Tuinbouw en stad kunnen Uitbreiding Rabobank langs Stationsstraat Hogere netto winst NKF NV Be Fair-voetbal met 8 teams competitie in samen gaan Zwemmen in open water kan goed Sluitingstijden horecabedrijven W’veen Sieraden uit Mexico in Wereld winkel Suggesties concerten Pompgemaal Zilver voor Nic Geers E. Breedijk sterk voor B-poule? 1 Versterking 1 Terugblik Draagvlak Onder druk Tuinbouw Melkveehouderij Voorschriften - Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 22 juli 1992 creatie in Naaldwijk is aangeboden aan de commissaris van de Horeca mag open zijn tot twee uur WADDINXVEEN - De sluitingstijden daan. reldwinkel. Aan de achterzijde - dus aan de kant van de Stationsstraat - zal het pand van de Coöperatieve Rabobank Waddinxveen aan de Kerkweg-Oost worden uitgebreid. (Foto: Sjaak Noteboom). heid. Belangrijk is dat Willem heeft uitgelegd hoe het calculeren van een prijs moet worden ge- Met veel inzet en creativiteit werd er gewerkt naar zelfstandig- Naast de mooie sieraden uit Mexico, zijn er ook sieraden uit Peru, Bangladesh, Sri Lanka en de Filipijnen te koop in de We- De 21-jarige Martijn van den Maagdenberg van VZC uit Vlaar- dingen komt per 1 september uit voor De Gouwe. Goede banden met Waddinxveen en omgeving in relatie- en werksfeer hebben hem daartoe doen besluiten en de Gou we ziet hem graag komen. Hij is een echte schoolslagspecia- list en voert momenteel het lande lijk klassement aan van het lange- baancircuit in slootwater door ge woon alle twee km wedstrijden van kop af aan te winnen. Ook in de zwembaden weet hij van wanten want zaterdag werd hij bij de NK ik Amersfoort vier de op de 200 schoolslag in 2.29.08. De senioren van Be Fair hebben in het afgelopen seizoen uiteinde lijk met 9 elftallen aan de compe titie deelgenomen. In totaal kon 566 keer een speler niet spelen. Be Fair speelde in het afgelopen seizoen 198 competitiewedstrij den. Bij deze wedstrijden werd 342 keer gescoord en moesten de Be Fair-keepers 355 keer ’’vis sen”. Een saldo derhalve van -13. WADDINXVEEN/DEN HAAG - ’’Stad en land, hand in hand” is de titel van de Landbouwontwikkelingsnota Zuid-Hol- land die door de directeur Landbouw, Natuur en Openluchtre- Koningin in Zuid-Holland, de heer S. Patijn en de voorzitter van de Provinciale Raad, de heer J. de Groot. tiebetaling, peilaanpassing/onderbemaling, uitbreiding kampeermogelijkhe- den e.d. zijn daar voorbeelden van. belangrijk uitgangspunt. Het is gewenst dat door de pro vincie een stimulerend beleid wordt gevoerd ten behoeve van landbouw, natuur en recreatie in het veenweidegebied. Vrijwillig weidevogelbeheer, natuurproduk- WADDINXVEEN - De uitbrei ding van het hoofdkantoor van de Coöperatieve Rabobank Waddinx veen BA aan de Kerkweg-Oost, waarvoor het gemeentebestuur de planologische beletselen aan het wegnemen is, gebeurt met name aan de zuidkant (bij de Stations straat) en in de hoogte. Het groter te maken en ook te veranderen bankgebouw krijgt ook een entree op een andere plaats en wordt voorzien van een In Waddinxveen zijn karakteristieke panden geïnventarieerd uit een periode (1800 - 1945), die zo ongeveer loopt tot de tijd waarin deze foto is gemaakt. Het is de oprit naar rijksweg 12 op de Henegouwerweg bij het huidige Gouwe-aquaduct. (Foto: Archief). het Kromme Aarkanaal, stroomt bij zuidwestenwind het water in de Zeegerplas. Hierdoor kan de kwaliteit van het water tijdelijk verslechteren. De zuiveringsin stallatie heeft geen invloed op het water aan de noordzijde van de plas. Daar kunt u dan ook gewoon zwemmen. Het Hoogheemraadschap verlegt aan het eind van dit jaar het lo- zingspunt naar de Oude Rijn, zo dat in de zomer van 1993 weer volop in de Zeegerplas gezwom men kan worden. Zwemmen in open water, ook als het voldoet aan de kwaliteitsnor men, is nooit zonder risico. Vaak is de helderheid van het water be perkt. Duiken in ondiep en troebel water kan dan ook erg gevaarlijk zijn, omdat u scherpe voorwerpen en obstakels niet kunt zien. Ga ook niet zwemmen in water met veel scheepvaart. In de grote rivieren is het buiten de kribben erg ge vaarlijk. Het water is er een stuk kouder en u bent vanaf een schip slecht te zien. Houdt altijd uw ei gen veiligheid in het oog. Alleen langs de Noordzeekust en bij enkele drukbezochte plassen wordt in het hoogseizoen toezicht gehouden. Zwemmen in open water is al tijd voor eigen risico; er is geen toezicht en waterkwaliteit wordt niet van dag tot dag gecontro-i leerd. Bel bij twijfel over de water kwaliteit de zwemwatertelefoon (070)3117550. Ga liever niet zwemmen: - bij lozingen van afvalwater, jachthavens of ligplaatsen van bo ten; - in vaargeulen of bij aanlegplaat sen van ponten en veerboten; - bij een gemaal of sluis; - bij plaatsen met veel watervo gels; - bij plaatsen waar kadavers drij ven (botulisme); - bij plaatsen waar ratten voorko men (ziekte van Weil); Wees voorzichtig met zwem men in de Noordzee (gevaarlijke stromingen): zwem niet bij strek dammen en golfbrekers. Wees voorzichtig met zwem men in zandwinplassen: diep wa ter en koude stromingen. Let op scherpe voorwerpen, kui len en obstakels onder water. Laat kleine kinderen nooit al leen in het water. Duik niet in onbekend, ondiep of troebel water. De nota heeft tot doel richting te geven aan de ontwikkeling van de land- en tuinbouw in Zuid-Hol- land en bevat een visie tot het jaar 2000. Volgens deze nota bestaat er een ideale symbiose tussen met name de intensieve tuinbouwsectoren en de stad. Vooral de handels- en dis tributiefunctie van Zuid-Holland is daarbij van belang. Wel dient de landbouw meer re kening te houden met maatschap pelijke ontwikkelingen op het ter rein van milieu, natuur- en land- schap, arbeid en de markt. Het spanningsveld tussen land bouw en maatschappij is de laat ste jaren toegenomen. Kwaliteit van de voedingsmiddelen, markt- ondersteuning door subsidies, be lasting van het milieu, aantasting van natuur en landschap en de werkgelegenheidsproblematiek zorgen voor een negatieve beeld vorming van de land- en tuin bouw. Het perspectief van de land- en tuinbouw in Zuid-Holland hangt samen met de mate waarin de sec tor in staat is de gesignaleerde ne gatieve effecten teniet te doen en daarmee haar draagvlak te vergro ten. De sector moet inspelen op de vraag naar kwaliteit en een mi lieu- en diervriendelijk produkt. De sector zal de milieubelasting moeten minimaliseren. In een ver stedelijkt gebied, waar de milieu belasting al hoog is, is het van be lang de technische mogelijkheden optimaal te benutten. Aantasting van het landschap door glastuin bouw kan worden- voorkomen door een geconcentreerde vestiging van bedrijven met landschappelijke inpassing. Verwervingsmogelijkheden om de natuur- en landschapswaarden in het veenweidegebied te verster ken kunnen beter worden benut. De toenemende werkgelegenheid in de tuinbouwsectoren biedt kan sen aan werkzoekenden uit de ste den. De kracht van de Zuidhollandse land- en tuinbouw ligt in de open kennisuitwisseling, de gezamenlij ke aanpak van de afzet en van on derzoek en voorlichting. Door de individualiserende houding van de agrariërs en de terugtredende overheid vinden op dit moment grote veranderingen plaats. Een zakelijker houding wordt in genomen door ondernemers, af zetorganisaties, voorlichting, on derzoek en onderwijs. Deze zake lijke houding gaat samen met het profileren. Een gevaar van deze ontwikkeling is het verlies van de coöperatieve afzet en van de samenhang in het kennisnetwerk. Het georganiseerd bedrijfsleven heeft dan ook een belangrijke taak om zorg te dra gen voor samenhang in het ken nisnetwerk. dakverdieping over een deel van het pand. In verband met de bouwplannen heeft het college van Burgemeester en Wethouders het bestuur en de directie van de bank gevraagd meer aandacht te geven aan de ’’belevingswaarde” van het gebouw aan de Kerkweg- Oost-zijde, waar aan de overkant een nieuw winkelhart is gedacht. Stedebouwkundig gezien is de ge meente het eens met de uitbrei ding van het hoofdkantoor. De ge- dan die over dezelfde periode van 1991 (ƒ12,5 miljoen). De toename van de vaste activa met ongeveer ƒ2,- miljoen vergele ken met 31 december 1991, wordt veroorzaaakt door de laag- spanningskabelfabriek, gebaseerd op 'geavanceerde prodution-flow principes, die momenteel in Delft wordt gebouwd. De vlottende activa zijn ongeveer ƒ6,- miljoen hoger dan per 31 de cember 1991. Dit wordt gedeelte lijk veroorzaakt door toegenomen vorderingen als gevolg van afleve ringen in de laatste weken van de verslagperiode. Het eigen vermogen nam toe met ƒ8,8 miljoen in vergelijking met 31 december 1991, als 'gevolg van de toevoeging van het grootste deel van het netto resultaat over de verslagperiode. De orderportefeuille stemt tot te vredenheid. Exportorders voor te lecom projecten werden geboekt in Ghana, Iran, Indonesi§ en Po len, met een totale waarde van ƒ40 miljoen. Tijdens de op 11 mei gehouden jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders werd het vol gende keuzedividend goedge keurd: ƒ10,25 in contanten per ge woon aandeel van nominaal ƒ1,- dan wel een bedrag in contanten van ƒ3,95 plus 3,5% in aandelen. Van de 6.25%, ƒ35 miljoen con verteerbare obligatielening zijn tot heden ongeveer 35% van de obligaties voor omwisseling aange boden. De falcons, die in 1987 werden uitgegeven, zullen geldig zijn tot en met 30 juni 1992. Van de oor spronkelijke 175.000 falcons staan tot heden nog ongeveer 25.000 uit. ”Ons huidige inzicht van de nati onale en internationale situatie, alsmede deze 4-maands resultaten steunen onze verwachting, dat 1992 succesvol zal worden afge sloten met een nettowinst, die in lijn zal zijn met de nettowinst over 1991”, aldus NKF Holding over de vooruitzichten. NKF Holding NV is een aan de Amsterdamse Effectenbeurs ge noteerde onderneming die op in ternationale schaal actief is op het gebied van de ontwikkeling, pro duktie en marketing van kabels. In december 1989 zijn NKF Hol ding NV en Nokia Corporation een strategisch samenwerkings verband aangegaan met als doel het opzetten van een internationa le groep bedrijven op het gebied van kabelprodukten en -systemen. In dit kader werd de meerderheid van de aandelen in NKF Holding NV begin 1990 door Nokia over genomen. In deze nieuwe hoeda nigheid onderhoudt NKF Holding NV nauwe banden met de Nokia Cables and Machinery Group, een van de vijf bedrijfssectoren van Nokia Corporation. De Raad van Bestuur van NKF Holding NV in Delft heeft de eindverantwoordelijkheid voor het totaal van de kabelbedrijven van Nokia. voor een ’’jaarvergunning” bedra gen ƒ120,- (deze tarieven kunnen jaarlijks worden verhoogd). De topscoorder werd Koert van Rijn en de minst gepasseerde keeper was wederom Bert van Oosten. Beide spelen in het vijf de. De bijbehorende prijzen wer den op zaterdag 6 juni aan beide spelers uitgereikt. In totaal zijn twee teams kampi oen geworden (het tweede en het vijfde) en twee teams gedegra deerd (het eerste en het achtste). Het derde (na een beslissingswed strijd) en het vierde eindigden net boven de rode lijn, het zevende, negende en tiende om en nabij de middenmoot. In het totaal ontvingen 33 spelers van Be Fair een boeking en werd er 9 keer een speler uit het veld gestuurd. Totaal leverde dit 22 wedstrijden schorsing op, en ƒ1.230,- aan boetes. ’’Resumerend mogen wij als tech nische commissie stellen dat wij seizoenen hebben meegemaakt met meer succes en voetbalplezier dan in het ons achterliggende. Wij vertrouwen er dan ook op dat met ieders steun en inzet het sei zoen 1992-1993 wel succes en plezier zal brengen”, aldus Be Fair. Met veel pijn en moeite kan Be Fair met 8 seniorenteams het sei zoen 1992-1993 ingaan. De elftal len vijf tot en met acht zijn met zorg samengesteld. Over de indeling wordt, gelet op de problemen in de voorgaande seizoenen, niet meer gediscussi eerd. ”Een ieder die zich met het een en ander niet kan verenigen, moet zijn conclusies maar trekken en op zeer korte termijn kenbaar maken”, aldus Be Fair, dat ook afscheid heeft genomen van eer ste elftalspeler Peter Konijn. Hij speelde 22 jaar voetbal, deels in het eerste team. WADDINXVEEN - Op initiatief van de gemeentelijke commissie voor kunst en cultuur worden sug gesties uitgewerkt om een einde te maken aan de teruglopende be langstelling voor de maandelijkse kamermuziekconcerten in de raadzaal van het gemeentehuis. De mening van de commissiele den, die worden voorgezeten door wethouder Karei van Soest (VVD) is, dat ook voor kleine groepen memsen de voorzienin gen behouden moeten worden. Er werd een l er kwamen genoeg tafels en ge reedschappen en samen met het gereedschap dat Willem mee bracht kon de cursus van start gaan. ZEVENHUIZEN - Bij de hen- gelvereniging Zevenhuizen-Moer- kapelle degradeerde hij vorig jaar vanuit de A-poule naar de B-poule wegens het vangen van te weinig kilo’s vis, maar dit jaar ving E. Breedijk in de zomerachtendcom- petitie op C. van Pelt na de mees te vissen van A en B-poule bij el kaar. De eerste wedstrijd in de Oude Rijn telde slechts een 4e plaats, mTi'ar de tweede wedstrijd in de p.otte wist hij met bijna 7 kg zo wel de A en B-poule het nakijken te geven. Ook de vijfde wedstrijd wist hij te winnen met bijna 6 kg. Tel daar een tweede plaats bij op in de der de wedstrijd (550 gram) en de vierde wedstrijd (1430 gram) en een derde in de 6e wedstrijd (3040 gram) en je hebt een prima eerste plaats met ruim 4,5 kg voorsprong op L. Schmidt. Deze wist de Moerkapellenaar wel te verschalken met 5.220 gram in de eerste wedstrijd (le plaats) en 4190 gram (le plaats) in de 4e, maar verder waren zijn kilo’s niet toereikend om E. Bree dijk te passeren. Overigens ving deze B-visser wel meer dan de nummer 2 van de A-poule. Een andere gedegradeerde bezet de derde plaats. J. Wiersma kon goed meekomen met een tweede plaats (4.130 gram) in de Rotte en (2.350 gram) in de Oude Rijn en een derde plaats in de Amstel- Drecht. En uiteraard zijn over winning met 1.260 gram in de Noord-Aa. De 6e wedstrijd bracht twee nieu we sterren aan dit firmanent. De winnaar werd T. Verwey met 4 kg en de tweede plaats was voor D. Bazen met 3.110 gram. Breken zij door of blijft de top 3 de macht in handen houden? Houdt E. Breedijk het vol op kop en zijn hij en L. Schmidt inder daad te sterk voor de B-poule? Halverwge de competitie van 12 wedstrijden is nog niets beslist. Tussenstand na 6 wedstrijden: 1. E. Breedijk (21.810), 2. L. Schmidt (17.020), 3. J. Wiersma (13.220), 4. T. Verwey (10.110), 5. D. Bazen (9.240), 6. AJ. Stub- be (8.850), 7. W. Stubbe (4.330), 8. J. Verschoor (3.290), 9. A. Ui lenbroek sr. (1.830). WADDINXVEEN - In de polder Bloemendaal bouwt het water schap De Gouwelanden een pompgemaal. Het ontwerp en de constructie is van ingenieursbu reau Oranjewoud BV in Ooster- hout. Het gaat om een traditio neel bouwwerk met hardhouten ramen en voorzien van een paal- fundering. De bouwsom ligt bo ven de miljoen gulden. meenteraad heeft ingestemd met het nemen van een voorberei- dingsbesluit ter herziening van een deel van het bestemmingsplan Stationsstraat, waarin nu nog een goothoogte van vier meter is toe gestaan. Een klein gedelte van de door de Rabobank te realiseren uitbrei ding is geprojecteerd op gemeen tegrond. Met de Rabobank zal hiertoe aan het Raadhuisplein een overeenkomst worden gesloten. WADDINXVEEN - Een groep van 25 Nederlanders was inge schreven voor de wereldkampi oenschappen zwemmen voor mas ters, welke van 29 juni tot 5 juli gehouden werden in de prachtige zwemaccommodatie van Indiana polis in Amerika. Boskoper Nic Geers van de zwemclub De Gouwe nam voor de derde keer deel aan de twee jaarlijkse wereldkampioenschap pen en hij kwam voor de laatste maal uit in de leeftijdgroep van 50-54 jaar. De concurrentie is op dit wereld niveau - ruim 3200 deelnemers - moordend, met name door de vele Amerikanen die al heel lang de gewoonte hebben om na hun ’’jon ge” zwemcarriere te blijven ’’af trainen”. Het was dan ook een Amerikaan die Nic voorbleef op de vijf km in het meer van Indianapolis. Doch Nic gaf op dit nummer weinig toe. Staijer pur sang als hij is kwam hij 40 sec na de winnaar binnen in 1 uur 14 min en 42 sec. Een snelheid van ruim km per uur. De rest tikte vele minuten la ter pas aan. Zijn overige resultaten waren: 800 vrij vierde (10.54.89), 200 vrij vijfde (2.25.55), 400 vrij zes de (4.15.66), 400 wissel zevende (6.19.9), 100 vrij veertiende (1.05.65) en 50 vrij achttiende (0.30.71). Na een toegevoegde week vol ex cursies kwam de ploeg zondag te rug. Op een paar langebaan wed strijden in Nederland heeft Nic door zijn trip verstek moeten la ten gaan en van zijn afwezigheid heeft Hans den Boer gebruik ge maakt om de leiding in het vrije slag klassement voor 50-plussers van hem over te nemen. Ook in Leiderdorp was Nic zon dag nog niet van de partij waar door Hans nog een keer vrolijk met de eerste prijs op de vrije slag km naar huis ging. Maar tot eind september worden er lange- banen in slootwater gehouden en dan zal Nic allang die koppositie hebben heroverd. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Zwemmen in open water kan heel goed in de provincie Zuid-Holland. De waterkwaliteit van ’t Weegje, de Rottemeren, de Zevenhuizerplas en de Reeuwijkse Plassen is goed. Alleen in de Gouwe en de Holland- sche IJssel kan niet gezwommen worden, zo blijkt uit de nieuwe zwemwaterbrochure 1992 ’’Zwemmen in open water” van de provincie Zuid-Holland. In de zwemwaterbrochure zijn bijna alle wateren in Zuid-Hol land opgenomen. De kwaliteit van het zwemwater van deze plassen en meren in Zuid-Holland is voor het grootste gedeelte van voldoen de kwaliteit om in te zwemmen. In de brochure is een overzichte lijke kaart opgenomen waarop ie dereen kan zien waar men wel of geen risico loopt. Volgens de provincie bieden de zee, meren en plassen vaak goede mogelijkheden om te zwemmen. Maar het water is niet overal even schoon en veilig. Open water is niet te vergelijken met een zwembad. In een zwem bad wordt de waterkwaliteit con stant in de gaten gehouden en is er toezicht op de zwemmers. Open water heeft niet altijd de zelfde kwaliteit. De waterkwaliteits-beheerders controleren elke twee weken het oppervlaktewater op bacteriën en helderheid. Daarbij kijken zij naar de colibacterie die een graadmeter is voor de aanwezig heid van ziekteverwekkende bac teriën. De onderzoeksresultaten van de laatste twee jaar zijn gebruikt om de gemiddelde kwaliteit van het zwemwater weer te geven. Sommige mensen kunnen na het zwemmen in open water last krij gen van allergieën, huiduitslag, jeuk of hoofdpijn. Deze klachten kunnen veroorzaakt worden door algen in het water en door sommi ge planten en rupsen die voorko men op de strandjes of zonnewei den. Mocht u ernstige gezondheids klachten krijgen van het zwem men in open water dan kunt dit melden bij de GGD in uw woon plaats of bij de zwemwatertele- - foon. Wanneer er veel klachten zijn over een locatie kan dit aan leiding zijn om extra onderzoek te doen of maatregelen te nemen. Een andere besmetting die in de zomer voor kan komen in open water is botulisme. Dit is een vorm van voedselvergiftiging die bij watervogels verlamming ver oorzaakt en voor hen meestal do delijk is. Botulisme verspreidt zich snel via zieke en dode dieren en gedijt goed in warm (minimaal 20°C), vaak ondiep water. Het type botu lisme dat in Zuid-Holland voor komt, is meestal niet gevaarlijk voor mensen. Toch blijft voor zichtigheid geboden. Als u bij een zwemplaats dode vo gels of vissen ziet, waarschuw dan de gemeente of de beheerder van het recreatiegebied. Ook is het goed dit te melden bij de zwem watertelefoon. Elk kadaver vormt een mogelijke besmettingsbron en moet zo snel mogelijk worden opgeruimd. Raak de kadavers niet aan en ga op die plaats niet zwemmen. Het zwemmen aan de zuidkant van de Zeegerplas in Alphen aan den Rijn wordt dit seizoen afgera den. De kwaliteit van het opper vlaktewater is instabiel en kan ge zondheidsklachten geven. Oor zaak is de, zuiveringsinstallatie voor rioolwater in Alphen aan den Rijn. Hoewel deze installatie loost op Voor de glastuinbouw, de bollen teelt en de boomteelt vormt Zuid- Holland een centrum van (inter)nationaal belang. Voor deze sectoren geldt dat sprake is van een ’’zelfscheppende bedrijfs tak. Innovatie vindt plaats in deze centra. De toeleveringsbedrijven, geves tigd in de centra, vervullen een vooraanstaande rol op wereldni veau. Het belang van deze secto ren voor de economie en werkge legenheid is dan ook veel groter dan de primarie produktie. De primaire produktie levert een be langrijke bijdrage aan de econo mie en werkgelegenheid: produk- tiewaarde ƒ5,5 miljard, 30.000 ar beidsplaatsen. Daarnaast vormt de produktie een niet te onderschatten versterking van de handels- en distributie functie van Nederland. Zonder produktie zijn de handel en distri butie kwetsbaar en kunnen een voudig overgenomen worden door andere regio’s. Het ’’koesteren” van de intensieve tuinbouwsectoren is dan ook van uitermate groot belang. Het bie den van uitbreidingsmogelijkhe den aan deze sectoren is dan ook noodzakelijk. Overigens is deze ruimtevraag relatief beperkt van omvang: met iets meer dan 1% van het Zuidhollands areaal cul tuurgrond wordt reeds aan de ruimtebehoefte tot het jaar 2000 voldaan. Rekening houdend met de ont trekking van grasland ten behoeve van natuur, recreatie, woning bouw, infrastruktuur, bedrijfster reinen en een lagere bemesting, resteert in het jaar 2000 voldoen de grasland voor de melkveehou derij. Bij een gelijkblijvend melkquo tum is een produktiestijging van 100 kg melk/koe/jaar (1,5%) reeds voldoende om de onttrek king van cultuurgrond te compen seren. Grasland op veen voor de melkveehouderij is de laatste ja ren opgewaardeerd. Natuurlijke eigenschappen zoals mineralisatie en het niet noodza kelijk zijn van beregenen geven het veenweidegebied specifieke voordelen. In een groot deel van het Zuidhollands veenweidege bied zijn echter de externe pro- duktieomstandigheden (droogleg ging en verkaveling) niet opti maal. Een eenzijdige optimale inrich ting ten behoeve van uitsluitend de landbouw is echter verleden tijd gezien de grote natuur en landschapsbelangen. Het beleid heeft tot doel deze gebieden zoda nig in te richten dat de situatie voor landbouw, natuur en recrea tie verbetert. Het handhaven van een duurzame situatie voor de (resterende) landbouw blijft een WADDINXVEEN - In de We reldwinkel Waddinxveen bij het Koningin Wilhelminaplein zijn prachtige sieraden uit verschillen de ontwikkelingslanden te vinden, waaronder Mexico. Ze zijn er van allerlei materialen: zilver, koper, hout, enz. Alles is handgemaakt en de producenten krijgen een goede prijs betaald! Dona Jesus is de enige vrouwelij ke leerling van het sieradenma- kers-collectief in Taxco, Mexico. Met haar twee dochters doet zij dit werk om te kunnen overleven. Het collectief heeft steun gekre gen van de zilversmid Willem Noyens uit Utrecht om de kwali teit van de sieraden te verbeteren en het resultaat mag er zijn. Om les te krijgen moest er van Willem een gebouw worden neer gezet, want eerst werkte iedereen thuis onder een boom. WADDINXVEEN - De sluitingstijden van horecabedrijven in Waddinxveen zijn aan regels ge bonden. Wie om twee uur ’s nachts dicht wil gaan moet daarvoor over een ontheffing beschikken, die overigens ook nog eens aan allerlei voorwaarden gebonden kan worden om de rust en orde in dit Gouwedorp te bewaren. Horeca-bedrijven in Waddinxveen mogen geopend zijn van 06.00 tot 24.00 uur. Wie zijn horeca-bedrijf langer geopend wil houden heeft hiervoor een ontheffing van dit (in de Algemene Politieverorde ning vastgelegde) sluitingsuur no dig. Voor café’s geldt dat voor de duur van maximaal één jaar - voor één of meerdere dagen per week - een ontheffing (vergunning) kan worden verleend voor een slui- tingstijdstip na 24.00 uur tot maximaal 02.00 uur. In incidentele gevallen kan aan (sport)kantines, wijkgebouwen, clubhuizen etc. een ontheffing verleend worden voor een geheel afwijkend sluitingstijdstip. Bij voorbeeld voor een nachtelijk tournooi van een sportvereniging. Om voor een ontheffing in aan merking'te komen moet men be schikken over (een geldige) ver gunning op grond van de Drank en Horecawet voor de inrichting en mogen er géén klachten be kend zijn over de bedrijfsvoering. gebouw geniest'ë'n een v'rgunn'ng-ontheffing 1 zullen voorschriften worden ver bonden. Enkele voorbeelden zijn: - het geluidsniveau van (eventu eel) te produceren muziek en der gelijke dient zodanig te zijn dat derden hiervan geen hinder on dervinden; - maatregelen treffen om de open bare orde en veiligheid te garan deren; - nadere aanwijzingen van politie of andere daarvoor bevoegde amb tenaren opvolgen; - overlast aan de gemeente en aan derden zoveel mogelijk voorko men; - in een aantal gevallen zal men omwonenden (schriftelijk) moeten informeren. WADDINXVEEN - Be Fair-voetbal heeft de nieuwe A- en B- selecties voor de komende competitie samengesteld. In totaal zijn er 8 selecties. De A-selectie start de training op 8 augustus, de B-selectie op 11 augustus. De competitie in de Goudse KNVB-afdeling begint op zaterdag 5 september. In de A-selectie van Be Fair zijn opgenomen: John van Beek, Ralph Boonstoppel, Rien van Breugel, Edwin de Bruin, Erik- Jan Codee, Ronald Dodewaard, Branco Driessen, Dirk Griffioen, Arjan Groenendijk, Pieter van Herk, Leon Hogenelst, Jan-Mar- ten Houweling, Richard Karsten, Otto Kempkes, Leon Konijn, Frans Lalihatu, Ton Lugthart, Koen Meijer, René Minnee, Mar co Noordhoek, Rens Overdijk, Jo han Scheuierman, Arjan Taal, Martin van Tol, Ron van Tol, Joop in ’t Veen, Peter Verkerk, Henk Vermulm, Henk-Jan Ver- zijl, Marco Verzijl, Johan Visser, Peter Zandee. In de B-selectie van Be Fair zijn opgenomen: John van Beek, Ralph Boonstoppel, Rien van Breugel, Edwin de Bruin, Kees Alblas, Hans Blok, Arjan Blom, Chris Boer, Hugo de Boon, René v.d. Brink, Martijn Clardeij, Ar jan Herbert, René Kersbergen, Rob Koele, Rini Kortenoever, Bert Monster, Edwin Neeleman, Olaf van de Put, Jan Willem Saakes, Robert Schoneveld, Bram Spek, Jan Theunisse, Wijnand van Triet, Hans Visser, Ron Voer man, Frans van Woudenberg, Bar ry de Zeeuw. Voor een vergunning is men een De leges voor een incidentele ont- bedrag aan leges verschuldigd, heffing bedragen ƒ15,-. De leges Leges zijn tegemoetkomingen in de kosten van door de gemeente verrichte werkzaamheden. WADDINXVEEN - De raad van bestuur van NKF Holding NV, die in Waddinxveen een vestiging heeft aan de Noordkade, meldt in een interim-bericht over januari-april 1992 dat de net- to-winst in die periode 8% hoger was dan die voor dezelfde pe riode van 1991 en in overeenstemming is met de plannen. Ver traging in de uitvoering van buitenlandse projecten werd gecom penseerd door.hogere verkopen in de thuismarkt. Het bedrijfsresultaat als percenta ge ondervindt de gunstige invloed van stabiliserende marktomstan digheden en van de positieve ef fecten van de centralisatie van de produktie van telefoonkabels in Delfzijl. Hoewel met 9,2% lager dan dat voor dezelfde periode verleden jaar (10%), is het duidelijk boven het percentage, dat werd bereikt in de laatste 8 maanden van 1991 (7,9%). De financi§le baten en lasten zijn ƒ1,1 miljoen lager dan verleden jaar, als gevolg van lagere inkom sten uit minderheidsdeelnemin- gen. In 1991 bevatte deze post een eenmalige aanpassing uit vori ge jaren. Belastingen zijn ƒ1,6 miljoen la ger dan in 1991, voornamelijk door de invloed van een lagere be lastingdruk op buitenlandse pro jecten. De nettowinst voor de verslagperi ode, ƒ12,2 miljoen, is iets lager

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 13