Slotbal aan Dufs mod? «4. Jeugdtitels Waddinxveen 4 personeelsbeleid de Sniepweg Jos Sluys voor Caballero op pad ^ABallepo Wie heeft oudste scheer- apparaat? Roemenen in Gouda en Waddinxveen boonstoppel b.v. Je voelt je nu nog lekkerder in een Peugeot 205 Trophy. ’’Gezien door kinderogen” 3 AFGEPRIJSD BIJ BOKOOP bv ■HL Milieu vriendelijke aandrijflijn Vo/KUILED Q l- ut ^henaandenSp ALLE RIJLESSEN 38,50 (60 min.) iedere maandagavond theorieles ook voor 17 jarigen Sao Miguel Evenement Noord-Thailand És* >l|l Pagina 21 Woensdag 17 juni 1992 Weekblad voor Waddinxveen De oud-Waddinxvener Jos Sluys GTI-STOOTUJSTEN. SPATBORD- VERBREDING. EXCLUSIEVE TROPHY’-SIGNATUUR. METAALLAK "VERT FLUORIDE". Bij het dubbelspel van de jongens liepen Hassan Choukri en Ed mund Cheung (in de competitie nog goed voor winst in vijf van de zeven verspeelde dubbelpartijen) zich stuk op Martijn Lok en Roe- UITKLAPBARE ACHTERZ1JRUITEN. LICHTMETALEN VELGEN. TOTAAL VOORDEEL 1.800,-. J 0 O >1 n Z d w v w ii n )i >v jJ H '8 21 ib pi ib >d A O is Ül m U 02 iv leI »8 od ld iw W 9)1 iS |O >m 3 1 3 3 2 3 3 1 9 3 1 3 s B *1 V J b b s il 4 J n il o o 1 8 9 8 lof Tetteroo, met als gevolg dat dit laatste koppel een plaats vero verde in de finale. Uiteraard was ook de jongere jeugd in de weer om te proberen een clubtitel te veroveren. De mini’s (nog spelend op een klein veld en veelal pas voor het eerste jaar) gaven elkaar niets toe. Met de tong uit de mond en reeds met het nodige inzicht, maakten zij het elkaar behoorlijk moeilijk. dag worden de uiteindelijke win naars bekend gemaakt. Het win nende team ontvangt naast de ’Caballero Crystal Globe’, een kristallen globe op een sokkel, een geldbedrag van ƒ10.000,-. In het najaar worden door Veroni ca een aantal specials uitgezonden over Caballero Reis om de We reld. Een cameraploeg heeft daar toe de teams tijdens hun wereld reis en hun belevenissen vastge legd. In de groep van de woensdagmid dag spelende jeugd kwamen bij de jongens twee competitie-maat- jes in de finale tegenover elkaar te staan. Walter Priovano en Max Loomans (beide voor het eerste jaar spelend) hadden er geen moeite mee om nu eens de degens met elkaar te kruisen. - Bij de meisjes was er geen sprake van een verrassing, Maria-Jose Vasquez Quiroz prolongeeerde ongeslagen haar titel. kei: 1. Egon ter Morshuizen, 2. ii J—u Mariska van der Manon Terpelle/Marianne Brussel, Jon gens dubbel: 1. Egon ter Morshuizen/Ralph Zijderhand, 2. Casper Knieriem/Jeroen Terp stra. WADDINXVEEN - Wethouder Karei van Soest is door met name PvdA-raadslid Charles Wijnen bekritiseerd vanwege het personeelsbeleid, zoals dat door het college van B. en W. wordt Rijschool 'Bijna' Graanakker 84 2743 EL Waddinxveen Telefoon 01828-19852. b.g.g. 15950 betekenen. Nanny Vogelaar geeft al jaren les, waarvan het laatste en ook het komende seizoen in de dansschool. Tevens was er een grandioze de monstratie in ballroom en latijns- amerikaanse dansen van het top- paar Diana Molenkamp en Wilco v.d. Vijver. Het zeer sympathieke paar werk te door hun optreden mee aan de wens van Guus en Renée van der Lubbe een dankgroet uit te bren gen aan al diegene die zich vrij willig inzetten voor de school. Namen werden gekoppeld aan dansen en titels van songs. Het getoonde getuigde van kwaliteit en elegantie. Het slotbal van dansschool Van der Lubbe zou niet compleet zijn zonder het uitreiken van de dans- certificaten; hetgeen ook gebeur de. Het laatste onderwerp van de avond was de prijsuitreiking van de prijzen van de fietstocht, wel ke door de dansschool gehouden werd in de bossen rond Beekber gen. Altijd weer een gezellige fa miliedag, die start met koffie en eindigd - na gespeurd en gestre den te hebben - met een gezellig diner. Na ook veel gedanst te hebben werd de avond afgesloten met voor bijna iedereen een persoon lijk woord en een vakantiegroet. De dansschool sluit nu eventjes de deuren, echter op zondag 30 augustus is iedereen weer welkom op de NBD-open avond van 20.00 tot 23.00 uur. Het echtpaar Van der Lubbe kijkt uit naar het nieuwe seizoen dat vrijdag 18 september weer van start gaat. Daarvoor neemt het tweetal nog deel aan het zeer goed aangeschreven NBD-congres te Slagharen. De PvdA-kritiek werd geuit in de raadscommissie onderwijs en per soneel. Er werd tussen ”de oppo sitie” en ”het college” een harde discussie gevoerd, omdat zonder discussie met de gemeenteraad B. en W. hadden besloten de afde ling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Be drijven met een extra formatie plaats uit te breiden. Op die manier wil het college te gemoet komen aan de structurele onderbezetting op die afdeling. Maar over de uitbreiding met een formatieplaats had wethouder Van Soest nog niet eerder gerept en dat zette kwaad bloed. Er had eerst over gesproken moeten wor den. Dwe toename van personeels- Deze uitslag had tot gevolg dat in deze poule uiteindelijk drie spe lers gelijk eindigden met twee ge wonnen partijen en slechts een verliespartij. Extra rekenwerk dus voor de wedstrijdleiding. WADDINXVEEN/GOUDA - Op initiatief van de Stichting In ter Folklore Contacten brengt de Roemeensegroep Cununa Carpati- lor een bezoek aan Gouda en Waddinxveen. De volksdansgroepen At Va’ani uit Gouda en Veselka uit Wad dinxveen ontvangen van vrijdag 19 juni t/m vrijdag 26 juni het Roemeens muziek- en dansensem ble uit Boekarest. Een aantal keren in deze week is het mogelijk voor publiek om de ze groep te zien, te beluisteren en te ontmoeten. Het orkest van de groep geeft op zondag 21 juni een koffieconcert in de Agnietenkapel, Nieuwe Markt te Gouda, aanvang 11.00 uur. Toegangsprijs ƒ7,50. Een groot optreden van dansgroep en orkest is gepland op dinsdag 23 juni in de Stadsgehoorzaal in Leiden. Aan vang 20.15 uur. Toe gangsprijs ƒ15,-. Donderdagochtend 25 juni zal de groep een optreden in het cen trum van Gouda verzorgen: om 10.30 uur op de Lange Tiendeweg en 11.30 uur voor de Nieuwe Markt Passage. De slotavond is op donderdag 25 juni in de aula van Scholenge meenschap ’De Rietgors’, Winter dijk 14, Gouda. Toegangsprijs ƒ5,-. Ook bij de slotavond treedt de Roemeense groep op. Verder zul len deze avond meewerken: volks- dansgorep Veselka, met Neder landse dansen en orkest Panne- koeken (het huisorkest van At Va’ani). ’’Cununa Carpatilor” verbonden aan het Nationaal Kuituur Cen trum voor de jeugd ’’Tinerimea Romana” te Boekarest, is niet al leen in Roemenië een bekend folklore ensemble, ook in het bui tenland zijn zij graag geziene gas ten. Zij staan onder de direkte leiding van het ministerie van Cultuur in Roemenie, waarvan zij sinds het voorjaar 1991 nog meer steun kre gen onm de Roemeense folklore te propageren. ’’Tinerimea Romana” bestaat al sinds de jaren dertig als een natio naal instituut waarin literatuur, kunst, muziek en dans zeer be langrijk zijn. Het folklore ensemble ’’Cununa Capatilor”, bestaande uit 20 dan sers heeft in haar programma dan sen en liederen uit alle streken van Roemenië, met de daarbij be horende kostuums. Zij kunnen een programma van 120 minuten zang en dans verzorgen. De artistieke leiding is in handen van Theodoor Vasilescu, die in de afgelopen 25 jaar ook in Neder land bij diverse dansgroepen cho- reografiën heeft gezet. Het orkest bestaat uit 12 perso nen, viool, cymbaal, taragot, ac cordeon, contrabas, panfluit, klari net, kaval, cimpoi en fluit. In 1970 en 1985 heeft ’’Cununa Car patilor” succesvolle tournees in Nederland gehad. WADDINXVEEN - Bij Heemskerk BV in het winkel centrum Dorpstraat is er tot zaterdag 27 juni een actie van Philips waarbij men voor zijn oude scheerapparaat (bij aan schaf van een nieuwe) ƒ20,- te rug krijgt. Na Vaderdag wordt bekeken wie de oudste Philishave heeft ingeleverd. De betrokkene krijgt het gehele aankoopbe drag van de nieuwe terug. Als het nu zo is dat er echt he le oude scheerapparaten inge leverd worden dan zal daar ex tra aandacht aan worden ge schonken. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag heeft dansschool Van de Lubbe aan de Sniepweg het sei zoen 1991-1992 afgesloten. De belangstelling was overweldigend en de sfeer zat er snel in. In de dansschool van Guus en Renée van der Lubbe werd een zeer af wisselend dansprogramma ge bracht. De Waddinxveense aerobiclerares Nanny Vogelaar liet met een aan tal dames in een flitsende show zien wat mitfit-move en aerobic voor de mens en zijn spieren kan Nu bij Peugeot: de 205 Trophy (vanaf 23.805,-). met extra s t.w.v. 3 OOO,-, waarvoor u slechts 1.200.- betaalt. Beperkt leverbaar VOELT JE LEKKERDER Dus wilt u nog profiteren, kom dan snel bij ons langs. IN EEN PEUGEOT. PRIJS INCl BTW EICl KOSTEN RIJKLAAR MAKEN Peugeot dealer voor Waddinxveen eo gevoerd. Dit beleid klopt niet, aldus de sociaal-democraat. Ook andere fracties maakten opmerkingen (uitgezonderd de VVD). leden zou indruisen tegen de be grotingsafspraken. Inmiddels is bekend gemaakt dat ook de ambtenarenvakbond ABVA/KABO krtiek heeft op het personeelsbeleid van de ge meente. De bond zal bij de geschillencom missie het raadsbesluit van febru ari (10 stemmen voor en 9 stem men tegen) om de pre-VUT-maat- regelen (59,5 jaar) niet langer te verlengen en na veel discussie en uitstel te verhogen naar 61 jaar principieel aanvechten. Door deze gemeentelijke maatre gel kunnen namelijk 6 gemeente ambtenaren niet per 1 januari 1993 vervroegd de ambtelijke dienst verlaten. WADDINXVEEN/AMSTELVEEN - De oud-Waddinxvener Jos Sluys van de Zuidelijke Dwarsweg en zijn teamgenoot Tini Lootsma vormen één van de Caballero Reis om de Wereld- teams, een jaarlijks terugkerend evenement van de sigarettenfa brikant waarvoor iedere Nederlander van 18 jaar en ouder zich met een teamgenoot kan inschrijven. de duikclub, ook regelmatig on der water gezocht. ’’Fantastisch mooie duiken. Zoals in een grote grot onder water. We wilden daar eigenlijk ook naar die gekleurde stenen zoeken, maar eerlijk ge zegd waren we zo afgeleid door alle prachtige vissen en krabben en zeesterren, dat we een beetje vergeten zijn. En we vonden ook weer een heel indrukwekkend oud scheepswrak. Nee, dat heeft niks met Atlantis te maken, maar mooi was het wel!” Dezer dagen zullen Tini Lootsma en Jos Sluys zich direct met de andere Caballero Reis om de We- reld-teams gaan meten: alle teams zullen gezamenlijk klassements proeven af gaan leggen in Noord- Thailand. En vóór dat ze dan weer gaan duiken bij het Great Barrier Reef voor de kust van Australië, gaan ze ook nog even de haaien voeren in Phuket. I Qranieiaan 21 Waddinxveen Tel 01828-12344 Showroom Juliana van Sioibergiaan Op de slotavond van dansschool Guus en Renée van der Lub be danste ook het toppaar Diana Molenkamp en Wilco v.d. Vij ver. (Foto: Dansshool Van der Lubbe). De nu in Wageningen wonende oud-Waddinxvener heeft het in middels na de avonturen in het hoge noorden van Schotland in elk geval een beetje warmer ge kregen. Jos Sluys en Tini Loots ma doken de laatste week veelvul dig onder bij de Azoren. ”We hebben veel aanwijzingen gevon den voor Atlantis op deze eilan den. En de sfeer hier is zo bijzon der, er móet wel iets meer aan de hand zijn”. Misschien heeft het Caballero Reis om de Wereld-team ook op de Azoren nog steeds niet het be staan van Atlantis kunnen aanto nen, maar het eiland Sao Miguel was voor Jos Sluys en Tini Loots ma in ieder geval een ’paradijselij ke’ plaats. Zo werden ze tot hun grote ver rassing op het vliegveld opge wacht door vijf meiden van de plaatselijke duikclub. Weliswaar hadden ze een tijdje geleden con tact met de duikclub opgenomen, maar de overwachte gastvrijheid waarmee het team van Caballero Reis om de Wereld ontvangen werd, was op z’n minst hartver warmend. ”Ze hebben ons de hele week onderdak gegeven en met alles geholpen. Echt fantastisch”. Sao Miguel is een eiland dat be staat uit twee vulkanen, gelegen in een seismologisch actief ge bied. Waarschijnlijk zijn de Azo ren daarom vaak aangewezen als de laatste resten van het legenda rische verzonken eiland Atlantis. Bovendien verdwijnen en verrij zen er nog steeds kleine eilandjes in de buurt van de Azoren als ge volg van vulkanische activiteit van de oceaanbodem. Sommige bewoners van de Azo ren beweren ook dat een eiland voor de kust na jaren soms plotse ling weer boven water komt om vervolgens weer even plotseling te verdwijnen. Niet alleen die natuurverschijnse len brengen Jos en Tini op hun speurtocht naar Atlantis vanzelf- Sl/v Wi W y Oud-Waddinxvener Jos Sluys zit met zijn teamgenote Tini Lootsma als één van de vijf teams in een drakenboot om na het P startschot vanaf het VOC-schip bij het Scheepvaartmuseum in Amsterdam de eerste honderd meter voor Caballero’s Reis om de Wereld af te leggen. (Foto: Caballero). De uiteindelijk winnaars zijn ge worden: Bij de mini’s:Enkelspel: 1. Yoran Verschoor, 2. Annemieke Elsholz. Dubbelspel: 1. Stefan Gomes/Yoran Verschoor, 2. An nemieke Elsholz/Sandra-Lucia Francoulon. Bij de spelers van de woensdag- middagcompetitie: Meisjes enkel: 1. Maria-Jose Vasquez Quiroz, 2. Sabrina Evers, Jongens enkel: 1. Walter Priovano, 2. Max Loo mans, Meisjes dubbel: 1. Maria- Jose Vasquez Quirz/Karlijn Jo- ling, 2. Climmy Kloosterman/Jakomien Prevosth, Jongens dubbel: 1. Michiel Duenk/Jeroen Joling, 2. Vincent Doeleman/Walter Pirovano. Spelers van de zaterdagcompeti- tie: Poule 2, Meisjes enkel: 1. Marjolein den Hertog, 2. Maaike Sikkel, Jongens enkel: 1. Norbert Evers, 2. Jeroen Joling. Poule 1, Meisjes enkel: 1. Evelien Terpstra, 2. Marieke Kok, Jon gens enkel: 1. Casper Knieriem, 2. Gerrit-Jan van Heemst, Meis jes dubbel: 1. Marieke Kok/Stephenie Kok, 2. Evelien Terpstra/Paulien Knieriem, Jon gens dubbel: 1. Timo ter Meer/Victor Boere, 2. Roelof Tetteroo/Martijn Lok. En dan de groep van zondagspe- lers: Meisjes enkel: 1. Jacqueline Poot, 2. Ingrid Boere, Jongens en kel: 1. Egon ter Morshuizen, 2. Ralph Zijderhand, Meisjes dub bel: 1. Verbakel Angelique Sluis, 2. SLECHTS 300 STUKS. GETINT GLAS. WADDINXVEEN - De afgelopen weken is bij tennisvereniging Waddinxveen op het tennispark De Woerd aan de Alberdingk Thijmlaan wederom hevig strijd geleverd om de kampioenstitels voor de jeugd. De wisselbekers voor de clubkampioenen 1992 gaan voor een jaar naar Jacqueline Poot en Egon ter Morshui zen. Hoewel het tijdens deze weken niet geheel droog is gebleven, hoefde de wedstrijdleiding niet, zoals vorig jaar het geval was, drastisch in te grijpen in het te verspelen programma. Slechts op twee wedstrijddagen moesten partijen vanwege de re gen vervallen. De overige dagen kon er onder prima weersomstan digheden strijd worden geleverd. Gedurende het gehele tournooi, maar zeker in de weekeinden, was er over belangstelling niet te kla gen. Gelukkig was het niveau van de wedstrijden zodanig dat er voor het publiek iets viel te genie ten. Enerverende partijen van soms drie uur waren geen uitzon dering. De deelnemers waren ingedeeld in poules van maximaal vier spe lers, zodat meerdere keren moest worden gespeeld. De poules wa ren zodanig ingedeeld, dat naar verwachting de sterkste spelers/sters door zouden gaan naar de finale-ronden. Echter, een aantal deelnemers was het hier duidelijk niet mee eens en zorgde voor uitschakeling van menige favoriet. Zo moesten Stephanie Kok en Paulien Knie riem (de laatste pas na een drie uur durend gevecht) het onderspit delven tegen Evelien Terpstra, die hierdoor in de finale tegenover Marieke Kok kwam te staan. Ook voor Danielle ter Morshuizen liep het niet af zoals zij had ver wacht. Was zij vorig jaar nog goed voor twee fïnale-plaatsen, dit jaar moest zij in de halve finale haar meerdere erkennen in een ontketende Maaike Sikkel. Bij de jongens moesten Timo ter Meer, Michael Westerink en Emile Buring het onderspit del ven tegen een niet-competitiespe- ler. Gerrit-Jan van Heemst troef de hen af en veroverde een plaats in de halve finale. Ook Ralph Zijderhand, vorig jaar nog finalist, kwam overwachts een veel sterkere Casper Knieriem te gen. Casper, het laatste jeugdlid, wilde er waarschijnlijk alles aan doen om zijn laatste kans op een jeugdtitel te verzilveren. Al vroeg in het tournooi liet hij in twee sets Ralph verslagen achter op het gravel. Zestig stadsbussen WADDINXVEEN - De 60 12- meterbussen, die Volvo Bedrijfs wagens met Berkhof Heerenveen BV gaat leveren aan de RET in Rotterdam (een order waarmee 20 miljoen gulden is gemoeid), zijn voorzien van een zeer milieu vriendelijke aandrijflijn. Aangedreven worden de nieuwe bussen door een Volvo THD103KF dieselmotor, die een vermogen levert van 180 kW (245 PF) en een hoogste koppel van 1050 Nm. Opvallend detail van deze motor is dat hij als een van de eerste autobusmotoren is uitge rust met Electronic Diesel Con trol (EDC), die een bijzonder nauwkeurige regeling van de brandstofinspuiting mogelijk maakt. Effecten daarvan zijn on der meer een gunstig brandstof verbruik en een stringente beper king van de uitstoot van milieu onvriendelijke stoffen. Deze mo tor voldoet royaal aan de strenge Euro-l-milieu-eisen die in de loop van 1993 van kracht worden. In deelgebieden van de emissie-uit- stoot voldoet de motor zelfs al aan de eisen die zijn vastgelegd in de Euronorm 2 die in de loop van 1985-1986 van kracht werden. Een voorbeeld daarvan is de NOx waarde, Euronorm 2 schrijft Nox voor, de THD 103 KF motor le vert circa 6,3 Nox en is daarmee de ’schoonste’ in serie geprodu ceerde dieselmotor van dit mo ment. De aandrijflijn bestaat verder uit een volautomatische ZF versnel lingsbak van het type 4HP500 EST 18 en een eigen Volvo achter as. Op advies van het NIA, dat in opdracht van de RET een ergono misch onderzoek uitvoerde naar de bestuurderscabine, zijn er wat kleine wijzigingen aangebracht aan de positie van de pedalen en aan de verstelbaarheid van de stuurkolom. Ook voor het B10B chassis geldt, net als voor alle overige Volvo chassis, dat deze bus zowel de passagiers als de chauffeus een optimaal comfort biedt. Een door slaggevende rol daarin speelt de eigen Volvo luchtvering, die wordt toegepast op de voor- en de achteras. Verder hebben de nieu we Rotterdamse bussen een bij zonder lage instap en vloer, ter wijl die vloer bovendien groten deel vlak is. Cababellero Reis om de Wereld is een jaarlijks terugkerend evene ment waarvoor iedere Nederlan ders van 18 jaar en ouder zich sa men met een teamgenoot kan in schrijven via een inschrijfformu lier. Van de kandidaat-deelnemers wordt niet alleen verlangd dat zij een teamgenoot zoeken, maar dat zij tevens een thema bepalen voor hun reis. Daarnaast moeten zij be knopt aangeven hoe zij hun reis plan denken in te vullen. Uit het aantal binnengekomen in zendingen selecteert de jury 150 teams, aan wie wordt gevraagd een globaal reisplan te maken. De teams moeten bij het maken van het reisplan rekening houden met een aantal criteria: de reis moet binnen 30 dagen worden uitge voerd; aan reis- en verblijfkosten mag niet meer worden uitgegeven dan ƒ8.000,- per persoon en uit voering van een opdracht op een dan nog te bepalen plaats in de wereld door alle deelnemers. De binnengekomen reisplannen worden door de jury vervolgens 1 en crea tieve invulling. Daarnaast vinden er kennismakingsgesprekken plaats met de 150 teams. Hierna kiest de jury 25 teams uit die doorgaan naar de laatste ron de: het selectieweekend. Dit weekend is gegoten in de vorm van een ’mini’ reis om de wereld, waarbij de teams hun reisplan kunnen verdedigen en kunnen la ten zien dat zij weten wat er in de wereld te koop is. Aan het einde van het selectieweekend wijst de jury de uiteindelijke deelnemers aan. De deelnemers vertrekken in mei uit Amsterdam. Tijdens de reis worden zij begeleid vanuit het Pers- en Coördinatiecentrum van Caballero. Daarnaast zijn zij we kelijks te beluisteren in het speci ale Caballero Reis om de Wereld- item van het programma ’Ook Goeie Morgen’ van Veronia. Voor de terugkeer in juni berei den de teams een spectaculaire fi nish voor, die tevens wordt beoor deeld door de jury. Op de finish- GOUDA - Afgelopen dinsdag was in het Zuidhollands Verzetsmuse um (Turfmarkt 30 te Gouda) de opening van de tentoonstelling ’’Turkije en Nederland gezien door kinderogen”. Bij de opening werd gesproken door prof.dr. J. Pool, gedeputeer de van de provincie Zuid-Holland. Mevrouw Marie Wijk, samenstel ster van de tentoonstelling, vertel de over het ontstaan en het doel ervan. De opening werd verricht door een aantal van de kinderen waar mevrouw Wijk mee werkt. De ex positie, die bestaat uit 25 tekenin gen, is in het Zuidhollands Ver zetsmuseum te zien tot en met 2 augustus 1992. Marie Wijk heeft in Arnhem ge werkt als onderwijzeres en kreeg te maken met de opvang van an derstalige kinderen uit Turkije die nog geen Nederlands kenden. Om hen te kunnen begrijpen liet zij kinderen tekenen over hun land en tekende zij zelf om die kinderen dingen uit te leggen. Ook Nederlandse kinderen liet zij tekenen. Het bleek een erg goede manier te zijn om de spanning tussen de verschillende culturen, ontstaan door te weinig kennis over elkaar, te verminderen. De eerste tekeningen zijn in 1982 gemaakt. In 1991 is daarvan het eerste boek uitgegeven: ’’Turkije gezien door kinderogen” en later ’’Nederland gezien door kinder ogen”. Het uitgeven van de boe ken was door de hoge kosten moeilijk te realiseren. Dankzij het oprichten van de Stichting Interculturele Kinder boeken is het toch mogelijk ge worden en kunnen de boeken nu voor de prijs van ƒ25,- verkocht worden. Marie Wijk is erg blij met dit ini tiatief en kan zodoende doorgaan met het gestalte geven aan haar ideaal: Beginnen bij heel jonge kinderen om discriminatie te voorkomen door hen het verschil tussen culturen te leren begrijpen. Haar uitgangspunt is: Vrede be gint bij kinderen. De boeken zijn prentenboeken, er is.xen begeleidende tekst voor ou dere kinderen, ouders en leer krachten. Ook is er een trefwoor denlijst. Ze zijn te koop bij de boekhandel of bij uitgeverij Edu- Actief te Meppel. Op dit moment is Marie Wijk be zig met een derde boek: ’’Marok ko gezien door kinderogen”, daar na wil zij doorgaan met andere landen en talen om zoveel moge lijk kinderen vertrouwd te maken met verschillende culturen. Liefst zou zij zien dat op elke school een serie van de boeken te vinden is. Ook voor de buiten landse kinderen die in Nederland geboren zijn vindt zij de boeken belangrijk om op de hoogte te blijven van hun eigen cultuur, waarvan zij vaak vervreemd zijn. Wie de tentoonstelling wil bekij ken is van harte welkom in het Zuidhollands Verzetsmuseum. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag 10.00-17.00 uur, za terdag en zondag 12.00-17.00 uur. De oud-Waddinxvener Jos Sluys van de Zuidelijke Dwarsweg en zijn teamgenote Tini Loots ma nemen deel aan Caballero’s Reis om de Wereld met elk achtduizend gulden op zak. (Foto: Caballero). AANBOD ZOiANG DE VOORRAAD STREKT WIJZIGINGEN VOORBEHOUDEN k T-W-tI dea*r vOOr Peu9e°l P^sonen- en tVECC bedn^swagens ,=r Zijde 450 Boskoop TeL 01727-15111 sprekend op de Azoren. Ook doen getoetst op haalbaarheid er velen verhalen en legenden de ronde, die allemaal verwijzen naar het verzonken Atlantis. Jos Sluys: ”Eén van die legenden speelt zich af om een groot kra- termeer, dat voor de helft diep blauw en voor de andere helft groen is. Daar zijn we natuurlijk gaan kijken. Prachtig. Ook zijn we meteen stenen gaan zoeken. Plato heeft namelijk geschreven dat Atlantis uit witte, rode en zwarte steensoorten bestond. En die hebben we ook allemaal op die eerste dag gevonden”. Maar toen het Caballero Reis om de Wereld-team met de bewoners van het eiland over hun vondsten praatten, vonden ze weinig steun voor hun theorieën over Atlantis. Tini Lootsma: ’’Iedereen hier kent de mooiste verhalen en my then, en ze vertellen die graag, maar niemand gelooft er eigenlijk in. Maar dat heeft ons niet ont moedigd, hoor. Er zijn zoveel vreemde natuurverschijnselen, zo als onheilspellend borrelende hete bronnen, aan alle kanten rommelt en stoomt het, de wetenschappers verwachten binnenkort ook weer een ’big-bang’, kortom, we kregen echt een Atlantis-gevoel. En de sfeer op het eiland is zo bijzon der, er móet wel iets meer aan de hand zijn”. Om zoveel mogelijk in korte tijd te kunnen zien, hadden en Jos en Tini wel behoefte aan een auto. Toen er een autoverhuurbedrijf bleek te bestaan onder de naam ’Auto Atlantis’, kreeg Jos een lu mineus idee. Brutaal stapte hij naar de eige naar toe en vertelde men over hun speurtocht naar Atlantis. Tini: ”Ik snap niet hoe Jos het durfde, maar mooi dat we drie da gen gratis in een peperdure jeep hebben rondgereden. En geheel in stijl: op de zijkant van de jeep stond met grote letters ’Atlantis’ geschreven. Echt te gek. Natuurlijk hebben ze, samen met kennismakingsgesprekken ■X ,7

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 21