GEMEENTE WADDINXVEEN Jan Dorrekenskade-Oost Politie zoekt eigenaar bike WS’ Harwa wil naar de DJsmode r Hr en warm Pand Groensvoorde komt dan leeg Expositie Daphne van den Berg H. J. Dokter benoemd in Stramproy Vernielers naar Halt Gemeente verkoopt weiland CDA-actie Verbakel Mode na uitspraak Cursussen De Paddestoel Postagent schap van PTT dicht Kinderdag in Passage was druk Burgemeester overdrijft aanvaring van lichter Gouden medaille R. den Haag 'y>,‘ - vT' AFGEPRIJSD BIJ De Mars der Dwaasheid TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN BOUWVERGUNNINGEN VERKEERSMAA TREGELEN I I 'H Barbara Tuchman 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 SPREEKUREN Oplegger Inbraken VERGADERINGEN Xfc-r ■MB Woensdag 1 juli 1992 Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen Gouwebad ”De Sniep” (informatie) 01820-16066 010-362244 Noordkade 83 Willem de Zwijgerlaan, opgeblazen fietsopstelstroken. Staringlaan, voorrangsregelingen Zuidplaslaan, invalidenparkeerplaats Verleende bouwvergunningen: AARD VAN HET BOUWPLAN: BOUWPERCEEL: i I «i Een uitgave van Agon De agendastukken liggen bij het secretariaat van de commissie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. Besloten is nabij de ingang van de sporthal ”De Duikelaar” aan de Zuidplaslaan een algemene invalidenparkeerplaats aan te leggen. Het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van vier woningen het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een clubgebouw Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur ling blijkt uit de vormgeving van het kruispunt in de vorm van zogenaamde in- en uitritconstructies. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. P.C. Hooftstraat 32/34 Heemraadweg 33 Domheid en kortzichtigheid als doorslaggevende factor in de wereldgeschiedenis. Paperback, 480 blz. 39,90 Ten behoeve van het fietsverkeer is besloten opgeblazen fiets opstelstroken aan te leggen in de Willem de Zwijgerlaan (westzij de) nabij de verkeerslichten op het Koningin Wilhelminaplein. Er is besloten het verkeer op de Staringlaan voorrang te geven ten opzichte van de zijstraten Brederolaan en Bosboom Toussaintsin- gel (oostzijde). De voorrangsregelingen zullen daar met borden aan gegeven worden. Het verkeer op dé Staringlaan heeft reeds voorrang op de overige zijstraten, te weten de Herman Heijermanslaan, de Bosboom Tous- saintsingel (westzijde) en de Perkstraat, alwaar de voorrangsrege- Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. 14433 14433 14433 (toestel 159) 12570 Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen I H I Belanghebbende worden gewezen op de mogelijkheid tot het indie nen van een beroepschrift bij de Kroon binnen een termijn van 30 dagen na heden (dus voor 1 augustus 1992). Op de agenda o.a.: - jaarrekening 1991; - begroting 1993 met tariefswijzigingen; w - wijziging begroting 1992. In de nacht van vrijdag 26 juni tenslotte werd ingebroken in een auto welke op de Lede gepar keerd stond. Hier werd een ruitje vernield en werd radio-apparatuur buit gemaakt. Een oplegger welke op de Van Speijkstraat geparkeerd stond, is op zondag 28 juni opengebroken. Voor zover na te gaan was, werd er niets uit de oplegger ont vreemd. WADDINXVEEN - WS’ Harwa, het bedrijf voor vloerbedek king, gordijnen, zonwering en slaapcomfort, in het winkelcen trum Groensvoorde wil het bedrijf gaan verplaatsen naar de Jan Dorrkenskade-Oost, op de plek waar tot voor kort Honda-dealer H. Donker was gevestigd en dan vooral het gedeelte dat is gele- Apollolaan 39 t/m 45 (oneven) Willem de Rijkelaan (ongenummerd) Burgemeester Trooststraat 71 het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het plaatsen van een overkapping het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldak WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie is al enige tijd op zoek naar de eigenaar van een waardevolle Koga Miyata mountainbike, die enige tijd terug onbeheerd in het Gouwebos werd aangetroffen. Ondanks diverse onderzoeken is de rechtmatige eigenaar tot op he den niet boven water gekomen. De eigenaar kan zich in verbin ding stellen met de Waddinxveen se politie. In Waddinxveen verdwenen weer de nodige fietsen. Bij het NS-sta- tion wordt een Groene Fongers- herenfiets vermist, bij het NS-sta- tion een Groene Gazelle-dames- fiets, op de Passage een Puch Maxi (kleur rood, witte sterwielen en verz.pl. MMM 052), op de Wagnerlaan een Sparta Mountain bike (kleur fuchia en postcode 274IBS), op de Wingerd een wit te damesfiets en op de Sniepweg een blauw/groene heren Sparta- fiets. Aangetroffen fietsen zijn een grij ze herenfiets merk Masshouse/made in Holland, een groene Gazelle herenfiets en een rode Pon damesfiets (oud Hol- landsch) en een groene Super Cy cle herenfiets. WADDINXVEEN - Twee jeug dige Waddinxveners zijn in de avorftl van donderdag 25 juni be trapt toen zij zich in de nieuw bouw bevonden aan de Troelstra- hoeve. Het bleek dat zij een waar schuwingsbord uit de bouw had den mee willen nemen. Na ver hoor op het buro zijn zij doorver wezen naar het buro Halt in Gou da. Ook een 17-jarige Waddinxvener heeft een doorverwijzing gekre gen naar het buro Halt nadat hij op zaterdag 27 juni betrapt was op het - uit liefdesverdriet - met verf bespuiten van het oude raad huis aan de Zuidkade. len B. en W. De realisering van deze activiteit behoeft een nieuwe centrumontwikkeling niet te frus treren. Uit een oogpunt van geluid ver dient een dergelijke ontwikkeling op deze plaats voorkeur boven bij voorbeeld een woonfunctie, stel len B. en W. Het ligt namelijk in de bedoeling van de Schielandweg en de ver lengde Rijnlandstraat een nieuwe verkeersader te maken als aan de noorkant van de verkeersvrij te maken Kerkweg-Oost een nieuw winkelhart wordt gebouwd. WADDINXVEEN - H.J. Dokter (46) uit Hazerswoude-Rijndijk is per 1 september 1992 benoemd tot gemeente-secretaris van de ge meente Stramproy. De heer Dokter was tot de ge meentelijke herindeling, 1 januari 1991, waarnemend gemeentese cretaris van Benthuizen. Vanaf de herindeling tot heden was hij ad viseur in algemene dienst in de gemeente Rijneveld. De gemeente Stramproy heeft 5.000 inwoners en is gelegen in de provincie Limburg. WADDINXVEEN - Bij auto bedrijf Boonstoppel BV aan de Oranjelaan in Waddinxveen heeft afgelopen week R. den Haag zijn 40-jarig dienstver band gevierd. Dat gebeurde op initaitief van de directie en in aanwezigheid van het voltallige personeel. De viering van het achtste lustrum ging gepaard met de aanbie ding van diverse geschenken en een avondje uit. De heer Den Haag kreeg voor het feit dat hij zo’n trouwe me dewerker is uit handen van di recteur A. Boonstoppel jr. de gouden medaille van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland uitge reikt. In de nacht van maandag 22 juni is getracht in te breken in een bankgebouw aan de Kerkweg- Oost. Onbekenden vernielden een raam en een beluchtingsrooster van het betrokken bankgebouw. Men is niet in het pand kunnen komen. Op dinsdag 23 juni werd aangifte gedaan van diefstal van een porte monnee met inhoud uit een wo ning aan de St. Victorstraat. De portemonnee is al vermoedelijk in de periode tussen 1 en 16 juni ontvreemd. Onbekenden hebben in de nacht van maandag 22 op dinsdag 23 ju ni ingebroken in een bedrijf aan de Noordringdijk. Uit het pand werd computerapparatuur ont vreemd. Vanuit een op de Jan Dorrekens- kade-West geparkeerde bestelauto is in de periode tussen woensdag 24 en vrijdag 26 juni een autora dio en een Hilti-boormachine ont vreemd. Vermoedelijk is een por tier geforceerd, waarna men de goederen weg kon nemen. Tevens werd vorige week getracht in te breken in een op de Ekster- dreef geparkeerde personenauto. Hier werden braaksporen op bei de portieren aangetroffen doch men konniet in de auto komen. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Een raak commercieel ant woord op een politieke uit spraak dus. De beide ’’Jannen” zijn dan ook aan elkaar ge waagd. Jan Linderhof was im mers in Reeuwijk gemeente raadslid voor de KVP, welke partij is opgegaan in het CDA, waarvoor ARP’er Jan Hielema zich zo inspant. i Beheerscommissie „Gouwebad de Sniep” op donderdag 9 juli 1992 w om 20.00 uur in het gemeentehuis. W’VEEN/ZEVENHUIZEN - De gemeente Waddinxveen gaat bijna twee jaar geleden gekochte landbouwgrond weer afstoten. Dat blijkt althans uit een voorstel dat B. en W. hebben gedaan aan de vanavond (woensdag) vergaderen de gemeenteraad. WADDINXVEEN - Het posta gentschap van de PTT in het win kelcentrum Zuidplas bij drogiste- rij-parfumerie ’’Zuidplas” van L.J. van der Werf zal dinsdag 31 juli dichtgaan. De sluiting werd een paar maanden geleden al aan- gekondigd. De heer Van der Werf stopt met het postagentschap, omdat naar zijn' mening de activiteiten daar voor niet rendabel waren te ma ken. Tot aan de sluiting waren er tekorten van vele duizenden gul dens per jaar. ”Het is toch te gek dat de drogis terij moest opdraaien voor het be leid van de PTT. Dit kunnen wij zo niet laten doorgaan en hebben besloten (met tegenzin) te stop pen met dit postagentschap”, al dus de heer Van der Werf. ’’Desondanks hebben wij de PTT aangeboden om enkele handelin gen te willen blijven doen als ser vice aan de consument (bijvoor beeld verkoop van zegels enz.), echter de leiding van de PTT heeft tot nu toe niets laten horen. De datum van sluiting is daarom bepaald op 31 juli”. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) Het winkelcentrum "de Passage" hield zaterdag weer een ge slaagde en warme Kinderdag. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De wijk- en speeltuinvereniging De Padde stoel (Lijsterbesstraat) gaat in het nieuwe seizoen de cursussen dans les voor beginners en Engels voor beginners geven. In oktober wordt begonnen met een cursus stijldansen voor begin ners. Het gaat hier om een cursus welke bestaat uit 20 lessen in klei ne groepjes. Deze danslessen worden gegeven door een echtpaar, dat alle beno digde diploma’s heeft. Nog enkele paren kunnen zich voor deze cur sus inschrijven bij mevrouw S. Dolfing, tel. 01828 - 18270. Ook in het nieuwe seizoen zal - gezien het succes in het afgelopen seizoen - in De Paddestoel weer een cursus Engelse les voor begin ners worden gehouden. Er wordt les gegeven in kleine groepjes, zodat iedereen alle kans krijgt de Engelse taal goed onder de knie te krijgen. vloerbedekkingen, gordijnen en zonwering. Ten behoeve van een kleine werkplaats wil de heer Hardendood het huidige pand enigszins uitbreiden. B. en W. hebben uit een oogpunt van stedebouwkundige overwegin gen geen bezwaren. De benodigde parkeercapaciteit kan gevonden half jarig bedrijfsju- worden op het huidige terrein. - i-yen aagten van de planologische aspecten merkèn B. en W. nog op dat de verplaatsing van WS’ Har wa niet past in het (verouderde) bestemmingsplan Stationsstraat, voor bedrijfsgebouwen. De beoogde activiteit betreft een vorm van detailhandel, die vaker worden aangetroffen aan de pere- ferie van de winkelgebieden, stei gert langs de Rijnlandstraat. Het Waddinxveense woningstof- feerdersbedrijf van Piet Harden dood heeft inmiddels bij het colle ge van B. en W. een verzoek inge diend het planologisch kader te scheppen voor de verplaatsing van het bedrijf. De nieuwe plek wordt door de on dernemer, die eerder dit jaar het twaalf en een 1 bileum vierde, verre verkozen bo ven andere in ogenschouw geno men lokaties aan de Passage en langs de Wilhelminkade-Noord- ringdijk. De inrichting van het pand zal waarin de gronden zijn bestemd volgens de gemeente bestaan uit het showen van slaapmeubelen, WADDINXVEEN/BOSKOOP - De recente lichte aanvaring van een tanker met kerosine in de Gouwe tegen de hefbrug in Bos koop is minder ernstig dan door het gemeentebestuur wordt be- weérd. Dat schrijft voorzitter E.C.A. van Tienen van de Stuurgroep Pijplei ding Schiphol in een brief van To tal Benelux in Rotterdam aan Boskoops burgemeester drs. J.J. Spros. Een afschrift van die brief is ook gestuurd aan de burgemeesters van Alphen aan den Rijn, Gouda en Waddinxveen. Voorzitter Van Tienen verzoekt de eertse burger van Boskoop de negatieve effecten van het huidi ge transport van kerosine over de Gouwe niet te overdrijven. Het bewuste schip, een lichter, was destijds namelijk niet geladen met 11.000.000 liter kerosine, zo als drs. Spros had geschreven, doch met 1.100.000 liter. Volgens Total Benelux was de schade aan de brug en het schip zo gering dat zelfs de verzeke ringsmaatschappij niet is inge schakeld. In de brief wordt verder nog mee gedeeld dat volgens de huidige planning de aanleg van de pijplei ding van Zoetermeer naar Schip hol einde 1993 zal zijn voltooid. Er komt daarmee een einde aan het kerosinetransport door de Gouwe. Dit project is in handen van de NAVO-Pijpleidingorganisatie. Voor zover het in het vermogen ligt van de aardolieindustrie zal alles er aan worden gedaan aan de effectuering van dit plan mee te werken, zo wordt toegelicht. WADDINXVEEN - De win keliers in het winkelcentrum ”de Passage” kunnen terug zien op een uiterst geslaagde Kinderdag, die zaterdag tussen tien en vier uur is gehouden. Mede door het warme zomerse weer was het de gehele dat in het Waddinxveense winkelhart een gaan en komen van men sen. Het laat zich raden dat ook veel kinderen lange tijd in de Passage vertoefden. Alle winkeliers hadden gezorgd voor allerlei gevarieerde en aantrekkelijke spelletjes, at tracties en demonstraties. Het ging hier bijvoorbeeld om schminken, gratis suikerspin, lopende poppenkast, demon stratie trampolinëspringen, dobbelsteen gooien, kappers wedstrijden, kindercartoons, blikgooien, clowns, spijkers- laan, poffertjes, bakken, spek- happen, grabbelton, kleurwed- strijden en ring gooien. Overal in het winkelcentrum liepen clowns rond die acroba tische toeren uithaalden of gratis ballonfiguren uitdeelden. Een clown liep met een pop penkast op zijn buik en gaf op diverse plaatsen een voorstel ling. De winkeliers houden jaarlijks een Kinderdag na Moederdag en Vaderdag en andere buiten activiteiten, zoals met Luikak. De traditionele Kinderdag (Sint Nicolaaas) leent zich niet voor buitenactiviteiten, zodat de Kinderdag zo vlak voor het einde van het schooljaar in die grote behoefte voorziet. Een bijzondere attractie vorm de het trampolinespringen op het Passageplein. Op twee wedstrijdtrampolines werden dezelfde sprongen synchroon uitgevoerd. Het Rad van Avon tuur draaide in de Passage voor Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. Verder trok een sneltekenaar de aandacht van zowel de kin deren als de volwassenen. De Kinderdag in de Passage bracht een dag lang voor ieder een vermaak naar zijn of haar eigen smaak. Jubilaris van autobedrijf Boonstoppel BV aan de Oranjelaan. (Foto: Sjaak Noteboom). Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen De transactie zal deze zomer zijn beslag moeten krijgen. Omdat B. en W. desgewenst snel willen han delen is de gemeenteraad ge vraagd de verkoop aan het college te delegeren. De prijs van het te verkopen per ceel wordt geheim gehouden. Het gaat in ieder geval om twee stuk ken weiland van respectievelijk 2 ha. 73a. 15 ca. en 4 ha. 91a. 20ca. In oktober 1990 besloot de Wad dinxveense raad deze twee stuk ken weiland, gelegen nabij de Knibbelweg in Zevenhuizen, aan te kopen van de Stichting Tuin- bouwontwikkeling Waddinxveen- Moerkapelle. Het was de bedoeling de grond eventueel te gebruiken als ruilopbject voor de gronden die in het kader van het bedrijvenpark Coenecoop II aan de Zuidelijke Dwarsweg, maar dat bleek niet nodig. Nu het ruilobject van de baan is ligt het volgens het gemeentebe stuur voor de hand om de gron den weer af te stoten. Inmiddels zijn de onderhandelingen hierover met een gegadigde in een zeer vergevorderd stadium. Gelet op de hoogte van de koop som valt deze transactie niet on der het delegatiebesluit van de- gemeenteraad. Om nu te voorko men dat de afwikkeling van een en ander pas na de eerstvolgende raadsvergadering van woensdag avond 16 september kan plaats vinden, achten B. en W. het ge wenst dat het college wordt ge machtigd deze percelen te verko pen, zodat onmiddellijk na onder tekening van de overeenkomst de verkoop geregeld kan worden. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense Daphne van den Berg, oud-leerlinge van de samenwer kingsschool voor HAVO-Athe neum aan de Sniepweg, exposeert wandobjecten in de North Sea Gallery aan de Gevers Deynoot- weg in Scheveningen, tussen Kur- haus en Circustheater. De expositie, waar ook schilderij en van Alfred Degens en Lily Stroubili te zien zijn, duurt tot en met zondag 12 juli. De oepnings- tijden zijn van maandag tot en met zondag 12.00 - 18.00 uur. j Daphne van den Berg, dochter i van Ton en Lottie van den Berg van de Wingerd, studeerde vorig jaar af aan de Koninklijke Acede- mie voor Beeldende Kunsten in Den Haag. De Scheveningse tentoonstelling, die zaterdagmiddag 20 juni offici eel werd geopend, is voor haar de eerste grote expostie in een be kende galerie. WADDINXVEEN - Directeur J.A.M. Linderhof van Verba kel Mode BV aan de Zuidkade in Waddinxveen heeft direct ingehaakt op de uitspraak van CDA-fractievoorzitter J.A. Hielema in het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week dat ”in heel Waddinxveen geen betaalbare kinderkleding te koop is”. ’’Confektie Duur Ach kom!”, staat er deze week in een actu ele advertentie van het Wad dinxveense modehuis, dat rond de plannen voor het Brugcen- trum en het winkelhart zo langdurig in het nieuws is. Om de uitspraak van het chris- ten-democratische gemeente raadslid te weerleggen biedt Verbakel Mode de komende dagen op kinderconfectie een korting van 50% en op dames- en herenkleding een korting van 30%. be I tor.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 3