GEMEENTE WADDINX VEEN In Waddinxveen Sterrenborgh groeit door Bep en Arie de Mik verlieten kantine MARIJT voor bedrijven en particulieren... 42 houtbedrijven met bijna 400 man Notarissen op avond middenstand Cursussen Tsjechische ambtenaren André de Bruin over Pompeji CURSUSSEN: voor snelle beslissers Ds. Duinker op gemeenteavond Bibliotheek weekje dicht BEKENDMAKING COLLECTE VERGUNNING SPREEKUREN WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS 1.66 CAMPAGNE RAMPENVOORLICHTING INVOERING HERZIENING WONINGWET VERNIEUW UW LINNEN RIJBEWIJS VERGADERINGEN BOUWVERGUNNINGEN TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN 01820-16066 010-4362244 O? OLD LADY BE FAIR". AUTO- F POETS- CENTRALE 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 Openingstijden 14433 14433 14433 (toestel 159) 12570 MIDDENSTAND BOEKHOUDEN M.B.A. S.P.D. TALENCONVERSATIE Info talen: 7 sept. Alphense Avondschool Inl: s 01720-22450 Verwachtingen Omzet Export Investeringen Goede relatie Pagina 3 Woensdag 2 september 1992 Weekblad voor Waddinxveen Gouwebad ”De Sniep” (informatie) i Op de agenda o.a.: - Voorstel tot vaststelling wijziging Lozingsverordening Riolering. N.B.: er is ook informatiemateriaal ten behoeve van anderstaligen. AARD VAN HET BOUWPLAN: BOUWPERCEEL: Tweede Bloksweg 60 het geheel vernieuwen van een schuur Bloemendaalseweg 10 c in de Waddinxveense kantine. De vanaf heden gedurende veertien dagen voor een ieder op de gemeen tesecretarie ter inzage liggen en in afschrift, tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar worden gesteld. In de maand september wordt in Waddinxveen aandacht besteed aan de voorlichting over rampenbestrijding. - Voorstel betreffende nieuwe verordening Verhuis- en herinrich- tingspremies bij Stads- en dorpsvernieuwingsaktiviteiten. - Jaarverslag 1991 op grond van het bijdragebesluit Openbare Lichamen W.A.B.M. Gelukkig komen rampen in Nederland zelden voor. Toch is er altijd een kans - hoe klein ook - dat zich een ramp voordoet. Als de sirene gaat is er beslist meer aan de hand dan een beetje stank of prikkelende lucht! Voor zo een situatie heeft de gemeente Waddinxveen een rampen plan. Dat plan voorziet in de inzet van ondermeer brandweer, poli tie, ambulance en Rode Kruis. Op vrijdag 18 september a.s. zal Radio West zich als rampenzen der presenteren. Met ingang van 1 oktober 1992 zal de herziening van de Woning wet definitief in werking treden. Nadat de eerdere invoeringsdatum van 1 juli niet gehaald kon wor den zal per 1 oktober voor bepaalde, aangegeven bouwwerken geen vergunning meer nodig zijn. Dit betreft in het algemeen onderge schikte bouwwerken. Het is voor inwoners van Waddinxveen van groot belang dat ken nis wordt genomen van deze informatie. Een nieuw rijbewijs kunt u aanvragen bij de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. Daarvoor heeft u twee gelijke, recen te pasfoto’s en uw oude rijbewijs nodig. De kosten bedragen ƒ31,50. Wacht u niet te lang. In sommige gevallen is een geneeskundige ver klaring van het Centraal Bureau Rijvaardigheid (CBR) vereist. Het verkrijgen van zo’n verklaring kan enkele weken duren. Nadere informatie kunt u krijgen bij de sectie Burgerzaken in het gemeentehuis. In de brochurewand bij de balie van de sectie Bur gerzaken is een brochure over dit onderwerp aanwezig. In de week van 6 tot en met 12 september 1992 zal er gecollecteerd worden door de Militaire Thuisfronten. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebestuur worden gebracht. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. In de kranten en op de radio zal hierover informatie worden gege ven. Ook wordt er onder de scholen voorlichtingsmateriaal verspreid. In de gemeentegids van Waddinxveen is een hoofdstuk over ram penbestrijding opgenomen (lees de gids hierop na!). In het kader van de rampenbestrijding wordt Radio West de vaste rampenzender. Als de sirene gaat dient op deze zender te worden afgestemd. Voor andere bouwwerken kan worden volstaan met een melding aan het gemeentebestuur. Ook deze bouwwerken zijn in een apart besluit genoemd. Deze melding bestaat hieruit dat een meldingsformulier moet worden ingediend. Deze formulieren zijn met ingang van 1 oktober 1992 op het gemeentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw verkrijgbaar. Het is niet zo dat kan worden volstaan met een tele fonische mededeling aan één der ambtenaren van deze afdeling. Een formulier is vereist. Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Op 1 oktober 1992 verliezen de linnen rijbewijzen hun geldigheid. De foto van de houder van deze oude model rijbewijzen zit vast met ringnietogen. Als u zo’n rijbewijs niet op tijd vernieuwt, moet u opnieuw examen doen. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waar op duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende instelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legi timatiebewijs. nieuwe beheerder kan bogen op 27 jaar ervaring in de horeca, met name in het restauratieve deel van die sector. Naast het kantinebe- heer, wil hij zich ook toeleggen op bruiloften en partijen. Stem bij een ramp dus af op Radio West FM 88,4 of via de kabel op FM 93,6 Commissie voor Volkshuisvesting, Milieu en Energie op dinsdag 8 september 1992, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Wilhelminakade 58 Waddinxveen - 01828-18468 Geopend: ma. t/m vrij. 8.30-1730 uur het geheel vernieuwen en veranderen en het vergroten van een woonhuis Het is aan te bevelen tijdig overleg te voeren met de afdeling Ruim te en Bouw, indien u voornemens bent bouwactiviteiten uit te voe ren. Tijdens dit overleg kan worden aangegeven welke gegevens moeten worden verstrekt. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik ma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De verwachtingen voor dit jaar zijn gunstig. Negen van de tien ondernemers verwachten een ho gere of gelijkblijvende omzet te zullen realiseren. 91% van de on dernemers verwacht in 1992 winst te zullen realiseren. Zes op de tien ondernemers geven aan in 1992 te zullen investeren. Bijna alle ondernemers verwach ten in 1992 meer of evenveel per soneel in dienst te hebben. De meubelindustrie zal verder de komende jaren kunnen profiteren van een voortdurende belangstel ling voor duurdere kwaliteitspro ducten en moderne meubelen. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. GOUDA/WADDINXVEEN - Waddinvener dr. A.A. de Bruin, voorzitter van het Humanistisch Verbond Midden-Holland, spreekt op het eerste humanis tisch café in het nieuwe seizoen op maandagavond 7 september vanaf half negen in het Goudse gebouw Het Trefpunt aan de Spieringstraat. In het eerste café van dit seizoen wordt nog even nagepraat over de vakantie. Historicus André de Bruin zal (kort) een en ander ver tellen over zijn reis naar Italië. Vooral Pompeji heeft zijn aan dacht getrokken. Onder de litera tuur die hij over deze (in 79 na Christus) verwoeste stad raad pleegde bevond zich ook het ver filmde boek van E. Bulwer Lytton ”De laatste dagen van Pompeji”. Op dit merkwaardige boek, vol vooroordelen, zal de schijnwerper gericht worden. WADDINXVEEN - Op initiatief van de rijksoverheid is de ge meente Waddinxveen bereid mee te werken aan de opleiding van Tsjechische ambtenaren, die thuis willen raken in de bestuursvor men van Westerse landen. Voor het project, dat mogelijk is dankzij subsidies van de ministe ries van Binnenlandse Zaken en van WVC en onder meer cursus sen van de Vereniging van Neder landse Gemeenten (VNG) omvat, sloot Nederland een overeen komst met het nu nog ongedeelde Tsjechoslowakije. WADDINXVEEN - De gemeen teavond van de Remontstrantse Kerk in Waddinxveen wordt don derdagavond 5 november om acht uur gehouden in het kerkgebouw aan de Zuidkade. De Rotterdamse emeritus-predia- knt ds. G.Ch. Duinker spreekt dan over ”De uitdaging van New- Age”, een bundelng van nieuwe vormen van spiritualiteit, die de kerkelijke gemeenschap voor vele en verleilei vragen stelt. In het voorjaar van 1993 staat een gemeenteavond gepland met de eigen predikant dr. E.H. Cossee over de remonstrantse identiteit met de vertoning van lichtbeelden over remonstrantse kerken door de eeuwen heen. mers in de hout- en bouwmateria lenindustrie investeerde in 1991. Het niveau van de investeringen kwam daarmee uit op tweederde van dat van het voorgaande jaar. Ook landelijk daalden de investe ringen. De werkgelegenheid kwam op na genoeg hetzelfde niveau uit als het voorgaande jaar. Bij de bedrij ven met 50 of meer medewerkers deed zich een stijging voor van bijna 2%. Vanaf 1987 is de om vang van de werkgelegenheid in de hout- en bouwmaterialenindus trie gestegen met bijna 6%. Financiëel gezien staat de hout en bouwmaterialenindustrie er goed voor. 91% van de onderne mers in Midden-Holland sloten 1991 af met een positief resultaat, terwijl tweederde van hen het be haalde rendement als gunstig be schouwde. Verleende bouwvergunningen De timmerindustrie zal naar ver wachting steeds meer toegevoeg de waarde naar zich toetrekken, door levering van bijvoorbeeld deuren en kozijnen die al geschil derd en van hang- en sluitwerk voorzien zijn. Kenmerkend voor de bouwmateri alenindustrie is een toenemende toepassing van milieu-vriendelijke materialen. Kernachtig samengevat luidt de informatie als volgt: ”Als de sirene gaat, ga dan direct naar binnen, sluit deuren en ra men en zet de radio aan”. Ook na de ingebruikname van de nieuwbouw aan de Zuider IJssel- dijk (bij de rotonde van Stol- wijkersluis) te Gouda blijft het goed gaan met Sterrenborgh en haar 525 werknemers. De bekendheid van Sterrenborgh is toegenomen en de omzet van het Industrieel Bedrijf gaat op nieuw een recordhoogte bereiken. Ook de omzetten van het Bedrijf Externe Objecten en het Groen- bedrijf zijn hoger dan ooit. De afgelopen jaren is een forse groei van het aantal werknemers gerealiseerd. Het verschaffen van (aangepast) werk is daarbij een van de taken van de sociale werk voorziening Sterrenborgh. Hiervoor is onder meer nodig een goed inzicht in de arbeidsmoge lijkheden van de werknemer. Sterrenborgh wil daarom de ar beidsmogelijkheden van de (kandidaat)-werknemer structure- ler gaan aanpakken door metho disch arbeidskundig onderzoek toe te passen. De benodigde ruim te voor een Arbeidsonderzoek- ruimte ontbreekt nu nog. De werkzaamheden bij de afdelin gen van het Industrieel Bedrijf In eerdere publicaties is aangegeven welke bouwwerken vallen on der het begrip vergunningsvrije bouwwerken en welke bouwwerken vallen onder het begrip meldingsplichtige bouwwerken. Om een eri ander te verduidelijken wordt een folder verstrekt op het gemeen tehuis met ingang van 1 oktober 1992. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur GOUDA/WADDINXVEEN - Het gaat goed met Sterrenborgh bij de Haastrechtse Brug in Gouda, de sociale werkvoorziening waaraan ook door Waddinxveen wordt deelgenomen. zijn ook toegenomen, vooral voor de machinale houtafdelingen. Ook zijn diverse werkzaamheden volu mineuzer geworden. Met name de groei van de werk zaamheden bij het Industrieel Be drijf en de behoefte aan ruimte voor arbeidskundig onderzoek hebben geleid tot een economisch en sociaal verantwoorde keus om een groot deel van het oude be drijfspand Sterrenborgh (Fluwe lensingel 97 te Gouda) voor een periode van 5 jaar te huren van de Gemeente Gouda, met als bijko mend voordeel dat de aangrenzen de onderdelen Hoveniersbedrijf en Stadskwekerij van het Groen- bedrijf daar ook gebruik van kun nen maken. Het Hoveniersbedrijf en de Stadskwekerij zijn nu provisorisch gehuisvest. Het Sterrenborgh-ge- deelte in het te huren bedrijfs pand krijgt de naam ’’Stebo” De geplande officiële ingangsdatum is 1 november. Voor de periode 1992 t/m 1997 zal vooralsnog Stebo als volgt worden ingericht voor Sterren borgh: - 40 werknemers Industrieel Be drijf voor de hogere produktie van houten elementhuisjes, volu mineus inpakwerk, diverse hout bewerkingen, magazijn en kanto ren; - 6 werknemers Groenbedrijf voor kantoren; - een kantine; - een Arbeidsonderzoekcentrum voor arbeidskundig onderzoek van huidige werknemers en kandidaat- werknemers. Ook kunnen derden (scholen, be drijfsleven, RIAGG, Arbeidsbu reau, Gemeenschappelijke Medi sche Dienst enz.) tegen betaling hiervan gebruik maken. Het is niet uitgesloten dat dit soort ontwikkelingen zich nog va ker zullen voordoen, waardoor in de toekomst verdere uitbreidings plannen op een nieuwe lokatie ontwikkeld dienen te worden. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter open bare kennis dat de rekeningen over het dienstjaar 1991 van a. de Gemeenterekening b. het Grondbedrijf c. Openbare Werken d. Gemeenschappelijk Antenne Systeembedrijf e. de commissie Samenwerkingsschool en HAVO/Atheneum Rampenbestrijding is geen onderwerp waarbij dagelijks wordt stil gestaan. Het is echter van groot belang om te weten wat u in geval van een ramp moet doen. Het verdient daarom nadrukkelijk aan beveling om dat hoofdstuk in de gemeentegids te lezen. Bij rampen kan worden gedacht aan een natuurramp, vliegtuigon geluk, lekkende tankwagen, explosie, gifwolk of ander dreigend on heil waarbij mensenlevens op het spel staan. Voor de overige bouwwerken is nog steeds een bouwvergunning no dig. Bouwaanvraagformulieren zijn eveneens op de afdeling Ruim te en Bouw verkrijgbaar. In het kader van de herziening van de Woningwet is de termijn, waarop de gemeente de bouwaanvraag dient te hebben afgehandeld, beperkt in tijd. Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood WADDINXVEEN - Van maan dag 7 tot en met zaterdag 12 sep tember is de Openbare Biblio theek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan gesloten. In deze week zullen een aantal aanpassin gen plaatsvinden om de grote stroom bezoekers beter te kunnen helpen. Ook de uitlening van cd’s en vide obanden zal, door de komst van een nieuwe grote centrale balie efficiënter kunnen verlopen. Met de uitlening van materialen vóór deze periode is door de biblio theek rekening gehouden. Het verstrijken van de uitleenter mijn is, daar waar nodig, aange past. Dit is zichtbaar op de da- tumstrookjes die bij de uitleenba lie meegenomen kunnen worden. Na deze week is de bibliotheek weer geheel tot ieders beschik king, maar op zaterdag 19 sep tember vindt wederom geen uitle ning plaats. Dit is de eerste dag van een hele feestweek. Op deze zaterdag wordt een groot aantal genodigden verwacht om met het bestuur en medewerk sters van de bibliotheek de nieu we herinrichting in gebruik te ne men, de cd-collectie in te wijden en 60 jaar bibliotheekwerk in de gemeente Waddinxveen te her denken. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen WADDINXVEEN - Begin dit jaar omvatte de hout- en bouw- materialen-industrie in Waddinxveen 42 bedrijven met 398 me dewerkers. Deze sector telt in de Goudse streek 243 bedrijven met 1.986 werknemers, aldus de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland aan de hand van de resultaten van de Enquete Regionale Bedrijfsontwikkeling (ERBO) voor de hout- en bouwmaterialenindustrie. Het bedrijfsleven in de regio Midden-Holland heeft het in 1991 goed gedaan. Dit blijkt uit de resultaten van de Enquete Re gionale Bedrijfsontwikkeling (ER BO), die ieder jaar door de Ka mer van Koophandel voor Mid den-Holland wordt gehouden. Binnen het totale bedrijfsleven kunnen verschillende bedrijfstak ken worden onderscheiden, waar onder de hout- en bouwmateria lenindustrie. De bedrijfstak hout- en bouwma terialenindustrie in de regio Mid den-Holland telt ruim 240 bedrij ven, waarin bijna 2.000 mensen werkzaam zijn. Tot deze bedrijfstak worden on der andere gerekend de branches meubel-, aardewerk-, bouwmateri alen- en de houtwaren- en kurkin- dustrie. De meeste bedrijven in de hout en bouwmaterialenindustrie zijn in de gemeente Gouda gevestigd. Ook de gemeente Waddinxveen telt veel bedrijven in deze be drijfstak. Daarnaast is de hout- en bouwma terialenindustrie van oudsher sterk vertegenwoordigd in Berg ambacht. In Gouda gaat het overwegend om bedrijven in de aardewerk- en - bouwmaterialenindustrie, Wad dinxveen heeft vooral meubelfa brieken en Bergambacht timmer fabrieken. In 1991 nam de omzet toe met ruim 2%, tegen landelijk nog geen procent. Deze toename deed zich vooral voor bij de bedrijven met minder dan 50 werknemers (+4%). De totale omzet van de hout- en bouwmaterialenindustrie in Mid den-Holland bedroeg in 1991 naar schatting 425 miljoen gulden. Ook in voorafgaande jaren was er sprake van een positieve omzet ontwikkeling. Vanaf 1989 is het omzetvolume in de hout- en bouwmaterialenindustrie toegeno men met 7%. Dit is 3% meer dan wat landelijk werd behaald. De export kende in 1991 een toe name van bijna 16% (landelijk: +2%). Deze stijging deed zich met name voor bij de bedrijven met minder dan 50 werknemers (+27%). Het exportvolume is sinds 1989 toegenomen met 22%, tegen landelijk +7%. Eén op de drie bedrijven leverde het afgelopen jaar aan het buiten land. De export van deze bedrij ven bedroeg 30% van hun omzet. Ruim de helft van de onderne- WADDINXVEEN - Dinsdag avond 8 september om half negen houdt de ondernemersvereniging Waddinxveen (middenstand) een gecombineerde ledenvergadering en voorlichtingsavond voor leden en niet-leden in hotel-café-restau- rant De Unie (Kerkweg-Oost). Op deze bijeenkomst zal niet al leen over de Sint Nicolaasactie 1992 gesproken worden (19.30 uur), maar zullen ook de notaris sen mr. P.L. van der Meulen en mr. J.A.M. Koek voorlichting ge ven over ondernemersvormen voor middenstanders en over be drijfsopvolging (20.30 uur). Na de inleiding van de beide Waddinxveense notarissen is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Het Waddinxveense echtpaar Arie en Bep de Mik met twee van hun kinderen voor het laatst achter de bar in de kantine van de tuinbouwveiling De Kring aan de Bredeweg. (Foto: De Kring). WADDINXVEEN - Bijna tien jaar lang zwaaide het Waddinx veense echtpaar Bep en Arie de Mik de scepter over de veiling- kantine aan de Bredeweg in Waddinxveen. Een periode waarin ze lief en leed deelden met hun klanten. Daaraan is nu een einde gekomen. Zij zijn opgevolgd door Cees Spek. Op 1 september 1982 nam Bep de Mik-van Tol het beheer over van de Goudse kantine. Sinds 4 jaar wordt ze bijgestaan door haar man Arie. De in Waddinxveen geboren en getogen boerendochter kan bogen op een jarenlange horeca-ervaring in onder ander Het Trefpunt. Onder haar bezielende leiding ontwikkelde de Waddinxveense kantine zich tot een bruisende lo kaliteit, waarin tal van verenigin gen onderdak vonden. Ook ver zorgde ze bruiloften en partijen en organiseerde ze kaartavonden. Belangrijkste klanten waren de kopers en de telers, met wie Bep en Arie de Mik een goede band hebben opgebouwd. Wanneer de telers ’s ochtends hun produkt hadden aangevoerd, stond de kof fie klaar. ”Na de fusie zijn de aanvoertij- den veranderd. De telers komen voortaan in de namiddag en de vroege avond met hun produkten naar de veiling. Ze gaan dan weer direct naar huis, waardoor onze inkomsten omlaag gingen”, zegt Arie de Mik. Sinds de klokken van Bleiswijk en Waddinxveen zijn gekoppeld, zijn de produkten sneller geveild. De handel gaat dan eerder naar huis en verteert minder. Deze ontwikkeling was voor Bep en Arie de Mik aanleiding een punt te zetten achter hun werk in de Waddinxveense kantine. ”We hebben het al die jaren met veel plezier gedaan. We nemen met pijn in ons hart afscheid”, zeggen beiden. Inmiddels heeft het echtpaar nieuwe bezigheden. Bep gaat en kele vakantiehuisjes verhuren in een recreatiepark in Zeeland, ter wijl Arie daar parkcoördinator wordt. Vanaf 1 augustus staat Cees Spek

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 3