GEMEENTE WADDINXVEEN Prijsvraag voor LBO- scholieren TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN BOUWVERGUNNINGEN MEDEDELINGEN VOORGENOMEN VERKEERSBESL UITEN INZAMELACTIE LANDBOUWFOLIE INSPRAAKA VOND CENTR UMONTWIKKELING VERGADERINGEN HINDERWET NIEUWE TIJDEN CHEMO-CAR IN WADDINXVEEN SPREEKUREN COLLECTE VERGUNNING UITSTEL INWERKINGTREDING HERZIENE WONINGWET 12570 01820-16066 010-362244 I 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 10 juni 1992 Gouwebad ”De Sniep” (informatie) Informatie/bezwaar Kwijtschelding afvalstoffenheffing en onroerend-goedbelastingen Tijden en plaatsen; LET OP NIEUWE TIJDEN Milieudienst Midden-Holland, nr. 2370/90. Seniorenreis was gezet Afvalstoffenheffing/reinigingsrechten Binnenkort ontvangt u de jaarlijkse afrekening van het Energiebe drijf Midden-Holland. Daarbij is een toelichting gevoegd met onder andere informatie over de afvalstoffenheffing/reinigingsrechten, die door het Energiebe drijf worden geïnd voor de gemeente Waddinxveen. Het op de afrekening vermelde bedrag wegens reinigingsrechten heeft betrekking op de afvalstoffenheffing voor uw woning en -in enkele gevallen- de reinigingsrechten voor het bedrijf. Met ingang van 1 januari 1992 is het tarief van de afvalstoffenhef- fmg/reinigingsrechten gewijzigd van 18,75 in 24,15 per maand. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. AARD VAN HET BOUWPLAN het geheel vernieuwen van een brug het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Indien u meent voor kwijtschelding in aanmerking te komen, dan kunt u uiterlijk tot 1 september 1992 een verzoekformulier aanvra gen bij de afdeling Financiën van de gemeente Waddinxveen. Hiervoor dient u zich uitsluitend te wenden tot de gemeente Wad dinxveen, afdeling Financiën, telefoon 01828-14433 (toestel 151-134). Door het Energiebedrijf Midden-Holland N.V. kunnen beslist geen inlichtingen omtrent de afvalstoffenheffing/reinigingsrechten wor den verstrekt. Met ingang van het jaar 1992 kunt u door middel van één verzoek formulier kwijtschelding aanvragen voor het bedrag van de afvalstof fenheffing en/of de aanslag onroerend-goedbelastingen 1992. De aanvragen en alle andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 11 juni tot 11 juli 1992 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en (op verzoek) op de maandagavonden gedurende drie uren. Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Besloten is geen openbare zitting te houden. Indien u uw bezwaren mondeling naar voren wilt brengen, kunt u hiervoor tot 2 juli 1992 telefonisch een afspraak maken (telefoon 01828-14433, toestel 116, de heer W. Kaandorp). Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikkingen in te dienen. Milieudienst Midden-Holland, nrs. 92-3205, en 92-3207. Aan degenen die in het jaar 1991 voor kwijtschelding afvalstoffen heffing in aanmerking kwamen wordt automatisch een verzoekfor mulier toegezonden. Kwijtschelding voor de genoemde gemeentelijke heffingen hangt af van uw persoonlijke financiële omstandigheden. Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de onderstaande aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet tot het oprichten en in werking hebben positief te beschik ken onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving: - de directie van Hoogwerff Eikelenboom B.V. ten behoeve van een foto-ontwikkellaboratorium op het perceel Coenecoop 17. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen vanaf 11 juni tot 26 juni 1992 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen tot 26 juni 1992 schriftelijk bij hun college worden ingediend door de aanvragers en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daar toe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoon lijke gegevens niet bekend te maken. 08.30-09.15 uur: 09.20-09.50 uur: 09.55-10.40 uur: 10.45-11.15 uur: 11.20-12.05 uur: 12.50-13.30 uur: 13.35-14.20 uur: 14.25-15.10 uur: 15.15-16.00 uur: Terinzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 2 juni 1992 vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben is verleend aan: De heer H.J. van der Loo tot het oprichten van en in werking heb ben van een snackbar/cafetaria op een perceel, gelegen hoek Eizen- horst/Groensvoorde kadastraal bekend gemeente Waddinxveen, sectie B, nr. 5490 (ged.); Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) Wijk Zuidplas, Zuidplashof, kringloophalte Wijk Zuidplas, cirkelflats Bomenwijk, winkelcentrum leplaan St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid Oostpolderwijk, Overtoom Centrum, Passage ingang stationszijde Vondelwijk, winkelcentrum Luifelbaan Groenswaard, winkelcentrum Groensvoorde Willem de Zwijgerlaan, bij de markt 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur In de middaguren kunt u ■alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Enkele regels - Bedrijven kunnen niet bij de Chemo-car terecht. - U dient het klein chemisch afval persoonlijk aan de chauffeur van de Chemocar te geven. Indien dit niet mogelijk is, mag u het chemisch afval absoluut niet vooraf bij de halteplaats zet ten, omdat dan eventueel kinderen ermee kunnen gaan spelen. Opmerkingen - Lege plastic flessen van chloor, ammonia, spiritus en dergelij ke kunnen worden weggegooid, nadat ze met water zijn om gespoeld, in de grijze container, danwel vuilniszak. - Ook de normale lampenbolletjes kunnen in de glasbak worden weggegooid, spaarlampen en TL-buizen moeten bij de Chemo-car worden ingeleverd. - Goed geleegde verfblikken, kunnen in de blikbak worden weg gegooid. - Injectienaalden dienen in een gesloten verpakking aangeboden te worden. Als u twijfelt of een bepaald produkt chemisch afval is, neemt u het dan gewoon mee en vraag dit. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebestuur worden gebracht. Op uw aanvraag om kwijtschelding zal individueel worden beslist door de chef van de afdeling Financiën. Indien u meer wilt weten over de kwijtschelding, dan kunt u zich wenden tot de gemeente Waddinxveen, afdeling Financiën, telefoon 01828-14433, toestel 151/134. P.T.T. Telecom district Rotterdam tot het uitbreiden en/of wijzi gen van een telefooncentrale met een noodaggregaat olietank op het perceel Schielandweg 2. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken lig gen vanaf 11 juni tot 11 juli 1992 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, elke werk dag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. 14433 14433 14433 (toestel 159) Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Op dinsdag 23 juni 1992, aanvang 19.30 uur, wordt in de toneel zaal van het Anne Frankcentrum, Jan van Bijnenpad 1, een inspraak avond gehouden over de centrumontwikkeling. Tijdens deze inspraakavond zal het plan voor uitbreiding van win kels aan de Kerkweg-Oost (noordzijde) nader worden toegelicht. Te vens zal informatie worden verstrekt over de inmiddels vervaardigde plannen ten aanzien van de verkeersafwikkeling in het centrumge bied. In het Weekblad voor Waddinxveen van 17 juni a.s. volgt uit gebreide informatie. Commissie voor de Financiën op donderdag 11 juni 1992, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van aanleg fietsroute E. - Besteding budget 1992 Besluit woninggebonden subsidies. - Aanpassing regeling gemeentegarantie particuliere woningbouw. Terinzagelegging aanvragen en stukken Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vragen om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben zijn ontvangen van: - Gebr. Vletter ten behoeve van een tuinbouwbedrijf op het per ceel G. v. Dort Kroonweg 12. - De heer Joh. van Niekerk ten behoeve van een boomkwekerij op het perceel Middelburgseweg 13. De Chemo-car komt vanaf heden vrijdag 12 juni a.s. op andere tij den bij de diverse plaatsen (halten). Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. In de periode van 14 tot en met 27 juni 1992 zal er gecollecteerd worden door het Prins Bernhard Fonds. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waar op duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende instelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. a Staatssecretaris Heerma van het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer heeft besloten het in werking treden van het Bouwbesluit en de nieuwe Woningwet met drie maan den uit te stellen tot 1 oktober 1992. Het was de bedoeling dat de herziene Woningwet, het daarop ge baseerde Bouwbesluit en het Besluit meldingsplichtige bouwwerken op 1 juli aanstaande in werking zouden treden. De Vereniging Nederlandse Gemeenten heeft de Staatssecretaris drin gend verzocht tot uitstel over te gaan, omdat zij de nieuwe model- bouwverordening niet op het oorspronkelijk geplande tijdstip aan de gemeenten kan sturen. Dit model hebben de gemeenten nodig voor het opstellen van hun gemeentelijke bouwverordening. De ge meentelijke bouwverordeningen moeten uiterlijk binnen zes maan den na het inwerking treden van de nieuwe Woningwet zijn vastgesteld. Ook andere beroepsmatig van belang zijnde organisaties hebben op voornoemd uitstel aangedrongen. De staatssecretaris heeft na uitvoerig overleg met de meest betrok ken organisaties besloten tot uitstel. Dit houdt in dat voor de in de eerdere publicaties opgenomen da tum van 1 juni dient te worden gelezen 1 oktober 1992. De verschijningsdatum van de eerder genoemde folder wordt even eens naar een later tijdstip verschoven. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Zuidplaslaan, invalidenparkeerplaats Het is gewenst nabij de ingang van de sporthal ”De Duikelaar” een algemene invalidenparkeerplaats aan te leggen. Willem de Zwijgerlaan, opgeblazen fietsopstelstroken Ten behoeve van het fietsverkeer is het gewenst opgeblazen fiets opstelstroken aan te leggen in de Willem de Zwijgerlaan (westzij de) nabij de verkeerslichten op het Koningin Wilhelminaplein. Binnen 14 dagen na deze publicatie kunnen belanghebbenden hier op reageren door contact op te nemen met de sectie Voorberei- ding/Verkeer van de afdeling Weg en Werken. Indien na 14 dagen niet gereageerd is, wordt het besluit als hierboven genomen. Een beroepsschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA, ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. Milieudienst Midden-Holland, nrs. 3464/91 en 8043/91. Verleende bouwvergunningen BOUWPERCEEL: Bloemendaalseweg 2 bis Roosje Voshoeve 33 Vanaf maandag 15 juni tot en met donderdagTKjuni 1992 bestaat de mogelijkheid om landbouwfolie in te leveren op de gemeente- werf, Noordkade 48, tussen 08.00-12.00 en van 13.00-16.00 uur. Met de inzameling wordt een substantieel aandeel geleverd aan de recycling van afvalplastic. Welke soorten mogen worden ingeleverd: - folie dat is gebruikt als zogeheten kuilzeil; - kunstmest- c.q. veevoederzakken vervaardigd van folie (geen geweven materiaal); - zogeheten schermfolie van tuinbouwbedrijven. Niet toegestaan is: - folie dat als loopfolie is gebruikt in tuinbouwbedrijven in ver band met sterke verontreiniging met grond; - folie dat is gebruikt bij het ontsmetten van grond; - plastic voorwerpen zoals jerrycans en buismateriaal. De mogelijkheid tot inleveren kan dit jaar verder nog op de volgen de data: 24 augustus t/m 27 augustus 28 september t/m 1 oktober 9 november t/m 12 november Wij rekenen erop dat u ook meedoet, verzamel het landbouwfolie. en lever dit bij ons in, op een van de bovenstaande dagen. vol verrassingen Burgh-Haamstede koers naar Vlissingen. Daar werd in Hotel Britannia aan de boulevard, met uitzicht op de monding van de Westerschelde, de koffie met gebak gebruikt. Rond één uur werd in wegrestau rant De Wouwse Tol bij Bergen op Zoom de lunch geserveerd. Omstreeks halfd vier arriveerde men op de Floriade. Op de wereldtuinbouwtentoon- stelling in Zoetermeer kregen de senioren ruimschoots de gelegen heid kennis te maken van het park. Daarvoor waren enkele uren beschikbaar. Rond half zeven be gon in ”De Orangerie” op het Floriade-terrein het diner. Iets la ter dan geplan, omdat op het laat ste moment bleek dat de gereser veerde Europa-zaal niet beschik baar was. De 60e Seniorenreis Waddinx veen zit erop. Het comité heeft maandenlang gewerkt om de ver- rassingsreis georganiseerd te krij gen. Financieel lukte het om de eindjes aan elkaar te knopen dankzij speciale giften van het ge meentebestuur, het bedrijfsleven en de middenstand en dank zij de eigen bijdragen van de deelne mers zelf. In 1992 wordt de 61e Senioren reis Waddinxveen gehouden. Naast toespraken van burgemees ter C.M. van der Linden, comité- voorzitter H.C. Kooyman en oud- notaris J. in ’t Hol voerde ook N. Vink sr. het woord. Hij keek te rug op de jaren dertig toen mid denstanders voor het eerst ’’ouden van dagen” een middagje in de auto begonnen mee te nemen. De 60e seniorenreis had een vlek keloos verloop. Na omstreeks kwart over acht van de Kerkweg- West vertrokken te zijn, wat op onthoud opgelopen te hebben in de file op rijksweg A 20 bij Nieu- werkerk aan den IJssel werd via Tot 11 juni 1992 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking, danwel tot het tref fen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewilligd. Een uniek moment. Vierhonderd Waddinxveense ouderen di neren in het tijdelijke Van der Valk-restaurant "De Orangerie" op het terrein van de wereldtuinbouwtentoonstelling Floriade in Zoetermeer. (Foto: Bert Woudenberg). Omdat hun mannen eerder naar Waddinxveen terug moesten hadden de echtgenotes van burgemeester Kees van der Linden, wethouder Joop Neele en gemeentesecretaris Cees Loose in "De Orangerie" op de Floriade in Zoetermeer een eigen tafel. (Foto: Bert Woudenberg). De oudste deelnemer aan de 60e seniorenreis was de 93-jarige Klaas van der Zijden van het Noordeinde. Hier fotografeerden we hem op de boulevard in Vlissingen bij de monding van de Westerschelde. (Foto: Bert Woudenberg). Oud-notaris J. in 't Hol en zijn echtgenote maakten voor het eerst de Waddinxveense seniorenreis mee. Op de foto nemen ze deel aan het diner op de Floriade. (Foto: Bert Woudenberg). WADDINXVEEN - Het was een in alle opzichten feestelijke seniorenreis waaraan vorige week woensdag rond 400 ouderen uit Waddinxveen hadden deelgenomen. Het Comité Senioren reis Waddinxveen had een verrassingsreis georganiseerd, die de deelnemers in acht touringcars en een aantal particuliere auto’s bracht in Vlissingen, Wouwse Plantage en op de Floriade in Zoetermeer. Toen iedereen in Waddinxveen terug kwam stond bij het winkelcentrum Zuidplas de drumband Cormula’s heel verrassend te wachten voor een feestelijk muzikaal onthaal. thousiist het zonnige feest mee. Tussen de diverse gerechten door werden door het bestuur van het Comité Seniorenreis Waddinx veen drie echtparen in de bloeme tjes gezet, die 50 jaar waren ge trouwd. Oudste deelnemer was Klaas van der Zijden (93) van het Noordeinde. Alle reislustigen droegen de hele dag een kleurrijke corsage, die hen werd geschonken door bloe mist Johan Verkleij van de Twee de Bloksweg. ’s Avonds in restau rant ”De Orangerie” op de Floria de stonden er vrolijke bloemstuk- jes op de gedekte tafels van de bloemsierkunstenaars Mia en Wim Rip van de Dorpstraat. Tijdens het slotdiner in Zoeter meer kregen alle deelnemers ook nog een zilveren rijksdaalder uit gereikt als herinnering aan de 60e seniorenreis. Het waren allemaal bijzondere gestes die aangaven dat een record-aantal ouderen een bijzonder dagje uit hadden mee gemaakt. Als bijzondere gasten maakten de heer en mevrouw J. in ’t Hol de jaarlijkse reis mee. Tegen het ein de van de reis sloot een voltallig college van Burgemeester en Wet houders zich met hun echtgenotes bij de ouderen aan en vierden en- U kunt wel: het chemisch afval bewaren tot de volgende inzameling; te weten: 14 augustus, 9 oktober, 11 december uw buren of kennissen vragen om het klein chemisch afval te brengen/af te geven u kunt het ook op werkdagen brengen naar de gemeentewerf, adres Noordkade 48, openingstijden 08.00-12.00 en 13.00-16.00 uur WADDINXVEEN - Leerlingen van de LBO-afdeling van de chris telijke scholengemeenschap De Wadde aan de Sniepweg in Wad dinxveen nemen met leeftijdgeno ten van zes andere scholen voor voortgezet onderwijs in deze streek deel aan een prijsvraag. In 1991 hebben de besturen van de afdelingen De Rijnstreek en Gouda e.o. van het Nederlands Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid (NVOB) een jaarlijkse prijs ingesteld voor de best afgestudeerde leerlingen van de afdeling Bouwtechniek (tim meren) van de LTS’en in de regio GOuwe en Rijnstreek. De leerlingen maken voor de prijsvraag een proefwerkstuk in de leerlingwerkplaats van het Sa menwerkingsverband Prakijkop- leiding Bouw Gouwe en Rijn streek, tijdelijk gevestigd in De Wadde (wegens nieuwbouw van de leerlingwerkplaats van het Sa menwerkingsverband). De wedstrijd vindt plaats óp woensdag 10, donderdag 11 en vrijdag 12 juni 1992. Aansluitend vindt de prijsuitreiking plaats op vrijdag 12 juni om 16.00 uur. De le prijs bestaat uit een geldbe drag van ƒ500,-, de 2e prijs ƒ350,- en de derde prijs ƒ250,-, terwijl elke deelnemer ƒ100,- ontvangt. Het SPB Gouwe en Rijnstreek opgericht door bovengenoemde NVOB-afdeling kan nog voldoen de leerlingen plaatsen en een op- I leiding verzorgen-

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 3