uit het water Bottle-neck verdwijnt Onweer jaagt Gouwe-zwemmers Vertraging bij aanleg van ’slagader’ voor drinkwater Burgemeester opent vijfde jeugdtoernooi Axis-WSE’92 internationaal Hennink leidt schakers Herdruk wandel- en fietskaart Be Fair- jeugd oefent Bram Lindhout 4x brons De Sperwer Herdruk NIEUW: DE PEUGEOT 106 XN ACE 1.0 Andere opzet van training WSE-voetbal Winkels mogen langer open 1 WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 5 augustus 1992 7. DORPSTRAAT' VROMI DAAR ZIT EEN LUCHTJE AAN Inbraken in huizen VVV-kantoren in Zuid Holland, del. De kaart kost 8.95. l Veel vaker ligt de vraag naar een oplossing van een situeert het nieuwe gemaal zeven tien meter verder van de weg de polder in. De werkzaamheden hieraan van staan deze maand voor de deur. Als alles volgens schema verloopt kan het uit de vorige eeuw stammende gemaal in de komende winter worden ge sloopt. Met de bouw van het moderne gemaal is circa 6,5 miljoen gulden gemoeid. Het doorgaande verkeer zal nauwelijks is merken van de werkzaamheden, want afgespro ken is dat de Henergouwerweg open moet blijven. Pagina 13 -I Met de aanleg van de gehele ’slagader’ is een bedrag gemoeid van 130 miljoen gulden. Eind 1994 moet die af zijn. Het eerste gedeelte, tussen Lexmond en het in aanbouw zijnde pompstation in Langerak, wil de WZHO eind dit jaar afhebben. Alle deelnemers en begeleiders zullen de zaterdagnacht doorbren gen op het KNVB sportcentrum in Zeist en de deelnemende teams zullen per luxe toeringcar worden vervoerd. Ook in alle maaltijden zal worden voorzien en voor het slagen van dit eerste lustrum zul- bottle-neck en black-spot voor het verkeer. Ter plaatse zal met behoorlijke fi nanciële medewerking van het wa terschap De Gouwelanden de He- negouwerweg, waar nu niet mag worden ingehaald, door de provin cie Zuid-Holland worden rechtge trokken. In die periode wordt ook gewerkt aan een laatste reeks verbeterin gen van de oostelijke oever van de Gouwe. Daarmee zijn ook belan gen van de scheepvaart en het wegverkeer gediend. Het waterschap De Gouwelanden Vermoedelijk is de inbraakpoging het werk geweest van een viertal vrouwen en een man, die door de bewoners bij thuiskomst nabij de woning werd gesignaleerd. Het vijftal is met een auto over de Zuidkade in de richting van de Coenecoopbrug weggereden. Uit een garagebox aan de Wilgen horst is op 28 juli een wollen vloerkleed ontvreemd. Men for ceerde de garagedeur. Uit een kelderbox aan de Vondel- speeid en wordt er gespeeld om de KNVB-beker. Het driedaagse trainingskamp is op vrijdag 14, zaterdag 15 en zondag 16 augustus. Het in ternationaal Axis-jeugdtoer- nooi staat gepland voor zater dag 29 en zondag 30 augustus. De WSE-spelers van 1992- 1993 zijn: Willy Beelen, Geert Böhmer, Edwin Borsboom, Ro nald Bosboom, Oswin Bouw man, Dirk Dekker, John Ja ger, Marcel Jaspers, Bert van der Kaa, Jeroen Kok, Timo van Leeuwen, Ad van Leeuwen, René Moons, John Moons, Er win Pleus, Patrick Rijnbeek, Marco Scheurwater, Richard Scheurwter, Ron Scheurwater, Lars Smit, Martijn Sol, Ar nold Staarthof, Vincent Stave ren, Jan Willem van Triet, Marcel Valk, Rob Verbakel, Reinier Vermeij, Martijn van der Wal en Guillaume van Wilgen. Uit een terugblik van WSE- voetbal op het afgelopen sei zoen blijkt dat Erwin Pleus en Guillaume van Wilgen met 39 wedstrijden het meest in het eerste elftal in actie zijn geko men (totaal was 42 mogelijk), dat Erwin Pleus de meeste doelpunten maakte (17) en dat John Jager de meeste trainin gen heeft gevolgd (112). WADDINXVEEN/BERGAMBACHT De Watermaat- schappij Zuid-Holland-Oost (WZHO), die in Bergambacht is begonnen met het aanleggen van de hoofdtransportleiding, heeft nu al moeten constateren dat dat project minder snel vordert dan ze had gehoopt. De vertraging bij hetmaken van de in totaal ongeveer tachtig kilometer lange ’slagader’ voor drinkwater in het verzorgingsgebied van de WZHO doet zich voor op het tra ject Bergambacht-Moordrecht. el'A5' De eerste buis van de leiding werd wel op tijd gelegd. Deze is op 30 juni in Langerak aange bracht. Vervolgens was het de be doeling dat kort daarna met de aanleg van het stuk vanaf Berg ambacht begonnen zou worden. Dat gebeurt nu echter pas op zijn vroegst half augustus, als de bouwvakkers terugkeren van va kantie. De oorzaak van de ontstane ver traging is dat bepaalde procedures bij het Duinwaterbedrijf Zuid- Holland (DZH) langer duurden dan op voorhand werd verwacht. Het DHZ werkt met de WZHO samen bij de aanleg van een gleuf voor het traject Bergambacht- Moordrecht. Het bedrijf legt een- leiding om rivierwater uit de Maas naar de duinen te transpor teren. Daar wordt het gefilterd. Het komende weekeinde zijn de langebaanwedstrijden in Anna Paulowna en bij het Eurostrand in Eersel. Ongetwijfeld zal Nic dan op de Vrijeslag ongenadig toe slaan en Hans met vele minuten onderuit halen. Deze komt echter steeds vaster te zitten in het zadel van het schoolslagklassement. In de competitie maakte voor het tweede elftal Ron Scheur water de meeste doelpunten(7). Na een flitsende start (vier uit twee) is in het afgelopen sei zoen het tweede ver weggezakt en heeft lange tijd boven de rand van de afgrond gebalan ceerd. Het vasthouden van de bal in de voorste linie en het creëren van kansen werden als grootste manco’s ervaren. Na de winterstop is de trai- ningsopkomst verbeterd en is er met meer bezieling gespeeld. In de laatste vijf wedstrijden heeft dit geresulteerd in hét bijeensprokkelen van de beno digde punten. Het komend seizoen zal er evenwichtiger gepresteerd en getraind moeten worden om niet in dezelfde problemen te geraken. Dat zal overigens zonder Ramon Vakkers en Pe ter de Wit zijn. Ramon stopt en Peter vertrekt naar Olym pia. Om nog gerichter bezig te zijn, zal de trainingsopzet bij WSE- voetbal enigszins worden ge wijzigd. De vrijdagtraining krijgt een ander karakter. Er zal in kleine groepjes worden getraind. Daarbij zal het ac cent worden gelegd op zoge naamde voetbalproblemen, zo als die door de spelersgroep wordt ervaren. De vaste trainingsavonden blij ven op dinsdag en donderdag. In de voorbereidingsperiode wordt er nog wel met de gehele groep op vrijdag getraind. De trainingen op dinsdagavond worden in principe weer op het 3e veld afgewerkt. De Peugeot 106 XN ACE 1.0 is de voorloper van een reeks van nieuwe aktiviteiten rond het 106-gamma. Dit model wordt uitgevoerd met een nieuwe 954 cm3 monopoint injektiemotor met een 3-weg katalysator en Lambda-sonde. De TU9M motor levert een vermogen van 37 kW (50 pk) en is gekoppeld aan een 4-versnellingsbak. Het uitrustingsniveau is identiek aan die van de 106 XN 1.1; doch heeft standaard wielplaten als de XT uitvoering, zwarte stootlijsten met een gekleurde bies en ACE-logo’s op flanken en achterklep. De prijs van deze nieuweling is vastgesteld op 19.995,- Boonstoppel B.V., Oranjelaan 21, Waddinxveen, telefoon 01828-12344 Showroom Juliana van Stolberglaan. WADDINXVEEN - De verkeers gevaarlijke bocht in de Hegenou- werweg bij het gemaal in de pol der Bloemendaal, waar menig ver keersongeval met ernstige afloop heeft plaatsgevonden, heeft zijn langste tijd gehad. Zodra in het komend seizoen het nieuwe elektronische gemaal met schroefpompen klaar is, waardoor de bemalingscapaciteit zowat wordt verdubbeld (van 80-100 tot 160 kubieke meter polderwater per minuut) zal het oude bema- lingswerkgemaal worden gesloopt en kan er een einde komen aan de WADDINXVEEN De A- jeugd van Be Fair-voetbal is afge lopen week, onder leiding van Cees Verbree, alweer begonnen met de voorbereidingen van het komende seizoen en speelde reeds afgelopen zaterdag tegen het lan delijk jeugdelftal van de stichting Feijenoord. Zaterdag zullen zij tegen het lan delijk jeugdelftal van Olympia uitkomen. Verder staan wedstrij den tegen Barendrecht, Quick Boys, en S.H.O. op het program ma, allen zware tegenstanders. Maar men wacht ook een zwaar seizoen in de regionale klasse, waar het Westlandse ’s-Graven- zande S.V. de verste uitwedstrijd zal zijn. Het landelijk B-jeugdelftal van Be Fair start deze week de training. Onder leiding van Cor van Triet. Zo zal men na de Rotterdamse betaalde clubs Feijenoord en Sparta en het Schiedamse S.V.V., ook te maken gaan krijgen met de betaalde jeugd van Haarlem, Vo lendam en F.C. Utrecht. Dat be looft zeer hoogstaand voetbal de komende maanden in het War- naarplantsoen, waar Be Fair B-l haar wedstrijden om 12.45 uur zal spelen. Be Fair B-l speelt zaterdag haar eerste oefenwedstrijd tegen het B-l elftal van Feijenoord. Verder komen zij V.V.S.B., uit Noord- wijkerhout, Quick Boys en D.C.V. uit Krimpen a/d IJssel te gen op hun weg naar de competi tie die voor alle jeugdelftallen op 5 september zal beginnen. Een week eerder worden de eerste wedstrijden voor de bekercompe- tities gespeeld. WADDINXVEEN In deze vakantieperiode zit het inbre kersgilde niet stil, zo blijkt uit een overzicht van inbraken in huizen en dergelijke van de Waddinxveense rijkspolitie. Tijdens afwezigheid van de op va kantie zijnde bewoners is ingebro ken in een woning aan het Roosje Voshoeve. Men forceerde een raam waarna men toegang had tot de woning. De sleutelhouder trof een wanor de aan in huis en waarschuwde de politie. Bij terugkeer van de be woners zal moeten worden vastge steld of er iets uit de woning weg is. Later in de week werd gepro beerd in te breken in twee wonin gen aan de Troelstrahoeve. Hier wist men niet binnen te komen. Wel werd schade toegebracht aan het houtwerk van ramen en deu ren. Tot slot werd op 2 augustus ook een poging tot inbraak gemeld in een woning aan de Zuidkade. De bewoners troffen een zwaar be schadigde achterdeur aan, die echter onder het braakgeweld niet bezweken was. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Van 1 januari 1993 mogen win kels van maandag tot en met vrij dag geopend zijn tot 18.30 uur. Op de koopavond (donderdag of vrijdag) mogen zij, net als nu, tot 21.00 uur open blijven. Op zater dag geldt een uiterst openingstijd- stip van 18.00 uur. Het maximale totale aantal openingsuren wordt 55 (was 52). Dit blijkt uit een publikatie in het Staatsblad van het Koninkrijk der Nederlanden nummer 294, waarin de Wet van 20 mei 1992 tot wijzi ging van de Winkelsluitingswet 1976 is gepubliceerd. Verder door het parlement be krachtigde wijzigingen van deze wet, zoals bij voorbeeld de verrui ming van het aantal zon- en feest dagen waarop winkels open mo gen zijn, de mogelijkheid van avondwinkels in elke gemeente en de vrijstellingen voor toerisme en grensgemeenten, worden in de loop van 1993 ingevoerd. Het valt overigens in Waddinx veen te verwachten dat de winkels dagelijks later zullen sluiten. De gezamenlijke middenstand heeft daar in het verleden al landelijk actie tegen gevoerd. Als zij eenmaal in gebruik is, zal de nieuwe leiding water vervoeren van Lexmond naar Zoeterwoude. In totaal loopt ze dan door negen gemeenten. De aanleg van de ’slagader’ is dringend nodig om te voorkomen dat bij calamiteiten hele gebieden zonder water komen te zitten. Bo vendien moet ze over enkele jaren kunnen voorzien in de waterbe hoefte in het noorden van het ver zorgingsgebied van de WZHO. In dat gebied zullen vanwege de wa terkwaliteit op termijn enkele pompstations moeten sluiten. De WZHO is op zoek naar goede vervangers voor die winlocaties. WADDINXVEEN Waddinxveens burgemeester C. M. van der Lin den opent op zaterdagmorgen 29 augustus om kwart over elf de vijfde editie van het tweedaagse Axis-WSE’92 internationaal jeugdtoernooi. Na de openingshandeling zullen de voetbalteams aan het publiek wor den voorgesteld en zal om 12.00 uur de bal voor de eerste maal gaan rollen aan de Willem de Rijkelaan. Het Axis-WSE’91 toernooi zal ge opend worden met de wedstrijden tussen het Deense Aarhus GF en FC Volendam en op het andere veld tussen het organiserende WSE en SC Feyenoord. De andere buitenlandse club Aars GF speelt haar eerste wedstrijd om 13.30 uur tegen Ajax. Op het zelfde tijdstip zullen in aktie ko men FC Utrecht en FC Den Haag. Alle betaalde verenigingen spelen in de top van de landelijke jeugd- competitie. Dit laatste weekend van augustus is een laatste test case voor de competitie aanvangt en er kan gerekend worden op veel inzet en enthousiasme van de deelnemende verenigingen. De in totaal 16 wedstrijden zullen 2x30 minuten duren en staan on der leiding van KNVB-scheids- rechters die normaliter wedstrij den leiden op 2e en 3e klasse KNVB-niveau. Bij alle wedstrij den zullen zij geassisteerd worden door officiële grensrechters. laan werd een gereedschapskist met inhoud gestolen. Hier is ver moedelijk een valse sleutel ge bruikt. Tussen 26 en 28 juli is ingebro ken in een pand aan de Wilhelmi- nakade. De daders braken een deur open om binnen te komen. Men ging er met een droogtrom mel vandoor. In de nacht van 28 op 29 juli is ingebroken in een winkelwagen welke op de Kerkstraat gepar keerd stond. Men wist een raam open te krijgen waarna men er vandoor ging met rookartikelen en wat klein geld. Ook werd ingebroken in twee ge parkeerde auto’s. Dit feit vond plaats in de nacht van 31 juli op 1 augustus. De auto’s die op de Busken Huetlaan en de Groens- voorde stonden werden openge broken waarna men radio-appara- tuur en bescheiden wist buit te maken. Bij een inbraak in een winkel aan de Nesse in de nacht van 31 juli werd een hoeveelheid kleding ont vreemd. De dieven vernielden de voordeur en gristen de kleding uit de winkel en gingen er als een haas vandoor. Een onmiddellijk uitgevoerde zoekactie leverde geen resultaat op. Op 25 juli hebben onbekenden kans gezien een portefeuille met inhoud te ontvreemden uit de op slagruimte van een winkel aan de Groensvoorde. De diefstal is ver moedelijk gedurende de openings tijden van de winkel gepleegd. Later in de week deed een werk nemer van een bedrijf op het be drijventerrein Coenecoop aangifte van vermissing van een geldbe drag uit zijn personeelskastje. In het recreatiegebied ’t Weegje werd op 2 augustus een portemon nee gestolen van een zwemster, die haar bezittingen even alleen had gelaten om een verfrissende duik te nemen. In de nacht van 26 juli is getracht in te breken in een winkelpand aan de Passage. De daders tracht ten een achterdeur te forceren maar het bleef bij een poging. Meer succes hadden de daders bij een naastgelegen pand. Hier wist men de achterdeur van de winkel wel open te krijgen. Eenmaal bin nen konden de daders vermoede lijk niks van hun gading vinden want men ging er zonder buit vandoor. Ook werden er weer (brom)fietsen gestolen. Van de leplaan verdween een groene Fon- gers-herenfiets, van de Vijverlaan, een grijze Gazelle Primeur heren fiets bij het NS-station, een zwar te Twenties damesfiets en een groene Peerless damesfiets en bij het zwembad een blauwe kinder crossfiets. Aangetroffen werden een Raleigh herenfiets op de Oranjelaan en een grijze Gazelle herenfiets op de Vondellaan. pleet pakket aan apparatuur en componenten dat nodig is om een machine in beweging te zetten. WADDINXVEEN - Deze zomer vinden weer vele schakers op don derdagavond de weg naar Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan in Waddinxveen. De laatste avond stapte zelfs de heer Luxemburg uit Amerika binnen - die op fami liebezoek in Nederland was - en schaakte er gezellig op los. Een 100% score door 2 overwin ningen werd behaald door: Jansen op Hennink en De Niet, v.d. Born op Brongers en Stam, F. Ritter op Dannis en H.E. van Offeren en Van Oort op Dijkstra en Moons. Na de 8e en 9e ronde gaat Hen nink nog steeds aan kop, maar door zijn verlies tegen Jansen en remise tegen Van Woudenberg zijn de verschillen minimaal ge worden. Zeker de helft van de 46 deelnemers kunnen nog strijden voor de drie top-plaatsen. Het bovenste gedeelte van de ranglijst ziet er als volgt uit: Hen nink 39 ptn, Jansen 36, te Lintelo 35, Van Woudenberg en Claassen 33, De Niet en V.d. Born 31, F. Ritter, Muit, V.d. Hoek en Smits- kamp 29, Van Oort en Smit 28, Stam en Kloet 27, Brongers en Singeling 26, V.d. Starre, H.E. van Offeren, J.E. Markus en Moerland 25, Moons en Huizinga 24. WADDINXVEEN Het zo merse langebaancircuit voor wed- strijdzwemmers is na enkele va kantieweken weer op gang geko men. Zaterdag met wedstrijden van de ZV Strijen inhet Recrea tieoord Binnenbedijkte Maas en zondag van de ZV Enkhuizen in het Ijsselmeer. Van De Gouwe nam Jan Willem van den Hoek weer deel aan de twee km vrije slag heren. Hoewel hij zaterdag vierde werd in 23.09.7 en zondag zesde in 23.06 heeft hij zijn derde plaats in het klassement voor de Zwemkroniek- beker behouden. In de Binnenmaas werd zijn race hlaverwege afgebroken vanwege het dreigende onweer en moesten de zwemmers zich met spoed naar de wal begeven, waar ze zich ook bevonden. Het nummer werd opnieuw ge start aan het eind van het pro gramma, waarin zowel schoolsag- als vrijeslagwedstrijden voor jon gens en meisjes, dames en heren zijn opgenomen, alsmede presta tietochten. Zoals gewoonlijk waren de Goue- masters Nic Geers en Hans den Boer ook weer aanwezig. Zij ko men beiden uit de bij de 50-plus- sers. De specialiteit van Nic is de vrijeslag en hij doet dit zo goed dat er in heel Nederland geen snellere vrijeslagzwemmer van bo ven de 50 is te vinden. Toch is momenteel zijn udere clubmaat Hans den Boer leider in het vrijeslagklassement voor de Speedobeker omdat Nic een paar wedstrijden heeft gemist vanwege zijn Amerikaanse zwemavonturen. Hij moest daarvoor nog twee keer een master km winnen. Dat deed hij dit weekeinde royaal, maar omdat de baanlengte van de mas ter km in de Binnenmaas niet be trouwbaar wordt geacht telt zijn snelle tijd daar van 13.59 niet mee. De masterschooslag km wordt niet overal verzwommen, doch elk jaar neemt dat aantal toe. In het Krabbersgat bij Enkhuizen stond hij dit jaar voor het eerst op het programma en die won Hans in 18.48. Volgens hem kwam hij tot die goede tijd omdat hij goed naar de mooie zwemopnamen van de Olympische Spelen had gekeken maar insiders vertelden dat hij ”per ongeluk” in het spoor van enkele bredere jongere schoolslag- zwemmers terecht was gekomen, hetgeen vooral bij schoolslag voor deel oplevert. Deze gevaarlijke bocht in de Henegouwerweg, waar het verkeer niet mag inhalen, gaat komen de winter verdwijnen zodra het oude gemaal door het waterschap de Gouwelanden kan worden afgebroken en het nieuwe in werking kan treden. (Foto: Sjaak Noteboom). watersportvoorzienin- gen, recreatiegebieden, natuurge- (aandrijfjprobleem op tafel. Op j De kaart bestrijkt de Noordzee- het ene moment is de vraag wat j kust vanaf Sci voor aandrijftechniek nodig is om J Noordwijkerhout, met een machine 200.000 toffees den, de omgeving van Leiden, Al- per uur in te pakken en het ande- j phen aan den Rijn, Gouda en re moment vraagt men een machi- i Zoetermeer én de watersportge- ne aan te drijven die slagroom- bieden Kagerplassen, Braassemer- taarten maakt! meer en de Reeuwijkse, Nieuw- Of wat te denken van een machi- 1 koopse en Westeinder Plassen. ne die kamerplanten in het potje I De kaart is uitgebracht in een op plaatst en ze daarna netjes in lage van 20.000 exemplaren en kunststofverpakking op een pallet verkrijgbaar aan de balie van alle plaatst. Allemaal probleemstellin gen die met behulp van Axis Aan- ANWB-kantoren en de boekhan- drijvingen worden opgelost! WADDINXVEEN - Atletiekver eniging Atilla in Tilburg had dit jaar de eer om de Nederlandse kampioenschappen op de baan voor Veteranen te organiseren. Zaterdag 11 en zondag 12 juli werden alle nummers afgewerkt. Voor Antilope deed Waddinxve- ner Bram Lindhout bij de Vetera nen III (60-70-jarigen) mee. Gezien de trainingsopbouw van de laatste maanden is er sprake van een sterke progressie in zijn prestaties op de baan. Bram Lindhout kan derhalve te rugzien op een sterk kampioen schap en behaalde 4x een prachti ge 3e plaats. De uitslagen waren: 100m 14.85 sec. (4), 200m 30.35 sec. (4), 400m 68.13 sec (3), 800m 2.36.47 min. (3), 1500m 5.21.16 min. (3), 5000m 19.28.20 min. (3). WADDINXVEEN WSE- voetbal heeft een informatie brochure gemaakt van de seni oren A-selectie met daarin een terugblik op het vorige seizoen en de voorbereiding voor het seizoen 1992/1993. Na de degradatie uit de 3e klasse KNVB naar de 4e klas se, is de doelstelling voor het nieuwe seizoen terug te keren op het oude niveau. Dit zal niet meevallen omdat van de A-selectie momenteel de spelers Erwin Pleus en Pa trick Rijnbeek voor lange tijd geblesseerd zijn en Dennis Ja ger naar hoofdklasser Al- phense Boys is gegaan. Nieuwe gezichten in de selectie zijn: Geert Bohmer, Jeroen Kok, Lars Smit, Arnold Staarthof, Vincent Staveren (allen waren vorig jaar A-juni- or) en Dirk Dekker (3e elftal). Op dinsdag 28 juli jl. is onder leiding van Ad van den Herik de training gestart en afgelo pen zondag werd niet onver dienstelijk gespeeld tegen Al pheuse Boys (40 verlies). Komende zaterdag 8 augustus a.s. (i.p.v. zondag 9 augustus) wordt er bij de Hoogen Burch in Zwammerdam geoefend te gen Nieuwerkerk 1. In het nieuwe seizoen treft WSE in de 4e klasse Bergam bacht, Bodegraven, Donk, Es to, Groeneweg, Haastrecht, Moordrecht, Ona, Schoonho ven, Stolwijk en Unio. Voordat op zondag 6 septem ber de cmpetitie start, wordt deze maand volop getraind, worden er oefenwedstrijden ge- WADDINXVEEN De Wad dinxveense Postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Chantilly. Weers gesteldheid: z.w. wind (onweer achtig). Afstand 354 km. In con cours 679 duiven. Gelost om 8.45 uur. Aankomst eerste duif 12.39 uur. Laatste duif 13.47 uur. Snel heid eerste duif 1508 m.p.m. Uitslagen: J. Verbakel 1 16 31 32 43 49 50 51 53 54 67 72 75 79 94 96 98 102 132 133 134 145 155 156 158 169 170, C. A. Bode 2 3 33 57 113, R. A. van der Made 4 13 46 47 65 109 114 118 126 136 148 150 154, D. Heeren 5 10 11 15 21 29 55 60 68 69 76 95 107 160, N. Hoogerdijk 6 38 56 63 77 89 97 138, M. Verbeek 7 25 85 117 146, A. H. Kivits 8 37 66 82 83 115 157, E. van Beek 9 14 23 24 28 44 45 61 62 64 73 74 91 92 93 106 108 125 129 131 144 151 152 166, J. Deelen 12, W. Bree- dijk 17 18 80 84 104 119 127 147, P. van der Made 19 78, J. Toor 20 143, M. Tollenaar en Zn 22 39 71 100 101, G. Tollenaar 26 122, H. Vink 27 34 103 111 139, H. Metselaar 30 35 42 48 70 99 110 112 128 142 159 161 165 168, N. van Tol 36 81 163, G. C. van Kleef 40 59 105 130 164, F. Rio 41 88, J. Jansen en Zn 52 58 86 137 140, Mw C. Buik 87 124, D. M. Degenhardt 90, J. Troost 116 121 123, R. M. van der Made 120 149, Mw E. J. de Wit 135 153, Comb. Wibo 141 167 A. Hofman 162. De Sperwer nam eveneens deel aan de concours vanuit het Zuid- Franse Bergerac met 203 duiven. De duiven werden vrijdagmiddag gelost om 13.00 uur met warm tot zeer warm weer, onweersbuien en een veranderlijke wind. De aan komst van de eerrste duif was za terdagmorgen 1 augustus 1992 om 11.12 uur. De laatste prijsvlie- gende duif was er om 14.18 uur. De snelheid van de eerste duif was 973 m.p.m. Gemiddelde af stand 857 km. Hier volgt de complete uitslag: N. Hoogerdijk 1 5 21 31, M. Ver beek 211 18 20, C. A. Bode 3 24, H. Metselaar 4 15 23 25 36 38 39 42, D. Heeren 6 27, J. Ver bakel 7 10 12 32 48, A. Hofman 8 47, E. v. Beek 9 16 22 33 49, M. Tollenaar en Zn 13 17 50, J. Jansen en Zn 14, Mw C. Buik 19, H. Vink 26, J. Toor 28 34 40, D. M. Degenhardt 29, G. C. v. Kleef 30 35 37, P. Steenland 41, P. v.d. i Made 43, A. H. Kivits 44 46 51, M. Verschoor 45. len meer dan 100 vrijwilligers ---- Ook dit jaar kan er weer een be- VVztrKlAl" Oïl roep worden gedaan op het be- *A**V1V1 Vil drijfsleven uit Waddinxveen en omgeving. Hoofdsponsor van het toernooi is Axis Aandrijvingen, gevestigd in het bedrijvenpark WADDINXVEEN Er is een Coenecoop te Waddinxveen. I nieuwe druk verschenen van de Als vertegenwoordiging van een kaart Zuid-Holland noord voor vijftiental toonaangevende buiten- j wandelaars en fietsers. De kaart is landse fabrikanten van aandrijf- i een hulpmiddel bij het maken van techniek, levert Axis een com- recreatieve uitstapjes in Zuid- Holland. Zij geeft een gedetail- j leerd overzicht van wandel- en fietsroutes, bezienswaardigheden, Daar houdt het echter niet bij op! attracties, i gen, recreauegeuicucn, naiuurgc- bieden, parken en molens. vanaf Scheveningen tot de bollenvel- v DE ,^8OÉ:

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 13