Politie zoekt jonge Fiat-bestuurster ■ui «e s Moderne loketten stations W’veen Aanleg ’’slagader drinkwater Rioolgemaal Schieland in Moerkapelle Brugweg 12 en 18 versus Brugweg 14 en 16 in Waddinxveen I MEDISCHE DIENSTEN BURGERLIJKE STAND KERKDIENSTEN KLACHTEN BEZORGING WADDINXVEEN: d 1 HdUH COLOPHON Houten vloeren Belastingen Onder invïoed GEVONDEN I EN VERLOREN VOORWERPEN Verloren Gevonden Bromfiets Gesignaleerd Causaal verband S,- 2 f - i. j ngwaïp Woensdag 1 juli 1992 Pagina 7 Weekblad voor Waddinxveen Schieland gaan omhoog in dat kader moeten worden opgepakt zullen leiden tot aanzien- Geboren: Hendrik z.v. K. de Jong en C.C. den Haan. KERK De huidige hal en loketruimte van het NS-station Waddinxveen aan het Stationsplein, die deze Weekblad voor Waddinxveen een Overleden: van Gilst, Elisabeth, oud 94 jaar; Wolters, Marinus, oud 70 jaar; Willink, Pieter, oud 96 jaar. CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEEN TE Kerkgebouw Dorpstraat: 9.30 uur ds. N. van der Want 17.00 uur ds. N. van der Want Elke woensdagavond: 19.30 uur ds. N. van der Want GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groensvoor- de: 9.30 uur ds. A.A. van Houwe- lingen 17.00 uur ds. P.S. Veldhuizen, Schoonhoven ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk. Zuidkade Eucharistieviering op zondag: 9.30 uur, woensdag: 19.00 uur Ontmoetingskerk, Groensvoor- de: Eucharistievieringen op zater dag: 19.00 uur, zondag: 11.15 uur, dinsdag: 9.00 uur, don derdag: 9.00 uur. Elke tweede vrijdag van de maand: 10.00 uur. GEREFORMEERDE (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage: 8.30 uur leesdienst 14.45 uur ds. E.C. Luth, Eem- dijk LEGER DES HEILS Immanuëlkerk, Prins Beatrix- laan 15.00 uur samenkomst (elke laatste zondag van de maand) JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre king BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfaterkapel, Molenwerf- straat: 10.00 uur ev. A. Ramaker 18.30 uur ds. J. v.d. Zeeuw ZONDAG 5 JULI 1992 NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost: 9.o0 uur ds. W. Groeneboom, Everdingen 17.00 uur kand. J. Noordam, Zoetermeer De Hoeksteen, Esdoornlaan: 10.30 uur ds. W. Groene boom, Everdingen 18.30 uur ds. J.C. den Toom, Sommelsdijk Bethelkerk, Bilderdijklaan: 9.00 uur J. Willemsen, Som melsdijk 17.00 uur ds. C. Graafland, Aalsmeer Rehobothschool, Sperwerhoek: 10.30 uur ds. J. Willemsen, Sommelsdijk 17.00 uur geen dienst Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan: 9.30 uur ds. J.C. de Moor ZATERDAG 4 EN ZONDAG 5 JULI Voor de praktijk van de huisartsen Van Heel, Siemons, Hertogh en Wilms (groep 1) heeft dienst: Arts: T.S. Wilms, Joke Smithoeve 30, tel. 18613. Voor de praktijk van de huisartsen Blom, Glaser, Van der Linde, Hemminga en Vreeken (groep II) heeft dienst: Arts: P.J.E. van der Linde, Souburghlaan 15, tel. 14100. Dienstdoende apotheek: D.C. van Doorn, Prins Bernhardlaan 65, tel. 14162. Drie jaar geleden, in de zomer van 1989, hebben de heren J. Boere (Brugweg 14) en R. de Reus (Brugweg 16) de houten vloeren van hun beide woningen vervangen door een betonnen vloer. Dat is gebeurd - en de ge meente bestrijdt dat ook niet - zonder voorkennis van het ge meentebestuur en zonder de ver- Postbus 1, 2400 AA Alphen a/d Rijn Redaktie-adres: Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Kantoor: Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 372, 2740 AJ Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Openingstijden: Maandag t/m donderdag: SWEELINCKHOF 31 - TELEFOON 01828-18950 KLACHTEN9 DONDERDAG TUSSEN 14.30-18.30 UUR BELLEN!!! Uitgave: Dagblad van Rijn en Gouwe BV, Raoul Wallenbergplein 9, wordt gemoderniseerd en wordt voorzien van nieuwe verkoopapparatuur. (Foto: Sjaak Note- boom). Ondertrouwd: Van Schaaik, A.M. en Hulst, M.C.; Kempers, A. en van der Laan, C.L.; van Zanten, A.M. en Baan, M.; van der Toorn, M. en Uiterwijk, J.; Verkleij, R.A. en Klomp, J.; Duson, C.H.A. en Plaisier, J.M.; Haagsman, D. en Jungschlager, T.; van der Pom pe, L.J. en Stigter, M.C.B.; Voorthuijzen, L. en den Dekker, I.N. .'■Ml «OMS mwd: Sengers, E. en van der Wejjde, N.; Meijers, J. en Greve, ..H.; Hofman, A. en Gorissen, L.; de Jong, M.T. en van der Weiden, J.P.; Biesheuvel, L. en Gorissen, H.W.; Verblaauw, W. en Schouten, A.; de Visser, J.G. en van Ommeren, B.; Petrus, D. en Appel, N.; van der Meer, M.A.J. en van Mourik, S. REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: -40.00 uur J. Laforêt, Rotter dam RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Zuidhonk, Zuidplaslaan 10.00 uur samenkomst lijke tarievenstijging. Enkele bestuursleden plaatsten hierbij de kanttekening dat de stijging de maatschappelijk aan vaardbare normen niet mag over schrijden, maar dat een goede taakuitoefening voor Schieland uitgangspunt moet blijven. Schieland kent twee soorten be lastingen: de waterschapsomslag en de verontrèiningsheffing. In de Voorjaarsnota wordt als uit gangspunt aangegeven dat de wa terschapsomslag op basis van het tarief van 1992 de komende 4 ja- ren met respectievelijk 4%, 5%, 6% en 7% verhoogd zal moeten worden. De tariefstijging van de verontrei nigingsheffing zal de komende 4 jaren 5/2% per jaar uitkomen, eveneens op basis van het tarief voor 1992. De waterstaatszorg is in Neder land van oudsher opgedragen aan de waterschappen. Deze functio nele overheidsinstellingen hebben een gesloten financieringssysteem hetgeen wil zeggen dat gemaakte kosten en investeringen moeten OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDER LAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst WADDINXVEEN - Advocaten van twee kantoren buigen zich al een heel poosje over de gang van zaken rond liet maken van een betonnen vloer in de door J. Boere en R. de Rteus bewoonde huizen aan de Brugweg 14 en 16, waarvan de buren D.A. Konijn en T.L. Bruinius in hun huizen aan de Brugweg 12 en 18 nog steeds de nodige schade ondervinden. Al jarenlang wordt gepro beerd die schade te verhalen op de gemeente Waddinxveen, die aan de gemeenteraad Weekeinddienst dierenarts: J. Slager, Kerkweg-Oost 220, Waddinxveen, tel. 01828-12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts W.C.M. van den Heuvel, Driewegplein 8, Gouda, tel. 01820-11215). C. de Vos en B. de Vos-Kroeze, Prins Bernhardlaan 17, tel. 10462 (bij afwezigheid dierenarts C. Moons, tel. 01829-2568). CHRISTELIJKE GEREFOR MEERDE KERK BOSKOOP Kerkgebouw Nieuwstraat 79: 9.30 uur ds. M.J. Oosting 19.00 uur ds. M.J. Oosting dezer dagen in een ’’tussenbericht” spreekt over een ’’complexe zaak”. eiste bouwvergunning. Toen de gemeente de verbouwing plotseling ontdekte werd de bouw echter niet stilgele: gd. Nadat door beide betrokkenen alsnog om een bouwvergunning werd gevraagd werd deze verleend, onder voorbe houd van de aannames met be trekking tot de berekeningen van de betonvloeren, waaromtrent nog nadere gegevens fier tafel zouden moeten komen. De zaak kwam in december 1991 onder andere aari de orde in de gemeentelijke raadscommissie voor de bezwaar- en beroepschrif ten. Het gemeentebestuur bracht daar naar voren dat het van ver der onderzoek ojp dit punt niet was gekomen en dat de beide Waddinxveners uiiteindelijk door de gemeente ”het. voordeel van de twijfel” is gegeven, teneinde hen verdere kosten van onderzoek te besparen. In februari van dit jaar boog de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State z ich ook nog eens over deze langslepende kwestie en niet zonder resultaat want het schorsingsverzoek werd verleend, zij het dat de verbouwing al lang achter de rug was Namens het gemeentebestuur werd tegenover de Raad van State overigens nog verklaard dat een onderzoek naar de aannames bij Tegen een 40-jarige Waddinxve- ner is proces-verbaal opgemaakt omdat hij onder invloed van alco hol een auto bestuurde. Hij werd aangehouden op de Staringlaan. Hem is een rijverbod opgelegd van vier Uur. Een tweede autobestuurder kreeg op zondag 28 juni een transactie- voorstel van ƒ400,- aangeboden nadat hij op de Kanaalstraat on der invloed van alcohol reed. De vier woningen onderaan de oprit naar de hejbrug over de Gouwe aan de Brugweg, waarover juridische strijd is losgebrand. (Foto: Sjaak ISloteboom). ROTTERDAM/WADDINXVEEN - De verenigde vergadering van het hoogheemraadschap van Schieland heeft op woensdag 24 juni de Voorjaarsnota 1992 behandeld. Een belangrijke aan wijzing in de Voorjaarsnota is dat de consequenties van nieuwe wetgeving en activiteiten die de komende jaren door Schieland worden gefinancieerd uit de op brengsten van belastingen. Waterschapsomslag wordt gehe ven om kosten te dekken die ge maakt worden voor dijkverster- kingswerkzaamheden en de kos ten die te maken hebben met de zorg voor een goed waterpeil in de polders. Deze belasting wordt alleen aan eigenaren van onroerend goed op gelegd. Voor 1992 bedroegen de tarieven voor het algemeen ƒ38,35 per hectare en voor het water- kwantiteitsbeheer ƒ121,50 per hectare. Verontreinigingsheffing wordt ge heven om de kosten te dekken die te maken hebben met de zorg voor schoon oppervlaktewater. Een groot deel van de opbrenst van de verontreinigingsheffing wordt besteed aan de exploitatie van afvalwaterzuiveringsinrich- tingen. Deze belasting wordt door ieder een betaald die afvalwater loost in het riool of op oppervlaktewater. De verontreinigingsheffing be draagt Jn/1992 ƒ78,36 per vervui- lingseenheid (v.e.) Een huishou- d,en van 2 of meer personen wordt aangeslagen voor 3 v.e.’s. Het bestuur van Schieland zal bij de behandeling van de begroting 1993 en de meerjarenbegroting 1993-1997 (in november) defini tief beslissen over de verhogingen van de tarieven. Tarieven ROTTERDAM/ x - MOERKAPELLE - De verenigde vergadering van 'het hoogheem-"' raadschap van Schieland heeft'in de bijeenkomst van woensdag 24 juni een bedrag van ƒ125.000,- be schikbaar gesteld om tot een defi nitief ontwerp te komen voor het nieuw te bouwen rioolgemaal Westland in Moerkapelle. Met dit bedrag moet eveneens een nauwj keurig omschreven bouwplan ge maakt worden. Het huidige rioolgemaal in Moer kapelle is al sinds 1974 in bedrijf 1 maar voldoet in meerdere opzich- ten niet meer. i Ten eerste blijkt, op basis van de gegevens van de rioleringsplannen van de gemeenten Zevenhuizen- Moerkapelle, dat de capaciteit van het rioolgemaal moet worden verhoogd. Daarnaast zijn in het kader van de Wet op de arbeidsomstandighe den (de ARBO-wetgeving) gron dige aanpassingen nodig. In 1986 heeft de verenigde verga dering van Schieland een bedrag van ƒ80.000,- beschikbaar gesteld om een onderzoek in te stellen naar de te nemen maatregelen. Naar aanleiding van dit onder zoek werd geconcludeerd dat het rioolgemaal Moerkapelle buiten gebruik moet worden gesteld en dat een nieuw gemaal moet wor den gebouwd. Op basis van een voorontwerp is onder andere besloten het nieuwe gemaal uit te rusten met een bo venbouw, een aparte ruimte voor de apparatuur. Als alles volgens schema verloopt zal begin 1993 met de bouw van het nieuwe rioolgemaal worden begonnen. De totale investeringskosten hier voor worden geraamd op ƒ1.390.000,- inclusief BTW. In dit bedrag zijn alle kosten opge nomen die gemaakt moeten wor den om het nieuwe rioolgemaal in werking te stellen. ex artikel 25 van de Woningwet gedaan, welke weg in casu dus in adequaat is gebleken. Ook na de uitspraak van de voorzitter van de afdeling [Rechtstraapk van de Raad van State is er geen activi teit meer waargenomen van de zijde van de gemeente. Dat de gemeente zich mogelijk thans in een positie heeft gema- nouvreerd waarin men zou kun nen oordelen dat bestuursdwang wellicht niet meer opportuun is, is geheel haar risico, vindt mr. Mo- rijn. Vooralsnog houdt de heer Bruinis de gemeente Waddinxveen aan- sprakclijk voor de ontstane scha de, zoals hij al terstond bij het duidelijk worden van de schade heeft gedaan. De strijd over een adequate schadeloosstelling duurt voorlopig nog in alle hevigheid voort. Later op de avond wist de politie dankzij hulp van buurtbewoners deze bestuurder aan te houden. Omdat hij onder invloed van alco hol bleek te verkeren is hem een bloedproef afgënomen. Het rijbe wijs van de man is door de politie ingevorderd. Bij een aanrijding op de Peuleyen ontstond op maandag 22 juni een hoop materiële schade. De aanrij ding gebeurde toen een automobi list vanaf de Wadde linksaf de Peuleyen opdraaide en ha een niesbui de controle over het stuur verloor. Zijn auto ramde een geparkeerde Ondanks het feit dat deze be stuurster de nodige aandacht aan het slachtoffertje besteedde is verzuimd haar identiteit vast te stellen. De bewuste bestuurster wordt verzocht in contact te tre den met de politie dan wel de ou- j ders van het aangereden kind. I Op dinsdag 23 juni werd een man op een bromfiets tot tweemaal toe gesneden op de Staringlaan waar bij hij ten val kwam. Hierbij liep de man een gebroken arm op. De bromfietser reed over de Staring laan in de richting van de Noord- tunnel toen hij werd ingehaald door een rode Fiat Tipo. De bestuurder hiervan reed tot tweemaal toe de bromfietser ’de kant in’ waarbij deze tenslotte ten val kwam. Het signalement van de autobestuurder luidt: blanke man tussen de 35-40 jaar met een opvallende krullende snor. In de avond van zaterdag 27 juni reed een 64-jarige automobilist op de Wilgenhorst bij het nemen van een bocht tegen twee geparkeerde auto’s aan. De bestuurder reed vervolgens na deze aanrijding door. V Inlichtingen: Rijkspolitie Waddinxveen Div. sleutels; div. portemonnees portefeuilles met geld en/of beschieden; rood/witte kater; busabonne- ment: gouden pinkring; gou den broche (2 takjes); bankbil jet ƒ100,-. Div. sleutels, div. portemonnees portefeuilles met geld en/of bescheiden; Hond (Labrador-achtig) met rode halsband; kinder zonne bril; hondje (teef) kl. bruin/zwart/grijs (vuilnisbak je); regenpak; bodywarmer; cypers katje; gouden armband. Huizen erg vervallen na betonnen vloeren Dienstdoende verloskundige: ,A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 16801. Mededeling: De regeling ’’medische weekeinddienst” is uitsluitend - -bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zondag van 10.00 - 11.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken ge maakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoed gevallen bereikbaar. WADDINXVEEN - Vanaf de ze week tot en met dinsdag 7 juli is het loket op NS-station Waddinxveen te vinden in een tijdelijke behuizing naast het station. Het loket in de hal van het station wordt gemoderni seerd en krijgt nieuwe ver koopapparatuur. Tijdens de verbouwing is de hal van het station gesloten. De wachttijden bij het noodlo- ket kunnen wat langer zijn dan gebruikelijk. Op woensdag 8 juli wordt het nieuwe loket in gebruik genomen. Vorige week werd er ook nieu we verkoopapparatuur ge plaatst op station Waddinx- veen-Noord. De verkoop ge beurt hier nu nog handmatig. Met de nieuwe computer kan het volledige kaartassortiment van NS verkocht worden, kan de lokettist sneller werken en betere service aan de klanten verlenen. De nieuwe apparatuur is vrij dag 26 juni in gebruik geno men. De verkoop ging hier echter gewoon door, aangezien de nieuwe appartuur na slui tingstijd van het loket ge plaatst werd. Het loket zag er deze dagen wel wat rommeli ger uit. gestelde voorwaarden. Tegenover de heer Bruinius is de j handelwijze van de gemeente on rechtmatig, oordeelt mr. Morijn Deze onrechtmatigheid volgt in>. de eerste plaats uit het verlenen van de bouwvergunning op zich, die immers bij een juiste taxatie van de situatie niet zou zijn ver leend. Hel al dan niet juist taxeren van een bouwaanvrage komt voor risi co van de gemeente. De haar daarbij toebedeelde taak strekt mede ter bescherming van de be langen van derden. Deze taak i s in casu niet behoorlijk vervuld, zo weet mr. Morijn. De gemeeente heeft volgens hern voorts een aanmerkelijk te lange termijn genomen om maatregelen te nemen. Er is bijna twee jaar gewacht met daadwerkelijke ac tie. Ook hierbij geldt naar de meninjg van de Goudse advocaat dat het gemeentelijk bouw- en woningtoe zicht is opgedragen mede ter be scherming van belangen van der den. Het dralen met het treffen van de geëigende maatregelen vormt ook een factor in het oor deel dat de gemeente in casu on rechtmatig heeft gehandeld je gens de heer Bruinius. In de derde plaats heeft de ge meente uiteindelijk het verkeerde instrumentarium gehanteerd bij het redresseren van de ontstane situatie. In plaats van een aanschrijving; wegens strijdigheid met de bouw - vergunning is er een aanschrijving WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie is op zoek naar een jonge vrouw, die op zaterdag 20 juni een rode Fiat Pan da bestuurde op de Chopinlaan. Deze bestuurster kwam ter hoogte van de voetgangersoversteekplaats in aanrijding met een 5-jarig meisje dat de rijbaan overstak. auto, die vervolgens nog drie an dere geparkeerd e auto’s op elkaar drukte. De geraakte auto’s raak ten zwaar besc hadigd. Van ver schillende voertuigen zijn de ken- tekendelen inge vorderd. De betrokken bestuurder bleek net iets meer alcohol genuttigd te hebben dan wettelijk is toege staan. Tegen hem wordt proces verbaal opgemaakt. Op zondag 21 juni heeft de poli tie een Honda bromfiets inbeslag- genomen waarvan na technisch onderzoek was gebleken dat het om een motorfiets ging. De ’bromfiets’ bleek een cilinderin houd te hebben van 69 cc. De of ficier van justitie zal over het lot van de bromfiets beslissen. WADDINXVEEN - Een bijna tachtig kilometer lange hoofd transportleiding voor drinkwater gaat de nieuwe ’slagader’ vormen die de NV Watermaatschappij Zuid-Holland Oost door haar ver zorgingsgebied aanlegt. Het eerste stuk werd op 30 juni in Langerak gelegd. De realisatie van de slagader en nieuwe water- winlokaties is één van de grootste prioriteiten van het drinkwaterbe drijf. - De hoofdtransportleiding zal, wanneer hij eind 1994 gereed is, i water vervoeren van zuid naar nood: van Lexmond via Langerak en Bergambacht naar Zoeterwou- de. De leiding loopt dan door negen gemeenten, komt tweemaal onder de Lek te liggen en kruist vijf keer een snelweg. De aanleg van de slagader vergt een investering van 130 miljoen gulden. De eerste fase, die wordt uitge voerd door Hak Nederland BV, loopt van Lexmond naar het pro- duktiepompstation De Steeg dat in Langerak in aanbouw is. Dit eerste gedeelte moet volgens de planning eind van dit jaar gereed zijn. De aanleg van de slagader is drin gend noodzakelijk om te voorko men dat bij calamiteiten hele ge bieden zonder drinkwater komen te zitten. Tevens is de nieuwe hoofdtrans portleiding nodig om over enkele jaren te kunnen voorzien in de waterbehoefte in het noorden van j het verzorgingsgebied van i WZHO. Vanwege de waterkwali teit zullen daar op termijn pomp stations moeten sluiten. Mede ge zien de nog steeds toenemende behoefte aan water zullen daarom nieuwe winlokaties moeten wor den ontwikkeld. Bovendien moet WZHO, volgens het vorig jaar door de provincie Zuid-Holland vastgesteld plan voor reorganisatie van de drinkwa tervoorziening, in de toekomst voldoende grondwater-winlokaties ontwikkelen om in de toekomst zelf te voorzien in de behoefte van het eigen verzorgingsgebied. Nu wordt nog ongeveer 12 pro cent van het benodigde drinkwa ter bij andere bedrijven gekocht B. en W. hebben de bij de affaire betrokken advocaten mr. A. Mo rijn van het Goudse advocaten kantoor Morijn, Karstanje, Steen- sma en mr. M.L. Groen van In ’t Veen Advocaten in Waddinxveen inmiddels laten weten dat de aan- sprakelijksheidstelling reeds is on dergebracht bij de verzekerings maatschappij van de gemeente. De ingeschakelde schade-expert zou al met een onderzoek zijn ge start naar de aard van de aanspra kelijkheid. Aan het Raadhuisplein wordt voorts, naar aanleiding van de door de voorzitter van de Raad van State verleende schorsing, een integraal advies opgesteld, waarin verschillende mogelijkhe den worden bekeken om te komen tot een oplossing. Hiermee zal overigens de nodige tijd gemoeid zijn, zo waarschuwt het college van Burgemeester en Wethou ders. Tijdens een vorige week gehou den snelheidscontrole werd een bestuurder aangehouden tegen wie nog een g eldboete openstond. De man moest nog een bedrag van ƒ125,- voldoen of een dag hechtenis ondergaan. Aan het po litiebureau heeft de man het geld bedrag betaald. de bouwvergunning (mede) niet heeft plaatsgevonden omdat een en ander gepaard zou zijn gegaan met de nodige schade en overlast voor de heren Boere en De Reus. Hierbij komt dat de gemeente al in oktober 1990 door ir. F. Pont van het Bureau Beheer en Gebou wen van de provincie Zuid-Hol land was geïnformeerd over de ten gevolge van de verbouwing; reeds ontstane en te verwachten schade aan onder andere het panel van de heer T.L. Bruinius (Brug weg 18). Daarbij adviseerde hi j het gemeentebestuur om direci: de nodige maatregelen te treffemt om verder verval tegen te gaan. Naar de mening van de Goudse advocaat mr. Morijn heeft de ge meente in haar uitlatingen over deze kwestie terecht van de aan vang af het standpunt ingenomen dat er een causaal verband bestaa. t tussen het aanbrengen van de vloeren en de schade aan de wo ning Brugweg 18. Door diverse deskundigen, waar onder het door de gemeente inge- i schakelde Hopman Ingenieursbu- reau, is dit causaal verband ook bevestigd, evenals een door de ar- J rondissementsrechtbank te Rot terdam aangestelde ing. Ter Lin- i de van Fugro BV. Op 27 september 1991 schreef het college uiteindelijk de heren J Boere en De Reus aan, waarbij I alsnog werd meegedeeld dat de gemeente van mening is dat aan de bij de bouwvergunning gestel de voorwaarden met betrekking I tot de constructieberekeningen I niet is voldaan. Deze aanschrij- ving bleef echter zonder gevol- gen. Volgens mr. Morijn inpliceert het i standpunt van de gemeente dat er geen bouwvergunning zou zijn verleend indien direct duidelijk zou zijn geweest wat de aard van i de werkzaamheden was, met nai- me welke constructie er is toege- i past. Het in deze constellatie verlenen I van de bouwvergunning en het I achteraf verlenen van het ’’voor- I deel van de twijfel” aan de aan vragers is een handelwijze die ge- I heel voor risico van de betreffen de overheid komt, meent mr. Mo rijn. Derden, zoals de heer Bruinius, kunnen er naar zijn mening op be roepen, dat de gemeente ten ont- I rechte geen toezicht heeft gehou den op de naleving van de daarbij 08.30-17.30 uur. Vrijdag: 08.30-16.30 uur. Klachten bezorging Waddinxveen: Sweelickhof 31, 2742 CB Waddinxveen Telefoon: 01828-18950 Klachten over de be zorging vóór donderdag 18.00 uur melden. EVANGELISCHE GEMEEN TE PAROUSIA GOUDA Aula Joh. Calvijn-MAVO, Winterdijk: 10.00 uur ds. A.W. Davidse ■m--■ psintiu. S «w Mm

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 7