Van Zanten heropend VAKANTIE 01828-12578 BEZORGERS WADDINXVEEN GRATIS met HANS VERKERK naar Kerngroep maakt leskist over afval Begrotingswijzigingen Rijn en Gouwe Voorrang op Staringlaan Weinig controle op buitenlanders Einduitvoering van Kreater Rond 175 vaste bus passagiers Schilders in Goudse Stadsgalerie AF-centrum nog heel seizoen in gebruik Jan Hielema: ’’Niet met winkels, maar wellicht met woningen” GESLAAGD Uitstekende verdienste! Interesse? Bel dan (m/v) in de plaats Ouderenzorg Passage-West Vervoersregio Christelijk ie Pagina 11 Woensdag 24 juni 1992 Weekblad voor Waddinxveen CDA-fractievoorzitter Jan Hielema (50), geboren in Buitenpost Extra geld Leerbedrijf (met maximaal 4 personen) Hans Verkerk geeft u bij aankoop vanaf f 75,- in onze bouwmarkt een gratis gezinskaart (max. 4 per sonen) ter waarde van f 72,- voor Ponypark Slagharen! Dus als u de komende tijd gaat klussen kunt u nu uw slag slaan. De actie start vandaag en loopt door tot al onze 1500 gezinskaarten op zijn. Kom snel naar Hans Verkerk. TER AAR: Westkanaalweg 100,01722-4441 ALPHEN A/D RIJN: Hooflstraat 225. 01720-20600 NIEUW-VENNEP: Hoofdweg 1300. 02526-72082 NIEUWEGEIN: Hoogzandveld 22, 03402-61115. Om de heropening te vieren bood cafetaria Van Zanten vorige week donderdag, vrijdag en zaterdag bij Inmiddels heeft de culturele com missie voor het komende seizoen al weer een aantrekkelijk pro gramma samengesteld en worden met de diverse optredende vereni gingen al onderhandelingen ge voerd. Van de acht avonden zul len er vijf avonden met toneel worden verzorgd. De overige avonden worden gevuld met mu ziek en cabaret. WADDINXVEEN - De Stichting Leerbedrijf Tuinbouw aan de Tweede Bloksweg in Waddinxveen krijgt een aanvullend krediet van 60.000 gulden. Dat hebben B. en W. de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad voorgesteld. doorberekend via de algemene bijdrage. Uit het fonds ouderenzorg dagop vang haalt de gemeente Waddinx veen 75.000 gulden ten behoeve van het project dagopvang en dag- verzorging, zoals dat door Huize Souburgh aan de Prins Bernhard- laan vorm wordt gegeyen. Er is 25.000 gulden nodig voor een onderzoek naar de huidige huisvesting in het gemeentehuis, uitmondend in een programma van eisen voor de ruimtebehoefte, inclusief de financiële gevolgen. Het huidige gemeentehuis aan het Raadhuisplein is sinds 1978 offi cieel in gebruik. Het onderzoeks geld wordt gehaald uit de algeme ne reserve van de gemeente. CDA sluit bebouwing ”Be Fair” niet uit Daar zij daadwerkelijk elders ver blijf hielden, zijn zij overgedra gen aan de vreemdelingendienst van de gemeentepolitie te Schie dam en ’s-Gravenhage. In zijn algemeenheid kan worden gesteld, dat er het afgelopen jaar weinig aan vreemdelingenzaken is gedaan. Oorzaken zijn het per soneelstekort, de daardoor gestel de lage prioriteit en het ontbreken van voldoende kennis van de di verse procedures met betrekking tot vreemdelingenzaken. Van de situatie omtrent het aantal in Waddinxveen verblijvende ille galen is geen duidelijk beeld ge kregen. Voorgesteld wordt om in 1992 meerdere vreemdelingencontroles, al dan niet in samenwerking met andere opsporingsdiensten, te la ten plaats vinden. Deze controle’s dienen zich in eerste instantie te richten op de werkgevers van illegale werkne mers en in tweede instantie op il legale werknemers en eventueel in de gemeente Waddinxveen woon achtige illegale vreemdelingen. GOUDA Van zaterdag 27 juni tot en met zondag 5 juli expose ren in de Stadsgalerie, Achter de Kerk 10 te Gouda, vier kunste naars van de Regionale Kunst stichting een keuze uit hun schil derijen. Deze ingelaste tentoonstelling blijft slechts voor een periode van negen dagen in de galerie. De opening ervan is op vrijdagavond 26 juni om acht uur door Gert Groenendijk, voorzitter van de Culturele Raad Gouda. Cornelia Berlage had reeds 25 jaar geleden haar eerste expositie in Den Haag waar zij textielcol- lagles liet zien. Naar de Stadsga lerie komt ze met schilderijen in acrylverf en gemengde techniek. Zij schildert vooral stillevens en landschappen. Araun Gordijn is van een jongere generatie. Hij exposeert op deze tentoonstelling uitsluitend olie verfschilderijen. In zijn werk kiest hij graag voor dagelijkse voorwerpen in imaginaire land schappen. Willem Hesseling uit zich niet al leen in olieverf op linnen, in pas tels, tekeningen, wandsculpturen en objecten, maar heeft zich de laatste jaren tevens ontwikkeld als vormgever op het gebied van toe gepaste interieur-kunst. De inspi ratie voor zijn recente schilderijen heeft hij opgedaan aan de grillige kust van Bretagne. Marisa Keller, de jongste van dit kwartet kunstenaars, geeft in haar schilderijen een impressie van het licht in de natuur. Zij werkt voor namelijk in acryl, olie- en aquarel verf. De keuze van materiaal en techniek wordt bepaald door het onderwerp, waarbij het transpa rante karakter en door elkaar heen schemeren van de kleuren een kenmerk van haar werk is. Openingstijden: van de Stadsgale rie zijn: dinsdag, woensdag, vrij dag en zondag van 14.00-17.00 uur, donderdag en zaterdag van 11.00-17.00 uur. CDA-fractievoorzitter Jan Hielema (50), geboren in Buitenpost en gemeenteraadslid sinds 1981. Van beroep was hij meubelstooffeerder en medewerker van het toenmalige Regionaal Zie kenfonds Gouda-Woerden. (Foto: Archief-Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Vorig jaar is door de Waddinxveense rijkspoli tie in verband met diverse ge pleegde overtredingen van de Vreemdelingenwet tegen 7 perso nen proces-verbaal opgemaakt. Het afgelopen jaar heeft er in een bedrijf aan de Piasweg een con trole plaatsgevonden. Aldaar zijn 3 illegaal in ons land verblijvende personen aangetroffen. drage. De nu genoemde drie mil joen gulden komt uit fondsen, die we voor dat doel gereserveerd hebben”. In het CDA-bulletin legt Jan Hie lema nauwkeurig uit waar dit ge meenschapsgeld vandaan komt. Er komt één miljoen gulden uit het fonds ’’bovenwijkse voorzie ningen”, waarin een deel van de opbrengst van de verkochte bouw gronden wordt gestopt voor de fi nanciering van zaken zoals de aan leg van sportterreinen, de verbou wing van het zwembad en de bouw van wijkvoorzieningen. Welgeteld 750.000 gulden komt uit de reserve grondbedrijf. Dit geld was gereserveerd voor onren dabele ’’Grote voor geb het centrum is bijna nooit renda bel. He CDA acht het zeer ver antwoord dit geld hieraan te be steden”. Verder komt er 350.000 gulden uit het fonds kernenbeleid (het potje voor de Dorpstraat, het Brugcentrum en de Passage met de jaarlijkse kleine bijdragen van het rijk voor stads- en dorpsver nieuwing), 450.000 gulden uit de fondsen onderhoud wegen en stra ten, infrastructuur en verkeersvei ligheid (voor bijkomende werken als wegenaanleg) en 150.000 gul den uit de algemene dienst in ver band met de gebruikelijke kosten voor bestemmingsplannen. ”Er wordt dus gebruik gemaakt van fondsen, die gevormd zijn on der het beleid van CDA-wethou- der Paul van Schie, die het uit gangspunt rentmeesterschap hoog in zijn vaandel heeft”, stelt een tevreden partijgenoot Jan Hiele ma, die nadrukkelijk aangeeft dat deze uitgaven niet leiden tot een verhoging van de onroerend goed- belasting. ”Nee, integendeel. Er zal door de bebouwing sprake zijn van extra opbrengsten”. bestemmingsplannen, gemeenten krijgen daar- Id van het rijk. Bouwen in WADDINXVEEN - Het is ge wenst het verkeer op de Staring laan voorrang te geven ten op zichte van de zijstraten Bredero- laan en Bosboom Toussaintsingel (oostzijde). De voorrangsregelin- gen zullen daar met borden aan gegeven worden. Het verkeer op de Staringlaan heeft reeds voorrang op de overi ge zijstraten, te weten de Herman Heijermanslaan, de Bosboom Toussaintsingel (westzijde) en de Perkstraat, alwaar de voorrangsre- geling blijkt uit de vormgeving van het kruispunt in de vorm van zogenaamde in- en uitritconstruc- ties. WADDINXVEEN Op vrij dagavond 26 juni houdt het cen trum voor kunstzinnige vorming Kreater aan de Kerkstraat in de Ontmoetingskerk aan de Groens- voorde in Waddinxveen weer de jaarlijkse einduitvoering van de afdeling muziek. Evenals voorgaande jaren is er weer een gevarieerd programma samengesteld, waarin de verschil lende onderdelen van Kreaters muziekafdeling goed tot hun recht komen. Voor Jan Hielema baren de ver keersproblemen in het centrum nog wel enige zorg. ’’Maar die zorgen hadden we al, ook buiten de centrumproblematiek om”, zegt hij aan het slot van het inter view in het pasverschenen CDA- bulletin. Hij herinnert eraan dat de uitvoe ring van het twee jaar geleden al aangenomen verkeerscirculatie plan sterk is vertraagd door het wachten op de centrumplannen. ’’Zorgen waren er vooral over de Juliana van Stolberglaan en de Kanaalstraat. De plannen rond het centrum leiden naar wij hopen in elk geval tot eenrichtingsverkeer op de Juliana van Stolberglaan. Ook in het verkeerscirculatieplan was al sprake van de doorgetrok ken Rijnlandstraat, waardoor het verkeer vanaf de Kanaaldijk via de Schielandweg en Oranjelaan kan worden afgebogen”. ”Ook zonder de centrumplannen was het verkeer in Waddinxveen in de toekomst verstopt geraakt. Dat is een realiteit, die we onder ogen moeten zien. Wij hopen dat Waddinxveen in de toekomst meer voor de fiets zal kiezen. Dat zal het gemeentebestuur stimule ren door het aanleggen van logi sche fietsroutes. De aanleg van de Zuidelijke Rondweg zal ook een verlichting geven van de verkeers druk op de Kanaaldijk. De geko zen oplossingen, die wij in con cept hebben gezien, zijn niet ide aal, maar naar onze mening wel aanvaardbaar”. zijn medewerkers weer vijf dagen in de week voor hun klanten klaar. WADDINXVEEN - De werkgroep onderwijs van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen is bezig met het sa menstellen van de nieuwe leskest ’’Afval opnieuw gebruikt”. In deze leskist komen voorwerpen uit ontwikkelingslanden, ge maakt van ’’afval” en suggesties voor creatieve activiteiten. De Kerngroep, die dit meedeelt in haar laatste kwartaalblad, ver wacht dat de nieuwe leskist vanaf half augustus door de afdeling Onderwijs van het gemeentehuis aan de scholen kan worden aange boden. Voor het bijna afgelopen school jaar 1991-1992 stelde de Kern groep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen twee leskisten samen: één over het Afrikaanse Burkina Faso en één over het La- tijnsamerikaanse Peru. Deze kisten bevatten dia’s, les- elke bestelling een ijsverrassing. Cafetaria Van Zanten aan de Ei kenlaan 56 is van woensdag tot en met zondag geopend van 12.00 - 14.00 uur en van 16.00 - 24.00 uur. De zaak is maandag en dins dag gesloten. NV Verenigd Streekvervoer Westnederland in Boskoop had gerekend op gemiddeld 300 vaste passagiers, zoals een in 1991 ge houden enquete onder potentiële gebruikers had aangegeven. Opvallend is ook dat de spitssnel- diensten ’s morgens een stuk meer in trek zijn dan ’s avonds. Dat zou te maken hebben met het aantal deeltijdwerkers dat van de busdiensten gebruik maakt. In het najaar gaat Westnederland weer een nieuwe voorlichtingsac- tie voor de spitssneldiensten hou den. In de vakantieperiode loopt het gebruik van de bus overigens altijd al terug. Na de zomer zal ook een nieuwe enquete worden gehouden. De gebruikers zullen dan naar hun bevindingen worden gevraagd. meent Jan Hielema, die denkt dat op de Be Fair-lokatie best een aantrekkelijk winkelcentrum kan ontstaan. ’’Maar het zou dan een winkeleiland worden zonder de geest van een centrum met de functies: winlelen, ontmoeten en recreëren”. Jan Hielema legt zijn partijgeno ten geduldig uit dat het noemen van de Be Fair-lokatie in het in 1990 aangenomen beleidspro gramma van CDA, PCW en VVD een compromis is geweest. ”Het beleidsprogramma is een compro mis, waarover CDA, VVD en PCW het eens zijn geworden. Op dit punt heeft het CDA ingele verd”, zegt hij. Hoewel de christen-democraten in hun eigen verkiezingsprogramma (dat de steun verkreeg van 3.148 kiezers) hadden geschreven dat het beleid er op is gericht het winkelcentrum ”de Passage” uit te breiden tot een hoofdwinkel centrum werd er in het gezamen lijk beleidsprogramma de beper king ”in westelijke of in noordelij ke richting” aan toegevoegd. Vanwege de twijfels die er toen waren is er - aldus Jan Hielema - in 1990 ook nog een andere zin snede over het nieuwe winkelhart in het beleidsprogramma bij geko men. De essentie van dat nieuwe artikel luidt dat als de Passage-West en de Passage-Noord niet zouden lukken, een alternatief ontwikkeld kan worden voor een geheel nieuw hoofdwinkelcentrum (bij voorbeeld het Be Fair-terrein). Jan Hielema verheelt in het CDA-bulletin niet steeds een ster ke voorkeur te hebben gehad voor de Passage-West. ”Ja. De globale plannen die daarvoor destijds wa ren ontwikkeld vond de CDA- fractie aantrekkelijk. Wel had het CDA grote twijfels over de finan ciële haalbaarheid. U moet niet vergeten dat voor dat plan de fa briek van C.P. Broer BV, de Kruiskerk, het gebouw van de Kruisvereniging en de woningen op de hoek van het Stationsplein moesten worden aangekocht. Het grote struikelblok hierbij was dat er een parkeerkelder of een par keerdek moest worden aange legd”. De Passage-West leed echter schipbreuk toen het college van B. en W. alle i ruimtelijk en financieel hadden bekeken. ’’Ruimtelijk is uitbrei ding van de Passage alleen moge lijk middels de reeds genoemde aankopen. Financieel zijn alle al ternatieven goed doorgerekend en onmogelijk gebleken”, stelt de christen-democraat. De CDA-fractievoorzitter vindt het ondanks dat hoffelijk dat B. en W. inmiddels desgevraagd ook serieus hebben gekeken naar het alternatieve plan ’’Passageplein” van de PvdA, hoewel het CDA dat plan ruimtelijk gezien onaan trekkelijk noemt: hokkerig, veel te klein en adsoluut geen allure. Het college deelt nu ook die me ning. Met de PCW en de VVD is het Eén van de popgroepen treedt op, accordeon-, viool-, cello-, key board-, blokfluit-, saxofoon-, gi taar- en dwarsfluitleerlingen spe len, het accordeonorkest is na- 'tuurlijk ook weer van de partij evenals de AMV-leerlingen die met z’n allen een lied hebben in gestudeerd. Omdat Kreater meer is dan mu ziek alleen, zal ook balletschool Marcella vertegenwoordigd zijn met een drietal gevarieerde pro- gramma-onderdelen. De avond wordt gehouden in de Ontmoetingskerk aan de Groens- voorde te Waddinxveen en begint om 19.30 uur. De toegang be draagt 3,50. Voor 65+ en kinde ren jonger dan 16 jaar is de toe gangsprijs 2,-. Donateurs van de Stichting Vrienden gratis. Het geld wordt uit het gemeente lijk potje voor de werkgelegen heid gehaald en is bestemd voor een aantal aanvullende investerin gen. De Waddinxveense gemeenteraad is erg tevreden over de gang van zaken bij het Leerbedrijf Tuin bouw, dat vorig jaar werd opgezet en sinds oktober 1991 mensen zonder werk herschoolt voor de tuinbouw. Van de 18 deelnemers aan het Leerbedrijf komen er 3 uit Wad dinxveen. Dit is des te opmerke lijker, daar de omliggende ge meenten geen bijdragen leveren aan de stichtings- en exploitatie kosten van het goed draaiende Leerbedrijf, waarin inmiddels een kwart miljoen gulden is geïnvesteerd. De huur van het perceel aan de Tweede Bloksweg 34, dat een nieuwe inrit zou moeten krijgen voor een goede afvoer van ge kweekte produkten, wordt met in gang van 1 juli opgetrokken naar 40.000 gulden op jaarbasis. Deze verhoogde huur zal worden ge stort in het gemeentelijk werkge- legenheidspotje. B. en W. hebben de gemeente raad voorgesteld een krediet van 3.150 gulden beschikbaar te stel len voor de ambtelijke ondersteu ning met betrekking tot de op richting van een vervoersregio Midden-Holland. Dit bedrag van ruim drie mille komt overeen met twaalf en een halve cent per inwoner. Het geld wordt gehaald uit de post onvoor ziene uitgaven en zal door het in tergemeentelijk samenwerkingsor gaan Midden-Holland worden' CDA de aandacht voor het win kelhart gaan richten op de lokatie Kerkweg-Oost. Het bleek name lijk niet meer onmogelijk daar tot een uitbreiding van de huidige Passage te komen, terwijl de noordkant van de Kerkweg-Oost niet langer onaangetast behoefde te blijven. Jan Hielema: ”Van de vijf villa’s die er staan zijn er drie die op de nominatie staan om te verdwijnen. A.P.C. Rehorst wil al heel lang op de plaats waar zijn lege villa staat (hoek Kerkweg-Oost-Oranjelaan) een appartementengebouw plaat sen”. ”De NMB Bank wil nieuw bou wen en heeft daarvoor ook het huis van wijlen dokter P. van der Linde gekocht. Daarmee wordt het historisch karakter al zodanig aangetast dat de belemmering om het totaalbeeld aan te passen is weggenomen. Wij hebben dus een gewijzigd standpunt ingenomen op grond van gewijzigde omstan digheden”, aldus Jan Hielema, die vindt dat er nu snel een beslis sing genomen moet worden om te komen tot een hoofd winkelcen trum. ”We studeren er al meer dan tien jaar op. De huidige Passage is snel aan het verpauperen. Beleg gers en eigenaren van de winkels op de Passage wachten met plan nen voor renovatie tot de gemeen te eindelijk een beslissing heeft genomen”. ”De deskundigen zeggen unaniem dat het vijf voor twaalf is. Wad dinxveen heeft op allerlei terrei nen goede voorzieningen, behalve op het terrein van een hoofdwin kelcentrum. Verdere vlucht van koopkracht naar buiten Waddinx veen zal leiden tot verpaupering van het huidige winkelbestand. De burgers, die nu zeggen: het hoeft niet zo nodig, zeggen over tien jaar: waarom heeft u niets ge daan”. Als het aan het CDA ligt komen er in het nieuwe winkelhart ande re winkels dan er nu al in dit Gouwedorp zijn. Het gaat de christen-democraten om een dui delijke aanvulling. ”Om een voorbeeld te noemen: in heel Waddinxveen is geen betaal bare kinderkleding te koop”, weet Jan Hielema. Hij wil niet dat daarvoor naar Gouda, Rotterdam of Zoetremeer gereden moet wor den. ”Ook als plaatselijke overheid hebben wij een taak in het terug dringen van de automobiliteit. Bo vendien hebben we rekening te houden met Waddinxveners met een smallere beurs, die het zich niet kunnen veroorloven om voor elke aankoop deze reizen te on dernemen”. mogelijkheden In het CDA-verkiezingsprogram- i i—jj— - ma staat geschreven dat de reali- sering van het winkelhart geen wezenlijk beslag zal mogen leggen op de financiële middelen van de gemeente. Op dit moment is ech ter becijferd dat uit de gemeente kas drie miljoen gulden gehaald zal moeten worden om het winkel hart aan de Kerkweg-Oost te kun nen neerzetten. Jan Hielema: ”De bedoeling van ons verkiezingsprogramma was aan te geven dat het winkelhart niet mocht leiden tot structureel hogere lasten voor de bevolking. Echter, wij zijn tot de conclusie gekomen, ook door een onderzoek bij andere gemeenten, dat een hoofdwinkelcentrum niet haalbaar is zonder een gemeentelijke bij- brieven, leesboekjes, fotopanelen, bandjes met muziek, video-mate- riaal, plattegronden en landkaar ten en tentoonstellingsmateriaal. ”Het is een klein stapje naar het zuiniger omspringen met grond stoffen, wat het milieu wereldwijd spaart”, aldus de Kerngroep over het hergebruik van onder andere lege blikken, lege flessen en oude planken. Er werd gepoogd voor alle ni veaus een gevarieerd aantal werk vormen aan te bieden, ook voor de laagste niveaus. De kisten wer den door de afdeling Onderwijs van het gemeentehuis aan de scholen aangeboden. De kist met materiaal over Burki na Faso werd gebruikt door de Leon van Gelderschool, de Mgr. Bekkersschool en de Eben Haë- zerschool. De Peru-leskist was op de Klaas de Vriesschool, de Koningin Julia- naschool, de wijkschool St. Jozef en op de Koningin Beatrixschool. Op verzoek van enkele scholen gaven leden van de onderwijs groep van de Kerngroep Ontwik kelingssamenwerking Waddinx veen voor verschillende niveau groepen ’’gastlessen” over ontwik kelingssamenwerking. Het materiaal in de leskist werd ook vaak gebruikt bij het behan delen van onderwerpen uit het schoolwerkplan. Zo bleek het ma teriaal een goede aanvulling bij de thema’s Idimaat, computerles, verwoestijning, wereldoriëntatie, voedsel, ontwikkelingslanden en muziek. In het komende schooljaar zullen de beide leskisten over Burkina Faso en Peru weer beschikbaar zijn voor de Waddinxveense scho len. LHNO Afdeling Verzorging: Nanda v.d. Bie (Zevenhuizen), Marie-L. de Bruyn (Boskoop), Monique Ebben (Boskoop), Mimount El Hamari, Wilma Gouw, Numeria la Grand, Oktil- de Klompien, Natasja Kortland, Miranda Noorlander, Miranda Schoonackers, Mirella Schouten, Patricia v.d. Spoel, Nathalie Stuf- fers (Moerkapelle), Mariëtte Ver kerk (Boskoop), Cindy Versteeg, Miranda Verwey (Zevenhuizen), Daniëlle van Wijk, Kathy de Wildt (Alphen aan den Rijn). LHNO Afdeling Verkoopprak tijk: Viola de Greef (Boskoop), Willeke Havelaar, Mariëlle Os kam, Veronica den Oude (Bos koop), Leonie van Putten, Ilonka Rehorst, Sacha Rehorst, Siska Versluys. 'LHNO Afdeling Kantoorpraktijk: Angelika Roos (Zevenhuizen), Yvonne de Wit (Hazerswoude- Dorp), Liesbeth den Hollander (Zevenhuizen). WADDINXVEEN - Cafetaria Van Zanten aan de Eikenlaan in de Bomenwijk is in een nieuw jas je gestoken. Sinds vorige week donderdag staan eigenaar P. van Zanten en WADDINXVEEN - Voorlopig trekken de twee rechtstreekse spitssneldiensten van Boskoop via Waddinxveen en Zevenhuizen naar Den Haag rond de 175 vaste passagiers. Dat zijn er niet veel meer dan de 115, die in maart geregeld (al dan niet met vrijkaartjes) instapten toen dë lijnen 241 en 242 met of ficieel vertoon door Boskoops bur gemeester drs. J.J. Spros en Wad- dinxveens verkeerswethouder J. Neele (PCW) gestart werden. WADDINXVEEN - CDA-fractievoorzitter Jan Hielema sluit niet uit dat het voetbalcomplex van Be Fair in het Warnaar- plantsoen in de toekomst toch nog eens bebouwd gaat worden. Niet met een geïsoleerd en massaal winkelcentrum, want dat moet naar zijn mening beslist aan de Kerkweg-Oost komen, maar met woningen. Als het zover komt zal de christelijke voet balclub elders in Waddinxveen onderdak moeten worden gebo den. De christen-democraat zegt dat in een vraaggesprek met hem over het CDA en het winkelcentrum in het pasverschenen CDA-bulletin van de plaatselijke partijafdeling. In dat interview wil Jan Hielema een eventuele bebouwing van het voetbalcomplex langs de Kanaal dijk en de Sniepweg geenszins uitsluiten. Letterlijk antwoordt hij namelijk op de vraag ’’Komt er dan in de CDA-visie nooit bebouwing op de lokatie van Be Fair?” het volgen de: ”Dat zeg ik niet. De ontwik kelingen op het ruimtelijk vlak in het Groene Hart kunnen ertoe lei den dat wij in de toekomst voor woningbouw ook inbreidingsloka- ties moeten bebouwen. Maar dan geen massale bebouwing als een winkelcentrum. Wij kiezen dan voor bebouwing die past in het landschappelijk karakter van dat deel van Waddinxveen”. Jan Hielema maakt in het vraag gesprek duidelijk dat het afvallen van de Be Fair-lokatie voor de bouw van een winkelcentrum ove rigens niet is gebeurd vanwege het feit dat de christen-democra ten goede bindingen hebben met de christelijke voetbalvereniging. ”De binding met de maatschappe lijke organisaties staan bij het CDA hoog in het vaandel, maar bij onze afwegingen staat het al gemeen belang voorop. Het alge meen belang is zeker ook gebaat bij een goed renderende sportve reniging en dat is Be Fair”. ”De huidige lokatie is zowel van uit het noorden als het zuiden goed bereikbaar. Dat wordt nog verbeterd als straks de fietsroute langs de spoorlijn klaar is. De Be Fair-lokatie en het Warnaarplant- soen zijn een groene long in Wad dinxveen. Het Warnaarplantsoen inklemmen tussen bebouwing lijkt ons niet aantrekkelijk”, meent Jan Hielema. In het CDA-bulletin formuleert hij drie bezwaren tegen de bouw van een winkelcentrum op het Be Fair-complex. Volgens hem heeft het historische hart van Waddinx veen altijd aan de Kerkweg-Oost geklopt, wonen er in die buurt veel ouderen en moet er gewaakt worden voor een winkeleiland. ’’Toegegeven moet worden dat Waddinxveen geen echt winkel hart heeft. Maar het historisch hart van Waddinxveen heeft altijd aan de Kerkweg-Oost gelegen. Daar waren de kerken, de scholen en de winkels. Veel van die histo rie is verdwenen. Psychologisch gezien ervaren de meeste Wad dinxveners de Kerkweg en de Pas sage nog steeds als het hart van Waddinxveen”, weet de christen democratische fractievoorzitter. Hij wijst er voorts op dat in de Passage en de directe omgeving (Kerkweg-Oost, Kerkweg-West, Peter Zuidlaan, Mevrouw Kui- pers-Rietbergplantsoen, Huize Souburgh, Anne Frank-centrum) veel ouderen wonen, die er be wust voor gekozen hebben in de buurt van het centrum te wonen. ”Wij vinden het onjuist om dan het centrum te verplaatsen”. WADDINXVEEN Het be stuur van de stichting Waddinx veense - Bejaardenhuisvesting Waddinxveen heeft het bestuur van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen laten weten dat door de culturele commissie voor het seizoen 1992/1993 een nor maal programma voor het hele seizoen 1992/1993 kan worden vastgesteld. Aanvankelijk was het de bedoe ling dat de culturele commissie alleen avonden in de periode sep tember tot en met oktober mocht organiseren, dit in verband met de plannen tot afbraak van de to neelzaal. Nu is dit echter voor hele seizoen. Het afbreken van de toneelzaal zal dus zeker niet eerder plaats vinden dan in de tweede helft van 1993. WADDINXVEEN - De geslaag den van de christelijke scholenge meenschap voor MAVO-LTO- LHNO aan de Sniepweg zijn: MAVO: Wendy Achteberg (Bos koop), Dorien Alkemade, Erik Baak, Margit Barelds, Renzo van Beek, Michael Berhane, Jessica Blacquiére, Mirjam Blonk, Bianca Burger, Adrianne van Dijk, Gi- selinde Esveldt, Ewelina Francken (Boskoop), Peter Graaf land, Patrick de Groot, Annema- rie Grootendorst (Boskoop), Geer- tiena Hamstra, Robert Hazeleger, Wilfred Hoogerbrugge, Sandra van der Hoorn, Niels Huijzers, Vanessa Kolster (Boskoop), Chris tiaan Kroese, Bob Kruit, Martin Lekkerkerk (Zevenhuizen), Ma- riska Leunis, Trinette Los, Jane Masselink, Sacha Matse, Mark Modderkolk (Reeuwijk), Dirk-Jan Molendijk, Sebastiaan van Om meren, Donja van Otterloo (Bos koop), Reinalda Pouw (Boskoop), Nanna van Pruissen, Natasja van Reede, Bram van Rijssel, Natasja van der Schee, Daniëlle Scheur water, Laura Steenwinkel, Simon Supusepa, Carolien Tijsma (Bos koop), Renata Verblaauw, Laura Verboom (Boskoop), Mira Ver- kleij, Martijn Zalm. LTO Afdeling Bouwkunde: David Bakhuyzen (Boskoop), Marco Bal, Dacy Doelsamat, Sander van Erk, Jan de Jong (Boskoop), Jerry v.d. Kleij, Michel Kortland, Carlo van Leeuwen, Edwin Maaskant (Moerkapelle), Marco Verschoor, Jaap Verzijden. LTO Afdeling Installatietechniek: Jeroen Blom (Boskoop), Raymond van Es, Vincent van Es, Ferrie Gelderblom, Ramon Padin y Hoc- kx (Boskoop), Dennis Pronk, Ra- wien Sewpal (Zevenhuizen), Sjakk Steller. LTO Afdeling Mechnische Tech niek: Richard de Jeu, Peter van Reeuwijk (Moerkapelle), Pieter de Ruiter, Raymond Slappendel (Boskoop), Erik Verboom, Henk Visser. j

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 11