Westnederland groeit door CombiCare had ’n Herverkiezing in Ringvaartdistrict MARIJT voor bedrijven en particulieren... wild eerste jaar Jury: CombiCare terechte winnaar Thijs Spaans wil werken aan betere maatschappij Hervormde kampdienst RTW-radio Van Wijk BV wordt Van Uden Group 75ste Volvo Zijderhand r A. J. van den Berg ook in Assen Informatie- post diabetes in Boskoop AUTO S' POETS- CENTRALE ei.. 1.1. ALLE RIJLESSEN 38,50 (60 min.) iedere maandagavond theorieles ook voor Bezwaarschriften (Cr truckcenter Verbreding Deelnemers i2 SU T 0 F Pagina 23 Woensdag 1 juli 1992 Weekblad voor Waddinxveen gadering van Schieland van uw beeld kunnen vormen. weekbladen gepubliceerd. er ■v van «MM en om een de minste problemen om recht streeks in haar voetsporen te tre- Wilhelminakade 58 Waddinxveen - 01828-18468 Geopend: ma. t/m vrij. 8.30-17.30 uur in het Ringvaartdistrict ook nieuwe kandidaatstelling te laten plaatsvinden. Binnenkort worden hiervoor op roepen in de regionale dag- en tweemaal bijeen geweest. De eer ste maal om alle inzendingen te bespreken en een eerste selectie aan te brengen. Op grond van deze beoordeling zijn in eerste instantie de meest tot de verbeelding sprekende in zendingen geselecteerd. Door de ze selectie kwamen vier bedrijven bovendrijven. Met behulp van de beoordelingscriteria zijn deze vier bedrijven globaal aan een analyse onderworpen. daarbij door de gehele jury als geïnteresseerd ben. Het geeft dus meest potentiële kandidaat voor de prijs beschouwd, waarbij aan- gens tegen bent kun je de zaak namelijk wel onvluchten, maar ik denk dat je er verstandiger aan doet in zo’n club te blijven om te proberen de zaak van binnenuit om te turnen naar het doel waar voor je staat”. Thijs Spaans denkt dat zijn eigen inzichten goed zullen sporen met die van de PvdA-fractie. Hij wil ook als raadslid gaan werken aan een betere maatschappij. Al met al een bizar jaar, waarin beide ondernemers zich soms af vroegen, waaraan ze in hemels naam waren begonnen. ”We wer den er bij tijd en wijle knap de pressief van, maar gelukkig nooit tegelijk. De een hielp de ander er steeds weer bovenop”, aldus Van Hervormde Gemeente van Wad dinxveen verzorgt komende zon dagmorgen 5 juli de wekelijkse kerkelijke uitzending van de RTW-radio (89.9 FM of 101.1 via de kabel). Het programma begint om negen uur met een kinderprogramma. Dit onderdeel wordt om tien uur gevolgd door interviews met men sen uit het evangelisatiewerk. Om half elf wordt een recht- j streekse uitzending verzorgd van de kampdienst op het recreatie park van mevrouw T. Breedijk aan de Henegouwerweg. In deze dienst zal Kees van den Berg uit Waddinxveen voorgaan. BOSKOOP/WADDINXVEEN - In Boskoop is een regionale infor- matiepost van de Diabetes Vereni ging Nederland (DVN) gevestigd. Deze post wordt bemand door mevrouw E. Slingerland-van Zijl, tel. 01727-16153. Bij de DVN-informatiepost kun nen mensen terecht voor voorlich ting over diabetes. Ook kan men vragen op het terrein van diabetes zonder enige schroom en/of drempel stellen aan mede-diabe- ten. De DVN-informatieposten wor den namelijk bemand door lot- en deelgenoten: mensen die iemand in hun naaste omgeving met dia betes hebben of die het zelf heb ben. Deze lot- en deelgenoten beschik ken over een ruime ervaring in het geven van voorlichting. Van uit de DVN worden deze mensen voortdurend begeleid en voorzien van het laatste voorlichtingsmate riaal. De DVN zet zich in voor de be langen en het welzijn van mensen met diabetes. Zij doet dit door het geven van voorlichting, het verzorgen van schriftelijke en mondelinge educatiecurssen, het utwisselen van ervaringsdeskun digheid en door het geven van in dividuele hulp en bijstand. Met ruim 41.000 leden is de DVN de grootste patiëntenvereniging van Nederland. 17 jarigen Rijschool Bijna’ Graanakker 84 - 2743 EL Waddinxveen Telefoon 01828-19852, b.g.g. 15950 handen van potplantenkwekerij Sjaloom van de Abraham Kroes weg. CombiCare, gevestigd op het be drijvenpark Coenecoop in de eer ste gemeentelijke Ondernemers- hal, is in het voorjaar van 1988 gestart met twee mensen, de hui dige directie vormend. CombiCare is een bedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in de stoma- zorg. Stoma is een kunstmatige uitgang, meestal op de buik aan gelegd. Naast kennis van materia- De algemeen directeur van Com biCare toont zich nu dan ook ver- -heugd over het feit, dat hij nooit op het aanbod van een andere multinational is ingegaan. Dit bedrijf, dat aanvankelijk ook tot de boycotters behoorde, raakte onder de indruk van de wijze waarop het tweetal alle onheil en druk steeds weer van zich wist af te schudden. Zij nodigde Van der Leden uit voor een gesprek in het buitenland, om hem te strikken voor de functie van General Ma nager Noord-Amerika. Geboden jaarsalaris: enkele ton nen. Zelfs wilde dit bedrijf er voor zorgen dat CombiCare een nieuwe directeur kreeg en zegde tevens toe om die ook het eerste jaar te zullen betalen. ”Het bedrijf zei een vent nodig te hebben die van beton was. Je zult begrijpen dat ik na dat stadium, toen we in feite nauwelijks te eten hadden, best even heb getwijfeld. Maar ja, Arthur en ik waren sa men aan deze klus begonnen en vonden daarom dat we die klus ook samen moesten afmaken. En dat gebeurde!” ’’Maar dat is nog het einde van het verhaal”, voegt zijn collega Smid er direct aan toe”. ”We wil den natuurlijk direct een klapper maken en dachten daartoe een ziektekostenverzekeraar te moe ten benaderen. We hadden een goed concept uitgedacht en als we zo’n grote klant voor ons zouden winnen, zouden er daarna vele volgen, meenden wij”. Op dat moment had CombiCare echter alleen maar een lege be drijfshal met drie telefoontoestel len op de grond. Het was kort na dat zij aan het verbouwen waren geslagen en behalve bouwmateria len was er nog niets. In die situa tie legden zij contact met Ohra, een dynamische verzekerings maatschappij. ”Ik weet nog goed”, lacht Van der Leden nu, ”dat ik belde met de directie van Ohra, en mij voor stelde als het enige bedrijf in Ne derland, dat volledig stomazorg was gespecialiseerd. Arthur Smid stond toen met een gespreide de ken om mij heen, om het allemaal niet zo hol te laten klinken in die lege bedrijfshal”. Ohra kwam sneller met een ken nismakingsgesprek dan de beide starters dachten. Van der Leden: ”Er hebben zich toen taferelen af gespeeld, die veel weg hadden van de beroemde film ’The Sting’ met Paul Newman en Robert Red ford”. Van der Leden en Smid bouwden in hoog tempo hun kantoor af en de specie was nog nat toen de eer ste computers en kantoormeube len er al in gingen. Als vergader tafel fungeerde een luek, maar gammel eethoekje van Kwantum. Het magazijn kwam net op tijd vol met de in het buitenland ge kochte goederen en de lege schap pen werden zoveel mogelijk opge vuld. Bovendien werden de familiele- trad”. Zo konden beide ondernemers zich ook gaan storten op de pro motie van hun bedrijf in wording. Met hun familie- en kennissen klaar waren, werd er flink op de toetsenborden gerammeld en de telefoons stonden niet stil. Want de ouders van Smid hadden de opdracht om tijdens het ’hoge’ bezoek naar Waddinxveen te bel len met voorgekauwde vragen over stomazorg. En natuurlijk wisten alle medewerkers het ant woord op elke vraag, ze hadden er lang op geoefend... In het magazijn stond de broer van Van der Leden alsmaar pak ketten klaar te maken voor ver zending. Dat alles moest het nieu we bedrijf een gezaghebbend en vooral dynamisch imago bezor gen. ’’Pure bluf’, weet Van der Leden. ’’Maar we moesten wel. We had den Ohra niet alleen nodig om goed te kunnen starten, maar ook om ons negatieve imago op te vij zelen”. Smid: ”We zweetten peentjes toen Ohra op bezoek kwam”. Maar de poging om de verzeke raar voor CombiCare te winnen, slaagde direct. ’’Natuurlijk hebben we Ohra later van onze manoeuvre op de hoogte gesteld en gelukkig konden ze er daar hard om lachen. Het heeft eigenlijk alleen maar in ons voor deel gewerkt, want intussen was bijna iedereen in de branche op de hoogte van onze inspanningen om ons bedrijf op te starten”. ”Op die manier wisten wij ook Zilveren Kruis binnen te halen, de grootste ziektekostenverzeke raar in Nederland, die niet alleen uit zakelijk, maar ook uit mense lijk oogpunt met ons in zee wilde gaan”. ’’Toen beide verzekeraars dan ook een telefoontje ’vanuit de bran che’ kregen, waarin zij werden geïnformeerd over het ’criminele verleden van beide ondernemers, het feit dat deze afgekeurde pro- dukten op de markt zouden bren gen met Chinese en Arabische bijsluiters”, deed dat geen enkel kwaad. Smid: ’’Doordat wij de verzeke raars op de hoogte hadden gesteld van de lastercampagnes, waarvan wij het slachtoffer waren, deerden deze telefoontjes ons niet. Ze ver sterkten alleen maar de band. En inmiddels hebben wij ook Aegon mogen begroeten”, stelt hij blij vast. Smid: ’’Nadat we aanvankelijk al leen met buitenlandse leveran ciers hadden gewerkt, kwamen we uiteindelijk ook weer in contact met Nederlandse importeurs. Zij betuigden hun spijt dat zij voor de druk waren gezwicht. Wat dat betreft is gebleken, dat al die on zinverhalen over ons uiteindelijk toch als een boemerang hebben gefungeerd”. De aanhouder heeft gewonnen, dat zal duidelijk zijn. Hoewel CombiCare aan de rand van een faillissement heeft gestaan toen zij een belangrijke rechtszaak ver loor, is het nu een bloeiende on derneming geworden. De omzet is steeds verdubbeld bij het bedrijf, dat weliswaar in Wad dinxveen is gevestigd, maar van wege de naamsbekendheid van Gouda vanuit de Kaasstad zegt te opereren. Terugkijkend op de afgelopen pe riode stellen beiden dan ook vast: ’’Het was een bizarre periode, waarin we ons door al die obsta kels inderdaad wel eens hebben afgevraagd waaraan we in hemels naam waren begonnen, maar ran cune heeft ons een ongelooflijke energie bezorgd. Maar die hadden we met 100 werkuren per week gedurende twee jaar dan ook hard nodig. Intussen is de verbittering echter omgeslagen in enthousias- treft onder andere activiteiten op het gebied van het onderhoud aan materieel van derden, APK-keu- ringen, het wassen van voertuigen en (groot)handel in banden. In 1991 is er een bedrijf aan de Westnederland-groep toegevoegd dat gespecialiseerd is in de ver nieuwing van bandenloopvlakken. De Westnederland-groep speelt, door de verbreding van haar acti viteiten, in op de mogelijkheden die de markt de laatste jaen biedt. Deze verbreding komt echter me de voort uit de onzekere toe komstverwachtingen voor het openbaar vervoer. Aan de ene kant staat dit kabinet een verbete- ring en stimulering van het open baar vervoer voor om zodoende de toenemende automobiliteit te be perken (SVV en NMP-plus). Aan de andere kant wordt de over heidsfinanciering van het open baar vervoer sterk verlaagd. Gezien de verbreding van de Westnederland-groep is het aantal personeelsleden en voertuigen drastisch veranderd. Het aantal medewerkers steeg van 1845 naar 2159 en het aantal bussen en auto’s groeide van 691 naar 835. De activiteiten van de Westneder- land-gfoep hebben in 1991 geleid tot een forse omzetstijging tot ƒ205,8 miljoen. De netto winst na belasting bedroeg ƒ1,6 miljoen. In het midden de winnende CombiCare-directeuren Aart van der Leden (rechts) uit Ridderkerk en Arthur Smid uit Oudewater, omgeven door burgemeester C.M. van der Linden (rechts) en CDA-wethouder P.F.J. van Schie. (Foto: Sjaak Noteboom). gionaal groepsbestuur ABVA KABO voor de provincie Zuid- Holland, kwam vorig jaar oktober in het plaatselijke nieuws omdat hij toen tijdens de WAO-Ziekte- wetdiscussie zijn lidmaatschap van de PvdA opzegde. Vanuit be stuur en fractie is er op hem een beroep gedaan weer lid te worden van de PvdA en in de gemeente raad te komen. Na enig beraad heeft de sociaal democraat in hart en nieren beslo ten dit te doen, mede gezien de positieve landelijke ontwikkelin gen in de PvdA en zijn positieve beoordeling van de PvdA-fractie. ”Ik zie dat niet als een omme keer”, zegt Thijs Spaans in een toelichting. ”De reden waarom ik er toen uitgestapt ben leeft bij mij nog steeds. Op het gebied van de WAO en de Ziektewet ben ik het nog steeds oneens met de Par tij van de Arbeid”. ’’Maar de PvdA is wel een beetje meer en veelomvattender dan uit sluitend de WAO en de Ziekte- ”In voor en tegenspoed, want ik ben niet de persoon die er iedere keer uit wipt als iets me niet aan staat. Het is wat dat betreft maar één keer even misgegaan”. Wat de centrumontwikkeling be treft staat hij volledig achter het plan ’’Passageplein” van zijn frac tie, waarover zich nu een archi tect buigt om het verder uit te werken. De lokatie Kerkweg-Oost heeft hij van het begin af aan niet zien zitten. ”Op de inspraakavond heeft het college van de zaal in het Anne WADDINXVEEN - CombiCare Gouda BV op het bedrijven park Coenecoop is een terechte winnaar van Waddinxveens tweede Ondernemersprijs. Dat zei Waddinxvener G.Th.B. Mul- leman, jurylid en oud-voorzitter van de ondernemerskring Indus trieel Contact Waddinxveen (ICW), over de bevindingen van de jury. Twee jaar geleden kwam de eerste Ondernemersprijs in ROTTERDAM/WADDINXVEEN - Een langslepende kwestie naar aanleiding van de verkiezingen die het hoogheemraadschap van Schieland in november 1989 hield, vindt binnenkort zijn be slag door het besluit van Schieland nog dit jaar een herverkie zing in het Ringvaartdistrict (waartoe Waddinxveen behoort) te houden. Het gaat in deze kwestie slechts om één vacature. Het besluit werd genomen in de op woensdag 24 juni gehouden bijeenkomst van de verenigde ver gadering. Eraan vooraf ging een uitvoerige discussie die eindigde in hoofdelijke stemming. Deze stemming wees uit dat 32 aanwe zige bestuursleden voor herverkie zing waren en 2 leden tegen. Een keer per zes jaren worden door het hoogheemraadschap ver kiezingen gehouden voor de leden (hoofdingeladen) van het alge meen bestuur (de verenigde ver gadering). Deze verkiezingen wor den gehouden in de drie distric ten waarin het beheersgebied van Schieland is onderverdeeld: het Ringvaartdistrict, het Rottedis- trict en het Stadsdistrict. Voorafgaande aan de verkiezingen worden personen opgeroepen zich kandidaat te stellen. Pas wanneer na deze kandidaatstelling blijkt dat er meer kandidaten dan ver kiesbare plaatsen zijn, vinden de verkiezingen in de kiesdistricten en de stembureaus ook daadwer kelijk plaats. In 1989 vonden verkiezingen in het Ringvaartdistrict en het Rot- tedistrict plaats. De uitslagen van het Ringvaartdistrict waren voor enkele belanghebbenden in de ge meente Nieuwerkerk aan den IJs- sel reden een bezwaarschrift in te dienen tegen: a) de gang van zaken tijdens de verkiezingen en b) het naar aanleiding van de uit slagen benoemen van de E.G. den Ouden tot hoofdingeland. Na de uitspraken hierover van in eerste instantie de verenigde ver- Als een grote multinational - met een marktaandeel van 65% - moeilijk gaat doen, wordt de hele keten van groot- en tussenhandel bang voor sancties. Bijna niemand durf de zijn vingers aan ons te branden en dit betekende, dat wij in Ne derland vrijwel geen spullen kon- <der Leden, den inkopen. CombiCare slaagde erin - na lan ge omzwervingen in Europa - de boycot te omzeilen door buiten landse leveranciers te vinden. Was de boycot de eerste domper, de tweede volgde spoedig daarna. CombiCare werd door het Be drijfschap voor de Detailhandel aangemerkt als een detaillist. Om dat zij uitsluitend voor rekening van ziekenfondsen en verzeke raars zouden gaan opereren, pro beerden zij dat te weerleggen. Zonder succes. Zij moesten een middenstandsdiploma en een er kend vakbekwaamheidsdiploma hebben, anders waren zij onbe voegd om hun onderneming te openen. ”We hebben alle kennis over sto mazorg in huis. Arthur Smid is zelfs internationaal gediplomeerd stomatherapeut en dan eist de wet een willekeurig vakbekwaam heidsdiploma. Het Bedrijfschap adviseerde ons om het vakdiploma aardappelen, groente en fruit te gaan halen, omdat het het gemak kelijkste zou zijn. Maar dat wei gerden we. Het is toch te gek, dat iedere groenteboer een speciaal- zaal in stomaverzorgingsartikelen kan beginnen, en wij met al onze kennis en ervaring niet?” ”We hebben dat ook aan de rech ter verteld in een kort geding te gen het Bedrijfschap voor Detail handel. De rechter gaf on op per soonlijke titel groot gelijk, maar ja, hij zat daar om de wet uit te voeren en wij kregen te verstaan toch maar achttien aardappelras- sen uit ons hoofd te gaan leren. De jurist van de Kamer van Koophandel vertelde ons dat we wel konden beginnen, als wij maar een bedrijfsleider met de vereiste papieren zouden aanstel len. Dat hebben we vervolgens ge daan”. Na een advertentie nodigden we een kandidate uit voor een ge sprek. Omdat we ons kantoor nog moesten bouwen, belegden we on ze bijeenkomst meteen maar in de sjiekste tent van Gouda: Hotel De Zalm aan de Markt. Toen we daar op onze afspraak arriveerden, za gen we de kandidate al staan voor het hotel. Dat bleek net failliet en gesloten te zijn. Uiteindelijk kwa men we in een café tot zaken. Dus, onze bedrijfsleider is een vrouw met een vakbekwaamheids diploma voor lederwaren en tas senZij is een prima mede werkster trouwens, daarover geen misverstanden!” Toen dat eindelijk was geregeld, bleek het bestemmingsplan voor industrieterrein Coenecoop geen detailhandel toe te laten. ”Van Gedeputeerde Staten hebben we gelukkig een ontheffing gekregen, overigens na fantastische mede werking van de gemeente Wad dinxveen, die zeer slagvaardig op- len biedt dit bedrijf een dienstver lening die uniek in Nederland te noemen is. Indien de stoma-patiënt in het be zit is van de CombiCare Club- Card kan op ieder moment van de dag en wanneer het de stoma-pati- ent uitkomt de hulp van de sto- maspecialisten van CombiCare in geroepen worden. In de diapre sentatie de straks volgt zult u zelf WADDINXVEEN/BOSKOOP - NV Verenigd Streekvervoer Westnederland heeft een jaar achter de rug met meer activitei ten en met meer reizigers. Uit het vorige week gepresenteer de jaarverslag van de Westneder land-groep blijkt dat het aantal vervoerde reizigers per openbaar vervoer in 1991 met 12% is toe genomen. Westnederland groeit niet alleen in aantallen vervoerde openbaar vervoerreizigers. De afgelopen ja ren heeft Westnederland zich ont wikkeld tot een totaal personen vervoerder. Alle aspecten van per sonenvervoer - openbaar, groeps/toer- en taxivervoer - zijn nu verenigd in de Westnederland- groep. In 1991 vervoerde Westnederland het record aantal van 71,9 miljoen reizigers en realiseerde het record van 605,5 miljoen reizigerskilo meters. Hiermee is Westneder land de grootste streekvervoerder in Nederland. De stijging van 12% ten opzichte van 1990 is voor een deel veroor zaakt door de invoering van de studentenkaart. Daarnaast groeide het aantal vervoerde reizigers met de speciale sneldiensten voor het woon-werkverkeer met 34%. Zevennjizar? WADDINXVEEN - Van Wijk Distributie BV aan de Bredeweg in Waddinxveen heeft meege deeld dat wegens de integratie van Van Wijk Distributie BV in de van Uden Transport Group BV de nieuwe naam per 1 juli zal worden Van Uden Logistics BV. Het bedrijf blijft gevestigd op het adres Bredeweg 23-13 op het In dustrieterrein ’’Doelwijk” (vei- lingterrein) in Waddinxveen. Alle vormen van personenvervoer - openbaar, groeps/toer/bedrijfs- en taxivervoer - zijn binnen de Westnederland-groep vertegen woordigd. Vanaf 1992 houdt de Westnederland-groep zich ook be zig met taxivervoer. In de Rotterdamse regio door de overname van Eurotax Holding BV met een wagenpark van 120 voertuigen, 225 personeelsleden en een omzet van ƒ12 miljoen en in de Haagse regio door de op richting van Westnederland Busi ness Tax BV met een wagenpark van 11 voertuigen, 17 personeels leden en een geschatte jaaromzet van circa ƒ1 miljoen. Deze ondernemingen begeven zich op de markt van zowel het zakelijke taxivervoer, rouw- en trouwvervoer als de treintaxi en het straattaxi-werk. Naast de vervoersactiviteiten ver richt de Westnederland-groep ook technische activiteiten. Het be- gadering van Schieland en in tweede instantie de provincie stapten de bezwarenden naar de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State. De Afdeling heeft op 3 maart 1992 uitspraak gedaan. De uit spraak van de Raad heeft Schie land doen besluiten tot herverkie zing. Een gecompliceerde bijkomstig heid in deze kwestie is dat de des tijds gekozen kandidaat, de heer E.G. den Ouden uit Rotterdam, inmiddels de leeftijd van 65 jaar heeft bereikt en niet meer ver kiesbaar is. Zijn toenmalige te genkandidaat was de heer C.Cevaal uit Nieuwerkerk aan den IJssel. De verenigde vergadering Schieland heeft dan ook het voor stel van het college van dijkgraaf hoogheemraden ondersteund WADDINXVEEN - De Waddinxvener Thijs Spaans (48) verzoek van fractievoorzitter Bep Vermeij, die hem voor een gesprek kwam opzoeken, de plaats in De jury, bestaande uit de heren ter, Daeter namens het Arbeids- bureau Gouda, Van den Berg na- j huwelijk aan de wal gebonden, werkte een jaar als werktuigbouw kundige in het kernreactorlabora- torium van de Kema in Arnhem en is nu als technisch ambtenaar in dienst van de provincie Zuid- Holland. Verwacht wordt dat het nieuwe PvdA-raadslid lid zal wor den van dezelfde raadscommissies als zijn voorgangster (sociale zorg, economische zaken, recreatie, emancipatiezaken, volkshuisves ting, milieuzaken, energie). j ”Dit zijn uitgerekend dingen Eén van deze vier bedrijven werd waarin ik zelf ook wel ;“12 Tl J 7rvan de Jan Willem Frisoweg is het eer ste gemeenteraadslid dat in deze raadsperiode (1990-1994) tussentijds aantreedt. Hij neemt op - TA X 7 1 1 - P*L 1 r-wZ-* z4 ZX TA 1 O F C 1 G het wegens persoonlijke omstandigheden vertrekkende PvdA-raadslid Jettie Bonsel-Snelleman (44) van de Heemraadweg. Hij wordt woensdagavond 16 september geïnsstalleerd. Na een Nederlandse vakantie op zijn zelfgebouwde motorkruiser WADDINXVEEN - Aanne- WADDINXVEEN - De Centrale mingsbedrijf AJ. van den Berg BV uit Reeuwijk, een onderdeel van de Baas Bedrijven aan de Wilhelminakade in Waddinxveen, heeft een filiaal geopend in As sen. AJ. van den Berg, die kantoor houdt in Waddinxveen, verricht werkzaamheden op het gebied van telefonie voor de PTT en on derhoudswerkzaamheden voor de rijksoverheid. genheid met cira 5 full-time ba nen. Het merendeel van het per soneel bestaat uit vrouwelijke werknemers. Er is weinig verloop onder het personeel (na vier jaar is slechts een persoon vertrok ken). Eén en ander wordt door de direc tie verklaard door een aantal fac toren. Er heerst een zeer collegia le sfeer onder het personeel en met de directie waarbij de verge lijking met een familiebedrijf wordt getrokken. Deze sfeer is ook door de juryleden die een be zoek aan het bedrijf hebben ge bracht waargenomen. Daarnaast onderneemt het gehele personeel gezamenlijk activiteiten die de onderlinge band verstevi gen. De directie biedt alle perso neelsleden die minimaal één jaar in dienst zijn, éénmaal‘per jaar een geheel verzorgde I (vlieg)vakantie aan. In de hogere functies, zoals be drijfsleider, zijn vrouwen aange- steld. Ook herintredende dames en mensen met een stoma zijn bij i CombiCare in dienst. Het perso neel wordt vrijgelaten of men aan een individuele pensioenregeling wenst deel te nemen. Het marktaandeel van CombiCare I groeit nog steeds. Reeds de helft j van alle Nederlandse ziekenhui zen verwijst patiënten naar Com- biCare. Dit betreft in totaal circa i 4.500 a 5.000 personen. De direc- tie ziet de toekomst rooskleurig j tegemoet. Wat vooral is blijven hangen bij de juryleden die het bedrijfsbe zoek aan CombiCare hebben ge bracht is de bezieling en de door zettingskracht van de directie en het personeel, die in onderlinge goede harmonie trachten hun steentje bij te dragen in de stoma zorg. CombiCare is in de ogen van alle juryleden de terecht winnaar van i de tweede Waddinxveense Onder- nemersprijs. Dit jaar reikte de gemeente Wad dinxveen voor de tweede maal de Waddinxveense Ondernemersprijs uit. Voor veel bedrijven blijkt de prijs nog een onbekend fenomeen te zijn. Desondanks kwam er eenzelfde aantal aanmeldingen binnen als bij deeerste Ondernemersprijs. ”In relatie tot het criterium waar aan de jury dit jaar heeft getoetst, namelijk werkgelegenheidsaspec ten, zeker geen slecht resultaat, maar gezien het totale aantal be drijven in Waddinxveen toch enigszins tegenvallend”, aldus de heer Mulleman. Het is de jury opgevallen dat de aanmeldingen voornamelijk uit het klein- en middenbedrijf af komstig waren. Bovendien waren de inzendingen afkomstig uit zeer uiteenlopende branches. Er kwa men aanmeldingen uit onder an dere de agrarische sector, de dis tributieve sector en de dienstver lening. r wethouder Van Schie als voorzit- De directie bestaat uit Aart van l der Leden en Arthur Smid. Zij bieden thans werk aan 'll mensen, allen in vaste dienst. Omgerekend naar volledige banen betreft dit een kleine 20 werkgelegenheids- plaatsen. Op jaarbasis groeide de werkgele- MOERKAPELLE WAD DINXVEEN - Zijderhand Transport BV in Moerkapelle nam onlangs haar 75ste Volvo in gebruik, zo bericht Volvo Bedrijfswagens BV in Wad dinxveen. Het betrof een Volvo F10 trekker met EDC (Electronic Diesel Control), die werd afge leverd door Volvo-dealer Truckcenter Zevenhuizen. Het is de vierde Volvo van dit type, die Zijderhand Transport BV heeft aangeschaft en volgen er nog vier. Directeur T. Zijderhand heeft bewust gekozen voor deze uit voering. ”Ze voldoen aan de toekomstig geldende emissie normen, dat is een belangrijk aspect. Daarnaast hebben wij zeer goede ervaringen met Vol vo als het gaat om de betrouw baarheid. Tot slot is er een goede ondersteuning van de dealer en het perfecte service- netwerk”. Zijderhand Transport BV heeft een wagenpark van 32 voertuigen. Het merendeel van deze vloot is toegerust voor in ternationaal containervervoer. Zijderhand Transport BV ver zorgt transporten binnen de Benelux en Frankrijk en Duitsland. Daarnaast is het bedrijf gespecialiseerd in het kipper- en stenentransport. WADDINXVEEN - CombiCare Gouda BV op het bedrijvenpark Coenecoop is uit nood geboren. De directeuren Aart van der Le den en Arthur Smid werden in 1988 op straat gezet na jarenlang samen actief te zijn geweest in de stomazorg. De twee doorzetters en winnaars van de tweede Ondernemersprijs Waddinxveen kijken terug op een wild, stormachtig en ook vaak treurig eerste jaar, dat overeen komsten vertoonde met een span nend jongensboek, dat overigens waar is gebeurd. Aart van der Leden en Arthur Smid leerden elkaar kennen bij een grote multi-nationale fabri kant van stomahulpmiddelen, waar zij beiden deel uit maakten van het management van de Ne derlandse vestiging. De oprichting van CombiCare houdt nauw ver band met problemen, die waren ontstaan bij deze werkgever. ”Het begon allemaal”, opent Van der Leden, voorheen werkzaam als marketing manager, ”met gro te problemen waar ik verder niet over zal uitweiden. Na 17 jaar hard werken werd ik op non-actief gezet. Met zeven anderen onder wie Arthur Smid - kwamen we op straat te staan. Vol rancune, mag ik wel zeggen”. ’’Eerst heb ik normaal gesollici teerd naar andere banen. Onder tussen probeerde ik mij de wer king van de computer eigen te maken. Als conservatief manager wist ik eigenlijk niet eens wat een computer allemaal kon en ik her- riner mij nog dat ik in die tijd een vnehd opbelde om te vragen, hoe ik in hemelsnaam de floppy erin moest steken. Pas na maandelang computerboeken te hebben door geworsteld, begon het een beetje te dagen. Uiteindelijk liepen Ar thur Smid en ik elkaar weer tegen het lijf en we besloten om onze kennis over stomahulpmiddelen te bundelen en een eigen bedrijf te starten. Omdat we weinig financi ële middelen hadden, zouden we alles zoveel mogelijk zelf ter hand nemen”. Zo gezegd zo gedaan. Om wat op adem te komen na alle doorstane spanningen, streek Van der Leden met zijn computerboek een paar weken neer op het strand van Mallorca. Hoewel hij soms werd afgeleid door langs paraderende mooie meiden, leerde hij daar in alle rust de eerste beginselen van het programmeren. In Nederland re gelde Arthur Smid intussen een locatie om te starten: een bedrijfs hal in Waddinxveen in het onder- nemingscentrum. Toen Van der Leden terugkwam, konden ze gelijk met twee dingen beginnen: met de bouw van hun bedrijf en met het maken van een gemoduleerd computerprogram ma. Van der Leden en Smid ontpop ten zich als echte doe-het-zelvers. Metselen, stucadoren, schilderen, lassen. Alles deden wij zelf. ”Dag en nacht”, zegt Van der Le den, ’’hebben wij doorgewerkt. Eten deden wij bij Cafetaria Vork”. Maar ondertussen had hun vorige werkgever lucht gekregen van de initiatieven en die constatering leidde uiteindelijk een zeer moei lijke periode in voor de nieuwbak ken ondernemers. Van der Leden: ”We zijn toen door onze vorige werkgever be smet verklaard. Deze vertelde zelfs op een bijeenkomst aan zijn relaties, dat ze absoluut niet met ons in zee moesten gaan. We wer den afgeschilderd als schurken”. "De groothandel, waarmee wij in mens de Kamer van Koophandel deze zomer zal de geboren en ge en Fabrieken voor Midden-Hol- 1 t''gon AiJ.tnnnvMr. land, De Bas namens het KNOV, dijmachinist, die twintig jaar in Grootendorst namens het CNV, Koeman namens het FNV, Kraaijestein namens de gemeente- i_:, gemene Zaken als secretaris en 1 Matthijs Job Spaans is sinds zijn togen Scheveningse oud-koopvaar- Waddinxveen woont, zijn opwach- l ting maken in de politieke arena j van dit Gouwedorp. raad, Kooien van de afdeling Al- Mulleman namens het ICW is z^- «awiT.'S «'«“TT' overige drie bedrijven zeker niet slecht scoorden ten aanzien van de selectiecriteria en dicht bij het niveau van de winnaar liggen. een fullcolor brochure in elkaar, waarin de werkwijze van het be drijf professionaal werd gepresen teerd. unaniem signaal gekregen en daar kunnen B. en W. volgens mij niet om heen”, besluit het kersverse kandidaat-gemeenteraadslid. me”. Ach, besluit Van der Leden: ”We hebben bewezen wat we waard zijn en voelen ons ijzersterk. We laten ons nu niet meer kisten”. meld om tijdens het bezoek van Ohra als medewerkers te funge ren. Hoewel de computerprogramma’s nog niet ren teruggekeerde dissidente Thijs Spaans vrijdagavond voor de RTW-radio. Thijs Spaans, die lid is van het re- voor mij een kwaadheidsgebaar, dat ik gemaakt heb, een signaal. Een aantal maanden later had ik daar al weer spijt van. Als je er- der zware druk gezet om ons te boycotten. Die wilde dan op zijn beurt ook weer dat anderen ook onder druk gezet zouden worden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 23