Ouderenbeleid Winkelhart in beroerde zaak Volop drukte in Het Zuidhonk Henk de Bas bepleit uitstel discussie over winkelhart Winkelhart in Waddinxveen (19) Waddinxveen (20) I ■il V Tentdienst bij de RTW I Pak er een maand bij voor serieuze beoordeling Voorlichtings avond over bevalling en borstvoeding LEZERS SCHRIJVEN A Rommelmarkt D’66 Kledingbeurs Cursus Creatief I 1/ 11 11 'i b Woensdag 19 augustus 1992 Weekblad voor Waddinxveen In deze rubriek plaatsen wij ook de ii, de Jan Dorrekenskade-Oost met een geadopteerde de Gouwe. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). Waddinxveen is een aangename gemeente om in te wonen en te werken. Onze gemeente heeft op veel gebieden een zeer hoog voor zieningenniveau. Echter, wat er ontbreekt is een centrum, een echt ’’hart” is er niet in Waddinx veen. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Het gedeelte over borstvoeding zal worden verzorgd door ervaren La Leche League leidsters. Tij dens de avond zal uitgebreid in formatiemateriaal ter inzage zijn en kan men tijdens de koffiepauze eventueel nog specifieke vragen stellen aan de LLL-leidsters. Na de pauze zal de avond worden voortgezet door verpleegkundigen van de afdeling verloskunde van zowel de locatie Bleuland als de locatie Jozef. Zij zullen vertellen wat men kan verwachten bij een bevalling in het ziekenhuis. Wie er allemaal aan het bed verschij nen en wat wel en niet is toege staan. Hierdoor weet men van te voren wat er te gebeuren staat en hoeft men geen angst te hebben voor het onbekende. Uiteraard wordt er ruim de gelegenheid gegeven om vragen te stellen. Het is mogelijk het onderdeel borstvoeding of ziekenhuisbeval ling afzonderlijk bij te wonen. zichte van de woonwijken van Waddinxveen. Mochten er echter toch nog twij fels zijn over het doorgaan van deze uitbreiding, lijkt het ons be ter te wachten met het nemen van een beslissing tot aanleg van een centrum, totdat er meer duidelijk heid is over de nieuwe gemeente- omvang zowel als over het te ver wachte inwoneraantal, dan nu een mogelijke verkeerde beslissing te nemen. Waarom heeft D’66 zich al die ja- ren al hard gemaakt voor de Be Fair-lokatie? Deze lokatie is, ver keerstechnisch het beste alterna tief. Hier is genoeg ruimte om een goede ontsluiting te realise ren. Deze lokatie is ruimtelijk volledig nieuw in te vullen, bovendien ligt dit centrum zeer gunstig ten op zichte van het station. De grond is eigendom van de gemeente en het centrum kan ruimer opgezet wor den dan de overige plannen. de spoorlijn Rondweg. Door deze nieuwe ontwikkeling ligt het Be Fair-terrein op een na tuurlijke centrumlokatie ten op- De situatieschets voor een winkelhart op de Be Fair- en De Gouwe Smsah-lokatie, zoals ditmaal getekend door D’66-afde- ling Waddinxveen. fSchetstekening: D’66-Waddinxveen). ”Ik vind het positief dat de men sen gaan meedenken met de ge meente”, gaf PCW-raadslid Henk de Bas tegenover de RTW-radio in een persoonlijke reactie te ken nen. ”Ér is de afgelopen tijd vrij veel kritiek geleverd op de lokatie Kerkweg-Oost - soms terecht en soms ook niet terecht -, maar er worden nu vanuit een andere hoek nieuwe en opbouwende ideeën aangedragen om een aantal pro blemen te kunnen oplossen”. ”Het plan op zich bevat bepaalde gedachten waar we misschien best ons voordeel mee kunnen doen. Het idee van een binnenrondweg spreekt mij zeer aan, gezien het grote verkeersbezwaren die aan de lokatie Kerkweg-Oost blijven kleven. Het lijkt mij ook dat het gemeentelijke plan te weinig par keerplaatsen heeft, terwijl de Oranjelaan nooit kan blijven zoals die nu is”. ’’Maar er zitten overigens nog heel wat haken en ogen aan het plan van de heer Ooms, die aan een aantal bestaande problemen het hoofd biedt, maar er weer an dere voor in de plaats laat komen. Bovendien zijn de financiële ge volgen nog niet berekend”, meent PCW’er Henk de Bas. ”Een nadeel vind ik bijvoorbeeld dat de heer Ooms, die overigens met zijn plan wel iedereen weer heeft wakker geschud, een weg dwars door het Wamaarplantsoen WADDINXVEEN - De lokale RTW-radio zendt zondagmorgen 23 augustus een kerkdienst uit van de Centraal Hervormde Ge meente. Het gaat hier om de vorige week gehouden dienst aan het slot van de tentevangelisatieweek in de Zuidplas. Voorganger was ds. P. Vermaat uit Vlaardingen. Hij sprak over het thema ”De dag van je leven”. Het RTW-programma begint om 9.00 uur met een kinderprogram ma, waarna om 9.30 uur de kerk dienst begint, terwijl het pro gramma wordt besloten met frag menten van de tentweek, zoals de samenzang op zaterdagavond en interviews met kinderen en mede werkers. De afdeling Waddinxveen van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) heeft kennisge nomen van de uitspraken van oud- wethouder en PvdA-raadslid drs. M. Kraaijestein in het Weekblad voor Waddinxveen en voor de lo kale RTW-radio. De heer Kraaijestein zegt dat er veel dingen niet goed gaan in Waddinxveen. Daarin ben ik het grondig met hem eens. Hij geeft een opsomming van een aantal dingen die zijns inziens niet goed gaan. Hij noemt dan met name het jongerenwerk en het milieube leid. Ook geeft hij nog een over zicht over de gang van zaken om trent het winkelcentrum. Zeer opmerkelijk vond ik het feit dat de heer Kraaijestein niet dat punt noemt wat wel het meest be roerd gaat in Waddinxveen, na melijk het ouderenbeleid. Als er één zaak is, die slecht gaat is het wel deze. Dit ondanks het feit dat er in september 1989 zo’n mooie gemeentelijke nota ouderenbeleid is verschenen, getiteld ”Hoe zo, oud?”. Sinds het uitkomen van die nota is het ouderenwerk hard achteruit gegaan. De huur van de toneel zaal ging fors omhoog. Konden de ouderenbonden vroeger gratis ge bruik maken van een vergader zaaltje in het Anne Frank-cen- trum, plots moest daarvoor be taald gaan worden. Tussendoor speelde nog de moge lijke sloop van een aantal bejaar denwoninkjes aan de Prins Bern- hardlaan waarmee veel ouderen de stuipen op het lijf werd ge jaagd, terwijl nu weer de sloop van de toneelzaal, onmisbaar voor het ouderenwerk, ons als een zwaard van Damocles boven het hoofd hangt. Niet lang geleden heeft het be stuur van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen, (SWOW) besloten de prijs van de maaltijd- voorziening van de ouderen te verhogen. Was de prijs van deze voorziening al een paar gulden per maaltijd hoger dan in de ons omringende gemeenten, nu heeft de SWOW de prijs verhoogd van ƒ9,50 naar ƒ10,50, dit onder fel protest van de drie ouderenbon den. Een prijsverhoging tot ƒ11,50 die in eerste instantie werd geopperd hebben de ouderenbonden (nog?) weten voorkomen. Al deze zaken staan haaks op het beleid wat zo mooi is uitgestippeld in de voor- Op zaterdag 22 augustus wordt er in Het Zuidhonk een kinderrom- melmarkt georganiseerd. Het is voor de kinderen niet nodig zich van te voren hiervoor in te schrij ven maar ze moeten zich wel mel den op 22 augustus tussen 9.00 en 10.00 uur in wijkgebouw Het Zuidhonk zodat ze tijdig een plaatsje aangewezen krijgen. De kosten van de inschrijving be- WADDINXVEEN - PCW-gemeenteraadslid Henk de Bas vindt het beslist niet bezwaarlijk als de voor woensdag 16 september aangekondigde tweede gemeenteraadsvergadering van dit jaar over het nieuw te maken winkelhart aan de Kerkweg-Oost een maandje wordt opgeschoven naar oktober. Er is dan volgens hem in het gemeentehuis meer tijd om serieus te kijken naar de laat ste plannen, zoals de nadere onderbouwing van het PvdA-plan Passageplein en het particuliere plan van de gepensioneerde ar chitect en Brugweg-bewoner drs. A. Ooms. Het hervormde raadslid uit HKV- kring zei dat vrijdagavond voor de lokale RTW-radio. Het wel of niet definitief kiezen voor de loka tie Kerkweg-Oost komt volgens afspraak aan de orde in de eerst volgende gemeenteraadsvergade ring. Deze verdere discussie geeft een vervolg aan de gemeenteraadsver gadering van dinsdag 28 april jl, Ook kan er op het Be Fair-terrein ruim voldoende parkeerruimte ge creëerd worden. Het centrum zou ons inziens een parkachtig aanzien moeten krij gen. Het moet niet alleen bestaan uit winkels maar zou ook een woon-, werk- en recreatiefunctie kunnen vervullen met een aantal horecagelegenheden. Bij voorkeur aan de rand van een opgeknapt Wamaarplantsoen. Naar ons idee moet er een plein gerealiseerd worden, waar markt en manifestaties gehouden kun nen worden. Tevens zouden er een aantal woningen gebouwd kunnen worden. Onderzocht zou kunnen worden of er voldoende draagvlak is voor de bouw van wo ningen voor 55-plussers, want daar is in Waddinxveen een grote behoefte aan. Daarnaast zouden er nog kantoren zowel als een za lengelegenheid gebouwd kunnen worden. In het verleden zijn de plannen om op het Be Fair-terrein te gaan bouwen alleen op financiële gron den afgewezen. Echter, omdat het centrum gerealiseerd kan worden naast de reeds bestaande winkel centra, is het naar onze mening niet nodig de winkeliers van de Passage voor bijna 20 miljoen uit te kopen, zoals het gemeentebe stuur wil. Dat is met andere winkelcentra in het verleden ook niet gebeurd. Hierdoor zijn de plannen zeker fi nancieel realiseerbaar. Een eerste berekening geeft aan dat dit plan zeer aantrekkelijk is voor beleg gers en bovendien de gemeen schap geen geld hoeft te kosten want de kosten worden gedekt door de grondopbrengsten. Uiteraard moet er voor de voet balvereniging Be Fair zowel als voor de tennisvereniging De Gou we Smash gezocht worden naar een goede nieuwe lokatie. Wij denken aan een vervangende lokatie op een aan te leggen ruime Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder I pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Wij vinden dat er een centrum gebouwd moet gaan worden op een verantwoorde lokatie. D’66 heeft zich, vanaf het eerste begin van de inmiddels talrijke discus sies, uitgesproken voor het bou wen van een centrum op het Be Fair-terrein. Recentelijk is er bekend gewor den dat, de provincie zowel als de gemeente Waddinxveen zelf, graag wil uitbreiden in o.a. de ’’punt” tussen de Beijerinklaan, de spoorlijn en de Zuidelijke waarin de raad in meerderheid de principe-keus voor de Kerkweg- Oost maakte, en de gemeentelijke inspraakavond van dinsdagavond 23 juni jl. Het particuliere plan van A. Ooms, oud-medewerker van het architectenbureau Stuurman Part ners BV, behelst aan de Kerkweg- Oost en de Passage een winkel centrum op kleinere schaal, voor ziet in een betere spreiding van in totaal 500 parkeerplaatsen, bevat een exclusief voetgangersgebied van 300 meter lengte en omvat een deels over het Warnaarplant- soen lopend binnenrondweg als gesloten parkeercircuit. Voorts gaat het plan uit van de handhaving van de villa’s aan de Kerkweg-Oost en biedt het bij de Beukenhof ook de ruimte voor het houden van de vrijdagse week markt. ”Met de sloop van die panden heb ik zelf wat minder moeite, maar als er een goed plan is om daar omheen een winkelhart te maken vind ik dat prima”, oor deelt een flegmatieke Henk de Bas. Inmiddels hebben alle gemeente- raadsfracties de plannen van de Waddinxvener Ooms bekeken. Zijn in het Weekblad voor Wad dinxveen uitgebreid gepubliceer de visie heeft inmiddels positieve reacties opgeleverd van een aantal raadsleden, dat het plezierig vond dat er ditmaal een inwoner was die meedacht met de gemeentelij ke plannen voor een winkelhart ten noorden van de Kerkweg- Oost. x,. „S.f....jstartende en onvolledige gezinnen. de “brief die 'directëür T. W Ver- De lokatie Be Fair is goed bereik- -- baar, met aanmerkelijk minder verkeersproblemen, zeker wan neer een wegverbinding wordt ge maakt met het Stationsplein en de Sniepweg. Vlakbij het spoor, de bus komt langs en voor de fietser veilig te bereiken. Gelet op de reeds ge plande voorzieningen geen proble men in de kom. Aan de opzet van de huidige ste- debouwkundige structuur wordt nauwelijks meer geweld gedaan. Ter plaatse zijn ruimschoots par keervoorzieningen te treffen. In mijn optie onder de winkels 600-800 plaatsen. Een winkelcen trum valt of staat met goede par- keermogelijkheden. ’’Zoekparke- ren” is slecht voor het leefklimaat en zorgt voor extra verkeer op de weg. Kortom: De conclusie moet ge trokken worden dat de directe aangrenzende omgeving van de Passage niet de ruimtelijke poten tie biedt, welke de lokatie Be Fair wel en royaal biedt. Nu de financiële kant van de zaak. Ik heb gemeend het niet bij het uiten van kritiek tegen Kerk weg-Oost te mogen laten. In bere keningen toon ik aan dat een ope ratie Be Fair wel degelijk financi eel haalbaar is. Op zeer rationele gronden zijn de berekeningen ge baseerd. In de berekeningen wordt aangegeven de mogelijkhe den van een gefaseerde bouw, een en ander afhankelijk van de me dewerking van de betrokken middenstanders ondernemers. Het voorstel met de aangegeven zins redelijk en acceptabel. Ech ter in de regio ken ik geen voor beeld van een dergelijke hoge ver goeding. Alhoewel onvoldoende bekend met feitelijke maatvoering ter plaatse, kunnen de berekeningen min of meer als hard worden aan gehouden. Ontwikkeling, bouw- rijpmaken e.d. ten behoeve van de woningbouw zijn apart aangege ven. De getaxeerde opbrengst rea listisch benaderd. Een aparte ont wikkeling van de woningen kan mogelijk voor de gemeente extra voordelen bieden. Ik verzoek u deze brief met bijla gen serieus te bestuderen en mij de gelegenheid te bieden u nadere voorstellen te doen ten uitvoering van het winkelproject Be Fair. De financiële berekeningen gelieve u voorshands vertrouwelijk te be handelen. Uiteraard ben ik graag bereid u of tegelegenertijd de raadscommissie desgevraagd na dere toelichting te geven. T.W. VERWEIJ Directeur VEWA Consulting BV, Stationsstraat 49, Waddinxveen. groene zone langs de spoorlijn in de ’’punt” van de nieuwe uitbrei ding van Waddinxveen. Het huidige voorstel van het col lege van B. en W. om een winkel centrum te gaan bouwen aan de Kerkweg-Oost is volgens ons een uitermate slecht plan. Het plan van B. en W. blijkt bovendien niet te kunnen rekenen op enige steun van de bevolking. Vooral verkeerstechnisch is dit plan absoluut verwerpelijk. De huidige verkeerssituatie is nu al problematisch. Wanneer het plan van B. en W. doorgaat voorspellen wij een absolute puinhoop, niet al leen rond de hefbrug, maar ook in de rest van Waddinxveen, omdat het verkeer naar alternatieve uit wegen gaat zoeken. Rond de hefbrug zijn een aantal scholen zowel als een kinderop vang gesitueerd en hun veiligheid is ook onze zorg! In ons voorstel is er een verbete ring te verwachten in de verkeers situatie door de aanleg van een verbinding tussen het station en de Sniepweg langs de spoorlijn. Op woensdag 16 september moet er een besluit worden genomen over het plan Kerkweg-Oost en daarom willen wij dit alternatieve plan nu nogmaals bespreekbaar maken. Het besluit waar een winkelcen trum te gaan bouw is een ingrij pende beslissing. Het zou jammer zijn wanneer we achteraf moeten constateren, de verkeerde locatie te hebben gekozen. We zadelen dan komende generaties op met een groot aantal problemen op al- lerlei terreinen. D’66 maakt zich dan ook ernstig zorgen over de kwaliteit van het wonen en werken in Waddinxveen voor de nabije toekomst. DEMOCRATEN’66, AFDE LING WADDINXVEEN Secretariaat: Fazantdreef Waddinxveen is getekend. De Be Fair-velden le nen zich natuurlijk niet voor een nieuw plantsoen, want dan kunnen we net zo goed daar het nieuwe winkelcentrum weer neerzetten. Misschien kan die weg beter langs de spoorlijn gaan lopen. Daarnaast zie ik een tweezijdig bereden Souburghlaan als een probleem”. ’’Misschien dat na wikken en we gen uit een mengeling van het ge meentelijk plan en dat van de heer Ooms een nieuw winkelplan voor de Kerkweg-Oost kan ont staan, maar daar moet dan na ad vies van deskundigen over gespro ken worden”, betoogt Henk de Bas. Volgens hem is het college van B. en W. pas volgende week weer voltallig, terwijl in diezelfde week ook de vergaderingen van de raadscommissies weer worden ge houden. Bij de winkelhart-bespre- kingen in de raadscommissies zijn de burgers dit najaar weer van harte welkom om te reageren. ”Het is in ieder geval allemaal weer kort dag. Omdat de hele planprocedure al jaren loopt denk ik dat je de tijd moet vrijmaken om er een maandje bij te pakken voor een serieus oordeel, in plaats dat je de besluitvorming er in sep tember door heen jaagt. Maar misschien denkt het college B. en W. daar anders over en kan het wel allemaal in september tot een afronding komen”, aldus Henk de Bas, die vindt dat middenstan ders, ondernemers en burgers dit jaar precies moeten weten wat er met het winkelhart gaat gebeuren. In een reactie voor de RTW-mi- crofoon heeft D’66-fractievoorzit- ter Wim de Wit vrijdagavond la ten weten de planvisie van de heer Ooms op de lokatie Kerk weg-Oost niet te delen. ”Het blijft het oude plan van de gemeente en wij zijn falikant te gen een winkelcentrum aan de Kerkweg-Oost vanwege de ver keerstechnische aspecten. De heer Ooms heeft getracht daar met een rondweg en een betere spreiding van het verkeer en het parkeren betere oplossingen voor te bieden, maar wij blijven daar onoverko melijke bezwaren in zien”. ”In de visie van de heer Ooms moet het verkeer toch over Oran jelaan en die weg is volkomen on geschikt om het twee- a drievou dige verkeer na de afsluiting van de Kerkweg-Oost te verwerken. Wij willen bovendien geen verant woording dragen voor de toekom stige verkeerschaos, die Waddinx veen in het centrum door het win kelhart daar te wachten staat”, al dus de democraat. ”Wij hebben ons als enige partij van het begin af aan heel sterk ge maakt voor de Be Fair-lokatie. Wij zijn partij verfrissend en bij verfrissend hoort een nieuw idee. Op de Be Fair-lokatie kun je alles nog helemaal invullen zoals je dat wilt en het verkeer regelen”, vindt D’66-fractievoorzitter Wim de Wit. ”De Be Fair-lokatie is een ideale plek in het centrum van de ge meente en vlak bij het NS-station. Voor een multifunctioneel winkel centrum, zoals D’66 dat wil, is dat dé plek. We zijn het niet met B. en W. eens, dat het winkelhart daar financieel onhaalbaar zou zijn”. genoemde nota. De Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen werd twee jaar ge leden opgericht. Dit gebeurde door een aantal door het gemeen tebestuur geselecteerde personen na een sollicitatieprocedure. Maar wie zouden nu beter een ouderen beleid kunnen bepalen dan de ou deren zelf? Wie weten nu beter wat goed is voor ouderen en wat ouderen willen dan de ouderen zelf? Het gemeentebestuur beaamt dat zelf! In die zelfde nota ”Hoe zo, oud?” lezen we op pagina 5 ”Een belangrijk uitgangspunt van deze nota zal zijn dat de ouderen daad werkelijk bij het beleid betrokken zullen worden”. En dan verder op pagina 6: ’’Der halve zullen de ouderen en de ou derenbonden daadwerkelijk be trokken dienen te worden bij de uitvoering van het gemeentelijk ouderenbeleid”. En dan nog eens op pagina 7 (het kan niet op): ’’Ouderen en hun or ganisaties dienen te worden be trokken bij de totstandkoming en uitvoering van het beleid”. Ondanks al deze mooie woorden werden de ouderen(bonden) wil lens en wetens buitenspel gezet bij de oprichting van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen. Zij mochten geen invloed uitoefe nen op de gang van zaken bij de oprichting. Wel mochten de oude renbonden uit hun gelederen drie personen aanwijzen die na de op richting in het bestuur mochten zitten, hoewel de bevoegdheid van deze personen naar hun achterban werd beknot. Wel mochten deze drie personen na de oprichting met de oprich ters op de foto voor de krant, zo doende de indruk wekkend alsof zij in naam van hun achterban daadwerkelijk hadden meege werkt bij de oprichting van de stichting. Maar zij hadden geen invloed ge had bij de totstandkoming van de statuten en de oprichting van de stichting. Jammer, want sinds die tijd is het fout gegaan. En dat had misschien voorkomen kunnen worden als de ouderenbonden toen waren geraadpleegd. En nu de hamvraag: Wie heeft de nota ouderenbeleid uitgegeven en wie heeft toen gezorgd dat de ou derenbonden buitenspel werden gezet? J. KUNZ Voorzitter ANBO-Waddinxveen Ae 7i>>. Z^./Z Voor D’66-Waddinxveen maakte Van Moen Van Oosten Architecten uit Rotterdam deze impressie van het ’’horeca- plein” van een nieuw winkelhart op de Be Fair-lokatie. Volgens WADDINXVEEN - Klaverjassen, winterkledingbeurs en een kinderrommelmarkt zijn enkele van de activiteiten waarmee buurtcentrum Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan het nieuwe seizoen opent. In Het Zuidhonk kan men vrij dagavond 21 augustus voor het eerst in het nieuwe seizoen weer vrij-klaverj assen (geen competi tie). Aan het einde van de avond zijn er een paar leuke prijsjes voor de winnaars. Aanvang 20.00 uur. En treeprijs ƒ2,50 per persoon. Evenals vorige jaren wordt er ook dit jaar in Het Zuidhonk weer een winterkinderkledingbeurs georga niseerd door de Stichting Wijk- werk ”De Zuidplas” op maandag 14 en dinsdag 15 september. Iedereen kan kinderkleding inle veren in de maten 92 tot en met 176 op 14 september van 19.00- 21.00 uur en op 15 september van 9.00-11.00 uur. De kleding moet uiteraard schoon en in goede staat zijn en zal in overleg worden geprijsd. Op dins dag 15 september wordt van 13.30-16.30 uur de kleding te koop aangeboden. De niet-verkochte kleding kan men ophalen op woensdag 16 sep tember tussen 10.00-11.00 uur. Dan zal tevens de uitbetaling plaatsvinden. De niet opgehaalde kleding gaat naar een goed doel. De niet opgehaalde kleding van de zomerkledingbeurs is via de Stichting Vervolgd Christendom op een goede bestemming terecht gekomen. Niet opgehaald geld en niet opgehaalde kleding vervallen aan de beurs. dragen ƒ1,- per plaatsje. De ver koop start om 10.00 uur en duurt tot 13.00 uur. Tijdens de verkoop zal Het Zuidhonk geopend zijn voor een hapje en een drankje. Bij regen gaat deze kinderrommel markt niet door. De Stichting Wijkwerk ”De Zuidplas” organiseert regelmatig spelletjesmiddagen voor de jeugd. Voor deze middagen stelt men prijs op oude puzzels (tot 1.000 stukjes) die misschien op zolder staan te wachten tot ze worden weggegooid. De puzzels moeten uiteraard wel compleet zijn. Met ingang van maandag 21 sep tember start Het Zuidhonk weer met de cursus Creatief onder des kundige leiding van mevrouw M. van Vliet. Zij wil de cursisten op een gezel lige en ontspannen manier kennis laten maken met heel veel moge lijkheden om de vrije tijd thuis in te vullen. Op het programma staan onder andere: patchwork, keramiek gie ten en verven, kerstkaarten ge maakt met verschillende technie ken, kerstversieringen en Opoe- Marionet. De cursus wordt gegeven op 11 maandagen van 20.15-22.15 uur. De kosten bedragen ƒ110,-. Men kan zich inschrijven of informatie krijgen bij mevrouw H. de Vries, Gruttodreef 29, tel. 17889. Bij inschrijving dient men ƒ25,- te voldoen, het restant voor de herfstvakantie. Inschrijven is mo gelijk in de week van 24 tot en met 31 augustus. De Stichting Wijkwerk ”De Zuidplas” organiseert nog veel meer activiteiten dan die hier om schreven staan. Over de andere activiteiten is in het programma boekje van het derde kwartaal, dat alle bewoners van de wijk Zuidplas in de brievenbus krijgen verder alles te lezen. de democraten en de architecten biedt de Be Fair-lokatie moge lijkheden voor een ruime, parkachtige opzet van het winkelcen trum. Het bestaat uit een reeks van pleinen die ieder een eigen sfeer uitademen (marktplein, horecaplein, speelplein en derge lijke). Het aanliggende park wordt ruimtelijk doorgezet in het winkelcentrum met behulp van waterpartijen en groenvoorzie ningen. deze opzet bevorderd het ’’recreatief’ winkelen, de posi tie van een dergelij winkelcentrum zaluniek zijn ten opzichte van d centra van omliggende gemeenten (concurrentiepositie). (Schetstekening: Moen Van Oosten Architecten, Rotterdam). weij van VEWA Consulting BV aan de Stationsstraat 47 in Wad dinxveen op donderdag 13 augus tus j.l. heeft gestuurd aan het college van Burgemeester en Wet houders van Waddinxveen: In aansluiting op mijn privébrief van 18 juni j.l. vraag ik nu, na mens VEWA Consulting BV, uw aandacht voor het volgende. De tijd dringt. Uw voornemen is immers de gemeenteraad op 16 september a.s. een definitieve uit spraak te vragen voor het winkel plan Kerkweg-Oost. U kent mijn bezwaren tegen dit plan. Het plan draagt te veel problemen (ver keer, veiligheid, milieu) met zich. De aangevoerde technische oplos singen daarvoor zijn te marginaal en dus discutabel. De uitkomst van de bezwarenprocedures in het kader van de haalbaarheid is op z’n minst twijfelachtig! De hoor zitting op 23 juni j.l. was een voorproef. Dit risico verdient Waddinxveen niet. Neen, Waddinxveen heeft naast alle andere goede voorzieningen ook recht op een goed adequaat Hoofdwinkelcentrum, voor de verdere toekomst waardig. Winkeloplossingen in aansluiting op de Passage geven nogmaals te veel problemen, omdat de Kerk- weg in het verleden ten onrechte voor dat doel is afgesloten en de ruimtelijke mogelijkheden ge woon te beperkt zijn. Gelet op de ontwikkelingen van Waddinxveen in zuidelijke rich ting (Coenecoop II, Zuidplas ’90, e-o Zuidelijke Rondweg en mogelijk m2-vergoedingen lijkt mij alles- de (gouden) driehoek bij de Beije- rincklaan) ben ik overtuigd, dat de lokatie Be Fair de beste oplos sing voor de toekomst is. Be Fair ligt uitermate centraal, het heeft ruimtelijk alles in zich. Waddinxveen moet mijns inziens niet verder zoeken in richtingen die te veel beperkingen in zich dragen. Tegen die achtergrond heb ik mij (ook) verdiept in de haalbaarheid van de Be Fair variant, technisch en financieel. Ter toelichting: Het zal niet de eerste keer zijn, dat sportvelden naar de rand van de gemeente worden verplaatst ten gunste van meer stedelijke voorzieningen. Een logisch ruimtelijk beleid. De lokatie ligt - zoals gezegd - zeer centraal en biedt ruimtelijk alle mogelijkheden voor de ont wikkeling van een Hoofdwinkel centrum van formaat, passend bij de schaal van Waddinxveen. Daarnaast blijft er ruimte voor de bouw van 140-180 woningen. Zeer interessant in het bijzonder voor de groeiende groep senioren, PCW-gemeenteraadslid Henk de Bas van zoon op de schouders bij de hefbrug over GOUDA - Op woensdagavond 9 september om half acht wordt er in de Gehoorzaal van het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda (loka tie Bleuland) een voorlichtings avond gehouden voor aanstaande ouders over ziekenhuisbevalling en borstvoeding. Aanmelden voor deze gratis infor- matie-avond bij het Patiënten Ser vice Bureau van het Groene Hart Ziekenhuis lokatie Bleuland tel. 01820-66251 (tijdens kantooru ren). De avond van het Groene Hart Ziekenhuis en La Leche League gaat over borstvoeding, voorberei ding en het goed aanleggen van de baby, alsmede de ziekenhuis bevalling en een videopresentatie van de kraamafdeling en verloska mers als afsluiting. La Leche League is een organisa tie die informatie en ondersteu ning biedt aan vrouwen die hun baby borstvoeding willen geven. Deze ondersteuning is noodzake lijk omdat veel moeders pas in de kraamtijd ontdekken dat er bij borstvoeding meer komt kijken dan men wel denkt. Pagina 9 MOEN VAN OOSTEN ARCHITEKTEN v

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 9