Insluipingen in woningen HAARVERLIES? Monumenten KVO bijeen Lijst van wensen is gerealiseerd ’t Pijke in AF-centrum Film in De Schaapskooi open op 12 september Programma van NCVB Leerlingen in actie voor Somalië Burgemeester opent nieuw pand Alpha Actiecollecte Ds. W. Markus in Open Cirkel MM Extreem alant Diefstal KAARTENDENS! Twijfel.....Twijfel HOUWEÜNG WOONSFEER I ff- Bibliotheek Waddinxveen Nieuwe situatie per 14 september 1992 Wensen Historie (Bromfietsen Dienstverlening Beleidsplannen Financiering Huisvesting i T COENE KWARTIER Pagina 11 Woensdag 9 september 1992 Weekblad voor Waddinxveen de Stichting Openbare Bibliotheek Waddinxveen. Zittend van links naar rechts P. Roos (ere-voorzit- eN&a moeten wennen aan de nieuwe indeling van de hun ver- Taalonderricht gevestigd. Hiilsta Leolux Gelderland ROMANS Pastoe ENTREE na Montis INNAME Artijort CENTRALE BALIE DOCUMENTATIE Minotti ANTWOORDBON UITGIFTE INFORMATIEVE BOEKEN x Herma Naam VOLW. JEUGD 10 Adres TIJDSCHRIFTEN Postcode Woonplaats Telefoon JEUGD AFDE LING EXPOSITIE RUIMTE IN LICH TINGEN GROOTLETTER- BOEKEN BUITENLANDSE ROMANS _w Q O Leidsestraatweg 155b 3443 BT Woerden Telefoon03480 - 33 1 66 Telefax 03480 - 33 1 71 WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Katholieke Vrouwen Organisatie ’80 opent dinsdagavond 15 september het nieuwe seizoen met een gezellige kaart- en spelletjesavond. Men heeft elkaar een hele tijd niet gezien en elkaar ongetwijfeld veel te vertellen. Er is iets lekkers bij de koffie. De avond wordt gehouden in het Anne Frank-centrum en begint om 20.00 uur. Castehjn 1932 in dit Gouwedorp actief wa ren. Na langjarige besprekingen vond in de jaren zestig de fusie plaats van de diverse bibliotheekgezel- schappen onder de naam Christe lijke Openbare bibliotheek. Nieuwe indeling in de bibliotheek trouwde bibliotheek. Het personeel is deze week samen met medewerkers van de NBLC (Nederlands Boeken en Lectuur Centrum) en Aannemersbedrijf A. de Wilde uit Gouda nog druk bezig de laatste loodjes leggen aan een nieuw intern gezicht van de bibliotheek in Waddinxveen. Door de aanbrenging van deze wijzigingen kan men voortaan met nog meer plezier zijn of haar weg weer vinden in de vernieuwde bi bliotheek vanaf maandag 14 sep tember. alle activiteiten plaats vinden. Hier kan men terecht voor de in name en uitleen van niet alleen boeken, maar ook de videobanden en de nieuwe collectie CD’s. Ook alle informatie is aan de cen trale balie te verkrijgen. Een dui delijke tijdwinst voor de bezoe kers en het personeel. - De expositieruimte van de bi bliotheek is nu te vinden bij het binnenkomen, waar in het verle den de inname en uitleenbalie zich bevond. - De Nederlandse en buitenlandse romans zijn nu geconcentreerd in de linkerhoek van de bibliotheek, op korte afstand van de centrale balie en wat dichter gelegen bij de hoek waar de jeugdige bezoe kers hun boeken uitzoeken. - Voor diegenen die rustig willen studeren, informatiemateriaal op zoeken en inzien is het achterste gedeelte van de bibliotheek gere serveerd. Hoojistraat 187 2406 GH Alphen a/d Rijn tel. 01720-75871 WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond 16 septem ber om acht uur gaat het nieuwe seizoen van de hervormde ont- moetingskring De Open Cirkel weer van start. Om de twee weken is iedereen dan weer welkom in het vereni gingsgebouw Het Anker aan de Nesse, achter de Brugkerk in Waddinxveen. Op deze eerste avond ontmoeten de aanwezigen de oud-Waddinx- vener ds. W. Markus, die momen teel predikant is in Klundert. Hij zal spreken over het onderwerp ”De dag van je leven. Opgewekt leven!” Behalve voor de kinderen, die over dit thema in de evangelische tentweek in de Zuidplas gehoord hebben. Door de Wet op het Openbare Bi bliotheekwerk van 1975 en de druk van groeperingen in Wad dinxveen komt na vele besprekin gen een statuut- en naamswijzi ging tot stand. Op 22 oktober 1981 presenteerde het nieuwe stichtingbestuur zich onder de naam Stichting Openba re Bibliotheek Waddinxveen. De vertegenwoordiging in het be stuur is vanaf dat moment een af spiegeling van de samenstelling van de Waddinxveense bevolking. De enthousiaste inzet en beleids planning van de bestuursleden Bij de herinrichtingsplannen wa ren een aantal zaken voor het be stuur belangrijk: 1. Het zoeken van een goede plaats voor de inname- en uitleen van CD’s, een nieuwe activiteit van de bibliotheek. 2. Een logische en betere ’’rou ting” voor de bezoekers die sa men met hun kinderen de biblio theek bezoeken. 3. Het creëren van een expositie ruimte waar de diverse, door bi bliotheek georganiseerd tentoon stelling, goed tot hun recht zou den komen. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond (NCVB) houdt volgende week woensdag avond 16 september om kwart voor acht haar eerste ledenverga dering in het nieuwe seizoen in De Hoeksteen (Esdoornlaan). Mevrouw Sinia uit Harmelen hoopt de aanwezigen die avond iets van zijdeschilderen te laten zien. Het NCVB-programma vermeldt verder de volgende activiteiten: - Woensdagavond 14 oktober: ds. P.A.C. Bongers uit Waddinxveen over New Age. - Woensdagavond 18 november: mevrouw Bos-Beerninck uit Kat wijk over vrouwen in Europa. - Woensdagavond 16 december: Kerstavond. - Woensdagavond 13 januari: be zoek aan de ’’Hooge Burch” in Zwammerdam voor optreden van de ”Josti-band”. - Woensdagavond 17 februari: mevrouw Hovius uit Katwijk over therminale thuiszorg. - Woensdagavond 17 maart: de heer Kaper uit Linschoten over de Schichting ’’Goed Werk”. - Woensdagavond 7 april: me vrouw Van Muyen en de heer Be- zemer uit Alphen a/d Rijn met Bach’s ’’Mattheüspassion”. - Woensdagavond 12 mei: me vrouw Kaai uit Rhenen, zij is schilderes. Gasten zijn op deze avonden van harte welkom. Velen zullen zich niet realiseren dat de huidige Openbare Biblio theek een samensmelting is van 6 bibliotheekorganisaties die tot In het bedrijfspand ”’t Coene Kwartier" op Coenecoop heeft zich ook Alpha Vertaalbureau en Taalonderricht gevestigd. (Foto: Sjaak Noteboom). De nieuwe routing na de interne verbouwing van deze week voor de gebruikers van het gebouw van de Openbare Bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan in Waddinxveen. (Schema: Openbare Bibliotheek). WADDINXVEEN - De 60-jarige geschiedenis van de Stichting Openbare Bibliotheek Waddinxveen aan de Van Mecklenburgh WADDINXVEEN - In de her vormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse draait vrijdagavond 11 september vanaf half negen de film ’’The Lion, the witch and the wardrobe”. Dit is een tekenfilm en fantasie verhaal, maar zeker niet bedoelt voor kinderen. Men zal er ver steld van staan wat een tekenfilm voor waarheid laat zien. Wie 15 jaar of ouder is kan vrij dag komen kijken. De koffiebar is vanaf kwart voor acht open. WADDINXVEEN - Als de bezoekers van de Openbare Biblio theek Waddinxveen aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan, vol gende week, na de sluiting tot en met komende zaterdag 12 sep tember, de bibliotheek binnen komen zullen zij ongetwijfeld WADDINXVEEN - De beide monumenten die Waddinxveen bezit, de Brugkerk van de Centra le Hervormde Gemeente aan de Kerkweg-Oost en de Remon strantse kerk aan de Zuidkade, doen zaterdag 12 september weer mee aan de Open Monumenten dag. Hoewel het monumentale orgel van de Brugkerk in restauratie is en er dus geen concerten kunnen worden gegeven, heeft het kerk bestuur toch gemeend het ge bouw open te moeten stellen, on danks het sobere karakter dit jaar. De openingstijden zijn van negen tot twaalf en van twee tot vier uur. WADDINXVEEN - Volgens de Waddinxveense rijkspolitie is rp een aantal inbraken feiten op een rijtje. Op vrijdag 28 augustus werd in gebroken in een tuinloods langs de spoorlijn Waddinxveen Gouda. Na forcering van de deur werd tuingereedschap buitgemaakt ter waarde van ƒ150,-. Vanaf het terrein van een school aan de Sniepweg is op dinsdag 1 september een steiger ontvreemd welke bij verfwerkzaamheden in gebruik was. Het gaat om een rol- steiger van het merk Hi Way. Vanaf de Dorpstraat is tussen woensdag 2 en donderdag 3 sep tember een rode tandem-asser aanhangwagen ontvreemd. Aan de voorzijde van de aanhanger be vindt zich een hoog steunrek. Op donderdag 3 september werd een kilometerteller ontvreemd van een bromfiets welke gestald stond in de fietsenstalling van een school aan de Sniepweg. Vanuit de garderobe van diezelf de school werd op vrijdag 4 sep tember een Levi’s spijkerjas weg genomen. Tijdens het winkelen in een zelf bedieningswinkel aan het Konin gin Wilhelminaplein werd op don derdag 4 september een porte monnee uit een boodschappentas gestolen. Bij de politie is gemeld dat gesto len zijn vanaf het Stationsplein een Giant Deep Purple herenfiets en vanaf de Tesselschadelaan een groen/grijze Gazelle damesfiets met 3 versnellingen. Aangetroffen werden op de Lin- dengaarde een grijze Livingstone herenfiets, op de Wingerd een blauwe damesfiets van onbekend merk en op de Jan Dorrekenskade West een groene Juncker heren fiets. WADDINXVEEN - De Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen afdeling Waddinxveen heeft op dinsdag 15 september haar eerste avond van dit seizoen in het AF-centrum, Jan van Bijnen- pad. ’t Pijke Mode zal deze avond de nieuwste mode voor de winter to nen in alle maten. Aanvang van de avond is 20.15 uur. Schwerinlaan wordt bepaald door stormachtige ontwikkelingen in vooral de laatste 15 jaar. De basis daarvoor werd in 1932 ge legd toen zes Waddinxveense bibliotheken werden samenge voegd. Zestig jaar geleden begon de Waddinxveense bibliotheek in een eenvoudige schuur aan het Noordeinde van de heer Los en heeft zij zich ontwikkeld tot een volwaardige professionele biblio theek. Op het gebied van educatie en in formatie kan deze centraal gele gen voorziening voldoen aan de gevarieerde vraag van het pu bliek. In het kader van de dienstverle ning is de moderne geautomati seerde uitlening zodanig gestruc tureerd dat een goede service aan het publiek is gegarandeerd. ring een grote mate van creativi teit verlangd van de bestuursle den. Begrippen als sponsoring en hulp fondsen zijn in deze tijd de wegen waarlangs de bibliotheek tot extra activiteiten kan komen. Vorig jaar bij het afscheid van oud-notaris J. in ’t Hol werden de door de Waddinxveense gemeen schap bijeengebrachte gelden door hem ondergebracht in de ’’Stichting Bibliotheekfonds Ja cob in ’t Hol”. De baten uit dit fonds worden ge bruikt om additionele activiteiten van de Waddinxveense biblio theek mogelijk te maken en te on dersteunen. Een voortreffelijk initiatief dat bewijst dat er gelukkig ook ande re wegen zijn om de bibliotheek naar behoren te laten functione ren. Giften en legaten aan deze Stich ting, die bij de Rabobank Wad dinxveen bankiert (rek.nr. 36.68.24.967) maken de extra ser vice van de bibliotheek aan haar lezers ook in de toekomst moge lijk. Een belangrijk punt van aandacht blijft de dienstverlening van de Openbare Bibliotheek Waddinx veen. Bij bezuinigingsoperaties spelen personeelskosten vaak een belangrijke rol. Het bestuur kiest nadrukkelijk voor andere bezuinigingen dan op de personele bezetting. Als de keuze is gemaakt voor optimale dienstverlening kan een professio neel opgeleid personeelsbestand niet worden ingekrompen. Hoewel de werkzaamheden de laatste jaren sterk uitbreidden is de dienstverlening met hetzelfde aantal uren mede door de efficin- tie en optimalisering in stand ge bleven. Het personeel verdient derhalve een compliment voor haar inzet en enthousiasme om de kwaliteit van de dienstverlening te waarbor gen voor nu en in de toekomst. In de komende weken viert de bi bliotheek feest. Niet alleen om te rug te kijken naar de afgelopen 60 jaar, maar ook om zich voor te bereiden op de uitdaging van de toekomst. Aan het bestuur en het personeel van de bibliotheek zal het waarachtig niet liggen. er in de afgelopen week in het Gouwedon en insluipingen in woningen gepleegd. De feiten op een rijtje. In de nacht van maandag 31 au gustus werd een portemonnee ont vreemd uit een woning aan de Kleikade. De politie gaat er van uit dat de daders mogelijk ge bruik hebben gemaakt van een valse sleutel. Op donderdag 3 september werd tussen 12.00 en 14.30 uur inge broken in een woning aan de Sniepweg. Vermoedelijk is men via een openstaand raam op de le etage ingeklommen. Er worden sieraden vermist. Diezelfde middag werd ook een boerderij aan de Henegouwerweg door ongewenste gasten bezocht. Mogelijk dat hier ook gebruik ge maakt is van een valse sleutel. Hier wist men er vandoor te gaan met antiek porselein. Tussen dinsdag 1 en donderdag 3 september vond een insluiping plaats in een woning aan de Twee de Bloksweg. Er werd geen braak- schade ontdekt. Ontvreemd wer den een flink geldbedrag en een hoeveelheid sieraden. In de nacht van zaterdag 5 sep tember werd ingebroken in een perceel aan de G. van Dort Kroonweg. Hier werd zowel een woning als de bijbehorende schuur bezocht. Er werden diver se bescheiden buit gemaakt. Vanuit een kantoorgebouw aan de Staringlaan werd op maandag 31 augustus een koffiezetapparaat ontvreemd. Het gaat om een grijs apparaat van het merk Philips. Uit een ander bedrijf op dit in dustrieterrein verdwenen een sporttas met diverse goederen als mede een computer. Bij een poging tot inbraak in een op de Zuidkade geparkeerde vrachtauto sneuvelde op maandag 31 augustus een autoruit. Er werd niets uit de auto ontvreemd. WADDINXVEEN - De leerlin gen van de openbare Annie M.G. Schmidtschool (Zuidplashof) gaan de komende week enkele fi nanciële acties houden voor de hongerende bevolking in het Afri kaanse Somalië. Gedacht wordt aan sponsoractivi teiten (fietsen op het schoolpein en naar en van school, lopen in de buurt en zwemmen in een daar voor gratis beschikbaar gestelde sub-tropisch Gouwebad ”de Sniep”), aan een statiegeldactie (opbrengst lege flessen), aan de inzameling van oud papier op donderdagmiddag 10 september (6 cent per kilogram) en aan klus jes doen. ”In de school hebben we het idee geopperd om een korte actie voor Somalië te organiseren. Dit moet vooral in de week van 14 tot 19 september gebeuren”, aldus de Annie M.G. Schmidtschool in een toelichting aan de leerlingen en hun ouders. Nadat de laatste perikelen om trent verhuizing en heroriëntatie waren weggeëbd, brak de tijd aan om in beleidsmatig opzicht een nieuwe bladzijde op te slaan. Met name de leesbevorderingsac- tiviteiten, gericht op de jeugd ble ken van bijzonder belang. Door mutaties in het personele bestand ontstond de mogelijkheid een gekwalificeerde jeugdbiblio- thecaresse aan te stellen. Mede dankzij haar deskundigheid en enthousiasme meldden zich ve le jeugdige lezers in de biblioht- eek. Alle basisscholen bezoeken thans regelmatig de bibliotheek en 50% van alle lezers en lezeressen be hoort tot de jeugd van Waddinx veen. In maart 1987 verscheen het Bi- bliotheekbeleidsplan 1987-1991. Veel daarvan is in de afgelopen 4 jaren gerealiseerd, zoals: - Ondanks de beperktere financië le mogelijkheden de handhaving van de 31 openingsuren, ook op zaterdagmorgen. - De uitbreiding van de automati sering met 2 ’’browsers” voor het zoeken in de catalogus. - De aanschaf van een tv, videore corder, een fax en een personal computer. - Wervingsacties door de gerichte benadering van bepaalde doel groepen. - De handhaving van de perso neelsbezetting met 217 uur per week. - Gefaseerd aanschaffen van infor matieve videobanden en compact discs. Inmiddels zijn, dankzij de mede werking van het gemeentebe stuur, de doelstellingen gereali seerd en werkt het bestuur hard om ook voor de komende jaren de bibliotheek een nog centralere plaats in te laten nemen in de Waddinxveense gemeenschap. De financiering van een relatief grote bibliotheek als die van Wad dinxveen is geen eenvoudige zaak. Van het totale kosten budget op dit moment van ongeveer ƒ700.000,- per jaar wordt ƒ200.000,- opgebracht door con tributies, boete- en bespreekgel- den e.d. Voor het resterende bedrag ver schaft de gemeente een subsidie. Ook de bibliotheek van Waddinx veen is de laatste jaren niet ont snapt aan de gemeentelijke bezui nigingsoperaties. In een termijn van 4 jaren dient maar liefst ƒ80.000,- bezuinigd te worden door haar. Een moeilijke opgave voor het bestuur. Om tot nieuwe beleidsplannen en de daaraan verbonden activiteiten te komen wordt voor de financie- WADDINXVEEN - Burgemees ter C.M. van der Linden verricht volgende week vrijdagmiddag 18 september om half drie de officië le opening van het nieuwe be- drijfskantoor van Alpha Vertaal bureau en Taalonderricht op het bedrijvenpark Coenecoop in Wad dinxveen. Deze in 1988 opgerichte onderne ming wordt geleid door mevrouw S. Kampen-Hvratin en was tot eind vorige maand aan de Jan Dorrekenskade-Oost gevestigd. Alpha Vertaalbureau en Taalon derricht is gevestigd op de tweede etage van het pand op het adres Coenecoop 4b, waarin ook op de begane grond en op de eerste ver dieping Organisatie-Adviseurs Ydo BV is gehuisvest. Na de ontvangst van de gasten op vrijdagmiddag 18 september van af twee uur zijn er om half drie toespraken en is er de officiële opening. De receptie en gelegen heid tot bezichtigen van de nieu we bedrijfsruimte is tussen drie en vijf uur. het boekenbestand, lange wacht tijden bij de balies en een veel te krappe huisvesting. Op initiatief van het bibliotheek- bestuur is in overleg met de ge meente Waddinxveen lange tijd gezocht naar een alternatief dat kon leiden tot verbetering van de huisvesting. Uiteindelijk was een overcomplete kleuterschool de aanleiding tot een unieke oplos- Dankzij de inventiviteit van het bestuur en de creativiteit van ar chitect ir. Jan Roggeveen jr. kon het bestaande bibliotheekgebouw worden samengevoegd met de kleuterschool. Het aantal vierkante meters groei de van 245 naar 1000 m2. Zo kon op 26 augustus 1986 de opening plaats vinden van de ver- en nieuwbouw van de openbare bi bliotheek. De toenmalige minister van WVC, mr.drs. L.D. Brinkman onthulde een nieuwe plattegrond van de bibliotheek. Laat uw twijfel varen en overtuig uzelf. Telefoneer of vul onderstaande bon in en stuur deze op voor een vrijblijvende afspraak en/of meer informatie. Het algemeen bestuur van o - ter), A. Wijnen, A. Kaufman (voorzitter), J. van Grinsven, P. de Vries (secretaris). Staand van links naar rechts G. Gerts, P. Baas (penningmeester), G. van Lochem, D. Wicherts. (Foto: Sjaak Noteboom). Zestigjarige bibliotheek begon in 1932 in schuur werd de aanzet tot verder ontwik keling van een goede bibliotheek voorziening in Waddinxveen. Een handicap in de beleidsontwik keling betrof indertijd de huisves ting. Door de toename van de Waddinxveense bevolking kon de bibliotheek haar diensten niet meer optimaal aanbieden. Het beeld van de begin jaren tachtig was geen uitbreiding van Want waarom zou u blijven twijfelen als de oplossing zo makkelijk is. Een team van ervaren haarwerkspecialisten kan u een oplossing bieden voor uw haarprobleem. Wij bieden u diverse mogelijkheden voor uw kaalheidsprobleem/kaalhoofdigheid. Alle up-to-date maathaarwerken en bevestigingsmethoden van hoge kwaliteit, betaalbare prijzen, uitstekende service en discretie zijn het handelsmerk van HAARTENDENS. voor 4. Het tot stand brengen van een ’’stille ruimte” waar bezoekers on gestoord kunnen studeren en in formatiemateriaal kunnen doorne men. 5. Het zoeken van een goede plaats voor de ’’materialenbank”, een collectie boeken, videobanden en documentatiemateriaal gericht op de basiseducatie, volwassenen educatie en diegenen die leespro blemen hebben. Een lijst van wensen die, na veel passen en meten, gelukkig inge vuld kon worden. Vandaar de veranderingen die de bezoeker aantreft als op maandag 14 september de bibliotheek haar deur weer openstelt voor de 9.300 lezers en lezeressen. Een korte rondgang door de bi bliotheek laat al snel de voor naamste wijzigingen zien: - De uitleen- en inname is ver plaatst naar een centrale balie in het hart van de bibliotheek waar WADDINXVEEN - De in de Centrale Hervormde Gemeente gehouden actiecollecte voor de straatkinderen van ds. Bob Sanchez in Manilla heeft f 6.735,25 opgebracht. Het geld zal worden overgemaakt aan de Stichting Reformatorische Hulpactie Woord en Daad. Male- I naleo- Bank j ontspannen in de veelzijdig verstelbare z z ''T Xertoo zitgroep van Herma. Eén van de vele gedurfde woonideeën die van Houweling Woonsfeer mag verwachten.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 11