gerenoveerd aankoop huizen Politie biedt luisterend oor In oktober actie Honger hoeft niet George Baker Kruisgebouw Waddinxveen Uitbreiding Technoservice Garanties voor Groepscursussen in vijf talen rust nog uit Verkleij in het nieuw Aan de Beethovenlaan Uitreiking Onderne- Danspresen- tatie Milieu kreeg meer aandacht mers- prijs 1991 Loos alarm loopt spui gaten uit Zilver gestolen Ongedierte- bestrijding TE HUUR Nieuwe rijksregeling Bij Alpha” in Waddinxveen voor verhuizing etc. De Schans 25, Alphen a.d. Rijn 01720-75 155 9-persoonsbusjes voor bijv, personeelsovond, bruiloftspartij, visweekend. Bestelwagens van 7- 20 m3» \irsr\r ö+z' Vertaalbureau Koeien Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 24 juni 1992 noservice Vrijenhoek voor de uitbreiding van de werkplaats met sneller hulp nieuwd bloemen- en platencentrum aan de Tweede Bloksweg. (Foto: Sjaak Noteboom). De 47-jarige vocalist, die dit jaar met een reeks optredens zijn 25- jarig artiestenjubileum als zanger en componist viert, was tijdens een etentje plotseling onwel ge worden en moest hij met een am bulance naar het Goudse zieken huis worden gebracht. Eerder dit voorjaar was hij tijdens zijn verblijf in Spanje ook al niet de - Milieudienst LSL IS EEN ACTIVITEIT VAN BV LIAM De in Waddinxveen aan de Prins Bernhardlaan wonende zan ger George Baker (Hans Bouwens). die dit jaar zijn 25-jarig ar tiestenjubileum viert. per deelnemer, exclusief laelen. 'Honger hoeft niet” weer bezig de voorbereidingen om aan poot onder :drijf Alpha. groeide ook de vraag naar goed vertaalwerk. Alpha maakt gebruik van een vas te groep van ongeveer 50 freelan ce medewerkers. Naast een per fecte beheersing van de vele ta len, beschikken zij ook over de benodigde technische-, juridi sche-, economische-, chemische- en computerkennis. Ondernemin gen zijn er daardoor van verze kerd dat hun bedrijfsjargon uit stekend in een andere taal wordt overgezet. „Er was veel achterstallig onder houd aan het veertig jaar oude ge bouw; alles was dringend aan een grote onderhoudsbeurt toe. Ver der was de verdeling van de ruim te niet erg efficiënt en het werk op het consultatiebureau onder vond veel hinder van verkeersla waai. Vooral bij de gehooronder- zoeken speelde dit een rol.” „Na de verbouwing zijn al deze problemen opgelost. Alleen de werkruimte voor de wijkverple ging op de eerste verdieping blijft krap, maar verder zijn we erg te vreden met het vernieuwde ge bouw. De toegang tot het uitleen- magazijn ligt nu ook veel gunsti ger voor onze cliënten.” Het werk werd uitgevoerd door Bouwgroep Ouwe Gouwe te Al phen a/d Rijn. Taalonderricht is één het Waddinxveense bedrijf Alpha. De andere is het Vertaalbureau, dat in opdracht van bedrijven en particulieren werkt. Geleverd worden uiterst professi onele en snelle vertalingen van brieven, rapporten, documenten en notities. Naast Nederlands en de drie mo derne talen Duits, Frans en En gels, beheerst Suzanne Kampen ook Italiaans, Sloveens en Servo- Kroatisch. Gezien haar achter grond is dat niet vreemd, want ze werd geboren in Skofije, toen nog behorend tot Italië en later toebe deeld aan Slovenië (Joegoslavië). Door haar huwelijk met een Ne derlander belandde ze begin jaren zestig in ons land en ook de Ne derlandse taal wist ze zich snel ei gen te maken. Begiftigd met haar natuurlijk ge voel voor taal plus een aangeboren zakelijk instinct, besloot Suzanne 1 Kampen in 1985 een eigen bedrijf te beginnen in vertaalwerk en taalonderricht. Een schot in de roos, zo bleek al snel. Door het grote aantal exporterende bedrij ven in Waddinxveen en omgeving, Tijdens de verbouwing vond het Kruiswerk voor de consultatiebu reaus en de zwangerschapsgym- nastiek onderdak in de Ontmoe- tingskerk. Ook de yogagroep heeft enkele weken van deze kerk gebruik gemaakt. De overige werkzaamheden in het kruisge bouw konden met enig behelpen doorgang vinden of naar een an der tijdstip worden verplaatst. Districtsmanager Bert Meijer: ongeveer 230 vierkante meter. Al in juli vorig jaar werd ook al zo’n voorbereidingsbesluit geno men, omdat de uitbreiding niet in overeenstemming is met het gel dende bestemmingsplan Groens- waard in onderdelen. ranties van de gemeente voor ei gen woningen mogelijk is, zijn in essentie ongewijzigd gebleven. Tevens is de regeling geldelijke steun eigen woonwagens, verband houdende met de deelneming in verliezen, samengevoegd met de nieuwe rijksregeling, hetgeen on der andere tot uitdrukking komt in de naam van de nieuwe rege ling. Overigens heeft de Waddinxveen se gemeenteraad in januari van dit jaar besloten de toepassing van de rijksregeling voor eigen woon wagens te beëindigen. Verder is het uitleenmagazijn ver plaatst, de vloerafwerking is ver nieuwd en al het houtwerk heeft een schilderbeurt gehad. Met de verbouwing en herinrichting is ruim ƒ110.000.- gemoeid. Het vernieuwde gebouw wordt op maandag 29 juni weer in gebruik genomen. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de volgende week woens dagavond vergaderende, gemeenteraad voorgesteld een nieuw voorbereidingsbesluit te nemen voor het perceel Beethovenlaan 74. Het gaat hier om het voornemen van het garagebedrijf Tech- WADDINXVEEN - Het aan de Jan Dorrekenskade-Oost in Waddinxveen gevestigde Alpha Vertaalbureau en Taalonder richt van Suzanne Kampen - Hrvatin start na de zomer een nieu we reeks groepscursussen. Het sinds eind 1988 officieel draaien de bureau beschikt met een 26-tal talen over een wereldwijd pakket. De mondelinge avondcursussen voor beginners en gevorderden worden gegeven in groepen van maximaal zes deelnemers. Geko zen kan worden uit de talen En gels, Duits, Frans, Spaans en Ita liaans. Bij voldoende belangstelling wor den er ook groepscursussen voor andere talen georganiseerd. De groepscursussen starten op maandagavond 7 september om half acht. Ze nemen 15 weken in beslag en duren anderhalf uur per week. De kosten bedragen 455 gulden leermiddelen. In tegenstelling tot andere aan dachtsvelden, bleek met name de hulpverlening en maatschappelij ke zorg veelal zaken te betreffen, die veel geduld, een luisterend oor en aandacht vroegen. Meerde re keren kwamen politie en be- trokkenne tot de ontdekking van de ’’echte” hulp in tweede lijn bij een andere instantie te krijgen was. Toch wordt het als een laatste middel gezien, om indien de pro blemen geen uitstel van actie vra gen, een beroep te doen op de 24- uurs per dag bereikbare politie. In april 1991 werd samenwerking met Buro Slachtofferhulp ”Mid- den-Holland” opgestart. Zo kun nen slachtoffers van vermogensde licten, geweldsdelicten, zedende licten en aanrijdingen een beroep doen op dit ”Buro” Slachtoffer hulp Midden-Holland”. Door een goede afstemming, een juist inzicht in eikaars mogelijk heden en onmogelijkheden is er vanf april tot december 1991 op een goede wijze met dit Buro sa mengewerkt. Door Buro Slachtofferhulp is een evaluatie met de politie gehouden over de door haar verrichte werk zaamheden. Uit deze evaluatie kwam heel duidelijk naar voren, dat Buro Slachtofferhulp hulp in een goede behoefte voorziet. Door de goede afstemming en de ’’aktieve” rol die het Buro Slacht offerhulp vervult, wordt het door menig benadeelde als fijn ervaren dat er door samenspraak van de rijkspolitie en het Buro Slachtof ferhulp ook aandacht wordt be steed aan ”die kleine zaken”, waarmee benadeelden geconfron teerd worden. Voorts blijkt de 24-uurs bereik baarheid van de maatschappelijke dienstverlening goed te werken. In 1991 werd ervaren, dat dit er toe heeft bijgedragen, dat in ’’acute” gevall werd geboden. Voorts draagt het twee-maande- lijks overleg met het RIAGG en de Zuidplas (maatschappelijke dienstverlening) er toe bij dat za ken beter op elkaar afgestemd worden met als doel een effectie ve hulpverlening te garanderen. De rijkspolitie zal aandacht moe ten blijven besteden aan verbete ring van kwaliteit met betrekking tot ’’slachtofferzorg”. WADDINXVEEN - Nanny Vo gelaar van Nanny Aerobic Fitnees Dance kijkt terug op een geslaag de danspresentatie van een kwar tiertje ter afsluiting van het sei zoen in dansschool Van der Lub be aan de Sniepweg. ”Het was een grandioos evene ment”, aldus de Waddinxveense. ’’Achttien dames hebben zich met veel energie hiervoor ingezet. De in een legging gestoken vrouwen hadden allemaal een zwart T-shirt aan met daarop het nieuwe logo. Het stond zeer professioneel”. Nanny Vogelaar is overgestapt naar een nieuw logo, omdat een andere vrouwenfiguur volgens haar gevoelsmatig meer overeen komt met hetgeen wat ze nu doet. ”Het oude logo geeft wat meer van ballet weer en nu ik in de loop der tijd zo mijn eigen stijl aerobic-fitnessdance en mid-fit- move ontwikkeld heb, past het nieuwe figuurtje daar meer bij”, aldus Nanny Vogelaar die het woord aerobic heeft geschrapt voor fitnessdance. De Waddinxveense lerares kijkt terug op een bijzonder geslaagd seizoen in een door haar ook inge danste nieuwe dansschool. ”We hebben allemaal onze draai gevon den, dacht ik zo, en ik heb in ie der geval absoluut geen spijt van deze overgang van Kwiek aan de J.W. Frisoweg naar dansschool Van der Lubbe”, rustperiode leek alles weer over te zijn. De tijdelijke ziekenhuisopname van George Baker werd vorige week in diverse kranten bekend gemaakt. Door dit voorval zijn door zijn Volendamse managers van Volendam Music diverse op tredens in ons land en een tournee door Spanje van de Waddinxveen se zanger afgelast. Zeer binnen kort hoopt Hans Bouwens weer aan de slag te gaan. De veelzijdige muzikant en zan ger George Baker is de man ach ter wereldsuccessen als La Pal- oma Blanca en Morning Sky. In 1967 begon hij met het schrijven van liedjes. In 1969 ging hij als professioneel zanger, componist, af te ronden (aangezien het bouw plan eerst recentelijk is inge diend) hebben B. en W. de ge meenteraad voorgesteld een nieuw voorbereidingsbesluit te nemen. De afhandeling van het verzoek om de wettelijk vereiste vrijstel ling te krijgen komt desgevraagd in handen van het college van B. en W. WADDINXVEEN - Burgemees ter C.M. van der Linden reikt donderdagmiddag 25 juni om vier uur in de raadzaal van het ge meentehuis van Waddinxveen de tweede Waddinxveense Onderne mersprijs uit. Deze tweejaarlijkse prijs, die in 1990 voor de eerste maal in han den kwam van de potplantenkwe kerij Sjaloom van de Abraham Kroesweg, wordt uitgereikt op ba sis van een rapportage over de werkwijze en de bevindingen van de jury. De bekendmaking van de winnaar zal geschieden door de heer G.Th.B. Mulleman, jurylid en oud-voorzitter van de Waddinx veense ondernemerskring Indus trieel Contact Waddinxveen (ICW). Na afloop van de prijsuitreiking is er gelegenheid voor het -uitbren gen van een toast op de winnaars. moeten worden door zon, winde nergie enz. Hoe belangrijk het is de geschie denis te kenne. Columbus is 500 jaar geleden op reis gegaan om te bewijzen dat de aarde rond is, maar de gevolgen van zijn verslag over deze reis zijn groot voor La- tijns-Amerika. De handel naar het Oosten ging slecht er was geen goud en zilver genoeg te halen in Afrika om spe cerijen te kopen. Men dacht die uit Zuid-Amerika te halen, maar in plaats van specerijen vond men rietsuiker en cacao, ook nog goud en zilver. De alternatieve handel helpt men sen op weg hun positie te verbete ren: milieu vriendelijk produceren en een goede prijs betalen. De al ternatieve handel, zoals SOS-We- reldhandel zorgt dat hele gezin nen er beter van worden. De positie van de vrouwen is niet rechtstreeks te verbeteren via de alternatieve handel, maar er moe ten wegen gezocht worden om meer te betekenen voor de vrou wen, vooral door scholing. 's Middags werd gewerkt in vijf groepen met verschillende han- delsprodukten van SOS-Wereld- handel. Veel produkten worden al zo milieu besparend mogelijk ge teeld. Ook is er een assortiment van biologische produkten. De Vereniging Milieu Defensie werkte met een groep over hard hout. De oorzaken en gevolgen van de ontbossing zijn groot. dwijnen van bomen, maar ook bij- produkten van het bos: rotan, la- De energiebronnen: Zoals bijvoor- tex, paranoten, fruit, harsen en oliën. Veel van het in het bos aanwezgie genetische materiaal- dat gebruikt wordt voor het maken van medi- Tegen overtreders werd proces verbaal opgemaakt. Het aantal milieuvluchten zal in 1992 fre quenter worden. Een medewerker van de groep Waddinxveen zal hierin participeren. Ook werd er aandacht besteed aan het verbeteren van contacten met andere milieuhandhavende instanties, zoals de gemeente Waddinxveen en Milieudienst Midden-Holland. Overtredingen terzake waarvan proces-verbaal werd opgemaakt zijn mestopslagen, met name bij boeren, vuilverbrandingen bij be drijven specifiek op industrieter reinen, lozingen op de oppervlak tewateren en bodemverontreini gingen op bedrijfsterreinen. Als bijzonderheid wordt vermeld, dat er in het tweede halfjaar van 1991 bij de politie melding werd gedaan, van het feit dat 14 koeien waren gestorven tengevolge van bemesting van grasland met be smette kippenmest. Tegen de eigenaar van de kippen mest kon niet strafrechtelijk wor den opgetreden. Wel werd er een rapport opgemaakt dat onder meer werd verzonden aan de Re gionale Inspecteur van de Volks gezondheid voor Milieuhygiëne. Deze heeft naar aanleiding van dit rapport aangedrongen bij de Vete rinair Inspecteur van de Volksge zondheid, om te bezien of het mo gelijk is de werkingssfeer van de Destructiewet uit te breiden, op dat in de toekomst wel strafrech telijk opgetreden kan gaan wor den. WADDINXVEEN - De bekende zanger George Baker (Hans Bou wens) rust in zijn huis aan de Prins Bernhardlaan uit van de vermoeie nissen en de intensieve onderzoeken die hem tot vorige week donderdag een week lang voor allerlei intensieve onderzoeken in het Groene Hart Ziekenhuis, lokatie Bleuland, in Gouda deden belanden. tekstschrijver en producer van start met zijn George Baker Se lection. Zijn baan bij een limona- defabriek zegde hij van de ene op de andere dag op. De populariteit van de George Baker Selection steeg in 1973 en daarna tot grote hoogte. In 1978 kwam daaraan plotseling een ein de toen Hans Bouwens voor zes goed geworden, maar na een korte jaar naar Spanje vertrok om in rustperiode leek alles weer over te 1985 weer na een succes volle co me-back terug te keren, een nieu we groep om zich heen te verza melen en in Waddinxveen een nieuw privé-leven te beginnen. Het zilveren artiestenjubileum is gepaard gegaan met het op de markt brengen van de succesvolle CD ’’Memories” (met als eerste hitsingle ’’Pistolero”). De CD staat boordevol zelf geschreven nummers. Voor één ervan, ’’Hello Baby”, schakelde George Baker met suc ces een aantal muzikanten uit Waddinxveen en omgeving in. De Waddinxveense zanger kijkt in middels terug op een uitermate geslaagde jubileumdag in Nieuw- kuijk met 800 trouwe fans. Het interieur van het gebouw van het Kruiswerk Midden-Holland aan de Staionsstraat in Waddinxveen wordt grondig opgeknapt. De interne verbouwing en renovatie is deze week klaar. (Foto: Sjaak Noteboom) Aangezien het niet mogelijk is ge bleken de planologische procedu re binnen de termijn van een jaar WADDINXVEEN - In de tweede week van oktober wordt in Waddinxveen weer de actieweek ’’Honger hoeft niet” gehouden. Onder het motto ’’Handel en duurzame ontwikkeling” wordt in deze zomerse weken door diverse Waddinxveense groepen (uit kerk en samenleving) gewerkt aan de opzet van deze week. De voorbereiding is in volle gang. De Derde Wereld verdient onder steuning, aldus de organisatoren. Daarvoor moeten ook in de eigen omgeving maatregelen genomen worden. De weg van eerlijk delen moet worden ingeslagen om te voorkomen dat miljoenen sterven van de honger. De armsten vooral in het Zuiden zich kunnen ont worstelen aan hun armoede. In Waddinxveen is de actiegroep J-I/AT-irtor k/x/aff niof” wppr pet dacht te vragen van 9-16 oktober om de armoede en achterstelling in grote delen van de wereld op te heffen. Zaterdag 13 juni werd er in Utrecht een werkdag gehouden voor groepen die zich in willen zetten in oktober'om aandacht te geven aan het thema: ’’Handel en duurzame ontwikkeling”. Ook leden van de werkgroep ’’Honger hoeft niet” uit Waddinx veen hebben aan deze werkdag meegedaan. Over het thema werd van verschillende kanten gespro ken. De economische problemen: Voedsel is er genoeg voor de tota le wereldbevolking, maar grote troepen mensen hebben helaas geen koopkracht. De prijzen voor grondstoffen die de ontwikkelingslanden krijgen zijn veel te laag. Vooral door de grote overschotten van bijv, koffie en cacao gaat het mis met de prij zen. De Max Havelaarkoffie moet goed aan de voorwaarde van het Houtkap betekent niet alleen ver- WADDINXVEEN - Het Waddinxveense raadsbesluit tot zeker- heidsstellingen met betrekking tot de aankoop van woningen door particulieren zal worden aangepast. Een voorstel daartoe heeft het college van B. en W. aan de volgende week woensdag avond vergaderende gemeenteraad gedaan. Daartoe zal het raadsbesluit van april 1987 worden vervangen door een nieuw besluit, dat is geba seerd op een nieuwe regeling, waarbij de raad aan het college opnieuw overlaat te bepalen aan wie en voor welk bedrag garantie wordt verleend. Een en ander zal door het college geschieden binnen de voorwaar den en bepalingen van de Rege ling deelneming van het Rijk in garanties van de gemeente voor eigen woningen en eigen woonwa gens en de stringentere voorwaar den en bepalingen, zoals die zijn vastgelegd in de gemeentelijke Nota Gemeentegarantie van april 1987 of zoals nadien gewijzigd. Vijf jaar geleden besloot de Wad dinxveense gemeenteraad zeker heid te stellen voor de betaling van rente en aflossing van geldle ningen, te verstrekken onder ver band van eerste hypotheek op wo ningen onder de voorwaarden en bepalingen als bedoeld in de rijks regeling. Deze regeling is in november 1991 vervangen door een nieuwe regeling, die op Nieuwjaarsdag van dit jaar van kracht is gewor den. De voorwaarden en bepalingen, waaronder rijksdeelneming in ga- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense rijkspolitie kreeg in 1991 507 alarmeringen te verwer ken. In tegenstelling tot de twee voorgaande jaren is er thans een explosieve groei in het ’’woud van alarmeringen”. Een verontrusten de ontwikkeling. Het bedrijfsterrein Coenecoop was goed voor 140 meldingen. Van de overige bedrijfsterreinen kwamen de volgende meldingen: Mercuriusweg (30 meldingen), Staringlaan (11 meldingen), Zuid- kade (15 meldingen) en Bredeweg (30 meldingen). Het winkelcentrum Passage was goed voor 10 meldingen, terwijl het aantal overige alarmeringen 256 meldingen bedroeg en het aantal overval alarm 15 meldin gen. Dat zijn 271 meldingen in totaal. Omdat de bedrijven 236 meldin gen voor hun rekening namen en de overige meldingen op 271 neerkwamen bedroeg het totaal aantal alarmmeldingen 507. De meldingen veroorzaakt door 140 bedrijven op Coenecoop en 96 door andere bedrijven betref fen 50% van het totaal. Deze alarmmeldingen plegen inbreuk op de inzet van de politie. De po litie zal deze meldingen telkens als serieus moeten behandelen. De praktijk is echter, dat in 4 van de 236 gevallen van de alarmmel dingen bij bedrijven sprake was van ’’niet nodeloos”. In 1992 zal deze ontwikkeling een halt moe ten worden toegeroepen. ,Voorgesteld wordt dan ook dit projectmatig aan te pakken, waar bij aandacht zal moeten worden besteed aan de controle en aanleg van alarminstallaties door erkende installateurs, het bewust om laten gaan met alarminstallaties door het personeel en de afhandeling van (node)loze alarmeringen door de politie. WADDINXVEEN - Uit een an tiekzaak aan de Nesse hebben on bekenden een grote hoeveelheid zilveren voorwerpen gestolen.' De dieven probeerden eerst via aangrenzende bedrijven de winkel binnen te komen, maar toen dat niet lukte werd via een achter deur op het dak toegang verkre gen tot de antiekzaak. Vorige week woensdagavond ver welkomden een trotse Arie en Rie Verkleij en Johan en Gerie Ver kleij hun gasten in het verbouw de, volledig vernieuwde en uitge breide bedrijf, dat ook nog eens 40 jaar bestaat. WADDINXVEEN - Ook in 1991 is de Waddinxveense rijkspo litie weer geconfronteerd met vele hulpvragen van allerlei aard. Steeds weer werd van de politie verwacht, dat zij op een juiste wijze inspeelde op deze veelsoortige problematiek. Soms kwam het daarbij aan op creativiteit en vroeg het inzicht en kennis om de juiste hulp te verlenen. WADDINXVEEN De afgelopen weken is het gebouw van Kruiswerk Midden-Holland (het vroegere Groene Kruisgebouw) aan de Stationsstraat in Waddinxveen intern verbouwd en geheel gerenoveerd. De boxenkamer in het consultatiebureau is ver groot, het dak is vernieuwd en er is dubbele beglazing aange bracht. Johan Verkleij en zijn vrouw Gerie in de pottenafdeling van het verbouwd, uitgebreid en ver- keurmerk blijven voldoen en niet onder de prijzen doorduiken. beeld koffie, worden te snel uitge put. Er zouden maatregelen te genover moeten staan. Bij het ex ploiteren van de energiebronnen zou 1/50 permanent vervangen cijnen - gaat verloren. WADDINXVEEN - De herope ning van bloemen- en plantencen trum Verkleij aan de Tweede Bloksweg is gevierd met een druk bezochte receptie en een open huis. WADDINXVEEN - Voor het be strijden van ongedierte, met name insekten en geleedpotigen, op ver zoek, wordt met ingang van dit jaar door de gemeente Waddinx veen een bijdrage in de kosten van ƒ55,- per behandeling/bestrijding gere kend. Deze kosten dienen vooraf con tant aan de bestrijder te worden betaald. Onder deze maatregel vallen: wes pen, muggen, vliegen, vlooien, wandluizen, mijten, kakkerlakken, huiskrekels, mieren, voorraadin- sekten, pissebedden etc. Niet onder deze maatregel valt de bestrijding van knaagdieren. De bestrijding van de bruine rat, zwarte rat, wielrat, huismuis en veldmuis blijft geheel gratis. De bestrijding van de muskusrat gebeurt door de provincie Zuid- Holland. WADDINXVEEN - Door de Waddinxveense rijkspolitie werd er in 1991 meer aandacht besteed aan het onderwerp ’’milieu” dan in 1990 het geval was. Een direct gevolg van meer bewustwording van de bevolking ten aanzien van het milieu, is dat de politie ook vaker is gaan optreden na consta tering van zogenaamde milieude licten. Voor het eerst werd er in 1991 door de plaatselijke politie deelge nomen aan enkele milieuvluchten boven het bewakingsgebied van de groep Waddinxveen, waarbij verschillende overtredingen wer den geconstateerd. De feestelijke heropening ging voor het publiek gepaard met ope- ningsaanbiedingen, zoals een prachtig boeket bloemen en mooie begonia’s. Voor elke klant stond er een presentje klaar. ik.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 17