Clubtitels bij Be Fair-tennis BCD-tournooi bij Waddinxveen Rowah-handbal was succesvol in Bergen Hegemonie van TOOS doorbroken De Sperwer Genoeglijke bridgedrive Bloemen voor ouders Harold van Beek bij R’damse sporters Flyers op weg naar jaar 2000 Antilope in Beverwijk Waddinxveen 5 jeu de boules naar 2e klasse Open dag kanovereniging ’t Schouwtje Benoeming PRAISE CONCERT WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE i Ml Pagina 31 Senioren Dames dubbel Allerkleinsten Middag Jeugd mixed 4 Woensdag 17 juni 1992 Weekblad voor Waddinxveen V r l WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag is in sporthal De Sniep in Waddinxveen de finale turncompetitie gehouden van de Re gio Gouda en Omstreken van de Koninklijke Nederlandse Gym nastiek Bond. De beste vier ploegen uit de regio in de verschil lende niveau’s hadden zich geplaatst voor deze finale, waarin de gehore brengen van liederen met een duidelijke tekst. Men heeft een vast combo met als instru menten: piano, drum, percussie, basgitaar en blazers. 1 1 f 1 1 1 Naast optredens in Nederland heeft de groep ook concerten ge geven in Duitsland en Hongarije en andere landen. De doelstelling is om te laten zien dat het geloof nog steeds een actuele zaak is en beslist niet iets, om je voor te schamen. WADDINXVEEN - Twee weken lang is er bij de tennisvereni ging Be Fair in het tennispark De Buitenhof aan de Sniepweg gestreden om de lagere en uiteindelijk de hoogste plaatsen op de club-ranglijst in de categorieën dubbel en mixed. Adrianne van Dijk met Remco Frerichs. Poule B: Titia Blom en Arnoud de Lange wonnen met 6-4/6-4 van Emmelien Spek en Robin An dringa, zoon van de oefenmeester van Be Fair. Poule C: eerste prijs voor Laura Rust met Michiel Geerling. Tweede prijs voor Reinier Hoede- maker met Britt Braan-Morris. Er werd bij de jeugd ook nog om de eerste en tweede plaats ge speeld in een verliezersronde. Mixed, poule A: Ans de Jong en Jan Nederhof namen het op tegen Adrie van Erk met zoon Edwin. Het uitstekende koppel van Erk won de eerste prijs met 6-4/6-4. Poule B: eerste prijs voor de he ren van Tol en van Tol, die met 6- 1/6-3 de tweede prijs lieten aan de heren Vos en Kooiman. Poule C: het koppel van Gooien en Mathu behaalde de eerste prijs na een moeilijke wedstrijd waarin de eerste set met 1-6 verloren ging aan de tweede prijs winnaars Versteeg en Rozendaal. Daarna werd het 6-3 en 6-1. Poule A: de bekende en ervaren dames Ellie van Tol en Nel Ver meulen van dames team 1 wonnen vlot met 6-1 en 6-3 van het jeug dige koppel Sigrid van Dijk en Joan den Boer die daarmede een zeer goede tweede plaats in deze poule bezetten. Poule B: Henny Joling en partner Nelly v.d. Velde bereikten de hoogste plaats met 6-3/6-2. Twee de prijs voor Henny v.d. Neut en Yvonne de Koekkoek. Poule C: de dames Kort en Schaaf verloren van de dames Houweling en de Jong. Setstan den 6-4/6-4. GOUDA - Zaterdagavond 20 juni zal het gospelkoor His Revelation op initiatief van de Evangelische Gemeente Parousia een praise concert geven in de aula van de Joh. Calvijnmavo aan de Winter dijk 10 in Gouda. De aanvang is 20.00 uur. De toegang is vrij en De jeugdcommissie van Be Fair iedereen is hartelijk welkom. Het jongerenkoor His Revelation - afkomstig uit Alphen a/d Rijn - Vermeldenswaard is ook, dat de allerkleinsten competitie spelende meisjes van Be Fair t/m 10 jaar die onlangs kampioen werden in hun poule, intussen gespeeld heb ben tegen een ander kampioens- team in district Rotterdam. Dat is het jeugdteam van TC Heer Jan. De Be Fair-meisjes wonnen 5 games en verloren er één. Ze zijn hierdoor districts-kampioen ge worden. Nogmaals hun namen: captain Monique Keuzenkamp, Kristin Alink, Kim Booden en Merel Scheurkogel. De voorzitter van de jeugd in het district Rotterdam kwam elk van hen een ’’gouden” medaille aan bieden, alsmede een oorkonde voor Be Fair. WADDINXVEEN - In aanwezig heid van atleten van Antilope werd vorige week donderdag 11 juni in Beverwijk het wereldre cord 4x800 meter voor veteranen III ruimschoots verbeterd. Het oude record stond met 10.09 minuut niet al te scherp. Willem Ravensbergen, Piet Mayor, Hein Zethof en Siem Herlaar liepen de 4x800 meter in een prachtige 9,33 minuut, waarmede het oude record met maar liefst 36 secon den werd overtroffen. Bram Lindhout van Antilope stond als reserve bij deze fantasti sche ploeg en hikt dus duidelijk tegen de Nederlandse top aan. Zelf liep hij een 3.000 meter in de zeer goede tijd van 11.11.07 minuut, wat hem een nieuw per soonlijk record opleverde. WADDINXVEEN - Onder toe ziend oog van voorzitter E. Over dam van het Waddinxveense Sportweekcomité speelden in Het Trefpunt 120 bridgers mee in het slotevenement van de Sportweek 1992. Ook dit jaar was de organisatie weer in handen van de bridgeclub Waddinxveen, die de paren naar vermoedelijke speelsterkte in 4 groepen had ingedeeld. In genoeglijke sfeer werden of 21 of 24 spellen gespeeld waarna on derstaande resultaten werden be reikt. Groep A: NZ: 1. Hrn Kypers- Schutte 61.91%, 2. Hrn. Hart- Knijf 51.19%, 3. Hm Moons-v. Duppen 50.60%, OW: 1. Hm Langerak-Wassenaar 61.31%, 2. Dms Hendriks-v. Hoorn 57.44%, 3. Echtp. Wegman 52.68%. Groep B: NZ: 1. Hrn d. Graaf- v.d. Zee 56.25%, 2. Dms. Sijt- hoff-Luiten 54.51%, 3. Echtp. de Boer 53.47%, OW: 1. Hm Huls- hof-Akkerhuis 69.05%, 2. Dms Moons-v.d. Loo 55.56%, 3. Mw v. Gaas-Hr Vloeiberghs 54.76%. Groep C: NZ: 1. Dms Verbakel-v. Dort 61.11%,2. Hm v. Dort-de Jong 53.17%, 3. Dms Hoedema- ker-Meyer 51.19%, OW: 1. Mw Aardweg-Hr Kool 61.11%, 2. Mw Lodder-Hr Knijff 58.73%, 3. Dms Lourens-de Wolff 53.97%. Groep D: NZ: 1. Mw Hart-Niels Hart 58.33%, 2 Dms Tuik-de Vries 58.33%, 3. Hm Anker 50.40%, OW: 1. Mw Meyers. Hr Olde Bijvank 63.10%, 2. Echtp. Berghout 56.35%, 3. Echtp. Broerders 53.17%. matig om echt mee te kunnen doen. Zeer goed deden de Flyers-passa- rellen (13-14 jaar) het dit jaar. De meisjes werden met minimaal ver schil net geen kampioen. De jongens van het eerste team werden onbetwist kampioen en die van het tweede eindigden ook in de top van hun competitie. Flyers-welpen (tot 12 jaar), last but not least, werden op magnifie ke wijze kampioen. Flyers zit dus in een best riante positie om voor uit te kijken. Tenslotte nog een laatste terug blik op het seizoen. Een aantal markante leden namen dit jaar af scheid. Vanwege verhuizingen zullen zij geen deel meer uitma ken van Flyers toekomst. Allereerst stopte Connie Captein. Zij speelde jaren in de hoogste teams. Verder nam Hugo Sijlaar afscheid, sinds 1981 was hij een van de meest markante Flyers en bovenal één van de beste spelers die ooit in Waddinxveen basket balde. Ook weg ging Marco Mak, ie mand die bij Flyers hoorde, alléén al omdat hij al vanaf 1974 bij Fly ers speelde en altijd in de hoogste teams. WADDINXVEEN - Onder de naam ’’Flyers op weg naar 2000” legde het bestuur van de Wad dinxveense basketbalvereniging Flyers haar leden een notitie over het lange-termijn beleid voor. Dit gebeurde op de algemene leden vergadering van woensdag 10 ju ni. Het doel van de notitie is te ko men tot een meer continue beleid dat steunt op betrokkenheid van de (volwassen) Flyersleden. Flyers heeft zich hierbij een aan tal doelen gesteld die al op de agenda van de komende 1 a 2 ja ren staan. Allereerst is er natuurlijk het bas ketbal zelf. Flyers stelt zich tot doel een grotere, goed begeleide jeugdgroep te vormen. Voor die jeugd èn de senioren moet Flyers een club worden waarin iedereen naar wens en ca paciteit kan spelen (op een gaan deweg steeds hoger niveau). Verder is Flyers het nodige van plan om het gebeuren rond het basketbal, waaronder het zeer be langrijke verenigingsleven, door meer leden dan tot nu toe te laten verzorgen. Hiertoe zullen een aantal nieuwe commissies in het leven worden WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Roye. Weersge steldheid: matige wind. Afstand 294 km. In concours 253 duiven. Gelost om 10.30 uur. Aankomst eerste duif 14.51 uur. Laatste duif 15.08 uur. Snelheid eerste duif 1114 m.p.m. Uitslagen: J. Toor 1, 6, 13, 26, 28, 31, 44, 53; J. Verbakel 2, 15, 19, 24, 32, 35, 47, 48; J. Troost 3, 56; R.A. van der Made 4, 7, 9, 12, 40, 41; H. Metselaar 5, 8, 10, 20, 21, 25, 30, 36, 60; M. Ver beek 11, 51; D.M. Degenhardt 14; A. Hofman 16, 37; N. Hoogerdijk 17, 18; J. Jansen Zn. 22, 29, 45, 53, 61; Comb. Wi- bo 23, 43; D. Heeren 27, 33; H. Vink 34, 58; M. Tollenaar Zn 38, 50; C.A. Bode 39, 43; D. Griffioen 42, 49, 52, 63; N. van Tol 46; E. van Beek 57, 59, 62. de andere toestellen gewerkt wat resulteerde in 30,65 punt, in ver gelijking met de andere ploegen goed voor een 2e plaats. Voor de wedstrijd kon deze uit slag niet veel meer betekenen, TOOS werd met 113,80 punt 4e tijdens de finale. De finale werd gewonnen door Thor voor Heres en Boskoop. In de einduitslag van de competi tie bleek Heres uit Bodegraven de beste te zijn. Zij gingen dan ook met de beker naar huis. TOOS werd in het totaalklassement 4e, wat op zich zelf voor deze jonge meisjes nog een goede prestatie. Misschien kunnen ze volgend jaar als ze wat ouder zijn wat meer punten verzamelen. In de middagwedstrijd was het de beurt voor de beste 4 verenigin gen uit de regio. Voor deze wed strijd hadden zich geplaatst met 15 wedstrijdpunten Velocitas Gouda en TOOS Waddinxveen, met respectievelijk 14 en 13 pun ten waren ook tot de finale door gedrongen TOOS Linschoten en DOS Schoonhoven. Het zou dus een spannende wedstrijd kunnen worden. De afgelopen zes jaar heeft TOOS altijd de finale en de eind strijd gewonnen maar de dames voelden de concurrentie nu heel dicht bij zich. TOOS begon bij de sprong, dit liep bij iedereen perfect en er werd beter als normaal gespron gen, dit leverde dan ook 39,85 punt op wat goed was voor een le plaats. TOOS was de wedstrijd goed begonnen. Het tweede toestel was de brug, hier moest het onderste uit de kast gehaald worden en iedereen moest dan ook een hele oefening goede oefeningen laten zien. Maar het liep toch wat slechter als ge moeten zodat hier 36,55 punt ge haald werden. Dit betekende dat TOOS het slechts op de brug had geturnd en veel punten hier heeft verloren. Op dit moment stond Velocitas ruim bovenaan en TOOS volgde als tweede. Bij de balk vielen er ’’maar” twee meisjes van TOOS ervan af, de rest had nog wel wat wankelingen maar bleven allemaal op de balk staan. De score die gehaald werd was 37,25 punt goed voor een tweede plaats. Het werd nu ook steeds duidelijker dat Velocitas uit Gou da de wedstrijd zou gaan winnen, de achterstand was voor TOOS te groot geworden. Het laatste toestel sloot voor TOOS de wedstrijd dramatisch af. Wendy Kerver sprong tijdens haar laatste sprongserie zo onge lukkig dat ze naar het ziekenhuis moest worden afgevoerd. De spanning zat er bij de andere meisjes dan ook goed in die nog hun oefeningen moesten laten zien. Toch sprongen de meisjes nog goed en draaide ze hun oefe ningen automatisch af. Maar het beetje elan dat de oefe ning daarna miste was natuurlijk te verklaren. Op de vloer werden 35,50 punt gehaald wat een 4e plaats betekende. De uitslag van de finale stond dan ook helemaal vast. Velocitas was voor iedereen een maatje te groot en won de finale met een voor sprong op TOOS van 7,35 pun ten. De turncompetitie werd dan ook gewonnen door Velocitas ge volgd door TOOS 1 De hegemonie van TOOS in de afgelopen zes jaren is dan ook overduidelijk doorbroken door Velocitas, maar misschien dat TOOS volgend jaar, onder leiding van de nieuwe keurploegtrainer Teus van Vliet weer een kans kan maken op de beker. Nu is ieder geval het seizoen besloten met een toch ook mooie tweede plaats. hegemonie van TOOS-Waddinxveen, dat tweede werd, werd doorbroken. De wedstrijd, georganiseerd door de Commissie Wedstrijdsport in samenwerking met de gastvereni- ging TOOS-Waddinxveen verliep in een goed tempo en over de pu blieke belangstelling viel niet te klagen. Voor deze wedstrijd hadden twee ploegen van TOOS zich weten te kwalificeren, ’s morgens moest TOOS 3 aantreden in niveau E en ’s middags moest TOOS 1 aantre den in het hoogste niveau, name lijk niveau C. TOOS 3 had zich voor deze finale als derde geplaatst met 12 wed strijdpunten en kon alleen nog strijden voor een derde of vierde plaats in de einduitslag. De ach terstand op nummer 1 en 2 was te groot geworden om deze op de fi nale nog goed te maken. De andere verenigingen die zich geplaatst hadden waren, 1. Bos koop 2, 2. Heres 2 uit Bodegraven en als 4e Thor Gouderak. TOOS moest het dus opnemen tegen Thor. De meisjes van TOOS moesten beginnen bij de lange mat, ze turnden allen een nette oefening maar in vergelijking met de ande re ploegen was het niveau van de oefeningen niet hoog genoeg en haalden ze dus 29,40 punt goed voor een 3e plaats. Het tweede toestel voor TOOS was de sprong. Hierbij sprongen Maaike Braat en Ivonne vd Vaart een mooie overslag die dan ook goed beloond werden. De andere meisjes sprongen overspreiden en die sprong werd dan ook minder beoordeeld. In totaal haalden de meisjes hier dan ook 26,40 punt, goed voor een 4e plaats. Tijdens de sprong liep Maaike nog wel een enkel blessure op en viel ze voor de rest van de wedstrijd uit. De ploeg moest nu verder met 4 meisjes. De brug was voor TOOS 3 het derde toestel van de finale, dit was het toestel waarbij het niet helemaal draaide. Of de meisjes vielen van de brug af of de oefe ning werd niet besloten met een goede afsprong, kortom het liep niet meer zo lekker binnen de TOOS-ploeg. Hier werd dan ook maar 27,35 punt gehaald, wat een 4e plaats betekende. Het laatste toestel was voor TOOS de balk. Dit toestel blijft altijd moeilijk als men zich reali seert dat de balk maar een breed te heeft van 10 cm. De meisjes moesten dan ook de balk een paar keer vroegtijdig verlaten. Ze bleven soms na een moeilijk onderdeel staan en na een simpel onderdeel vielen ze van de balk af. Maar toch werd hier beter als op BOSKOOP - In het kader van de Boskoopse Sportweek houdt kano vereniging ’t Schouwtje zaterdag 20 juni haar jaarlijkse open dag. Voor de eerste maal zal deze plaatsvinden op de verenigingslo- katie aan de Parklaan te Boskoop. Hoewel de nieuwbouw nog niet geheel voltooid is heeft men ac commodatie genoeg om gasten te ontvangen. De open dag is be doeld om kennis te maken met het kanovaren en de kanovereni ging- tweede helft sterker dan de Wad dinxveense formatie. Na een verdienstelijke 2-2-rust- stand eindigde de eerste wedstrijd in een 8-3 nederlaag. In de vol gende wedstrijden liet Rowah echter geen enkele punt meer lig gen. Tegen Vrone werd het na een 5-2 achterstand net in de allerlaatste minuut van de wedstrijd 5-6 voor Rowah. Twee fraaie strafworpen van Leo de Bruin en een prachti ge treffer in de laatste tellen van de wedstrijd van Ton Verkley te kenden voor de winst. Ook tegen Achilles uit Gorkum, die het afgelopen jaar in de com- petitiepoule bij Rowah speelde en het kampioenschap behaalde, presteerde Rowah sterk. Eigenlijk heel eenvoudig won Rowah deze wedstrijd met 8-5. Met name door de kansen goed te benutten en een hechte verdediging kwam Ro wah uiteindelijk op een overwach- te, maar zeer verdiende tweede plaats. De knapste prestatie van de dag was evenwel weggelegd voor de Rowah-jeugd. In een extra grote poule, wisten de Rowah-kids eveneens een prachtige tweede plaats te behalen. Rowah, dat op dit tournooi met een drietal nieuwe spelers uit kwam (Jelle Kolet, Kim van Stel en Jo-Anneke Keus), wisten twee wedstrijden te winnen, speelden twee keer gelijk en verloor alleen nipt van de uiteindelijke winnaar Geel-Zwart. Behalve de keurige tweede plaats, was het goed te zien hoeveel de jongste kategorie van Rowah in één jaar heeft geleerd. Het sa menspel tussen de jongens en meisjes ging heel goed en de doel punten kwamen vanzelf, waarbij iedereen kansen creëerde en bijna iedereen ook een of meer doel punten wist te scoren. Doordat Rowah in de laatste maanden weer een aantal nieuwe leden heeft mogen verwelkomen, is de kans groot dat volgend jaar weer meer jeugdteams kunnen worden samengesteld. ’Rowah hoopt inderdaad volgend jaar met een extra jeugdteam in de competitie te verschijnen. Om dat te kunnen bereiken hebben we nog maar enkele nieuwe leden tussen de 6 en 12 jaar nodig. Ik ben er zeker van dat die extra le den er nog wel bij komen. Zeker als ik zie hoeveel plezier alle kin deren aan deze sport beleven’, al dus tc-voorzitter Simon Krol. ’Voor alle kinderen, die op dit moment lid zijn, was Rowah na tuurlijk ook de eerste kennisma king met handbal. En je kunt zien dat die kennismaking zeer ge slaagd is geweest’. Maar ook voor de senioren - zowel dames als heren - zijn nog enkele plaatsen in de teams vrij. Voor ie dereen, die gezelligheid en sporti viteit wil combineren, zal bij Ro wah prima zich prima op zijn of haar plaats vinden. Voor meer in formatie 01828-15899 of 01828-14353. Wendy Kerver, die ongelukkig viel en naar het ziekenhuis moest, tijdens haar balkoefening. (Foto: Willem Jan Kerkho ven). WADDINXVEEN - Nu de landelijke- en districtscompetitie van de KNLTB weer achter de rug is, worden bij de tennisvere niging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan de mouwen weer opgestroopt om in toumooien de sportieve krachten te me ten. In alle districten van de KNLTB organiseren de tennisverenigingen toumooien. Alleen al in het dis trict Rotterdam is er vanaf begin juni geen week meer waarin geen tournooi gespeeld wordt. En dit gaat zo door het eind van het seizoen. Vele toumooien lopen tegelijkertijd. In dit drukke gebeuren organi seert, zoals ieder jaar, ook Wad dinxveen tennis een open BCD- tournooi. Op maandag 22 juni start het D- tournooi. Ondanks de overvloed aan toumooien was dit tournooi vóór de sluitingsdatum zodanig overtekend dat een kleine 50 in schrijvers teleurgesteld moesten worden. Maar ja, vol is vol. De finales van het D-toumooi vin den plaats op zondag 28 juni. Ge durende de hele week zorgt de evenementencommissie van de tennisvereniging voor gezellige activiteiten rond het tennisgebeu- ren. Vanzelfsprekend is tennisminnend publiek van harte welkom op deze dagen. Er worden 9 onderdelen ver speeld, waarbij de inschrijvers tot uit de verre omstreken komen. Het BC-toumooi zal verspeeld worden vanaf 29 juni tot en met 5 juli. Zoals bekend is Waddinx veen één van de weinige vereni gingen in de regio die een B-tour- nooi mogen organiseren. En hoewel er, absoluut gezien, veel minder B-spelers dan D- spe lers zijn dreigt ook dit tournooi volgeboekt te worden. Tot uiterlijk 23 juni worden nog inschrijvingen aangenomen, daar na gaan de boeken onherroepelijk dicht. Zaterdag 13 juni om 18.10 uur kon voorzitter Frans Eversteyn beginnen met de prijsuitreikin gen, ruim een uur later dan ge pland. Er moest vooral gewacht worden op de uitslag van de spannende partij bij jongens dubbel, poule A. Dat was een 3-setter op hoog niveau. De setstanden waren 6- 3/6-7Z7-6. Twee tie-breaks dus. De gelukkige winnaars zijn San der Frerichs met Bas van Leuven. Tweede prijs voor hun tegenstan ders René Jonkhere en Albert Hoedemaker. In poule B een eerste prijs voor Geert Verhoeff en Justin Schou ten, ook na een 3-setter met de standen 2-6/7-6/6-0. Tweede prijs voor Erik Schaaf en Wilfried de Jong. In poule C waren Floris Buné en Hugo van Bergeijk met 6-1/6-0 beter dan de tweede prijs win naars Michiel Geerling en Peter de Leede. Bij meisjes dubbel poule A was de eerste prijs voor Marjolijn v.d. Hoeven met Carolina Weymer. De tweede prijs ging naar Kirsten Schouten met Willemijn van Heel. In poule B wonnen Evie Wijnstok en Emmelien Spek met 6-4/6-0 van Merel Scheurkogel en Mo nique Keuzenkamp. Poule A: eerste prijs voor Mau reen Verwey met Sander Fre richs, eerder reeds genoemd bij jongens A. Tweede prijs voor geroepen. Kijkend naar de lange termijn, waarbij het jaar 2000 behalve een magische klank, een mooie ter mijn aangeeft, liggen de doelstel lingen van Flyers vooral op het gebied van het basketbal in het al gemeen. Basketbal moet groeien. Flyers wil hierbij in haar regio een grote rol spelen. In het jaar 2000 zullen de senio renselecties voor een belangrijk deel bestaan uit speelsters en spe lers, die het afgelopen jaar in de jongere jeugdteams zaten. Dit schept goede verwachtingen, want Flyers jeugd deed het dit jaar erg goed. Bij de kadetten (15-16 jaar) zetten de meisjes goede prestaties neer door in de sterkste klasse lekker mee te draaien. De jongens-kadetten deden het wat minder. Het teamspel was te WADDINXVEEN -In de mede zeggenschapsraad van de protes- tants-christeljke De Savomin Lohmanschool (Wingerd) is uit de oudergeleding benoemd me vrouw N. van Velde-Visser. Belangstellenden kunnen vanaf 11.00 uur terecht. Auto’s dienen geparkeerd te worden op de Park laan tegenover firma Mulder. Hierna kan men de bordjes volgen naar de lokatie. Er zullen verschillende type kano’s aanwezig zijn waar in geva ren kan worden. De kosten hier van zijn 1 gulden. Een bezoek aan de lokatie alsmede de informatie is gratis. De kanovereniging benadrukt dat kanovaren niet alleen een bezig heid is voor kinderen. Het is een recreatieve sport voor het hele ge zin. Met name het veiligheidsas pect staat bij ’t Schouwtje hoog in het vaandel. De enige eis die men stelt als iemand lid wil wor den van de vereniging en uiter aard ook wil gaan varen, is dat men goed moet kunnen zwem men. De vereniging kent een proeflid- maatschap van drie maanden. Dit kost dertig gulden. Tijdens deze periode kan men aan verenigings- tochten deelnemen met een ge huurde kano van de vereniging of een eigen kano. Wil men overgaan tot definitief lidmaatschap dan vervalt het inschrijfgeld. De maximale contributie voor een ge zin of samenlevings verband is 220 gulden per jaar. De leden dienen op termijn zelf voor hun eigen kano met toebeho ren te zorgen. Er bestaat een mo gelijkheid om deze te stallen in de berging van het clubhuis. De ver eniging is in het bezit van een boottrailer zodat ook leden zonder auto op de startplaats van een ka notocht kunnen komen. Kanovaren is niet moeilijk maar ook hier zijn technieken die ge leerd moeten worden. Opleiding wordt door leden van de vereni ging gegeven. Naast de sportieve kant speelt ook de gezelligheid een grote rol bij ’t Schouwtje. Wie meer wil weten over kanova ren kan zaterdag 20 juni naar de open dag komen op de Parklaan. Het begint om 11 uur en duurt tot vier uur. De route naar de ver- enigingslokatie is met gele bord jes aangegeven. Voor inlichtingen kunt u bellen met de secretaris Piet Goudriaan, telefoon 01727-13707. Het is ook hier weer zeer verheu gend te constateren dat ook dit tournooi met zeer hoog spelniveau zich zeer in de belangstelling mag verheugen van tennisminnend Ne derland. Inschrijvingen tot uit Soest en Bergen op Zoom geven aan dat deze B-spelers het de moeite waard achten om van verre één of meerdere malen naar Waddinx veen te komen om hun krachten te meten. De toumooien zijn ook opgeno men in het tennis-circuit van het Rotterdams Dagblad. De tour- nooicommissie en de wedstrijdlei ders hopen nu alleen vurig dat de zomer nog tenminste voortduurt tot en met 5 juli. Met name op deze dag zullen vele partijen van hoogstaand niveau te zien zijn. En ook op dit tournooi is tennisminnend publiek van har te welkom. Ook dit jaar wordt Waddinxveen- tennis wederom gesteund door enige tientallen sponsors, die het mogelijk maken om een tournooi van deze allure te organiseren. Zoals bekend worden revenuen van dit tournooi gestoken in de tennisschool van de vereniging. Hier krijgen talentvolle jongeren de gelegenheid zich (verder) te bekwamen in de tennissport onder deskundige leiding en begelei ding. Het BCD-tournooi wordt vooraf gegaan door een veteranentour- nooi dat verspeeld zal worden op 20 en 21 juni. Voor tennisliefhebbers is er van 20 juni tot en met 5 juli veel te zien en te genieten op het tennis park De Woerd aan de Al berdingk Thijmlaan. WADDINXVEEN - Net als in voorgaande seizoenen zal ook dit maal door Be Fair-voetbal een groot aantal bossen bloemen wor den uitgereikt aan ouders, leiders, leidsters en trainers. De jeugdcommissie is blij dat in de meeste groepen op voldoende steun kon worden gerekend, waar door de begrotingspost ’vervoer’ flink beperkt bleef. Een aantal commissieleden en lei ders zal dan ook volgende week dinsdag of woensdag tientallen bossen in Waddinxveen en even daarbuiten gaan rondbrengen. De A-jeugd had afgelopen zater dagavond hun afscheidsavond in ”de Point”. Na eerst zaalvoetbal te hebben gespeeld volgde een koud en warm buffet, aangeboden door de supportersvereniging en jeugdcommissie voor het behalen van het kampioenschap en promo tie. Tevens werd trainer Cees Verbree bedankt en gefeliciteerd met het behalen van het diploma Oefen meester 2, een diploma waarmee zelfs eerste elftallen mogen wor den getraind, uitkomend in de tweede klasse KNVB. Ook werden Bram Kraan, Jan Ne- leman, Jan Willem Saakes en Ar jan Hofman bedankt voor hun ge toonde inzet, binnen de A-groep het afgelopen seizoen. Dv jcuguvuuuuissic van oc rair rest alleen nog enige gesprekken met de trainers van het volgende seizoen en is nog op zoek naar i <■-, n-n - - enige leiders voor de B-groep. Be 1S van,af 1979 met het ten Fair zal volgend seizoen met 4 B- elftallen uitkomen in de competi tie. WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde bezochten alle teams van handbalvereniging Rowah een internationaal tournooi in Bergen, nabij Alkmaar. Voor zowel de herenploeg, de dames en zeker ook voor de jeugd van Rowah werd het tournooi een groot sportief succes. Met twee tweede plaatsen en één derde plaats en meteen ook een invitatie voor het volgende tournooi keerde de Waddinxveense vereniging huiswaarts. In de maanden mei en juni rondt Rowah het eerste seizoen af met ondermeer een aantal toumooien. Daarbij sluit de snelgroeiende handbalvereniging in een gezelli ge sfeer het succesvolle eerste verenigingsseizoen af. Rowah probeert bij haar tournooi- keuze zich overigens niet te be perken tot haar ’eigen’ afdeling Rotterdam, maar bezoekt ook gro te evenementen in Den Haag en afgelopen weekend in Noord-Hol- land. De dames van de Waddinxveense handbalclub waren ingedeeld in een sterke poule (derde klasse ni veau) en moest in haar eerste twee wedstrijden duidelijk wen nen aan dit niveau. Tegen de Noordhollandse verenigingen Vro ne en Kolping werd met respec tievelijk 5-4 en 5-2 verloren. Tegen de sterke defensies van bei de ploegen kon Rowah maar moeizaam tot goede kansen ko men en werden de spaarzame kan sen ook niet altijd goed benut. De derde wedstrijd van de dames betekende echter een keerpunt. Door een gevarieerder aanvalsspel werden nu wel de kansen ge- creërd. Rowah won verdiend van de derde klasser SOS/Kwiek uit Den Haag (5-3). In de vierde en laatste wedstrijd kwamen de dames helemaal goed voor de dag. Tegen het Amster damse team van TYBB werd overtuigend met 5-1 gewonnen. De derde plaats, die Rowah daar door behaalde, toonde aan dat het niveau van de damesploeg gedu rende het afgelopen seizoen onge merkt is gestegen. Trainer/coach Simon Krol kan met zijn dames volgend jaar we derom meedoen voor de hoogste plaatsen in de competitie. De heren moesten het stellen zon der Lex van Ham en Ferdinand Emmink. Voor hen in de plaats speelden Klaas Gomes en Simon Top, terwijl ook coach Tim Beckers behalve langs de kant, ook in het veld verscheen. De eerste wedstrijd van de Ro- wah-heren was tegen CWP uit Den Haag. De ploeg uit de resi dentie, samengesteld uit een aan tal wat oudere zeer ervaren spe lers, aangevuld met enkele jonge krachten, bleek met name in de WADDINXVEEN - De in Waddinxveen wonende snel- wandelaar Harold van Beek is door de Rotterdamse Sport Stichting toegevoegd aan de groep ’begunstigde’ topspor ters in Rotterdam. Met Harold van Beek komt de Rotterdamse ’Topsportgroep’ op een aantal van 25, waarvan er inmiddels 10 door het NOC zijn aangewezen voor deelne ming aan de Olympische Spe len 1992 in Barcelona. Naast financiële steun kunnen de 25 topsporters rekenen op sociaal-maatschappelijke, sportmedische en extra-sport- technische begeleiding door de Rotterdamse Sport Stichting. Harold van Beek (30) is lid van de Rotterdamse Wandel sport Vereniging (RWV) en heeft onlangs met een tijd van 3 uur 58 minuten en 21 secon den voldaan de NOC-limiet (3.59.00) op het atletiek-on- derdeel 50 kilometer snelwan delen. De in Waddinxveen woonach tige computersysteem-ontwer- per behoort al jaren tot de na tionale snelwandeltop. Hij is meervoudig Nederlands kam pioen en houder van Neder landse records op de 5 en 20 kilometer. In tegenstelling tot de Zuid en Oosteuropese landen be hoort het snelwandelen in Ne derland tot de minder bekende en gewaardeerde onderdelen van de atletiek. De deelname van Harold van Beek aan de komende Olympi sche Spelen zal in ieder geval de bekendheid van deze tak van sport ten goede komen. WADDINXVEEN - De jeu de boulesvereniging Waddinxveen heeft voor het eerst in haar be staan een team in de tweede klas se van de NJBB. Piet v.d. Made en Thea en Edward Springer wer den tijdens de promotiewedstrijd in Pijnacker eerste in hun poule door vier wedstrijden te winnen. De eerste wedstrijd tegen Rotter dam ’82 werd gewonnen met 13-0, de tweede tegen Le Bon Courage met 13-12, de derde te gen Le Bastion met 13.10. In de vierde wedstrijd tegen de mogelijke degradant uit de twee de klasse ging het even moeilijk. ABA wist met 3-13 de Waddinx- veners te verslaan. De vijfde wedstrijd tegen Grand Cru uit Leidschendam was zeer zwaar, met een zeer sterke laaste meme waarin de Waddinxveners vijf punten maakten, versloegen ze deze tegenstander met 13-12. Zoals reeds vermeld was Wad dinxveen 8 al rechtstreeks gepro moveerd naar de derde klasse. Waddinxveen 1, door ziekte ern stig gehandicapt, is gedegradeerd van de derde naar de vierde klas se. Waddinxveen 12 speelt zondag 12 juni promotie degradatie wedstrij den op de thuisbanen en maakt een goede kans op promotie naar de derde klasse. Waddinxveen 2 moet tijdens de zelfde wedstrijden alle zeilen bij zetten om in de derde klasse te blijven. Waddinxveen 3 heeft zich met een negende plaats in hun poule gemakkelijk gehandhaafd in de derde klasse. Waddinxveen 11 eindigde in hun poule op de tiende plaats, Wad dinxveen 9 in dezelfde poule op elfde en Waddinxveen 7 op der tiende plaats. Waddinxveen 10 wist met hangen en wurgen in de vierde klasse te blijven door op de veertiende plaats te eindigen. Afgelopen zondag deden dertien Waddinxveense teams mee om de strijd om de Maasstadtrofee, die vorig jaar door Waddinxveen werd gewonnen. Mede door een wat ongelukkige loting, Waddinxveense teams speelden tegen elkaar, lukte dat deze keer niet en moesten de Waddinxveners de thuisploeg voor laten gaan. Nel de Lange en Kees de Lange behaalden in het individuele klas sement een derde plaats. Opmerkelijk was ook de prestatie van het jeugdteam Wouter de Lange en Stefan Tabben. Zij won nen in hun poule vier van de vijf wedstrijden. Zij ontvingen van het bestuur van Waddinxveen een prijs voor deze prestatie als beste jeugdteam.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 31