1 Tentweek in de Zuidplas Greep in geldkist Nieuw woonwagen centrum irriteert Wereldwinkel heeft ananas uit Vietnam Koninklijk schouderklopje voor vrouwen? Reconstructie Brugweg vordert Treinkaartjes uit computer Hagenaar gepakt Gouwedames succesvol Districts- titel voor Aeolus Benoeming Verenigde Spaarbank Gewonden bij aanrijdingen Zesde Open Jeugdtoernooi op De Woerd Arm in zaagmachine Winkeldief Fraude Winkeldiefje Lekkage Slaap Gf Of L w *01 jpOffFHCT zW Pagina 7 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 5 augustus 1992 In Waddinxveen is dus volledig Ben van den Akker uit België komt volgende week tijdens de tentweek van de Centrale Hervormde Gemeente in de wijk Zuidplas goochelen, buikspreken, verhalen schilderen en nog veel meer. Kinderen van vier tot twaalf jaar zijn van harte welkom in de tent. Elke morgen van 10.00 tot 12.00 uur wordt er een verhaal uit de Bijbel verteld, zingen en knutse len ze en nog veel meer. De mid dagen worden anders gevuld. boete van 300,- betaald en iws vervolgens over de grens gezet. WADDINXVEEN De Wereldwinkel in Waddinxveen (Ko ningin Wilhelminaplein) heeft in deze zomerse weken de schijn werper gericht op ananas uit bijvoorbeeld Vietnam. Vietnam heeft veel zogenoemde zure kleigrond. Ananas stelt wel hoge eisen aan de bodem, maar door de korte wortels kan het ge was vrij goed tegen zure bodems. Kleine boeren in Vietnam hoeven niet meer uitsluitend voor staats bedrijven te produceren en heb ben betere inkomsten dan hun collega’s op bijvoorbeeld de Filip pijnen. De schadelijke milieu gevolgen zijn minder groot: vaak wordt ananas in combinatie met andere gewassen geteeld. Pesticiden wor den vrijwel niet gebruikt. „Probeer het eens, die ananas uit de Wereldwinkel. De kwaliteit is Het eerste jeugdteam van de Waddinxveense badmintonclub Regio Efect Aeolus, kampioen van het district Zuiud-Holland van de NBB. Van links naar rechts: Nienke Hillerts, Maruscha van Es, Dennis van den Berg, Ilse van Steijn, Jasper Knuist en Joeri Kraaijsestein. (Foto: Aeolus). den werden via een noodloket in een tijdelijke behuizing trein kaartjes verkocht. Ook het NS- station Waddinxveen-Noord is voorzien van nieuwe verkoopappa- ratuur. een einde gekomen aan de hand matige verkoop van treinkaartjes. Met de nieuwe computers kan het volledige NS-assortiment ver kocht worden, kunnen de lokettis- ten sneller werken en wordt er een betere service aan de klanten verleend. WADDINXVEEN In navol ging van het le seniorenteam is ook het le jeugdteam van de Waddinxveense badmintonclub Regio Effekt/Aeolus districts- kampioen geworden in Zuid-Hol- land van de NBB. Teneinde zich kampioen te mogen noemen van het district Zuid-Hol- land diende het team van Aeolus uit te komen tegen de kampioen in de andere afdeling van klasse A, het le jeugdteam van P.O.B. uit Oud-Beijerland. prima en de producenten kunnen een redelijk bestaan opbouwen, omdat zij op hun eigen grond mo gen werken en wonen. Ook omdat zij een goede prijs betaald krijgen voor hun arbeid”, aldus de Wad dinxveense Wereldwinkel. Op de Brugweg buiten de bebouwde kom is al goed te zien hoe de_ nieuwe vrijliggende voetpad er komt te liggen. Eind dit jaar moet het karwei zijn geklaardAFoto:Sjaak Noteboom). Ananas is al ruim vier eeuwen be kend in Europa. In 1555 verover den Portugezen Brazilië en maak ten daar kennis met een vrucht die door de bewoners ’anana’ ge noemd werd en de Europeanen hielden de oorspronkelijke naam aan. Verse ananas zou zo zeldzaam en duur als kaviaar moeten zijn, al- dus producent Del Monte in een kwartaalrapport. Ananasteelt vergt veel van de bodem. De plant put de grond zó uit dat lan ge periodes van rust noodzaak zijn voor de grond. Verder geeft de plant twee ana nassen in de drie jaar. Dan wordt het gewas verwijderd en de grond omgeploegd, waarna nieuwe aan plant volgt. Binnen drie weken moeten de vruchten verkocht worden, want ze rijpen niet meer, zoals bana nen, na het plukken. Ivoorkust (Afrika) is voor Nederland de be langrijkste leverancier van verse ananas. Voor ananas in blikken zijn dat: Kenia, Thailand en de Filippijnen. Thailand is de grootste exporteur ter wereld van blikananas. Na een onderzoek dat is gedaan, is gebleken dat van iedere 100 cent die de consument betaalt er maar 15 nodig waren voor de ana nasteelt en de lonen in Thailand. Niet minder dan 60 cent gaat op aan kosten voor vervoer, distribu tie en verhandeling. De Filippijnen, één van de groot- ste leveranciers van blikananas daar komen de schauwkanten naar voren: - Ananasteelt betekent dat kost- baar land voor de verbouw van an dere voedselgewassen, ook voor de plaatselijke bevolking verloren i gaat. - Plantage- en fabrieksarbeiders worden slecht betaald, terwijl het werk zwaar is. - De verbouw van ananas heeft schadelijke gevolgen voor mens en milieu. Ook de arbeidsomstandigheden van de arbeiders op de plantages en in de fabrieken zijn slecht en de lonen zijn ontoereikend om een modaal gezin te kunnen onder houden. Gezinnen zijn van hun familiegrond op dubieuze manie ren misleidt om te verpachten aan buitenlandse bedrijven en slechts een klein deel rest hun nog om voedsel te telen. WADDINXVEEN Op 26 juli raakte een inzittende van een per sonenauto licht gewond bij een eenzijdige aanrijding op de noord- baan van Rijksweg A12. De auto waarin het slachtoffer zat sloeg over de kop en kwam in de berm tot stilstand. De gewonde is voor onderzoek overgebracht naar het Bluelandziekenhuis. De auto is af gesleept. Een fietsster is op 30 juli ter ob servatie overgebracht naar het Groene Hartziekenhuis te Gouda nadat zij onwel was geworden en ten val was gekomen. Een en an der vond plaats op de Zwarteweg. Op de kruising van de Kanaal straat met de Stationsstraat vond op 30 juli een aanrijding plaats tussen twee personenauto’s. Van de twee auto’s, die elkaar over de Kanaalstraat tegemoet reden, wil de een auto linksaf slaan. Omdat de tegenligger ook rich ting naar links aangaf, sloeg eerst genoemde auto af en kwam ver volgens in aanrijding met de te genligger die ondanks zijn knip perlicht naar links toch rechtdoor reed. Het bleek dat het knipperlicht van de rechtdoorgaande auto abu sievelijk in werking stond! WADDINXVEEN Volgende week wordt door de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen in de wijk Zuidplas weer de tentweek gehouden. Het evangliseren onder een linnen dak heeft dit jaar het thema „De dag van je leven” meegekre gen. De tent staat tegenover het winkelcentrum Zuidplas. Woensdagmiddag (van 14.00 tot 16.00 uur) is er schatzoeken. „Waar en naar wat verklappen we nog niet. Dus als je nieuwsgierig bent geworden, zien we jou woensdagmiddag wel verschij nen”, aldus de organisatoren. Donderdagmiddag wordt een hele bijzondere middag: een berenmid- dag! Wat dat betekent, merken de deelnemers vanzelf wel. Gezellig wordt het in ieder geval! ’s Avonds om 19.00 uur zijn ook ou ders en andere belangstellenden van harte welkom op de beren- avond. En dan de vrijdagmiddag. Dan komt Ben van den Akker uit Bel gië en die kan goochelen, buik spreken, verhalen schilderen en nog veel meer. Ook dit jaar staat er voor jonge ren weer de kleine tent. Van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur kunnen ze terecht voor video, computerspelletjes, leesvoer, spelletjes, muziek en koffie. De traditionele openluchtzang avond wordt gehouden op zater dag 15 augustus vanaf 20.00 uur. Medewerking verlenen Interker kelijk jongerenkoor ’The Spirit’ uit Oldenbroek onder leiding van W.H. Marchand en Martinus Tel- legen. De tentweek wordt afgeloten met een themadienst op zondag 18 au gustus in de tent zelf. Om 9.15 uur beginnen de kinderen met het zingen van de liederen die ze tij dens de tentweek geleerd hebben. Voorganger is dominee Vermaat uit Maassluis en ook hij spreekt uiteraard over het thema: „De dag van je leven”. Ook u wordt verwacht. toverkeer en de fietsers overal even breed. Er komen uitwijk plaatsen om het passeren zo goed mogelijk te laten verlopen. Ook is gedacht aan verkeersremmende maatregelen. Er bestaan ook plannen om de Brugweg binnen de bebouwde kom te reconstrueren, maar dat is een kostbare geschiedenis. Voor het gedeelte buiten de bebouwde kom draagt de provincie Zuid- Holand 70 procent in de kosten bij. WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde moesten Gillian v.d. Berg en Mirjam Overdam van de Waddinxveense zwem- en polo- vereniging aantreden voor een in ternationaal tournooi in Zoeter- meer. Beide dames hadden zich gekwalificeerd voor de Neder landse B-selectie. Het deelnemersveld was zeer sterk. Naast Nederland A, deden ook mee de nationale selecties van Amerika, Canada, Itali§ en de huidige Europees kampioen Hon garije. Nederland A wist het tour nooi te winnen, terwijl de B-selec- tie op een 6e plaats eindigde. Bei de Gouwe-dames toonden goed spel en hopelijk wordt deze goede lijk vérder doorgezet in de com petitie. Een driejarige knaapje is op 31 juli gewond geraakt toen hij met zijn arm in een zaagmachine te recht kwam. Vermoedelijk heeft het jongetje kans gezien de zaag machine in werking te stellen op het morpent dat zijn vader even buiten het bedrijf aan het Noord- einde bezig was. Het slachtoffertje liep een diepe vleeswond in de arm op en is door een arts behandeld, waarna hij voor verdere behandeling per am bulance naar een Gouds zieken huis is overgebracht. Op 31 juli heeft de politie een 20- jarige Pool aangehouden, die be trapt was bij een winkeldiefstal in een zelfbedieningswinkel aan de Passage. De man had voor ruim tien gulden goederen niet af gere kend. Onderzoek bracht aan het licht dat de man illegaal in Nederland verbleef. In overleg met de offi- In het gemengd dubbelspel nam het team van Aeolus echter op nieuw een voorsprong. Ilse en Joe ri kenden weinig problemen met hun tegenstanders Monique en Patrick Scholten (1511/ 154). Nienke en Jasper maak ten het heel wat spannender tegen Eline Devillers en Mark Heuders. Doch met 155/ 915/ 1817 trok het koppel van Aeo lus aan het langste eind. helemaal dichtgaan voor het aan brengen van een nieuw wegdek. Daaraan valt volgens de gemeente niet te ontkomen. De omleidingen lopen via Boskoop en Reeuwijk- Dorp. Goed is al te zien hoe het profiel van het vrijliggende voetpad aan de noordkant van de oorspronke lijke oude landbouwweg komt te liggen. Op die plek was eerst een slootje en stonden bomen. De nieuwe weg wordt voor het au- wagenbewoners te kennen zou hebben gegeven dat men het Raadhuisplein eens meer haast zou moeten maken. ’’Waar overheden gezamenlijk proberen problemen op te lossen, daar past het niet dat daarbij over de hoofden van betrokkenen te werk wordt gegaan”, aldus burge meester Van der Linden. ’’Meer concreet doel ik daarbij op het feit dat van ambtelijke zijde aan de woonwagenbewoners me dedelingen zijn gedaan, nog voor dat B. en W. over het provinciale standpunt waren geïnformeerd”. WADDINXVEEN Ook dit jaar wordt door de jeugdcommis sie van de tennisvereniging Wad dinxveen weer het Open Jeugd toernooi georganiseerd. Vanaf komende zaterdag zal een week lang fel gestreden worden op het tennispark De Woerd om de kampioenstitels in de wacht te slepen. Het aantal deelnemers dat zich heeft ingeschreven voor deelname is aanzienlijk hoger dan het voor gaande jaar, toen deden ’slechts’ 90 jeugdige tennissers mee. Een kleine 160 deelnemers uit de regio zullen het elkaar moeilijk maken. Het grote aantal deelne mers heeft tot gevolg dat er 250 partijen gespeeld moeten worden, zodat het park vanaf 8 augustus tot en met de laatste dag (zondag 16 augustus) praktisch volledig bezet zal zijn. Onder de deelnemers zijn een groot aantal winnaars van vorig jaar die hun titel komen verdedi gen. Zo zijn Joost Wegner (TV Boskoop), Rogier Bestebreurtje (TV Bergvliet), Egon ter Mors huizen (TV Waddinxveen), Va nessa Elmendorp (TOC) en Ange lique van der Sluis (TV Waddinx veen) aanwezig om te proberen hun titels te prolongeren. Voor deze gelegenheid was het le jeugdteam van de Waddinxveense vereniging bestaande uit Nien ke Hillerts, Ilse van Steijn, Den nis van den Berg, Joeri Kraaije- stein en Jasper Knuist ver sterkt met Maruscha van Es, aan gezien Ilse net hersteld was van een enkelblessure. In dit rechtstreekse duel bleken met name de heren de kastanjes uit het vuur te moeten halen. Joe ri kende in zijn herenenkelspel weinig problemen met zijn tegen stander Jasper den Ouden (155/ 158). Ook Dennis boekte een mooie overwinning op zijn tegenstander Patrick Schol ten (15—5/17—15). De dames waren in hun enkelspel heel wat minder gelukkig. Zowel Nienke als Maruscha verloren met identieke cijfers van hun te genstandsters Monique Scholten en Eline Devillers (211/ 3—11). WADDINXVEEN Met in gang van 1 augustus is mevrouw G.A.M. Damen benoemd tot ray ondirecteur van de Verenigde Spaarbank te Waddinxveen, Bos koop en Bodegraven. Deze functie werd tijdelijk waar genomen door de heer B.J. Nieu- wenhijzen, rayondirecteur te Delft. Mevrouw Damen is momenteel 2 jaar werkzaam bij de bank. Zij heeft, na haar studie aan de HEAO te Utrecht, een twee jaar durende opleiding als trainee bin nen de Verenigde Spaarbank ge volgd. Haar standplaats zal het kantoor te Waddinxveen zijn. Mevrouw Damen neemt met haar benoeming de functie over van- mevrouw A.J. Verschoof-Jenner, die haar functie in juni heeft neergelegd om zich aan haar stu die te kunnen wijden. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen zegt zich er terdege van bewust te zijn dat het noodzakelijk is spoedig op het eigen grondgebied te komen tot een derde woonwagenlokatie, na de centra aan de Onderweg en de Pater Jornaweg. Burgemeester C.M. van der Linden schrijft dat in een op zich boze brief aan het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland in Den Haag. Een zoektocht naar een nieuwe lo- katie binnen de bebouwde kom heeft toe nu toe echter nog geen positief resultaat opgeleverd want beoogde plekken in onder andere de woonwijken St. Victorwijk (Mercuriusweg) en Vondelwijk (Staringlaan, Da Costaweg, Al- berdingk Thijmlaan) stuitten op provinciaal verzet. Missschien dat aan de rand van de wijk Zuidplas binnenkort een plek gevonden kan worden. Het is immers uitgesloten dat het woon wagencentrum aan de Pater Jor naweg met een paar standplaatsen wordt uitgebreid, zoals de ge meente Waddinxveeq steeds heeft gewild. De komst van een volgend woon wagencentrum is noodzakelijk, omdat er aan de Pater Jornaweg bij de Tweede Bloksweg al meer dan 15 woonwagens staan en om dat de gemoederen tussen een aantal bewoners van dit kamp me de daardoor steeds vaker verhit raken. Er zouden daardoor ook al diefstallen hebben plaatsgevon den. Bovendien maakt de provincie er inmiddels geen geheim meer van dat dit centrum niet meer voldoet aan de nieuwe omvangscriteria van het ministerie van VROM (Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer). En over het ruchtbaarheid geven daaraan is de gemeente helemaal ontevreden. ’’Hoewel uw constatering op zich juist lijkt, kan een dergelijke op merking leiden tot verontwaardig de reacties van de woonwagenbe woners”, schrijft Waddinxveens eerste burger. Naar zijn mening wijst de reactie van de provincie op een tekort aan begrip met betrekking tot de Waddinxveense situatie rond de huisvesting van een toenemend aantal woonwagenbewoners, gelet op hun ’’denkwijze en meningsui ting”. De woonwagenbewoners vinden op hun beurt nog steeds vervelend dat de burgemeester het nieuwe centrum, dat in 1990 in de plaats kwam van de ’’tijdelijke” lokatie aan de Dreef (evenemententer rein), niet gemeend heeft het offi cieel te moeten openen. In de brief van Waddinxveens eerste burger aan ”Den Haag” klinkt in ieder geval genoeg irrita tie door omdat de provincie - zon der daarvan het gemeentebestuur in kennis te stellen - bij de woon- De beslissing viel uiteindelijk in het herendubbelspel. Dennis en Jasper kenden geen pardon met Jasper den Ouden en Mark Heu ders en wonnen overtuigend met 154/ 152. Het damesdubbel- spel was tenslotte voor P.O.B. Nienke en Ilse verloren met 515/ 1215 van Monique Scholten en Eline Devillers. Met een 53 overwinning werd het le jeugdteam van WBC Re gio Effekt/Aeolus verdiend kam pioen van het distrikt Zuid-Hol- land, na in de jeugdkompetitie al ongeslagen te zijn gebleven. Met dit resultaat werd een ver moeiend doch zeer succesvol sei zoen afgesloten bij de Waddinx veense vereniging. WADDINXVEEN - Tot diep in het najaar duren de grootscheepse reconstructiewerkzaamheden aan de Brugweg buiten de bebouwde kom nog voort. Als er volop aan de weg moet worden gewerkt wordt het doorgaande autoverkeer omgeleid, zo heeft iedereen sinds dit voorjaar ervaren. Meestal is de weg ’s avonds en in het weekeinde weer voor alle ver keer toegankelijk. In het najaar zal de Brugweg een paar weken WADDINXVEEN Op zaterdag 18 juli werd door het win kelpersoneel van boekhandel Burger in de Dorpstraat een Ha genaar op heterdaad aangehouden, nadat hij met een maat een greep had gedaan in een geldkist van de winkel. De maat wist op dat moment te ontkomen. Op dinsdag 30 juli werd de twee de dader, eveneens een inwoner van de residentie, aangehouden en door de Waddinxveense politie verhoord. Hij bekende het feit. De man bleek nog 10 dagen hech tenis te moeten ondergaan. Hij is na verhoor overgedragen aan de Parketpolitie voor het uitzitten van zijn openstaande straf. Een medewerker van het Buro Sociale Recherche heeft vorige week een Waddinxvener en diens vriendin verhoord in verband met mogelijk door de man gepleegde valsheid in geschrifte. De verdachte zou onjuiste opga ven hebben verstrekt bij het ver krijgen van een uitkering. De man en vrouw ontkenden de tenlaste gelegde feiten. Er wordt proces verbaal opgemaakt. Een 14-jarige Waddinxvener werd op 28 juli betrapt bij een winkel diefstal in Formido aan de Noord- kade. De jongen is op het politie bureau verhoord en is doorverwe zen naar het buro Halt te Gouda. De politie heeft handelend moe ten optreden bij een lekkage in een woning aan de Tesselschade- laan. Op 30 juli meldde een flat- bewoonster dat bij haar water door het plafond sijpelde. Onderzoek leerde dat bij de bo venburen, die niet thuis waren, de stortbak van het toilet lek was. De politie heeft zich toegang tot de woning moeten verschaffen zodat de lekkage verholpen kon worden. De politie heeft op 31v juli een jongeman aangehouden, die zich toegang had verschaft tot een op de Sparrengaarde geparkeerde ca ravan. De man had een raam ver nield van de caravan en lag bij komst van de politie te slapen. Uit onderzoek kwam vast te staan dat de verdachte bij gebrek aan een dak boven het hoofd de cara van als alternatief had gekozen. Tegen hem- Je proces-vöfbüilop/ gemaakt. door BERT J. WOUDENBERG WADDINXVEEN - Zal burgemeester C.M. van der Linden (60) tijdens zijn Waddinxveense periode (sinds 1 januari 1982) ooit nog eens een koninklijke onderscheiding kunnen uitreiken aan een vrouw? Die vraag dringt zich op nu hij de Waddinxveners opnieuw om na men heeft gevraagd van verdienstelijke inwoners voor de ’’algemene decoratieverlening 1993 ter gelegenheid van de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin”. Waddinxveens eerste burger heeft in dit Gouwedorp namelijk nog niet het genoegen mogen smaken - en misschien wel nimmer in zijn bijna 25-jarige loopbaan als burgemeester - een koninklijk schouder klopje te mogen uitdelen aan een vrouw. Het zijn tot nu altijd (meestal oudere) mannen geweest, die hij op feestelijke gelegenheden kwam vertellen dat het ’’Hare Majesteit had behaagd” hen een koninklijke onderscheiding toe te kennen. Ook zelf kreeg hij een paar jaar geleden op het Provinciehuis in Den Haag zo’n lintje. Hoe zoiets allemaal precies in elkaar steekt, valt te lezen in een bro chure over het toekennen van koninklijke onderscheidngen, die ver krijgbaar is bij de sectie Bestuurszaken in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. Op de morgen van donderdag 29 april 1993 zullen in het gemeente huis ongetwijfeld weer de gebruikelijke lintjes worden uitgereikt. Waddinxveners is gevraagd burgemeester Van der Linden vóór ui terlijk vrijdag 4 september van dit jaar te attenderen op de bijzonde re verdiensten van één of meer inwoners. Te hopen valt dat er na de ’’vrouwloze jaren tachtig” eindelijk een vrouw eens in aanmerking komt voor een koninklijke onderschei ding. Tot nu toe werden de vrouwen tijdens officile uitreikingen van ko ninklijke onderscheidingen overigens niet vergeten. Zij krijgen veel al als steun en toeverlaat van hun man, als niet weg te cijferen sti mulator of als de drijvende kracht achter de prestaties van de deco- randus een bos bloemen uitgereikt. Burgemeester Van der Linden laat in ieder geval steeds op die manier blijken dat van gemeentewe ge de vrouw niet wordt vergeten. Maar dat is natuurlijk iets anders dan een Waddinxveense vrouw zélf eens een koninklijke onderscheiding op te spelden. Er zijn im mers genoeg vrouwen die lokaal en iedere keer opnieuw bereid zijn - zonder daarvoor betaald te worden - de handen uit de mouwen te steken. Zulke vrouwen kom je in Waddinxveen overal tegen. Aan de deur als er gecollecteerd moet worden, in de wijkcentra bij de meest uit eenlopende activiteiten en op straat als er de aandacht op van alles en nog wat gevestigd moet worden. U kent ze vast wel al die vrouwen die bijvoorbeeld actief zijn voor de Stichting Vluchtelingen Werk Nederland, de Kerngroep Ontwik kelingssamenwerking Waddinxveen, de Stichting Zwemrevalidatie en -Recreatie Waddinxveen, het Rode Kruis, De Stichting De Gouwebloem, Amnesty International, Stichting Wereldwinkel Wad dinxveen. Het is slechts een handvol instellingen, dat door de belangeloze in zet van menige (vrouwelijke) Waddinxvener onmisbaar zijn gewor den in dit Gouwedorp. Wie écht zoekt vindt best vrouwen die met aanstekelijk enthousiasme, hartveroverend doorzettingsvermogen en met onvermoeibare werklust hun vrije tijd gebruiken voor het ple zier en het levensgeluk van andere plaatsgenoten en de mensen el ders in Nederland en daarbuiten (Derde Wereld). Als het niet snel genoeg lukt volgend jaar koninklijke onderscheidin gen uitgereikt te krijgen aan plaatsgenotes is het misschien een idee de tot nu toe maar mondjesmaat uitgedeelde gemeentelijke legpen ning eens wat vaker toe te kennen. Die toekenningen heeft het ge meentebestuur volstrekt in eigen hand, in tegenstelling tot de ko ninklijke onderscheidingen. Dat geldt trouwens ook voor wat betreft de titel van ereburger, waarvan Waddinxveen er slechts maar één vrouwelijke kent (oud- wethouder Lous Oosterbroek-Waagmeester). Het loket van het NS-station Waddinxveen aan het Stationsplein is gemoderniseerd. Deze foto geeft daar een indruk van. Toevaalig staat net oud-notaris J. in 't Hol een treinkaartje te kopen. (Foto: Sjaak Note boom). WADDINXVEEN - De hal van het NS-station Waddinxveen aan het Stationsplein is gemoderni seerd en voorzien van een met ei gentijdse verkoopapparatuur uit geruste nieuwe loketruimte. Tijdens de verbouwwerkzaamhe- cier van justitie heeft de man een *3 «F

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 7