Bibliotheek viert met een O Korbis klaar voor competitie Discussieavond bij Marcella levensbeschouwing feestweek 60-jarig bestaan Burgemeester als chef-kok Pand wordt heringericht, start van cd-uitleen Banenmarkt Randstad op 10 september Dominee, pastoor, humanist Opening van SPB-pand op 25 september Middelkoop dichter bij Waddinxveen Bingo in De Paddestoel Wout Neutel opvolger van Herman Heller WADDINXVEEN - Drs. Wout Neutel van De Akker gaat het vertrekkende CDA-gemeente- raadslid Herman H. Heller aan het Raadhuisplein in Waddinx veen opvolgen, zo heeft het Weekblad voor Waddinxveen al gemeld. Schrijven voor Amnesty WADDINXVEEN - Na de zo mervakantie gaan in Waddinx veen de schrijfgelegenheden van Amnesty International weer van start. Nieuw seizoen Poppentheater Zi POELIERSBEDRIJF ’TER AAR’ Gekoelde verkoopwagen vol kip en kipspecialiteiten Schaaksimultaan WADDINXVEEN Filosofie Feestweek Rushdie Cursus Noor deinde Pagina 11 Woensdag 2 september 1992 Weekblad voor Waddinxveen Een stil leesplekje in de 60-jarige bibliotheek bil Burgemeester Kees van der Linden in actie in het nieuwe boom). K. Straver - Ter Aar z 01722 - 3133 iedere zaterdag op de Boskoopse markt Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de bibliotheek wordt op zaterdagmorgen 26 september een schaaksimultaan voor jong en oud gehouden. Veertig spelers en speelsters ne men het dan op tegen de kampi oen van Waddinxveen, Wim Hen- nink en Jacques Malschaert, de regiodirecteur van de Waddinx- veense bibliotheek, die kampioen van Bodegraven is. Voor 40 deelnemers is er die och tend plaats om hun krachten te meten met de beide kampioenen. Alle deelnemers ontvangen na af loop een gratis computerschaak- programma. Voor deelname kan men zich aan melden bij de Openbare Biblio theek, Van Mecklenburg Schwe- rinlaan 1 in Waddinxveen. Goudse restaurant "Jean Marie"terwijl Gouda’s burgemeester Korbis II, onder leiding van Rob Poldervaart, zal zeker in de afde ling tweede klas een vooraanstaan de rol willen spelen om zodoende te bewijzen dat de met overmacht bewerkstelligde promotie niet ten onrechte is geweest. OPENBARE BIBLIOTHEEK De bibliotheek in Waddinxveen telt 9.300 leden. Van de bevol king in het Gouwedorp is 37% lid. Bij de bibliotheek werken 12 mensen onder leiding van biblio thecaresse Ineke van Meurs-van Wijngaarden. Zij bekleedt nu 7 jaar die functie. Regiodirecteur is J. Malschaert. Namens de Provinciale Biblio theek Centrale in Zuid-Holland (PBC) heeft hij bemoeienis van 7 bibliotheken in deze streek. Met het laten draaien van de bi bliotheek is jaarlijks 7 ton ge moeid. Hiervan komt aan subsidie 5 ton binnen. De rest wordt ver kregen uit abonnementsgelden en leengelden. Een algemeen bestuur van negen mensen en een dagelijks bestuur van drie mensen is verantwoorde lijk voor de gang van zaken rond de bibliotheek. Tijdens het officiële gedeelte zal hij welkom worden geheten door voorzitter J.F. Groenevelt van SPB Gouwe en Rijnstreek. Daar na is er een rondleiding en een open huis met een hapje, een drankje en een gezellig stuk mu ziek. De leerlingwerkplaats, die tijdens de bouw was ondergebracht in de LTO-afdeling van de christelijke scholengemeenschap De Wadde aan de Sniepweg, verzorgt primai re opleidingen timmeren, metse len en tegezetten, voortgezette opleidingen timmeren en metse len en volwassenen scholing. Giften van bezoekers en relaties ter gelegenheid van de officiële opening van de nieuwe werkplaats van het samenwerkingsverband zullen worden aangewend ten be hoeve van de vakopleiding (bank rekening 16.01.28.692, Rabobank Zoetermeer-Benthuizen). WADDINXVEEN - De officiële opening van de nieuwbouw van de leerlingwerkplaats van de Stich ting Samenwerkingsverband Prak tijkopleiding Bouw Gouwe en Rijnstreek (SPB) aan de Maarten Schoutenstraat in Waddinxveen is op vrijdagmiddag 25 september om vier uur. De opening van het pand, waar voor voorzitter ing. H.P. Barth van het Algemeen -Verbouw Bouwbedrijf (AVBB) eerder dit jaar de eerste paal sloeg, is in han den van J.L.M. Koekoek. De in hagelwitte kokskledij gestoken burgemeester Kees van der Linden in het Goudse restau rant "Jean Marie" temidden van de Waddinxveense restaurateurs Daam Scharloo (links, 't Baarsje) en Maarten M. van Velzen (de Gouwe Dis). (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). WADDINXVEEN - Getooid in hagelwitte kokskledij, compleet met koksmuts, heeft Waddinx- veens burgemeester Kees van der Linden vorige week donderdag middag samen met zijn Goudse collega drs. Jan Hein Boone het nieuwe restaurant ’’Jean Marie” van Jan Hartman en Marieke Spek in het Goudse Stolwijker- sluis officieel geopend. De twee burgemeesters, vergezeld van hun echtgenotes Sietske van der Linden en Annelies Boone, kwamen in een open landauer met de Waddinxveense groentevak- man Wim Tanis van de Zuidkade op de bok aan bij het in warme kleuren getooide eethuisje van de beide oud-medewerkers van ”de Gouwe Dis” aan de Oude Brug weg bij de Haastrechtse Brug. Zowel Kees van der Linden als Jan Hein Boone hielden een kort toespraakje, waarin ze de chef kok en zijn vriendin hartelijk ge lukwensten met hun eigen restau rant. Beiden vonden ’’Jean Ma rie” een aanwinst voor de horeca in Gouda en omgeving. Waddinxveens eerste burger bleef nog geruime tijd rondlopen in zijn kokskledij, waarop zijn naam en die van restaurant ”de Gouwe Dis” in sierlijke letters was gebor duurd. Dit tot vermaak van de aanwezige familieleden, vrienden, kennissen, relaties en leveranciers van het nieuwe horecapaar. Een klein select gezelschap bleef die avond in het nieuwe restau- van Waddinxveen. (Foto: Archief: Sjaak Note- Een nieuwe reeks cursussen filo sofie over Darwin, Toynbee en Russell heeft het Humanistisch Verbond Midden-Holland voor 18 januari, 25 januari, 15 februari en 22 februari in ”De Boog” op het programma staan. HV-voorzitter dr. A.A. de Bruin uit Waddinxveen doet tijdens het Humanistisch Café in Gouda op maandagavond 7 september kort verslag van zijn reis naar Italië (Pompeji) en leidt woensdagavond 21 september in Woerden de cur sus filosofie in over Plato, Aristo- teles en Augustinus. drs. Jan Hein Boone en chef-kok Jan Hartman toekijken. (Fe jagrafie Ton Bennemeer). Zaterdag 19 september wordt het startsein gegeven voor de festivi teiten, die tot en met zaterdag 26 september duren. Op die ope ningsdag wordt ook de complete herinrichting van het bibliotheek gebouw feestelijk in gebruik ge nomen. Die herinrichting is mede een ge volg van de komst van de langver wachte cd-uitleen, mogelijk ge maakt door de bijzondere en roya le gift van notaris J. in ’t Hol bij zijn afscheid een jaar geleden. Bij de ingang gaan de uitleen- en informatiebalie voortaan één ge heel vormen. Voorts ontstaat daar op die plek van de bibliotheek ook een mooie expositieruimte. Verder zal de routing in het pand, dat toenmalig WVC-minister mr.drs. L.C. Brinkman in 1986 officieel heropende, onder handen worden genomen. Trouwe bibliotheekbezoekers zul len daar wel even aan moeten wennen, want alle boeken zullen een nieuwe plaats krijgen. In verband met de festiviteiten rond het 60-jarig bestaan en de veranderingen in het interieur is de bibliotheek genoodzaakt te sluiten van maandag 7 tot en met zaterdag 12 september. Ook op zaterdag 19 september is de bibliotheek als zodanig geslo ten, omdat er dan een receptie is en de officiële ingebruikname van de herinrichting en de cd-uitleen op het programma staan. De festiviteiten rond het 60-jarig bestaan ?an de bibliotheek, de herinrichting en de komst van de cd-uitleen omvatten in totaal ze ven dagen. Aan de vooravond daarvan ver schijnt er een speciale biblio- theekkrant, die tegelijkertijd met het Weekblad voor Waddinxveen van woensdag 16 september wordt verspreid. Op zaterdag 19 september staan het 12e lustrum en de uitbreiding van de bibliotheek centraal. Er is dan ook een receptie van het be stuur, dat uit 9 leden bestaat en waarvan A. Kaufman voorzitter is, mr. P. de Vries secretaris en P. Baas penningmeester. Maandag 21 september kunnen door de leden de hele dag in de Cats-danseres WADDINXVEEN - Deze week zijn de balletlessen bij ballet school Marcella weer van start ge gaan. Kinderen, tieners en volwas senen zijn weer vol enthousiasme aan hun lessen begonnen. Voor de allerkleinsten, vanaf vier jaar, is er kleuterballet op woensdagmid dag. Volgende week beginnen ook weer de lessen jazzballet en tap dance. De Amerikaanse Tina Decker werd bereid gevonden de ze te geven. Tina danste jarenlang in diverse musicals, waaronder ’Cats’, op Broadway. De lessen zijn voor beginners en halfgevor- derden. Ook gaat binnenkort weer de cur sus moderne dans van start. Deze WADDINXVEEN - In het wijk- gebouw De Paddestoel aan de Lijstrebesstraat wordt komende vrijdagavond 4 september vanaf acht uur weer een bingo-avond gehouden. De eerste van het nieu we seizoen. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Middelkoop en Partners Accoun tants is in Boskoop verhuisd naar een lokatie dichter bij de gemeen tegrens met Waddinxveen. Het bedrijf heeft zich gevestigd in het geheel gerenoveerde en aangepas te pand Den Ham 36 in Boskoop. Als men op de Henegouwerweg langs de Gouwe richting Boskoop rijdt, ziet men de nieuwe huisves ting, direct na het passeren van de gemeentegrens tussen Boskoop en Waddinxveen. ’’Door de voortdurende groei van de werkzaamheden, gelegen op administratief, accountants-tech- nisch en fiscaal terrein, moesten wij naar een grotere kantoorruim te omzien. Wij hebben de vesti gingsplaats zo gekozen, dat ook onze in Waddinxveen gevestigde of wonende relaties ons op een eenvoudige en snelle manier kun nen bereiken. De ruime parkeer- mogelijkheden op eigen terrein zijn al een uitnodiging op zich”, aldus directeur H. Middelkoop. Kandidaat-gemeenteraads- lid voor het CDA, drs. Wout Neutel van De Akker. (Foto: CDA). Wout Neutel is 33 jaar en sinds 1986 woonachtig in Waddinx veen. Reeds tijdens zijn studen tentijd in Groningen houdt hij zich actief bezig met de politiek, eerst binnen de Arjos (de jonge renorganisatie van de AR) en la ter bij het CDJA. Hij is werkzaam als beleidsmede werker bij de Vereniging Bestu- renraad Protestants Christelijk Onderwijs in Voorburg. In Waddinxveen is Wout Neutel 4 jaar ouderling geweest van de Gereformeerde kerk. Omdat hij binnen het CDA de eerste opvol ger is op de kandidatenlijst van 1990 woont hij al geruime tijd de fractievergaderingen van de CDA-fractie bij. Hij is dan ook goed op de hoogte van de actuele politiek. Zoals bekend heeft Herman Hel ler te kennen gegeven dat hij tus sentijds aftreedt. De raadsverga dering van 16 september zal de laatste zijn waar hij in funktie is. Heller is 7 jaar raadslid geweest voor het CDA. Belangrijkste re den voor de tussentijdse wisseling destijds was de continuïteit bin nen de CDA-fractie. Dit punt heeft ook bij Heller een grote rol gespeeld. Reeds eérder had hij bestuur en fractie er van op de hoogte gebracht dat dit zijn laat ste raadsperiode was omdat de combinatie van raadslid, een full time baan en zijn functie in de centrale ondernemersraad van zijn werkgever een te zware belasting werd. Voor de zomervakantie heeft hij in goed overleg met het bestuur en fractie besloten op dit moment af te treden, omdat zijn opvolger dan alle gelegenheid heeft zich goed in te werken voor een nieu we periode. WADDINXVEEN - In de Immanuelkerk in Waddinxveen (Prinses Beatrixlaan) wordt donderdagavond 8 oktober om acht uur een discussieavond gehouden over de vraag of een levensbe schouwing zin heeft en wat de plaats is van een levensbeschou wing in de moderne tijd. De avond staat open voor de gehele Waddinxveense bevolking. De inleiders zijn Immanuelkerk- predikant ds. A.A. van Houwelin- gen, St. Victor-pater T.E. Buiten dijk en voorzitter dr. A.A. de Bruin van het Humanistisch Ver bond Midden-Holland. Als discus sieleider fungeert de Waddinx veense journalist Bert Wouden berg. De agenda van deze avond ziet er (onder voorbehoud) als volgt uit. De drie deelnemers houden allen een korte inleiding, waarna een open discussie zal volgen met in breng uit de zaal. De afsluiting is omstreeks half elf. Het is voor de derde keer in Wad dinxveen dat het Humanistisch Verbond een discussie- en forum avond houdt over een levensbe schouwelijk thema, waaraan chris tenen en humanisten deelnemen. ’’Daarmee lijkt een traditie gebo ren”, aldus initiatiefnemer dr. De Bruin. De vorige ontmoetingen werden volgens hem zeer gewaar deerd en daarom is aangedrongen op voortzetting. Werd in februari van dit jaar in Amsterdam een grootse discussie georganiseerd over het pretentieu ze thema ”De zin van het leven”, in Waddinxveen is de titel minder ruim gesteld. Op donderdagavond 17 september om acht uur wordt er in Gouda (kleine zaal Zuidrandflat) een speciale ledenvergadering van het Humanistisch Verbond gehouden ter voorbereiding van het lande lijk congres in november, waar Waddinxvener dr. De Bruin één van de Middenhollandse afgevaar digden is. Het bestuur van de HV-afdeling Midden-Holland heeft daartoe en kele belangrijke problemen bestu deerd en hoopt het congres enkele belangrijke besluiten te kunnen doen nemen. Zo is er een motie opgesteld ter ondersteuning van de Britse schrijver Salman Rushdie, die in februari 1989 ter dood werd ver oordeeld door de Iraanse leider ayatollah Khomeini wegens ver meende godslastering in zijn boek De Duivelsverzen. Het bestuur van het Humanis tisch Verbond Midden-Holland is van mening dat indien Rushdie vermoord zou worden dit een zeer ongunstig effect zal hebben op de relatie met de moslims en voor rechts-radicalen een extra argu ment zal zijn om agressief op te treden. Zo gezien zouden (gema tigde) moslimorganisaties zich het lot van Rushdie moeten aantrek ken. Voorts er een voorstel om op lan delijk niveau beleid te ontwikke len om een einde te maken aan de achterstelling van de humanisti sche geestelijke verzorging in zie kenhuizen en verpleeghuizen, is er een voorstel om de bij de Re clame Code Commissie in beroep te gaan tegen de naamgeving van de Nederlandse Patiëntenvereni ging (NPV) en wordt van de HV- leden een mening gevraagd over het voorstel van het hoofdbestuur om de financiële autonomie van de HV-afdelingen te berperken teneinde de financiële positie van HV-Nederland te versterken. De Nederlandse Patiëntenvereni ging, die ook in Waddinxveen een afdeling heeft, zou naar de me ning van de georganiseerde huma nisten ten onrechte gebruik ma ken van het in dit geval mislei dende adjectief ’’Nederlandse”. De vereniging zou zich namelijk richten op ’’Gods Woord en de daarin geboden bescherming van het menselijk leven vanaf de con ceptie tot de dood”. De meest correcte naam voor de NPV zou dan ook zijn ’’Reforma torische vereniging tegen abortus en ethanasie in Nederland”, vndt het Humanistisch Verbond. Het Humanistisch Verbond Mid den-Holland gaat in het najaar een cursus Humanisme houden in het buurtcentrum ”De Boog” (C. Huijgenslaan). De data zijn dinsdag 3, 10 en 17 november. De deelname kost 25 gulden per persoon. De Waddinx veense cursus is een herhaling van de cursus die niet praktiserend theoloog en HV-lid drs. Jaap Hoogervorst in Gouda heeft gege ven. In de cursus wordt aandacht ge schonken aan diverse verschij ningsvormen van het humanisme sinds de Oudheid. Daarbij wordt geprobeerd vast te stellen welke relaties er bestaan met het moder ne niet-godsdienstige humanisme. Uiteraard kan niet voorbij worden gegaan aan de verhouding huma- nisme-godsdienst. In het cursusboek zijn tal van boeiende artikelen opgenomen, waaraan de cursist zijn persoonlij ke opvattingen kan toetsen. WADDINXVEEN - De Stichting Openbare Bibliotheek Wad dinxveen gaat in de laatste volle week van deze maand septem ber rond het 60-jarig bestaan een reeks activiteiten voor jong en oud Waddinxveen houden. Er is een week lang elke dag iets extra’s te doen in de bibliotheek aan de Van Mecklenburg Sch- werinlaan, oud-notaris J. in ’t Hol opent officieel de cd-uitleen en er zijn optredens van Drs. P. en de clown Berry Nerlin. bibliotheek boetevrij boeken wor den teruggebracht. Drs. P. treedt dinsdag 22 september aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan op. Zijn plaats wordt op woensdag 23 september ingenomen door de clown Berry Merlin. Het feestprogramma wordt don derdag 24 september voortgezet met een optreden van muziek groepen. Vrijdag 25 september is er een hobby-damdag, terwijl aan de feestweek in de bibliotheek op zaterdag 26 september een einde komt met een schaaksimultaan voor jong en oud. De geschiedenis van de Stichting Openbare Bibliotheek Waddinx veen gaat terug naar 1932. Vanuit kerkelijk initiatief (een jonge- lingsvereniging en een evangelisa- tiecommissie) werd een Christelij ke Lees Bibliotheek opgericht. Er functioneerden in die tijd ook nog twee andere bibliotheken van de Nederlands Hervormde Kerk en de afdeling Waddinxveen van het NIVON (Nederlands Insti tuut voor Volksontwikkeling en Natuurvriendenwerk). Bij dat initiatief was destijds ko ninklijk onderscheiden Waddinx vener P. Roos betrokken. In 1977 werd hij erevoorzitter van de bi bliotheek, die weliswaar in 1932 aan het Noordeinde van start ging, maar pas in de jaren zestig een behoorlijke groei en bloei meemaakte, welke in de jaren ze ventig veranderde in een storm achtige ontwikkeling. Die ontwikkeling van het plaatse lijke bibliotheekwerk, onder meer tot uiting komend in een biblio bus in de St. Victorwijk, een de pendance in het Anne Frank-cen- trum en een alsmaar groter wor dend hoofdgebouw, ging uiteraard ook gepaard met bestuurlijke aan passingen. In 1962 werd de Stichting Chris telijke Openbare Bibliotheek Waddinxveen opgericht. Het woord ’’christelijke” verdween of ficieel uit de stichtingsnaam in 1981 toen de organisatiestructuur op nieuwe leest werd geschoeid om in aanmerking te kunnen blij ven komen voor de onontbeerlijke subsidies van het rijk en de ge meente. WADDINXVEEN - Randstad Uitzendbureau, met een vestiging in Waddinxveen aan de Nesse, zoekt uitzendkrachten voor meer dan 1.000 banen. De uitzendorga nisatie heeft geconstateerd dat het door de toenemende druk op de arbeidsmarkt voor bedrijven steeds moeilijker wordt om de juiste uitzendkracht te vinden. Randstad Uitzendbureau wil hier wat aan doen door het organiseren van een grote banenmarkt op don derdag 10 september, waarbij alle vacatures uit Waddinxveen en omgeving verzameld zijn. Randstad maakt daarbij bewust gebruik van het feit dat ze het grootste uitzendbureau is met het dichtste vestigingennet. Op don derdag 10 september zijn alle Randstad-vestigingen in dit ge bied geopend van 8.30-21.00 uur. Door het verzamelen van alle be schikbare banen in een zoge naamd hanenboek worden potent iële uitzendkrachten in de gele genheid gesteld zelf een keuze te maken uit meer dan 1.000 banen in een gebied dat voor iedereen te bereizen is. Het handboek ligt ter inzage op alle onderstaande vesti gingen van Randstad Uitzendbu reau. In het district Leiden heeft Rand stad Uitzendbureau vestigingen in, Hillegom, Leiden (2), Voorscho ten, Katwijk, Noordwijk, Lisse, Schoonhoven, Woerden, Wad dinxveen, Gouda, Bodegraven, Al- phen a/d Rijn en Nieuwkoop. Randstad (uitzendbureau, schoon maak, beveiliging) verwacht voor 1992 een daling van de nettowinst met 5 a 10 procent. Over de eer ste helft van het jaar daalde het resultaat met 7,5 procent tot 42,5 miljoen gulden. De winst per aan deel bedroeg 2,12 gulden tegen 1,96 gulden in het eerste semester vorig jaar. Randstad schrijft de verslechte ring van de resultaten toe aan ”de minder gunstige gang van zaken op de uitzendmarkt in veel lan den”. In België was nog sprake van een geringe groei, maar in Nederland, Duitsland en Frank rijk daalde de markt. Ook in Groot-Brittannië was nog geen herstel zichtbaar. Verder werd het resultaat gedrukt door de snelle expansie. Zo moesten om vangrijke kosten worden genomen die voortvloeien uit de opening van nieuwe vestigingen. De omzet steeg met 8,5 procent tot 1.357 miljoen gulden. Het be drijfsresultaat bedroeg 58,9 mil joen gulden tegen 67,3 miljoen gulden vorig jaar. Per saldo steeg de omzet van de uitzendactivitei- ten, terwijl het resultaat onder druk stond. De schoonmaakactivi- teiten leverden een positieve bij drage aan het resultaat. Omzet en resultaat van de activiteiten op het gebied van beveiliging, oplei dingen en automatiseringsbedrij ven ontwikkelden zich ’’opnieuw goed”. De directie is positief gestemd over de ontwikkeling op middel lange termijn. Bij de meeste werkmaatschappijen zijn de laat ste maanden de eerste tekenen van herstel zichtbaar. Op grond hiervan verwacht Randstad in de tweede helft van het jaar een net towinst die hoger zal uitkomen dan in het eerste halfjaar. De schrijftijden en -plaatsen zijn: - dinsdagmiddag 8 september van af 13.45 uur bij Astrid v.d. Berg, Roosje Voshoeve 31, tel. 1116229; - woensdagavond 9 september van 20.0-21.00 uur bij Hannie Okkes, Chopinlaan 26, tel. 16078; - maandag 14 september vanaf 13.30 uur bij Lieve v.d. Meer- schaut, Noordeinde 55, tel. 18489; - maandagavond 14 september vanaf 20.00 uur bij Anja Dijkhui zen, Klaverveld 23, tel. 17640; - woensdagavond 16 september bij Sjaan Feenstra, Alpherbrink 25, tel. 17328; - maandagavond 21 september van 19.00-20.00 uur bij Marijke de Groot, Kievitdreef 19, tel. 10082. Bovendien kunnen voorbeeldbrie ven meegenomen worden na de kerkdiensten van de Immanuel kerk, de Ontmoetingskerk en de St. Victorkerk op zondag 20 sep tember en de Remonstrantse Kerk op zondag 27 september. Door het schrijven en versturen van voorbeeldbrieven kan vrijla ting of een onafhankelijk onder zoek gevraagd worden voor: - Tsepo Lengwati, ANC-lid en voormalig gevangene in Z-Afrika, die op 28 januari j.l. vermoord werd. Hij werd verdacht van een overval waarbij een agent het le ven verloor; - Humberto Hernandez, Blanca Valero de Duran en Julio Berrio in Colombia. Deze leden van het onafhankelijke Regionale Men senrechtencomité Credhos zijn dit jaar vermoord. - Mustafa Khalifa, een topograaf, die al ruim tien jaar zonder aan klacht of proces gevangen zit in Syrië. Hij krijgt geen behoorlijke medische verzorging. In het laatste nummer van ’Wordt Vervolgd’, het maandblad van Amnesty, staat weer veel slecht nieuws over schendingen van mensenrechten in veel verschil lende landen. Maar gelukkig staat er ook goed nieuws in: - elf gevangenen in Nigeria, die werden vastgehouden zonder aan klacht of proces, werden vrijgela ten; - de gewetensgevangene Machip- sia Munthali is vorige maand met nog zeven anderen vrijgelaten. Hij zat 27 jaar lang vast, waarvan lange perioden geïsoleerd in een cel van twee vierkante meter. Zijn zij vrijgekomen omdat Am nesty International zich voor hen inzette? Of omdat er brieven voor hen geschreven werden? Mis schien toeval. Maar toch.... lessen worden gegeven door een studente van de Rotterdamse Dansacademie. Alle lessen worden gegeven in de mooie balletzaal van Kreater in Waddinxveen. Voor inlichtingen: Marcella Kouwenhoven, tel. 01828-13162. Poortvliet betekent dit een her nieuwd optreden in de districts- competitie. Handhaven moet zeker mogelijk zijn, terwijl een positie in de top van het klassement toch ook niet geheel wordt uitgesloten. i. s WADDINXVEEN - De komende veldkorfbalcompetitie zullen de Korbis-achttallen proberen zich tenminste in die klasse te handha ven waarin ze zijn ingedeeld. Voor Korbis I onder leiding van de nieuwe trainer-coach Han GOUDA - Een nieuw seizoen staat voor de deur bij het Gouds Poppentheater aan de Fluwelen singel 53 in Gouda. Een seizoen waarin weer vele verschillende voorstellingen zullen plaatsvinden. Met ingang van woensdag 16 sep tember wordt weer met de kind ervoorstellingen begonnen. En wel met de voorstelling: Het boek van Joppe van Hanneke Kuipers. Als eerste gastspeler begroet men Rik Rikken op zaterdag 26 sep tember. Hij speelt dan zijn aller nieuwste voorstelling ’’Naar het Bereneiland”. De kindervoorstellingen beginnen als vanouds om 14.30 uur. Helaas is men genoodzaakt met ingang van het nieuwe seizoen de prijzen van de kindervoorstellingen te verhogen tot ƒ6,- p.p. Dat poppentheater niet alleen voor kinderen is, maar ook de vol wassenen kan men zien op vrijdag 30 oktober. Het Zweedse gezelschap ’’Svarta Katten”, bestaande uit Johan Jer- nelis, Thomas Lundqvist en Jo hannes Schneider, zal dan een speciale poppenproduktie spelen. Een poppenvarieté, waarbij de taal geen belemmering zal blijken te zijn. Tijdens de kerstvakantie is er een poppentheaterfestival waarbij ver schillende poppenspelers hun voorstellingen zullen laten zien. Kortom een heel jaar poppenspel- plezier staat weer voor de deur, aldus Eildert en Hanneke Kuipers van de Stichting Gouds Poppen theater. In het door A. Kaufman voorge zeten bestuur fungeert registerac countant P. Baas als penning meester. Tot het bestuur trad in 1991 mr. P. de Vries (51) toe als secretaris. De Mozartlaan-bewo- ner was tot in 1987 regiodirecteur van Crédit Lyonnais Bank in Gouda. rant, met werken van de Wad dinxveense kunstenaar Theo den Boon aan de muren, achter om te proeven wat top-kok Henk Savel- berg, onder wie Jan Hartman in het Scheveningse ’’Seinpost” heeft gewerkt, voor lekkere ge rechten uit de kleine keuken liet komen. Henk Savelberg van ’’Vreug Rust” in Voorburg en Cas Spij kers van ”De Swaen” in Oister- wijk bezetten volgens sommige restaurantgidsen de eerste twee plaatsen op de lijst van ’’Beste koks van Nederland”. A tt si.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 11