Nationale schaaktitel De Schaakmat Huizen in augustus bewoond VAKANTIEBEZORGERS 01728-9798 HAZERSWOUDE-DORP Woensdagmiddag team wint titel Vijftien mille voor ’’Sophia” Bert van der Helm vervangt Hans Linge ZEVENHUIZEN - Het bestuur van de Zevenhuizense tafeltennis vereniging ZTTC en trainer Hans Linge hebben na zorgvuldig over leg besloten om de samenwerking volgend seizoen niet te continue ren. Uitbreiding Van der Linde HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Rijn en Gouwe Scholingsdag Arbeidsbureau Marcella Meskers in Zevenhuizen Kerkdienst >3 Jongste spelers van Nederland in AF-centrum UITSTEKENDE VERDIENSTEN VAKANTIEBEZORGERS/STERS in Waddinxveen GLASBEEK Perstournooi jeu de boules 1 1 FOCWf is op zoek naar is op zoek naar Interesse? Bel dan uitstekende verdienste! (m/v) minimum leeftijd 15 jaar AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! Bel voor informatie: 01828-18950 in de plaats Feestmiddag Pagina 27 Woensdag 17 juni 1992 Weekblad voor Waddinxveen de Alberdingk Thijm- 'de Sniep" speelde. (Foto: Voetbalvereniging -1 Van der Linde BV heeft vestigin gen aan de Dorpstraat en aan de Passage in Waddinxveen en in Boskoop. Bij FOCWA garantiebedrijf Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRIJF Bel voor meer informatie: 0 8 5 - 5 7 5 6 0 7 £pbna BEROEPSOPLEIDINGEN IX TECHXIEK. ECONOMIE EX ISFORMATICA PBNA. Postbus 9053, 6800 GS Arnhem Zij ondervonden ook dit maal wei nig tegenstand en wonnen weder om met 12-0. Hierna moesten zij direct doorspelen tegen Meer kerk. Dit was tevens de beslissen de partij voor het kampioenschap van de regio in hun categorie t/m l O jaar. Ook ditmaal ging het ze heel ge makkelijk af. Nadat ze ieder met hun enkelspel twee punten be haalden en dus van de 8 maximaal te behalen 12 punten binnen had den, werden de dubbels maar ach terwege gelaten, dus wonnen ze weer met 12-0. Ze kregen van hun tegenstander bloemen en felicitaties aangebo den en van de KNLTB hun wel verdiende medaille en het bijbe horende diploma. Bij thuiskomst op het park, waar het nog een gezellige drukte was in verband met de clubkampioen- schappen voor de jeugd, werden ze met applaus binnen gehaald. Na een hapje, drankje en een lek kere puntzak snoep gingen ze vol daan huiswaarts. Fantastisch, om zo overtuigend kampioen te wor den, dat belooft wat voor de toe komst. Voor de huizenbouw in dit deel van Waddinxveen sloeg burge meester C.M. van der Linden op 12 december vorig jaar de eerste paal. Van de 82 in aanbouw zijnde wo ningen zijn er in opdracht van SSW 16 in de sociale huursector neergezet (12 eengezinswoningen en 4 seniorwoningen). De overige 66 woningen zijn koopwoningen, die door De Pater Makelaardij BV worden verkocht in opdracht van het Woerdense bouwbedrijf Verenigde Bouwbe drijven Van der Heijden BV. Het grootste gedeelte van deze koop woningen is al verkocht. De huur van de SSW-eengezins- woningen zal volgens voorlopige berekeningen 686 gulden per maand gaan bedragen en voor de seniorwoningen 605 gulden per maand. Voor de uitbreiding werd het woonhuis van C. v.d. Linde ge- Om 12.00 uur werd op deze zon nige zaterdag gestart met voor- wedstrijden van de meisjes- en jongens-jeugd van Waddinxveen. Een drietal wedstrijden werd ge speeld. Hieruit bleek dat Waddinxveen over vele talentjes beschikt. Met groot enthousiasme en veel inzet werden voor veel publiek de wed strijden gespeeld. Daarna vond de benefietwedstrijd plaats. Het Veronica-team was sa mengesteld uit ex-profvoetballers, zangers, acteurs en Veronica-me- dewerkers. Het elftal bestond uit Bas van Noortwijk, Wim Meut- stege, Fred André, Oscar Harris, Aristakis, Lion O’Neil, Pierre van Dam, Justian, Bas Voets en Peter Lusse. Voor de aftrap zorgden de heer Thissen van de Stichting Fonds werving van het Sophia Kinder ziekenhuis en de pupil van de week Kevin van Leeuwen. Er werd echter geen revanche ge nomen voor de vorige wedstrijd (7-3 voor Veronica); weer ging de winst naar Veronica. Het werd 6-2 met doelpunten van Bas van Noortwijk en Fred André voor Veronica: voor het Sophia-team scoorden Willem Dekker en Dick Hoogendoorn. Na afloop van deze wedstrijd werd een feestmiddag gestart, waarbij het op het trainingsveld opgebouwde podium centraal stond. Onder het genot van een hapje (van de Indische eetkraam en de barbecue) en een drankje (van de buiten-bar en de McDonald’s stand) kon men de volgende ar tiesten zien optreden de clown Ronald McDonald, de Hawiaanse dansgroep Tempo Doeloe, de band Saxomatic en de zangers Li on O’Neil, Pierre van Dam en Os car Harris. Tussen de optredens door werden door de zanger Aristakis de hoofdprijzen van de Sophia-loterij getrokken. De totale opbrengst van deze dag werving Sophia Kinderziekenhuis. De uitslag van de loterij is als volgt: kleurentelevisie 3601, boor machine 2417, litho 2852, op blaasboot 4906, walk-man 4422, walk-man 3000, walk-man 4374, diplomaten-koffer 2179, zilveren serveerschaal 5325, luchtbed 4176. Deze en alle overige 92 prijzen zullen aan de winnaars persoonlijk worden overhandigd. De voetballers van Waddinxveen temidden van de artiesten van het Veronica-elftal, zoals dat zaterdagmiddag succesvol in het sportpark Waddinxveen). Woninginrichter en textielspecialist H. van der Linde met zijn zoon C. van der Linde voor de te realiseren uitbreiding en nieuwbouw aan de Dorpstraat. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). horeca en tuinbouw. Tot grote tevredenheid van het Arbeidsbureau brachten ruim 325 mensen een bezoek aan de scho lingsdag om zich te laten informe ren over de opleidingsmogelijkhe den, cursuskosten, kinderopvang, reiskosten, studiebegeleiding en solicitatietraining. Het scholingsprogramma voor werkzoekenden kan worden opge vraagd bij het Arbeidsbureau, tel. 01820-69300. werd gemaakt door Thomas Wil- lemse, hij bleef ongeslagen. Si mon den Uijl van DSC (10 jaar) bleef ook ongeslagen, maar DSC was de eerste ronde vrij geweest. Op bord 2 behaalden Paul Hen driks (10 jaar) van D4 uit Ooster- hout en Marijn Visschedijk de meeste punten. Zij moesten elk een keer een remise toestaan. Katrien Ploegmakers (10 jaar) van de SC Mierlo bleef als enige ongeslagen op bord 3. Gert Jan Smid deed goede zaken voor de Schaakmat door op bord 4 alle partijen winnend af te sluiten. Jammer dat de fotografen te druk bezet waren om de prijsuitreiking met burgemeester C.M. van der Linden voor het nageslacht te ver eeuwigen. Voor volgend jaar heeft WSV de Rotterdamse Schaakbond aange boden weer het kampioenschap te organiseren. De RSB kan terug zien op een voortreffelijke schaak- dag voor de jongste spelers in Ne derland. ZEVENHUIZEN - Bij de tennis vereniging Zevenhuizen is vrijdag 19 juni te gast de bekende tennis ster Marcella Meskers. Zij zal die dag de jeugd trainen. Haar komst is een onderdeel van het jaarlijkse CD-Perdijk Make- laardij-toumooi van 13 tot en met 21 juni. De prijsuitreiking is zon dag 21 juni door Gerard Perdijk. WADDINXVEEN - In het Anne Frank-centrum is het E-club- yiertal van De Schaakmat uit Apeldoorn zaterdag 13 juni Ne derlands kampioen geworden. In een spannende finale werd eerst concurrent Promotie (Zoetermeer) en in een volgende ron de Op Eigen Wieken (Leiden) met 3-1 verslagen. Burgemeester C.M. van der Linden huldigde na afloop van het kampioenschap de Apeldoornse spelers Janko Gorter (10 jaar), Martijn Vissche dijk (9 jaar), Maarten Beekhuis (9 jaar) en Gert Jan Smit (10 jaar). Hij stelde vast dat WSV 8e man was geworden en Moer- kapelle 15e. Om 10.45 uur opende voorzitter Menno Ploeger van de Rotter damse Schaakbond het Neder lands Jeugd Club Kampioenschap E-categorie 1992 door de eerste zet te doen aan de borden van het WSV-jeugdteam. In z’n openingswoord had de RSB-voorzitter gememoreerd aan vroegere activiteiten van de Wad- dinxveense Schaakvereniging WSV op nationaal niveau. Hij was zeer verheugd dat er op nieuw in het gastvrije Waddinx veen een schaakevenement van importantie ging plaatsvinden. De jongste schaakgeneratie van de KSNB, de E-categorie is voor spelers t/m 10 jaar, krijgt nu na het persoonlijk landskampioen schap ook een traditioneel club- viertallen kampioenschap. De regionale schaakbonden had den in totaal 25 teams afgevaar digd, die uit voorronden geselec teerd waren. Per schaakbond kon den 3 E-teams worden ingeschre ven. Het kampioenschap werd ge speeld volgens het Zwitsers Sys teem. Er werden 5 ronden afge werkt met een bedenktijd van 25 min. per speler per partij. Om precies 11.00 uur gaf organi sator W. v.d. Hoek in het Anne Frank-centrum het startsein voor de eerste ronde. Er werd direct fel van leer getrokken en ontspon er een spannende strijd op de 64 velden. Na de derde ronde hadden de kanshebbers zich in de top van de ranglijst genesteld. Dat het team van De Schaakmat hoge ogen zou gaan gooien werd duidelijk na de overwinning op het sterke Promo tie uit Zoetermeer. Andere kans hebbers voor de titel waren O&O uit Kampen, het Leidse Op Eigen GOUDA - Wethouder mr. J. Warners van de gemeente Gouda heeft het scholingsprogramma 1992/93 van het Arbeidsbureau Gouda overhandigd aan de heer H. Vat, hoofd afdeling Perso neelszaken van Unichema. Dit gebeurde ter gelegenheid van de scholingsdag van het Gouds Arbeidsbureau, waar diverse op leidingsinstituten uit de Rijn streek hun cursusaanbod presen teerden. De cursussen zijn bestemd voor werkzoekenden, die door het vol gen van een van deze opleidingen de kans op een betaalde baan aan zienlijk kunnen vergroten. Het opleidingenpakket is gericht op diverse sectoren: detailhandel, ge sloopt, nadat hij verderop in de Dorpstraat een woning heeft kun nen betrekken. Naast het winkel pand komt over twee lagen een pand van in totaal 750 vierkanter bedrijfsvloeroppervlakte gereali seerd. Hoewel de bouwgrond de bestem ming ’’woondoeleiden en kanto ren” heeft de gemeente met ple zier toestemming gegeven tot uit breiding van Van der Linde BV. Dat de goothoogte wordt over schreden isd met kennisgeving aangenomen. WADDINXVEEN - Het is al goed te zien hoe het woonwijkje bij de Apollolaan en de Mercuri- usweg bij de St. Victorwijk in Waddinxveen-Zuid gaat worden. In augustus zullen de eerste wo ningen in dit ”A3-gebied” (ge noemd naar een rijksweg die niet is doorgegaan) bewoond kunnen worden, zo heeft de woningbouw vereniging SSW onlangs laten we ten. Belangrijkste reden voor deze be slissing is dat trainer Hans Linge het afgelopen seizoen zeer ongere geld aanwezig kon zijn om de trainingen te leiden in verband met zeer drukke persoonlijke om standigheden. Daarbij kwakkelde Hans ook nog eens met zijn gezondheid waar door helaas regelmatig verzaakt moest worden. De zeer gewaar deerde trainer kon wat betreft de toekomst echter ook niet de ga rantie geven dat hij altijd present zou zijn. Aangezien het bestuur van ZTTC die garantie wil dat de leden, zo wel de junioren als de senioren op de vaste trainingsavond begeleid kunnen worden, werd de samen werking door club en trainer verbroken. ZTTC betreurt die beslissing, aangezien het Hans Linge heeft leren kennen als een zeer begaafd vakman met veel sympathie voor de vereniging. Hans Linge werd in zijn pogingen om bij ZTTC iets moois op te bouwen dusdanig belemmerd, dat ook hijzelf goed begreep dat door kwakkelen op deze manier teveel onrust zou veroorzaken bij de le den en ook de ouders van de juni oren. ZTTC zou ZTTC niet zijn als er niet een trainer van zeer hoog ni veau gestrikt zou worden. Dat de rentree van Bert van der Helm na 1 jaar alweer zou plaats vinden, had waarschijnlijk niemand ver wacht. Ook de Amstelvener zelf niet. Die afzegging van Bert van der Helm een jaar geleden voor de functie als trainer had alles te ma- ALPHEN AAN DEN RIJN - Zondagavond 21 juni om half ze ven zal er door de Baptistenge meente Alphen aan den Rijn een bijzondere dienst worden gehou den in de Triomfaterkapel aan de Molenwerfstraat in Alphen aan den Rijn. In deze dienst met ds. H.G. Koekkoek zal ook muzikale mede werking worden verleend door het grote koor The Revival Singers ken met de situatie bij landskam pioen Tempo Team. Tempo Team leverde 4 Olympische kandidaten, waarvan Bettine Vriesekoop daad werkelijk zal deelnemen aan de Spelen. Bert van der Helm: ’’Niet voor zien was het faillisement van de sponsor, waardoor er een nogal bewogen jaar ontstond. Hoe kon ik de groep bij elkaar en gemoti veerd houden? Tijdens de Neder landse kampioenschappen werden 5 titels behaald. Ons dames-team gaat op 13 juni de finale spelen van de Europa-cup en het heren team speelde tot tweemaal toe de finale van de play-offs om het kampioenschap. Dus hulde aan deze spelersgroep, maar intensief en inspannend is het zeker ge weest”. Zoals voorgaande jaren zou het aantrekken van een trainer van zo’n kaliber beslist onmogelijk zijn zonder de steun van de spon sors van ZTTC: Perdijk Make laardij, Kunststofdrukkerij Phaff en het Truckcenter. Van der Helm heeft de voorgaan de jaren altijd met zeer veel ple zier in Zevenhuizen gewerkt, van daar dat hij weer deze uitdaging aan is gegaan. Hij stelt voor zichzelf de volgen de uitgangspunten: 1) Continuteit van de trainingen, 2) Plezier in de trainingen terug brengen (dus ook in de wedstrijden), 3. ZTTC op een hoger niveau brengen, 4) Aanwas van jeugd en seniorleden en het laten terugkeren van ’verlo ren’ leden. ”Als iedereen vanaf augustus weer massaal z’n schouders er on der zet, dan moet het mogelijk zijn weer een bloeiende vereni ging op te bouwen. Dit kan alleen in goede samenwerking tussen le den, bestuur, sponsors en trainer. En van die goede samenwerking ben ik overtuigd, vandaar mijn te rugkeer”! WADDINXVEEN - Van der Linde BV (textiel en woningin richting) aan de Dorpstraat is be gonnen met het realiseren van een forse uitbreiding van de winkel en de showroom aan de Dorpstraat. Het door ir. J.L. Roggeveen ge maakte bouwplan, dat de voorge vel vergroot en ook in. een acjiter- uitbouw voorziet, kreeg onlangs de goedkeuring van het gemeente bestuur. WADDINXVEEN - De zaterdag gehouden tweede Sophia-dag op het complex van de voetbalvereniging Waddinxveen is door ongeveer 1.000 mensen bezocht. De meeste aandacht trok na tuurlijk de wedstrijd die gepland stond voor 14.00 uur tussen de Waddinxveense Vrienden van het Sophia Kinderziekenhuis en het Veronica-team, maar ook voor het optreden van de clown Ronald McDonald was veel belangstelling. zal mede door de hulp van het Waddinxveense bedrijfsleven rond de 15 mille bedragen en wordt op korte termijn overge maakt naar de Stichting Fondsen- Uitgangspunt voor de gemeente is dat het Waddinxveense bedrijf al sinds 1915 probleemloos aan de Dorpstraat gevestigd, terwijl ge bruikers en eigenaren van omlig gende percelen ook nog geens met hun handtekening hebben ver klaard geen bezwaren te koeste ren tegen de nieuwe bouwplan nen. De woningbouw in het wijkje langs de Apollolaan en de Mercuriusweg vordert gestaag. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). Wieken en DSC uit Delft. Op Eigen Wieken was in de twee de ronde te sterk voor de Wad dinxveense jongens Stephan Kleinhoonte (10 jaar), Nathaniel DiPaola (8 jaar), Barry Loef (10 jaar) en Taco van Weert (8 jaar) en wonnen met 3-1 Na in de derde ronde nog van Rijswijk met 2,5-1,5 te verliezen, herstelden de Waddinxveners zich via En Passant uit Bunscho ten (3-1) en KDSC uit het verre Klazienaveen (3-1). WSV-E eindigde tenslotte op een prachtige 8e plaats met 6 match- punten, voor de andere RSB-se- lecties de Bongerd uit Capelle a/d IJssel, (13e plaats met 5 matchpunten), Moerkapelle (15e plaats, 5 matchpunten) en Spijke- nisse (18e plaats, 4 matchpunten). In de vierde ronde speelden de Schaakmat en Op Eigen Wieken tegen elkaar, terwijl O&O het tot dan hoog geplaatste SV Mierlo bestreed. Thomas Willemse (9 jaar), eerste bordspeler van Op Eigen Wieken, won het enige punt voor z’n team na hevige strijd met Janko Gorter. O&O wees met 3-1 Mierlo terug. In de 5e ronde ontmoetten de teams van Apeldoorn en Kampen elkaar, O&O verloor kansloos met 4-0. De Schaakmat dus ongesla gen kampioen. Intussen was Pro motie wel blijven winnen en eiste de tweede plaats op. Op Eigen Wieken (8 matchpunten) legde beslag op de derde plaats, een 0,5 bordpunt minder dan Promotie. Van het zware verlies van O&O in de laatste ronde profiteerde ook DSC (7 matchpunten, 13.5 bordpunten). O&O eindigde 5e (7 matchpunten, 13 bordpunten). De hoogste score aan bord een WADDINXVEEN - Vorige week woensdag 10 juni hebben twee teams van de tennisvereniging Waddinxveen gespeeld om het behalen van het kampioenschap van de regio Rotterdam. Na het spelen van de zeven competitiewedstrijden, die hen poule- winnaars maakte, moesten zij nu aantreden tegen andere poule- winnaars van de regio. Titelwinnaar werd het woensdagmiddag- team. Het gemengde team t/m 12 jaar bestond uit Sabrina Evers, Jako- mien Prevosth, Maurice Buring en invaller Erik Sikkel (Jeroen Jo- ling was op schoolkamp) en speel de op het eigen park samen met Meerkerk, Binnenmaas en RLTC. Door het niet kunnen meespelen van Jeroen begon het team helaas reeds met een achterstand van vier punten (de punten van de in vallende Erik telden conform de reglementen niet mee) op het team van Meerkerk. Bij de meisjes enkel was het heel spannend. Zowel bij Jakomien als Sabrina ging het een half uur ge heel gelijk op, maar na het luiden van de bel en het afspelen van de laatste game, ging het punt uitein delijk toch naar de tegenstander. Ook in de dubbel deden de Wad dinxveense meisjes het goed, maar de meisjes in Meerkerk wis ten ook hier de fel begeerde pun ten in de wacht te slepen. Bij Maurice ging het juist anders om. Tot aan de bel ging het gelijk op, maar na de bel mocht hij de eerste (en enige) twee punten op zijn naam brengen. Erik heeft ook prima gespeeld en zijn enkelspel gewonnen, maar he laas deze punten, evenals die van het dubbelspel dat hij samen met Maurice had gewonnen, gingen reglementair naar de tegenstan der. Na deze ronde moesten Meerkerk en Binnenmaas (winnaar van de andere wedstrijd) het tegen elkaar opnemen. Uiteindelijk werd Meerkerk met 10-2 winnaar en kunnen zij door naar de finale ronde. Bij de gemengde teams t/m 10 jaar, bestaande uit Karlijn Joling, Maria-Jose Vasquez Quiroz, Mi- chiel Duenk en Vincent Pelupessy liep zoals de gehele competitie op rolletjes. Zij hadden zes competitie-midda- gen gespeeld en op een keer na (een winst van 10-2) alles met 12-0 gewonnen. Zij moesten deze zonnige finaledag in Hoogvliet spelen en het in de eerste wed strijd tegen het gastteam opne- men- zondheidszorg, vervoer, techniek, 6A WADDINXVEEN- De jeu de boulesvereniging Waddinxveen houdt op vrijdag 26 juni weer het jaarlijkse perstournooi op het ter rein aan f laan. Deelname staat open voor alle functionarissen van persorganen. Per orgaan kunnen maximaal zes personen inschrijven. Gespeeld worden doublettes (twee tegen twee), waarbij gekoppeld wordt aan een lid van de jeu de boules vereniging. De wedstrijden vangen aan om 19.30 uur. Er worden drie wed strijden gespeeld, waarna een klassement wordt opgemaakt. Wedstrijdleider is Willem van Bockom Maas. Jeu de boules of de wedstrijdsoort petanque is één van de snelst groeiende sporten in Nederland. Binnen de NJBB, .waarbij Wad dinxveen is aangesloten, zijn ruim 10.000 leden actief. Deze regio kent verenigingen in Waddinxveen, Gouda, Alphen a/d Rijn, Woerden en Koudekerk a/d Rijn. Gouda en Waddinxveen hebben ruim honderd leden. Jeu de boules wordt veel in fami lieverband gespeeld. Ruim 40% van de leden zijn vrouwen. Wad dinxveen kent een groeiende jeugdafdeling die door een eigen trainer met een officiële opleiding worden getraind. In 1992 namen 39 leden van de vereniging deel aan de nationale competitie. ‘«*4'

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 27