Winkelhart in Waddinxveen (17) Gouwezwemmers in slootwater VAKANTIE-BEZORGERS 01828 - 18950 BEZORG(ST)ERS Boers wil meer samenwerking tussen handel en produktie GESLAAGD Weekblad voor Waddinxveen TOOS op zomerkamp Muziek spektakel Echtpaar Van Zanten heropende cafetaria TOOS met vakantie Snelheids controle Cheque op de fiets weggebracht naar Dokkum het gebied van sport en recreatie voor verstandelijk gehandicapten uit Zuid-West Friesland. De be geleiding van de deelnemers tij dens het sporten en/of gehandi capten gebeurt merendeels door vrijwilligers. LEZERS SCHRIJVEN A omgeving Brugweg/Henegouwerweg Tevens zoeken wij Uitstekende verdiensten Bel voor informatie: vraagt Don Bosco De Groene Zijde Woensdag 1 juli 1992 Veekblad voor Waddinxveen Hervormde Kerk wil De gemeente hoeft zich hierom 130 De wielrenners die de tourtocht Waddinxveen-Dokkum hebben gereden. 15 in klas 4AA. veen: Jasper Anker, Barry van VAN competitie tussen de individuele I1 J 11 1 den onderling”. handel ééndrachtig aan de toe komst werken, dan zal Nederland een sterke positie blijven inne men”. worden. Samenspel stond centraal. van de meren van Indianapolis. Hans zag nu kans om tweemaal te winnenin 18.59.0 en 18.21.9 en nu het klassement over vier wed- tief kamp met bosspelen, speur tocht, vossenjacht, zwemmen, zes kamp, barbecue en vele andere gezellige dingen. Er wordt geslapen in grote 10 persoonstenten en het kampter rein is gesitueerd in een mooi bos gebied nabij het Sportcentrum in Beekbergen (tussen Apeldoorn en Arnhem). De TOOS-kinderen, in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar, zullen zondag om 11.30 uur op het sta tion Waddinxveen afscheid ne men van hun ouders om dan met de trein naar het kamp te gaan. Eenmaal op het kamp kan de pret gaan beginnen. Dan aan het eind van de week, za terdag 11 juli, zullen de kinderen en leiding doodmoe opgehaald worden door hun ouders. Ze kun nen dan terug kijken op een zeer geslaagde week. WADDINXVEEN/DOKKUM - Een aantal medewerkers van Steunpunt Sturing Leeuwarden, onderdeel van de Nederlandse Spoorwegen, heeft zaterdag een fietstocht gemaakt voor de sport en recreatiestichting voor verstan delijk gehandicapten ’Samen On derweg’. Deze rit van Waddinxveen naar Dokkum (230 km) werd gespon sord door aannemingsbedrijf H. Baas Dokkum BV, een onderdeel van de Waddinxveense Baas Be drijven. ’s Ochtends om 7.00 uur stonden de wielrenners al start klaar in Waddinxveen. Hier ontvingen zij een cheque die zij per fiets naar Dokkum brachten. Bij aankomst in Dokkum overhandigden zij de cheque aan de voorzitter van de Stichting ’Samen Onderweg’. De Stichting ’Samen Onderweg’ organiseert veel activiteiten op WADDINXVEEN - Zoals in het Weekblad voor Waddinx veen al is bericht is cafetaria Van Zanten aan de Eikenlaan in een nieuw jasje gestoken. Sinds donderdag voor een week staan P. van Zanten en zijn vrouw weer vijf dagen in de week klaar voor hun klanten. De heropening van cafetaria Van Zanten is drie dagen lang gepaard gegaan van een ijsver- rassing bij elke bestelling. Cafetaria Van Zanten aan de Eikenlaan 56 is van woensdag tot en met zondag geopend van 12.00 - 14.00 uur en van 16.00 - 24.00 uur. De zaak is maan dag en dinsdag gesloten. Zonder hun hulp is het onmoge lijk dergelijke sport- of recreatie- evenementen te organiseren. De Stichting ’Samen Onderweg’ is hen hiervoor zeer dankbaar en wil het sponsorgeld gebruiken om hen een keer in het zonnetje te zetten. De heer L. Veldhuis van Steun punt Sturing Leeuwarden is actief rond de Kerkweg. Öp zich is het ook opmerkelijk, dat er een derge lijk groen gebied in het midden van het dorp ligt. De statige hui zen accentueren dit aangezicht. Ook de grote bomen op de Beu kenhof dragen bij aan het gevoel van een groen gebied. Hoewel qua oppervlakte niet groot, is dit groengebied voor de sfeer bepa lend. Die sfeer staat wel onder druk door het vrij drukke verkeer richting hefbrug. Andere groene lokaties zijn de sportterreinen van WSE en Be Fair. Sportcomplexen worden aan - de rand van het dorp aangelegd. Door de uitbreiding van de be bouwde kom zijn deze terreinen ombouwd en liggen ze nu in het dorp. Gelet op de ligging van Zuidplas valt WSE voor het win kelcentrum af. Be Fair kan echter een interessante lokatie zijn. Op de eerdere debatavond van het Weekblad voor Waddinxveen over het centrum merkte een vooraanstaand gemeenteraadslid op, dat het winkelcentrum in het hart van het dorp moet liggen en niet tussen de benen. Hij wilde hiermee de lokatie Kerkweg-Oost onderstrepen. Als benen van Waddinxveen moeten Zuidplas aan de ene kant en de St. Victor- wijk aan de andere kant worden beschouwd. Dit CDA-raadslid (J.A. Hielema) wordt snel op zijn wenken be diend. De uitbreidingsdiscussie loopt nu volop. In verschillende varianten wordt daarbij aangege ven, dat Waddinxveen de groei van Gouda gaat opvangen. Het gaat hier in de maximale variant om 2500 woningen. Dat betekent een groei met 5.000 a 6.000 inwoners. Op zich is het heel opmerkelijk, dat deze discus sie de gemoederen in het dorp zo weinig beroert. Het karakter van Waddinxveen wordt door deze uitbreiding even zeer beïnvloed Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te l buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder J pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. J WADDINXVEEN - ”Als Nederland haar positie op de Europe se markt wil handhaven, moeten handel en produktie meer sa menwerken en waakzaam zijn voor de ontwikkelingen in het bui tenland”, zegt M. Boers, directeur-eigenaar van Boers Holland BV op het veilingterrein ’’Doelwijk” aan de Bredeweg in Wad dinxveen. ”De ontwikkelingen in het buiten land staan niet stil. Weliswaar be schikken we in Nederland over enkele sterke punten en een voor sprong, maar we moeten knokken om die te behouden”, meent Maarten Boers. rijk deel van de lopende inkom sten, die de gebruikskosten (pre dikant, koster, verlichting, ver warming, klein onderhoud) moe ten opvangen. De begin dit jaar toegezegde bedragen lagen name lijk duidelijk hoger dan in 1991. Zorgen bestaan er echter over de kerkvoogdijcollecten, die beneden het niveau van de begroting ble ven. WADDINXVEEN - Onder schitterende omstandigheden is het langebaanseizoen voor klassementzwemmers in slootwater weer geopend. Op zaterdag 20 en zondag 21 juni werd gestart in het en het gebed voor de nieuwe wijk- gemeente met éen eigen predi kant, maar ook naar allerlei ge bouwelijke zaken. Zo staat voor 1993 de verbouwing van het kerkelijk centrum De Hoeksteen aan de Esdoornlaan op het programma, moet het in 1995 komen tot kerkbouw in de wijk Zuidplas (opties aan de Sniepweg en aan de Zuidplaslaan zijn in middels een gepasseerd station) en is in 1996 een aanbouw van de bijruimte aan de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan voorzien. De huidige directeur van de in 1889 door zijn grootvader gestart- te onderneming exporteert naar heel Europa. Eveneens exporteert hij naar Japan, USA, Canada en Zuid-Amerika. recreatiegebied Spaarnwoude bij Haarlem en in de Bosbaan en op zaterdag 27 en zondag 28 juni in het Steenwijkerdiep en in de Maarseveense Plassen. Het is een heel andere tak van de zwemsport dan de zwembad-wed- strijden vanwege de wisselende omstandigheden in omgeving, temperatuur, stromingen, wind en de massastarts. Om de ereplaatsen voor de Zwemkroniekbeker, de sterkste categorie, strijdt Jan Willem van den Hoek weer mee. In 1990 eindigde hij als 57-ste, in 1991 als 11-de (het jaar waarin hij als bestuurslid van de Stichting Samen Onderweg en heeft het initiatief genomen deze sponsor- tocht binnen zijn bedrijf te orga niseren. Voor sponsoring van het project heeft hij H. Baas Dokkum BV benaderd. Deze regionale on derneming was meteen bereid het project financiële stuen te verle nen. H. Baas Dokkum BV is een werk maatschappij van de Baas Bedrij ven uit Waddinxveen en houdt zich bezig met kabel- en leiding- projecten op het gebied van wa ter, gas, elektra, riolering, kabel televisie en gecombineerde wer ken in het noordelijk deel van Ne derland. Steunpunt Sturing Leeuwarden is een onderdeel van de Nederland se Spoorwegen. Dit bedrijf is werkzaam op het gebied van be veiliging van treinenloop in de re gio Friesland. voor de eerste maal zo’n klassie ker won) en dit jaar probeert hij nog dichter bij de landelijke top drie te komen. Gemakkelijk is dit niet want hoe wel de krachtsverschillen tussen de toppers niet groot zijn blijken ondermeer Hans van Goor en Al- mar van der Meer moeilijk te kloppen. In het stormachtige Spaarnwoude werd Jan Willem derde in 24.05.8, in de Bosbaan de volgen de dag zevende in 24.02.1, in het Steenwijkerdiep negende in 24.05.6 en in de Maarseveense plassen weer derde in 23.48.1. Deze vier wedstrijden gingen alle over twee km. vrije slag. Bij de laatste lokatie had Jan Willem ook eens ingeschreven op een ge- legenheidskilometer schoolslag. Ook dat ging hem goed af, want hij werd daarop derde in 15.49.4. Hij noemt Nederland een be trouwbare leverancier, die met na me sterk is op het gebied van kwaliteit, sortering, verpakkingen en stiptheid. ’’Echter een land als Spanje krijgt dat ook steeds beter- onder de knie. Daarnaast bieden dat soort landen als voordeel dat de prijs vorming wat stabieler is”. Over de vraag ’’twee keer veilen per week”, vallen chef verkoop Peter Schoemaker en chef inkoop Henk Lankester hun directeur bij. ”Wij leveren veel aan groot winkelbedrijven. Die afnemers i verlangen steeds vaker prijsafspra ken voor meerdere dagen. Met het veilingsysteem in ons land I lukt dat niet. Integendeel. Er zijn soms grote prijsverschillen tussen de ene en de andere dag. Daar zou een oplossing voor moeten ko men”. ’’Misschien moeten we niet meer dan twee keer per week veilen. Belangrijk is wel hoe andere lan- I den reageren. Waar het echter om draait is dat er iets moet gebeu ren”. i De sterke groei is vooral vanaf de 1 zestiger jaren gerealiseerd. Boers leverde aan het grootwinkelbe drijf, dat zich vanaf die tijd sterk ontwikkelde. Boers profiteerde daar van en groeide mee. Op dit moment heeft de onderne ming een omzet die de half mil jard gulden overschrijdt. Behalve groenten en fruit worden ook bloemen en planten geëxporteerd. De laatste produktgroep maakt 10 tot 15 procent van het pakket uit. Boers betrekt zijn produkten zo wel uit Nederland als uit het bui tenland. Een belangrijk deel van het Nederlandse assortiment De masters Nic Geers en Hans den Boer strijden om de Speedo- bekers voor de categorie 50 plus. De masters zwemmen één km en hun klassement bestaat uit de to- taaltijd van de vier snelste wed strijden van het seizoen. Na het eerste weekeinde bleek Nic met twee overwinningen op de vrijeslag in 14.22 en 14.02 aan kop te gaan voor Hans die 19.47.4 en 19.09.8 nodig had. Maar het afgelopen weekeinde ontbrak Nic omdat hij naar Amerika is geto gen voor de wereldkampioen- Over de verbouwing van De Hoeksteen, lange tijd een onver kwikkelijke strijd tussen voor- en tegenstanders, is inmiddels een rapport door de Centrale Her vormde Gemeente uitgebracht. Er is echter wel het voorbehoud gemaakt dat er eerst voldoende zekerheid moet zijn over de finan ciële ontwikkeling, voordat er kos ten kunnen worden gemaakt aan de verdere uitwerking en uitvoe ring van de verbouwing. Voor de Waddinxveense geloofs gemeenschap vormen de jaarlijkse vrijwillige bijdragen een belang- van Vanessa van der Sloot. Zij zat in kl Bs 4 A A WADDINXVEEN - Komende zondag, wanneer de vakantie in Waddinxveen goed gaat losbar sten, gaat een groep kinderen en leiding van gymnastiekvereniging TOOS, vakantie vieren tijdens de zomerkampen van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Bond. Deze zomerkampen, die al meer dan dertig jaar bestaan, trekken jaarlijks zo’n 2000 kinderen en leiding uit alle streken van Neder land. Dit is op zichzelf al een on misbaar spektakel. Het is dit jaar al weer voor het vijfde jaar dat TOOS deelneemt aan deze kampen, dit bewijst hoe breed het aanbod van de gymnas tiekvereniging TOOS is. Want be halve turnen, gymnastiek, jazz en aerobic is er ook volop ruimte voor recreatieve evenementen. Het zomerkamp is geen sport- turnkamp, nee het is een recrea- WADDINXVEEN - Deze week worden de laatste lessen gegeven bij de gymnastiekvereniging TOOS in Waddinxveen. De leden en de leiding gaan dan genieten van hun wel verdiende vakanties, om dan na de zomerva kantie weer uitgerust en enthousi ast met het nieuwe seizoen te be ginnen. TOOS start haar lessen weer op maandag 17 augustus. Men kan dan weer terecht bij de vele facet ten van TOOS. Zo is er voor elke leeftijd (van 2 tot met 65 jaar) wel wat bij. Gekozen kan worden uit gymnas tiek voor jongens/meisjes/dames en heren. Trimmen voor dames en heren. Aerobic voor dames en he ren. Jazz voor meisjes, dames en ook heren. En voor de allerkleinsten is er Ouder- en Peutergym en Kleuter- gymnastiek. Aan de Don Bosco-MAVO in j Boskoop slaagden uit Waddinx- ”Deze fluctaties veroorzaken gro- j tp hii sfnpmpr? dip dan WADDINXVEEN - Zo’n muzikanten hebben in de Imma- nuëlkerk aan de Prinses Beatrix- laan hun beste beentje voorgezet om een staaltje ongebruikelijk sa menspel tot een goed einde te reacties tegen Kerkweg-Oost voor een deel te verklaren is uit de sterke ruimtelijk - planologische ingreep die dit plan voor Wad dinxveen betekent. Dat blijkt het duidelijkst in het verkeersplan, de ingreep in het groen en de sloop van beeldbepalende panden. Ik heb hierboven de lokatie Be Fair genoemd als alternatief. De Passageplein - en de Passage- West-varianten komen ook aan deze bezwaren tegemoet. Het bouwen van een winkelcentrum van 5.000 a 6.000 m2 heeft ver gaande gevolgen. Deze alternatie ven zijn echter minder ingrijpend dan Kerkweg-Oost. De gemeenteraad heeft op dins dag 28 april in principe inge stemd met de realisering van Kerkweg-Oost. Dit besluit is ge nomen zonder dat zicht was op de gevolgen voor de verkeersafwikke ling. In het besluit is dit op aan dringen van onder meer de PCW- fractie opgenomen: ”Wel zal het verkeersaspect extra aandacht verdienen en goed moet worden uitgewerkt”. Op zich is dit een wat merkwaar dige gang van zaken. Er wordt een principe-besluit genomen tot een ingrijpende reconstructie, van Kerkweg-Oost zonder dat inzicht bestaat in de verkeerssituatie. De raad heeft in dit verband ook geen uitgangspunten geformu leerd voor het coljege. Onder grote druk is het verkeers aspect opgepakt. Het adviesbu reau zal ook wel een duidelijke opdracht gekregen hebben van het college, zo'in de trant van ”de raad wil Kerkweg-Oost, kunt u aangeven hoe de verkeersafwikke ling moet worden opgepakt”. In een dergelijke situatie komt een adviesbureau met' éen oplos sing die aan de technische en juri dische eisen voldoet. Opmerkelijk in dit verband is dat het gemeen tebestuur niet zonder meer tot wijzigingen van de verkeersstro men kan besluiten. In sommige situaties moeten wet telijke procedures worden gevolgd omdat de geluidsoverlast sterk WADDINXVEEN - Op vrijdag 26 en zaterdag 27 juni heeft de Waddinxveense rijkspolitie een radarsnelheidscontrole gehouden op de Beethovenlaan, de Noord- kade, de Koningin Wilhelminasin- gel en de Chopinlaan. Het grootste gedeelte van de hardrijders werd ter plaatse door surveillanten opgevangen en be keurd. Een aantal is op de foto vastgelegd en zal binnen afzienba re tijd een acceptgiro thuis krij gen. Een overzicht: Beethovenlaan: 250 passanten, 20 bekeuringen, hoogste snelheid 74 km/h. Noordkade: 300 passanten, 51 be keuringen, hoogste snelheid 87 km/h. K.W.-singel: 300 passanten, 15 bekeuringen, hoogste snelheid 79 km/h. Chopinlaan: 200 passanten, 32 foto’s, hoogste snelheid 86 km/h. als door de aanleg van een winkel centrum. Als mogelijke lokatie voor de uit breiding wordt het gebied tussen de spoorlijn en de Beijerincklaan genoemd. Het dorp wordt daar mee ’afgerond’. Be Fair komt dan in het hart te liggen en is dan een zeer geschikte lokatie voor het winkelcentrum. Mijn conclusie is, dat de heftige cen SP.°“ unnouigmg op ue te.oen Kelkwe.o-fWt voor inspraakavond om met zitten en opstaan te kijken of Waddinxveen Kerkweg-Oost wel wil is dan ook wel erg simpel. Het geeft echter wel aan, dat men zich afvraagt of wat rond het Raadhuisplein gebeurt draagvlak ft heeft in het dorp. Verschillende insprekers hielden een pleidooi voor een referendum. Deze sug- gestie werd door de burgemeester afgewezen. Flet bleek, dat daar<ft over met de fractievoorzitters ge- ft sproken was en dat men dit geen goede oplossing vond. Wettelijk bezien hoeft de ge- 2 meenteraad zich niet aan een re- - 1 ferendum te houden. De raadsle- den kunnen hun keuze bepalen. Niettemin geeft een peiling van de mening van de burgers aan, hoe er over dit punt gedacht 2. wordt. Op de inspraakavond werd over ft Kerkweg-Oost gesproken. Zijde- ft lings kwam het alternatieve Passa- A ge-plein van de PvdA-fractie aan S de orde. Er is echter geen iij- ft spraakavond geweest over de ver- ft schillende alternatieven. Het college heeft, gesteund door de raad alle alternatieven wegge- 5 streept zonder dat Waddinxveners ft zich daarover, behoudens bij com missievergaderingen, hebben kun nen uitlaten. Dit wreekt zich nu er op zijn minst grote vraagtekens gezet kunnen worden bij het draagvlak voor Kerkweg-Oost bij de bevol king. De gemeenteraad neemt dus uit eindelijk de besluiten. De raad heeft al eerder een besluit geno men: uitbreiding van het winkel- areaal in Passage-West met als an dere mogelijkheden Passage- ft Noord en Be Fair. Dus niet Kerk weg-Oost. Nu moet de raad natuurlijk niet tot in het uiterste aan eerder ge- ft nomen besluiten vast blijven hou- den, als dit niet haalbaar is. raad is echter, wel snel om gegaan. Geen van de politieke partijen heeft in zijn programma Kerk-, weg-Oost genoemd. De kiezers hebben dit bij het invullen van het stembiljet dus niet kunnen be-,ïj trekken. In het beleidsprogramma hebben de politieke partijen die het colle-,, ge vormen (CDA, PCW en VVD) E hun plannen ten aanzien van hef* winkelcentrum vastgelegd. Daarin lezen we, dat het beleid erop is gericht de Passage in wesM telijke en/of noordelijke richting^ uit te breiden. Als dat niet kan kunnen alternatieven voor een ge- heel nieuw centrum (bijvoorbeelcKR Be Fair) worden ontwikkeld. Eeife integrale studie, met inbreng van'’ alle betrokkenen, zal daaraan teiï/jï grondslag moeten liggen. We lezen ook hier niets over '7 Kerkweg.Oost. De formulering in het beleidsprogramma sluit Kerk weg-Oost weliswaar niet uit, maar genoemd wordt het niet. Deze he-ws le gang van zaken vergroot het draagvlak voor het plan in Wad-' 7 dinxveen niet. Iedere overheid loopt soms tegen;- zaken aan die hun bestuurlijk ver-'J' mogen te boven gaan. Op rijksni- A veau kan hierbij worden gedacht aan het besluit rond de kruisra-- ketten en de vraag of gelet op de energiebehoefte in het land de kerncentrales moesten worden uit gebreid. Dit laatste is een aardig voor beeld. Het rijk loste dit op met de I Brede Maatschappelijke Discus sie, een uitgebreide procedure waarin de burgers betrokken wer den. Voor Waddinxveen lijkt het win kelcentrum zo’n onderwerp. Al vele jaren wordt erover gepraat, gestudeerd en worden er steeds weer andere besluiten genomen. Op zich kun je niet zeggen, dat er verkeerd gepraat en gestudeerd wordt. In het raadsvoorstel waarin Kerkweg-Oost wordt voorgesteld, worden de verschillende alterna tieven keurig beargumenteerd weg gestreept. Een later inge diend plan Passageplein wordt eveneens keurig beargumenteerd afgewezen. Het organiseren van de inspraak avond - formeel voor de besluit vorming op dit moment niet per sé noodzakelijk - getuigt ook van de welwillendheid van het ge meentebestuur. In de oproep van het gemeentebe stuur voor die avond wordt ook een oproep gedaan om na te den ken over de manier waarop de consumentenbetrokkenheid vorm gegeven kan worden. In het tu- I mult op die avond is dit niet meer j aan de orde geweest. Het ont; breekt niet aan goede wil. En toch is er het gevoel, dat wat op het Raadshuisplein gebeurt niet door de bevolking wordt ge- dragen. Het lijkt me, dat de gemeente- raad zich eerst af moet vragen hoe de aansluiting met de bevol- king op dit punt gevonden kan worden. De verdere besluitvor ming rond Kerkweg-Oost is een j eerste toetssteen. DRS. AAD HOLSTEIJN Troelstrahoeve 25 Pagina 19 der. Er is draagvlak voor deze C plannen, ook bij de middenstand - was de kern van het antwoord. Investeerders zijn in deze niet al tijd goede raadgevers. Zij zullen J alleen met zo’n plan meegaan als C het economisch verantwoord is. Het feit dat ze het hier doen, geeft op dit punt geruststelling. .- De gemeente hoeft zich hierom niet verder te bekommeren. On- beantwoord blijft voor velen ech- ter de vraag of dit doorslaggevend moet zijn. Er zijn nog meer argumenten door het gemeentebestuur gege- ven. Het is echter voor een derge lijk besluit nodig, dat alle burgers, weten waarom het gemeentebe-^ stuur het nodig vindt, dat er een’ A winkelcentrum komt. Aan de in- A formatievoorziening kan het nodi- ge worden gedaan. De gemeenteraad neemt het be- sluit over het winkelcentrum. Dat gebeurt op basis van door het col lege geformuleerde voorstellen. Een spontane uitnodiging op de 1 om met zitten en Martijn Schut, Martin Slaman, Monika Slaman, Richard v.d. I Tuin en Marc van Vliet. Aan de Agrarische School De Groene Zijde (voorbereidend be roepsonderwijs) slaagden uit Waddinxveen: Sander de Bruijn, Johny Galjé, Jaap-Jan van der Haven, Erica Kingma, Marcel Langenberg, Theo Slinger, Arjan Sonneveld, Marc Tanis, Bas Wit vliet. brengen. Het spektakel vormde de afsluiting van een festival, ge organiseerd door muziekschool Ton van der Wolf met cursussen in Boskoop en Waddinxveen. De cursisten gaven zaterdag voor een week in allerlei groepjes en samenwerkingsvormen uitvoerin gen in de Waddinxveense Imma- nulkerk. De verschillende concer ten konden afzonderlijk bezocht schappen voor masters, waarbij worden. een wedstrijd over vijf km in één Samenspel stond centraal. Zo - konden er verschillende stukken J op piano beluisterd worden, waar- in drie leerlingen tegelijk musi ceerden. Verder viel er een con- strijden aan te voeren. Doch dat certJe voor twee orgels te beluis- zal wel veranderen als Nic straks i een inhaalrace inzet. Maar Hans legde in het Steen wijkerdiep ook de basis voor de beker voor de schoolslag. Dit ligt hem beter en het ziet er naar uit dat deze zijn deel zal worden. Zijn eerste masterschoolslagkm won hij in 19.40.8 en dat is wei nig langzamer dan zijn vrijeslag. Zijn weekeinde kon niet meer stuk want hij kwam na twee wed strijddagen met vijf(!) grote be kers thuis: drie voor eerste plaat sen en twee omdat hij de oudste zwemmer bleek te zijn (61). In Steenwijk werden de prijzen uitgereikt door Olympisch kampi oene schaatsen Stien Baas-Keizer. teren en waren er verschillende kombinaties van blokfluiten. Het meest spectaculair was echter het sluitstuk, een bewerking van ’The Royal Fireworks’ van Han del. Hierin werden de leden van de muziekschool bijgestaan door een sectie blazers van de Wad dinxveense muziekvereniigng Concordia. Het leuke was dat pas in het kerk gebouw zelf gerepeteerd werd en op deze wijze naar een uitvoering werd toegewerkt. Zo werd het een •aardige demonstratie van wat er komt kijken voor goed samenspel. Op dinsdag 23 juni heeft de ge meente een inspraakavond gehou den over het winkelcentrum. Dit initiatief van het gemeentebestuur moet voor haar teleurstellend ver lopen zijn. De opkomst was groot, de grote zaal van het Anne Frank- centrum was tot de laatste plaats gevuld. De discussies waren hef tig, er werden ook veel vragen ge steld. Achter de bestuurstafel zaten naast het voltallige college van B. en W. deskundigen op het terrein van verkeer en mensen die als projectontwikkelaar bij de plan nenmakerij betrokken waren. Niettemin moet het gemeentebe stuur andere verwachtingen van deze avond gehad hebben. De aanwezigen waren zeer kritisch, vaak zelfs cynisch over het plan Kerkweg-Oost. Opvallend was ook dat de weerstanden van verschil lende kanten kwamen. Niet alleen de bewoners die hun huis onder de slopershamer zien verdwijnen en mensen die naar een verkeersader ’verhuisden’ roerden zich in de discussie, ook ondernemers en bewoners uit an dere wijken van het dorp deden van zich horen. Hoe kan het, dat de kritiek vanuit de bevolking zo groot is? Als je de kaart van Waddinxveen bekijkt zie je dat het dorp een merkwaardige vorm heeft. De lintbebouwing langs de Gouwe is daarbij het meest opvallend. De geschiedenis, waarin water bij het vervoer van hout voor de meubel- bouw belangrijk was, heeft hier zijn sporen nagelaten. Een ander centrum was en is de Dorpstraat en omgeving. In de loop van de tijd zijn de verschil lende stukken van Waddinxveen aan elkaar gegroeid, tussenliggen de gebieden zijn bebouwd. In de wei, buiten de bebouwde kom, is Zuidplas gebouwd. Er zijn echter ook openliggende stukken gebleven. Allereerst de Petteplas. Er zijn heel weinig dor pen waar midden in de bebouwde kom een verstild gebied van der gelijke omvang ligt. Door alle po litieke partijen heen speelt de overtuiging, dat dit gebied omge rept moet blijven. Voor de discussie over het cen trum speelt dit gebied niet mee. Hoogstens wordt de weekmarkt langs de Petteplas gehouden als Kerkweg-Oost doorgaat en de Willem de Zwijgerlaan open moet blijven voor de verkeersafwikke ling. Verder is er het groene gebied stijgt. Daarnaast is het bureau uit- z-,- _i_ gegaan van een reconstructie van de Schielandweg met een bepaald soort duur geluidswerend asfalt. Op de vraag op de inspraakavond of met deze extra kosten rekening was gehouden kwam geen duide lijk antwoord. Er ligt dus een technisch verkeersadvies. De vraag of dit wenselijk is moet door andere worden beantwoord. Op de inhoudelijke aspecten van het verkeersplan ga ik hier niet in. De verkeersdruk op de Oranje- laan, de verkeersafwikkeling op de Noordkade, het parkeerpro bleem rond het nieuwe centrum, de afwikkeling van het verkeer rond de hefbrug, de grote drukte op de Schielandweg en de (ver lengde) Rijnstraat, de gevolgen voor de twee basisscholen en het kinderdagverblijf kwamen allen uitvoerig ter sprake. Voor alle vragen en opmerkingen waren antwoorden, in veel gevallen ech ter niet bevredigend. Achteraf bezien (en dat is natuur lijk makkelijk kijken) had de ge meenteraad het college eerst om het verkeersplan moeten vragen alvorens een dergelijk besluit te nemen. Nu komt er een discussie of het verkeersplan wel aan de ei sen voldoet. Technisch bezien is dat wel zo. Vraag is of deze oplos sing wenselijk is. Op de inspraakavond kwam de vraag of Waddinxveen wel een winkelcentrum moet hebben weer op tafel. Waddinxveen ligt dicht bij bij Gouda, Alphen a/d Rijn, Zoetermeer, Rotterdam en Den Haag. Moet er dan wel zo veel geïnvesteerd worden en zoveel za ken overhoop gehaald worden om een winkelcentrum te vestigen. Dit is het begin van de discussie. Deze vraag komt echter steeds te rug in ingekomen brieven, tele foontjes en dus ook op de in spraakavond. Het antwoord van het gemeente bestuur daarop was niet even hel- wordt ingekocht op De Kring. Boers Holland heeft haar hoofd vestiging in Waddinxveen. Zeven tien jaar geleden verhuisde het bedrijf naar deze gemeente. Daarvoor zat het in Delft, waar het zich al in 1920 vestigde. Boers zegt dat zijn bedrijf in die jaren een goede relatie heeft op gebouwd met de mensen van vei ling Gouda: een verhouding geba seerd op wederzijds respect. Over de fusie met de veiling De Kring is hij positief. ’’Bepaalde vormen van concentratie hou je nu eenmaal niet tegen. Tot op he den ervaar ik de samenwerking tussen de twee veilingen als posi tief. Waddinxveen is als aanvoer- punt gehandhaafd, waardoor voor de gevestigde kopers de condities r hetzelfde zijn gebleven. Ik denk dat het een goed besluit is ge- 1 weest”. Voor de toekomst voorspellen Boers en zijn stafmedewerkers I „u „.„i-ji,., een stevige concurrentie. Je kunt ?laagden van. de ^^yke scho- daarbij onderscheid maken in I competitie tussen de individuele bedrijven en de producerende lan den onderling”. ”Wat betreft het eerste is er mo menteel een sterke prijsconcur rentie. Met betrekking tot het tweede heeft Nederland nog steeds een sterke positie. We zul len echter moeten zorgen dat we onze voorsprong behouden. ’’Sommige andere landen zijn goed bezig. We hebben groot res pect voor en vertrouwen in de Ne derlandse tuinbouw. Boers zou het geen goede zaak vinden als tuinbouw en handel samen naar een goede oplossing zoeken om sterke prijsfluctuaties tegen te gaan”. te frustraties bij afnemers die dan Bommel, Beatrix v.d. Bosch, Mo- ook regelmatig op zoek gaan naar „lek Duin, Roland Guikema, alternatieven. Als produkten en ^ren,da ^‘‘Jndijk, Peter Matze, handel ééndrachtie aan de toe- j flan^. va2 R>jn, Jeroen Schildt, vierde predikant WADDINXVEEN - De Centrale Hervormde Gemeente Wad dinxveen gaat op zoek naar een vierde predikant. De grootste <Eloofsgemeenschap van dit Gouwedorp heeft de eerste stapen voor de vorming van deze vierde wijkgemeente in de wijk Zuid (Zuidplas) al gezet. De nog onbekende nieuwe dominee krijgt Waddinxveens grootste wijk als werkterrein. Orthodox Hervormd Waddinx- vïen (Gereformeerde Bond) be- schikt al over drie predikanten: ds. A.W. van der Plas (pas beroe pen uit Urk in de plaats van ds. G.C. Kunz, intrede zondag 30 au gustus) van wijk Oost (Brugkerk, Kerkweg-Oost), ds. J.W. Goossen van wijk Noord (Bethelkerk, Bil- derdijklaan) en ds. H. Schipaan- boord van wijk West (De Hoek- iteen, Esdoornlaan). De stichting van de vierde predi- kantsplaats moet nog in dit jaar rijn beslag krijgen. De tostem- ming van de classis Gouda van de Nederlands Hervormde Kerk is overigens al binnen. Er wordt vooralsnog uitgegaan van een 80% predikantsplaats, omdat 65% niet haalbaar en wen selijk bleek voor het opbouwwerk in een nieuwe wijkgemeente. Het gaan beroepen van een vierde predikant wordt zowel binnen als buiten Waddinxveen als een bij zondere stap gezien. Dwars tegen de trend van deze tijd in. Gespro ken wordt van de eigenzinnigheid van het geloof. De aandacht van de kerk gaat niet alleen uit naar de zorg, de liefde WADDINXVEEN - Bij de ge lengemeenschap De Wadde in Waddinxveen ontbrak de naam Sss .•SSNSS,.»;'' x-s,. Tm —"iffi

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 19