Kindercentrum van Comité voor MEIHUI s N.C. de Rooy pand eerlijk verkocht Winkelpand in artdeco Keukens half geld Hans Verkerk houdt dit week einde een tè gekke actie! Als u nu één van onze vele actie- keukens koopt, krijgt u deze voor half geld! Maar niet alleen de prijs is zaligmakend, kwaliteit, service en een goed advies vinden wij nog véél be- langrijker! Kom daarom langs en overtuig u zelf dat Hans Verkerk dé keukenspecialist van Nederland is. Voor in formatie 01722-5564. SOLIDAK DAKBEDEKKINGEN afscheid van Theo G. Blom PTT schakelt over op nieuwe telefooncentrale h RS Z-o GROENSVOORDE B Bejaardenhuisvesting is nu een corporatie start op 10 augustus J Twintig kinderen al aangemeld Op plek wassalon Het wordt drukker in Waddinxveen ZOMER OPRUIMING WS’ HAR WA VLOERBEDEKKING, GORDIJNEN, ZONWERING EN SLAAPCOMFORT Groensvoorde 12 Waddinxveen Telefoon 01828-16119 OPRUIMING PIANO’S Nieuwsblad Onafhankelijk Profiteer nü!H HUIS-AAN-HUIS IN WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN EN MOERKAPELLE I 38,50 (60 min.) F f-? z 1 Van Leeuwen Verhuur Piasweg 16 Waddinxveen Showroommodellen SEAT TOLEDO v.a. 29.995,-. Test ’m! Profiteer snel!!! Tevens unieke keyboard aanbiedingen... Bitumen Shingles Dakisolatie Lood- en zinkwerk Reparatie onderhoud en nieuwbouw 10 jaar garantie Gratis dakinspectie Vrijblijvende offerte 01726-17720 Wilgenoord 73 - Bodegraven KBK OPLEIDINGEN 010-422 24 29 5a ALLE RIJLESSEN Winkelcentrum Waddinxveen i-T lilli'V Cadeau Weekblad voor Waddinxveen 48e Jaargang No. 02294 De vertrekkende apotheekhoudende huisarts Th.G. Blom. verwant aan de Jugendstil). (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). TER AAR WESTKANAALWEG 100 - 01722-4441 ALPHEN A/D RIJN GOUWESTRAAT 60A - 01720-76672 HOOFTSTRAAT 225 - 01720-20600 KERKSTRAAT 2-28, BODEGRAVEN TELEFOON 01726 12541 Inmiddels hebben zich bij De Rooij-Van der Loo (assurantiën, verzekeringen, onroerend goed, fi nancieringen, hypotheken, belas tingzaken), met vestigingen aan de Noordkade en aan de Kerk- weg-Oost, een 22-tal kandidaten gemaakt om de winkelruimte te kunnen huren. to to w cn to O X O 33 Z Q OPLAGE 13.500 EXEMPLAREN o (g 3 Vofcswogen Groep Gedreven Door Ambitie dealer voor Boskoop - Waddinxveen - Hazerswoude vanaf fl. 45.-' per dag exci. BTW Bel voor inlichtingen en reserveringen 01828-21800 g to o c ■8 3 to Autobedrijf H.J. van Marrewijk Vixrkad. 26-27. B<»sluxifx 01727-13000. X- S’ CL to o rb cn O 20 2. 2T to 73 cn 3 2 to to 8 to 3 -o *w‘ R S to to To cn ■O 3 Woensdag 22 juli 1992 Middenstand ★^Basiskennis boekhouden Compute rboekhouden x P D. boekhouden MBA SPD Nima-A/B Wij geven onze cursussen o.a m de volgende plaatsen Berkel - Hoogvliet Ommoord - Pijnacker Schiebroek - Waddinxveen idem: 010-422 00 34 Postbus 33164 3005 ED Rotterdam Op deze plek stond wassalon "Anja" aan de Kerkweg-Oost. Het pand is dezer dagen met de grond gelijk gemaakt voor de bouw van een nieuw winkel- en kantoorpand. (Foto: Sjaak Note- boom). WADDINXVEEN - In Waddinx veen blijft het verkeer toenemen. Dat blijkt uit recente in het Gouwedorp gehouden tellingen van de verkeersintensiteiten. Gedurende 4 weken hebben dit voorjaar twee series tellingen plaatsgevonden, waarbij telkens op twintig punten een doorsnede- telling is gehouden. Eén van deze sessies was uitslui tend bedoeld om intensiteiten op wegen in het centrum te meten. Aan de hand van een viertal vaste punten zijn de waarden op elkaar afgestemd. Gebleken is dat in 1992 de ver keersintensiteit is afgenomen ten opzichte van vorig jaar (-4,4 pro cent), toen de intensiteiten opeens aanzienlijk stegen. Er blijft echter sprake van een stijgende tendens. o to a. to to iedere maandagavond theorieles ook voor 17 jarigen Rijschool 'Bijna' Graanakker 84 - 2743 EL Waddinxveen Telefoon 01828-19852. b.g.g. 15950 WADDINXVEEN/ROTTERDAM - Het district Rotterdam van PTT Telecom BV blijft doorgaan met het aansluiten van Waddinxveense telefoonnummers op een moderne, computerge stuurde telefooncentrale in plaats van de huidige mechanische. Over een maand - op maandagavond 24 augustus om tien uur - zijn de nummers 01828 - 14000 tot en met 15999 aan de beurt voor de omschakeling. Met de nieuwe omschakeling wordt weer een deel van het Wad dinxveense telefoonnet geschikt gemaakt voor toekomstige nieuwe gebruiksmogelijkheden. Zo kun nen de betreffende telefoonabon nees met een enkelvoudige aan sluiting en beschikend over een TDK-toestel straks ook gebruik maken van de Sterdienst ’’Direct Doorschakelen”. Met ruime parkeergelegenheid Dat heeft de staatssecretaris van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer besloten. Op de voordracht van de staatsse cretaris is de Huurwoningen en Eigen Woningbezit, betreffende het Stichting Waddinxveense Be jaardenhuisvesting toegelaten als instelling, uitsluitend in het be lang van de volkshuisvesting werkzaam. In de voorafgaande procedure speelde voor de gemeente Wad dinxveen de vraag of de stichting met betrekking tot nieuwbouw, verhuur en exploitatie van wonin gen geacht kan worden voldoende levensvatbaar te zijn, gelet op de lokale danwel regionale woning markt en mede gelet op de op de markt opererende reeds toegela ten instellingen. Als toegelaten instellingen zijn in Waddinxveen reeds werkzaam de corporaties ’’Waddinxveen” en ’’Samen Sociale Woningbouw” (SSW). Het is het oogmerk van de stichting tegen de achtergrond van de steeds toenemende vergrij zing van de bevolking, in het bij- ad vieren u graag j WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveense Bejaarden huisvesting is een offici§le woningbouwvereniging geworden. WADDINXVEEN - Op maandag 10 augustus gaat het kinder centrum van Stichting Kinderopvang Humanitas aan de Beuken hof (in het voormalige jeugdcentrum De Bonkelaar) van start. Dat heeft districtsmanager A. Galesloot van Humanitas meege- spelletjes en activiteiten te doen. Wil een kind zich even terug trekken met een boekje of een knuffel, dan kan dit natuurlijk ook. De hoogte van de ouderbijdrage is afhankelijk van het totale netto gezinsinkomen. Bij een netto-in komen van ƒ1.600,- of minder be draagt de ouderbijdrage ƒ62,- per maand. Dit indien het kind 5 da gen per week naar het kinderdag verblijf komt. Komt een kind 2,5 dag per week, dan wordt de bij drage ƒ31,- per maand. Bij een netto-inkomen van ƒ3.000,- per maand bedraagt de maandelijkse ouderbijdrage Met de Sterdienst kan men zijn telefoontoestel doorschakelen naar een ander telefoonnummer in Ne derland. Zo is de Waddinxveense telefoonabonnee altijd bereikbaar. Naar bijvoorbeeld buren of fami lieleden. Door gebruik te maken van de Sterdienst schakelt men zijn telefoontoestel eenvoudig door naar het telefoonnummer van degene naar men toe gaat. Als er dan thuis een telefoontje binnenkomt, wordt dat doorge schakeld en ontvangt men dat op het adres waar men op bezoek is. Met de Sterdienst van PTT Tele com kan men in de toekomst vrij wel altijd telefonisch bereikbaar blijven. De PTT-werkzaamheden in ver band met de omschakeling zullen geen hinder tot gevolg hebben. Overigens zal na de omschakeling een andere kiestoon worden ge bruikt. telijke dag te maken voor de scheidende huisarts Theo Blom zijn echtgenote. Beiden hebben zich op velerlei terrein zeer verdienstelijk ge maakt en daarmee de sympathie van velen verworven. Het belooft dan ook druk te worden in het Anne Frank-centrum, waar de re ceptie op vrijdag 21 augustus zal plaatsvinden van 16.00-19.00 uur. Het organisatiecomité richt zich tot patitjnten, vrienden en andere relaties om blijk te geven van hun waardering en stelt voor een on vergetelijk afscheidscadeau aan te bieden dat zal worden aangebo den tijdens een receptie. Daartoe is een rekening geopend deeld. Voor het nieuwe kindercentrum hebben zich al 20 kinderen aange meld. Op werkdagen is in De Bonkelaar ruimte voor 12 kind plaatsen. Dat betekent dat er waarschijnlijk zo’n 25 tot 30 peu ters door twee groepsleidsters op gevangen zullen worden. De afgelopen maanden is er hard gewerkt om in augustus het kindercentrum van de Stichting Kinderopvang Humanitas open te kunnen stellen voor de opvang van kinderen in de leeftijd van 0 tot 4 jaar. Ook in Waddinxveen is er vraag naar goede, professionele kinderopvang voor inwoners van Waddinxveen. Bovendien raken bedrijven steeds meer geïnteresseerd in kinderop vang. Goede opvang voor kinde ren van werknemers voorkomt dat ervaren krachten stoppen met werken zodra er kinderen op komst zijn. Als werknemers stop pen met werken, dan moet een bedrijf nieuw personeel gaan wer ven, selecteren en inwerken. Dit betekent investeren, zowel in tijd als in financi§n. Om tegemoet te komen aan de groeiende vraag van bedrijven is in het kindercen trum een gedeelte van de capaci teit gereserveerd. In het kindercentrum zal in eerste instantie gestart worden met een groep voor opvang van kinderen in de leeftijd van 6 weken tot vier jaar. Indien er in Waddinxveen ook behoefte bestaat aan na schoolse opvang voor kinderen van 4 tot 12 jaar, dan zal ten be hoeve van deze leeftijdsgroep een aparte groep gestart worden. Het kindercentrum zal dagelijks geopend zijn van 8.00 tot 18.00 uur, met uitzondering van de weekeinden en de offici§le feest dagen. Het is voor kinderen belangrijk dat ze zich thuis voelen in het centrum. Net als thuis verloopt de dag volgens een bepaald ritme. Er wordt gezellig met z’n allen aan tafel gegeten, en er zijn apar te slaapkamertjes waar kinderen in hun eigen bedje kunnen slapen. Daarnaast bestaat er gelegenheid om met andere kinderen allerlei De voormalige wassalon is inmid dels met de grond gelijk gemaakt. Na de bouwvakvakantie wordt daar op de begane grond een win kel met 120 vierkante meter gere aliseerd en daarboven twee kanto ren van 85 en van 76 vierkante meter. De bouwwerkzaamheden moeten rond de jaarwisseling voorbij zijn. Hoofdredacteur: BJ. Woudenberg, Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828- 15594 Kantoor: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Telefoon: 01828- 14788 Telefax: 01828 - 15637 ƒ449,-, indien het om 5 dagen op vang per week gaat. De maximale maandelijkse ouderbijdrage is ƒ836,- bij een netto-inkomen van ƒ4501,- of meer. Wie meer wil weten over het kindercentrum, of zijn of haar kind wil aanmelden voor de op vang, kan bellen naar de districts manager van de Stichting Kinder opvang Humanitas (tel. 020-6262445). WADDINXVEEN - De Waddinxveense zakenman N.C. de Rooy van De Rooy-van der Loo (assurantiën, verzekeringen, on roerend goed, financieringen, hypotheken, belastingen) is er vast van overtuigd dat zich geen onregelmatigheden en oneerlijkhe den hebben voorgedaan bij de verkoop van het pand Dorpstraat 60. Met een gerust hart gaat hij de eventuele strijd hierover voor de rechtbank aan, zo zei hij ons vorige week na een publi- katie over deze zaak in het Weekblad voor Waddinxveen. Dit pand met bijbehorende grond van H.C. Sonnéveld, waarin voor heen een tabakszaak gevestigd is 'geweest, is op 2 maart jl. voor 275.000 gekocht door de Rotter dammer J. Turfboer, die in Wad dinxveen een viswinkel wil begin nen. Daartoe verplaatst hij zijn zaak van de Botersloot in de Maasstad. De. Rotterdamse huizenkoper wil echter volledig af van de met zijn handtekening aangegane verplich ting tot koop van het Waddinx veense pand, omdat hij naar zijn mening in het geheel niet op de hoogte zou zijn gesteld van de aard en omvang van de ter plaatse vervuilde grond. Met de kosten daarvan wil hij niet opgescheept worden. De heer De Rooy, die optreedt als adviseur van de Waddinxveense familie Sonneveld, wijst die op vatting resoluut en naar zijn me ning als bewijsbaar onjuist van de hand. Ter plaatse staat volgens hem niets in de weg om de heer Turfboer er zijn viswinkel te laten realiseren. Indien er wat dit be treft wel een kink in de kabel zou komen dan is de huidige eigenaar volledig bereid af te zien van de verkoop. ”Ik heb tijdens deze transactie beslist geen onvoldoende voorlich ting gegeven. Het perceel is vol komen geschikt voor de plannen van de heer Turfboer. In hetzelf de gebied heeft onlangs kunste naar Theo den Boon zijn atelier vergroot, is de nieuwbouw van de tweewielerzaak van Wielaard ge realiseerd en is Van der Linde Textiel verder aan het vernieu wen, na een paar jaar geleden in hetzelfde gebied ook nog een loods te hebben neergezet. Dus, ik bedoel maar”. Inmiddels buigen advocaten van beide partijen zich over deze in de Dorpstraat druk besproken kwestie. De Rotterdammer Turf boer heeft intussen mr. L.P.C. van der Laan uit Rotterdam inge schakeld nadat hij er op werd ge wezen zijn betalingsverplichtin gen te moeten nakomen. Op zijn beurt heeft de Waddinxvener De Rooy de Rotterdamse advocaat mr. J.A.M. v.d. Sande in de arm genomen om te bereiken dat de verkoop van het woon-winkelpand gewoon doorgaat. De verschillen van mening kwa men aan het licht toen de Rotter damse koper direct na de onderte kening van het koopcontract ten overstaan van de Waddinxveense notaris mr. J.A.M. Koek naar het gemeentehuis ging om de beno digde vergunningen voor de start van een viswinkel te krijgen. Bij die gelegenheid werd hem door een gemeente-ambtenaar ge zegd dat hij wel eigenaar was ge worden van een perceel, dat zoda nig vervuild was dat de geteelde sla er niet gegeten zou kunnen worden. Onderzoeken naar die vervuiling zijn in de loop der tijd ingesteld door de Milieudienst Midden-Holland in Gouda (1988) en door Bureau Lexmond BV in Nieuwerbrug aan den Rijn (1991). In de afgelopen jaren zijn er als gevolg daarvan diverse publikaties geweest, die aangaven dat het ge meentebestuur woningbouwplan- nen voor het gebied Veenkade- Kleikade-Dorpstraat op de lange baan moest schuiven, zolang de vervuilde grond met financiële steun van de provincie niet schoongemaakt zou kunnen wor den. Omdat de heer Turfboer aan het Raadhuisplein voorgaf van niets te weten, besloot het gemeentebe stuur De Rooy-Van der Loo, die vestigingen heeft aan de Noordka de en de Kerkweg-Oost, op 17 maart jl. schriftelijk nog eens te wijzen op het vervuilde karakter van de grond achter het perceel Dorpstraat 60, dat het bedrijf in de verkoop had. Ter hoogte van die plek is er spra ke van een licht en matige grond- vervuiling met lood, zink en wat andere stoffen. Dat geldt ook voor de sloot, die is verontreinigd met minerale olieën. Blijkens een recente mededeling van de Rotterdamse advocaat mr. Van der Laan heeft de aanvanke lijke koper Kolpa Makelaars BV ingeschakeld om in samenwerking met de - volgens hem - makelaar van de gemeente Waddinxveen, De Pater Makelaardij BV van de Schielandweg, tot een nieuw taxa- tierapport te komen. ’’Hier is dus meer aan de hand”, aldus de heer De Rooy, die zich naar zijn mening herhaaldelijk ge dwarsboomd zegt te weten door het gemeentebestuur in zijn zake lijk functioneren. ”Er wordt een voorwendsel gezocht om de prijs van Dorpstraat 60 omlaag te krij gen. Hierbij moet worden be dacht dat de gemeente lange tijd heeft geprobeerd deze plek in handen te krijgen, maar dat de fa milie Sonneveld na jarenlang speelbal te zijn geweest in deze 1 kwestie uiteindelijk heeft besloten met de gemeente geen enkele transactie meer te doen”. •Draperieën. gofdijnen en vitrages in een veelvoud van kleuren en dessins •Horizontale jalouzieen. vertikalé^ lamellen, wij hebben voor elk raam een omlijsting 1 op maat L/ «Wij bieden U een W uitgebreide kollektie I I vloerbedekking I VAN DER LINDE B V. INTERIEURVERZORGING 1 I /vip3 lot m/2/ I2M4 I W n k kuvnen I I>«j6sIkmjI 38 lei 01828 123/3 WADDINXVEEN - Een vijfhoofdig afscheidscomité van pati§nten en vrienden, bestaande uit de dames J.A. van Berkel, PC. van Eist, A. Swart en de heren H.P. Barth en A.A. de Bruin, is druk in de weer om de 21ste augustus tot een onverge- i en bij de Verenigde Spaarbank Wad dinxveen (Bankgiro 2459) t.n.v. Afscheid Blom, rek.nr. 87.64.82.035. Uiteraard moet dit geschenk een verrassing blijven, evenals dit met het gehele programma het geval zal zijn. Organisaties en personen die op de een of andere bijzonde re wijze blijk willen geven van hun waardering kunnen contact opnemen met mevrouw Van Ber kel (01828-13106) of mevrouw Van Eist (01828-13128). zonder te bouwen ten behoeve van de huisvesting van bejaarden; in het bijzonder, doch niet uitslui tend. Dit betekent dat de stichting jaar lijks volgens een (nog) aan te pas sen verdeelsleutel een beroep zal doen op het jaarlijkse contingent woningen. De stichting beheert in totaal 246 woningen (gebouwd in 1969/1970). De financitjle positie is volgens de gemeente goed te noemen; wel is aanpassing van de jaarrekening overeenkomstig de richtlijnen van VROM noodzake lijk. De mogelijkheid zal worden gebo den tot bouw van woningen in de sociale huursector via aanpassing van de bestaande verdeelsleutel met betrekking tot de huidige corporaties. Gelet op het vorenstaande zijn B. en W. van oordeel dat de stich ting geacht kan wroden voldoende levensvatbaar te zijn. WADDINXVEEN - Op de plek waar wassalon ”Anja” langs de Kerkweg-Oost 153 in Waddinxveen heeft gestaan zal een win kel- en kantoorpand worden gebouwd. Dat gebeurt in opdracht van eigenaar De Rooy-Van der Loo naar een ontwerp van het Waddinxveense architectenburau Visser en Wijtman. ”Het gaat om een heel scala van branches”, aldus directeur N.C. de Rooy. ”Die branches varëren van damesmode tot ijssalon. Een beslissing wat er in het nieuwe pand gaat komen is nog niet geno men. dat gebeurt binnenkort”. De vormgeving van de nieuw bouw aan de Kerkweg-Oost - een Al-lokatie in winkeltermen - om schrijft de eigenaar als gedurfd en leuk, welke termen ook door de schoonheidscommissie zijn gehan teerd. Het in een klassieke omgeving op te trekken pand krijgt een verfris send licht-moderne uitstraling in art-decostijl (artistieke stijl uit de jaren 10 en 20 van de 20ste eeuw, Zo gaat de nieuwbouw er op de Al-lokatie op de Kerkweg-Oost er naar een ontwerp van Vis ser en Wijtman Architectenbureau uit zien. Het pand moet er in januari 1993 staan. (Tekening: Visser en Wijtman). Volop keus - Volop voordeel!! ÏHAE

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 1