Zevenhuizen Theus Verweij maakt schetsplan voor winkelhart bij ”Be Fair” L Besluiten college over nieuw winkelhart Gemeente- zondag van twee kerken Gouwe op KRO-tv Op verzoek van B. en W. voor betere beoordeling In januari terug naar zwart thuisland Kwa Ndebele Handelsmissie Midden-Hol- land naar Lille PvdA wil opheldering over Be Fair Dansen voor ouderen vanaf 16 september 1 FOCWf AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! Enthousiast PvdA Mooi groen CDA Julia Verlof 33 Pagina 9 Woensdag 2 september 1992 Weekblad voor Waddinxveen gestudeerd, voor zendingswerk gaan Marian Ver me ij met Moerkapelle bankroet? GOUDA/WADDINXVEEN - In de uitzendingen van het KRO-te- levisieprogramma ”1.000 Kiloe- meter voor de boeg” van presen tator Aad van den Heuvel staat woensdag 2 (vandaag) en woens dag 9 september (Nederland 1, 18.30 uur) de Gouwe, Gouda en Boskoop centraal. Bij FOCWA garantiebedrijf t GLASBEEK Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET ORROSSERIEBEDRUF De g t principe-besluit voor de Zendingsechtpaar rust uit in W’veen Naar de mening van PvdA-raads- lid drs. Martin Kraaijestein is snelle actie nodig omdat het goed merkbaar is dat door de winkel- hartdiscussies de geloofwaardig heid van de politiek onder zware druk staat. In zijn woorden klonk ook door dat de bevolking het opereren van de lokale politici nauwelijks meer ziet zitten. Door snel en eensge zind handelen zou het vertrouwen Marcia en Judith. (Foto: Sjaak Noteboom). Intussen is van velerlei kant in Waddinxveen enthousiast gerea geerd op de mogelijke en plots- leing weer actuele bouw van een winkelcentrum op het Be Fair complex. De indruk bestaat dat ook de daar spelende christelijke voetbalvere niging zich kan verzoenen met een verhuizing van het sportpark in het Warnaarplantsoen naar el ders, mits die overgang heel soe pel kan verlopen en Be Fair-voet- bal er in geen enkel opzicht slech ter van wordt. Burgemeester Kees van der Lin den noemde in de vorige week dinsdagavond gehouden vergade ring van de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de wo ningbouw het plan van architect Theus Verweij een ’’indringend idee”. Het aantrekkelijk is naar zijn me ning vooral gelegen in het feit dat het gehele woon- en winkelcom- Er kan nog een klein aantal deel nemers worden toegelaten. Men dient echter zelf voor een dans partner te zorgen. De kosten van deze cursus zijn ƒ50,- per persoon voor 14 lessen. De lessen vinden iedere woens dagmiddag plaats van 14.30 tot 16.00 uur. Verder inlichtingen te verkrijgen bij J. Kunz, Prinses Irenestraat 27, tel. 12689. WADDINXVEEN - Woensdag middag 16 september om half drie gaat in dansschool Van der Lubbe aan de Sniepweg de oude- renaktiviteit ’’Dansen voor oude ren” weer van start. Deze gezellige dansles voor 50- plussers gaat hiermede het vierde seizoen in. De cursus, onder aus piciën van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen, staat nog steeds onder de bezielende leiding van het Waddinxveense dansecht- paar Guus en René van der Lub be in hun dansschool. katie. De christen-democraten hebben bij de beide coalitiepartij en PCW en VVD bij wijze van compromis nog drie maanden de tijd gekregen om hun weg naar de door steeds meer politici gewens te Be Fair-lokatie te kunnen vin den. Maar de feitelijke situatie is dat de Kerkweg-Oost-lokatie materi eel van de baan is. Uit de politie ke kringen in Waddinxveen kan geen andere conclusie worden ge trokken. Het CDA heeft, na de problemen rond de Brugweg (noordelijke rondweg) en in het Brugcentrum, grote moeite op nieuw het verlies te nemen, maar zal de rijen binnenkort wel weten te sluiten. Dit klemt te meer nu in Waddinx veen politieke eensgezindheid groeit over de bouw van een win kelhart op het Be Fair-terrein. In dien die unanimiteit werkelijk gaat ontstaan kan er in korte tijd op basis van een gezamenlijk ge dragen visie duidelijk en zo snel mogelijk worden doorgewerkt aan de centrumontwikkeling in Wad dinxveen. Het Waddinxveense zendingsechtpaar Rob en k Noteboom). De PvdA-fractie, die verheugd is over de beleidsombuiging van het college van B. en W., heeft nog niet van de door het college van B. en W. geboden gelegenheid ge bruik gemaakt om het plan Passa- geplein, dat in het voorjaar als al ternatief voor de ”Kerkweg-Oost” werd gelanceerd, nader te presen teren. De plannen waren afgelopen maandagavond nog niet zover ge vorderd dat ze aan B. en W. en de fractievoorzitters in de gemeente raad in een besloten bijeenkomst konden worden toegelicht. Inmiddels is gebleken dat ook het Plan Passageplein van de sociaal democraten in het gebied van Passage-West niet probleemloos is. Het is in de afgelopenden vier maanden door al het gereken en get eken van de Waddinxveense architect Hans Peeters alleen maar duurder geworden en er moet bovendien behoorlijk veel worden gesloopt in het gebied tus sen het huidige winkelcentrum ”de Passage” en het NS-station Waddinxveen. Bovendien bestaat de indruk dat de PvdA het eigen Plan Passage plein, gezien de kosten en de con sequenties voor particulieren en bedrijven, niet meer als het enige beste alternatief wil gaan presen teren. Te meer omdat PvdA-raadslid en oud-wethouder drs. Martin Kraaijestein reeds heeft aangege ven dat de lokatie Be Fair voor de sociaal-democraten ’’bespreek baar” is, zo liet hij in de door bur gemeester Kees van der Linden voorgezeten vergadering van de raadscommissie voor de ruimtelij ke ordening en de woningbouw weten. Wel meent de PvdA dat op korte termijn helderheid ver schaft moet worden over de nieu we mogelijkheden van de Be Fair- lokatie. De sociaal-democraten zit het niet lekker dat zij steeds van het college hebben moeten horen dat deze plek financieel onhaal baar zou zijn voor de realisatie van een nieuw winkelhart. Reden voor deze opmerkelijke fi nanciële ’’ontwikkeling” voor de ze 10.000 inwoners tellende ge meente is het feit dat door on zorgvuldige wetgeving de ge meente met ingang van l januari 1993 jaarlijks ruim ƒ1,5 miljoen gulden meer lasten ”in haar schoot geworpen” krijgt. De stemming van de Tweede Ka mer over het wetsontwerp herzie ning wegenbeheer betekent zeker het faillissement van deze pas on langs door herindeling ontstane gemeente. Een brandbrief, waarin uitvoerig en onderbouwd wordt gewezen op de voor de gemeente desastreuze ontwikkeling, aan alle betrokke- WADDINXVEEN - Het Waddinxveense zendingsechtpaar Rob (34) en Marian Vermeij (32) geniet de komende maanden van een welverdiende rustperiode op zolder bij een gastgezin aan de Weidezoom in Waddinxveen. Óp 11 januari 1993 gaan ze weer terug naar Zuid-Afrika. Intussen zitten hun drie kinderen Judith (11), Christian (10) en Marcia (4) in Waddinxveen op school, vertellen Rob en Marian aan geïnteresseerden over hun zen dingswerk en probeert Rob nog wat bij, te verdienen voor het ontwikkelingswerk dat volgend jaar weer doorgaat. zijn vrouw een kleine zendings post begonnen. ”De taal is voor hem geen pro bleem. Hij spreekt vloeiend Zoe loe en heeft zodoende veel contac ten opgebouwd. Het werk bestaat uit het helpen van een vijftal klei ne christelijke gemeenten, ver spreid over zo’n 150 kilometer”, vertelt Rob Vermeij. ”Er is ons gevraagd te komen hel pen met het opbouwen van de ge meenten. We helpen met het op zetten van zondagsschool, bijbel studies, gebedskringen, jongeren werk en zangkoortjes. Ook helpen we op sociaal-maatschappelijk ter rein, met het uitdelen van kle ding, het starten van soepkeukens en het creeren van baantjes, zoals zelf stenen maken of het aanleg gen van groentetuintjes”. ”Wat is Nederland mooi groen”, zeiden Rob en Marian Vermeij bij terugkeer in ons land. ”Het is heerlijk om weer thuis te zijn. We hebben twee weken van familie bezoek, mensen ontmoeten in Waddinxveen en even gauw een praatje achter de rug. We zijn welkom geheten door de Centrale Hervormde Gemeente en we ge nieten van het mooie weer”. Rob en Marian Vermeij moesten toch wel weer wennen aan het le ven in ons Gouwedorp. Dochter Marcia wist niet wat een be schuitje was, zoon Christian zoekt naar Nederlandse woorden en dochter Judith vindt de Afrikaan se rokken van haar moeder te lang. ”Het leven is hier zo haastig en alles gaat weer rechts. De hete kraan zit aan de andere kant en de regen voelde heel lekker aan na zeven maanden droogte”, zeg gen hun ouders in hun eerste ver lofperiode. Rob Vermeij is begin volgend jaar in Zuid-Afrika bezig met organi seren en regelen. ”Dat ligt mij wel, want Bruce is meer een evan gelist dan ik. Voor de zondags school willen we graag het plaat selijke schoolgebouw gebruiken. Hiervoor is toestemming nodig van de hoofdman in het dorp, het schoolbestuur en de overheid, van wie het gebouw uiteindelijk is”. ”Dit is alles gaat op z’n Afri kaans. Dat wil zeggen: iedereen persoonlijk opzoeken, uitleg ge ven en meeëten. Kortom, ik vind het heel leuk, maar er gaat erg veel tijd in zitten, zo’n vier a vijf dagen per school”, legt Rob Ver meij uit. ’’Verder zorg ik ook voor het on derhoud van de auto’s. Ik ben ten slotte niet voor niets automonteur en met de vele onverharde wegen en overal gaten en kuilen is er ge noeg te sleutelen”. Rob’s echtgenote Marian gaat helpen in het zondagsschoolwerk, de vrouwen(naai)club en krijgt een deel van de administratie on der haar hoede. Verder zal ook gastvrijheid hoog De hoorzitting in het Anne Frank-centrum van 23 juni jl. waarin 200 aanwezigen een winkelhart aan de Kerkweg-Oost tot de grond toe afkraakten. (Foto: Archief-Sjaak Noteboom). Voorganger in de ochtenddienst in de Immanuelkerk om kwart voor elf is de gereformeerde pre dikant ds. P.A.C. Bongers, die steun krijgt van het Gerefor meerd Kerkkoor Dient den Heer. Zijn hervormde collega ds. A.A. van Houwelingen gaat om elf uur voor in de Ontmoetingskerk. Mu zikale ondersteuning is tijdens de ze dienst te verwachten van het Immanuel Kerkkoor. In de Ontmoetingskerk wordt ver volgens gezamenlijk koffie ge dronken (12.0o0 uur). In de hal staat een informatiekraam van de ZWO-groep (Zending, Werelddi- akonaat, Ontwikkelingssamenwer king). Verder is er een ballonnengroet en -wedstrijd op het voorplein (12.30 uur), is er in de kerkzaal een programma met Jong Geluid (12.30 uur) en wordt er in de zij zalen nagepraat over het thema, is er kleien, worden er muziekin strumenten gemaakt, zijn er ge zelschapsspelen en is er kinderop vang (12.30 uur). De Gemeentezondag van de Im- manuelkerkgemeente en de Gere formeerde Kerk wordt afgesloten met een vesperdienst van 15.15- 15.45 uur. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethou ders heeft de Waddinxveense architect T.W. Verweij, die als oud-directeur van Stuurman Partners BV. van de Brugweg het bedrijfje Vewa Consulting BV startte, gevraagd zijn plan voor een winkelhart op het Be Fair-complex schetsmatig te visualise ren. B. en W. hebben Theus Verweij toegezegd dat zijn op eigen initai- tief gemaakte winkelplan dan in tegraal zal worden beoordeeld. Zonder een schets zegt het colle ge dat niet te kunnen en te willen. Het Weekblad voor Waddinxveen van twee weken geleden be schreef als eerste het spectaculai re Be Fair-plan van de koninklijk onderscheiden Stationsstraat-be- woner. Hij wil op de hoek Kanaaldijk- Sniepweg 11.000, 13.000 of 16.000 vierkante meter winkel ruimte laten realiseren met 5 to rentjes van 32 huizen (in totaal 160, maar variërend van 140 tot 180 woningen) en 600 a 800 par keerplaatsen onder de winkels. Als consequentie van het nieuwe winkelhart bij ”Be Fair” kan de Kerkweg-Oost open blijven en kunnen de meest karakteristieke villa’s aan de noordkant gespaard blijven. In de visie van Theus Verweij moet de noordkant van de Passa ge (huurwinkels) worden gesloopt. Op die na sloop vrijkomende plek kunnen 50 huizen voor 55-plus- sers worden neergezet. De win kels aan de zuidkant (eigenaren) blijven bestaan en zullen een wijkfunctie moeten gaan vervul len. In het zwarte Zuidafrikaanse thuisland Kwa Ndebele, waar 600.000 mensen leven in dorpjes, verspreid over een gebied zo groot als éénderde van Nederland, zullen ex-automonteur en oud- Haagse politieman Rob Vermeij en zijn vrouw Marian, di' pedago giek heeft ’’Jeugd met een Opdracht” uit Heerde hun voortzetten. Voordat ze in 1990 werden uitge zonden, na een opleiding van drie maanden, waren ze actief in ver schillende delen van Zuid-Afrika. In Kaapstad werd drie maanden een praktische opleiding voor de pioniers-zending gevolgd. Omdat er vervolgens in Malawi - hun land van bestemming - maar drie maanden gewerkt kon wor den vanwege binnenlandse onlus ten moest noodgedwongen worden uitgeweken naar Zuid-Afrika, waar nieuw zendingswerk werd gevonden in het zwarte thuisland waar ze in januari weer naar toe gaan. Rob en Marian Vermeij, bekeerd in de hervormde Bethelkerk aan de Bilderdijklaan, werken straks in Kwa Ndebele samen met het zendingsechtpaar Bruce en Henri ette Haviside van dezelfde inter nationale zendingsorganisatie, welk echtpaar eveneens drie kin deren heeft. In het Zuidafrikaanse thuisland is Bruce Haviside, een blanke Zuid- afrikaan, drie jaar geleden met nen heeft tot op heden niet gehol pen. De staatssecretaris van Binnen landse Zaken deed vorige week in de Tweede Kamer de noodkreet van de gemeente af met op te merken dat de gemeente nog maar eens moet rekenen. Welnu, dat is gebeurd en het mi nisterie van Binnenlandse Zaken erkent de juistheid van de bereke ning van de gemeente en erkent daarmee dan tevens het ontstaan van een bankroet voor de gemeen te door een herverdeling van het wegbeheer, vindt Zevenhuizen- Moerkapelle. Onrechtvaardig en ontoelaatbaar’ zijn de enige woorden die ge bruikt kunnen worden. ”Den Haag” kan trots verkondigen dat de koopkracht voor 1993 in stand blijft. Voor de inwoners van Ze- venhuizen-Moerkapelle geldt dit echter niet want zij zullen gecon fronteerd worden met een lasten verhoging van minimaal ƒ500,- per gezin. De gemeente Zevenhuizen-Moer- kapelle stelt alles in het werk te voorkomen, dat de wet herziening wegenbeheer door de Tweede Ka mer ongewijzigd wordt aanvaard. Ook de Eerste Kamer is inmid dels benaderd plex zelfs met een sluitende ex- ploiatie kan worden gerealiseerd. En dat is een heel ander verhaal (”Een teer punt”, vindt de burge meester) dan een uitkoop van de Passage-winkeliers, waarmee 18 miljoen gulden gemoeid zou zijn geweest, zo hadden deskundigen het gemeentebestuur voorgere kend. VVD-raadslid Maria Wientjens- van der Velden is in ieder geval blij dat het college bereid is ge bleken tot een heroverweging van de laatste drie winkelhartlokaties (Kerkweg-Oost, Passage-West, Be Fair) over te gaan. Het alternatie ve Be Fair-plannen bweschikt vol gens haar over interessante kan ten. Bij het op de rails zetten van ”Be Fair” is heel opvallend projecton- wikkelaar MAB BV uit Den Haag voorlopig niet betrokken. Deze werkzaamheden wil de gemeente zoveel mogelijk in eigen huis voor elkaar zien te krijgen, omdat het op no-cure-no-pay-basis werkende bedrijf al zoveel geld in de ge meentelijke plannen voor Passage- West en Kerkweg-Oost haeft moeten steken. En dat kan hief zo blijven. ”We willen dit bedrijf niet weer voor alles en nog wat inschakelen. Het kost ze al zoveel geld. Daar om gaan we eerst intern aan de slag en dan kunnen we altijd MAB er nog bij betrekken als we er niet uitkomen. Het college vindt in ieder geval dat er een grens zit aan het vragen om aller lei zaken zonder rekening”, ver duidelijkte burgemeester Kees van der Linden deze opmerkelijke stap sinds in 1987 een samenwer kingsovereenkomst tussen ge meente, MAB en GAK (beleg ger) werd gesloten. Zoals het Weekblad voor Wad dinxveen van vorige week bericht te is de Kerkweg-Oost voor een nieuw winkelhart van de baan. PvdA en D’66 zagen die plek al veel langer niet zitten, maar in middels vinden ook VVD en PCW deze lokatie - mede gezien de enorme verkeersproblemen - als veel te problematisch. Het CDA houdt overigens nog het langst vast aan de op 28 april jl. in meerderheid door de ge meenteraad gekozen principe-lo- GOUDA - Met als thema ’Noord- Frankrijk: Springplank naar de Franse Markt’ vond dit voorjaar een voorlichtingsbijeenkomst plaats bij de Kamer van Koophan del voor Midden-Holland te Gou da over de regio Lille-Nord pas de Calais. Uitgebreid aandacht werd ge schonken aan deze steeds belang- rijker wordende Euregio met Lille als ontluikende Europese metro pool en als toekomstig internatio nale draaischijf. Uit de evaluatie na deze bijeen komst is gebleken dat veel bedrij ven geïnteresseerd zijn in nadere e contacten met Lille-Nord pas de Calais. Reden voor de Kamers van Koop handel in Zuid-Holland om, in sa menwerking met Credit Lyonnais Bank Nederland en de Regionale Kamer van Kóóphandel te Lille, een handelsmissie te organiseren naar deze belangrijke Euregio. De handelsmissie vindt plaats van 9 tot 11 november 1992 en is be doeld voor beginnende en gevor derde exporteurs die nog geen handelscontacten hebben in Nord pas de Calais of hun relatiebe- stand daar willen uitbreiden door het aanstellen van een agent-im- porteur-distributeur. Bezoeken zullen op lokatie plaats vinden. De reis wordt gemaakt per eigen auto en de verblijfskosten zijn voor eigen rekening. Voor hotelre serveringen kan gezorgd worden. Aankomst te Lille op maandag 9 november 1992 om 12.00 uur voor gezamenlijke lunch en brief ing. De kosten voor deelname aan de ze handelsmissie bedragen ƒ250,- per bedrijf te voldoen direkt na aanmelding voor middel van de bij de bevestiging gevoegde ac- centgim in het vaandel staan, want Rob en Marian Vermeij hebben gemerkt dat dat juist een hele goede ma nier is om de liefde van Jezus Christus door te geven. Hoe het Waddinxveenze zen dingsechtpaar soms tot nieuwe contacten komt blijkt uit een ver haal dat Marian Vermeij vertelt. Ze laat haar gehoor kennis maken met Julia, die drie jaar geleden - ze was toen 15 jaar - ziek werd. ”Ze kon niet meer lopen en was op onverklaarbare wijze verlamd. De toverdokter en medicijnman konden niets uitrichten met hun kunsten. Alle offers aan geesten van de voorouders brachten ook geen verbetering”. ’’Toen hoorde de familie van Julia via via van de umfundi (zende ling), die wel eens in het naburige dorp kwam (dit was Bruce). Afge lopen maart vroegen ze hem om te komen en voor Julia te bid den”. ”Hij vertelde hem van de Heere Jezus, die gekomen is om mensen te redden van de zonde. Hij ver telde ook van de kracht van het gebed en de liefde van God, ja, óók voor zwarte mensen. Daarna heeft hij voor Julia gebeden en na drie dagen was ze volledig gene zen. De hele familie is hierdoor tot bekering gekomen”. ’’Umfundi” Rob en ’’umfundisi” Marian Vermeij hebben Julia en haar familie in juni nog een be zoek gebracht. De toen zo zieke Julia is nu een blijde christen. Ze organiseert zangbijeenkomsten en bijbelstudies. Er zijn al verschillende dorpelin gen tot geloof gekomen en ze vroegen de Waddinxveners of ze wilden helpen met het starten van een zondagsschool. Rob en Mari an Vermeij werden voor hun ver trek hartelijk uitgezwaaid met een groet voor iedereen in Holland. In deze vijf maanden verloftijd heeft het Waddinxveense zen dingsechtpaar extra tijd voor fa miliebezoek en het bezoeken van de mensen, waaraan ze geregeld hun Nieuwsbrief sturen. Ook zullen ze dia-avonden verzor gen en daar spreken over hun werk. Rob en Marian Vermeij zijn ook van plan scholen te be zoeken voor een praatje over hun arbeid. Voor Marian zijn er de diverse huishoudelijke karweitjes in het huis van hun gastgezin en voor Rob breekt een periode van part time werk aan om de financiële si tuatie te kunnen verbeteren. Ook in Waddinxveen komt er de ze maand een dia-avond van Rob en Marian Vermeij, die in de laat ste week van de schoolvakantie nog hebben meegedaan aan de tentevangelisatieweek van de Cen trale Hervormde Gemeente in de wijk Zuidplas. Giften voor Rob en Marian Ver meij uit Waddinxveen kunnen rechtstreeks worden overgemaakt op postrekening 3881167 ten na me van de familie Vermeij. Voor andere giften, die fiscaal aftrek baar zijn, kan men contact opne men met Rob en Marian Vermeij, p/a E. Oskam, Weidezoom 42, 2742 EV Waddinxveen, tel. 01828-19353. "Statiefoto” van Rob en Marian Vermeij met een Afrikaanse dominee en zijn echtgenote. Voor het maken van de foto namen ze eerst 45 minuten de tijd om zich om te kleden. (Foto: Rob Vermeij). WADDINXVEEN - De raads fractie en het bestuur van de PvdA in Waddinxveen hebben la ten weten zeer verheugd te zijn dat het college van B. en W. in zijn brief van vorige week aan de gemeenteraad gehoor heeft gege ven aan de kritiek vanuit de PvdA en D’66 en de reacties van de be volking. Het college stelt de raad namelijk voor om voor de winkelcentrum- lokatie niet alléén maar Kerkweg- Oost vast te houden, omdat dit onvoldoende politiek en maat schappelijk draagvlak heeft. De PvdA heeft zich van het begin af aan verzet tegen het plan Kerk weg-Oost. De PvdA vindt het noodzakelijk dat er de nodige opheldering moet komen over de lokatie ”Be Fair”, omdat het college unaniem, inclusief alle deskundige advi seurs dit plan afdeed als onbetaal baar. ”We stellen het op prijs dat het college bereid is het verder uitge werkte initiatief-plan van de PvdA, het plan Passageplein, te bespreken”, aldus fractievoorzit ter mevrouw A. Vermeij. Ook zegt het college een brede maatschappelijke oriëntatie toe, vooral de praktische uitwerking hiervan ziet de PvdA met belang stelling tegemoet. WADDINXVEEN - De hervorm de Immanuelkerkgemeente (Prin ses Beatrixlaan) en de Gerefor meerde Kerk (Groensvoorde), die samen op weg zijn naar één ker kelijke organisatie, houden aan het begin van het nieuwe seizoen onder het motto ’’Toekomst de len” een gezamenlijke Gemeente zondag op zondag 12 september. Deze bijzondere dag voor de bei de kerken begint met een gelijk luidende ochtenddienst in de bei de kerkgebouwen, waarvoor de predikanten een kanselruil aan gaan, en wordt vervolgens voorge zet met een gevarieerd program ma in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde). Het toeristisch programma schenkt aandacht aan Nederland vanaf het water. Een vaartocht door alle provincies. Op woensdag 2 september zal de route Rotterdam-Gouda centraal staan, de week erop Boskoop-Al- phen aan den Rijn-Muiden. Verschillende personen zullen in de tv-uitzendingen, die zondag 6 en 13 september (Nederland 1, 16.30 uur) herhaald worden, aan het woord komen zoals Gouda’s burgemeester drs. J.H. Boone. WADDINXVEEN - Naar aanleiding van het door de Waddinxveense politici afbla zen van de lokatie ’’Kerkweg- Oost” voor een nieuw winkel hart, waardoor alleen Passage- West en ”Be Fair” nog over bleven, hebben Burgemeester en Wethouders vorige week dinsdagavond een paar beslui ten genomen, die de weg naar de twee andere lokaties - met een sterke voorkeur voor ”Be Fair” - moeten gaan effenen in de komende maanden. Op een rijtje gezet zijn dit de college-besluiten over een nieuw winkelhart: 1. Het college van B. en W. blijft van mening dat mede ge let op het Beleidsprogramma 1990-1994 doorgegaan moet worden met het onwikkelen van plannen voor een hoofd winkelcentrum. De zogenaam de o-variant (niets doen) wordt derhalve afgewezen. 2. Het huidige plan Kerkweg- Oost (noordzijde) zoals dat op 23 juni tijdens de inspraak avond is gepresenteerd kan, ge let op het politieke en maat schappelijke draagvlak, niet zonder wijziging ter definitieve vaststelling aan de raad wor den aangeboden. Onderzocht zal worden op wel ke wijze aan de tegen het plan Kerkweg-Oost geuite essentiële bezwaren - met name op het gebied van verkeer - adequaat kan worden tegemoet gekomen door het presenteren van een betere verkeersoplossing. Verkeerssuggesties zoals ge daan door de heer A. Ooms van de Brugweg daarbij be trekken (nieuwe weg door of nabij het Warnaarplantsoen en tweerichtingsweg tussen de hefbrug en de Juliana van Stol- berglaan) alsmede de gedachte om (eenrichtings)verkeer op de Kanaalstraat te handhaven. 3. De PvdA-fractie zal, gelet op hun verzoek, in de gelegen heid worden gesteld hun bijge stelde plan voor Passage-West te presenteren en toe te lichten aan het college van B. en W. tezamen met de overige frac tievoorzitters. 4. Het plan van VEWA Con sulting B.V. voor de Be Fair- locatie zal integraal worden beoordeeld, mits dit plan schetsmatig wordt gevisuali seerd. 5. De bovenbedoelde werk zaamheden zullen binnen de gemeentelijke organisatie wor den verricht, waarnodig met inschakeling van externe des kundigen. Eindrapportage aan het college over zo’n 3 maan den. 6. Er wordt geen enquete ge houden onder de bevolking zo als tijdens de inspraakavond van 23 juni jongstleden is ge vraagd. Wel zal een brede maatschappelijke oriëntatie plaatsvinden. 7. De raad zal schriftelijk over dit besluit worden geïnformeerd, waarvan af schrift gaat naar: de pers, de leden van de stuurgroep Cen trum en het KNOV, afdeling Waddinxveen. 8. De heer A. Ooms, VEWA Consulting BV en de PvdA- fractie worden door B. en W. naar aanleiding van hun brie ven over het voorgaande geïnformeerd. gemeenteraadsvergadering van 28 april jl. waarin het je-besluit voor de lokatie "Kerkweg-Oost’’ voor een nieuw ‘winkelhart werd genomen. (Foto: Archief-Sjaak Noteboom). in de politieke voormannen mis schien weer wat kunnen toene men. ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - De gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle dreigt door de ministeries van Binnenlandse Zaken en Verkeer en Waterstaat naar een financiële ondergang te worden geholpen, zo laat wethouder M. Zijderhand namens B. en W. weten. Dit is volgens hem gebleken uit een bespreking die de gemeente gevoerd heeft met het ministerie van Binnenlandse Zaken. ”De ge meente is het zat, spuug zat”, al dus het college. In twee jaar tijd wordt kans ge zien de twee relatief financieel ge zonde voormalige gemeenten Ze venhuizen en Moerkapelle - in middels samengevoegd tot één ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle - naar de financiële afgrond te helpen, aldus het gemeentebe stuur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 9