GEMEENTE WADDINXVEEN Derde Verre Oosten-cursus Regeling voor kinderopvang onderwijzers Milj oenenopdracht NKF Kabel BV Speelplekken bij Peuleyen bij Van Ginkel Nieuwe maainuichine Uit Afrikaanse staat Rwanda Bebossing landbouw gronden Hoge boetes snelheids- overtreders O Expositie in Stadsgalerie P TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN TER INZAGE VOOR DERDEN SPREEKUREN HINDERWET BOUWVERGUNNINGEN r Het bestuur. Oproep Algemene Vergadering van de Rabobank te Waddinxveen TOEKOMST VOOR EEN KIND VERKORTE AGENDA - Opening - Notulen vorige vergadering -Jaarrekening 1991 - Verkiezing leden Bestuur en Raad van Toezicht - Mededelingen en rondvraag De volledige agenda, de notulen van de vorige vergadering alsmede de jaarrekening 1991 liggen vanaf heden op het hoofdkantoor van de bank voor de leden ter inzage. 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 terre des hommes hulp aan kinderen in nood 070-3637940 Hierdoor roept de Coöperatieve Rabobank ’’Waddinxveen” B.A. haar leden op tot het bijwonen van de algemene ledenvergadering die gehouden wordt op dinsdag 25 augustus 1992 om 20.00 uur in de Rijnlandzaal van Hotel De Unie, Kerkweg Oost 226 te Waddinxveen. Verhuur Licentie RTW-RADIO A p aW A' R- i B J ÊO1 Pagina 3 Woensdag 5 augustus 1992 Weekblad voor Waddinxveen Gouwebad ”De Sniep” (informatie) 01820-16066 010-362244 de voetbalvereniging Waddinxveen op de nieuw grasmaat- WW heeft het concern, een onderdeel van de Finse Nokia-groep, meegedeeld. De Rabobank is een coöperatieve bank. Dus een bank met leden. Leden, die door het deel nemen aan de ledenvergadering en het kiezen van een bestuur, invloed kunnen uitoefenen op het beleid van hun plaatselijke bank. Zo is gegaran deerd dat bij elk advies dat de leden en cliënten zwaar weegt. Rabobank geeft, het belang van de Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Ter voldoening aan de betreffende voorschriften van de Ontgron dingenwet en de Ontgrondingenverordeningen Zuid-Holland ligt ge durende 30 dagen bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Weg en Werken, sectie voorbereiding, voor een ieder ter inzage: Het plan tot het graven van 4 waterpartijen langs de Zuide lijke Rondweg, ter hoogte van de Beijerdincklaan nabij de aanslui ting op de Zuidelijke Dwarsweg. Belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld binnen 30 da- Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur gen na de publicatie schriftelijk bezwaren bij het college van burge meester en wethouders in te dienen. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. gerswerk te doen, omdat zijn werkzaamheden beter dan ooit door Openbare Werken en Bedrij ven worden ondersteund. Hij is in ieder geval vrijwel elk uur van de dag op het complex van de voetbalvereniging ’’Wad dinxveen” te vinden om de gras mat in perfecte conditie te bren gen en te houden. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. 14433 14433 14433 (toestel 159) 12570 Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen iet uur 100,-; Terre des Hommes helpt kinderen in nood, ongeacht geloof, ras of politieke overtuiging. In kleinschalige projekten krijgen kinderen onderdak, scholing en meoische verzorging. Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de onderstaande aanvragen om vergunning ingevolge de Hin derwet tot het oprichten en in werking hebben positief te beschik ken onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving: de directie van Unigro N.V. voor een opslag- en distributiebedrijf van kruidenierswaren op het perceel Bredeweg 23; de heer B. Hoogendoorn voor een tuinbouwbedrijf op het perceel G. van Dort Kroonweg 9; de heer C.J. de Vrij voor een tuinbouwbedrijf op het perceel G. van Dort Kroonweg 2; de heer P. van den Berg voor een tuinbouwbedrijf op het perceel G. van Dort Kroonweg 11. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere terza ke zijnde stukken liggen vanaf 6 augustus tot 21 augustus 1992 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren. Het gaat volgens de makelaar om een unieke mogelijkheid tot huur van circa 20.000 vierkante meter opslag, dan wel produktieruimte met buitenterrein en circa 2.000 vierkante meter vrijstaande kan toorruimte, verdeeld over twee gebouwen. De te verhuren ruimte is eventu eel in overleg tevens in verschil lende units beschikbaar. Op het goed bereikbare eigen terrein is ruime parkeergelegenheid aanwe zig. De oplevering is in overleg te bepalen. GOUDA Ter gelegenheid van de Kunstestafette eind augustus, waaraan ook de gemeente Gouda deelneemt, organiseert de Regio nale Kunststichting Gouda van 8 tot en met 30 augustus een bij zondere tentoonstelling in de Stadsgalerie, Achter de Kerk 10 in Gouda. Voor deze speciale gelegenheid maken 5 kunstenaars in de 5 ruimten van de Stadsgalerie ieder een installatie. Het uitgangspunt is het gebouw (in situ), de historie van het gebouw en de geschiede nis van Gouda. Dit gegeven heb ben de kunstenaars ieder op haar of zijn manier uitgewerkt en met uiteenlopende materialen in beeld gebracht. De deelnemende kunstenaars zijn: Joyce Bloem uit Tuil, Judith Kor- remans uit Schoonhoven, Els Ot ten uit Groningen en Theo Boom- zinger en Johan Sietzema beiden uit Gouda. De tentoonstelling wordt geopend op vrijdag 7 augustus om 20.00 uur en op zondag 30 augustus vanaf 15.00 uur feestelijk beslo ten in aanwezigheid van de 5 kun stenaars. Openingstijden Stadsgalerie: dins dag t/m zondag van 14.00 tot 17.00 uur, donderdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. In opdracht van NKF Kabel BV porbeert Zadelhoff Makelaars in Den Haag de door de produktie- overheveling naar Delfzijl vrijge komen ’’multifunctionele bedrijfs ruimte” aan de Noordkade ver huurd te krijgen. WADDINXVEEN Van Ginkel Vakanties uit Waddinxveen geeft in het eigen hoofdkantoor aan de Tweede Bloks weg en op enkele andere plaatsen voor de derde maal een Verre Oosten cursus (VOC 1992) voor reisbureaumedewerkers/sters uit heel Nederland, zo laten adjunct-directeur Bert Rook en Jeanette van Tellingen weten. Van Ginkel Vakanties zet de tra ditie voort waarmee zij drie jaar geleden als eerste Verre Oosten specialist is gestart: het geven van een Verre Oosten-cursus. Het doel van de cursus is om de kennis aan de balie over het Verre Oosten te vergroten. Hierbij gaat het om objectieve kennisvergro ting en niet om uitsluitend promo tie van het Van Ginkel-produkt. Uit de praktijk blijkt dat er vaak een drempel bestaat bij het balie- personeel om een Verre Oosten reis te verkopen en dat toereiken de achtergrondinformatie ont breekt om de klant op een juiste manier voor te lichten. Van de toekomstige cursisten wordt verwacht dat zij zich dege lijk op de cursusdag voorbereiden. Hiertoe krijgen zij circa een maand vantevoren de cursusmap toegezonden. De onderwerpen op de dag zelf gaan, zowel in woord als in beeld, dieper in op de inhoud van de cursusmap. Hierbij ligt per ge bied het accent op een ander as pect van het reizen naar het Verre Oosten. Wat betreft de algemene inhoud van de cursus zal de nadruk ko men te liggen op cultuur en cul tuuruitingen. Met name de ver schillen met de Westeuropese cul tuur zullen door een aantal des kundigen nader worden toege licht. De combinatie tussen het lesmate riaal dat vantevoren wordt bestu deerd en de behandelde stof op de cursusdag zelf, zal een uitste kend, diepgaand referentiekader geven aan de balie-employée ter ondersteuning van het verkoop- en voorlichtingsgesprek. De te behandelen landen zijn: China, Taiwan, Hong Kong, Thai land, Maleisië, Singapore, Indone sië, Sri Lanka, India en Nepal. Was de lokatie van de cursus voorgaande jaren uitsluitend nog in Waddinxveen, dit jaar heeft de organisatie ervoor gekozen om een drietal cursusdagen in Wad dinxveen te houden en drie op verschillende lokaties in het land. De cursusdata met bijbehorende lokaties zijn inmiddels bekend: woensdag 28 oktober Waddinx veen, Restaurant Bibelot; donder dag 29 oktober Waddinxveen, Restaurant Bibelot; vrijdag 30 ok tober Nijmegen, AlteA hotel; woensdag 4 november Tilburg, Terreinmeester Dirk de Leeuw van i' machine, die de gemeente Waddinxveen heeft gekocht. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). i- gastouderopvang NKF Kabel BV heeft voorts een licentie verleend aan de Ameri- kaans-Japanse onderneming Alcoa Fujikura Ltd. (AFL) voor de pro- duktie en verkoop in de Verenig de Staten van Amerika van de zelf ontwikkelde Free Span me- taalvrije glasvezelhangkabels. Dankzij de versterking met arami- devezels kunnen over grote af standen telecommunicatievoorzie- Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen tot 21 augustus 1992 schriftelijk bij'hun college worden ingediend door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daar toe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoon lijke gegevens niet bekend te maken. Milieudienst Midden-Holland, nrs. 92-77, 92-79, 92-80, 92-81. WADDINXVEEN - De 59-jarige Dirk de Leeuw, terreinbeheerder van de voetbalvereniging Wad dinxveen in het sportpark ”de Sniep”, is de trotse gebruiker ge worden van een nieuwe grasmaai- machine, die de gemeente Wad dinxveen heeft gekocht. De aan de Passage wonende Wad- dinxvener, die dit werk al negen WADDINXVEEN - NKF Kabel BV aan de Noordkade in Waddinxveen, waar na de overheveling van de produktie van telecommunicatiesystemen naar Delfzijl alleen het hoofdkantoor van deze eenheid is overgebleven, heeft een opdracht voor de levering van telefoonkabels en bijbehorende apparatuur verworven ter waarde van tien miljoen gulden in de Afrikaanse staat Rwanda. Dat ningen worden ingebouwd in bo vengrondse hoogspanningsnetten. Eerder werden grote opdrachten voor deze kabelsoort geboekt in Indonesië en Turkije. WADDINXVEEN - De gemeentelijke dienst Openbare Werken en Bedrijven staat positief tegenover de suggestie om achter de woningen aan de westkant van de Peuleyen een aantal voorzie ningen voor spelende kinderen te realiseren. aan het Raadhuisplein vooralsnog twee inrichtingsvoorstellen ge maakt, die speciaal zijn gericht op spelende kinderen van 2-8 jaar. De inrichtingsvoorstellen voor een tweetal niet identieke lokaties na bij de pleintjes aan de achterzijde van de woningen omvatten een glijbaan, een duikelrek, een wip, hobbels, bokspringpalen, banken, rubbertegels en afvalbakken. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense rijkspolitie heeft aan- gekondigd "in de komende week weer diverse radar-snelheidscon- troles te zullen gaan houden. De snelheidsovertreders die worden gepakt kunnen rekenen op hoge WADDINXVEEN - Coördinator Marjolein van der Linden van de Stichting Gastouderproject Waddinxveen en omstreken (op vang van kinderen van vraagouders in de thuissituatie van gast ouders) heeft er dezer dagen de aandacht voor gevraagd dat er een nieuwe gastouderregeling kinderopvang bestaat voor onder wijzend personeel. Met ingang van 1 augustus wordt door het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen aan mensen die werkzaam zijn in het onder wijs een speciale voorziening ge boden voor opvang van hun kinde ren van 0 tot 4 jaar. Dit betekent dat het ministerie geld beschikbaar stelt aan instel lingen voor kinderopvang, zoals het Waddinxveense Gastouder project. Een en ander is vastgelegd in het convenant met de vakcentrales van overheids- en onderwijsperso neel, waarover de betreffende on derwijsinstelling al zijn geïnformeerd. Het Gastouderproject Waddinx veen (Waddinxveen en Zevenhui- zen-Moerkapelle) heeft bekend gemaakt welke criteria voor een personeelslid gelden om van de regeling gebruik te kunnen ma ken. Zo moet men benoemd zijn bij een school of een onderwijsin stelling (in vaste of tijdelijkke dienst), moet men als ouder of verzorger belast zijn met de feite lijke verzorging van kinderen tus sen 0-4 jaar (of in het bezit zijn van een zwangerschapsverklaring) en mag men voor de eigen kinde ren nog geen gebruik maken van gesubisideerde kinderopvang. ’Tndien het kind gebruik maakt van een kinderdagverblijf en de ouders de voorkeur hebben voor gastouderopvang dan is aanmel ding wel mogelijk”, aldus Marjo lein van der Linden in een toe lichting. Via het Gastouderproject kan een aanvraag ingediend worden bij de landelijke uitvoeringsorganisatie. Indien deze organisatie een kin deropvangplaats via het Gastou derproject toekent, wordt dit zo wel aan het betreffende onder- wijspersoneelslid als aan het Gast ouderproject doorgegevn. Het verzoek om J r wordt dan vervolgens door het Gastouderproject spoedig en op zorgvuldige wijze geregeld. ”Het voordeel voor onderwijsper soneel in de gemeente Waddinx veen is - indien gebruik gemaakt wordt van deze regeling - dat zij niet op de wachtlijst geplaatst hoeven te worden”, aldus Marjo lein van der Linden, die er nog op wijst dat deze in Waddinxveen bestaande wachtlijst voor vraagou ders niet geldt voor inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle. ”Het Gastouderproject Waddinx veen, met inmiddels jarenlange ervaring sinds 1986, zorgt voor maatwerk”, zo stelt de vrouwelij ke coördinator. ’’Kwaliteit staat hoog in het vaandel. Het opvang- proces wordt dan ook begeleid”. De coördinatoren van het Gastou derproject Waddinxveen zijn da gelijks bereikbaar van 9.00tot 11.00 uur op het telefoonnummer 01828 - 19591. NKF Kabel BV zal nog dit jaar de eerste kabels leveren, zo heeft het Waddinxveense bedrijf desge vraagd laten weten. Het is de tweede opdracht die de NKF dit jaar uit Afrika ontvangt. Eerder verwierf de onderneming een opdracht voor de kant-en-kla- re oplevering van een telecommu- nicatiekabelproject in de Ghanese hoofdstad Accra, ter waarde van 15 miljoen gulden. Hierbij is het Nederlandse ministerie van Ont wikkelingssamenwerking financi eel bijgesprongen. NKF Kabel BV heeft uitzicht op een derde opdracht uit Afrika die ’’zeker twee keer zo groot is als die in Rwanda”, aldus het Wad dinxveense bedrijf, dat er nog wel op wijst dat de financiering hier van mogelijk een probleem kan worden. De financiering van het project van de PTT in Rwanda is gere geld door de Europese Investe ringsbank. In Rwanda worden de kabels voorzien van het door NKF ontwikkelde aquablocksys- teem, welke systeem de langswa- terdichtheid van de kabel verze kerd. jaar doet, heeft de verantwoorde- lijhkheid over drie velden. Naar zijn mening liggen die er voor de komende voetbalcompetitie per fect bij. Volgens hem is het goed toeven op de groene grasmat. Mede dankzij een mutatie in de leiding van de Plantsoenendienst zegt hij elke dag met plezier zijn vrijwilli- WADDINXVEEN/GOUDA - Voorzitter drs. J. Borgman, oud- PvdA-gedeputeerde van Zuid- Holland, oud-Eerste Kamerlid en oud-wethouder van Gouda, is er met zijn Bosraad voorstander van als braak liggende gronden van minder rendabele landbouwbedrij ven in Waddinxveen en elders worden beplant met snelgroeiende bomen. Die conclusie valt te trekken uit een advies van de Bosraad aan het ministerie van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij. De bebos sing, waarvoor de akkerbouwers uit ”Den Haag” subsidie zouden moeten krijgen, zou een onder deel kunnen zijn van de hervor ming van het EG-Landbouwbe- leid. Het bebossen van landbouwgron den betekent voor de boeren al leen maar voordelen, denkt drs. Bogman. De grond blijft in ex ploitatie en de houtopbrengst kan voldoen aan de maatschappelijke behoefte, zodat er minder tro pisch hardhout geïmporteerd be- 1 hoeft te worden. In een brief aan de bewoners van huizen met de even nummers van de Peuleyen in Groenswaard 2 vraagt de dienst in deze weken te komen met een reactie op de plannen, die zijn opgesteld naar aanleiding van een verzoek van een bewoner uit die buurt. De gemeente is van plan de uit voering ter hand te nemen als de bewoners zich helemaal in de voorstellen kunnen vinden. Er zijn Verleende bouwvergunningen BOUWPERCEEL: AARD VAN HET BOUWPLAN: Dorpstraat 68 het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een bedrijfspand WOENSDAG 5 AUGUSTUS 19.00-23.00 uur: Nederlands op z’n best. Nederlandstalige muziek met Frank Deurknop en Ronald Geurts VRIJDAG 7 AUGUSTUS 20.00 uur: Da Capo. Semi klassie ke muziek. Presentatie: Jan Koor- engevel 21.00 uur: ’t Nieuwscafé. Nieuws en aktualiteiten uit de Waddinx veense regio ZATERDAG 8 AUGUSTUS 00.00 uur: Dag Week Hallo Weekend. Presentatie: Peter Teu- nisse 02.00 uur: Continue gouwe ouwe muziek 07.00 uur: Stekker uit je wekker. Presentatie: Ger Voogd 09.00 uur: Ochtendniveau. Pre sentatie: Mark van den Heuvel 11.00 uur: Hitherinneringen. Pre sentatie: Ron Menke 13.00 uur: Het Radio Spektakel. Presentatie: Ferry van Loon 15.00 uur: Huis op je Radio. Pre sentatie: Ron Sol 17.00 uur: Het Muziekcentrum. Presentatie: Mark van den Heuvel 19.00 uur: Hitfront Danceable. Presentatie: Ger Voogd 22.00 uur: Avonduren. Presenta tie: Ron Menke ZONDAG 9 AUGUSTUS 00.00 uur: In ’t Holst van de Nacht. Presentatie: Ferry van Loon 02.00 uur: Continue gouwe Ouwe muziek 08.00 uur: Non Stop Gospel Mix 09.00 uur: Kerkuitzending. Ver zorgd door de Gereformeerde kerk 12.00 uur: RTW Klassiek. Presen tatie: Ben Evertse 14.00 uur: De Zomerstop. Gevari eerd programma met regio-infor- matie 18.00 uur: Jeugdloon. Presentatie: Ferry van Loon 20.00 uur: XTRA. Presentatie: Ger Voogd 22.00-24.00 uur: Avonduren. Pre sentatie: Peter Teunisse Via de FM-band 87,9 (kabel) en 105,8 I (ether). Staringlaan 2, postbus 330, I 2740 AH Waddinxveen. 1 V Tel. 01828-10379. J De Postelse Hoeve; donderdag 5 november Zwolle, Hotel Wientjes en vrijdag 6 november Waddinx veen, Restaurant Bibelot. De dagen zullen ongeveer om 9.00 uur aanvangen met de ont vangst van de deelnemers en om circa 17.15 uur passend worden afgesloten met een borrel en een hapje. Om te stimuleren dat cursisten zich voorbereiden, worden er voor de deelnemers die zich met het beste resultaat door de test heen slaan, studiereizen georganiseerd van circa twee weken, met drie verschillende reisdoelen, te weten: twee naar Indonesië, een reis naar Thailand/China en tenslotte een naar India/Nepal. Deze zullen eind november/begin december plaatsvinden. Binnenkort wordt er een inschrijf formulier verzonden naar de reis bureaus en kan de inschrijving voor de cursus van start gaan. De kosten hoeven beslist geen drem pel te zijn; deze bedragen ƒ75,- per cursist, waarbij het lesmateri aal, de lunch en afsluitende borrel op de cursusdag zelf inbegrepen is. De organisatie van de cursus is in middels in volle gang en Van Gin kel Vakanties hoopt dan ook op evenveel enthousiasme van de reisbureaus als voorgaande jaren, waarin na afloop van de cursus de reacties zeer lovend waren. I boetes, die contact betaald moe ten worden. ”Bij diverse tot nu toe gehouden snelheidscontroles bleek telkens weer, dat menig verkeersdeelne mer het niet zo nauw neemt waar het gaat om de maximum-snel- heid”, constateert adjudant C.J. Barelds. ’’Voor wat betreft dit verkeersge drag is er nog steeds sprake van normvervaging, ondanks het feit dat veel bestuurders bij overtre dingen zijn geconfronteerd met flinke boetes”. Waddinxveen is een vrij drukke gemeente. Het verkeersbeeld is zeer intensief, er is veel door gaand verkeer naar de bedrijfster reinen, er zijn veel forensen naar en van de grote steden en de ver bindingen binnen de bebouwde kom zijn goed. Voor de al gehouden snelheids controles heeft de rijkspolitie ge bruik gemaakt van radar-appara- tuur. Gecontroleerd is er zoveel mogelijk op die plaatsen waar de verkeersveiligheid in het geding is. De politie probeert met deze con troles te bereiken dat het aantal snelheidsovertredingen wordt te ruggedrongen en dat daardoor de verkeersveiligheid wordt bevor derd. De minimale boetes, die aan de politie betaald kunnen worden, zijn bij de volgende snelheden binnen de bebouwde kom: Voor motorvoertuigen 51-64 km per uur f 50,-; 65-70 km f 100,-; 71-75 km f 150,-; 76-80 km f 200,-. Voor bromfietsen zijn de normbedragen: 31-44 km pi f 50,-, 45-50 km f 51-55 km f 150,-; 56-60 km f 200,-.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 3