Zomerschaak is kwestie van tijd Concordia Waddinxveen op vakantie Schaalvergroting leidt tot meer samenwerking GESLAAGD Busritjes gaan ouderen rijksdaalder kosten Brandweer redt stier ZVH loot Lissabon Leerbedrijf Tuinbouw krijgt 60 mille I I HIIIIMH M.WI I fcliltrifr iff MEDISCHE DIENSTEN BURGERLIJKE STAND KERKDIENSTEN St. Antonius COLOPHON Castellum Doelstelling Nieuwe seizoen Roosje Vos GEVONDEN I EN VERLOREN VOORWERPEN Verloren Gevonden Werkgroepen Pagina 7 Woensdag 15 juli 1992 Weekblad voor Waddinxveen Met veel geduw en getrek slaagden de vrijwillige brandweer- enige tijd van geen kant. (Fotoserie: Bert Woudenberg). Waddinxveen verder met vier openbare scholen De nieuwe openbare Annie M. G. Schmidtschool. GE- KERK k l Met veel geduw en getrek slaagden de vrijwillige brandweer lieden uit Zevenhuizen, die dergelijke klusjes meer klaren, er in het beest op de kant te krijgen. Gehuwd: Bontenbal, D. en van der Hek, S.; Voorthuijzen, L. en den Dekker, I.N.; van der Stroom, J. en Heeren, E; Duson, C.H.A. en Plaisier, J.M.; Walta, A.C.P. en Flink, K.M. Voor het HAVO-diploma is aan het St. Antoniuscollege in Gouda uit Waddinxveen geslaagd Remco Verschuur. Dat is het resultaat van de zater dag in Luxemburg gehouden lo ting. De speeldata van de voorron den zijn 3 en 10 oktober, de eer ste ronde 7 en 14 november en de tweede ronde 5 en 12 december. ZONDAG 19 JULI 1992 NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost: 9.00 uur ds. J.W. Goossen 17.00 uur ds. H. Liefting, Nij- ker De Hoeksteen, Esdoornlaan: 10.30 uur ds. J.J. Verhaar, Houten 18.30 uur kand. P.B. Bakker, Haastrecht Bethelkerk, Bilderdijklaan: 9.00 uur ds. J.J. Verhaar, Houten 17.00 uur geen dienst Rehobothschool, Sperwerhoek: 10.30 uur ds. J.W. Goossen 17.00 uur geen dienst Immanujkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan: 9.30 uur kand. J. Tromp, Lei den 19.00 uur geen dienst JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre king GEREFORMEERDE MEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: 9.30 uur oud. Z. Zwiep 19.00 uur ds. G. van Roekel, Nieuw-Vennep CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEEN TE Kerkgebouw Dorpstraat: 9.30 uur ds. N. van der Want 17.00 uur ds. N. van der Want Elke woensdagavond: 19.30 uur ds. N. van der Want BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfaterkapel, Molenwerf- straat: 10.00 uur ds. G. Lorein 18.30 uur ds. D. Murphy GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groensvoor- de: 9.30 uur ds. J.C. de Moor 17.00 uur ds. J. Végh, Den Haag een advies, dat voor de definitieve besluitvorming door het college als zwaarwegend advies gaat gel den, waar men niet om heen kan! Weekblad voor Waddinxveen Uitgave: Dagblad van Rijn en Gouwe BV, Raoul Wallenbergplein 9, Postbus 1, 2400 AA Alphen a/d Rijn. Redactie-adres: Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Kantoor: Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 372, 2740 AJ Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Openingstijden: maandag t/m donderdag: 08.30-17.30 uur, vrijdag: 08.30-16.30 uur. Klachten bezorging Waddinxveen: Sweelinckhof 31, 2742 CB Waddinxveen Telefoon: 01828-18950 Klachten over de bezorging tvóór donderdag 18.00 uur ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade Eucharistieviering op zondag: 9.30 uur, woensdag: 19.00 uur Ontmoetingskerk, Groensvoor- de: Eucharistievieringen op zater dag: 19.00 uur, zondag: 11.15 uur, dinsdag: 9.00 uur, don derdag: 9.00 uur. Elke tweede vrijdag van de maand: 10.00 uur. Nadat de brandweerslangen en touwen weer waren opgeruimd kreeg de jonge stier weer zijn vrijheid op het weiland langs het water aan het Zuideinde in Zevenhuizen. GEREFORMEERDE (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage: 8.30 uur ds. L.S.K. Hoogen- doorn 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogen- doorn ”Van het begin af aan heeft dit poject ons heel erg aangesproken. Wij menen dat er behoefte moet zijn aan dergelijk vervoer. Maar het moest natuurlijk wel financi eel rond worden gemaakt, want uitgangspunt is dat de mensen met een vrij beperkt inkomen slechts om een geringe eigen bij drage gevraagd zouden gaan wor den”, betoogde hij vrijdagavond voor de RTW-radio. Met de koppeling aan het vervoer van buitenlandse leerlingen kreeg het project ’’Vervoer op maat” voldoende financiële armslag om uitgevoerd te kunnen worden. Ou deren en scholieren gaan samen, maar ieder op hun eigen tijd, ge bruik maken van hetzelfde ver voermiddel. Het busje zal naar alle waar schijnlijkheid dagelijks bestuurd gaan worden door deelnemers aan de intergemeentelijke banenpool. LEGER DES HEILS Immanujkerk, Prins Beatrix laan 15.00 uur samenkomst (elke laatste zondag van de maand) Het gebeuren werd op Zuidein de door diverse voorbijgangers, die allerlei goedbedoelde raad gevingen hadden, gadegesla gen. Met een klein half uurtje was de klus geklaard. tintje, want ook de leerlingen van de harmonie in het orkest speel den mee. Tijdens deze avond werden er drie muziekstukken ingestudeerd, Two Russian Folksongs (twee Russische volksliederen), de Juni orenmars en Theme uit Finlandia. De laatste twee stukken zijn be werkt door de dirigent de heer G. de Knegt. Op deze manier konden de leer lingen kennismaken met het or kest en de leden. Aan de christelijke scholenge meenschap voor MBO Castellum in Alphen aan den Rijn slaagden uit Waddinxveen de volgende kandidaten. Voor mode en kleding, presenta tie: Marion Kaptein; voor mode en kleding, commercie: Miranda Stoel; voor mode en kleding, resi dentieel werk: Anja den Ouden, Esther Visser, Yvonne Visser; voor MEAO, oriëntatie schake len afgerond, beroep of voortge zette opleiding gevonden: Mariska Smaal. Daarbij is als doelstelling geko zen: Het behoud van zoveel mo gelijk de huidige openbare basis scholen, waar kwalitatief goed on derwijs wordt gegeven door een team van gemotiveerde en des kundige leerkrachten onder lei ding van een goed toegeruste di rectie en onder verantwoordelijk heid van een schoolnabij/ beleids vormend bestuur. Om die doelstelling vakkundig te vertalen in een allesomvattend ad vies, zijn een viertal werkgroepen ingesteld, waarin alle openbare scholen èn medewerkers van de afdeling Onderwijs, aangevuld met enkele deskundige buiten staanders met elkaar samen zullen werken. Er is een werkgroep Kwaliteit, die zich bezig houdt met de (onderwijs)methoden, de opgeleg de samenwerking met het speciaal WADDINXVEEN - Voor de di verse groepen van de Waddinx- veense Muziekvereniging Concor dia zijn de laatste repetitie avon den gehouden in het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Friso- weg. Voor de mini- en majorettes is op maandagavond de laatste repeti- tieavond gehouden. Op dit mo ment zijn zij druk bezig met het instuderen van diverse shows voor het gezamenlijk concert wat op vrijdag 9 oktober in de Ontmoe tingskerk gehouden zal worden. Zo zijn de mini-majorettes bezig met een show op de muziek van de bekende musical ’’The Cats” en ze zijn samen met de majoret tes bezig met het instuderen van een Rock en Roll nummer. De majorettes zijn bezig met een show op ’’Twins”, wat het vrije concours werk zou zijn geweest van de harmonie. In deze show zullen de majorettes naast de twirlstok ook pompoenen gebrui ken. Op dinsdagavond heeft het slag- werkensemble hun laatste repeti tie avond gehouden. Het ensem ble heeft dit jaar weer een aantal slaginstrumenten aangeschaft, zo als een xyolofoon, templeblocks en een cabasa. Op deze manier kunnen de leden meerdere slaginstrumenten bespe len en daardoor diverse soorten muziekwerken instuderen. Ook zij zijn bezig met het pro gramma voor het komende con cert op 9 oktober. Op donderdag 2 juni hield de har monie hun laatste repetitieavond. Deze repetitie kreeg een speciaal RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Zuidhonk, Zuidplaslaan 10.00 uur samenkomst WADDINXVEEN - Ouderen die vanaf 1 januari 1993 gebruik wil len maken van het door de ge meente gehuurde busje dat in het kader van het een jaar durend proefproject ’’Vervoer op maat” in Waddinxveen gaat rijden zul len daarvoor waarschijnlijk een rijksdaalder of drie gulden moe ten gaan betalen. Het busje, bekostigd uit de rijks- bijdragen voor sociale vernieu wing, gaat het individuele vervoer verzorgen naar sociale instellin gen, het sociaal-cultureel werk, het gemeentehuis, de winkelcen tra en de dagopvang in Huize Souburgh. Als er vraag is rijdt het busje, zo is het principe. Een centraal mel- dingspunt regelt de lokale ritten met de ouderen. De details hier van moeten overigens nog worden uitgewerkt. Ook moet de gemeen teraad hierover nog in september besluiten gaan nemen. Het project ’’Vervoer op maat” zal worden gekoppeld aan het ver voer van buitenlandse kinderen, die over de basisscholen in Wad dinxveen zijn verspreid nu de openbare Klaas de Vriesschool aan de Herman Heijermanslaan is opgeheven. Volgens wethouder Joop Neele (PCW) wordt om een project als ’’Vervoer op maat” al jaren in Waddinxveen gevraagd. Dit komt er nu op voorstel van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen en Huize Souburgh. WADDINXVEEN - Om aanvul lende investeringen te kunnen doen in het pand van de Stichting Leerbedrijf Tuinbouw aan de Tweede Bloksweg 34 heeft de Waddinxveense gemeenteraad een aanvullend krediet beschikbaar gesteld van 60.000 gulden. Tevens stemden de raadsleden er mee in dat de huuur van het com plex per 1 juli van dit jaar om hoog is gegaan met 40.000 gulden op jaarbasis. De extra huuropbrengsten worden gestopt in de reserve werkgele genheid, waar de 60 mille voor aanvullende investeringen weer worden uitgehaald. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDER LAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur J. van Rossum, Leidschendam Geboren: Akke Hendrika, d.v. K.L. den Haan en H. Duijzer; Leo- nie Lianne, d.v. J.E. Heikens en P. van Limpt; Bruny, d.v. L. Krijgsman en G.C. Smeels; Wouter Ijsbrand, z.v. N.H. van Klink en M. Ek; Petra Danielle, d.v. H. Kuiper en I. Stol; Nick, z.v. F.J. Rijntalder en K. uit de Bulten; Roy, z.v. F. van den Berg en N.W. van Dijck; Evert René, z.v. R.A.E. de Boer en P. Ras; Tim Johan nes, z.v. J.C.M. Houdijk en C.W.M. Houtman; Mike, z.v. J. Vroegop en T.M. van Rhijn: Carlo, z.v. J.F.P. Scheele en B. de Groot; Donny z.v. M. Vurens en S.M. van Wichen; Jan Corstiaan, z.v. D. Dros en S.A. Cammeraat. Ondertrouwd: Steggink, E.H.H. en Molenaar; L., Ottevanger, M.P. en Hempel, S.I.M.; Verhoef, R. en van den Broek, N.H.; Best, R.L. en Hodes, A.; Minnes, L.M. en E.F. Kronenburg; De Freitas, D.A. en Ubaghs, P.L.E.C.W.; van Wijk, A. en van Willigen, R.; Bosch, J. en van der Bijl, J.A. ZATERDAG 18 EN ZONDAG 19 JULI Voor de praktijk van de huisartsen Van Heel, Siemons, Hertogh en Wilms (groep I) heeft dienst: Arts: T.S. Wilms, Joke Smithoeve 30, tel. 18613. Voor de praktijk van de huisartsen Blom, Glaser, Van der Linde, Hemminga en Vreeken (groep II) heeft dienst: Arts: Th.G. Blom, Jacob Catslaan 1, tel. 12112. Dienstdoende apotheek: D.C. van Doorn, Prins Bernhardlaan 65, tel. 14162. In de week van 17 augustus zal Concordia weer uitgerust begin nen met het nieuwe seizoen. De mini-/majorettes houden repe titie op maandagavond van 18.30 uur tot 21.00 uur, o.l.v. van Myr na Smithuis-Marienus. Het slagwerkensemble op dins dagavond van 19.45 tot 21.00 uur o.l.v. de heer J. Alblas. De harmonie op donderdag van 19.30 tot 21.15 uur, o.l.v. de heer G. de Knegt. De leerlingen van de heer de Knegt krijgen les op woensdagmiddag. Deze repetities vinden plaats in de Hoge Noot aan de J.W. Friso- weg la. Na de vakantie staan er weer diverse aktiviteiten op het programma, zoals op 17 septem ber een gezamenlijk buitencon cert, op 9 oktober een gezamen lijk concert in de Ontmoetings kerk, op 31 oktober een rommel markt, op 6 november een lampi onnenoptocht in De Wingerd en op 18 december een Kerstcon cert, verzorgd door het Kerkkoor ’’Dient den Heer” en Concordia. Gedurende dit proces, dat in maart 1993 moet worden afge rond met een advies aan de ge meente, zullen de ouders en ver zorgers, maar ook de leerkrachten en de leerlingen regelmatig op de hoogte worden gehouden van de ontwikkelingen. Dit zal gebeuren door middel van een informatie-bulletin, dat wordt verzorgd door de ’’Coördinatie groep Schaalvergroting Openbaar Onderwijs Waddinxveen”, waar van W.H.A. van der Tas secreta ris is. In de coördinatiegroep heb ben zitting schooldirecteur, mede- zeggenschapraden (MR) en het bestuur van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs. Het basisonderwijs wacht dus een groot aantal veranderingen om de kwaliteit van het onderwijs te ver beteren en de verantwoordelijk heid van scholen en ouders te ver groten. Eén van de in gang gezette maat regelen heeft betrekking op de schoolgrootte. Het beleid van het ministerie van Onderwijs en We tenschappen is erop gericht grote re en kwalitatief betere scholen tot stand te brengen, waar meer aandacht kan worden gegeven aan de individuele zorg voor de leer lingen. De keuze voor grotere scholen heeft tot gevolg, dat ook in Wad dinxveen zowel in het bijzonder, als in het openbaar onderwijs of wel scholen zullen gaan fuseren ofwel nauwer met elkaar zullen gaan samenwerken. Dit proces zal vóór 1 augustus 1996 moeten zijn afgerond. De beslissingen erover worden in het komende jaar voor bereid. De gemeente Waddinxveen heeft eind vorig jaar een notitie opge steld, waarin de mogelijkheden zijn geschetst voor de aanpak. De ze variëren van samenwerking tus sen openbaar en katholiek en pro- testants-christelijk onderwijs tot fusie van twee of meer openbare scholen. In die notitie stond géén voorkeur van het bestuur ver meld. Teams en medezeggenschapsra den van de openbare scholen en het bestuur van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs hebben daarop besloten de handen ineen te slaan en zelf te komen met een door het gehele werkveld gedra gen voorstel. In februari van dit jaar kwam dit bonte gezelschap voor de eerste maal bijeen. Op de tweede bijeenkomst op de eerste dag van april werd besloten om definitief gezamenlijk op te trekken en bij het college van Burgemeester en Wethouders aan te dringen op toestemming om met een eigen voorstel te mogen komen. Na een tweetal vergaderingen met wethouder K.W.Th. van Soest (VVD) van Onderwijs, werd onlangs het groene licht gegeven voor de gewenste aanpak. Het college van Burgemeester en Wethouders is er bij brief van 9 juni 1992 mee akkoord gegaan, dat het werkveld samen met amb tenaren van de afdeling Onderwijs gaat werken aan de vorming van WADDINXVEEN - Bij het zomerschaak, zoals dat in Waddinxveen in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) gespeeld wordt, dient men de hele partij in maximaal 40 minuten af te werken. Voor de eerste 30 zet ten zijn 30 minuten beschikbaar en de rest, vaak het moeilijkste deel, speelt zich in 10 hectische minuten af. Het komt dan ook regelmatig voor dat een speler op het bord beter staat dan op de klok. Ernstige tijdnood, 5 zetten in 1 minuut, wordt vaalal opgelost door (al dan niet hardop) tot twaalf tellend op elke twaalfde tel de speelhand te dwingen een zet te doen. Dit is overko melijk, het vraagt enige discipline en men moet kunnen tellen. Een lastiger vorm van tijdnood is nog 1 zet in 1 minuut. Plots ziet de noodlijder zich geplaatst tegenover meerdere tegenstanders. De glimlach van de opponent valt dan op, evenals de dreiging dat over enkele seconden een kakafonie van heftige stemmen zal losbar sten, de stilstaande klok van de tegenstander, het eigen gestaag stij gende en zich strekkende vlaggetje, toeschouwers die door de knie zakkend elkaar op de stand der wijzers attent maken en krachtig al lerlei partijvoortzettingen in het gehoor van hun naaste buur schette ren en natuurlijk die schaakpartij waarin nog 1 zet gedaan moet worden. Het rollen met de oogbollen om zowel het bord als de vlag in het oog te houden is een lichamelijk ongemak, dat door optisch minder atle tische spelers als zeer pijnlijk wordt ervaren. Het verbaast niemand dat in deze 60 seconden grootse producenten van onnozelheid op ta fel komen. Om aan dit verschijnsel een eind te maken is door één van de Wad dinxveense schakers een nieuwe klok ontworpen. Aangezien het oc trooi nog niet voor alle landen rond is, willen insiders slechts een tip je van de sluier oplichten. De klok bestaat uit 2 klokken die niet naast maar achter het bord staan. Het uurwerk van de witspeler staat achter e8, de zwarte klok staat achter el. De speler drukt de klok in van de tegenstander, die dan begint te lo pen. Middels eer. electronische vondst stopt de eigen klok aan de overkant. Een blijkbaar tot intense vreugde aanleiding gevende bij komstigheid is, dat men niet meer op de klok van de tegenstander kan kijken. Bovendien is het niet geoorloofd boven het bord te han gen of achter de ander langs te lopen. Precies 10 seconden voor het vallen van de vlag begint de klok het volkslied te spelen. Voor de Nederlanders is dat geen uitkomst, om dat de eerste regel inclusief 2 tellen rust zo’n 14 seconden duurt, maar er wordt gewerkt aan optimalisering van de mogelijkheden. Nu de schaker zijn aandacht niet meer hoeft te verdelen, belandt hij in een zee van tijd. Ook komen er nieuwe spelregels. Opstaan mag al leen in eigen speeltijd, het aanbieden van drankjes en dergelijk ge- poespas is verboden. Bij het plaatsen van een opmerking, hoe juist ook van inhoud, wordt de spreker zonder overleg door 2 jongens van de fitnessclub op straat gedeponeerd. Kijk dan schieten we op. De organisatoren van het zomerschaak vragen zich af hoe de spelers, dit alles wetend, met gewone klokken deze zomer verder doorkomen. De stand aan kop na 7 ronden is: Hennink 35, te Lintelo 27, Jansen 26, v.d. Hoek 25, v. Woudenberg 25, Stam 25, de Niet 25, Smits- kamp 25, Claassen 25, Muit 23, Singeiing 22, Smit 22, Moons 22, Kloet 21, v.d. Born 21. Aansluitend volgt het peloton van 32 anderen die nog zullen willen toeslaan. Donderdag 16 juli worden de 8e en 9e ronde gespeeld. onderwijs en andere kwaliteitsas pecten (goed onderwijs). De werkgroep Modellen onder zoekt aan de hand van de wirwar van regels en voorschriften, welke variant voor fusie en/of samen werking de meest ideale is (be houd lespunten). In de werkgroep Bestuursvormen wordt nagegaan hoe met behoud van het openbare karakter en op iets grotere afstand van de ge meente meer eigen verantwoorde lijkheid en zelfstandigheid kan worden gerealiseerd (schoolnabij en beleidsvormend). De coördinatiegroep tenslotte, de naam zegt het al, coördineert de verschillende activiteiten en zorgt voor de informatie aan ouders, leerkrachten en leerlingen. Het openbare onderwijsveld streeft ernaar om eind januari 1993 te komen met een voorstel, dat vervolgens in de eigen achter ban besproken kan worden. In maart moet dit voorstel worden ingeJiend bij de gemeente, zodat de besluitvorming door de ge meenteraad kan worden voorbe reid. Bij de Stichting Volwassen-educa- tie Midden-Holland Roosje Vos in Gouda zijn uit Waddinxveen ge slaagd voor het certificaat Neder lands als vreemde taal (elementair niveau): Montse Verkleij (deelcer tificaten voor lezen, luisteren en spreken), Ernestina Lips (deelcer tificaten voor lezen, luisteren en schrijven) en Mohamed Boussaid (deelcertificaten voor lezen, luis teren en spreken). Weekeinddienst dierenarts: J. Slager, Kerkweg-Oost 220, Waddinxveen, tel. 01828-12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts W.C.M. van den Heuvel, Driewegplein 8, Gouda, tel. 01820-11215). C. de Vos en B. de Vos-Kroeze, Prins Bernhardlaan 17, tel. 10462 (bij afwezigheid dierenarts C. Moons, tel. 01829-2568). V Inlichtingen: Rijkspolitie Waddinxveen WADDINXVEEN - Ook de Sa menwerkingsschool voor HAVO- Atheneum aan de Sniepweg heeft een lijst van geslaagde eindexa menkandidaten bekend gemaakt. Geslaagde eindexamenkandidaten HAVO zijn: Lennart van Aggele, Krista Bakker, Taco Beek, Buddy Beere, Jacco van Belle, Rik van den Berg, Marit Blik, Kitty de Boer, Dennis Boevé, Patricia van Bommel, Jeroen Bonsel, Ronald van den Bor, Edwin Borsboom, Simon Boterkooper, Leon Bouw man, Edwin Breedijk, Marije de Bruin, Avioire Chin, Martijn Clardeij, Karin D’Silva, Rob Dek ker, Marcel van Delden, Lisette Dibbets, Xander Dorgelo, Marij- enne van der Gaag, Sandra Ga briels, Ine Harteveld, Bianca van Herk, Natascha van den Heuvel, Marianne van der Hoeven, Patri cia Hofman, Henry Hoogerdijk, Cheryl Jones, Barbara de Jong Nicolet van Kersbergen, Xenos Kleijn, Janneke van der Knaap, Janneke Knecht, Casper Knie riem, Saskia de Koning, Remon Kooijman, Tessa Koster, Philip Kroes, Tamara van Leeuwen, Le- ontine Lekx, Albert Jan Looijen, Daniëlle van der Maale, Paul van der Maas, Manon Meijer, Simone Meijer, Natasja Meuldijk, Mo nique van Mil, John Mulder, Loek Nap, Erwin Nederhoff, Vin cent NG-A-Tham, Sabine van Niekerk, Niels Nol ZEVENHUIZEN - De vrijwil lige brandweer van Zevenhui- zen-Moerkapelle heeft met succes een jonge stier uit het water langs het Zuideinde in Zevenhuizen gehaald. De brandweerlieden hadden overigens wel enige tijd werk voordat ze met brandweerslan gen en touwen het beest, dat bij het drinken te water was geraakt, op het droge hadden. Eén van de spuitgasten was het water ingegaan om de jonge stier te bewegen op de kant te klimmen, maar de moeheid sloeg bij het dier zo toe dat het hem nauwelijks lukte op eigen kracht op de oever te komen. Div. sleutels; div. portemonnees portefeuilles met geld en/of beschieden; rood/witte kater; busabonne- ment: gouden pinkring; gou den broche (2 takjes); bankbil jet ƒ100,-. Div. sleutels, div. portemonnees portefeuilles met geld en/of bescheiden; Hond (Labrador-achtig) met rode halsband; kinder zonne bril; hondje (teef) kl. bruin zwart grijs (vuilnisbak je); regenpak; bodywarmer; cypers katje; gouden armband. Dienstdoende verloskundige: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 16801. Mededeling: De regeling ’’medische weekeinddienst” is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zondag van 10.00 - 11.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken ge maakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoed gevallen bereikbaar. Met brandweerslangen werd geprobeerd de jonge stier uit het water bij het Zuideinde in Zevenhuizen te krijgen. Dat lukte WADDINXVEEN - De laatste decennia telde Waddinxveen steeds in totaal vijf openbare basisscholen. De Mr. A. de Roos school (Wingerd) ging weliswaar op in de Leon van Gelder- school (Essengaarde) en de Jan Ligthartschool (Kerkstraat) werd verplaatst naar de wijk Zuidplas (Sperwerhoek), maar in dezelfde grootste woonwijk van Waddinxveen verscheen de An nie M.G. Schmidtschool (Zuidplashof). Het bleven er dus vijf. Daar komt nu verandering in. Met ingang van het nieuwe schooljaar telt Waddinxveen in to taal vier openbare basisscholen, want de Klaas de Vriesschool (Herman Heijermanslaan) heeft aan het einde van dit schooljaar voorgoed de deuren moeten slui ten. Het roemloze einde van ruim 25 jaar openbaar onderwijs op die plek. Ook de voorlopig nog op te knap pen Theo Thijssenschool (Kerk weg-Oost) zou wel eens eenzelfde lot beschoren kunnen zijn. Jong Waddinxveen bevindt zich im mers in andere delen van dit Gouwedorp. Met het oog op 1996 zullen volgend jaar allerlei beslui ten moeten worden voorbereid. Het openbaar onderwijs in Wad dinxveen staat hoe dan ook de ko mende jaren nog veel meer veran deringen te wachten. Deze zijn volgens het gemeentebestuur be doeld om het onderwijs te verbe teren. Eén van de veranderingen betreft de grootte van de scholen. Berich%is er al in het Weekblad voor waddinxveen over een op handen zijnde schoolfusie binnen het protestants-christelijk onder wijs in Waddinxveen. Om de veranderingen in het open baar onderwijs (dat onder bestuur staat van de gemeente) verant woord te laten plaatsvinden heb ben de scholen voor openbaar on derwijs besloten de handen ineen te slaan. Er is een aantal werkgroepen ge vormd, waarin leerkrachten en ou ders van alle openbare basisscho len, samen met het bestuur van de Vereniging voor Openbaar On derwijs (VOO) en met deskundi gen èn ambetenaren van de ge meente sleutelen aan de meest ideale aanpak van het vraagstuk van de schaalvergroting. ZEVENHUIZEN - Volleybal- landskampioen ZVH uit Zeven huizen krijgt in de voorronde voor de Europese beker bij de mannen Sporting Lissabon tegenover zich. De Zevenhuizense volleyballers spelen eerst thuis. EVANGELISCHE GEMEEN TE PAROUSIA GOUDA Aula Joh. Calvijn-MAVO, Winterdijk: 10.00 uur ds. A.Bol, Alphen aan den Rijn CHRISTELIJKE GEREFOR MEERDE KERK BOSKOOP Kerkgebouw Nieuwstraat 79: 9.30 uur ds. J. de Pater 18.00 uur ds. J. de Pater Woensdag 22 juli 19.30 uur ds. A.W. Verhoef

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 7