GEMEENTE WADDINXVEEN Rabobank Boskoop benoemt directeur Verkoop Omleiding afgeschreven boeken Waar kan je met de hele familie proefritten? Jeugd postzegelclub bekroond Verbouwing Verkleij is voorbij ah A. Boonstoppel jr. BV Ba "Passageplein” kost bijna even veel als andere plannen 7 I Promotie scoutingband TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN VOORBEREIDINGSBESL UIT NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES ONGEDIER TEBESTRIJDING VOORGENOMEN VERKEERSBESL UIT VAKANTIEWERK PLANTSOENEN SPREEKUREN VERGA DERINGEN HINDERWET b a De 60e Seniorenreis was mede een glorieus succes door uw financiële hulp! RTW-RADIO A Pagina 3 Woensdag 17 juni 1992 Weekblad voor Waddinxveen Gouwebad ”De Sniep” (informatie) 01820-16066 010-362244 Johan Verkleij in het vernieuwde bloemen- en plantencentrum Verkelij BV aan de Tweede Bloksweg. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). In de nieuwe Spacewagon. jut van stoiberglaan ■oep noordkade DE NIEUWE MITSUBISHI-DEALER VOOR GOUDA E.O. De agendastukken liggen bij het secretariaat van de commissie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 Openingstijden Gemeentesecretarie en dieijst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. WOENSDAG 17 JUNI 19.00-23.00 uur: Nederland op z’n best. Mederlandstalige muziek met Frank Deurknop en Ronald Geurts. Milieudienst Midden-Holland, nrs. 4067/91, 6945/91, 9478/91 en 7697/91. - A. Matze B.V. - NMB Bank - van Noort Transport - PMC Plastics - Prodetra - Rabobank - Roggeveen architektenburo - Rip Mia en Wim - Smit Glas - van Stein Triplex - Stuurman B.V. - Treffers en Polgar - Verkley Bloemen - Vink Bouwbedrijf Moordrecht - Vis BV. - Volvo Hooftman B.V. - de Waardt B.V. Bouwmaterialen 14433 14433 14433 (toestel 159) 12570 Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment algemene folders en brochures over uiteen lopende onderwerpen aanwezig. Een nieuwe uitgave is: - Huursubsidie 1992-1993, een uitgave van het Ministerie van V.R.O.M. Voor het bestrijden van ongedierte, met name insekten en geleed- potigen, op verzoek, zal met ingang van 1992 een bijdrage in de kosten van ƒ55,- per behandeling/bestrijding worden berekend. Deze kosten dienen vooraf a contant aan de bestrijder te worden betaald. Staringlaan, voorrangsregelingen Het is gewenst het verkeer op de Staringlaan voorrang te geven ten opzichte van de zijstraten Brederolaan en Bosboom Toussaintsin- gel (oostzijde). De voorrangsregelingen zullen daar met borden aan gegeven worden. Bij de sectie Plantsoenen van de dienst Openbare Werken en Be drijven kunnen scholieren in de komende vakantieperiode meewer ken bij het onderhoud van de plantsoenen in de gemeente Waddinxveen. De volgende regels gelden: - minimumleeftijd van 16 jaar; - periode van 20 juni tot en met 31 juli; - salaris volgens minimum jeugdloon; - plaats voor 6 vakantiewerkers; - werkperiode van minimaal 2 weken. Voor inlichtingen en aanmelding kun je terecht bij de sectie Plant soenen, mevrouw A. Janssen, tel. 01828-14433, toestel 167. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. zette tijden voor doorgaand verkeer afgesloten zijn. Gi i verkeer van Commissie voor de Bezwaar- en Beroepschriften op donderdag 18 juni 1992, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Bezwaarschrift tegen een beschikking inzake een aanschrijving ex artikel 152 j° 210 van de gemeentewet, tot verwijdering van een aanbouw aan de zijgevel van de woning Marga Klompéhoeve 1 VRIJDAG 19 JUNI 20.00 uur: Da Capo. Semi klassie ke muziek. Presentatie Jan Koor- engevel. 21.00 uur: ’t NieuwsCafé. Nieuws en aktualiteiten uit de Waddinx- veense regio. Het verkeer op de Staringlaan heeft reeds voorrang op de overige zijstraten, te weten de Herman Heijermanslaan, de Bosboom Tous- saintsingel (westzijde) en de Perkstraat, alwaar de voorrangsrege- ling blijkt uit de vormgeving van het kruispunt in de vorm van zogenaamde in- en uitritconstructies. Binnen 14 dagen na deze publicatie kunnen belanghebbenden hier op reageren door contact op te nemen met de sectie Voorberei- ding/Verkeer van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Indien na 14 dagen niet gereageerd is, wordt het besluit als hierboven genomen. De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 3 juni 1992 heeft besloten te verklaren dat een herziening van het bestem mingsplan wordt voorbereid voor een perceel, gelegen nabij de Onderweg, kadastraal bekend gemeente Waddinxveen, sectie C, nrs. 2584 (ged.) en 1897 (ged.) en sectie A, nrs. 1190 (ged.) en 1193 (ged.); één en ander ten behoeve van de aanleg van provinci aal fietspadnr. 97. De datum van inwerkingtreding van het besluit is bepaald op 18 ju ni 1992. Het voorbereidingsbesluit met bijbehorende tekening ligt voor een ieder ter inzage op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur bij de afdeling Ruimte en bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1. - de heer J. Koerts ten behoeve van een propaangasinstallatie met een waterinhoud van 1.000 liter voor huishoudelijk gebruik op een woonschip, gelegen aan de Wilhelminakade, kadastraal bekend gemeente Waddinxveen, sectie F. - de directie van Diesel Danko B.V. voor een verkoopkantoor met opslag en reparatie-inrichting ten behoeve van pleziervaart op het perceel Coenecoop 12. - de Stichting Vakopleiding Schilders en Stukadoorsbedrijf voor een examencentrum met bijbehorende (verf)spuitruimte op het per ceel Esdoomlaan 26. alsmede op onderstaande aanvraag om een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet, van: - het Hoogheemraadschap van Schieland voor een poldergemaal met bedrijfshal en materialenloods op het perceel Noordringdijk 3/3A, voorheen gemeente Moordrecht. De ontwerpbeschikkingen, alsmede de aanvragen en andere terza ke zijnde stukken liggen vanaf 18 juni tot 3 juli 1992 ter inzage bij afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Be drijven, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen tot 3 juli 1992 schriftelijk bij hun college worden ingediend door de aanvragers en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daar toe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoon lijke gegevens niet bekend te maken. t.w.: - Axis aandrijvingen - Berkestein Meubelen - Bibelot restaurant - Th. G. Blom - huisarts - Boers Holland B.V. - C.R Broer - Bruwa B.V. - J. van Dijken B.V. glasindustrie - Gerts tuinonderhoud - van Ginkel B.V. - reisburo - Heemskerk B.V. - Howaprint - Interpolis - de Jong Waddinxveen B.V. - KLM - KNOV Waddinxveen - v.d. Linde/Glaser huisartsen - van der Loo Machinefabriek COMITÉ SENIORENREIS WADDINXVEEN (Wij gaan door in 1993!) a AUTOMOBIELBEDRIJF Noordkade 18 Waddinxveen Telefoon 01828-19285 Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de onderstaande aanvragen om vergunning ingevolge de Hin derwet tot het oprichten en in werking hebben positief te beschik ken onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving van: WADDINXVEEN - Bloemen- en plantencentrum Verkleij BV aan het begin van de Tweede Bloksweg houdt vanavond (woensdag 17 juni) tussen ze ven en negen uur open huis in de verbouwde zaak. Verkleij heeft het bedrijf fors verbouwd en viert tevens het 40-jarig bestaan. Met bet resultaat van de ver bouwing en de viering van het achtste lustrum zijn Arie en Rie Verkleij en Johan en Gerie Verkleij bijzonder ingenomen. wordt uitgenodigd het gehele ge bied te bewinkelen. Verder is er op onderdelen sprake van eenzijdige bewinkeling en is het plan onaantrekkelijk voor het publiek door een beperkt aantal aandachttrekkers. Op een aantal plaatsen is ook nog eens sprake van een achterkantsituatie, het geen onaantrekkelijk is voor het publiek. Het aantal kiosken in het PvdA- plan leidt naar de mening van MAB BV tot teveel versnippering van winkelvoorzieningen, die op hun beurt ook nog eens te ver brokkeld worden gepresenteerd. Daarbij komt ook nog eens het punt dat de PvdA vooralsnog aan 3.100 vierkanter meter winkels genoeg denkt te hebben, terwijl er steeds vanuit is gegaan om in één keer 5.000 tot 6.000 vierkante meter aan het winkelbestand toe te voegen. ’’Mede gelet op de gelijkluidende meningen van allerlei andere des kundigen dat het de hoogste tijd is dat op korte termijn een flinke winkeluitbreiding wordt gereali seerd achten wij een beperkte uit breiding met 3.150 vierkante me ter niet een goede oplossing voor de Waddinxveense onderbewinke- lingsproblematiek”, aldus B. en W. ’’Gelet hierop is onze conclusie dat uw plan anno 1992 winkel- technisch gezien te weinig kwali teit heeft zodat dit reeds om deze reden niet voor realisering in aan merking komt, nog los van de vraag of daarvoor een belegger zou zijn te vinden. Het maken van een schatting van de haalbare huuropbrengsten is - gelet op de genoemde kritiekpunten - volgens MAB niet mogelijk”. Voor de parkeeroplossing betreft vinden B. en W. dat de PvdA wat al te gemakkelijk richting NS-ter- rein heeft gezocht, waar de ge meente geen eigendommen heeft en het vraag is of daar parkeer plaatsen zijn te maken. Op het gebied van de verkeerscir- culatie verwacht het college dat het PvdA-plan weinig problemen zal opleveren. Alleen de verkeers druk op de Juliana van Stolberg- laan bij de in- en uitrit naar het centrum zal toenemen. ”Dat is ze ker als een voordeel te beschou wen”, besluiten B. en W. BOSKOOP - Op vrijdag 19 juni worden in de bibliotheek vanaf 15.00 uur afgeschreven boeken verkocht. Boeken die al lange tijd niet meer worden gelezen, niet meer up-to-date zijn of in slechte staat, wor den verkocht voor 1 gulden per stuk. Bij aankoop van 12 noeken wordt een tientje ge vraagd. winkelplan voor de Passage-West (Het Trefpunt, Kruiskerk, Groene Kruisgebouw) voledig naast zich neer te leggen. Voor het plan ’’Passageplein” had de PvdA grond van de NS willen kopen (voor parkeerruimte) en het zalencentrum Het Trefpunt met dienstwoning, de Kruiskerk en het Groene Kruisgebouw met woonhuis willen slopen. Met deze aankopen zou bijna een kwart miljoen gulden gemoeid zijn. Het bouwrijpmaken kostte ruim 3,6 miljoen. Gelet op de op brengsten van winkels en wonin gen (1,5 miljoen gulden) zou het tekort ruim 2,1 miljoen gulden bedragen. Het plan ’’Passageplein” omvatte op zes lokaties 3.150 vierkante meter winkels en kiosken en zou eventueel in de tweede fase kun nen worden uitgebreid met het grondgebied van de fabriek voor bakkerijgrondstoffen C.P. Broer BV. B. en W. schrijven in hun reactie dat voor een goede beoordeling van de eerste fase van het alterna tieve PvdA-plan alle kosten moe ten worden opgevoerd, dus ook de reconstructie van het Passageplein (288.000 gulden), aanpassing in- en uitrit ”de Passage” op de Juli ana van Stolberglaan (500.000 gulden) en de volledige rentekos ten (geen 144.000, maar 343.000 gulden). Anders ontstaat er een vertekend beeld. De PvdA zou ook ten onrechte de aankoopkosten van de Kruiskerk an Het Trefpunt met 7 a 8 ton hebben verlaagd. ”Wij zetten vraagtekens bij de reële haalbaar heid daarvan bij een als vragende partij optredende gemeente en/of MAB Projectontwikkeling BV. Met elke gulden die de aankoop kosten hoger uitvallen stijgt het door de PvdA berekende tekort”, meent het college. verantwoordelijkheid voor de dienstverlening aan een aan tal grotere relaties in de be- drijvensector. Hij woont in Houten, Utrecht, maar zal zich over enige tijd in Bos koop vestigen. Onder deze maatregel vallen: wespen, muggen, vliegen, vlooien, wandluizen, mijten, kakkerlak ken, huiskrekels, mieren, voorraadinsekten, pissebedden etc. Niet onder deze maatregel valt de bestrijding van knaagdieren. De bestrijding van de bruine rat, zwarte rat, wielrat, huismuis en veld muis blijft geheel gratis. De bestrijding van de muskusrat gebeurt door de provincie Zuid- Holland. ZATERDAG 20 JUNI 00.00 uur: Dag Week Hallo Weekend. Presentatie: Peter Teu- nisse. 02.00 uur: Continue gouwe ouwe muziek. 07.00 uur: Stekker uit je wekker. Presentatie Gert Voogd. 09.00 uur: Ochtendniveau. Pre sentatie: Peter Teunisse. 11.00 uur: Hitherinneringen. Sa menstelling: Ed Schuurman Gerben van Kruistum. 13.00 uur: Het Radio Spektakel. Presentatie: Ferry van Loon. 15.00 uur: Huis op je radio. Pre sentatie: Diederick Huizinga. 17.00 uur: Het Muziekcentrum, met om 17.30 uur sportjournaal met Menno Tamming. Presenta tie: Luuk van Dijk. 19.00 uur: Hitfront Danceable. Presentatie: Gert Voogd. 22.00 uur: Avonduren. Presenta tie: Peter Teunisse. WADDINXVEEN - Het college van B. en W. van Waddinx veen heeft het alternatieve plan ’’Passageplein” van de Partij van de Arbeid van alle kanten bekeken en besloten het geafseerde Dat blijkt uit de uitgebreide reac tie die het college vorige week woensdag heeft gestuurd aan PvdA-raadslid en oud-wethouder drs. Martin Kraaijestein. Hij had het plan bijna twee maanden gele den tijdens de extra gemeente raadsvergadering van dinsdag avond 28 april namens zijn fractie ingediend. In PvdA-kring is teleurgesteld ge reageerd op de officiële reactie van het college. De sociaal-demo- craten verwachten niettemin dat vroeg of laat toch zal blijken (me de gezien de toenemende kritiek vanuit de bevolking) dat de loka- tie Kerkweg-Oost niet doorgaat, zodat er weer naar een andere plek zal moeten worden uitgewe ken, zoals Passage-West. Van B. en W. kreeg drs. Martin Kraaijestein - nadat ook de frac ties van CDA en VVD om een an dere bestudering door het college hadden gevraagd - de toezegging dat het alternatieve plan aan het Raadhuisplein bekeken zou wor- den. Hij en de andere gemeenteraads leden kunnen de gemeentelijke af wijzing verder bespreken in de gemeenteraadsvergadering van woensdagavond 16 september - en in de daaraan voorafgaande comis- sievergaderingen - als er wordt doorgesproken over de principe- lokatie Kerkweg-Oost. B. en W., die zeggen waardering te hebben voor de inzet van de PvdA om met een alternatief plan te komen, vinden dat het plan ’’Passageplein” er niet kan komen vanwege het gebrek aan winkel- technische kwaliteit, de bezwaren tegen het in twee fasen realiseren van een adequete winkeluitbrei ding en de financiële aspecten. JL Boonstoppel jr. b.v. Het managementteam van de Rabobank Boskoop wordt, na indiensttreding van de nieuwe algemeen directeur, gevormd door de heren Th. Schoonder- woerd, T. v.d. Willik (direc teur commerciële zaken), D. Alblas (hoofd bedrijfsvoe ring), P. Stolk (kantoormana- ger Burg. Colijnstraat) en J. van Schie (kantoormanager Overslag). BOSKOOP - Met ingang van 1 augustus 1922 wordt Th. Schoonderwoerd (46) be noemd als algemeen directeur van de Rabobank Boskoop. Op diezelfde datum zal N.C. Persoon, na een dienstver band van 40 jaar, terugtreden. De nieuwe algemeen directeur is sinds 1981 in dienst van de Rabobank-organisatie en heeft in diverse funkties bij Rabobank Nederland ervaring opgedaan in het bankbedrijf. Op dit moment is Schoonder woerd onderdirecteur com merciële zaken bij de Rabo bank De Maaslanden in De Lier. Naast zijn coördineren de taken heeft hij onder meer College legt PvdA- plan naast zich neer Daar de werkzaamheden op het Zuidwijk tijdens de bouw- vakvakantie worden uitge voerd, zal in de weken van 20 juni tot en met 16 augustus de Brugweg voor verkeer opengesteld zijn. Via de FM-band 87,9 (kabel) en 105,8 I (ether). Staringlaan 2, postbus 330, I 2740 AH Waddinxveen. k Tel. 01828-10379. J Verder merken B. en W. op dat voor de in de tweede fase voorzie ne aankoop van C.P. Broer BV (die voor een goede vergelijking van de plannen bij de beoordeling betrokken moet worden) van 3,5 miljoen gulden uitgegaan moet worden (taxatie Houdringe BV) en ruim 1,1 miljoen gulden aan kosten van bouwrijpmaken en ren te. Deze financiële berekeningen (uitgaande van 750.000 gulden aan grondopbrengst ofwel 1.500 vierkante meter a 500 gulden) be tekenen dat het tekort op de eer ste fasde (bijna 2,6 miljoen gul den) en de tweede fase (3,9 mil joen gulden) van het plan ’’Passa geplein” neerkomt op bijna 6,5 miljoen gulden in totaal. ”Dit tekort wijkt niet spectaculair af van eerdere door ons berekende plannen, zeker niet als gelet wordt op de geplaatste kanttekeningen”, vinden B. en W. in hun reactie. Naast de financiële kritiek van het college komt er op het plan ook desgevraagd kritiek van pro jectontwikkelaar MAB BV. Het alternatieve PvdA-plan mist bij voorbeeld volgens de projectont wikkelaar een circuitvorming, zo dat het winkelend publiek niet «BBS gouwe heftxug Gouda Boskoop- Op minuten rijden vanaf Gouda' ZONDAG 21 JUNI 00.00 uur: In ’t Holst van de Nacht. Presentatie: Ferry van Loon. 02.00 uur: Continue Gouwe Ouwe muziek. 08.00 uur: Non Stop Gospel Mix. 09.00 uur: Kerkuitzending. Ver zorgd door de Immanuelkerkge- meente. 12.00 uur: RTW Klassiek. Presen tatie: Ben Evertse. 14.00 uur: Bon Voyage. Informa tie over reizen en recreatie met Kate Goudriaan. 15.00 uur: De Komische Noot. Conferences en muziek met Gert Frank van der Poel. 16.00 uur: RTW Sportcafe. Een programma van Andre de Knoop en Paul Aalbers. 18.00 uur: Jeugdloon. Presentatie: Ferry van Loon. 20.00 uur: Trendy. Met onderwer pen voor en door jongeren. Pre sentatie: Natascha Adriénne. 21.00 uur: Xtra. Presentatie: Luuk van Dijk en Diederick Hui zinga. 22.00-24.00 uur: Avonduren. Pre sentatie: Ron Menke. BOSKOOP - Met nog vijf an dere clubs in Nederland is de jeugdvereniging van postze gelclub Boskoop bekroond als de meest aktieve door Jeugd filatelie Nederland. Deze on derscheiding betekent een kroon op het werk van de jeugdleiders Van der Veer, Van Teylingen, De Vogel en Vreeburg. Zij houden de Bos- koopse postzegeljeugd - in middels ruim 50 - minimaal een avond per maand bezig in De Stek aan de Puttelaan. De club zet allerlei aktiviteiten op touw, zoals de opleiding voor filateliediploma’s, bezoe ken aan evenementen (Dag van de Jeugdfilatelie en ruil beurzen). Momenteel het to- pografieproiekt waarbij on dit moment Afrikaanse zegels in de belangstelling staan. Elke eerste maandag van de maand verzamelen de jonge postzegelenthousiasten zich om 18.45 uur in De Stek. Jeugdleidster Adrie van der Veer: ”We hebben veel leden, maar er kunnen er nog meer bij. Ook in juli draaien we door met een leuk program ma.” Desgewenst verschaft zij inlichtingen (tel. 13672). De 10-jarige Monique van der Wind viel onlangs ook in de prijzen bi de verkiezing van de ’Postzegel van het jaar 1991’. Zij ontving van Jeugd filatelie Nederland de postze gel jaarcollectie 1991. BOSKOOP - De drumband van scoutingband ’De Schouw’ heeft met succes deelgenomen aan een band- concours in Maastricht. Uit komend in de derde divisie, waarin 16 deelnemers, werden de Boskopers eerste. Daarmee promoveren ze naar de tweede divisie. Het is het meest aan sprekende resultaat dat de scoutingband in jaren heeft behaald. Daarmee hield het niet op. Tegelijkertijd werd de Bos- koopse tamboer-maitre Rosa- lin Vergeer als hoogste ge waardeerd in de leeftijdsgroep tot 18 jaar. De drumband nam deel aan een marswed strijd waarin zowel staand als marcherend werd gespeeld. Er wordt met enige regelmaat deelgenomen aan concoursen. Het minimum is éénmaal per jaar een concours voor scou- tingbands. BOSKOOP WADDINX VEEN - Door werkzaamhe den aan de Brugweg in Wad dinxveen, zal deze weg op ge- ledu- rende die perioden wordt het i en naar Reeuwijk omgeleid via het Zuidwijk,

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 3