Vechtersbazen Hovenier J wachten in cel Willemstein GRATIS FILM Fotocolorshop Hardrijders het haasje op Floriade Ravenhorst Inbraken en diefstallen Weekend- tochten Tourclub Provincie niet in Sevilla Tien jaar Kom Inn Matige vangst Brochure gehandicapte sporters over naar Van Asselt Bij GMF BV M. de Vries opvolger D. Zwerus Nieuwe praktijk geopend In najaar kinder postzegels WADDINXVEEN De Wad dinxveense schooljeugd zal ko mend najaar weer ingeschakeld worden bij de verkoop van Kin- derzegels. Er zijn plannen om de kinderen niet met geld langs de deur te laten gaan, maar steeds om cheques te laten vragen. Oogstfeest Zevenhuizen 5 september ZEVENHUIZEN - In de Dorps straat van Zevenhuizen wordt za terdag 5 september a.s. het jaar lijkse Oostfeest gehouden, een spectaculaire braderie die in het teken staat van de voltooide graanoogst in het voorjaar. 5 Nog paar dagen in De Boog jeugdwerk Illegaal vissen Flessentrekkerij Poging tot oplichting Valse naam Aangehouden Fietscomputer in Waddinxveen Greep in kluis Mishandeling Verduistering iwr - 38,50 (60 min.) iedere maandagavond theorieles ook voor 17 - jarigen - «IIH krijgt u van ons bij ontwikkelen en afdrukken van uw kleurenfilm v.a. f 0,85 AARKADE 6 ALPHEN A/D RIJN ALLE RIJLESSEN iff Plantarium Pagina 11 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 5 augustus 1992 onze die zichzelf tophoveniers noemen, Wie van vakantie thuis komt, heeft zin in wat extra kleur in de tuin, op het balkon of terras. Met vrolijk bloeiende bloemen duurt de zomer langer. Ideeën zijn er op te doen tijdens de expo sitie "Tuinieren” op de Floriade in Zoetermeer. (Foto; Plant Publiciteit Holland). i I chief - Sjaak Noteboom). ---- Op 5 juli werd een 26-jarige Delf- tenaar bekeurd. Hij was zonder vergunning aan het nachtvissen. Hij had een valselijk opgemaakte vergunning bij zich. Tegen een 46-jarige Waddinxve- ner is de afgelopen week proces verbaal opgemaakt, daar hij bij twee horeca-gelegenheden diners had gebruikt zonder deze te beta len. Hij verklaarde geen geld te hebben. Bij onderzoek bleek dat hij ook in Nijmegen twee soortgelijke feiten had gepleegd. WADDINXVEEN Op 15 en 16 juli werden op diverse tijd stippen door de Waddinxveense rijkspolitie snelheidscontroles gehouden op de Groensvoorde en de Chopinlaan. Van de onge veer 1000 gecontroleerde voertuigen reden 100 bestuurders (10%) te snel. De hoogst gemeten snelheid was 84 km per uur. WADDINXVEEN/ZOETERMEER Hoveniersbedrijf J. Willemstein uit Waddinxveen doet op de wereldtuinbouwten- toonstelling Floriade in Zoetermeer meer aan de tentoonstelling i ’’Tuinieren”, die tot en met zaterdag 22 augustus duurt. De ope- I -- Op 2 juli werd door een man bij een benzinepomp benzine ge tankt; hij betaalde contant. Daar na wilde hij door betaling met een Visa Card sloffen shag en een slof sigaretten kopen. In verband met eerdere ervarin gen vertrouwde men dit niet en ging de Visa Card natrekken. Hij had de kaart illegaal in bezit. De kaart is ingenomen en aan de poli tie verstrekt. De man, die er oos ters uitzag, vertrok. Bij controle bleek dat in een maand tijd op diverse plaatsen in Nederland hiermee oplichtingen zijn gepleegd. Op illegale wijze werd op deze manier voor 25.000 aan goederen gekocht. um bezoeken, het Plantarium zelf richt zich vooral op de vakgeno ten. Een aantal veelbelovende kunste naars leveren een belangrijke bij- WADDINXVEEN - Waddinve- ner J.J. van der Zijde heeft zijn praktijk voor fysiotherapie en ma nuele therapie overgeheveld van de Kievitdreef 26 naar het Wou- brechterf 46. In verband met deze verhuizing naar de ’’(para-)medische encla ve” in de woonwijk Zuidplas - bij die plek woont en werkt ook de huisarts P.C.W. den Hertogh - I was de praktijk enkele dagen ge- i sloten. De ingebruikname van de nieuwe accomodatie was op dinsdag 4 au gustus. cd’s en geld. Een tv was klaarge zet om mee te nemen. In het weekend van 11 en 12 juli werd ingebroken in een bedrijf aan de Mercuriusweg. Er werden diverse goederen, waaronder kost bare dekbedovertrekken, meege nomen. Op de vlooienmarkt aan de Brede- weg werd op zaterdag, 11 juli, een portemonnee met inhoud 300,-) ontvreemd. Ongewenst bezoek werd gebracht bij een woning aan de Koekoek- dreef. De bovenverdieping werd doorzocht. Er werden enkele goe deren ontvreemd. Een 16-jarige Waddinxvener werd bij Albert Heijn betrapt bij dief stal van 3 pakjes sigaretten. Na verhoor door de politie werd hij heengezonden. Bij de Spar werd op 3 juli een 17- jarige inwoner van Waddinxveen op heterdaad betrapt bij diefstal. Hij werd overgegeven aan de poli tie en na verhoor heengezonden. Bij de Aldi werd een 48-jarige Waddinxveense vrouw betrapt bij winkeldiefstal van goederen ter waarde van 30,-. Op 15 juli werd in de Spar aan de Passage een 14-jarige Waddinx veense jongen aangehouden, om dat hij pakjes sigaretten in de winkel had ontvreemd. Op 7 juli werd bij de Prins Alexanderstraat een personenau to, merk Opel Ascona, ont vreemd. Op 10 juli werd een 21- jarige inwoner van Vlaardingen, die bij controle in bezit van de au to bleek te zijn, hierover nader aan de tand gevoeld. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. 'knikkeren, touwtjes springen of Exportinstuif op Coenecoop GOUDA Op initiatief van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland wordt dinsdagavond 15 september van zeven tot negen uur in het bedrijfspand van de Goudsche Machinefabriek GMF BV op het bedrijvenpark Coenecoop in Waddinxveen weer een export/import-instuif gehouden. Op deze Waddinxveense instuif spreken A.G.W. van de Steeg guldens uit een geldkistje van de ze kluis had ontvreemd. Zowel hij als de andere man, van wie de identiteit inmiddels bij de politie bekend is, zijn bekenden van de politie. Rijschool 'Bijna' Graanakker 84 - 2743 EL Waddinxveen Telefoon 01828-19852. b.g.g. 15950 Op 15 juli werd op het NS-station een 27-jarige Rotterdammer aan gehouden. Hij reisde zonder trein- kaart. Bij de bekeuring door de trein conducteur gaf hij een valse naam op, waarna hij ter verdere afhan deling aan de politie werd overge dragen. Op 7 juli werd een 23-jarige inwo ner van Utrecht aangehouden. Hij was enkele maanden geleden be trokken bij een inbraak in de Al- di-markt aan de Kerkweg-Oost. Deze inbraak werd door 4 perso nen gepleegd. Hij wist als enige al die tijd uit handen van de politie te blijven. WADDINXVEEN/POELDIJK - De Sportraad Zuid-Holland (Stichting Provinciale Sportraad Zuid-Holland) heeft de vernieuw de brochure ’’Sport voor Gehan dicapten 1992” het licht laten zien. In dit gratis boekje staan alle mo gelijkheden opgesomd voor men sen met een handicap die willen sporten. Tevens vindt men er in formatie in over provinciale en landelijke organisaties voor gehan dicapten en worden de ontwikke lingen binnen de gehandicapten sport beschreven. ’’Voor een gehandicapte is dit boekje dan ook een uitstekend (hulp)middel om in aanraking te komen met sport”, aldus de Sportraad Zuid-Holland (Arckel- weg 30, 2685 SN Poeldijk, tel. 01749-44940). «TTOS. WADDINXVEEN - Mevrouw C.J. Krop-de Wild heeft één van de twaalf fietscomputers gewon- 1 nen door mee te doen aan de door het Dagblad van Rijn en Gouwe in Alphen aan den Rijn uitge schreven prijsvraag, die in het te ken stond van de Tour de France 1992, welke werd gewonnen door Miguel Indurain. Er deden ruim 500 mensen aan de prijsvraag mee. Na loting werd i mevrouw W.H. Goedhart-van Wilgen winnaar van de door Rijn en Gouwe in samenwerking met Jan de Bruin Tweewielers in Al- j phen aan den Rijn beschikbaar gestelde eerste prijs, een race fiets. ZEVENHUIZEN - M. de Vries (52), geboren in Krimpen aan den IJssel en directeur van een kaas groothandel in Gouda, zal in de gemeenteraad van Zevenhuizen- Moerkapelle voor de SGP de plaats innemen van het vertrok ken gemeenteraadslid D. Zwerus (51). Beiden zijn niet alleen lid van de Staatkundig Gereformeerde Partij en verbonden aan de Gerefor meerde Gemeente in Moerkapel- le, maar zijn ook zwagers van el kaar. De heer Zwerus, als hoofd van personeel en organisatie werk zaam bij de faculteit Industrieel Ontwerpen van de Technische Universiteit in Delft, is een gebo ren Apeldoorner, die via Nun- speet en Den Haag sinds 1975 in Zevenhuizen woont. Hij was sinds al sinds 1982 gemeenteraadslid. Hij wil als diaken en penning meester van zijn kerk meer aan dacht aan het kerkelijke werk gaan geven. ZEVENHUIZEN - Zaterdag 8 en zondag 9 augustus houdt de Tourclub Zevenhuizen weekend- tochten over 40 (start 10.00-13.00 uur), 90 (9.00-12.00 uur) en 120 kilometer (8.00-10.00 uur). De start is op beide dagen bij café De Roerdomp aan de Tweemans- polder 12 in Zevenhuizen. De drie routes zijn komend weekein de zo duidelijk mogelijk uitge- Pijld. De deelnemers aan de 40 km-rou- te doen Moerkapelle, Zoetermeer en Zevenhuizen aan, de deelne mers aan de 90 km-route Zoeter meer, Leiden, Hoogmade, Roelof- arendsveen, Oude Wetering, Lei- muiden, Woubrugge, Hazerswou- de en Zevenhuizen en de deelne mers aan de 120 km-route Lei- muiden, Rijsenhout, Oude Meer (Schiphol), Amsterdam, Aal smeer, Kudelstaart, Alphen aan den Rijn, Koudekerk aan den Rijn en Zevenhuizen. WADDINXVEEN Op zater dagavond 22 augustus om half acht houdt de hervormde jeugd club Kom-Inn in De Schaapskooi aan de Nesse de eerste avond van het nieuwe seizoen. Jongeren zijn weer van harte wel kom in De Schaapskooi achter de Brugkerk. Het tafelvoetbalspel, de computerspelen en onder ande re het biljart zullen (zoals ge woonlijk) weer klaarstaan. Op deze avond zal ook worden stilgestaan bij het 10-jarig bestaan van de Kom-Inn. Oud-teamleden en oud-jeugd- en evangelisatie-ou- derlingen zijn van harte uitgeno digd om deze zaterdagavond eveneens bij te wonen. Op 18 juli werden in een winkel aan de Dorpstraat 2 mannen door het winkelpersoneel op heterdaad betrapt toen zij zich in het kan toortje achter in de winkel bevon- 'den. Beiden trachtten de winkel uit te snellen. Echter één van hen, een 25-jarige Hagenaar, kon worden vastgehouden. Bij controle bleek dat een van hen enkele honderden Op 15 juli werd een 43-jarige man in de woning van zijn vrien din aangehouden. De aanhouding geschiedde na een door de vrien din gedane aangifte van mishan deling en bedreiging. BOSKOOP - Per 1 augustus is in Boskoop de 32 jaar bestaande au torijschool van Joop Ravenhorst overgenomen door Johan van As selt. Van Asselt heeft al ruim 3,5 jaar een eigen rijschool in het kwe- kersdorp en was daarvoor als rij- instructeur in loondienst bij zijn, vader. Van Joop Ravenhorst, die eerst tien jaar rijles heeft gegeven on-, der de vlag van Garage van Hel-, den, neemt Johan van Asselt circa 60 klanten over. Zelf beschikt Van Asselt over zo’n 70 leerlingen in een personenauto en volgen 30 mensen bij hem motorrijles. WADDINXVEEN - F wedstrijd voor de zomeravond- competitie van de hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW werd gevist in de Oude Rijn nabij Bo degraven. De vangst was matig. De uitsla gen waren als volgt: 1. A. van Leewen (3820 gr), 2. J. Rupke (2910 gr), 3. J. Verhoef (2900 gr), 4. W. Houtman (2130 gr), 5. H. Kraan (1820 gr). Zomeravondkampioen werd W. Houtman met 15430 gr, 2. J. Ver hoef 13270 gr, 3. H. Kraan 12790 gr, 4. H. de Haan 8600 gr, 5. A. van Leeuwen 7770 gr. Op 9 juli werd aangifte van dief stal van een walkman gedaan. De walkman, merk Sony, werd uit een bedrijf aan de Abraham Kroesweg, ontvreemd. In het garagebedrijf aan de Sniep- weg werd ingebroken. Er werden veel sleutels meegenomen door de ongenode gasten. Later werd het grootste gedeelte van de sleutels teruggevonden. Ook werd ge tracht een bestelauto mee te ne men. Bij een inbraak in een bedrijf aan de Zuidelijke Dwarsweg werd uit de kassalade in de receptie geld, 50,-, weggenomen. Op 13 juli werd ingebroken in een woning aan de Sparrengaarde. Ontvreemd werden een video, Door de politie werd een 25-jarige in Alphen aan den Rijn verblij vende man aangehouden en ver hoord in verband met verduiste ring van software uit het Wad dinxveense bedrijf, waar hij werk te. Dit bedrijf handelt in commu- nicatie-apparatuur. Op het bedrijf werd een compu ter aangetroffen, waarvan door verdachte begin dit jaar in Rotter dam (valse) aangifte van diefstal hiervan was gedaan. Bij onder zoek in zijn woning werd een van diefstal afkomstige videorecorder aangetroffen. Deze goederen zijn in beslag genomen. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Het Waddinxveense CDA-sta- tenlid Willem Waterreus heeft van het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holand te horen gekregen dat er geen enkel pro vinciaal belang is gediend met een Zuidhollandse presentatie op de Wereldtentoonstelling in het Spaanse Sevilla. GS, die ook de kosten hiervan on overkomelijk vonden, heeft dit la ten weten in reactie op vragen van de Waddinxvener en zijn chris- ten-democratische collega ir. Pe ter Elsenaar. Beiden meenden dat het niet te recht is dat Zuid-Holland het in Sevilla hadden laten afweten en wilden dan ook weten waarom. De CDA’ers dachten als enige provincie, maar die informatie blijkt niet juist te zijn. In een dia presentatie van organisator Reco Productions International BV (Henri Remmers) in het Holland Paviljoen zou ten onrechte die in druk zijn gewekt. drage aan de komende Hoveniers- presentatie. In samenwerking met de hoveniers zullen ze laten zien dat een combinatie van beeldende kunst en tuinkunst een oogstre lend resultaat oplevert. Hove- nierspresentatie ’92 is tijdens het Plantarium op zaterdag 22 en zondag 23 augustus van tien tot vijf geopend. PTT Post geeft op 11 november een nieuwe serie kinderpostzegels uit. Dit jaar hebben deze zegels het thema ’Kind en Muziek’. De serie van drie kinderpostzegels 60+30 cent, 70+35 cent en 80+40 cent is ontworpen door de Belgische grafisch vormgever Ever Meulen uit Brussel. De keu ze voor een buitenlandse ontwer per past in het beleid van PTT Post om in het jaar van de Euro pese eenwording ontwerpers te zoeken uit alle EG-landen. De ontwerper heeft centraal gezet het verschil tussen groot en klein: kinderen zijn te klein om te spe len op een saxofoon, piano of con trabas. Dat verschil in grote mu ziekinstrumenten en kleine kinde ren komt tot uiting op de postze gels. Op de postzegel van 60+30 cent (groen, oranjebruin, geel, rood en zwart) staat een saxofoonspeler. Op de zegel van 70+35 cent (geel, blauw, rood en zwart) staat een pianospeler. En de postzegel van 80+40 cent (rood, geel, donker bruin, blauw en zwart) laat een contrabasspeler zien. Naast de losse kinderpostzegels, verschijnt er ook een postzegelvel- letje met daarin opgenomen drie zegels van 60+30 cent, twee maal 70+35 cent en één postzegel van 80+40 cent. De totale waarde van het velletje' bedraagt 6.00. De braderie gaat vrijdagavond 4 september opnieuw vooraf door een geweldig Dorpsfeest voor jong en oud. Er is dan een défilé met oude voertuigen, landbouw machines en versierde fietsen. In Zevenhuizen werd in 1974 de eerste braderie gehouden ter gele genheid van de reconstructie van de Dorpsstraat. Nadat de volley balvereniging ZVH het open luchtfestijn vervolgens nieuw le ven had in geblazen, werd het ge beuren succesvol overgenomen door de winkeliersvereniging, die tegenwoordig over een speciale braderiecommissie beschikt. Voor het Oogstfeest 1992 hebben zich al 60 deelnemende winke liers, bedrijven en verenigingen aangemeld. De braderie wordt ge kenmerkt door aanbiedingen, de monstraties, optredens, muziek, terrassen en diverse andere activi teiten, waarmee de organisatoren een groot publiek denken te berei ken. De laatste Zoetermeer bleek bij alcoholcon trole te veel aan Bacchus te heb ben geofferd. De ademanalyse- test wees dit uit. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Hij kreeg een rijverbod opgelegd. Een 21-jarige Boskoopse bromfietser werd op 3 juli betrapt bij het rijden onder invloed van alcohol. Hij bleek te veel alcohol te hebben genuttigd. Proces-ver baal is opgemaakt. Een 36-jarige Waddinxvener moest ook na alcoholgebruik de ademanalysetest afleggen. Hij bleek te veel te hebben gedron ken. Hij werd rijdend op de Win gerd aangetroffen. Nzn (directeur Voorlichtingsdienst Economische Zaken en Werkgele genheid) en drs. Th. Schansman (beleidsmedewerker EVD). Het thema van de instuif is ’De EVD als informatiebron’. De EVD (Economische Voorlich tingsdienst) is een onderdeel van het ministerie van economische zaken, geeft voorlichting over bui tenlandse markten en bevordert de Nederlandse handel door mid del van de organisatie van promo tionele activiteiten in collectief verband voor met name het MKB. De voorlichting van de EVD is gebaseerd op een grote hoeveel heid informatiebronnen. Een be langrijk deel van de informatie komt binnen via de Nederlandse ambassades. De aldaar verzamel de informatie over economische /commerciële ont- wikkelingen is dankzij moderne communicatietechnieken snel in Nederland beschikbaar voor het creatieve tuinideeën showen die niet alledaags zijn. De hoveniers verzorgen een ge combineerde binnen- en buiten presentatie. De tuinliefhebber zal in een U ontvangen, waar rustig een praatje j gemaakt kan worden met een tuinvakman. dk in hei weekeinde hel Planlari. hel georganiseerde hednjfsleven en andere organisaties. De Kamer van Koophandel voor Midden-Holland organiseert enke- le malen per jaar een I export/import-instuif, telkens bij De nieuwe en negende binnen- tentoortstelling van de Floriade staat geheel in het teken van tui nen en tuinieren. Het wordt een informatieve tentoonstelling, waar een moderne, enigszins futuristi sche tuin in vier stadia van aanleg te zien zal zijn. In vier verschillende fasen komen alle aspecten van tuinen en tuinie ren aan bod. In fase één wordt ruim aandacht geschonken aan een tiental organisaties, waarvan de leden zich met tuinontwerp, -aanleg en -onderhoud bezig hou den. Ook milieuvriendelijk tuinie ren komt hierbij aanbod. In fase twee is de ’Floriade Tuin’ voorzien van een vijver, bestrating en een metalen wand. In drie voorbeelden wordt geshowd hoe met verschillende verhardingsma- teriaal een heel andere sfeer in de tuin kan worden gecreeërd. Te vens worden in déze fase een ja- panse tuin en een watertuin aan gelegd. In fase drie komt de beplanting aan bod. Opnieuw wordt in een drietal voorbeelden getoond, hoe er door het gebruik van planten een verschillende sfeer kan wor den. opgeroepen. In deze fase wordt tevens een rozentuin en een ’natuurlijke’ tuin met wilde plan ten aangelegd. In fase vier is de tuin klaar. Hier komen de tuincentra aan bod. Er wordt onder meer aandacht be steed aan het gebruik van tuin meubilair, gereedschap, verlich ting, kuipplanten en andere attri buten die bij het tuinieren komen kijken. Hoveniersbedrijf J. Willemstein heeft de eervolle uitnodiging ont vangen voor het realiseren van fa se drie. Direkteur/eigenaar Sjaak Willemstein stelt vast, dat sinds de oprichting in 1985 het aantal opdrachten blijft toenemen. Naast onderhoudswerkzaamheden voor particulieren en bedrijven, worden aanlegprojecten gereali seerd in Waddinxveen en wijde regio. Onlangs gaf de Gemeente Almere opdracht voor een onder- houdsprojekt in het nieuwe Villa park Almeerderhout. Het vakbekwame personeel voert de Floriade werkzaamheden uit onder garantie van de Kring Tuin en Landschapsvoorziening te Zeist. In het themagebied Consument op de Floriade, waar sinds de ope ning op 10 april al rond de twee miljoen mensen zijn komen kijken (dagelijks open tussen 9.30 en 20.00 uur) liggen bij ”De Levens- brug veertien voorbeeldtuinen. De Floriade-bezoekers kunnen hier ideeën opdoen voor de inrich ting van hun eigen tuin. De veer tien tuinen beslaan gezamenlijk een oppervlakte van één hectare. Een gedeelte daarvan is ingericht als kindertuinen. In totaal zijn het vier modellen, die elk zijn uitge voerd op een stukje grond van zes bij tien meter. Ze geven een idee hoe de tuin ’kindvriendelijk’ ge maakt kan worden, zonder dat die zijn andere functies verliest. Het kwartet onderscheidt zich van elkaar door de verschillende manier waarop kinderen in de tui nen kunnen spelen, de leeftijd van de kinderen waarvoor ze bedoeld zijn en de prijs. Door mindre ver- hardingsmateriaal en zogenaamde dode materialen te gebruiken, is een tuin goedkoper aan te leggen. Twee voorbeelden van kindertui nen zijn de zandbaktuin en de Jip en Janneke tuin. In het eerste ge val is de tuin ingericht als één grote zandbak, met een kleurige houten rand eromheen. De kinde ren kunnen daarin onder meer zandtaarten en -kastelen maken en met autootjes spelen. Bij de Jip en Janneke tuin is een veel kleiner gedeelte speciaal voor de kinderen ingericht. Het voor ste deel van de tuin staat vol met bloemen, terwijl de kinderen in het achterste deel kunnen spelen. WADDINXVEEN De Stich ting Werknemerspool Waddinx- j veen (jeugd- en jongerenwerk) j houdt deze week van dinsdag 4 tot en met zaterdag 7 augustus zomervakantieaktiviteiten voor I kinderen van 4 tot 12 jaar. Het wordt een „Kunstenaarsweek” I welke in buurtcentrum „De Boog” (C. Huijgenslaan) zal plaatsvinden. De kunstenaarsweek betreft een week vol aktiviteiten, die op de één of andere manier met kunst te maken hebben. Het programma ziet er zo uit: Donderdag 6 augustus: 10-12 uur: Lappelore komt met haar lappendoos en danst. 13-15 uur: Daverende dansmid- dag. Vrijdag 7 augustus: 10-12 uur: Met smartlappen-Jan je eigen lied maken. 13-15 uur: Presentatie en show- middag. De kaarten kosten 1.- per keer. een ander bedrijf. De reden hier voor is, dit bedrijf beter te leren kennen en de deelnemers inzicht te geven in de verscheidenheid van de bedrijvigheid in onze re gio. De achtergrond van export/import-instuif is onderne mers en import /export-medewer- kers van verschillende bedrijven in informele sfeer met elkaar in contact te brengen. Tijdens een drankje kunnen gedachten uitge wisseld worden met betrekking tot bepaalde landen en/of produk- ten, zodat men van eikaars erva ring kan leren. Ook beginnende exporteurs/importeurs zijn hierbij welkom. Om contacten te bevorderen wordt een overzicht uitgereikt van de aanwezige bedrijven met vermelding naar welke landen men exporteert/wenst te exporte ren respektievelijk importeert of wenst te importeren en welke pro- dukten. De toegang is gratis. 17 juli vond op de splitsing Henegouwerweg/oprit rijksweg A 12 een aanrijding plaats, waar bij twee personenauto’s waren be trokken. Het niet verlenen van vrije doorgang was de oorzaak van deze aanrijding. Beide auto’s moesten worden afgesleept. Op 3 juli werd op de Zuidka- de een personenauto met een ver valste APK-sticker aangetroffen. De auto werd daarna voor tech nisch onderzoek uit het verkeer genomen. Op 8 juli (overdag) werd bij de carpoolplaats aan de verbin dingsweg tussen de Henegouwer- weg en de oprit van de rijksweg A 12 een auto ontvreemd. Het be treft hier een rode Opel Vectra, kenteken ZV-29-JS. Op 6 juli werd in de Maurits- laan een Opel Kadett-personenau- to aangetroffen. Deze was kort te voren ontvreemd in Schiedam. De auto is afgesleept en veiliggesteld. Op 30 juni was in het aqua duct een auto in brand geraakt. Bleek te zijn vastgelopen. In ver band met de verkeersveiligheid is de auto afgesleept. Een 37-jarige inwoner van WADDINXVEEN De twee Waddinxveners, die op de Kerk weg-Oost hebben meegedaan aan een massale nachtelijke vecht partij, zijn voorgeleid voor de Rotterdamse Officier van Justitie. Hen wordt poging tot zware mishandeling en doodslag ten laste gelegd. Naar aanleiding van de vechtpar tij (openlijke geweldpleging), wel ke op zaterdag 4 juli kort na 02.00 uur middernacht ep de Kerkweg-Oost nabij de splitsing met Oranjelaan te Waddinxveen plaatsvond, heeft de rijkspolitie in totaal 10 Waddinxveners (leeftij den tussen 21 en 28 jaar) aange houden. Twee van hen, 23 en 25 jaar, wa ren betrokken bij de eerste con frontatie tussen hen en 3 Polen, die in Waddinxveen en Reeuwijk verblijven. Een verkeerde beoordeling van de 23-jarige Waddinxvener werd één van deze jongens door hem met een vuistslag tegen de grond ge werkt. Hierop begonnen de 3 mannen zich te weren en sloten de geweldpleger in. De andere Waddinxvener reed met een personenauto enkele ke ren op de mannen in, waarbij zijn maat zich los wist te maken. Bij dit woest rijgedrag zijn 2 mannen door de auto aangereden. Enkele minuten later kwamen zij met 8 andere jongens terug. En kelen van hen hebben bekend met een honkbalknuppel, een stuk hout, dan wel een kabel op een of meer van deze Poolse jongens te hebben ingeslagen. Tegen hen is terzake openlijke geweldpleging proces-verbaal opgemaakt. De twee Waddinxveners, die bij bei de confrontaties zijn geweest, zijn voorgeleid aan de Officier van Justitie te Rotterdam. Hen wordt poging tot zware mishandeling c.q. poging tot doodslag ten laste gelegd. WADDINXVEEN Bij de rijkspolitie in Waddinxveen zijn diverse diefstallen en inbraken ge meld. Op de Oostpolderweg werd uit een personenauto een radiocasset te ontvreemd. De zijruit bleek te zijn ingeslagen. Op 1 juli werden uit een woning aan de Brugweg 2 spaarpotten ontvreemd. Aan de Van Dort Kroon weg werd uit een bedrijfskantine f 400,- ont vreemd. Het geld zat in een por temonnee en deze lag in een kast. Bij de Roosje Voshoeve werden 2 auto’s opengebroken. Ontvreemd werden autoradiocassetterecor- ders. Ook aan de Woubrechterf was de buit bij een auto-inbraak een ra- diocassetterecorder. Uit de kof ferbak werd een CD-wisselaar en een fototoestel weggenomen. hinkelen. Ook is er een stukje gras waar ze kunnen schommelen of een tentje opzetten. Een derde mogelijkheid is de ha- gentuin. De verschillende delen van de tuin zijn door hagen van elkaar gescheiden: ideaal voor het doen van allerlei spelletjes, ver stoppertje bijvoorbeeld. De bo dem is bedekt met gras en enkele groepjes planten. Overigens is de ze tuin gemakkelijk te veranderen in een bloementuin. Tenslotte zou men speciaal voor de kinderen kunnen denken aan een gezinstuin. Daar staat een ou de zwengelpomp in, waarmee kin- (Goudse Kamer), W. van Marie deren zelf water kunnen oppom- (directeur GMF BV), W. Maarse pen. Het water loopt door een be- Nzn (directeur Economische tonnen goot en mondt uit in een Voorlichtingsdienst ministerie vijver. De kinderen kunnen er ook schooltje spelen of een toneelstuk opvoeren. Speciaal daarvoor is een podium aangelegd. Naast de tuinen voor kinderen, zijn er bij ”De Levensbrug” ook tuinen voor volwassenen, minder validen en luie tuinbezitters. De Floriade duurt nog tot en met 11 oktober. Alle informatie over de verschil lende voorbeeldtuinen staat overi gens ook in het boekje ’’Langs Vruchtbare grond”. Dat is te be stellen door overmaking van 7,50 op de bankrekening van het Hoveniers Informatiecentrum in Zeist (335545440). De succesvolle Hovenierspresen- tatie ’91 krijg in Boskoop vervolg. De editie van dit jaar, die tegelijk met het Plantarium wordt gehou- i den, staat in het teken van de I tuinkunst. De vijf deelnemende bedrijven, i bedrijfsleven. die zichzelf tophoveniers noemen, De EVD organiseert, in aanvul- willen de bezoekers een aantal ling op de particuliere handelsbe- vorderende organisaties, o.a. col- lectieve zakenreizen voor het Ne derlandse bedrijfsleven. Deelna me aan deze promotionele activi- sf^i^olleU,SeUword^ |,lei‘en v°°r veel bedrijven en. waar rustic een nraatie I! Wdsfgple(04pt nieuwe succesvol- le afzetmarkten. De activiteiten van de EVD ko men- tot stand in samenwerking 1‘van Koophandel, ii—:r_i en andere organisaties. Het fabriekspand van de Goudsche Machinefabriek GMF BV I op het bedrijvenpark Coenecoop in Waddinxveen. (Foto: Ar- ning van de expositie gebeurt vrijdag 7 augustus door de Utrechtse commissaris der Koningin. De twee tuindelen worden ge scheiden door een haag. Achterin de tuin bevindt zich ook een stuk je verharding, waar de jeugd kan

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 11