Waddinxvener P. Baxmeier levert thuis in speciaal meubilair relatie geschenken Muziekvrienden naar ’’Kreater CombiCare op zoek naar nieuwe bedrijfsruimte Kinderkleding- beurs Zuidplas Bestuur Cursus voor werken in opvanghuis Kunst Kring naar België F ANTIEK^ Speeltuin Oranje wijk opgeknapt Voor Joop van den Ende en Jan des Bouvrie Bruisende St. Paulusschool Speciaalzaak in stomazorg kende opvallende groei Aquarellen van Joke Dijkhuizen Gï Te klein 1 Computer Spannend Slankclub Vries/tel. 01828-17889 of Elly Smulders, tel. 01828-14703. Kracht Helpen Uniek Zesduizend Aardappelsoorten Puzzels Dansles Hatha-Yoga Geheim LTN^ia/i/mial ^2®^ - Pagina 15 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 2 september 1992 het land als fabrikant des Bouvrie, zo meldt hij in een vraaggesprek met ’’Onderne- De directie van het in 1988 opgerichte CombiCare BV (27 werknemers) op het bedrijvenpark Vries, 7 De directie van het in 1988 opgerichte CombiCare BV (27 werknemers) op het bedrijvenpark Coenecoop, welke bedrijf is gespecialiseerd is in stomazorg, ontving deze zomer de Waddinx- veense Ondernemersprijs 1991. (Foto: Aerchief-Sjaak Noteboom). Men kan kinderkleding inleveren in de maten 92 tot en met 176 op 14 september van 19.00-21.00 uur en op 15 september van 9.00- 11.00 uur. De kleding moet uiter aard schoon en in goede staat zijn en zal in overleg worden geprijsd. Op dinsdag 15 september wordt van 13.30-16.30 uur de kleding te koop aangeboden. De niet-ver- OUDEWATER. TEL. 03486-3422. Intussen begint het bedrijfsverza- GOUDA - De Stichting Maat schappelijke Dienstverlening Re gio Gouda start in september weer een introductiecursus voor vrouwen, die geïnteresseerd zijn in het werken met vrouwen en kinderen die vanwege een crisis zowel opgevangen als tijdelijk ge huisvest moeten worden. Gevraagd worden medewerksters zich minimaal 8 uur per week be schikbaar te stellen. De aard van dit werk brengt met zich mee dat medewerksters, in onderling over leg, zowel overdag als ’s avonds en in het weekeinde beschikbaar moeten kunnen zijn. Een ruime inwerkperiode maakt deel uit van de introductiecursus. Na drie trainingsbijeenkomsten bestaat de mogelijkheid om een vrijwilligerscontract aan te gaan. Alle medewerksters krijgen werk begeleiding. Dat laatste wordt vooral duidelijk tijdens een wandeling door de fik se bedrijfshal aan de Willem de Zwijgerlaan 2a. Op veel plaatsen huilt inmiddels computergestuurde apparatuur, wat aan de ene kant de mogelijk heden voor houtverwerking sterk heeft doen toenemen maar ook de kosten beheersbaar moet maken. ”Ik heb 35 medewerkers, en dat melgebouw, waarin CombiCare is gevestigd, te klein te worden. ”We hebben nu drie hallen van tien bij tien, maar we knallen er uit. We hebben inmiddels zelf verbouwd en zelfs een tussenver- dieping gemaakt, zodat het vloer oppervlak is verdubbeld. Toch hebben we nog meer ruimte nodig en de gemeente Waddinxveen staat dat niet meer toe. Dit ge bouw was namelijk bestemd voor kleine, beginnende bedrijven”. ’’Verhuizen komt echter voorlopig niet aan de orde, want als je zo veel hebt geïnvesteerd in een ge bouw als wij hier hebben gedaan, moet je niet na vier al weggaan. Hoe dan ook, met de gemeente Waddinxveen kunnen we prima samenwerken, dus we zullen er wel weer uitkomen. Misschien moeten we wat externe magazijn ruimte zien te vinden”, besluit Van der Leden. Op de balie van de receptie staat de fraai vormgegeven onderne mersprijs van Waddinxveen. Daarvoor had CombiCare in elk geval nog een mooi plaatsje. WADDINXVEEN - In het Zuidhonk wordt op maandag 14 en dinsdag 15 september weer een kinderkledingbeurs gehouden door de Stichting Wijkwerk Zuidplas. Er zijn al veel inschrijvingen, maar gemist worden nog een aan tal jongens. Wie 9 jaar is en wil leren dansen, moet bellen naar Hanny de Vries, tel. 01828-17889. ten uit mijn hoofd te gaan leren, terwijl ik die kennis van mijn le ven nooit nodig zou hebben”. Hij spande een rechtzaak aan die hij verloor. ”De rechter gaf mij volkomen gelijk, maar voegde er aan toe dat hij wet diende te handhaven en die wet eiste van mij een ondernemersdiploma”. Te gek voor woorden vindt Van der Linden het. Hij kon zijn zaak uiteindelijk alleen starten door ie mand in dienst te nemen met een vakdiploma Lederwaren en Tas sen. men in Midden-Holland”, het magazine van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Ie slaapgedeelten zijn afgetim merd. Maar architecten en particulieren weten Baxmeier eveneens te vin den voor werkzaamheden in ex clusieve woonhuizen of winkels. Een man uit Vinkeveen liet hem eens komen om voor liefst 350.000 gulden timmerwerk aan zijn villa te laten verrichten. ’’Natuurlijk”, reageert de direc teur lachend, ”dat is veel geld. Maar Bang Olufsen droeg er ook nog eens voor 250.000 gulden geluidsapparatuur naar binnen”. De 44-jarige eigenaar-directeur zit eigenlijk al zijn hele leven in de meubelbranche. En hij heeft die voorkeur niet van een vreem de. ’’Mijn betovergrootvader, van origine een Duitser, begon in 1835 een meubelbedrijf in Zoe- termeer. En mijn vader was later, eveneens vanuit de stad, actief als woninginrichter”. Baxmeier zelf leerde het vak bij de Goudse woninginrichter Onder de St. Jan, als medewerker. ’’Maar meubels maken is nu een maal leuker dan verkopen of wo ninginrichting. Dus de stap naar een zelfstandig bestaan was eigen lijk niet meer dan logisch”. Verkopen doet Baxmeier vandaag de dag uiteraard ook nog. ’’Vijftig procent van het werk is calcule ren, en ik moet zeggen: dat is best spannend werd”. Want de vraag is meestal niet of het kan worden gemaakt, maar meer hoeveel dat werkstuk uitein delijk zal gaan kosten. ’’Laat ik het zo zeggen: we zijn behoorlijk prijzig. Maar aan de andere kant: ga eens na wat een man-uur kost, dan valt het alle maal best mee. Qua prijs zal het de bekende topmerken niet al te zeer ontlopen, denk ik”. ’’Maar eerlijk gezegd, daar kijk ik niet zo naar. Het is gewoon leuk om mooie dingen te maken en dergelijke dingen kosten veel geld omdat er veel manuren in gaan zitten, zo simpel is dat. Maar als het moet, dan kan ik me best commercieel opstellen”. WADDINXVEEN - In de maan den september en oktober expo seert Joke Dijkhuizen haar aqua rellen in restaurant Bibelot. In het restaurant hangen werk stukken van bloemen en land schappen. Daarnaast zijn er doorlopend werkstukken van haar te zien in petit galerie ”’t Vijfde Wiel” in Boskoop en in de bloemenzaak van Mia en Wim Rip in de Dorp straat. In ’t Vijfde Wiel hangen, naast werkstukken van bloemen en landschappen, ook vrolijke aqua rellen van speelgoed. In de bloemenzaak van Mia en Wim Rip zijn het kleine aquarel len met als onderwerp: bloemen, plantjes en paddestoelen. Bij meubelfabriek Baxmeier staan kerkbanken buiten, terwijl er bin nen stoelen van Gerrit Rietveld staan en kleurvlakken van Piet Mondriaan, die met hun primaire kleuren de werkruimte domine ren, opvallen. Het karaktervolle kantoor is het domein van P. Baxmeier. Zijn bu reau is overladen met werkteke ningen; de voorbereidingen voor nieuwe opdrachten uit Nederland en België. Misschien weer voor Jan des Bou vrie, van wie Baxmeier het exclu sieve recht heeft verworven in Nederland tafels te fabriceren; of weer voor Joop van den Ende, voor wie Baxmeier de studio’s in Aalsmeer grotendeels betimmer de. Maar mogelijk zijn de opdrachten opnieuw afkomstig van hoteldirec- ties, want de Waddinxveense on derneming is ’huisleverancier’ van de Bastion-keten en heeft belang rijke bijdragen geleverd aan het Elysee Park Hotel in Nieuwer- kerk aan den IJssel en aan De Arendshoeve in Bergambacht. In Nieuwerkerk is alle houtwerk in kamers, balie en bar aange bracht, terwijl in Bergambacht al- van 09.00-10.00 uur beginnen in Het Zuidhonk de Yoga-lessen weer. De kosten hiervoorbedragen ƒ5,- per les. Bij voldoende belangstelling ko men er ook Yoga-lessen voor 65- plussers met 65+-korting. Bel voor informatie en aanmel ding Yogalerares Anneke Be rends, Weegbree 11 te Boskoop, tel. 01727-18398 of Mieke van Velzen, Zuidplaslaan 124 te Wad dinxveen, tel. 01828-11171. Het is de bedoeling om in oktober in Het Zuidhonk te gaan starten met een slankclub op de woens dagavond en donderdagmorgen. Met deze slankclub wil men pro beren mensen een handje te hel pen met het afslanken door zich, sa/nen met lotgenoten, wekelijks te laten wegen en ze voor te lich- De adviezen zijn conform de richtlijnen van het Voorlichtings bureau voor de voeding. De kos ten bedragen ƒ5,- per keer, inclu sief een kopje koffie. Wie belang- Het doel van deze training is geïnteresseerden de mogelijkheid te geven te bekijken of dit soort vrijwilligerswerk hun ligt en daar na hen zodanig te trainen dat ze dit werk verantwoord kunnen uit voeren. tuten ment. In de komende tijd zullen deze dan ook worden aangepast en offi cieel worden geregistreerd. Van groot belang zijn hierbij zaken als werving van donateurs in andere secotren van kunstzinnige vor ming en de (vormen van) steun aan de verschillende kunstuitin gen. deze opdracht niet onder stoelen of banken. Temeer daar PP&S nog niet zo lang bestaat. Het Waddinxveense bedrijf werd door de heer Rauch eind 1990 op gericht onder de al eerder ge noemde naam WTI. De onderneming die nu dan volle dig onder de naam PP&S ope reert, beschikt over een textiel- drukkerij en heeft aan de Wilhel- minakade-Noordringdijk een aan trekkelijk ingerichte showroom. Daar kunnen relaties terecht die kennis willen nemen van de pro- dukten die er gekocht kunnen worden. Rauch: ”De showroom is van groot belang voor zowel degene die hier komt als voor ons. We be schikken hier over de meest uit eenlopende relatiegeschenken. De kracht van ons bedrijf is dat er niet zomaar wat wordt verkocht, maar dat daadwerkelijk wordt ge adviseerd welke relatiegeschenk of promotieprodukt het best bij de betreffende firma thuishoort”. ”Ik probeer in een gesprek met een zakenrelatie altijd eerst een beeld te krijgen wat voor firma hij of zij vertegenwoordigt. Is er sprake van een grote onderneming en wat is mijn indruk van de be drijfscultuur. Op grond van dat gesprek raad ik een bepaald pro- dukt aan. Dat is het belang van de zakenrelatie maar ook ons be lang”. ”Ik moet er niet aan denken later te horen te krijgen dat bijvoor beeld het relatiegeschenk hele maal niet in goede aarde viel. Het is niet moeilijk om een artikel van twee gulden voor tien gudlen te leveren. Wij zien onze afnemers graag wel terug. Tevreden gezich ten is ook ons belang”. De ervaring van twintig jaar die de heer Rauch heeft op het ge bied van relatiegeschenken, recla me- en promotie-artikelen - eerst in dienst van een bedrijf en later als zelfstandig ondernemer - zijn voor het belangrijste deel ook de bet aan het succes van de Wad dinxveense onderneming. De opzet van CombiCare bleek al gauw een gouden idee. Alsof de stoma-wereld hierop had zitten wachten. CombiCare levert dan ook niet alleen alle mogelijke hulpmiddelen snel en discreet af bij patiënten, maar zet zich ook voortdurend in om mensen te hel pen, die problemen hebben met hun stoma. Daarvoor heeft het bedrijf stoma- verpleegkundigen in dienst en is het voor noodgevallen 24 uur per dag, zeven dagen per week be reikbaar. ’’Zelf ga ik ook regelmatig bij pa tiënten op bezoek. Ik geen wil di recteur zijn, die vanachter zijn bureau de zaken regelt. Ik wil zelf op de hoogte blijven van de ontwikkelingen in de stomazorg”, aldus Van der Leden. CombiCare gaat er inmiddels prat op elk probleem van zijn clinten op te lossen, zelfs fiscale. ”Ik vind het hardstikke leuk werk”, zegt Van der Leden, die zelf trou wens geen stomapatient is. ”Het is gewoon heerlijk om men sen te kunnen helpen. Ik kom soms bij mensen die al jaren tob ben met lekkages, die de deur niet meer uitkomen. Als je zulke mensen zo kunt helpen, dat zeer volkmen normaal kunnen functio neren, dan is dat toch prachtig werk?” Van der Leden vindt dan ook niet dat hij verdient aan de ellende van stomapatiënten. ”We zijn na tuurlijk een commercieel bedrijf, maar er zit toch ook een ideologie achter. En zo moet ons personeel ook zijn: geduldig en dienstbaar tegenover one cliënten”. Hij is er niet op uit zijn cliënten de duurste merken te verkopen. ’’Welnee, dat is voor ons niet van belang. Het gaat erom wat het beste past bij elke patient. We hebben hier best dure produkten, we halen unieke systemen hele maal uit Amerika. Maar dat heeft niet iedereen nodig. Je kiest ge woon het meest geschikte uit”. Overigens krijgen de cliënten van CombiCare nooit een rekening. CombiCare verrekent altijd direct met de verzekeraars van de pati ënten. Daarvoor zijn overeenkom sten afgesloten met alle ziektekos tenverzekeraars. Gemiddeld ver bruikt een stomapatient voor vier a vijfduizend gulden per jaar aan hulpmiddelen. In de magazijnen op Coenecoop heeft CombiCare enorme voorra den staan. Er zijn twaalfhonderd produkten op voorraad aanwezig. Dagelijks gaan honderden pakket ten met bestellingen de deur uit. Op de inpakafdeling wordt dan ook koortsachtig gewerkt. Elke bestelling wordt binnen 24 uur per koerier afgeleverd, overal in Nederland. En soms zelfs in het buitenland, want een cliënt die tij dens zijn buitenlandse vakantie onverhoopt zonder hulpmiddelen komt te zitten kan ook terecht bij CombiCare. Het bedrijf levert daarnaast aan ziekenhuizen, verpleeghuizen en zelfs apothekers. ’’Ja, sommige apothekers willen inmiddels wel wat meer weten van stomazorg. En komen daarvoor hij ons. Een goede ontwikkeling”, vindt Van der Leden. Inmiddels heeft het Waddinx veense bedrijf, dat zich overigens in het land profileert als een Gouds bedrijf (’aan de rand van Gouda...’), wegens de grotere naamsbekendheid van Gouda, zes duizend stomapatienten inge schreven als cliënt. Deze mensen konden voor de op richting van CombiCare hun hulpmiddelen alleen van apothe ken betrekken. Volgens Van der Leden geen ideale situatie, omdat de meeste apothekers weinig in formatie konden bieden aan de stomapatienten. ”Een apotheker weet alles van medicijnen, maar stoma-hulpmid- delen verkoopt hij alleen maar. Patiënten kregen daar geen steun of informatie en moesten maar zien hoe ze met hun grote paket- ten nog enigszins discreet weg kwamen”, aldus Van der Leden, die zich zelf in de jaren zeventig al uit pure interesse in de stoma-' zorg had verdiept. Door een stoma-patient in zijn schoonfamilie kwam hij met de problemen in aanraking. Hij zag een gat in de markt en samen met compagnon Arthur Smid, die ge diplomeerd stomatherapeut is, be sloot hij vijf jaar geleden de speci aalzaak voor stoma-hulpmiddelen op te zetten. Die start van CombiCare was ove rigens niet makkelijk. Voor de op richting van een detailhandel is namelijk een ondernemersdiploma nodig, maar er bestaan geen oplei dingen voor een onderneming in stomazorg. ”Het kwam er op neer dat de eer ste de beste groenteman met een vakdiploma een speciaalzaak in stomazorg kan beginnen, maar wij met onze kennis van stomazorg mochten dat niet. We moesten een ondernemersdiploma hebben, maakte niet uit wat. Ik kreeg het advies het vakdiploma groenten en fruit maar te gaan halen”, ver telt Van der Leden, die zich nog steeds kan opwinden over deze merkwaardige kwestie. ”Ik pas ervoor om aardappelsoor- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense Kunst Kring (E.J. van Straalen, tel. 01828 -12776) zal dinsdag 29 september het Ko ninklijk Museum voor Schone Kunsten in Antwerpen bezoeken. Centraal staat de tentoonstelling Avant-Garde in Belgie 1917-1929. Het museum biedt een globaal overzicht van beeldende kunst uit deze periode. In de tentoonstelling zijn vooral de avant-garde-stromingen opge nomen, zoals ze zich in België aandienden na de Eerste Wereld oorlog. Daarnaast de beginperiode van het surrealisme en het moder nisme. Geïnteresseerden voor klassieke kunst kunnen een bezoek brengen aan een aantal zalen waarin kunst werken te zien zijn van oude meesters zoals Rubens, Van Eyk, Rogier van de Weyden en veel an dere beroemde kunstenaars. Er zijn nog enkele plaatsen be schikbaar voor degenen die het uitstapje van de Waddinxveense Kunst Kring willen meemaken. De kosten van de reis en de muse- umtoegang zijn f 37,50 per per soon. Niet inbegrepen zijn de kos ten voor lunch en diner en drank jes. Om acht uur zijn de deelne mers weer thuis. WADDINXVEEN - Meubelfabriek Baxmeier van de Willem is zat. Meer moet ik er ook niet de Zwijgerlaan in Waddinxveen geniet een grote bekendheid in hebben, anders zou ik moeten ver- het land als fabrikant van speciaal meubilair. Directeur P. Bax- kassen. Neen, ik,zoek het meer in meier levert zowel aan tv-producent Joop van den Ende als Jan betere machines”. - De rondleiding maakt ook duide lijk dat het wel gek moet lopen, wil Baxmeier het niet kunnen ma ken. Een reeks identieke wastafel bladen voor Bastion-hotels in de ene ruimte; een unieke tafel waar in hoogst ambachtelijk de hout nerven tot een ’ovale bloem’ zijn verwerkt in de andere. Een werkstuk van meer dan tien duizend gulden, maar wel enig in zijn soort. En daar is het voor veel opdrachtgevers natuurlijk om be gonnen, want wie wil eigenlijk nietbuiten de gebaande paden tre den?” WADDINXVEEN - De Stich ting Vrienden Streekmuziek- school Waddinxveen vormt zich De Stichting Wijkwerk De Zuid plas organiseert regelmatig spelle tjesmiddagen voor de jeugd. Voor deze middagen stellen ze prijs op oude puzzels (tot 1.000 stukjes) die misschien toch op zolder staan te wachten tot ze worden weggegooid. De puzzels moeten uiteraard wel ov®r gezonde voeding^ compleet zijn. In oktober start Het Zuidhonk met dansles voor de jeugd. De les- stelling heeft belt met Hanny de sen zijn op de dinsdagmiddag van -- - 17.00-18.00 uur. Het opvanghuis is een samenwer kingsproject van de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Regio Gouda en de Stichting Christelijke Hulpverlening. Informatie is te krijgen bij coördi nator mevrouw C. Verhey, Stich ting Maatschappelijke Dienstver lening Regio Gouda, Vest 262, 2801 TZ Gouda, tel. 01820-19444 en bij mevrouw I. Vonk, coördina tor Stichting Christelijke Hulp verlening, Groeneweg 42, hofje 7, 2801 ZG Gouda, tel. 01820-25925, van dinsdag t/m donderdag van 09.00 tot 14.00 uur. om tot Stichting Vrienden van Kreater, het centrum voor kunst zinnige vorming aan de Kerk straat waarin de muziekschool is opgegaan. Het is alweer enige tijd geleden dat de ’’muziekschool”, de beken de afkorting van de ’’Stichting Streekmuziekschool voor Wad dinxveen en Omstreken”, plaats heeft gemaakt voor de ’’Stichting Centrum voor Kunstzinnige Vor ming Kreater. Hierbij heeft bij de gemeente vooral de verbreding van de kunstzinnige vorming in Waddinxveen voor ogen gestaan. Het kon niet uitblijven dat de ’’Stichting Vrienden” zich op ter mijn op zijn positie zou moeten bezinnen. Het bestuur hiervan heeft zich, - ook al gedwongen door zijn statuten - na de oprich ting van ’’Kreater” beperkt tot ac tiviteiten ten behoeve van de af deling muziek. Regelmatig heeft echter beraad plaats gevonden over de in de toe komst te volgen lijn, in afwach ting van de verder ontwikkeling van Kreater. Nu deze zich een vaste plaats in het aanbod van de kunstzinnige vorming in Waddinxveen lijkt te verwerven, acht het bestuur van de ’’Stichting Vrienden” het nu tijd geworden om te beslissen of, en zo ja hoe zij zich zal aanpassen aan de nieuwe situatie. Uitgebreid overleg, zowel binnen het bestuur als met het bestuur van Kreater heeft geleid tot de beslissing om met ingang van het nieuwe schooljaar de bestaande stichting om te vormen tot de ’’Stichting Vrienden van Krea ter”. Van de zaken waarover het be stuur zal moeten beslissen en voor aanpassing zal moeten zorgen, is de belangrijkste vooral die betref fende het in de toekomst te voe ren beleid zoals vastgelegd in sta- en huishoudelijk regele- BOSKOOP - Sinds 31 maart van dit jaar is er in de organi satie van Floreant het een en ander veranderd. De vereni ging wordt geleid door een uit zeven personen bestaand be stuur. Dit bestuur wordt bijgestaan door drie commissies. Dat zijn de zaterdag-, zondag- en jeugdcommissie. Elke com missie heeft één afgevaardig de in het bestuur. Het bestuur is als volgt sa mengesteld: Sjaak Blaazer (voorzitter) Jules Hogendoorn (secretaris), Frans Verbakel (penningmeester), Kees van Drielen (tweede penningmees ter), Nico Kortenoeven (afge vaardigde zondag), Jacob Dijkhuizen (afgevaardigde za terdag) en Wim van Egmond (afgevaardigde jeugd). kochte kleding kan men ophalen n^mvinn611 ^september, op woensdag 16 september tussen 10.00-11.00 uur. Dan zal tevens de uitbetaling plaatsvinden. De niet opgehaalde kleding gaat naar een goed doel. De niet opge haalde kleding van de zomerkle- dingbeurs is via de Stichitng Ver volgd Christendom op een goede bestemming terechtgekomen. Niet opgehaald geld en niet opge haalde kleding vervallen aan de beurs. Voor vragen tel. 01828-17889 of 13206 of tijdens de beurs tel. 01828-11324. WADDINXVEEN - In ’’Ondernemen in Midden-Holland”, het magazine van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland, schrijft dat CombiCare BV, de speciaalzaak voor stomazorg op het bedrijvenpark Coenecoop, met gepaste trots de Ondernemersprijs 1991 van Waddinxveen in ontvangst heeft genomen. CombiCare het enige bedrijf in Nederland dat volledig is gespeci aliseerd in stomazorg, kreeg de prijs vanwege de groeiende werk gelegenheid die het biedt, maar ook voor de prima sociale omstan digheden binnen het bedrijf. CombiCare heeft in de vierenhalf jaar van haar bestaan een verba zingwekkende groei doorgemaakt. In januari 1989 ging het bedrijf volgens een volkomen nieuwe for mule van start met in totaal drie mensen. Deze zomer had direc teur Aat van der Leden al 27 werknemers. ”En het gaat nog steeds door: elke twee maanden komt er iemand bij”, aldus Van der Leden. Met zijn personeelsbeleid geeft Van der Leden bovendien een goed voorbeeld. Herintredende vrouwen van boven de 40, alloch tonen, parttimers; bij CombiCare zijn ze allemaal welkom. ”Ook mensen met een stoma ne men wij aan, en die krijgen in an dere bedrijven eigenlijk nooit een kans”, vertelt Van der Leden, die van mening is dat stomapatiënten net zo probleemloos hun werk kunnen doen als alle andere men sen. In zijn bedrijf zijn ze echter nog extra waardevol, omdat ze met cliënten kunnen praten vanuit hun eigen ervaringen. CombiCare vindt zijn klanten uitsluitend on der de 20.000 stomapatienten in Nederland: mensen met een kunstmatige uitgang. Voor deze patiënten zijn specifie ke hulpmiddelen ontwikkeld: plas tic zakjes, die met speciale plak- systemen op de buik bevestigd kunnen worden om urine en ont lasting op te vangen. Deze hulp middelen kan CombiCare snel en discreet door het hele land afleve ren. WADDINXVEEN - Dat het Waddinxveense bedrijf Promotio nal Products Services (PP&S) aan de Wilhelminakade-Noord- ringdijk in Waddinxveen de medewerkers van een feestende fis cus heeft mogen verrassen heeft de aandacht getrokken van ’’Ondernemen in Midden-Holland”, het magazine van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. De herinneringen aan een recente miljoenenorder kwamen weer naar boven toen W. Rauch onlangs zijn belastingformulier invulde. Diezelfde belastingdienst was na melijk kort daarvoor verrast door de commercieel directeur van Promotional Products Services (PP&S). In opdracht van het ministerie van Financiën zorgde de Wad dinxvener ervoor dat het perso neel van alle belastingdiensten in Nederland, inclusief de dounabe- ambten, werden voorzien van 32.500 geschenken. Het bijzondere van die opdracht- die werd uitgevoerd door het be drijfsonderdeel Wira Trading In ternational WTI) - was dat ieder een tegelijkertijd de cadeaus moest krijgen. En dat was meteen het meest moeilijke onderdeel van deze overigens zeer aantrekkelijke order van anderhalf miljoen gul den. Daar kwam bij dat het bedrijf, dat actief is op het gebied van re latiegeschenken en reclameartike- len, alles ook nog in korte tijd moest doen. Het plan van het ministerie had alles te maken met de beëindiging van de herstructurering van de belastingdienst. Deze reorganisa tie wilde het ministerie op bijzon dere manier vieren en onderdeel van dit feest was de overhandi ging van de geschenken. Daarom wilde het departement eerst ook zekerheid hebben of het bedrijf in korte tijd aan die opdracht kon voldoen. Lang heeft de heer Rauch nage dacht over die vraag. Kort nadat het verzoek bij hem was binnen gekomen, reisde hij af naar Frankfurt. Daar zocht hij contact met de directeur van een Chinees bedrijf. Rauch: ”Ik had al eerder zaken met dit bedrijf gedaan en had er dus alle vertrouwen in dat deze onderneming prima in staat was om mee te werken aan de op dracht”. Toen de Waddinxveense directeur zich daarvan had overtuigd, toog hij naar een ontwerper, die een speciaal soort sporttas moest teke nen. Het ontwerp was naar de zin van de heer Rauch en hij zocht contact met het ministerie. ”Ik merkte dat ze bij het ministe rie van Financiën nogal onder de indruk waren van onze snelle ma nier van werken. Vooral toen ik een concreet plan op tafel neer legde, werd er niet te lang nage dacht. PP&S kreeg de opdracht”. Rauch besefte dat nu de moeilijk- ste tijd aanbrak. De tassen moes ten in korte tijd worden gefabri ceerd, verscheept en getranspor teerd naar de medewerkers van al le belastingdiensten. ”Dat moest ook nog in het diepste geheim gebeuren, omdat het an ders geen verrassing was”. De tassen werden vervaardigd in China en de PP&S-directeur be zocht enkele malen dit land om zich ervan te vergewissen dat het tijdschema van het ministerie werd gehaald. ”Het was toch wel heel vreemd voor mij om te zien hoe daar in enorme fabriekshallen honderden naaisters aan het werk waren met de fabricage van de tassen. Ik had met het departement afgesproken dat de tassen in één keer ver scheept moesten worden naar Ne derland”. ”Dat was nodig omdat de spullen ook een cadeautje waren voor de douanebeambten. Dit was tevens het grootste probleem. Ook voor hen moesten de tassen geheim blijven. We dachten dit voor een belangrijk deel te kunnen opvan gen door de totale voorraad in een keer te verschepen. De kans dat een container geopend zou wor den leek klein”. Helaas slaagde deze opzet niet. De tassen werden vijf keer ver scheept. Het ministerie zorgde er echter voor dat de containers zon der controle door de douane kwa men. De volgende fase was voor PP&S niet minder spannend. Alle tassen moesten maandagmorgen 1 juni tussen acht en tien uur op 150 verschillende adressen worden be zorgd. ”Het ministerie heeft aan dit on derdeel van de opdracht enorme waarde gehecht. Het was voor ons dus van het grootste belang om al les vlekkeloos te laten verlopen”. Daardoor schakelde het bedrijf de hulp in van de koeriersdienst EMS en de transportonderneming Van Noort uit Waddinxveen. De opdracht slaagde. Op één plaats kwamen de tassen iets te laat aan omdat er lang gewacht moest wor den bij het veer Vlissingen-Bres- kens. ”Het ministerie was heel blij met het succes. Ook van anderen kre gen we veel complimenten en ons bedrijf heeft daar heel veel good will mee gekweekt”. De heer Rauch steekt zijn blijd schap over de goede afloop van WADDINXVEEN - Voor de 150 leerlingen van de rooms-katholie- ke St. Paulusschool aan de Jacob Catslaan staan er aan het begin van het nieuwe schooljaar weer volop activiteiten te wachten. Vrijdag 4 september vindt op de atletiekbaan van Antilope aan de Alberdingk Thijmlaan de jaarlijk se sportochtend plaats. Dit jaar staan alle sportactivitei ten in het teken van het Olym pisch jaar. Alvorens het eerste startschot gegeven wordt zullen alle leerlingen, leerkrachten en of- ficals ’n ereronde over de atletiek baan maken om daarna met z’n al len rondom het olympisch vuur het olympisch sportlied te zingen. Donderdag 24 september worden leerlingen, leerkrachten door de oudervereniging getrakteerd op ’n tweetal excursies. Groep 5 t/m 8 gaat naar de Flori- ade en groep 1 t/m 4 gaat naar de diergaarde Blijdorp. Gezien de educatieve waarde en het bijzondere karakter van de Floriade wordt dit de groepen 5 t/m 8 aangeboden. Om ook de groepen 1 t/m 4 niet te vergeten gaan deze leerlingen naar diergaarde Blijdorp. De leer lingen kunnen daar genieten van alle dieren die Blijdorp rijk is. Verder doen ze ook mee aan een educatief programma wat speciaal voor de groepen 1 t/m 4 is sa mengesteld door Blijdorp. Daarnaast is het team leerkrach ten alweer volop bezig met de jaarlijkse instructie-avonden en treft het voorbereidingen voor de ’open schoolweek’ die ditmaal zal plaatsvinden van 28 september t/m 2 oktober. -Grote kollektie excl.. stukken '.U’U Eigen import tSSidSjWI 1 Gegarandeerd authentiek: mm 150 F oud Gratis thuisbezorgd Evt. 's avonds na afspraak. GOIDSESTRAATWEG 34, WADDINXVEEN - De speel tuinvereniging Orarijewijk heeft met steun van vrijwilligers de kleine speeltuin aan de J.W. Fri- soweg opgeknapt. De evenwichtsbalk en het klim- rekje zijn verplaatst en de kleine glijbaan is vervangen door een nieuwe. Met financiële steun van de ge meente zal verder het werkhok van het speeltuingebouwtje wor den verbouwd, zijn er prullebak- ken Jn de speeltuin geplaatst, is de dijkkant gesnoeid en is er het een en ander geverfd. Het nieuwe activiteitenprogram ma van de speeltuinvereniging Oranjewijk omvat elke dinsdag morgen een peuterclub voor 2-4- jarigen met de leidsters Ria Droog, Sylvia Grimelius en Karin Fokker, iedere woensdagavond darten, een kaartclub op de don derdagmiddag, iedere donderdag avond een kaartinstuif, twee klas- verjascompetities op vrijdag avond, op zaterdagmiddag kinder- bingo en op zaterdagavond bingo, een zaterdagse hobbyclub voor kinderen vanaf 2 jaar en een buurtinloop op zaterdagavond. Verder is er gepland een Sinter klaasfeest (28 november), een vrijwilligersavond (16 januari), de jaarvergadering (16 maart) en Paaseieren zoeken (10 april).

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 15