Sander Westerduin Nissan Sunny voor Rob Vos Nationale titels manege Reigersburgh i recreatieve bezoeker verslaat Edwin Baan i Honderdduizendste I Open B- en C-tournooi van Waddinxveen Goed De Sperwer GOEDE VANGST Mixed- clubtitels De Gouwe Smash Zomer- schaak vol strijd Cursus bridgen Nationale medailles De Gouwe Motorrijder krijgt geen voorrang Koffiebar gaat over Prediker zwem water in ’t Weegje WADDINXVEEN/DEN HAAG - De zwemwaterkwali- teit en -veiligheid van ’t Weeg je in Waddinxveen-Zuid is goed. Dat geldt ook voor de Rottemeren en de Zevenhui- zerplas in Zevenhuizen en voor de Reeuwijkse Plassen in Reeuwijk. In Gouwebad ”de Sniep” in 1992 1 A. Uittenbroek hoogste plaats WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE 38,50 (60 min.) iedere maandagavond theorieles ook voor 17-jarigen r Verbouwingen Tarieven ALLE RIJLESSEN Uitslagen 5UNNV h i 1 Woensdag 8 juli 1992 Weekblad voor Waddinxveen Provincie Zuid-Ho)kuxi WSE-voetballer Rob Vos en zijn vrouw wonnen de Nissan Sunny, de hoofdprijs van de WSE- de n Links op de foto winnares Ingrid Boere van Waddinxveen-ten- O p I I I Pagina 19 nis met de door haar verslagen Lineke van Nederpelt. Uitslag: 6-1, 6-4. (Foto: Waddinxveen-tennis). WADDINXVEEN - Manege Reigersburgh van de Piasweg in Waddinxveen heeft zaterdag 4 en zondag 5 juli in Kootwijk meegedaan aan de Nederlandse Kampioenschappen van de Ne derlandse Pony Club (NPC). Het eerste team werd tweede van Nederland en het tweede elfde. Nationale titels behaalden Patri cia Both en Sabrina van Rijswijk. Zaterdag 4 juli waren er eerst de team- en individuele kampioen schappen. In totaal deden er 19 teams mee. Hier scoorde manege Reigersburgh hoge ogen. Het eer ste team werd tweede van Neder land. Een dezer dagen is, bijna geheel buiten het blikveld van de bezoe- F~ spel met 6-3Z6-3 van Edwin Baan (TV Soestdijk). In tegenstelling tot het schitteren de weer gedurende het D-tour- nooi, kampte de wedstrijdleiding van het B- en C-tournooi met re- genpech. De goede organisatie van wed strijdleider Marcel Verbakel, ge steund door Joke Wiebes, Willem Frederiks, Frank Hoeke en Mike Luiten, bleek hiertegen echter goed opgewassen. Zo konden zondag 5 juli de fina les van het B- en C-tournooi zon der noemenswaardige achterstand verspeeld worden. Het weer op zondag was, anders dan verwacht, perfekt en lokte en kele honderden belangstellenden naar het tennispark De Woerd. De activiteiten van de barcommis- sie, de aanwezigheid van de RTW-radio, die van 14.00 tot 18.00 uur de wedstrijden ver sloeg, droegen hun steentje bij aan de grote gezelligheid op het park. De tenniswedstrijden waren van hoge klasse en hielden de toe schouwers in hun ban, getuige het feit dat in het clubhuis de tv op Wimbeldon stond afgesteld, maar slechts een enkele kijker trok. Als proef werden de dames- en herenfinales BI en B2 gescheids rechterd door een districtsscheids- rechter, gesteund door een groot aantal lijnrechters. Volop ballenjongens en -meisjes waren aanwezig. Dit alles gaf aan een en ander een professioneel tintje. WADDINXVEEN - In de her vormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse werd vrijdagavond 3 juli de laatste avond van dit sei zoen gehouden. Zoals altijd werd afgesloten met een eigen programma, getiteld ’’Prediker: pessimist, realist of...”. Veel mensen denken bij Prediker aan een sombere man met de lijf spreuk: ’’Alles is ijdelheid”. Maar Prediker schreef meer. Hij zocht naar de zin van het leven. Tijdens die zoektocht kwam hij veel zin loosheid tegen. Hij heeft dat heel realistisch beschreven. Maar Prediker liet z’n lezers niet met lege handen staan: ”Er is meer onder de zon dan ijdelheid”. Deze zoektocht van Prediker stond centraal staan in het eigen programma. Voor de vaste groep vroege vogel- zwemmers werd er een ’’gratis kopje koffie” met gebak gepre senteerd. De 100.000ste passeerde dit jaar de kassa twee weken eerder dan vorig jaar, zodat de verwachting bestaat dat ook in 1992 het ge plande aantal van 180.000 recre anten weer zal worden gehaald. In het eerste halfjaar bezochten daarnaast nog 43.000 kinderen het bad in het kader van school- zwemlessen of particuliere les, en maakten de leden van de zwem- club De Gouwe, de Waddinxveen- se Reddingsbrigade en de Stich ting Gehandicaptenzwemmen 24.000 keer van het bad gebruik. Het aandeel van de allerjongsten (de baby’s) in het recreatieve be zoek nam behoorlijk toe tot 4.400 babybezoeken in het eerste half jaar en ook het aantal deelnames aan het bewegen voor ouderen zat in de lift: bijna 4.000 bezoeken in de eerste 26 weken van dit jaar. Van het totaal aantal recreanten maakten de jeugd en 65+ers 54% uit en de volwassenen 46%, een teken dat het bad ook aan volwas senen een leuke ontspanningsmo gelijkheid biedt. In de openbare commissieverga dering van donderdag 9 juli zal de commissie van beheer zich buigen over de begroting 1993 die op op gezet met een gelijk bedrag aan gemeentelijke subsidies als in 1992 is voorzien (ƒ600.000,- per jaar). Om dit te bereiken zullen de ta rieven met ingang van 1 januari 1993 met 4% moeten stijgen. Dit percentage komt overeen met de verwachte inflatie. De verwach ting prijs- en loonstijgingen van 1993 zijn in deze begroting begre pen. Rijschool 'Bijna' Graanakker 84 - 2743 EL Waddinxveen Telefoon 01828-19852, b.g.g. 15950 WADDINXVEEN - In het week einde van zaterdag 4 en zondag 5 juli is op het tennispark van De Gouwe Smash in het Warnaar- plantsoen het mixed-clubkampi- oenschap gespeeld. Ondanks de dreigende luchten en de voor tennis slechte weersvoor uitzichten werden op zaterdag morgen om 09.00 uur de eerste wedstrijden gespeeld. Een half uur later begon het echter te re genen. Tot vier uur in de middag vielen er drie gigantische buien, terwijl de technische commissie in het clubhuis tijdens het bridgen vele telefoontjes moest verwerken. Im mers, 36 paren hadden zich voor dit evenement ingeschreven. Echter, ’s middags om vier uur klaarde het weer op. De onder- houdscommissie bracht met vele helpende handen de vier banen weer in prima conditie. Om streeks zes uur werd het tournooi vervolgd tijdens werkelijk fantas tisch weer. Ook de zondag verliep tot en met de finales vlekkeloos bij zelfs tro pische temperaturen. De verlie zers van de voorronde gingen ver der in de B-poule, terwijl de win naars van de voorronde naar de A- poule en dus om het clubkampi- oenschap gingen strijden. Tijdens een gezellige barbeque aan het slot van het tournooi wer den de prijzen uitgereikt. De finale van de B-poule werd ge speeld door Marja en Ben v.d. Sluis tegen Rida Sijthoff en Aad Ciere. Rida en Aad wonnen met 6-2 en 6-3. In de finale van de A-poule ston den Marjolein en Rob Berrevoets tegenover Corry Mooy en Jaap de Koning. Marjolein en Rob werden de nieuwe mixed clubkampioen met de setstanden 6-0/6-7/6-3. Nog een dankwoord in de richting van de heer F. v.d. Sman, die in alle vroegte op zaterdagmorgen, na de buien van vrijdag op zater dag, alle banen zo schitterend ge prepareerd had. Dat meldt de provincie Zuid- Holland in de jaarlijkse infor matie met informatie over vei ligheid en kwaliteit van het open water op 37 plaatsen in Zuid-Holland. In de zwemwaterbrochure ’’Zwemmen in open water” van 1992 zijn bijna alle wateren in deze provincie opgenomen. De kwaliteit van het zwemwater van deze plassen en meren in Zuid-Holland is voor het grootste gedeelte van voldoen de kwaliteit om in te zwem men. Met het oog op de veiligheid adviseert de provincie niet te zwemmen in open wateren met veel scheepvaart, zoals de Gou we. ZEVENHUIZEN - In de zomer- avondcompetitie van de hengel- vereniging Zevenhuizen-Moerka- pelle is al vanaf de tweede wed strijd een spannende strijd aan de gang. Afwisselend hielden A. Uit tenbroek jr. en C. van Pelt de eer ste plaats in bedwang. Junior viste een erg constante competitie. De Joop Zoetemelk van het vissen behaalde in de le wedstrijd (Rotte), de 2e wedstrijd (Bleiswijkse Zoom), de derde wedstrijd (Rotte) en in de 4e wedstrijd (Rotte) de tweede plaats. Pas in de vijfde wedstrijd wist hij een (overigens uitstekende) over winning te behalen. De avond- competitie, die om punten wordt gevist, bracht hem zo 4 keer 19 en 1 keer 20 punten. C. van Pelt ging iets onregelmati ger te werk. Hij telde 3 overwin ningen, maar ook 2 vierde plaat sen. Hierdoor leidt A. Uitten broek jr. met nog twee wedstrij den te gaan de competitie met 2 punten meer dan C. van Pelt. De nummer 3, D. Bazen behaalde een 2e, een 3e en een 4e plaats in de loop van dit tournooi die hem tezamen met twee mindere wed strijden de 75 punten brachten die hem op die bronzen plek plaatsten. De nummer 4 van de lijst, J. Ver schoor, is bezig met een opmerke lijke prestatie. Het gat naar het achterland slinkt, maar nog steeds staat hij fier bovenin het klasse ment met 67 punten. Hoge plaatsen waren er niet voor hem (hoogste was de vijfde plaats in de eerste wedstrijd), maar hij viste erg regelmatig en ving altijd wel vis. Hij wordt op 8 punten ge volgd door A.J. Stubbe die ook door regelmatig vissen (meestal rond de 5e/6e plaats) voldoende punten wist te verzamelen voor een hoge klassering. De tussenstand na 5 wedstrijden is: 1. A. Uittenbroek jr. (96), 2. C. van Pel (94), 3. D. Bazen (75), 4. J. Verschoor (67), 5. A.J. Stub be (59), 6. Adr. van Erk (55), 7. W. Stubbe en E. Breedijk (53), 9. J. Hordijk (52), 10. J. Breedijk (46), 11. J. Wiersma (41), 12. M. Huisman (30), 13. A. Uittenbroek sr. (12). BOSKOOP/WADDINXVEEN - Op het Boskoopse deel van het Noordeinde is een motorrijder te gen een automobilist gebotst. De 25-jarige Waddinxveense mo torrijder en zijn 23-jarige duopas- sagiere moesten ernstige gewond naar het Groene Hart Ziekenhuis, lokatie St. Jozef, worden ver voerd. Hij had geen voorrang gekregen van een 71-jarige Goudse automo bilist, die vanuit een uitrit het Noordeinde op wilde rijden. De motorrijder, die volgens de Wad dinxveense rijkspolitie niet te hard reed, reed tegen de achter kant van de auto aan. WADDINXVEEN - WSE-voetballer Rob Vos heeft de Nissan SVnny, de hoofdprijs van de WSE-seizoenloterij, gewonnen. Hij bleek in het bezit te zijn van lotnummer 0492. wone trekking bekendgemaakt. Tegen middernacht was het tijd voor de bekendmaking en uitrei king van de hoofdprijs: de Nissan Sunny van Auto Baas. Gejuich steeg op toen bekend werd dat de hoofdprijs bij één van de voetballers van WSE terecht kwam. Rob Vos was de gelukkige. Geheel confuus nam hij de auto sleuteltjes in ontvangst. De andere prijzen kwamen als volgt terecht: H. Zwijgers: set tuinmeubelen; R. v.d. Wetering (Leerdam), stereo-autoradio; D. Blom, kleding-waardebon; C. v.d. Putten, radio-cassetterecorder; R. Ruitenberg (Zevenhuizen), koel box; H. Troost, kofferset; G. v.d. Made (Boskoop), wereldontvan- ger; N. Uilenbroek, espressoap paraat; L. Peltenburg (Leiden), fles champagne; E. Dijkstra, elec- tronische zakagenda; J. de Bruyne, mandboodschappen; J. Boogaard (Lexmond), party ser vice koud buffet (4 pers.); C. Ho gendoorn, romantisch tafelen (di ner 2 pers.); M. Mulders, bloe- men-cadeaubon; T. Verboom (Dinteloord), 1 meter krenten brood; G. Bakker, kistje wijn; A. Sluys, dartspel; D. Sprokkerieft, staatslot. Tijdens een grote feestavond zijn op het WSE-voetbalcomplex de laatste prijzen van de WSE-sei zoenloterij uitgereikt. De avond werd bijgewoond door circa 400 mensen. Het was een gezellig feest op het Lansbrekerscomplex. Het muzikale Trio Pacific, de zanger-entertainer Diego en de il lusionist Mr Avesta verzorgen een aantrekkelijk programma met mu ziek en variété. Presentator Hans Matze, die geassisteerd werd door Silvie Böhmer, maakte de winnen de nummers bekend. Aan de en tourage van het feest was veel zorg besteed. De loterijcommissie van de oran- je-zwarten, bij de organisatie van dit evenement geholpen door meer dan vijftig vrijwilligers, zag haar inspanningen beloond. Van 20.00 tot 01.00 uur was het een gezellige drukte op het WSE- complex. De winnende nummers waren daags tevoren bepaald, onder toe zicht van notaris mr. J.A.M. Koek, maar omdat deze zorgvul dig geheim waren gehouden bleef de spanning er tot het laatste mo ment in. In de loop van de avond werden de prijswinnaars van de laatste se- Sabrina van Rijswijk op Edo werd tweemaal eerste. Aletta v.d. Breg- gen op Lucky Boy werd 6e en 3e. Michel Hordijk op Return werd 5e en 2e. In de dressuur klasse 2 moest Marjolein Bonte ook twee dagen rijden om zich te plaatsen voor de finale. In de klasse ZZ (het hoogste ni veau) reed Kim Born in de twee dagen zich net niet in de prijzen. Zondag 5 juli werd een spannende dag. Dit waren voor de B- en L- ruiters de individuele kamioen- schappen. In de dressuur klasse B plaatsten zich in de finale van de 60 deelne mers Miriam de Vries en Chantal Kaqchèl. Miriam eindigde als 3e op Chester en Chantal Kaqchèl op Puck als 8e. In het B-springen was er ook een bezettingsveld van 60 deelnemers. Daar werd Patricia Overdam op Isolda 6e. Deze pony is 22 jaar oud en start voor de 16e keer op het Neder lands Kampioenschap. Candy Rawley op Stevie werd 7e. In het L-springen individueel de den er 40 deelnemers mee. Hier werd Patricia Both op Ginger eer ste en tevens kampioen van Ne derland. Manuela Bikbergen op Moppie bezette de 5e plaats. Voor deze amazones was het de laatste wedstrijd op de pony’s, dus een uitstekende afsluiting van de ponysport. In het M-springen moesten de ruiters weer net zo goed presteren als de eerste dag en dat deze ze. Sabrina van Rijswijk op Edo werd nogmaals le en 2e. Aletta v.d. Breggen op Lucky Boy werd 3e en 7e. Michel Hordijk op Return werd 10e en 3e. De totaaltelling hiervan was, dat Sabrina van Rijswijk op Edo le werd dus ook Nederlands Kampi oen. Aletta v.d. Breggen werd 3e en Michel Hordijk 5e. In de klasse Z-dressuur heeft Marjolein Bonte met Puck de fi nale weten te behalen en werd 2e. Zij werd dus reserve kampioen van Nederland. WADDINXVEEN - De achtste wedstrijd voor de zomercompeti tie van de hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) werd gevist in het Noordzee-kanaal nabij Spaarnewoude. Hoewel de vangsten over het ge heel genomen nogal wisselvallig waren, werd door een aantal HSW-leden toch goed gescoord. De uitslag zag er als volgt uit: 1. A. van Leeuwen (13700 gram), 2. R. Jenner (11300 gram), 3. M. Reichard (9510 gram), 4. M. van Leeuwen (6200 gram), 5. H. Kraan (3810 gram). Zaterdag volgt de negende wed strijd. Er zal gevist worden in de Lek. Vertrek vanaf het NS-station Waddinxveen om 05.30 uur. WADDINXVEEN - Het zeer succesvol verlopen B- en C-tour nooi van de tennisvereniging Waddinxveen op het tennispark De Woerd aan de Alberdingk Thijmlaan leverde kampioenschappen op voor Barbara Jaspers van Victoria te Rotterdam voor de da mes en Sander Westerduin van ALTV Zoetermeer bij de heren. Barbara Jaspers won van Iris Sterkenburg (Zoetermeer) haar BI enkelspel met 6-2/64. Sander Westerduin won zijn BI enkel- laatste bal was geslagen kon voor zitter Jan Willem Stelling de prijsuitreiking inleiden. Hij dankte de leden die de banen in perfecte staat hielden, de bar- commissie, de vele lijnrechters, de districtsscheidsrechter en de bondsgedelegeerde mevrouw van Toor. Aan de wedstrijdleiding werden enkele geschenken overhandigd om de dank van het bestuur te be nadrukken voor het vele werk dat verricht was. Ook de heer Tom Keijser, het computer-brein achter het admi nistratieve gedeelte werd in de schijnwerpers gezet. Tot slot benadrukte en roemde hij de 34 sponsors die dit evenement tot een groots gebeuren maakten door hun financi/le steun en be trokkenheid. Immers, door dit grote en succes vol verlopen tournooi kan de kas van de tennisschool van de tennis vereniging weer een grote bijdra ge verwachten. Hij gaf vervolgens het woord aan Marcel Verbakel, die de prijzen op geestige wijze uitreikte. Dit echter niet dan nadat hij Sima Pa tel en Maartje Prevosth een ver groting in een fraaie lijst aanbood van hun tekening, die de hoofd prijs won in een tekenwedstrijd ter gelegenheid van het tournooi en bestemd voor de sponsors van Waddinxveen-tennis. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Duffel. Weersge steldheid Z.W: wind (regen). Af stand 108 km. In concours 743 duiven. Gelost om 8.40 uur. Aan komst eerste duif 9.53 uur. Laat ste duif 10.10 uur. Snelheid eer ste duif 1445 mpm. kers, de nieuwe personeelsruimte gereed gekomen aan de zuid-oost- zijde van het bad. Gezien het gro te aantal personeelsleden was dit geen overbodige luxe. Hierdoor komt er geschiktere ruimte vrij voor de bedrijfsleiding en de administratie en kunnen de verenigingen die het bad huren over een eigen vergader- en ont vangstruimte beschikken met een eigen entree. Daarmee wordt aan de een dringende wens voldaan. De commissie van beheer zal zich in de tweede helft van 1992 bui gen over een meerjarenprogram ma dat ten doel heeft te beslissen over de toekomst van het buiten bad en de uitbreiding van de re creatieve elementen. Uitslagen: W. Breedijk 1, 19, 22, 50, 54, 73, 82, 84, 1412, 145; J. Jansen Zn. 2, 27, 30, 37, 44, 48, 76, 79, 97, 150, 158; J. Troost 3, 42, 64, 65, 66. 92, 128, 146, 151, 162; R.A. van der Made 4, 7, 8, 12, 28, 38, 57, 60, 71, 80, 96, 99, 102, 105, 110. 112, 117, 133, 160, 172; G. Tollenaar 5, 125; J. Verbakel 6, 46, 70, 75, 90, 93, 103, 116, 134, 183; T.H. Twigt Zn. 9, 10, 51, 98, 106, 124; C.A. Bode 11, 13, 52, 62, 72, 118, 167, 174; D. Heeren 14, 15, 16, 21, 26, 63, 69, 108, 109, 114, 120, 121, 139, 170; N. Hoogerdijk 17, 23, 25, 29, 31, 33, 35, 39, 41, 58, 67, 68, 77, 126, 131, 171; M Tollenaar Zn. 18, 36, 81, 89, 101, 137, 138, 152, 165, 176; A.H. Kivits 20, 24, 74, 129, 135, 136, 140; H. Vink 34, 40, 85, 142, 179; N. van Tol 43, 86, 164, 175; M. Verbeek 45, 55, 59, 122, 127, 130, 154, 161, 168, 181, 185; A. Hofman 47, 91, 119, 123, 186; H. Metselaar 49, 53, 87, 147, 153, 159, 177; R.M. van der Made 56, 111, 143, 148; J. Toor 61, 155, 156, Comb. Wibo 78, 83, 88; G.C. van Kleef 94, 178: R. Rip 95 den van A1TV Zoetermeer)- Jaspers/Jeroen Assendelft (Holy) 7-5/1-6/6-2. Herenenkel B2: André Kosten (Z’67)-Arnoud Gast (TV Berkel) 6-3/6-1. Damesenkel B2: Ingrid Boer-Line- ke van Nederpelt (beiden van TV Waddinxveen) 6-1/6-4. Herenenkel Cl: Ronald van der Velde (Seghwaert)-Paul Klerck (Langeland) 6-1/6-1. Herendubbel Cl: Bernhard Antes/Robert Schreuder (beiden van Phoenix Rotterdamj-Richard Hofmans/Eric Westlandt (beiden van Groenvliet) 6-4/3-6/6-4. Damesdubbel Cl: Dit onderdeel werd in een poule van 4 ver speeld. Hier kwamen als eerste Ingrid Boere en Jacqueline Poot, beiden van Waddinxveen als eer ste en dus kampioen uit de bus. Gemengd-dubbel Cl: Mein Boere/Gert Boere (beiden van TV Waddinxveenj-Jacqueline Poot/Leon van Leeuwen (TC Ze venhuizen) 6-3Z6-3. Nadat zondag om 18.30 uur de en en werd He. Dit team bestond uit de amazones Irene de Klerk op Dai sy, Elies Zijderhand op Rodey, Mira Verkley op Arco, Nancy Both op Blue Mistery, Chantal Kaqchèl op Makepeace en Manu ela Biksbergen op Moppie. In het M-springen moesten de ruiters twee dagen rijden om zich te plaatsen voor het Nederlands Kampioenschap. Zaterdag 4 juli deden de amazones en ruiter het heel goed. I seizoenloterij 1991-1992. (Foto: WSE-voetbal). WADDINXVEEN - Na een suc cesvol seizoen in de Ontmoetings- kerk aan de Groensvoorde in Waddinxveen kunnen Waddinxve- ners die willen leren bridgen van af september weer aan de slag. Binnen drie maanden hebben be ginners voldoende kennis om zon der schroom een avondje te brid gen met andere bridgers. Plonie Hoedemaker, gediplo meerd bridge-docente van de Ne derlandse Bridge Bond, verzorgt samen met Freek Hart een brid- ge-cursus voro beginners op dins dagavonden. Ze starten op dinsdag 6 oktober. Gevorderden kunnen vanaf 7 sep tember op maandagavonden te recht voor een vervolgcursus. Beide cursussen worden gegeven in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde in Waddinxveen. Voor meer inlichtingen kan met terecht bij Plonie Hoedemaker tel. 01828-10909. f WADDINXVEEN - De bij de voorafgaande selectiewedstrijden geplaatste zwemmers en zwem sters voor de Nationale Zomer- kampioenschappen in het 50m bad in Amersfoort hebben in het eerste van de twee weekeinden weer een aantal ere-plaatsen be haald. Voor deze Gouwe-selectie waren onder leiding van trainster Trudy Vermeulen extra trainingen inge last om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Mark van der Zijden werd de meest gevierde Gouwe-zwemmer. Maar liefst drie gouden medailles werden zijn deel in de klasse jon gens 1973. Op de 1500m vrij (16.29.23), 200 wisselslag (2.09.59) en de 100 schoolslag mag hij zich kampioen van Nederland noemen. Op de 200 vrij haalde hij zilver in 1.55.75. Op de 200 vrij en de 200 wissel was hij ook nog ingedeeld in de finale bij de heren, hetgeeen hem in die klasse een tweede en een derde plaats opleverde. Bij de jongens 1975 werd Christi aan de Groot derde in 1.03.11 op de 100 rugslag en vijfde op de 100 vlinder in 1.00.99. Antoine Calis zwom dezelfde nummers in de klasse 1976 en werd respectievelijk derde in 1.04.90 en achtste in 1.03.32. Bob de Bruin legde bij de jongens 78 beslag op de negende plaats in 1.17.93. Jan Willem van der Hoek had vrijdag pech. Bij bleek bij de start van de 1500m niet stil genoeg te hebben gestaan en werd daarom gedisqualificeerd. Omdat het al de tweede start was kwam hij dit na 16 minuten en 42 seconden aan de meet pas te weet. Zijn tijd zou goed geweest zijn voor brons. Op de 100 rug zwom hij in de series 1.02.32 en in de B- finale werd hij derde in 1.02.71. Sandra Berckenkamp werd op de 100 vrij bij de meisjes 1975 zesde in 1.00.80 en in de B-finale bij de dames eveneens zesde in 1.00.89. Marion van Hooft werd bij de meisjes 75 negende in 1.01.29 en op de 200 rug zesde in 2.34.27. De damesploeg, bestaande uit Sandra Berckenkamp, Natascha Matheeuwsen, Ilse van der Dus- sen en Marion van Hooft werd twaalfde op de 4 x 100m vrijeslag estafette in 4.14.9 en de ploeg van heren Mark van der Zijden, Christiaan de Groot, Antoine Ca lis en Jaan Willem van der Hoek zevende op de 4 x 100m wissel in 4.10.07. WADDINXVEEN - Maan dagochtend 6 juli werd in alle vroegte de 100.000ste recrea tieve bezoeker in 1992 van het Gouwebad De Sniep verwel komd. Net na 7 uur werd de jaarlijkse mijlpaal gehaald en overhandigde de voorzitter van de zwembad- commissie, wethouder P.F.J. van Schie, aan de ’’vroege vogel” me vrouw D. Zeldenrust-Mourits een gratis bonboekje met 50 vroege vogel-kaartjes een een feestelijk boeket. WADDINXVEEN - In het Zuid- honk (Zuidplaslaan) zijn belang stelling en strijd ruim aanwezig in de zomerschaakcompetitie. Er zijn nu 47 deelnemers en van de 32 partijen uit de vierde en vijfde ronde eindigde er maar 1 in remi se. Een 100% score door 2 overwin ningen werd behaald door: Hen- nink op te Lintelo en Smitskamp, De Niet op Kloet en Stouten, Claassen op v.d. Starre en Muit, v.d. Hoek op Van Woudenberg en Willemen, Singeling op Van Oort en van Sandijk, Brongers op Doeswijk en Adelmund, Moons op Ritter en De Hoog en Huizin ga op J.E. Markus en H.E. van Offeren. De top-tien ziet er nu als volgt uit: Hennink 25, Smitskamp 21, de Niet 21, te Lintelo 21, Claas sen 21, v.d. Hoek 19, Singeling 18, Muit 17, Stam 17, Kloet 17 en Stouten 17. Dit team bestond uit de spring en dressuur-amazones Miriam de Vries op Chester, Marine Voshol op Claudette, Markes v.d. Spek op Savage, Kim Rawley op Ste vie, Patricia Overdam op Isolda en Patricia Both op Ginger. Het tweede team, ook spring- dressuuramazones had pech De voorkant van de provin ciale folder ’’Zwemmen in open water". De uitslagen waren: Herenenkel Bl: Sander Wester- duin-Edwin Baan 6-3/6-3. Damesenkel Bl: Barbara Jaspers iris Sterkenburg 6-2/6-1. Herendubbel BI: Luuk Beukers/Westerduin (beiden van ALTV Zoetermeer)-Arnold Lek- kerkerker (Dash35)/Edwin Baan (TV Soestdijk) 4-6/6-4/6-3. Damesdubbel BI: Sterkenburg (ALTV)/Jaspers-Marie José Rut- ten (Racketeers)/Ingeborg Ger- ritsma (Racketeers) 7-5/6-2. Gemengd-dubbel BI: Westerduin/Suyen Schoone (bei- Wethouder Paul van Schie (CDA) op de vroege morgen in het Gouwebad "de Sniep" met "vroege vogel" en 100.000ste recrea- tiezwemmer mevrouw D. Zeldenrust-Mourits. (Foto: Gouwebad "de Sniep*). 1992 k A, A L i?'

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 19