op zich wachten iimjMjeKowl! s GROENSVOORDE Wethouder laat 2efoto 19ct n Leerbedrijf Tuinbouw na jaar al succesvol SOLIDAK DAKBEDEKKINGEN Aan Tweede Bloksweg in Waddinxveen Jeugddienst Zevenhuizen Voorwaarts repeteert in Kreater Hfotohomeï van ’t hof Zaterdag 19 september drukke dag oud-notaris Nieuwsblad Onafhankelijk KBK OPLEIDINGEN Klaverjassen Spanning in Zonnig Zuid Aim Die "andere" hele goede NVM makelaar! ’’Reeuwijk en Omstreken” de verzekering voor uw opstallen, inboedel Fietstocht Hart- en Nierstichting INFO: 010-4222429 010-4220034 Brommer UW WONING KRIJGT ER EEN KLEUR VAN HUIS-AAN-HUIS IN WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN EN MOERKAPELLE ^Brommer WS’ HARWA ONDERLINGE BRANDVERZEKERING Winkelcentrum knipup 20.15 uur Attentie: VANDAAG STARTEN WIJ RIJOPLEIDING op VIDEO Waddinxveen MIMA-A, MBA, SPD, en COMPUTERBOEKHOUDEN alléén in Ommoord. Rozenlaan 4 Boskoop 18.45 uur En dat tegen de laagste premie! en een snelle schadebetaling, dat in onze garantie! Een verzekering zonder winstoogmerk! óók in Berkel, Ommoord, Capelle, Pijnacker, Schiebroek, Hoogvliet MIDDENSTAND 9 mnd. BASISKENNIS BOEKHOUDEN 4 mnd. PD-BOEKHOUDEN 13 mnd. Voor de nog niet definitieve vast gestelde lessen wel even aanmelden. M.i.v. 16 september één avond per week in Waddinxveen Van Leeuwen Verhuur Piasweg 16 Waddinxveen De Rozenburcht 1e jaars 2e jaars (inclusief paren) 3e jaars (of meer) 1e jaars voor paren SCHOENEN SCHOENMAKERIJ HAKKEN KLAAR TERWIJL U WACHT K Voor aanvang van de eerste les K K 2 september 1992 30 minuten voor aanvangstijd). ^onsMagi Welke kleurcombinatie u ook zoekt, u krijgt bij ons altijd een kleurend advies. Desgewenst aan huis. Zo staat u er altijd gekleurd op. Kom eens langs voor een vrijblijvend advies. Bitumen Shingles Dakisolatie Lood- en zinkwerk Reparatie onderhoud en nieuwbouw 10 jaar garantie Gratis dakinspectie Vrijblijvende offerte 01726-17720 Wilgenoond 73 - Bodegraven makelaardij Verzekert tegen brand; inbraak; diefstal; storm- en waterschade. Commercieel Goede ervaringen Lesblokken In 1986 A NIEUW!! OVO motorrijles t i Woensdag 2 september 1992 Met ruime parkeergelegenheid era Y KLEURENFOTO'S Uw mooiste vakantiefoto’s vanaf 49 cent per stuk' Extra prints, gelijktijdig besteld, nu slechts 19 cent per stuk. Alleen in augustus en september. Voor informatie: secretaris-administrateur Pr. Margrietstraat 3 te Waarder, vanaf fl. 45,-‘ per dag excl. BTW Bel voor inlichtingen en reserveringen 01828-21800 NVM 48e Jaargang No. 02301 Een onbewaakte auto met daarin een came ra... dat is vragen om diefstal. op woensdagavond danslessen in één van i de mooiste zalen uit de regio te weten: in overleg 21.45 uur Weekblad voor addinxveen OPLAGE 13.500 EXEMPLAREN Doe-het-zelf materialen Keukens - Kasten Wand- en vloertegels Tuinhout - Sierbestrating v 01828-12596 Noordeinde 76a Waddinxveen Kerkweg-Oost 177 - Waddinxveen Telefoon 01828-12012 DAN I S S C H O O L NIEUWENHUIJZEN - VISSER VLOERBEDEKKING, GORDIJNEN EN SLAAPCOMFORT Groensvoorde 12 Waddinxveen Telefoon 01828-16119 van Soest (WD) ten tonele verscheen. van hogendorpplem 4. gouda telefoon 01820-20111 kantoren tn gouda alphen a/d rijn en zoetermeer WADDINXVEEN - De leden, gasten en genodigden van wijk en speeltuinvereniging ’’Zonnig Zuid” hebben zaterdagmiddag 35 minuten op wethouder Karei van Soest (VVD) moeten wach ten voor de officiële heropening door hem van het uitgebreide en verbouwde wijkgebouw aan de St. Victorstraat. De aanwezige gemeenteraadsleden schaamden zich voor deze gang van zaken, ZEVENHUIZEN - Zondagavond 6 september is er weer een jeugd dienst in de Hervormde Kerk van Zevenhuizen. De dienst begint om 19.00 uur. Het thema is: ’’Zelf geloven”. De voorganger is ds. Gaasbeek. De muzikale medewerking wordt verleend door His Revelation uit Alphen a/d Rijn en organist Adr. Verhoef. vier weken. Iemand die zich aan meldt en de eerste lesweek mist, kan toch de lesdraad oppikken zonder dat wij tegen hem of haar ’nee’ moeten verkopen”. ”Met behoud van uitkering, een onkostenvergoeding per dag, gra tis vervoer, het niet hoeven beta len van lesgeld plus goede uit komsten op werk verlagen de drempel dusdanig dat wij zeker van een succesvolle particuliere onderneming mogen spreken”. Een dag in de week gaan de cur sisten naar een praktijkschool waar les in bijvoorbeeld bloem- sierkunst, tomatenteelt of de teelt van eenjarige tuinplanten wordt gegeven. De resterende vier dagen wordt op de tuin gewerkt. ’’Daar kunnen per dag dertig mensen onder lei ding van drie werkleiders de theo rie in praktijk brengen”, legt Woutersen uit. Griffioen voegt daaraan toe dat het Leerbedrijf van het leerling stelsel verschilt, omdat de finan ciering anders geregeld is. ”Wij zijn ook nog een commercieel be drijf. Wij beschikken over 8.000 vierkante meter glas en 6.000 vierkante meter open grond. De verschillende groenteteelten en die van Hortensia’s en Cyclamen moeten wel voldoende opbrengen om de boel hier financieel draai ende te houden. Daarnaast ont vangen wij van de gemeenten Gouda, Moordrecht en Waddinx veen jaarlijks subsidie. Ook de provincie draagt haar (eenmalige) steentje bij. Het is een misvatting dat wij alleen van de subsidie moeten rondkomen”. Beide heren willen ook het fabel tje de wereld uit helpen dat het Leerbedrijf voor de reguliere tuinbouw concurrentievervalsend zou zijn”. ”Dat is zeker niet het geval. Wij draaien volledig commercieel. Wij beginnen met mensen die nog he lemaal niets van de tuinbouw af weten. Aan het einde van de op leiding, verlaten de cursisten de tuin en vinden elders een baan. Hierdoor verliezen wij circa der tig procent van onze produktie- waarde. Met behulp van subsidies proberen wij toch een rendabel bedrijf te runnen”, aldus Griffi oen. Coördinator Woutersen voegt daaraan toe dat het Leerbedrijf ook in het voordeel van de tuin ders werkt. ”Wij zijn het voortra ject voor de tuinders. De mensen die wij afleveren zijn gemotiveerd en kunnen meteen ingezet wor den. Als zij meer willen leren kunnen zij altijd via het reguliere onderwijs aan vervolgstudies mee doen”. Eén van de cursisten die nu enke le maanden in opleiding is, is de Joegoslavische C. Vukoti?. Ter wijl zij de pas geplante komkom- merplanten aan de gewasdraden draait, vertelt zij dat het werk haar prima bevalt. ”Je bent lekker rustig bezig en hebt straks uitzicht op een baan. Het liefst wil ik op een tuincen trum werken. Niet als verkoop ster. Ik teel liever planten en maak die klaar voor de verkoop”. Vlak achter het Leerbedrijf ligt het jonge anjerbedrijf van Wim van der Peil. Begin 1992 kocht de ex-arbeider de bloemenkas. In een poging geschikt personeel te vin den, liep zijn vrouw toevallig te gen het Leerbedrijf aan. De 54-jarige Afarmass kwam als eerste via het Leerbedrijf bij Van der Peil werken. Na twaalf jaar niets doen heeft de man het nu prima naar zijn zin. Datzelfde geldt voor Jakob uit Turkije en de jonge Marokkaan Mohammed. Deze laatste loopt stage via het Leerbedrijf en moet over enkele weken weer weg. Wim van der Peil en zijn vrouw vinden dat jammer, omdat zij goede ervaringen met de drie al lochtonen hebben. ”Het zijn harde werkers, al lijkt het soms langzaam te gaan”, legt de anjerkweker uit. ”Je moet je, personeel ook zien te houden. Afarmass kwam hier met een ou de auto. Ik heb toen een nieuwe voor hem gekocht. Die heeft hij via zijn overuren terugbetaald. De mensen zijn een onderdeel van je bedrijf. Daar mag je best eens iets meer voor doen”. Geïnteresseerden kunnen overdag tijdens kantooruren bellen met co ordinator G.P.B. Woutersen aan de Tweede Bloksweg 34 in Wad dinxveen, tel. 01828-16400. WADDINXVEEN - Oud-notaris J. in ’t Hol (66) krijgt het druk op zaterdag 19 september. Hij verricht die dag twee offociële openingen. Eerst is hij ’s morgens in de bi bliotheek aan de Van Mecklen- brug Schwerinlaan aanwezig voor het officiële start van de uitleen van compact discs. De cd-uitleen kan nu door de Stichting Openbare Bibliotheek Waddinxveen worden gestart dank zij het afscheidscadeau van notaris In ’t Hol een jaar geleden. Het overgrote deel van het geld (ruim 25 mille), dat door de be volking, de middenstand en het bedrijfsleven in 1991 als blijk van waardering aan de Waddinxveen- se ere-burger was geschonken, werd gestopt in de ’’Stichting Bi bliotheekfonds Jacob in ’t Hol”. Deze stichting heeft ten doel het beheren van een fonds, teineinde een collectie van boeken en/of an dere media te vormen, deze van uit het gebouw van de bibliotheek ter beschikking te stellen van de plaatselijke bevolking onder de voor openbare bibliotheken ge bruikelijke voorwaarden en voorts al hetgeen met een en ander rechtstreeks of zijdelings verband houdt of daartoe bevorderlijk kan zijn, alles in de ruimste zin des woord. Dezelfde zaterdagmiddag van de 19e september opent oud-notaris In ’t Hol in de raadzaal van het gemeentehuis aan het Raadhuis plein de jaarlijkse expositie van amateur-kunstenaars. Eerder opende hij al een dergelij ke tentoonstelling in de Remon strantse Kerk aan de Zuidkade, eveneens van de Waddinxveense Kunst Kring. WADDINXVEEN - Het aan de Tweede Bloksweg in Waddinx veen gevestigde Leerbedrijf Tuinbouw is na een jaar al succes vol, meldt ’Circulatie’, een uitgave van de Stichting Kring Pro motie, die zich ten doel stelt de bekendheid van het tuinbouwge bied De Kring te vergroten. Waddinxveen ligt aan de rand van dat gebied. De Stichting Leerbedrijf Tuin bouw is een jonge particuliere on derwijsinstelling in Waddinxveen. Het bedrijf probeert via een een jarige opleiding langdurig werklo zen, moeilijk plaatsbare allochto nen, herintredende vrouwen en vijftig-plussers aan een vaste baan te helpen. ”De toegangsdrempel tot onder wijs is hier laag. Gemotiveerde mensen, zeker uit de regio Rotter dam, kunnen met behoud van uit kering een tuinbouwopleiding vol gen. Wij draaien nu één jaar (van af oktober 1991) en 90% van de opgeleide mensen heeft inmiddels een vaste baan in de tuinbouw. De rest heeft een baan elders”. Aan het woord zijn bedrijfsleider D. Griffioen en coördinator G.P.B. Woutersen van het Leer bedrijf. Tegenover de nieuwe wo ningen aan de Tweede Bloksweg ligt het Leerbedrijf verscholen tussen grote groente- en sierteelt bedrijven. Net als bestaande personeelsorga nisaties STAP en Stichting Perso neelsvoorziening voor Midden en Zuid-Holland, probeert het Leer bedrijf mensen te interesseren in en op te leiden voor een vaste baan in de tuinbouw. Het grote verschil met andere personeelsor ganisaties is dat het Leerbedrijf zich meer richt op de eerder ge noemde groepen als allochtonen en vijftig plussers. De hoofdactiviteiten van het Leerbedrijf, dat een onderdeel van het Wageningse ingenieursbu reau Nieuwland is, vallen uiteen in een theoretisch en een prak tisch deel. ’’Mensen die zich bij ons aanmel den kunnen vrijwel meteen aan de slag. Vaak worden zij gestuurd door de arbeidsbureaus of willen zij na een aantal jaren van niets doen toch weer werken. Vast werk is tenslotte beter dan een bijstandsuitkering”. ”Wij werken met lesblokken van Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg. Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828 - 15594 Kantoor: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Telefoon: 01828 - 14788 Telefax: 01828 - 15637 WADDINXVEEN - Zaterdag 12 september houdt de Hart- en Nierstichting in Waddinxveen weer de jaarlijkse fietstocht. Dit jaar is het al weer de 14e keer dat de Vereniging Vrienden van de Hartstichting, afdeling Wad dinxveen en Boskoop, in samen werking met de Nierstichting Ne derland, afdeling Waddinxveen, de fietstocht organiseren. Fietsen is gezond en fietsen is weer in. Zowel de Hart- als de Nierstichting zetten zich er voor in dat de mensen zich meer gaan bewegen en in beweging zijn. Daarom ook de organisatie van deze jaarlijkse fietstocht waar dan ook een flinke opkomst en deelna me voor wordt verwacht. speeltuinvereniging. De gemeente en ’’Zonnig Zuid” hadden er im mers jarenlang behoorlijk aan ge trokken om de verbouwing en uit breiding van het wijkgebouw ge realiseerd te krijgen. De liberaal was trots op het be reikte resultaat, waaraan heel veel praten, vergaderen, rekenen en te kenen vooraf was gegaan. ”Een accommodatie als deze hoort bij een wijk met zoveel gemeen schapszin”, stelde wethouder Ka rei van Soest. Voorzitter J.F.M. van Hoof van ’’Zonnig Zuid” herinnerde eraan dat in 1986 voor het eerst werd gedacht aan een vergroting van het wijkgebouw met een entree en een extra zaalruimte. Toenmalig wethouder drs. Martin Kraaij- estein (PvdA) maakte zich er sterk voor en hoewel hij in 1990 uit het college van B. en W. vér- dween bleef hij het een erezaak vinden om de verbouwing tot een goed einde te brengen. Maar intussen trad er vertraging - op, bleven er plannen in de la lig gen en moest er opnieuw gete kend worden. Ook een geluidhin- derprocedure gooide roet in het eten. Maar uiteindelijk kon op voor dracht van het college van B. en W. wethouder Karei van Soest eerder dit jaar een officiële paal slaan voor de verbouwing en uit breiding en kon hij op voordracht van het college van B. en W. (oud-wethouder drs. M. Kraaij- estein en burgemeester C.M. van der Linden waren hiervoor niet beschikbaar) zaterdagmiddag te gen half drie een gevelversiering met de naam ’’Zonnig Zuid” ont hullen. Mede dankzij de inzet van 21 vrijwilligers en 21 (van de 300 aangeschreven) sponsorende be drijven uit Waddinxveen - die door voorzitter Jan van Hoof alle maal bij naam werden genoemd -, de gemeentelijke financiële steun en een bijdrage van 5.000 gulden van ’’Zonnig Zuid” kon het kar wei worden geklaard. De feestdag van zaterdag kende overigens meer teleurstellingen dan alleen de verlate komst van wethouder Karei van Soest. Het regenachtige weer ’s morgens en een niet beschikbaar zijnde toege zegde vrachtwagen verhinderde Waddinxvener Theo Lam zijn mi- ni-kermis te laten zien. Ook de sponsorloop ging niet door, want er had zich maar één deelnemer gemeld. Theo Lam zorgde weer voor veel zonnige gezichten in het in een ’’tropisch paradijs” veranderd wijkgebouw, waar tot in de late uurtjes door de wijkbewoners werd gefeest. Hij schonk het be stuur van de wijk- en speeltuin vereniging het draaiorgeltje ”De Panfluiter”. WADDINXVEEN - Nu de grote zomervakantie weer achter de rug is heeft ook de brassband Voor waarts weer haar wekelijkse repe tities hervat. Nog wel enkele weken met een gastdirigent, want de vaste diri gent Rein Quint verblijft nog in het buitenland en zal dinsdag 8 september weer de dirigeerstok ter hand nemen. De repetities worden gehouden el ke dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in gebouw Kreater aan de Kerkstraat. Ruim een jaar geleden heeft Voorwaarts in dit gebouw zijn in trek genomen. Nadat aanvankelijk enkele onvolkomenheden waren gebleken, die inmiddels zijn opge lost, beschikt de brassband hier over een uitstekende repetitie ruimte. Dat is ook nodig want er staan weer enkele activiteiten op het programma, zoals schoolconcerten in het najaar. Deze schoolconcer ten hebben een tweeledig doel. In de eerste plaats de jeugd trachtten te interesseren voor de muziek in het algemeen en in de tweede plaats de hoop dat er mis schien enkele nieuwe leerlingen uit voortkomen. Want het zelf bespelen van een instrument, hoe gebrekkig ook, geeft toch altijd meer muzikale vreugde dan alleen maar het luis teren ernaar. Nieuwe leden kan Voorwaarts best gebruiken bij de trombone, cornet en bariton-enfonium-sectie. Daarbij gaat het vooral om men sen die al enige ervaring hebben met het bespelen van een blaasin strument. Ook leerlingen zijn van harte welkom. Zij krijgen profes sioneel muziekonderricht door in structeur Joop- Nijholt. Een mu ziekinstrument wordt door Voor waarts ter beschikking gesteld. Voor informatie over Voorwaarts kan men zich wenden tot de voor zitter Mineke la Grand-van Bem- mel (tel. 17257) of secretaris Cock la Grand (tel. 15939). En natuurlijk is een ieder die wil ko men luisteren dinsdagsavonds van 20.00-22.00 uur in Kreater van harte welkom. dat een aantal illustratief noemde voor de malaise waarin het plaatselijke jeugd- en buurtwerk verkeert. Karei van Soest, die zijn toe spraak begon met het aanbieden van zijn verontschuldigingen, zou om half twee aanwezig zijn. Op dat moment was iedereen er ook. Na een tweede kopje koffie met cake ging het gezelschap maar eens buiten een kijkje nemen bij het optreden van de drumband Cormula’s. Intussen werd door voorzitter J.F.M. van Hoof naar het woon huis van de wethouder gebeld om te vragen waar hij bleef. Zijn dochter meldde dat haar vader in Waddinxveen aan het boodschap pen doen was. De zes aanwezige raadsleden van CDA, PvdA en D’66 (Dorenda Gerts, Herman Heller, Jan Hiele- ma, Gerard Torenbeek, Wil Wa- terreus-de Vries, Wim de Wit) bedachten inmiddels dat ook zij de honneurs van het gemeentebe stuur konden waarnemen en wil den net tot actie overgaan toen wethouder Karei van Soest om vijf over twee aan kwam lopen. Met een verwijzing naar het druk ke verkeer in Waddinxveen en een open hefbrug (vergeten was hij het niet, want hij had er ’s morgens tijdens het trimmen nog aan gedacht) begon hij zijn toe spraakje in het wijkgebouw. Dat de aanwezigen in spanning op zijn komst hadden zitten te wach ten vond hij niet zo erg, want ’’spanningen zijn mooi om te heb ben”. Wethouder Karei van Soest hoop te in ieder geval op een geslaagde dag voor de 34 jaar oude wijk- en WADDINXVEEN - Vrijdag avond 4 september om acht uur start in de kantine van de voetbal vereniging Waddinxveen aan de Sniepweg het nieuwe klaverjassei- zoen 1992-1993. Er wordt op iedere eerste en der de vrijdag van de maand gespeeld met elk vier ronden per avond. Ie dereen is van harte welkom. persoonlijke aandacht (solo lessen) max. 2 personen per groep De drumband Cormula’s doodden bij het uitgebreide en vernieuwde wijkgebouw Zonnig Zuid aan de St. Victorstraat de tijd totdat wethouder Karei (Foto: Sjaak Noteboom). Dansschool Nieuwen-

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 1