’94 weg als raadslid Open huis in atelier van Onemu Josiah Wim de Wit wil in Waddinxveense scholen bij start landelijke actie De Sperwer Loting bepaalt winnaar Antilopers in Woerden Openbare repetitie Meeting Cursus voor haanlozen Verbouwing Werkschuit in Gouda Jan Timmers succesvol in Amerika Na acht jaar vindt democraat het welletjes gaan weer naar school” op Floriade GLASBEEK FOCWj I AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED’ Kunstpakket Atelierroute Etampes Pagina 19 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 19 augustus 1992 Gouwe is boeiende met veel kunst en een poes aan de Mercurius- vaarweg I I I Bij FOCWA garantiebedrijf Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRIJF WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 13 augustus organi seerde de Woerdense atletiekvere niging Clytoneus haar jaarlijkse Singelloop over 10 kilometer. Er moesten in totaal 3 rondes worden afgelegd, terwijl de regen de deel nemers doorweekte op het bochti ge parcours. Voor de Waddinxveense atletiek vereniging Antilope deden dit keer 4 Antilopers mee. Bij de he- ren-senioren kwam Hans Boere na 35.04 min. over de finish. Bij de veteranen I liepen Wim Los en Pieter Blaauboer beiden een persoonlijk record in resp. 42.13 en 39.04 minuut. Bram Lindhout legde bij de vete ranen III beslag op een prachtige le plaats in 41 minuten precies. Tevreden met de behaalde resul taten, konden de Antilopers weer huiswaarts keren. GOUDA - Op initiatief van Vrij- baan start in Gouda de cursus (B)aanloop op maandag 21 sep tember en duurt 13 weken (één ochtend per week). Voor meer in formatie kunnen mensen zonder werk uit Gouda en omgeving Har- ma Bothof (cursusleidster) bellen. (Tel. 070-3264781, Stichting Vrij- baan, Jan van Nassaustraat 100 te Den Haag). In de cursus (B)aanloop, een cur sus banen- en beroepenoriëntatie, leren arbeidsongeschikten dat er wel degelijk mogelijkheden zijn om weer aan de slag te komen. In deze cursus leren mensen hun ei gen mogelijkheden verkennen. Uniek aan de cursus is het gege ven dat er gewerkt wordt vanuit de arbeidsongeschikte zelf en niet vanuit regels of wetten. Op die manier worden cursisten onder handelaar in plaats van slachtof fer. WADDINXVEEN/ZOETERMEER - De basisscholen zijn ook in Waddinxveen weer begonnen. Volgende week volgt het voort gezet onderwijs. Het nieuwe schoolseizoen startte het landelijke Veilig Verkeer Nederland met de meerjarencampagne ”Wij gaan weer naar school”, waarvan ook in dit Gouwedorp affiches en spandoeken hangen. De rooms-katholieke Kardinaal Alfrink- school aan de Zuidplashof werkte op de wereld-tuinbouwten- toonstelling Floriade in Zoetermeer mee aan de landelijke start van de VVN-voorlichtingscampagne in aanwezigheid van minis ter J.R.H. Maij-Weggen van Verkeer en Waterstaat. Gedurende het gehele jaar vor men de scholieren de kwetsbaar ste groep in het verkeer. Vooral in de eerste weken na de zomerva kantie hebben de scholieren een grotere kans om bij een verkeers ongeval betrokken te zijn. In 1991 waren in de provincie Zuid-Holland 2486 jongeren tot 18 jaar slachtoffer van een onge val. Daarvan zijn 16 kinderen overle den en 468 moesten worden opge- -nomen in een ziekenhuis. Onbe kendheid met de schoolroute -of het weer opnieuw daaraan moeten wennen- gecombineerd met risico- verhogende factoren als geringe verkeerservaring, jeugdige over moed en het fietsen in groepen zorgen voor een hoge ongevalsbe- trokkenheid onder scholieren. De landelijke startmanifestatie werd bijgewoond door 7 scholen Hit Waddinxveen, Maasdijk, Kat wijk, Noordwijkerhout, AJphen •/d Rijn, Zoetermeer en Waterin gen. Op het programma stond de start- handeling van de minister, die vooraf gegaan werd door een mu- 29 augustus de cultuurmarkt ge houden, waar Kunstcentrum Burgvliet ofïder meer een schil- dersmanifestatie met muzikale kleurenvertolking verzorgt. Bovendien stelt een groot aantal kunstenaars in Gouda en in de re gio, zoals Onemu Josiah in Wad dinxveen, zaterdag en zondag hun atelier open voor het publiek. De ze dagen kunnen kunstwerken van de deelnemende kunstenaars met reductie worden aangekocht. De wandelroute in Gouda is na tuurlijk vrij toegankelijk voor ie dereen. Speciaal voor de week tot en met 30 augustus is een Kunst pakket verkrijgbaar. Hierin zijn een toelichtende bro chure opgenomen met een platte grond van Gouda, toegangsbewij zen voor museum en stadhuis, een overzicht van te bezichtigen ate liers, en consumptiebonnen voor een kop koffie met een echte Goudse stroopwafel in het panne- koekhuis naast de Stadsgalerie en in het stadhuis. Dit Kunstpakket is in die week verkrijgbaar voor de prijs van ƒ5,- bij het museum het Catharina Gasthuis, de Stadsgalerie en de VVV. Wim de Wit werd op 19 maart 1936 in Gouda geboren. Hij is oud-medewerker van een slagerij, oud-medewerker van de Dienst Kunstzaken van de Gemeente Rotterdam en is als rayon-coördi- nator in dienst van de Economi sche Controle Dienst van het mi nisterie van Economische Zaken. Hij kondigde zijn vertrek uit de politiek vrijdagavond aan in een vraaggesprek met de lokale RTW- radio. De democraat, die in 1986 met Sylvia Barth-van den Hondel (41) een tweemansfractie ging vormen als opvolgers van de ’’een ling” ing. Hans Barth, is bij de aanvang van de raadsperiode 1994-1998 58 jaar. ”Het is in onze partij de gewoon- W’VEEN/SAN DIEGO - In het Amerikaanse San Diego heeft de ploeg van de Wad- dinxvener Jan A. Timmers maar liefst tien prijzen in de wacht gesleept tijdens de za terdag 15 augustus gehouden wereldkampioenschappen Tang Soo Do. Jan Timmers, die aan de Gerstakker woont en daar kan toor houdt voor de World Tang Soo Do Association Ne derland, nam aan deze titel strijd deel met een Oranje- ploeg van 18 deelnemers. ”De resultaten zijn fantas tisch”, aldus Jan Timmers, die met zijn deelnemers de tien prijzen in verschillende onder delen wist te behalen. De uitslagen zijn: Onderdeel Wapenhyongs: Robbert Ver- waaijen 2e; Onderdeel Hyongs: Norbert Kool le, Robbert Ver- waaijen 3e; Onderdeel Sparren: Jinni Rotteveel le, Remko Strik le, Roger Kool le, Rob bert Verwaaijen 2e, Norbert Kool 2e, Raimond Honig 3e en Arco Verweij 3e. De Nederlandse Tang Soo Do- deelnemers worden vrijdag 21 augustus in Nederland terug verwacht. De ploeg zal ’s mor gens om half twaalf worden gehuldigd in de kantine van het sportcomplex Velo aan de Noordweg in Wateringen, waar ouders, familie en vrien den zich verzameld hebben. Een uur eerder landen ze op Schiphol. WADDINXVEEN - Interkerke lijk Koor Meeting begint in Wad dinxveen fris aan een nieuw sei zoen. Meeting vormt gevormd door een groep van circa 45 en thousiaste mensen, in leeftijd vari ërend van 18 tot en met 49 jaar, die graag zingen. Samen met diri gent en combo luisteren zij naar de naarn Interkerkelijk Koor ’’Meeting”. ’’Interkerkelijk omdat wij ver schillende geloofsrichtingen verte genwoordigen en omdat wij voor iedereen die het horen wil te be luisteren zijn”, aldus het Wad dinxveense koor. ’’Meestal verle nen wij onze medewerking aan kerkdiensten in de hele regio. Ook het meewerken aan/organiseren van concerten be hoort tot de mogelijkheden”. Misschien hebben de mensen in het verleden één van de 3 musi cals van Meeting gehoord of ge zien of was men misschien ook in juni van dit jaar op het korenfesti val ’’Floriade zingt” op de Floria de in Zoetermeer, waaraan ook Meeting meedeed. Meeting wil graag met behulp van hedendaagse liederen laten zien en horen wat God hen heeft geleerd. Meeting houdt een openbare re petitie en wel op woensdagavond 2 september in de Kruiskerk aan de Passage. Iedereen tussen 18 en 50 jaar is vanaf kwart voor acht welkom. De repetitie begint om acht uur. Voor vragen kan men Paul Wilde- boer (01828-16331) of Janneke Driessen (01828-20997) bellen. WADDINXVEEN - Vorige week donderdagavond is in wijkgebouw Het Zuidhonk de laatste ronde gespeeld van de zomerschaakcom- petitie. Deze negen avonden wa ren georganiseerd in samenwer king met de Waddinxveense Schaakvereniging WSV. 48 Waddinxveners, in leeftijd va riërend van 8 tot 69 jaar, hadden in de gespeelde partijen uitge maakt wie er met de prijzen naar huis konden gaan. De voorzitter van de schaakvere niging G.L. Torenbeek had dan ook prettige herinneringen aan de ze competitie die door P. de Niet namens de Stichting Wijkwerk ”De Zuidplas” georganiseerd was. Uiteindelijk werd om de eerste en tweede plaats geloot tussen de he ren Jansen en De Niet waarbij de heer Jansen door het lot de eerste plaats ten beurt viel. Hennink eindigde als derde, ter wijl Van Woudenberg op de vier de plaats eindigde. Hoogst geëin digde jeugdlid was Leon Wille men. Alle deelnemers kunnen terug zien op een geslaagde competitie die volgend jaar zeker herhaald zal worden. In de actie ”Wij gaan weer naar school” is ook een belangrijke taak weggelegd voor ouders als het erom gaat een grotere ver keersveiligheid voor hun kinderen te bereiken. Voor dat doel is een ouderavondpakket samengesteld. Met behulp van onder andere een videoband kan tijdens een oudera vond bespreekbaar worden ge maakt welke rol de ouders kunnen spelen om de veiligheid te verbe teren van de schoolroute. Het motto van de actie zal net als in voorgaande jaren worden uitge dragen door middel van spandoe ken langs de wegen. te om niet al te lang dezelfde functie te vervullen. In 1994 ben ik acht jaar raadslid en dat is in principe een mooie tijd om te stoppen. Aan de ene kant gooi je dan wel een beetje ervaring weg, maar aan de andere kant laat je andere mensen weer ervaring op- WADDINXVEEN - In deze zomerse vakantieweken geeft de Gou we telkens weer stof tot schrijven en gesprek. De talrijke plezier- bootjes, de grote motorboten en de soms indrukwekkende zeiljach ten met hoge masten, die in deze tijd met de regelmaat van de klok de geopende Waddinxveense hefbrug (1936) passeren en voor een zomerse topdrukte zorgen, dragen daar elk jaar weer het hunne toe bij. Tussen de dagelijkse beroepsvaart en de kerosineschepen voor de luchthaven Schiphol zoeken de vele vrijetijdsvaarders - al gauw zo’n 18.000 per jaar - elke dag opnieuw zo goed mogelijk hun weg op de recreatievaarroute Deltawateren-IJsselmeergebied, waarvan de Schinkel-Gouwevaart deel uitmaakt. Het gaat hier om de enige nog ’’open” binnenvaarweg tussen beide waterrecreatiegebieden. Hoogtebeperkende obstakels tot 34 meter ontbreken. De hefbrug en de andere bruggen en sluizen langs deze route worden tegenwoordig 24 uur per dag in een drieploegendienst bediend. In verband met de kwaliteit van deze ’’open” vaarweg wordt de ruim 12 kilometer lange Gouwe, een vaarverbinding dwars door het vasteland van Holland tussen Gouda en Amsterdam, ook wel aange duid met ”staande-mast-route”. Hier en daar is zeilen op open stuk ken van de Gouwe nog goed mogelijk. Belangrijk in dit verband is dat de beheerders van de over en in de staande-mast-route gelegen kunstwerken de bruggen en sluizen (al dan niet op afstand) ook op zondagen in het recreatieseizoen bedie nen. De lange masten behoeven dan niet gestreken te worden en dat is een stuk plezieriger en veiliger varen. Aanleggen kunnen de recreatievaarders hier en daar langs de west oever bij de Waddinxveense hefbrug (Nesse en Zuidkade) en langs de nieuwe aanlegplaatsen ter hoogte van ’t Weegje (Stoofkade), tus sen de Coenecoopbrug (1987) en het Gouwe-aquaduct (1981) en de nieuwe Goudse spoorbrug (1990) met een overigens beperkte bedie- ningstijd. Maar hoe mooi de verhalen over de pleziervaart op de Gouwe ook kunnen zijn, de vaarweg is en blijft wel behoorlijk vervuild. Er in zwemmen is al jaren gevaarlijk én verboden uit een oogpunt van volksgezondheid. Het slib op de bodem van de vaarweg - waarover ing. W.J. Kooman van het district Oost van de dienst Verkeer en Vervoer van de pro vincie Zuid-Holland in Alphen aan den Rijn met ruim 100 mede werkers de schepter zwaait - raakt steeds meer vervuild. In de Gouwe, die op het oostelijke stuk tussen Waddinxveen en Gouda na helemaal is voorzien van nieuwe beschoeiingen, is bijvoor beeld al drie jaar niet meer gebaggerd, want niemand weet waar het - mede door de Hollandsche IJssel via de Julianasluis (1936) met een schutkolk van 110 meter lengte voor schepen tot 2.000 ton in Gouda - sterk verontreinigde slib voor opslag of verwerking naar toe kan. Het ligt niettemin in de lijn der verwachting dat de Gouwe als beroepsvaarweg in de Europese CEMT-klasse IV intensiever ge bruikt zal gaan worden door de beroepsvaart voor het bulkvervoer (zand, cement, grind, graan, olie, benzine, kerosine) en voor andere zaken, zoals ijzer en schroot. Jaarlijks varen zo’n 16.000 beroepsvaartuigen met meer dan vier miljoen ton (laadvermogen) aan goederen - gemiddeld komt zo’n vracht per schip neer op 60 vrachtwagens - door de Gouwe, volgens de rijksoverheid ondanks alles een belangrijke hoofdvaarweg. Feit is immers dat verschillende economische activiteiten in deze Goudse streek geheel of gedeeltelijk afhankelijk zijn van het vervoer per binnenschip. In de bulkgoederen vormen zand, grind en graan de hoofdmoot. Daarnaast worden over het water eenheden vervoerd, die niet of slechts zeer moeilijk op een andere wijze te transporteren zijn. Hierbij kan worden gedacht aan grote constructie-onderdelen en constructies (silo’s, offshoreprojecten, groot materieel en dergelij ke). De Schinkel-Gouwvaart biedt door de gunstige dinmensionering van de kunstwerken (schepen tot 2.000 ton) goede mogelijkheden voor dergelijke bijzondere transporten, aldus vaarwegbeheerder Zuid- Holland. In de beroepsvaart is overigens wel sinds het begin van de jaren zes tig een schaaklvergroting aan de gang. Kleinere schepen ruimen het veld voor schepen met een steeds groter laadvermogen. Aanvankelijk bleef het aantal passerende beroepsvaartuigen bij de Julianasluis gelijk, zodat het totale laadvermogen van de beroeps vaart tussen 1963 en 1970 sterk toenam. In de jaren zeventig is echter onder invloed van de economische ont wikkelingen het aantal passerende beroepsvaartuigen afgenomen. De laatste jaren is er sprake van een stabilisering. De schaalvergroting GOUDA - Werkschuit Gouda Omgeving aan de Bloemendaalse- weg 48, waarbij ook diverse Wad dinxveense cursisten zijn aange sloten, heeft tijdens de vakantie periode flink verbouwd in het cre atief centrum. Wegens toenemend ruimtegebrek is de oude boerderij totaal van in deling veranderd. De krappe kof fiekamer is met behulp van een aannemingsbedrijf omgetoverd in een grote multi-functionele ruim te. Daarvoor moesten muren wor den gesloopt, wanden gezet en zelfs een trap verplaatst. Het is de bedoeling dat langs de ze nieuwe brede trap een rolstoel- lift wordt ingeïnstalleerd. Om dit te kunnen bekostigen is het cen tum naarstig op zoek naar spon sors. Ook op de stalzolder is er veel veranderd. De atelierruimten zijn flink vergroot en een aantal werk vormen zijn verhuisd naar andere ruimten. Op het ogenblik wordt er keihard gewerkt aan de afwerking. Door het hele gebouw wordt geschil derd, geruimd, geboend en ge sleept, want als eind september de eerste cursisten binnenkomen moet het natuurlijk klaar zijn. Woe de Werkschuit-folder gemist heeft en voor de komende winster een cursus tekenen schilderen, beeldhouwen, boetseren, fotogra fie, kunstgeschiedenis, dans, to neel of computervormgeving zoekt kan ’s morgens het kantoor bellen, tel. 01820-10717. Ook voor kinderen zijn er nog plaatsen bij de diverse kindergroepen vrij. doen. Ik denk dat het heel goed is voor een partij er steeds jong bloed in te brengen”, verduide lijkt Wim de Wit zijn besluit. ”Als het even mogelijk is denk ik Jat acht jaar lid zijn van de ge meenteraad het maximum is. Ik ben nu zes en een half jaar raads lid en dus zit mijn vertrek er in 1994 wel in. Alleen als wij in één keer sterk in zeteltal groeien en dan te weinig kandidaat-raadsle- den hebben is het mogelijk dat ik raadslid blijf, maar dan niet meer als fractievoorzitter”. De aankondiging van het vertrek van Wim de Wit volgt op de me dedeling dat ook CDA-wethouder Paul van Schie er in 1994 mee wil gaan stoppen. Binnen het college van B. en W. zou de christen-de- mocraat opgevolgd moeten wor den door CDA-fractievoorzitter Jan Hielema. ”Ik bemoei me niet met de figu ren die andere partijen voor be paalde posten naar voren schui ven, omdat ze die personen het beste achten. Ik zou het ook niet leuk vinden als andere partijen hun zegje zouden doen over de kandidaten van D’66”, betoogt de Waddinxveense democraat, die programma’s belangrijker zegt te vinden dan de mensen die ze moe ten uitvoeren. ”Of ik mij kan vinden in de heer Hielema als opvolger van de heer Van Schie kan ik pas beoordelen als ik zijn programma en zijn da den heb gezien. Op bepaalde vlakken heb ik zeker bewondering voor de- heer Hielema, maar het blijft iemand van een partij die niet de onze is”, meent Wim de Wit. Wim de Wit werd in 1967 - een jaar na de oprichting van het lan delijke D’66 - lid van deze nieuwe politieke partij. ”Dat gebeurde uit ontvrede met de politiek die toen gevoerd werd. D’66 was in mijn visie destijds een verfrissende nieuwe partij met andere ideeën en mijn belangstelling voor die onorthodoxe en frisse partij is ge bleven”, gaf de zilveren demo craat tegenover de lokale RTW- radio te kennen. ”In Waddinxveen baseren wij ons op de wensen en behoeften van de bewoners en passen ons daar zo veel mogelijk bij aan. Ons uit gangspunt is dat we er steeds pro beren te zijn voor de bevolking in zijn totaliteit. Gelukkig is in dit verband dat ook onze D’66-afde- ling de laatste tijd wat is ge groeid”, aldus Wim de Wit, die erkent dat de zuigkracht van een plaatselijke politieke partij in be langrijke mate wordt bepaald door landelijke tendensen. derwijs waar verkeerseducatie (nog) niet verplicht is. Verder wordt de actie ”Wij gaan weer naar school” aangegrepen om bij de wegbeheerders aan dacht te vragen voor de aanpak van knelpunten in schoolroutes. ”Wij gaan weer naar school”, die duurt tot 25 september a.s. en wordt georganiseerd door Veilig Verkeer Nederland, de twaalf Re gionale Organen voor de Ver keersveiligheid en een groot aan tal gemeenten, is in de eerste plaats een gemeentelijke actie. In veel plaatsen zijn comités ge vormd waarin naast de gemeente zelf onder meer scholen, ouders, wegbeheerders, politie en de plaatselijke VVN-afdeling verte genwoordigd zijn. De gemeenten hebben een actiewijzer gekregen waarin wordt aangegeven welke activiteiten kunnen worden onder nomen. WADDINXVEEN - D’66-fractievoorzitter Wim L.J. de Wit (56) van de Mercuriusweg wil na de gemeenteraadsverkiezingen van 1994 niet meer in de Waddinxveense gemeenteraad terugke ren. Hij vindt een raadslidmaatschap van acht jaar welletjes en denkt de periode 1994-1998 voor gezien te kunnen houden. Al leen als het sterk groeiende D’66 over anderhalf jaar onvoldoen de kandidaat-raadsleden kan ophoesten is hij misschien bereid als raadslid terug te keren, maar dan niet meer als fractievoorzit ter. GOUDA/WADDINXVEEN - In het kader van de Zuidhol- landse Kunstestafette is er in het weekeinde van zaterdag 29 en zondag 30 augustus een atelierroute in Gouda en de Regio uit gezet. Bezoekers hebben op beide dagen van 10.00 tot 17.00 uur (zaterdag) en van 11.00-17.00 uur (zondag) vrije toegang tot de ateliers. Bij aankoop van een kunstwerk ontvangt men 20% kor ting. Tot de deelnemende kunstenaars uit Waddinxveen behoort beeld houwer Onemu Josiah, die zijn atelier heeft aan de Peter Zuid- laan 3 en telefonisch bereikbaar is onder de Waddinxveense tele foonnummers 10810 en 13614. Nog tot en met september vindt in Zuid-Holland voor het eerst de Kunstestafette plaats. Tijdens de ze manifestatie staat de beeldende kunst centraal in zes middelgrote gemeenten. Na Leiden, Delft en Vlaardingen komt de estafette binnenkort naar Gouda. Het zwaartepunt ligt in de periode tot en met 30 augus tus. Een aantal activiteiten beslaat een langere periode. De beeldenroute vormt het uit gangspunt voor de Kunstestafette in Gouda. Deze beeldenroute voert langs de oude stadssingels naar de Oosthaven. Hier zal in de Gasthuiskapel van het museum het Catharina Gasthuis een instal latie te zien zijn van Cornelius Rogge. Vervolgens gaat de route verder naar de Stadsgalerie, Achter de Kerk. Daar zijn in de maand au gustus installaties en objecten te zien van vijf beeldend kunste naars onder de titel ’in situ’. Er zijn mogelijkheden voor een bezoek aan de Sint Janskerk met de bijzondere Goudse glazen en r aan het stadhuis. Hieris in de ster- zaal een expositie over Gouda vanaf de middeleeuwen. De route kan vanaf de binnenstad verder gevolgd worden langs beel den van de Goudse kunstenaars Hans Tutert en Sjaak van Rhijn, naar het Bolwerk en Regentesse- plantsoen. Een extra accent in de estafette krijgt het weekend van 29 en 30 augustus. Op vrijdagmiddag 28 augustus zal de estafettestaf over handigd worden aan burgemeester drs. Jan Hein Boone. Dit gebeurt in het museum, waar gelijktijdig de opening plaatsvindt van de in stallatie van Cornelius Rogge. Rond de Sint Janskerk wordt op WADDINXVEEN - De Wad- L dinxveense postduivenvereniging I De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Duffel. Weersge steldheid: kalme ver. wind. Af stand 108 km. In concours 602 duiven. Gelost om 8.45 uur. Aan komst eerste duif 10.06 uur. Laat ste duif 10.13 uur. Snelheid eer ste duif 1316 m.p.m. Uitslagen: N. Hoogerdijk 1 25 26 30 63 70 85 89 99; H. Vink 2 60 121; C.A. Bode 3 36 45 54 66 88 119 129 141 148; J. Verbakel 4 16 24 43 59 97 122 126 137 145 151; A. Hofman 5 81 107 109; H. Metselaar 6 12 18 21 23 34 68 76 106 117 124 146: W. Breedijk 7 17 22 31 33 42 44 48 83 108 115 120; N. van Tol 8; F. Rip 9 32 35 37 52 57; R.A. van der Made 10 II 27 39 55 58 75 79 93 100 104 105 110 116 123 130 136 144 149; J. Jansen Zn. 13 15 49 51 56 65 77 82 96; D. Heeren 14 53 67 87 95 128; D. Griffioen 19 29 94 98 113 127 138; J. Troost 20 84; P. Steenland 28 41 50 69 80 III 132; M. Verbeek 38, 46, 64, 72, 103, 114 118; J. Deelen 40 62 150; A.H. Kivits 47 61 91 139 142; M. Tollenaar Zn. 71 86 102 133 135; E. van Beek 73; J. Toor 74 101 147; Mw. C. Buik 78 140; T.H. Twigt Zn. 90 134 143; D.M. Degenhardt 92; S. Dijkstra 112; Mw. E.J. de Wit 125; P. van der Made 131. De Sperwer nam ook deel aan een concours vanuit Etampes. Weers gesteldheid: kalme ver. wind. Af stand 442 km. In concours 408 duiven. Gelost om 7.30 uur. Aan komst eerste duif 13.04 uur. Laat ste duif 13.27 uur. Snelheid eer ste duif 1317 m.p.m. Uitslagen: N.Hoogerdijk 1 7 18 22 23 24 42 79 90 101; J. Jansen Zn. 2 49; J. Verbakel 3 4 6 9 11 12 13 21 27 28 32 35 43 44 50 51 52 55 61 62 64 68 69 75 80 83 84 86 92 98; C.A. Bode 51517 36 40 58 71 81; R.A. van der Made 8 19 26 59 82 91 102; H. Metselaar 10 29 54 56 57 67 96; M. Tollenaar Zn. 14 30; M. Verbeek 16 38 39 41 73 76; E. van BEek 20 48 93 99 100; D. Heeren 25 33 34 65 70 72 77 87 94; H. Vink 31 37 53 85; G. Tol lenaar 45 88; W. Breedijk 46 74 95; A.H. Kivits 47 63; Mw. C. Buik 60 66; J. Deelen 78; J. Troost 89 97. sical opgevoerd door basisschool ”De Buut” uit Zoetermeer en een spectaculaire landing van een aan tal parachutisten. De actie ”Wij gaan weer naar school” is bedoeld om de ver keersveiligheid van kinderen van 4-17 jaar op de schoolroute te ver groten. Gedurende de actieperio- de worden automobilisten extra geattendeerd op de aanwezigheid van veel scholieren die in de eer ste weken na de lange zomerva kantie (weer) moeten wennen aan hun dagelijkse gang naar en van school. Zo wordt gevraagd snel heid te matigen in de buurt van onderweg zijnde scholieren en bij scholen. De leerlingen van het basisonder wijs en van het voortgezet onder wijs zijn overigens zelf ook een doelgroep van de actie. Hun aan dacht wordt gevestigd op de ge volgen van eigen verkeerd wegge drag. De leerkrachten worden sugges ties aangereikt hoe zij de continuïteit van verkeersonderwijs kunnen waarborgen; dit is vooral van belang in het voortgezet on- D’66-fractievoorzitter Wim de Wit in zijn huis weg. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). De Gouwe bij Waddinxveen is ook deze tijd weer het toneel van colonnes plezierbootjes, waarop echter gas- en benzinelekkages voor levensgevaarlijke situaties kunnen zorgen. De Gouwe laat zien dat het steeds meer dringen is geworden op de Nederlandse wateren. Het aantal recreatievaartuigen - de bootjes hebben inmiddels plaats gemaakt voor forse zeil- en motorjachten waar va ker mee wordt gevaren - groeit jaarlijks met een kleine 10 procent. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). 11 y

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 19