Geen referendum over winkelhart Leger des Heils wil dependance Districtskantoor Watermijin Boskoop Iklees de krant in de klas ’’Parkachtige bebouwing bij Be Fair” Wethouder van Schie (CDA) voor Radio West: GESLAAGD Bedrijf gespecialiseerd in stomazorg In de toekomst Verkeers maatregelen Meer dan 40 beroepen W. Visscher Kreater verhoogt tarieven KRO-tv- team vaart door Gouwe Jan Hielema licht toe: GLASBEEK 01828 - 18708 FOCM/f a GAAT U VERHUIZEN? AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! SNERKENDE VHWGBtS Wilt u informatie? ASSCHEMAN WADDINXVEEN WSE-terrein Zaalreacties Tunneltje Februari 1991 Enquête Jan Hielema Pagina 11 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 1 juli 1992 wel te hebben geweten wat er bij J CombiCare wint Ondernemersprijs U Oostpolderweg 9 - 2741 MD Waddinxveen Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuize’’ zelt-verhuizmg met gebruik van verhuis auto. pakmatenalen en diverse hulpmiddelen Stichting Krant in de Klas Tel. (020) 6647536 Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de di verse mogelijkheden en prijzen Bij FOCWA garantiebedrijf Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRIJF Het provinciaal bestuur van Zuid- Holland is al een poosje bezig te inventariseren welke lokaties bin nen de woongebieden van de groe ne Hart-gemeenten zich lenen voor woningbouw. Op het provinciale lijstje staat in Waddinxveen bijvoorbeeld ook het WSE-complex aan de Willem de Rijkelaan genoemd als een lo- katie waar te zijner tijd woningen neergezet zouden kunnen worden. ’’Waarschijnlijk komt het bouwen op die plek de eerste tien a vijf tien jaar niet aan de orde”, ver wacht Jan Hielema, ’’omdat Wad dinxveen nog wel mag groeien. Mocht dat niet doorgaan dan zal het gemeentebestuur verplicht worden binnen de huidige bouw- grenzen ruimte te zoeken. In dat kader sluit ik niet uit dat er nog eens gebouwd gaat worden op de Be Fair-lokatie”. Een zeker dreigend perspectief is Daarmee heeft dit oude kantoor van het voormalige waterleiding bedrijf De Rijnstreek zijn functie weer teruggekregen. Door een zorgvuldige voorbereiding heeft de verhuizing van Zoeterwoude naar Boskoop slechts één weekein de in beslag genomen. Het kantoorgebouw, dat wel be kend staat als het ’kantoor achter de watertoren’, was tot eind 1990 bij WZHO in gebruik. De con centratie in vier districten leidde tot sluiting van het gebouw, even als een aantal andere districtskan toren. Als thuisbasis voor het noordelijkste districtskantoor van WZHO werd Zoeterwoude geko zen. Maar de wat krappe behuizing daar begon een probleem te vor men. Omdat Boskoop bovendien BOSKOOP/WADDINXVEEN - Na een snel uitgevoerde en intensieve opknapbeurt zijn de 43 medewerkers van de NV Wa- termaatschappij Zuid-Holland Oost (WZHO) aan de slag ge gaan in het districtskantoor aan de Kalverdans 12 in Boskoop. veel centraler voor het noordelijke WZHO-district ligt, werd uitein delijk besloten dit gebouw een grondige opknapbeurt te geven. Met onderhoudsaannemer HVR BV uit Houten als hoofduitvoer der zijn in het gebouw onder meer was- en kleedruimtes gerea liseerd voor de fitters en is zowel het interieur als de buitenzijde van het kantoor geschilderd in de ’blauwe’ huisstijl van het drinkwa terbedrijf. Verder is in het oude magazijn een ruimte voor goederenuitgifte gekomen en het kantoor voorzien van een nieuw computer-systeem, luchtverversing en stoffering. Een herkenningszuil voor de toegangs weg markeert het gebouw. Op het districtskantoor is onder meer de verbruikers-administratie gevestigd, waar afnemers terecht kunnen met vragen of voor het doorgeven van bijvoorbeeld adres wijzigingen. De verbruikers kunnen er ook te recht voor kasbetalingen. Voor het treffen van een betalingsrege ling moet echter nog steeds con tact worden opgenomen met de afdeling Incasso van het hoofd kantoor in Gouda. Alle correspon dentie kan worden gericht aan het WZHO-hoofdkantoor. De ver bruikers-administratie is bereik baar via telefoon (01727)-20626 of 20627. Een deskundige jury, bestaande uit de heren wethouder Van Schie, als voorzitter, Daeter na mens het Arbeidsbureau Gouda, Van den Berg namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland, De Bas na mens het KNOV, Grootendorst namens het CNV, Koeman na mens het FNV, Mulleman na mens het ICW, Kraaijestein na mens de gemeenteraad en Kooien van de afdeling Algemene Zaken als secretaris, heeft de inzendin gen beoordeeld. Door de jury is ondermeer onder zocht of: West. ”Wat we hier vanavond hadden was een volstrekt scheve steek proef”, reageerde een geïrriteerde christen-democraat in de richting van de Radio West-verslaggeef- ster direct na afloop van de in spraakavond. ”Ik neem van u aan dat u het fan tastisch vindt als er een steek proef zou worden gehouden. Ik neem dat ook mee, dan hebt u vanavond ook nog een stukje inge sproken voor mij”, ging hij ver der. ’’Over het houden van het ver schijnsel referendum hebben B. en W. in het algemeen, dus los van een concrete zaak, gesproken, maar de politieke partijen in Waddinxveen zijn in meerderheid niet voor een referendum. Boven dien zijn wij verschrikkelijk ge schrokken van het verkeersrefe- rendum in Amsterdam, waar een percentage van de inwoners op komt dat nergens op lijkt en wat moet je dan?”, meent Paul van Schie. ”Op de inspraakavond werd ech ter weer gevraagd om een referen dum of een enquete. Als daar uit zou komen dat een hele grote groep van de bevolking vindt dat de plannen voor een winkelhart aan de Kerkweg-Oost moeten worden doorgezet, gezien het al gemeen belang om dichter bij huis te kunnen winkelen, zouden ze er dan ook van af zien om te gen de plannen bezwaar te ma ken? Zo’n afspraak zou je ook van te voren moeten kunnen maken”, stelde de christen-democraat. Volgens wethouder Paul van Schie is het probleem van het projectontwikkelaars E.A. Hofman en directeur drs. W. van Zijll en WD-wethouder K.W.Th. van Soest, die de hele avond niets zou zeggen. (Foto: Sjaak Noteboom). MOERKAPELLE - Sinds kandi daat W. Visscher van het West land 4 uit Moerkapelle zich be roepbaar heeft gesteld als predi kant van de Gereformeerde Ge meente regent het beroepen. Inmiddels hebben Gereformeerde Gemeenten van Aalburg, Aag- tekerke, Amersfoort, Amsterdam- Noord, Benthuizen, Boskoop, Bra- kel, Capelle aan den IJssel-West, Dirksland, Goudswaard, ’s-Gra- venzande, Groningen, Haarlem, Hilversum, Hoofddorp, Hooge- veen, Houten, Klaaswaal, Kortge- ne. Leerdam, Middelburg-Zuid, Middelharnis, Naaldwijk, Nieuw- docp, Oud-Beijerland, Oosterland, Poortugaal, Poortvliet, Putters- hoek, Rilland-Bath, Rhenen, Rot- terdam-Alexanderpolder, Scher penzeel, Spijkenisse, Terwolde-De Vecht, Uddel, Utrecht, De Valk- Wekerom, Veenendaal, Waarde, IJsselmonde en Zoetermeer hem gevraagd hun vaste predikant te worden. WADDINXVEEN/GOUDA - Het Korps van het Leger des Heils in Gouda, dat ook in Waddinxveen steeds actiever wordt, ziet voor de nabije toekomst in dit Gouwedorp uit naar een klei ne ruimte om er te zijner tijd een dependance te kunnen vesti gen. De activiteiten nemen namelijk toe, evenals het aantal daar aan deelnemende Waddinxveners. ”In principe willen wij een heel klein gebouwtje hebben”, aldus kapitein W.W. Koskamp van het Goudse Leger des Heils vrijdaga vond voor de RTW-radio. ’’Niet zo groot, want het gaat in Wad dinxveen om een dependance van Gouda, waar de meeste facilitei ten zijn en zullen blijven”. ’’Maar als je een klein gebouwtje hebt kun je het jeugdwerk beter ontwikkelen, gemakkelijker een bijbelstudie houden, beter ge sprekken met mensen voeren en bijvoorbeeld een begin maken met het werk voor een-kleding- beurs. Daar gaat het in eerste in stantie om”. De Goudse heilssoldaten houden al een fiks aantal jaren in een - de werkgelegenheid naar verhou ding belangrijk is toegenomen en of het een duurzame toename be treft; - het bedrijf bijzondere inspannin gen heeft verricht om de werkom standigheden binnen het bedrijf te verbeteren; - het bedrijf via arbeidstijdverkor ting en/of het creëren van deel tijdbanen de werkgelegenheid be vordert; - het bedrijf zich speciaal heeft ingespannen om achterstandsgroe pen aan het werk te helpen. Naar het oordeel van de jury is CombiCare de terechte winnaar omdat zij het meest aan de beoor delingscriteria heeft voldaan. Het bedrijfsonderzoek bevestigde de hooggespannen verwachtingen. Kritische vragen omtrent de werkgelegenheid in haar diverse facetten zijn met goede argumen ten beantwoord. Inspraak volstrekt scheve steekproef WADDINXVEEN - De vorige week dinsdagavond door het ge meentebestuur gehouden informele inspraakavond over de win- kellokatie aan de noordkant van de Kerkweg-Oost heeft een scheef beeld opgeleverd. Dat heeft CDA-wethouder Paul van Schie (financiën, economische zaken) gezegd in een vorige week woensdagmorgen enkele malen uitgezonden vraaggesprek met verslaggeefster Karin Gertenaar van de regionale zender Radio complexe hoofdwinkelcentrum in Waddinxveen in het verleden mis schien te stiefmoederlijk behan deld geweest. ’’Waddinxveen heeft haar handen vol gehad aan de uitbreiding van de wijken, waar men met plezier woont. We zouden één van de weinige gemeenten zijn waar geen winkelhart is. Ik denk dat op de lange duur de meerderheid van de bevolking daar ontevreden over is”. De reportage bevatte niet alleen een vraaggesprek met het CDA- lid van het college van Burge meester en Wethouders, maar ook met enkele insprekers en bezoe kers zoals S. Pille (oud-PvdA-wet- houder en ereburger) en mevrouw W. Bottema-Attema (secretaris bewonerscommissie Anne Frank- centrum). Als zaalreacties noteerde Radio West: ”Ik heb al op de tekening ge zien dat het trottoir voor hotel-ca- fé-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost wordt terugge bracht tot misschien een halve meter. Daar gaat verkeerswethou der J. Neele (PCW) dan 170 leer lingen van de openbare Theo Thijssenschool op loslaten als die uitgaat. Laat ik het hier maar bij laten”. ”Ik vind de plannen voor de Kerkweg-Oost echt nergens op slaan. Een stukje historie plat slaan voor iets wat de grote meute absoluut helemaal niet wil. Wij hebben er geen enkele behoefte aan en ik hoop dat veel consumen ten die hier zitten dezelfde me ning zijn toegedaan”. Ook naar de mening van de 9l-ja- rige oud-PvdA-wethouder en ere burger van Waddinxveen, S. Pille, is het nieuwe winkelhart overbo dig, zo liet hij voor de microfoon van Radio West weten. ”In Waddinxveen heeft elke wijk zijn eigen winkelcentrum. Overal is er een supermarkt. Als iemand grote artikelen nodig heeft, dan gaat ’ie toch naar de stad. Want daar hebben ze veel meer keus. Naar mijn mening moet het plan voor een winkelhart in de prullen bak. Als het toch allemaal door gaat kan ik er echter niets aan doen. Ik heb niets meer te vertel len. Ze vragen ook niets aan mij. Ik ga niet voor de bulldozer staan. Zolang ik raadslid en wethouder ben geweest heb ik mijn best ge daan Waddinxveen groot te ma ken”. In die opvatting viel mevrouw W. Bottema-Attema (VVD) de soci- aal-democraat bij. ”Ik geloof dat het houden van een referendum of een bevolkingsenquête de enige oplossing is. B. en W. kunnen daar eigenlijk niet meer onderuit na alles wat we op de inspraak avond gehoord hebben. Met ver bazing heb ik geluisterd, want ik had gedacht dat er toch nog wel een gedeelte van de aanwezigen voor zou zijn, maar als ik het zo beluister is er niemand voor de lo- ruimte van de hervormde Reho- bothschool aan de Sperwerhoek in de wijk Zuidplas bijeenkomsten voor de jeugd. Daarnaast zijn er de maandelijkse bijbelstudies. Sinds september vo rig jaar zijn daar de maandelijkse samenkomsten op zondagmiddag (eerst in Het Trefpunt aan de Sta tionsstraat en sinds kort in de her vormde Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan) bijgekomen. Het Leger des Heils maakt overi gens van het zoeken naar een de pendance geen haastwerk. Er wordt ruim de tijd genomen om rond te kijken en na.te gaan welke kerkelijke activiteiten eventueel nog verder in Waddinxveen on dernomen kunnen worden. dat Waddinxveen voortaan maar 25 woningen per jaar zal mogen bouwen. Dat waren er sinds de start van de woningbouw in de wijk Zuidplas in 1983 zo’n 185 per jaar. Om in deze voor Waddinxveen slechte ontwikkeling verandering te kunnen brengen is aan het Raadhuisplein met groot genoe gen kennis genomen van de recen te opvatting van de Zuidhollandse gedeputeerde T.F.J. Jansen (VVD), dat er langs de Beije- rincklaan en de spoorlijn Gouda- Alphen aan den Rijn wel eens 2.500 ’’Goudse” huizen gebouwd zouden kunnen gaan worden. Jan Hielema: ”Er spelen twee dingen. Als je verplicht wordt voor de eigen bevolkingsaanwas ook binnen de eigen grenzen te bouwen komen de Be Fair- en WSE-lokaties gelijk in beeld. Dat kan bijna niet anders. Maar als over zo’n 15 jaar de hele Wad- dinxveense Zuidplas (inclusief de lokatie achter Van Leeuwen en aan de andere kant van de Beije- rincklaan) is volgebouwd, dan zou het wel eens zo kunnen zijn dat er voor Be Fair-voetbal aan de rand van de Zuidplas een veel betere lokatie ontstaat. Want daar wonen dan de mensen”. De fractievoorzitter van het CDA vindt het heel logisch als er straks circa 5.000 woningen in de Zuid plas staan, dat er dan ook goed gekeken wordt naar voldoende (sport)voorzieningen voor de in woners. ’’Waddinxveen heeft dan overi gens nog geen 30.000 inwoners, want de gemiddelde woningbezet- ting daalt in Waddinxveen nog heel sterk. Tegen die tijd hebben we hooguit twee inwoners per wo ning. Dat zijn er nu nog drie per woning. Bovendien hangt het er ook heel sterk van af in welk tem po die 2.500 ’’Goudse” huizen vanaf 1994 mogen worden ge bouwd. In het huidige tempo van 185 woningen per jaar doe je er al dik tien jaar over”. Een eventuele verplaatsing van Be Fair-voetbal naar de zuidwestelij ke rand van Waddinxveen ziet Jan Hielema beslist niet als nade lig ten opzichte van de andere voetbalclubs. ”Dat probleem doet zich immers nu ook niet voor, want Be Fair heeft bijvoorbeeld meer voetballers uit de wijk Zuid plas dan de voetbalvereniging Waddinxveen aan de Sniepweg”. ’’Bovendien wordt de nieuwe loka tie voor Be Fair heel goed en ge makkelijk voor iedereen bereik baar, want als de 2.500 woningen langs de Beijerincklaan en de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn doorgaan komt er in elk ge val een voetgangers- en fietsers- tunneltje onder de Beijerinck laan”. ”Of er op de WSE-lokatie ge bouwd gaat worden, zoals de pro vincie heeft geïnventariseerd, zal de toekomst uitwijzen. Voor een nieuw winkelhart is deze langge rekte lokatie in ieder geval onge schikt”. ’’Overigens wordt er ook binnen dee rooms-katholieke voetbalclub zelf nagedacht of ze in Waddinx- veen-Noord, waar in een vergrij zende Vondelwijk veel te weinig kinderen wonen, nog wel zo goed zitten”, besluit de CDA-fractie- voorzitter Jan Hielema. WADDINXVEEN - B. en W. hebben besloten nabij de ingang van de sporthal ”De Duikelaar” aan de Zuidplaslaan een algemene invalideparkeerplaats aan te leg gen. Ten behoeve van het fietsverkeer is besloten opgeblazen fietsopstel- stfoken aan te leggen in de Wil lem de Zwijgerlaan (westzijde) nabij de verkeerslichten op het Koningin Wilhelminaplein. Er is voorts besloten het verkeer op de Staringlaan voorrang te ge ven ten opzichte van de zijstraten Brederolaan en Bosboom Tous- saintsingel (oostzijde). De voor- rangsregelingen zullen daar met borden aangegeven worden. Hij reageerde daarmee op berich ten dat Kreater gelet op de in komsten en uitgaven twee be staande muziekcursusscn (klassiek orgel en hobo) heeft moeten laten vallen in het nieuwe cursusjaar. Volgens de stichtingsvoorzitter komen de eerste positieve reacties op het cursuspakket in het nieuwe seizoen al weer binnen. ”Het is natuurlijk ieder jaar weer even af wachten wat er uit komt. We zijn namelijk, gelet op de financiële afspraken met de gemeente, ge dwongen geweest om de lesgelden weer wat op te schroeven, dus zijn we nieuwsgierig naar de ef fecten”. Voor het centrum voor kunstzin nige vorming is het nog de vraag of Kreater in de toekomst de kos ten van de docenten volledig zal kunnen betalen, zoals is afgespro ken. Met groepslessen van gemiddeld vier personen per uur en tegen be taling van behoorlijke lesgelden (circa 600 a 650 gulden per jaar) wordt door het stichtingsbestuur geprobeerd dat gerealiseerd te krijgen. WADDINXVEEN - Voor het KRO-televisieprogramma ”1.000 Km voor de boeg” varen presenta tor Aad van den Heuvel en schip per Bert Corporaal ook door de Gouwe van Gouda naar Alphen aan den Rijn en passeren ze dus de hefbrug van dit Gouwedorp. Van woensdag 19 tot en met za terdag 22 augustus is de KRO- ploeg in deze streek. De tocht voert van Gouda via Waddinx veen en Boskoop naar Alphen aan den Rijn, van waar via Uithoorn en Nigtevecht wordt doorgevaren naar de Loosdrechtse Plassen en Muiden, de startplaats van de vaartocht. In twaalf afleveringen wordt de kijker elke woensdagavond via Nederland 1 (19.20-19.55 uur) een mooi en aantrekkelijk beeld gegeven van diverse vaarroutes in Nederland. De herhalingen van het programma zijn elke zondag middag via dezelfde zender van 13.45-14.10 uur te zien. De uitzendingen worden gemaakt met medewerking van het Natio naal Bureau voor Toerisme en het ministerie van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij. WADDINXVEEN - Het cen trum voor kunstzinnige vorming Kreater aan de Kerkstraaat ver keert niet in financiële proble men, maar de lesgelden gaan wel weer omhoog. Dat heeft stich tingsvoorzitter Peter Hermens vrijdagavond verklaard tegenover de RTW-radio. ”Er is op dit moment geen begro tingstekort. Zoals bekend is er een financieringsafspraak voor drie jaar gemaakt met de gemeen te. Het gemeentebestuur betaalt voor de voorzieningen en wij zor gen voor de lesgelden. Wij zijn nu met het derde jaar bezig en zitten keurig op schema om het af ge sproken financieringsniveau te ha len”, aldus Peter Hermens. De vraag is echter hoe het pu bliek hierop zal reageren. Het is niet ondenkbaar dat privélessen tegen goedkopere tarieven een grotere vlucht zullen nemen, om dat Kreater zich moet houden aan de officiële CAO-salariëringen. Dit jaar~kömt er weer 3% bij, ”dus tel uit je winst”. Peter Hermens: ”Wij komen na tuurlijk steeds ongunstiger te zit- ,ten ten opzichte van_ de beunha zen, de mensen die er privéprak- - tijkjes aan huis op na houden, want die kunnen tegen goedkope re tarieven werken dan wij. Hoe- wel wij volhouden dat de cursus sen bij ons beter zijn - dat is ook zo -, zal iedereen voor zichzelf een afweging maken. Naarmate de prijzen meer omhoog gaan wordt overigens die afweging voor de mensen steeds moeilijker”. WADDINXVEEN - Een refendum over een nieuw winkelhart zal in Waddinxveen nieuw gauw gehouden worden. Ook een nieuwe en quête naar de mening van de bevolking over de gewenste centrum- ontwikkeling zit er niet in, omdat daarvan al in 1986 sprake is ge weest. De insprekers op de gemeentelijke informele inspraakavond over het hoofdwinkelcentrum kregen vorige week dinsdagavond in het Anne Frank-centrum nul op rekest toen zij een aantal maal voorstelden een bevolkingsraadpleging te houden. Burgemeester C.M. van der Linden, daarin gesteund door de wet houders, zei daar een en ander maal helemaal niets in te zien. Hij gaf aan niet precies te weten wat er met de uitkomst van zo’n refe rendum gedaan moet worden, omdat een dergelijke bevolkingsuit- spraak namelijk niet bindend is. Bovendien geven recente voorbeelden in binnen- en buitenland nu niet direct aan dat op die manier politieke knopen beter kunnen worden doorgehakt. Volgens de RTW-radio is daardoor ook D’66- raadslid Sylvia Barth-van den Hondel anders over de noodzaak van een referendum gaan denken, terwijl haar partij zo’n beetje het refe rendum heeft ’’uitgevonden”. De democrate zou naar de mening van het lokale radiostation afgelo pen week hebben verklaard in een dergelijke bevolkingsraadpleging ’’niet meer zo te geloven”. Zij was echter op het laatste moment vanwege persoonlijke redenen vrijdagavond verhinderd om haar me ning over dit onderwerp nader voor de RTW-microfoon toe te lich ten, zoals ze eerder de programmamakers had toegezegd. Voorstellen voor het al dan niet houden van een referendum werden ook al gedaan tijdens de 5 februari vorig jaar in de raadzaal van het gemeentehuis gehouden openbare vergadering van de raadscommis sie voor de ruimtelijke ordening over het centrumbeleid, die door 100 mensen (onder wie 13 sprekers) werd bijgewoond. In een reactie daarop schreven B. en W. op 27 februari 1991 de ge meenteraad niet te willen denken aan een zogenaamd consultatief of raadplegend referendum, omdat de raad als hoogste gemeentelijk bestuursorgaan de wettelijke taak en bevoegdheid heeft op democra tische wijze tot een besluit te komen. B. en W. zijn en blijven geen voorstander van zo’n referendum, om dat: een referendum heel veel voorbereiding, voorlichting (over ’’voors” en ’’tegens” van de plannen) van het ambtelijk werkappa raat kost en daardoor erg duur is, opnieuw veel tijd verloren zal gaan, de beslissingsvrijheid van de raad in sterke mate wordt beperkt, zo niet uitgehold, er ook andere - meer eenvoudige - methoden zijn om te bevolking bij een keuze te betrekken. Met de informele inspraakavond van vorige week heeft het college de in februari 1991 gemaakte toezegging waargemaakt ”dat als de uiteindelijke lokatiekeuze aan de orde is, een goed voorbereide vrij grootschalige inspraakavond wordt georganiseerd”. Voor wat betreft de meningen van de bevolking over de kwaliteit van de winkelvoorzieningen verwees wethouder P.F.J. van Schie (CDA) op de inspraakavond geregeld naar het Waddinxveense rap port van het toenmalige Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (CiMK). Een speciale consumentenenquête in dit rapport gaf zes jaar geleden onder andere aan dat 50% van de ondervraagde Waddinxveners con fectie- en textielzaken mist, met name grote ’’voordelige” zaken (20%), dat 40% van de bevolking graag een warenhuis ziet komen en dat 20 a 25 van de Waddinxveners tevergeefs op zoek is naar een viswinkel. katie Kerkweg-Oost, waarschijn lijk ook vanwege de grote ver keersproblemen, want die lijken mij enorm”. In dezelfde geest als wethouder en partijgenoot Paul van Schie re- i ageerde vrijdagavond voor de RTW-radio ook CDA-fractievoor- zitter Jan Hielema. Na de ge meentelijke informele inspraak avond van vorige week dinsdag avond concludeerde hij dat ”de lokatie Kerkweg-Oost uiteraard nog niet is weggevallen”. Jan Hielema zei niet geschrokken te zijn van de reacties en eigenlijk v*- •--1-*--- de bevolking leeft. ”Ik heb nog nooit een inspraakavond meege maakt waar voorstanders kwamen van hetgeen waarover ingesproken moest worden. Want die komen niet”. ”Een dergelijke tegenstand heb ik wel eens meer meegemaakt. Pro bleem van de gemeentelijke in spraakavond vond ik dat er door de zaal absoluut niet geluisterd werd naar het college. Mensen ko men op een hoorzitting meestal met een vooringenomen standpunt en luisteren niet meer naar wat er gezegd wordt”. ’’Met name de verkeersman (ir. R.W. Meilof van verkeerskundig Bureau Goudappel Coffeng BV) gaf heel goede antwoorden, al moesten B. en W. er - vind ik - wel voor oppassen niet alle vragen door deskundigen te laten beant woorden en moesten ze af en toe meer zelf naar voren brengen. Maar dat is een kwestie van tac tiek”. Het PvdA-kandidaat-gemeente- raadslid Thijs Spaans daarentegen huldigt samen met zijn fractie een geheel ander standpunt. Voor de RTW-radio zei hij vrijdaga vond onder andere: ”Op de in spraakavond heeft het college van de zaal in het Anne Frank-cen trum een duidelijk en unaniem signaal gekregen en daar kunnen B. en W. volgens mij niet om heen”. WADDINXVEEN - CDA-fractievoorzitter Jan Hielema vindt het absoluut niet tegenstrijdig aan de ene kant tegen de bouw van een winkelcentrum op de voetbalvelden van de christelijke sportvereniging Be Fair in het Warnaarplantsoen te zijn en aan de andere kant in te stemmen met eventuele huizenbouw op die lokatie. Hij heeft dat vrijdagavond in een toelichting voor de RTW-radio gezegd. ’’Voor het winkelcentrum dat op de Be Fair-lokatie zou komen moesten 200 woningen gebouwd worden om het betaalbaar te ma ken, dat daar een gigantisch groot bouwblok zou komen. Als daar in de toekomst bebouwing komt - zo zeg ik er nadrukkelijk bij - moet het passen in het parkachtig ka rakter van dat deel van Waddinx veen. Hoogbouw past in deze groene long absoluut niet”, aldus de christen-democraat. ”De Be Fair-lokatie is en blijft een plek voor een beperkt aantal woningen en geen flats of iets der gelijks. Dit heeft te maken met een toekomstige ruimtelijke ont wikkeling voor onze gemeente in brede zin”. ”Iu het kader van de Vierde Nota over de Ruimtelijke Ordening heeft de rijksoverheid namelijk gezegd dat het Groene Hart niet ,of nauwelijks nog mag groeien. iAan de orde is voorts de voorbe reiding van de herziening van het streekplan Zuid-Holland-Oost”. ”Ip het kader van de nieuwe ruimtelijke provinciale plannen krijgen de Groene Hart-gemeen- ten te maken met groene randen rond hun grondgebied, waar niet meer gebouwd mag worden. Zo wordt voor Waddinxveen de Zui delijke Rondweg waarschijnlijk de nieuwe grens in het zuidwes ten. Je zult dan moeten zoeken naar bouwlokaties binnen de be bouwde kom”. WADDINXVEEN - Burgemeester C.M. van der Linden heeft vorige week donderdagmiddag in de raadzaal van het gemeente huis de tweede Waddinxveense Ondernemersprijs 1991 uitge reikt aan CombiCare Gouda BV, dat is gevestigd op het bedrij venpark Coenecoop. Het in stomazorg gespecialiseerde bedrijf is opgericht in 1988 en telt 27 vaste werknemers. CombiCare wordt geleid door Arthur Smid uit Oudewater en Aart van der Leden uit Ridderkerk. In totaal hebben tien bedrijven de handschoen opgenomen door mee te dingen naar de prijs. Met de Waddinxveense Ondernemersprijs spreekt de gemeente haar waarde ring uit voor goed ondernemer schap. Opgevallen is dat de aanmeldin gen voornamelijk uit het midden- en kleinbedrijf afkomstig waren. Bovendien waren de inzendingen afkomstig uit zeer uiteenlopende branches. Er kwamen aanmeldin gen uit onder andere de agrari sche sector, de distributieve sec tor en de dienstverlening. Een volle toneelzaal in het Anne Frank-centrum luisterde tijdens de inspraakavond naar het college van B. en W. en hun adviseurs. Vooraan van links naar rechts op de rug gezien de MAB- WADDINXVEEN - Vrijdag 26 juni is geslaagd Teus van Hars kamp (Wingerd 83) voor het di ploma Technisch Graficus. Deze 4-jarige opleiding is in 3 jaar afge rond aan het Grafisch Lyceum te Rotterdam. Tijdens deze oplei ding werd hij begeleid door werk gevers Drukkerij Helton van Hae- ringen BV te ’s Gravenhage. Aan het Hoger en Middelbaar Elektronica Onderwijs Rens en Rens te Hilversum is geslaagd voor Middelbaar Elektronicus Sjaak van Dam.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 11