neer te zet ten kon het niet anders of het moest een spectaculaire wedstrijd worden. Het werd dan ook een spektakel stuk - niet in de zin van show- time-basketbal -, maar van 2 teams die hard werkten om de schaarse puntjes te maken en de ander dat te beletten. Dat nerveusiteit een grote rol speelde bleek uit het scoren of be ter gezegd uit het niet-scoren. Geen bal leek door de basket te willen gaan. Pas 5 minuten en 10 seconden na het startsignaal was het Joyce doel, was er tussen de deelnemen de bedrijven onderling best spra ke van een zekere wedstrijdsfeer. De eerste ploeg die in Parijs aan kwam, was het team van atletiek- verenigign PAC uit Rotterdam. Zij overbrugden de afstand in iets meer dan 30 uur Westneder land werd vierde, maar daarbij moet aangetekend worden dat alle deelnemers uit het streekvervoer- bedrijf afkomstig waren, terwijl andere ploegen over één of meer ingehuurde atleten beschikten. De laatste ploeg die onder de Ei- feltoren verscheen deed er maar liefst 11,5 uur langer over dan het team van Westnederland. Toen woensdag 27 mei jl. het startschot voor de Roparun klonk wist het team van Westnederla]nd t ding was goed geweest: de lopers zuidpoot van de Eifeltoren aan. waren goed getraind en ook de De tocht was volbracht. En de fietsers, waarvan er constant één prestatie neergezet en de 10.000 of twee bij de lopers zouden blij- gulden voor de Dr. Daniël den ven, verkeerden in puike conditie. Hoedkliniek veiliggesteld. Het mix-team-4 van Be Fair-tennis. Staand van links naar rechts Aart Duiser, Hanno Winkelman en Dirkjan van Peet. Zittend van links naar rechts Anja van Zwienen, Yolanda v.d. Neut, Marjon Rietveld. (Foto: Be Fair-tennis). ZEVENHUIZEN - In het Zeven- huizense zwembad De Koornmo len wordt weer een zwemvier- daagse gehouden van maandag 15 t/m 19 juni. Het startschot wordt 15 juni om 16.00 uur gegeven door de heer G. v.d. Berg, directeur van Groenservice Zuid-Holland. Tot 20.00 uur kan er op 15 juni en 16 juni aan de kassa worden in geschreven. Het inschrijfgeld be draagt ƒ8,40 per persoon. Een deelnemerskaart voor 15 juni ko pen voorkomt wachten in de rij. Er wordt gezwommen tussen 16.00-20.30 uur. Ouderen die mee willen zwemmen kunnen te recht tussen 13.30-14.30 uur. Af standen per dag zijn 250 meter voor kinderen tot 10 jaar en 500 meter voor 10 jarigen en ouder. Ook dit jaar wordt er weer ge zwommen voor het Ronald Mc Donald Kinderfonds. Alle kinderen t/m 15 jaar die zich hebben laten sponsoren leve ren de sponsorenveloppen in op de laatste zwemdag (donderdag of vrijdag) en ontvangen het Ronald McDonald-certificaat waaraan 4 waardebonnen voor gratis lekker nijen zitten. Iedere deelnemer ontvangt de Zwemvierdaagsekrant waarin al lerlei wetenswaardigheden van de zwemvierdaagse en het Ronald McDonald kinderfonds. Iedere 100ste deelnemer doet gratis mee. Iedere 50ste deelnemer krijgt te vens een extra grote sticker aan het einde van de 4 dagen zwem men bij de medaille. Onder alle deelnemers worden 10 leuke prij zen verloot. Het deelnemersnum- mer is het lotnummer. In het zwembad zijn op de laatste 2 dagen bij de stempelkraam bloemen te koop om de deelne mers te verrassen. WADDINXVEEN - Zaterdag morgen 13 juni start op het oud ste en gezellige tennispark van De Gouwe Smash in het Warnaar- plantsoen het 11e open D-tour- nooi. Er doen 36 paren mee aan de da- mes-dubbel, 62 paren in de heren dubbel en 59 paren hebben zich ingeschreven voor de gemengd dubbel. Als alles goed verloopt zijn er na de finalewedstrijden op zondag 21 juni in totaal 157 wedstrijden ge speeld. Op woensdagavond 17 juni zal het swingende trio van Cas Berghout extra sfeer brengen in de kantine van De Gouwe Smash. De barcommissie heeft vele drankjes klaarstaan en voor elke dag heerlijke hapjes klaarge maakt. Er is alles aangedaan om er weer een fantastisch gezellig tournooi van te maken. De prijswinnende volwassen en jeugdige tennissers van Buitenhof aan de Sniepweg. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Elf Waddinxveense gemeente-ambtenaren doen zaterdag 13 juni voor de zevende maal mee aan de Elfste- den-estafetteloop in Friesland. De lopers zijn Rien de Heer, Bert Bakker, Henny Captein, Joop Briedé, Wil den Adel, Gré Stra- ver, Lenie Goor, Herman Reber- gen, Tiny Lebbing, Marco Roden burg, Piet Lebbing en Bert Bak ker. Begonnen wordt om vijf uur ’s morgens in Leeuwarden. De laat ste loper wordt ’s avonds om half zeven in de Friese hoofdstad te rug verwacht. De Waddinxveense ploeg wordt gecompleteerd met Gerard Dekker, die als coach/ploegleider zal trachten het zaakje onder controle te hou den en Rien Rodenburg die alle lopers op de fiets zal begeleiden en dus op deze manier de hele Elfstedentocht op de fiets zal af leggen. De Elfsteden-estafetteloop is een hardloopwedstrijd, waarbij overi gens het recreatieve element voor opstaat, langs de 201 kilometer lange route van de bekende elfste dentocht op de schaats, met start en finish te Leeuwarden. Een team bestaat uit 12 hardlo pers die elk één etappe tussen 2 van de 11-steden moeten afleg gen. De kortste etappe is Sneek - IJlst (5,4 km) en de langste is St. Annaparochie - Dokkum (29,8 km). Traditiegetrouw is naast nog 118 andere ploegen ook de loopgroep WALK (Waddinxveense Ambte naren Loop Klup) weer van de partij. Dit jaar bestaat de ploeg niet voor 100% uit ambtenaren van de gemeente Waddinxveen, omdat er enkele vaste krachten door blessures zijn uitgeschakeld. Iedereen is prima voorbereid en er wordt al gefluisterd dat de ’ma gische grens’ van 15 uur dit jaar met een geringe voorsprong voor Flyers: 21-18. Voor het gevoel van het Flyers-publiek zat het er nog steeds in voor haar team. Vier minuten voor tijd leidde Fly ers, door een prachtige score van Claudia Remmerswaal, met 30-24. Toen ging het toch nog mis, vooral door een speelster trok Dunkinn de wedstrijd ziendero gen naar zich toe en in de laatste minuut was het dan ook gedaan voor Flyers: 3914 minuut had zij de leiding maar in die laatste 14 minuut sleepte Dunkinn de winst en het kampioenschap binnen: 30-32. Zo groot de vreugde bij Dunkinn was zo groot was de teleurstelling bij Flyers. Beide teams toonden dat ze op de juiste wijze en met de goede instelling gespeeld had den. Zeer positief was ook de uiterst sportieve verstandhouding tussen de 2 teams: (óók) bij basketbal ziet men dat weleens anders. Ge steld zou kunnen worden dat bei de teams eerste zijn geworden en dat de munt met de Dunkinn-zij- de boven is gevallen. Voor Flyers speelden: Joyce Hulst (8), Ymke Troost (4), Femke van Gooien (2), Marchien Heerkens (4), Bianca de Jong, Nynke v.d. Weij (2), Esther v.d. Hoeven, Jo landa Geurts (5), Yuen Kwen Tsang (3) en Claudia Remmers waal (2). Hedenavond (woensdag) om 20.00 uur wordt in De Duikelaar de ledenvergadering gehouden waarin Flyers plannen voor de lan gere termijn op tafel komen. 1. Kon. Julianaschool 1244,1 sec., 2. Kon. Beatrixschool 1259,3 sec., 3. De Sav. Lohmanschool 1262,4 sec., 4. Rehobothschool 1277,6 sec., 5. Kard. Alfrinkschool 1290.2 sec., 6. Willem van Oran jeschool 1296,2 sec., 7. Mgr. Bek kersschool 1297,6 sec., 8. Gr.v.Prinstererschool 1398,9 sec., 9. Wijkschool St. Jozef 1426,0 sec., 10. St. Paulusschool 1515,6 sec., 11. Leon van Gelderschool 1530,6 sec., 12. Bethelschool 1537.2 sec. zwemwedstrijden gehouden als onderdeel van de Sportweek Waddinxveen. De organisatie hiervan was in handen van De Gouwe. De zwemwedstrijden, die normaal in het buitenbad plaats vinden, moesten door het mindere weer, naar het binnenbad worden ver plaatst. Door de verbouwing van het bin nenbad is dit nu goed mogelijk. De kinderen, ruim 300 deelne mers, leerkrachten, begeleiders en ouders, maakten er een echt zwemfeest van. De kinderen zwommen een estafette (rugslag, schoolslag en vrije slag). Groep 3-4 meisjes: 1. De Sav. Lohmanschool 1 (3.49.8), 2. Kon. Julianaschool 2 (3.55.4), 3. Groen van Prinstererschool 1 3.58.1. Groep 3-4 jongens: 1. Mgr. Bek kersschool 2 3.30.5, 2. Wijkschool St. Jozef 1 3.43.9, 3. Kon. Bea trixschool 1 3.45.4. Groep 5-6 meisjes: 1. Kard. Al frinkschool 1 3.13.4, 2. Kard. Al frinkschool 2 3.24.1, 3. Mgr. Bek kersschool 1 3.25.0. Groep 5-6 jongens: 1. Mgr. Bek kersschool 1 2.40.5, 2. Kard. Al frinkschool 1 2.55.9, 3. Wijk school St. Jozef 3.01.8. Groep 7-8 meisjes: 1. Leon van WADDINXVEEN - In het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad in Waddinxveen wordt zaterdag 13 juni het Nederlands Jeugd Clubkampioenschap Scha ken in de E-categorie (jeugd tot en met 10 jaar) gehouden. De opening van de dag is om kwart voor elf door voorzitter M. Ploeger van de Rotterdamse Schaak Bond (RSB), die de titel strijd ook heeft georganiseerd. De prijsuitreiking om half vier is in handen van Waddinxveens burge meester C.M. van der Linden. Voor het kampioenschappen heb ben tien regionale schaakbonden 28 vertegenwoordigende teams af gevaardigd. Onder de deelnemers bevinden zich ook de schaakveni- gingen WSV (Waddinxveen) en Moerkapelle. In het AF-centrum worden ko mende zaterdag tussen elf en vier uur vijf ronden gespeeld volgens Zwitsers systeem op weerstands- punten met een bedenktijd van 25 minuten per speler per partij. Tijdens het kampioenschap zal onder leiding van J. de Graaf, voorzitter van de RSB-jeugdcom- missie, een vergadering worden belegd om het Nederlands Jeugd Clubkampioenschap E-categorie nader te bespreken. Om aan het KNSB-beleid, het KNSB-lidmaatschap voor de E- categorie niet verplicht te stellen, tegemoet te komen, wordt de teamsamenstelling in deze vrijge geven. De teamleiders dienen er op gewezen te worden, alleen spe lers van de eigen vereniging en naar sterkte op te stellen. De deelnemers dienen evenwel gebo ren te zijn na 31 december 1981. WADDINXVEEN - Nu ook voor de tennisvereniging Waddinx veen de competitie voorbij is, het glas geheven is op de kampi oenen en een traan is weggeslikt bij de degradatie, is ook de KNLTB gereed met de gigantische klus, die de voorjaarscompe- titie ieder jaar weer is. Dit betekent ook dat de duizen den uitslagen verwerkt zijn en de verenigingen thans precies weten waar hun teams geëindigd zijn en wat ze gepresteerd hebben. Voor Waddinxveen-tennis, die met in totaal 28 teams uitkwam in de dames-, zaterdag- en zondag- WADDINXVEEN - Voor de Waddinxveense tennisclubs Wad- dinxveen (Alberdingk Thijmlaan), Be Fair (De sniep) en De Gouwe Smash (Wamaarplantsoen) zit de voorjaarscompetitie er weer op. Voor de tennissers van Be Fair op het park De Buitenhof aan de Sniepweg vormde de afsluiting van de jaarlijkse competitie en het begin van de clubkampioen- schappen en andere tennistour- nooien aanleiding tot het houden van een fotosessie. Be Fair slaagde er in drie kanmpi- oenschappen in de wacht te sle pen. Het al acht jaar met elkaar optrekkende dames team 5 prov- eerde naar de 3e klas door met 29 punten als eerste te eindigen in een 4e klas poule alsmede de mixed-teams 2 en 4. Mixed team 2 bleek de sterkste in een 3e klas poule, waardoor het kampioenschap een feit werd. Mixed team 4 behaalde de titel in de 5e klasse, waarin het dit jaar voor het eerst uitkwam. De zaterdagcompetitie bezorgde de Waddinxveense tennisvereni ging geen enkel kampioenschap, hoewel er door de jongeren dap per is gespeeld. Leuk is wel dat dat de allerklein ste Be Fair-speelstertjes van de woensdagcompetitie kampioen zijn geworden in hun poule voor meisjes van maximaal 10 jaar. A

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 27