nu met VBO Burgemeester voorspelt een lange lijdensweg ”De Wadde” Verhuizing Holec Projects in december Puzzelwedstrijd bij Herkoni Rehorst BV Raad eens met Harwa en Rabobank SS Computer cursus van Vrouwenraad Diefstal speelgoed MARIJT voor bedrijven en particulieren... WD-raadslid: Brugweg 12 gevaarlijk Jeugdruiters Reigersburgh in Kootwijk MAGAZIJN-VERKOOP DE LAATSTE 3 DAGEN! Vervoer op maat start 1 januari Theo Thijssen- school volop activiteiten GEBR. BAKKER Zn. 3 MODERNE SLAAPKAMERS EN 2 PRACHTIGE LINNENKASTEN (in wit en zwart) rolluikspecialisten zonweringsspecialisten AUTO- POETS- CENTRALE Klachten Noordkade 68 - Waddinxveen Julianastraat 24, 2771 DX Boskoop. Tel. 01727-13890, fax. 01727-16553 En nu gaan we de zon opzoeken Tussen 8 juli en 1 augustus is onze zaak WEGENS VAKANTIE GESLOTEN. Donderdag 9, vrijdag 10 en zaterdag 11 juli 1992. ÉÉNMALIGE AANBIEDING! OP=OP! Harwa Speciale zorg Moreel Lijdensweg Blokje huizen Diplomering i Pagina 15 Woensdag 8 juli 1992 Weekblad voor Waddinxveen in Directeur J. Willemstein van de christelijke school 1 Directeur J. Willemstein van de christelijke school voor MAVO en VBO De Wadde aan de Sniepweg in Waddinxveen. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom}. Holec Projects West BV huurt het pand met twee bouwlagen, dat is vormgegeven als een gebouw met twee vleugels, die de be drijfshal en de werkplaats omar men. Het bedrijf, dat wordt geleid door de in Best wonende ing. G. Zwep, is het tiende Goudse bedrijf dat zich in Waddinxveen-Zuid ves tigt. Het ontwerp is afkomstig van ir. J.F. Malschaert van De Vries Lugten Malschaert Architecten ”Wij hebben echter een rapport van de funderingsdeskundige en oud-Waddinxvener prof.ir. A.F. van Weele, een man die wel iets te zeggen heeft in de wereld van de grondmechanica. Hij zegt dat er absoluut geen verband is. Er is wel sprake van een bepaald - el kaar overigens opheffend - hoog te- en slagingspercentage, maar Wilhelminakade 58 Waddinxveen - 01828-18468 Geopend ma t/m vrij. 8 30-17.30 uur fraaie prijzen georganiseerd. De spaaractie van de deelnemen de Q8 Tankstations is al jaren een succes. r" geld in plaats laatste schooldag kolderiek had den gevierd in het Belgische Wa- libi. Nu kregen ze met hun ouders en verdere aanhang een receptie aan geboden en kon iedereen onder het genot van een glaasje napra ten over de afgelopen 4 jaar, het diploma en de cijferlijst bekijken en het speciale Wadde-afscheids- cadeau, een boekje met levens wijsheden onder de titel ’’School- daar blijf je aandenken”. Ook de foto met alle 4e klassers trok de aandacht. E PRIJS. WADDINXVEEN - Met ingang van het nieuwe schooljaar (1 augustus) zal aan de christelijke scholengemeenschap De Wadde aan de Sniepweg in Waddinxveen MAVO en Voorbereidend Be roepsonderwijs worden gegeven, afgekort tot VBO met de afde lingen Bouwtechniek, Mechanischetechniek, Installatietechniek, Verzorging en Verkoop. De cursus duurt 8 weken en wordt gehouden in de Samenwer kingsschool voor HAVO-Athe- neum aan de Sniepweg in Wad dinxveen op dinsdagavond van 20.00 uur tot 22.00 uur. De eer ste avond is dinsdag 1 september 1992. De kosten bedragen ƒ100,-. Voor inlichtingen en opgaven kan men bellen naar Jeanette van der Loo, telefoon 01828-15795. Ook met de verplaatsing van WS’ Harwa (vloerbedekking, gordij nen, zonwering, slaapcomfort) stemde de gemeenteraad in. Het bedrijf van P. Hardendood aan de Groensvoorde zal zijn intrek ne men in het voormalige bedrijfs pand van H. Donker aan de Jan Dorrekenskade-Oost. Vooral het gedeelte van het pand langs de Rijnlandstraat zal wor den veranderd. Het complex zal worden veranderd in een show room voor slaapmeubelen, vloer bedekkingen, gordijnen en zonwe ring. Voor het maken van een kleine werkplaats zal het pand moeten worden uitgebreid. dat is altijd zo als je gaat werken aan dit soort huizen”. In ieder geval besloten de heren Boere en De Reus in de zomer van 1989, aanvankelijk zonder ge meentelijke bouwvergunning (die achteraf alsnog zou worden ver leend), in hun beide woningen een betonnen vloer te storten, zoals ook op Brugweg 20 het geval is, zij dat het hier om een lichtere ’’broodjesvloer” gaat. Met het storten van het beton be gon echter de ellende voor de heer T.L. Bruinius, die Brugweg 18 nu vier jaar bewoont, en de an dere buurman D.A. Konijn (Brug weg 12). Deze huizen (die ook on bewoonbaar verklaard waren ge weest) hebben nog altijd een hou ten vloer. De woningen werden destijds in eigen beheer eveneens opgeknapt dat van dit predikaat geen sprake meer was. ”Het begon met een klemmende voordeur”, vertelde de gedupeer de Waddinxvener Bruinius vrij dagavond eveneens voor de RTW- radio. ’’Later ontstonden er ook scheuren in de muren, gingen gipsplaten van de wanden te wij ken en klemde ook de keuken deur”. ”Er is intussen sprake van een al gehele scheefstand van de wo ning. Door het storten van de be tonnen vloeren is het midden van het woonblokje als het ware gaan knikken. Ik heb daarover met buurman De Reus een kort ge sprek gehad, waarin ik hem heb gezegd dat ik hem aansprakelijk zou stellen voor de schade en dat is ook gebeurd. We zitten nu mid den in een civiel-rechterlijke pro cedure”. Uit het dossier en verklaringen uit Dordrecht. De verhuur is in handen van Helm Wesep Ma kelaars in onroerend goed BV in Den Haag. Holec Projects West BV is nu tien jaar in Gouda actief. Bij het bedrijf werken 100 mensen. Holec Projects BV maakt deel uit van de Koninklijke Begemann Groep NV en behoort tot de Groep Mij. De vestiging West houdt zich voornamelijk bezig met elektri- Voorts wordt op verzoek van het gemeentebestuur de ’’belevings waarde” van het gebouw aan de kant van de Kerkweg-Oost ver groot. Een deel van de uitbreiding van het hoofdkantoor van de Rabo bank is geprojecteerd op gemeen tegrond. Het college van B. en W. zal hiertoe met de Rabobank een overeenkomst sluiten. In zijn toespraakje maakte school directeur Willemstein verder ge wag van de meest prominente ac tiviteiten uit het afgelopen school jaar: de fusiebesprekingen met de andere scholen voor voortgezet onderwijs in Waddinxveen en Boskoop, de voorbereiding voor de invoering van de basisvorming op 1 augustus 1993, de invoering van het Voorbereidend Beroeps Onderwijs en van een ander be kostigingssysteem in het Voortge zet Onderwijs. Activiteiten waar niet alleen be stuur en directie druk mee waren, maar ook veel docenten. Ook werd herinnerd aan een zaak van voortdurende aandacht: de zorg voor de minder begaafde leerlin gen door middel van remediale hulpprogramma’s. Een speciaal daarvoor opgeleid schoolteam mag zich verheugen in goede re sultaten. De naamsverandering van deze oudste Waddinxveense school voor voortgezet onderwijs is daar mee volledig. De bijna 80-jarige MAVO heette voor de invoering van de Mammoetwet Koningin Wilhelmina (M)ULO. Voor velen in en buiten Waddinx veen nog steeds de naam van hun school, die in 1976 met Lager Technisch Onderwijs werd uitge breid en na de fusie met de Chris telijke LHNO ”De Rank” in 1986 werd omgedoopt tot Chris telijke Scholengemeenschap ”De Wadde” voor MAVO-LTO- LHNO. Het Voorbereidend Beroepsonder wijs duurt evenals het MAVO 4 jaar en kent een groot aantal uren aan beroepsvoorbereidende vak ken. Daarbij is het voor VBO- leerlingen mogelijk de theorievak- ken niet alleen op het gemiddelde B-niveau te volgen en met een examen af te sluiten, maar ook op C- of D-niveau. Hiermee staat voor die vakken het VBO-diploma gelijk aan het MAVO-niveau. De combinatie van een sterke praktische vorming met een hoog theoretisch peil maakt het Voorbereidend Be roepsonderwijs zeer aantrekkelijk. sche installaties, energievoorzie ning, automatisering, infrastructu rele werken en service en onder houd. Het bedrijvenpark Coenecoop 2 omvat 24,5 hectare. De netto-op- pervlakte bedraagt 16 hectare. Voor groen en water is 8,5 hecta re beschikbaar. De grondprijs be draagt afhankelijk van de ligging gemiddeld 208 gulden per vier kante meter. voor de gemeente en voor de Af deling Rechtspraak van de Raad van State van weer andere des kundigen (ir. F. Pont van het Bu reau Beheer en Gebouwen van de provincie Zuid-Holland, Hopman Ingenieursbureau en ing. Ter Lin de van Fugro BV) is inmiddels wél gebleken dat de betonnen vloeren de oorzaak vormen van de huidige problemen aan de Brug weg. De gemeentelijke bouwvergun ning, waaraan enkele voorwaarden (die de gemeente niet zou hebben nagegaan) werden verbonden, werd overigens pas achteraf ver leend aan de leggers van de ge wraakte betonnen vloeren. Buurman Boere van Brugweg 14 voor de RTW-radio: ”Er is bij het storten van de betonnen vloer, die los is gelegd en niet aan de muren vastzit, voldoende kennis gehaald. Wij zijn echt niet over één nacht ijs gegaan. De heer De Reus had toen nog een aannemingsbedrijf. Er was echt wel degelijk voldoen de kennis in huis, want zijn vader en zijn broer zitten ook in het vak”. Intussen duurt het geschil voort. ”We zijn nog niet aan het einde van de rit”, reageerde de heer Bruinius. ”In ieder geval vind ik dat het gemeentebestuur voor de gang van zaken op zijn minst me deverantwoordelijkheid draagt”. ”De gemeente verleende een bouwvergunning, terwijl zij weet dat het er niet onderheid is en dat het gaat om een blokje oude hui zen. Er zijn ook voorwaarden ge steld, die de gemeente naderhand niet gecontroleerd heeft”, meende de heer Bruinius, die denkt aan sloop en herbouw van zijn huis, dan wel aan het aanbrengen van een nieuwe fundering. ”Ook werd er niet om nadere ge gevens gevraagd, omdat men bang was de heren Boere en De Reus schade te berokkenen. Er zouden dan boringen hebben moeten plaats vinden, maar het leek alle maal goed te zijn, aldus de ge meente”, ging de heer Bruinius verder. ”De gemeente op zich is dus ze ker medeverantwoordelijk. Boven dien denk ik dat de gemeente al tijd ook een morele verantwoorde lijkheid heeft als er dingen heel erg mis gaan en er mensen in ern stige problemen komen. De ge meente zal dan tenminste de be reidheid moeten tonen om daar oplossingen voor te vinden”. WADDINXVEEN - Zonder er een woord over te zeggen is de Waddinxveense gemeenteraad er vorige week woensdagavond mee akkoord gegaan dat het bestem mingsplan Stationsstraat gedeelte lijk wordt aangepast om de Rabo bank Waddinxveen aan de Kerk weg-Oost te kunnen laten uitbrei den en het stoffeerdersbedrijf WS’ Harwa te kunnen laten ver huizen van het winkelcentrum Groensvoorde naar de Jan Dorre- kenskade-Oost. Het hoofdkantoor van de Rabo bank Waddinxveen wordt in de komende tijd uitgebreid en ge deeltelijk veranderd. Zo wordt de entree verplaatst, wordt er aan de zuidkant bijgebouwd en komt er een dakverdieping over een deel van het pand bij. WADDINXVEEN - De speel goedwinkel van De Bas in het winkelcentrum Luifelbaan aan de Brederolaan heeft bezoek gehad van inbrekers. De ongenode gasten namen key boards, cassetterecorders, video spelletjes, speelgoedtreinen en computerspelletjes mee. Uit de kassa werd een paar hon derd gulden gestolen. De waarde van het gestolen speelgoed loopt in de duizenden guldens. WADDINXVEEN - Het Wad dinxveense bouwbedrijf Rehorst Bouw BV van de Dorpstraat, een onderdeel van bouwbedrijf Adr. van Erk uit Bergambacht, bouwt in opdracht van het pensioenfonds CSM 61 3-kamerwoningen in Krimpen aan den IJssel. WADDINXVEEN - ”Wij zijn nog geen steek verder geko men”, zei een aantal Brugwegbewoners teleurgesteld. Ze hadden vorige week woensdagavond op de publieke tribune de maande lijkse gemeenteraadsvergadering bijgewoond. In die vergadering spraken de raadsleden maar eventjes over de brief van de Goud se advocaat mr. A. Morijn over de gang van zaken rond de pro blematiek van de verbouw van de woningen Brugweg 14 en 16, alsmede de daardoor ontstane schade aan de woningen Brugweg 12 en 18. ”Een juridisch complexe zaak, die niet op korte termijn valt af te doen”, oordeelde het college van B. en W. Dat vonden ook de raadsleden Gerrit van den Berg (CDA), mr. Wiebrand Dijkster- huis (PCW), Jaap van den Berg (VVD), drs. Martin Kraaijestein (PvdA) en Koos de Vogel (VVD). Gezien het karakter van de zaak bepleitte Gerrit van den Berg (CDA) afdoening van deze kwes tie in de gemeenteraad. Mr. Wie brand Dijksterhuis (PCW) vond op basis van het omvangrijke en complexe dossier dat er zelfs sprake was van een ’’zekere ge meentelijke medeverantwoorde lijkheid”. Hij maande het college tot een zo groot mogelijke spoed. VVD-raadslid Jaap van den Berg had ter voorbereiding van de raadsvergadering een bezoek ge bracht aan de woning Brugweg 12 van D.A. Konijn en zei niet an ders te kunnen concluderen dan dat de bouwkundige staat van dit huis langer uitstel niet meer toe staat. ”Er is daar sprake van een gevaarlijke situatie”, aldus de li beraal. Drs. Martin Kraaijestein (PvdA) herinnerde er aan dat B. en W. destijds hadden gekozen voor een juridische afdoening, waarmee de raad zich niet zou bemoeien. Dat betekende dat het geven van eni ge bijstand door de gemeente nu niet meer tot de mogelijkheden behoorde, want er is een aanspra- kelijksheidsstelling in het geding. Burgemeester Kees van der Lin den benadrukte in zijn beantwoor ding eveneens het civiel-rechter lijke karakter van de zaak. Het gemeentebestuur heeft de afwik keling daarvan dan ook in handen gegeven van de eigen verzekeraar Centraal Beheer BV in Apel doorn. ’’Want de gemeente is partij. Al is er bij ons van binnenuit bereid heid tot het verlenen van bijstand, dan kunnen wij die niet geven, want anders kom je op een hel lend vlak”, lichtte Waddinxveens eerste burger toe. ”Ik vrees dat de lange lijdensweg in administratieve zin zal blijven voortduren. Het kan best een tijd je duren voordat de knoop is door gehakt. Als het geld gaat kosten komen we met deze zaak vanzelf bij de gemeenteraad terug. Van hetverloop zullen we in ieder ge val in de raadscommissie alge meen bestuurlijke zaken zoveel mogelijk verslag doen”. CDA-wethouder Paul van Schie sprak op zijn beurt de hoop uit dat over deze zaak niet terug ge koppeld behoefde te worden naar de gemeenteraad, want als dat wel zo is ’’gaat het ons geld kosten”. Indien dat het geval is hebben de raadsleden volgens burgemeester Kees van der Linden helemaal het nakijken, gezien het civiel-rech terlijke karakter van de zaak. ”Dan wordt het in de raadzaal een achterhoedegevecht. De rech ter heeft dan een uitspraak ge daan en wij moeten misschien het gelag betalen”. Langs de Brugweg, onderaan de oostelijke oprit naar de hefbrug over de Gouwe, staat een rijtje met in totaal vijf oudere wonin gen, die stuk voor stuk niet zijn onderheid. Brugweg 14 (J. Boere) en Brug weg 16 (R. de Reus) kregen in de zomer van 1989 op eigen initiatief een ’’drijvende” massieve beton nen vloer. De heer Boere woont sinds 1985 aan de Brugweg. Samen met zijn buurman De Reus besloot hij hun destijds onbewoonbaar verklaarde woningen eigenhandig te gaan re noveren, want verhuisden wilden ze niet. ”Met de buren hebben we over deze werkzaamheden niet gebeld en geen echt overleg gevoerd”, zei de heer Boere vrijdagavond openhartig voor de RTW-radio, daarmee de sfeer in het buurtje goed weergevend. ”Ik vond dat ook niet nodig. Als iemand zijn huis deugdelijk gaat verbouwen hoef je daarover met je buren niet te overleggen. Dat doet niemand. Wij hebben in ie der geval na drie jaar nog steeds geen last. Er is geen enkel scheur tje in de muur en er is ook geen scheefstand meer”. ”Het is overigens nog helemaal niet zeker dat de schade aan de beide naastgelegeden huizen door onze betonnen vloeren komt”, wist de heer Boere desgevraagd.” Dat is ook niet zo gemakkelijk uit te leggen, want zowel de advoca ten als het gemeentebestuur kun nen er geen wijs meer uit wor den”. WADDINXVEEN - De Stich ting Vrouwenraad Waddinxveen organiseert in september en okto ber een Basiscursus Kennismaken met de Computer. Deze cursus is een algemene ori ëntatie op de computer en geeft uitleg aan algemene begrippen uit de automatisering. De cursus is bedoeld voor die vrouwen die nog (bijna) niets van computers afwe ten en daar verandering in willen brengen. Er is voor deze cursus geen voor kennis vereist. Tijdens de cursus worden de volgende toepassingen behandeld: besturingssysteem, tekstverwerken, elektronische kaartenbak, spreadheet, grafieken, tekenen. WADDINXVEEN - In de laatste weken voor de zomervakantie is er veel te doen geweest op de openbare Theo Thijssenschool aan de Kerkstraat. Begin juni ging groep 8 met hun meester en een paar juffen kam peren in Zevenhuizen. Behalve het weer was het een geslaagd kamp. Op 11 juni gingen de groepen 1 t/m 7 met schoolreis naar de Beekse Bergen. Dit was een zeer gezellige dag. De kinderen heb ben van alle aktiviteiten, die er te doen waren, zoals midgetgolf, fietscrosss, speeltuin enzovoort erg genoten. Op 19 juni was er de bedank- avond voor de ouders, die op school helpen met bijvoorbeeld de verkeersbrigade, zwemmen, schoolexcursies of het repareren van spullen. Dankzij het feit dat Nederland die avond van Duits land won (men had de televisie natuurlijk aangezet) werd het een geanimeerde avond met voor ie der een drankje en een hapje door het team gemaakt. Het schoolfeest was gepland op 26 juni. De school moest afscheid nemen van juffrouw Janneke, die gaat verhuizen, ’s Morgens waren alle leerlingen in de gymzaal aan wezig. Alle groepen hadden iets ingestudeerd voor de afscheidne mende juf. Er was een toneelstuk je, een zelfgemaakt lied, een or kest en natuurlijk was er een lied door de hele school gezongen. Alle kinderen boden juf Janneke een roos met een zelfgemaakt kaartje aan en als cadeau kreeg ze een collage met fotootjes van alle kinderen. Na afloop van het afscheid gingen de groepen 1 t/m 4 levend gan zenbord doen op het schoolplein. De groepen 5 t/m 8 gingen naar een veldje achter de dijk en speel den met elkaar lijnbal. Het was een spannende competitie. Na af loop gingen de ploegen nog even tegen elkaar touwtrekken. Tussen de middag werden er pan- nekoeken gegeten: Deze waren gebakken door de ouders. De ene moeder na de andere kwam met een schaal vol naar school, waar ze werden opgewarmd in een magnetron. ’s Middags ging de hele school met begeleiding naar het zwem bad. Toen iedereen weer terug was, begon om half vier de af scheidsreceptie voor juffrouw Janneke. Er kwamen veel ouders en kinderen en ze kreeg een mas sa bloemen en cadeautjes. Op woensdag 1 juli was er het af scheid van groep 8. Met het gehe le team werd in Gouda gebowld. Het was erg gezellig. De meeste leerlingen deden erg hun best om een strike te halen, maar juf Greetje had het vast meer ge daan, want zij ging met de eer strijken. Na het bowlen gingen we weten in Boskoop, lekkere patat met iets erbij. Na afloop werd er nog een ijsje gegeten. Óp school teruggekomen waren alle ouders van de leerlingen van groep 8 er en toen begon het offi ciële gedeelte. Alle kinderen kre gen hun rapport en hun verkeers- diploma, vergezeld door een toe spraakje van meester Mertens. Op hun beurt zetten de kinderen de meester en de juf in het zonnetje door hen een cadeautje aan te bie den. Al met al een drukke maand, maar wel heel gezellig. Tijdens de feestelijke diploma-uit- reiking op donderdag 2 juli kon directeur J. Willemstein aan een volgepakte aula meedelen dat het cursusjaar 1991/1992 heel voor spoedig was verlopen. Van de 109 eindexamen-kandidaten slaagde maar liefst 9334%. De MAVO telde 91% geslaag den, het LHNO 94% en de LTS 100%. Veel leerlingen deden in 7 vakken examen en in het LBO haalden velen het hoge C/D-ni veau. Na de offici/le diplomering door de klassedocenten werd op onge dwongen wijze afscheid genomen van de eindexamenkandidaten, die een maand eerder al hun aller- Q8-pompstation Herkoni van de Tweede Bloksweg heeft een puzzelwedstrijd met fraaie prijzen gekoppeld aan de vernieuw de spaaractie van Q8 (Kuwait Petroleum (Nederland) BV). (Fo to: Q8). Een door architect ir. J.F. Malschaert gemaakte "artist impression" van het in aanbouw zijnde bedrijfspand voor Holec Pro jects BV uit Gouda op het bedrijvenpark Coenecoop 2. (Tekening: Helm Wesep Makelaars in o.g. BV, Den Haagir. J.F. Mal schaert}. WADDINXVEEN - Voor het einde van dit jaar denkt Holec Projects West BV uit Gouda het in aanbouw zijnde bedrijfspand met kantoor op het bedrijvenpark Coenecoop 2 aan de Zuidelijke Dwarsweg te kunnen betrekken. Voor de nieuwbouw sloeg burge meester C.M. van der Linden op donderdag 14 mei de eerste paal. Het complex is een activiteit van Slavenburg’s Bouwbedrijven BV in Schiedam en Dordrecht. WADDINXVEEN - Twee en twintig jeugdige ruiters van mane ge Reigersburgh aan de Piasweg in Waddinxveen hebben het afge lopen weekeinde deelgenomen aan de tweedaagse Nederlandse Jeugd Kampioenschappen in het Gelder se Kootwijk op de Veluwe. Manege Reigersburgh beschikt over ruim 90 paarden en pony’s en wordt sinds 1989 geleid door Rob Eielts. De wedstrijd- en re creatiesport hebben zijn grote aandacht. Instructrice bij de Waddinxveen se manege is Babette Panhuyzen. Zij slaagde erin de na een zware selectie afgevaardigde jeugdige ruiters binnen tien maanden op wedstrijdniveau te brengen. Aan de nationale titelstrijd in Kootwijk (equipe, spring- en dres suur, verkiezing) deden jeugdige ruiters van 11 tot 21 jaar mee, on der wie de Zuidhollandse kampi oen Marjolein Bonte uit Waddinx veen. artikelen worden gekocht. Meedenken met de klanten staat bij Q8 hoog in het vaandel. Daar om is de nieuwe spaaractie, die per 1 juli van start is gegaan, aan trekkelijker dan ooit. Want bij Q8 gorden ingewisseldbij V&D, spaar je meer. Zeker de mensen die exact tan ken: 15, 25, 35 of 45 liter. Wie dat regelmatig doet heeft snel vol doende biljetten van 150 Q om met behulp van de PTT Bonca- deau leuke dingen te kunnen ko pen. Zonder dat het je een cent kost! Tank Q8 en vanaf 15 liter ont vangt men een biljet van 150 Q. Spaar die biljetten en wissel ze op het Q8 Tankstation om voor de PTT Boncadeau. Met deze steeds populairder wor dende bon kan worden betaald in een 10-tal winkelketens met totaal circa 3.500 winkels: Bruna, Gam, Gall Gall, McDonald’s, Blok- WADDINXVEEN - Per 1 janua ri 1993 zal in Waddinxveen wor den gestart met de uitvoering van het project ’’Vervoer op maat”. Dit project houdt in dat aan Wad dinxveense ouderen de mogelijk heid wordt geboden om, voor een zeer geringe bijdrage, binnen de gemeente vervoerd te worden naar sociale instellingen, het ge meentehuis, winkelcentra en de dagopvang in bejaardentehuis Souburgh. Tevens zal aan dit project worden gekoppeld het vervoer van alloch tone leerlingen in het kader van het spreidingsbeleid. WADDINXVEEN - Bij Q8-tankstation Herkoni aan de Tweede Bloksweg in Waddinxveen is de succesvolle spaaractie per 1 juli vernieuwd. Als vanouds blijft de klant Q8-geld in plaats van ze geltjes ontvangen, maar vanaf nu is er maar één soort biljet van 150 Q. Dat is een stuk eenvoudiger. Bo- ker, Fleurop, Free Record Shop, vendien kan men voortaan de ge- Primafoon, Jamin en Etos. Wie spaarde biljetten inwisselen voor dat liever wil kan het Q8-geld handige PTT Boncadeau, waar- trouwens ook omwisselen voor mee bij zo’n 3.500 winkels in ons contant geld. land artikelen naar keuze kunnen Tot nu toe werden bij de deelne- worden betaald. mende Q8 Tankstations biljetten Bij Herkoni in Waddinxveen uitgegeven met een verschillende wordt ter gelegenheid van de bij- waarde. Deze zijn nu vervangen zondere nieuwe spaaractie ook door één nieuw biljet van 150 150 nog eens een puzzelwestrijd met Q. Bij 15 liter ontvangt men één bil- jet, bij 25 twee, bij 35 drie en bij Wie tankt ontvangt Q8- 45 vier. Zo wordt het sparen een- 3 van dat Q8-geld voudiger. En wie exacte hoeveel- kunnen de meest uiteenlopende heden brandstof tankt ontvangt in verhouding dus meer spaargeld. Trouwe Q8-spaarders kunnen ge bruik maken van een overgangsre geling. De gespaarde oude biljet ten kunnen nog tot 1 januari 1993 1tIJ L” XZOTX Free Record Shop of bij het Q8- Tankstation voor Q8-artikelen. Het blijft tot die datum ook mo gelijk om voor deze oude biljetten contant geld te ontvangen. Om de start van de nieuwe spaar actie te vieren organiseren de deelnemende Q8 Tankstations een leuke puzzelwedstrijd. Wie een rebus oplost maakt kans op aantrekkelijke prijzen, zoals een portabel telefoon, een cam corder videocamera en PTT Bon- cadeaus. Ook zo wordt het motto waarge maakt: Bij Q8 spaar je mee! Óp het Q8 Tankstation ligt het wed- strijdformulier al voor iedereen klaar. Si»

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 15