Tiendaagse concertreis Vox Jubilans Wereldwinkel zoekt vrijwilligers Voorproefje van tourneeconcerten f Voor concerttournee overzee van tien dagen Nog paar plaatsen kunstreis Richtlijn uitkering School in teken van jazzmuziek Bouw van 7 bedrijfs ruimten Vrijdag in Ontmoetingskerk Reisimpressies Vox Jubilans in Weekblad Joh. Verwelius 45 jaar dominee WADDINXVEEN - Emeritus predikant ds. Joh. Verwelius van de Centrale Hervormde Gemeen te, die thans in Veenendaal woont, stond er vorige week donderdag 3 september bij stil dat hij 45 jaar predikant en 45 jaar getrouwd was. lwJMST -j Wh ^j^Wi| WADDINXVEEN - Honderd zangers en zangeres sen van de Hervormd Gemengde Zangvereniging ”Vox Jubilans” en hun 40 levenspartners vertrekken dinsdagmiddag 15 september in een chartervliegtuig van Martinair van de luchthaven Schiphol voor een concerttournee van tien dagen in Amerika (Michigan) en Canada (Toronto). In het gezelschap bevinden zich ook voorzitter Wim Burger, dirigent Pieter Stolk, organist-pianist Jan Mulder en registrant-tech- nicus-chauffeur Herman van Meghelen Gastgezinnen Amerika Canada w Pagina 15 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 9 september 1992 De in 1945 opgerichte Hervormde gemengde Zangvereniging "Vox Jubilans”. (Foto: Vox Jubilans). naar Amerika en Canada Vox Jubilans-voorzitter Wim Burger. (Foto: Sjaak Note- boom). 1 WADDINXVEEN - In de afgelo pen twee weken heeft de protes- tants-chris telijke De SavorniA Lohmanschool (Wingerd) in het teken gestaan van het 13e Rand stad Jazz festival in Gouda. Er waren niet alleen posters en folders te zien, maar er waren in de school ook echte muziekinstru menten te bewonderen. De instrumenten waren geleend uit een privé-collectie en van de harmonie Concordia. Jazz is een volksmuziek van Ame rikaanse negers, die is ontstaan uit blues, ragtime en spirituals rond 1900. Ze kwam tot bloei in de omgeving van New Orleans. De instrumenten die in de school te zien waren betroffen een bastu ba, een trompet, een banjo, een wasbord en een saxofoon. Ze wor den voor deze muziek veel ge bruikt. WADDINXVEEN - De Stichting Wereldwinkel Waddinxveen bij het Koningin Wilhelminaplein heeft meer vrijwilligers nodig. De winkel moet op tijd schoon ge maakt worden. Van tijd tot tijd moet er koffie naar scholen, ker ken en instellingen gebracht wor den. Heel belangrijk is de publiciteit. Ook wordt er voorlichting gege ven en wordt er in een stand op de markt, op een braderie, of op een bijeenkomst verkocht. Zo zijn er veel mogelijkheden om mee te helpen in de Wereldwinkel van Waddinxveen. Bijvoorbeeld twee uur per veertien dagen, of per week winkeldienst doen. De produkten en kunstnijverheid- artikelen die in de Wereldwinkel worden verkocht komen uit de Derde Wereld en worden recht streeks gekocht van kleine produ centen, die er goed voor worden betaald. Alles wordt geïmporteerd door Sos-Wereldhandel. Medewerkers van Sos zoeken naar nieuwe, klei ne producenten en coöperaties en houden voortdurend contact door ze te bezoeken. Sommige hebben al telefoon en zelfs een fax. Vooral door de steun van de klanten van de We reldwinkel groeien deze projecten naar zelfstandigheid en zijn tot nut van heel de omgeving. September staat daarom in het te ken van wie de werkgroep komen versterken om het werk van de Wereldwinkel (dat steeds maar groeit) uit te voeren. Ds. Verwelius werd in 1947 be vestigd als predikant in Hei- en Boeicop. Vox Jubilans-dirigent Pieter Stolk. (Foto: Evangelische Om roep). dérkerk. In zijn jeugdjaren stu deerde hij koordirectie bij Her mande Wolff. Met orgel als hoofdvak studeerde Pieter Stolk aan het Rotterdams Conservatorium bij oud-Waddinx- vener Arie J. Keijzer om zijn op leiding af te maken. Vanwege zijn drukke werkzaam heden bij de Evangelische Om roep (EO) - hij is in Hilversum hoofdmedewerker afdeling mu ziek televisie - komt hij nauwe lijks toe aan het geven van orgel concerten. Pieter Stolk schrijft veel arrange menten voor koor en orkest. In 1983 heeft hij een geheel eigen Luther Cantate .geschreven voor drie solisten, koor en orkest. Jan Mulder studeerde hoofdvak piano (UM) aan het Rotterdamse Concervatorium bij Elly Salomé. Hij heeft op 1 mei 1992 zijn stu die orgel (UM) aan het Utrechts Conservatorium afgerond met een examenconcert. Dit concert werd gegeven in de basiliek St. Servaas in Maastricht. Naast het geven van vele orgel concerten werkt Jan Mulder - die een neef is van de welbekende or ganist Klaas Jan Mulder - ook mee aan diverse radio- en televi- sie-opnamen. ”Vox Jubilans” vertrekt 23 SEPTEMBER 08.09 uur - Ontbijt in Dodge Suites Hotel in Toronto. 09.00 uur - Bezoek aan de Niagara Falls (Ontario). On derweg korte stop in 19e eeuws Noordamerikaans stadje Niagara on the Lake. 13.00 uur - Diner in Sheraton Fallsview Hotel. 14.30 uur - Vertrek naar Cam bridge (Ontario). 15.45 uur - Repetitie Vox Ju bilans in Cambridge. 17.45 uur - Lunch. 20.00 uur - Concert Vox Jubi lans in Forward Baptist Church in Cambridge. 22.15 uur - Vertrek naar Dod ge Suites Hotel in Toronto. Het wordt steeds interessanter om in de Wereldwinkel te werken. Vergeleken met een aantal jaren geleden is het aanbod en de kwali teit van de produkten en kunstnij verheid artikelen enorm gestegen. Het is dan ook de moeite waard om de winkel goed te verzorgen en zoveel mogelijk uren open te zijn. Gelukkig kan de winkel nog steeds op de afgesproken uren ge opend zijn. Door verhuizing van een aantal medewerkers, naar een andere woonplaats, is het hard nodig dat er nieuwe medewerkers komen. Het werk dat vrijwilligers in de Wereldwinkel doen is heel gevari eerd. Naast de in- en verkoop en de administratie moet geregeld de etalage worden veranderd. 4 Aan de spectaculaire trip van tien dagen is een voorbereiding van drie en een half jaar vooraf ge gaan. Al in maart 1989 werden de eerste contacten gelegd met verte genwoordigers van Nederlandse emigrantenverenigingen overzee. Toen het in het najaar van 1991 niet mogelijk bleek op reis te gaan werd besloten de concert- tournee tot in september 1992 uit te stellen. In de afgelopen maan den zijn de laatste details gere geld om in Noord-Amerika en Ca nada tenminste zeven concerten te geven en ook nog wat toeristi sche attracties te bezoeken. Aan de concertournee komt vrij dag 25 september een einde. In de vroege ochtend van zaterdag 26 september komen de koorle den en hun levenspartners die niet in Canada achterblijven voor fa miliebezoek weer terug in Wad dinxveen. WADDINXVEEN - De Hervormde Gemengde Zangvereniging ”Vox Jubilans” geeft vrijdagavond 11 september om acht uur in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde in Waddinxveen een voorproefje van de tourneeconcerten die 100 leden van het in 1945 opgerichte koor tussen 15 en 25 september in Amerika WADDINXVEEN - Bij de ge meenteraad zijn twee aanvragen voor een bouwvergunning binnen gekomen. B. en W. hebben de volgende week woensdagavond vergaderen de gemeenteraad voorgesteld deze aanvragen, die op basis van ex ar tikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening verleend zouden moeten worden, in handen te stel len ter afhandeling, na daarover de raadscommissie voor de ruim telijke ordening en de woning bouw te hebben gehoord. De eerste bouwvergunning die wordt gevraagd is afkomstig van de Verenigde Bouwbedrijven Van der Heijden BV uit Woerden en betreft de bouw van 7 bedrijfs ruimten met bijbehorende inpan dige (bedrijfs)woningen aan de Junolaan (St. Victorwijk). De andere bouwvergunning die wordt gevraagd is afkomstig van Marcel Muyres BV uit Bodegra ven en betreft de bouw van 5 woonhuizen aan de Zuidkade, ter hoogte van het nieuwe woonwijk- je- De leden van ”Vox Jubilans”, dat in 1945 werd opgericht ter muzi kale verwelkoming van Waddinx- veners die tijdens de Tweede We reldoorlog naar Duitsland moes ten, verblijven de eerste week voornamelijk bij gastgezinnen in de Amerikaanse staat Michigan en worden in de tweede week alle maal in een Canadees hotel onder gebracht. De Hervormd Gemengde Zang vereniging komt komende dins dagmiddag op het internationale vliegveld van Toronto (waar het zes uur vroeger is dan in Neder land) aan. Na een nacht in het Dodge Suites Hotel in Toronto wordt met de bus naar Holland in de Amerikaanse staat Michigan vertrokken. In die plaats, waar de oud-Wad- dinxvener Neil Berghoef van de Jan Dorrekenskade-Oost burge meester is, zal worden gezongen, evenals in Grand Rapids, waar een bezoek aan het Gerald Ford Museum eveneens op het pro gramma staat. ”Vox Jubilans” zal zijn te horen in kerken, tijdens erediensten en op speciale mianifestaties in Ame rika en Canada. Bezoekers daar voor komen vaak van heinde en ver en hebben er naar Nederland se maatstaven soms forse toe gangsprijzen voor over om het concert van de Waddinxveners bij te wonen. Overzee wordt al volop uitgeke ken naar ”Vox Jubilans” dat in Michigan wordt geafficheerd als ”één der beste koren van Neder land”. In de Amerikaanse plaatsjes Hol land (twee nachten) en Grand Ra pids (drie nachten) zullen de 140 Waddinxveners in gastgezinnen worden ondergebracht. Het was een hele prestatie om dat voor el kaar te krijgen. Zelfs het gemeen tebestuur was hierbij betrokken. Bijzonder zal zijn de deelname aan de Dutch Heritage Day (land dag) in Grand Rapids van de Amerikaanse Nederlanders. Deze dag is speciaal met het oog op de komst van ”Vox Jubilans” met een dag verschoven naar zaterdag 19 september. De Amerikaanse staat Michigan telt 9,3 miljoen inwoners. Het is een streek met talloze meren en wouden Grand Rapids is in deze se, in de staat New York, is iets groter. De Canadees-Amerikaanse grens loopt dwars door de Niaga ra River. De Rainbow Bridge ver bindt de twee steden. De geschiedenis van ’’Vox Jubi lans” begint net na de bevrijding. Om de terugkeer van de jongens uit Duitsland te vieren werd in 1945 in de hervormde Brugkerk (Kerkweg-Oost) een bijeenkomst belegd waar gezongen werd door een koortje van acht personen. Dit beviel zo goed dat op 10 juli 1945 de officiële oprichting van ”Vox Jubilans” een feit was. Achttien jaar leidde Marinus Eg berts het koor. Onder zijn leiding kreeg het landelijke bekendheid. Na de dirigent Andries Noorde- graaf en Jan Bonefaas werd in mei 1981 Pieter Stolk de vaste di rigent van het Waddinxveense koor. Onder zijn vakkundige leiding maakt ”Vox Jubilans” een bloei periode door. Het ledental is tot ruim 175 gestegen. In concerten en andere uitvoeringen, door grammofoonplaten en door mu- ziek-cassettes en vanwege inmid dels al 5 compact-discs en door optredens voor radio en voor tele visie blijft het koor trouw aan de eigen doelstelling. Dat die doel stelling het ’’zingend uitdragen van het evangelie” is blijkt ook uit de zeer goed ontvangen vijfde en laatste Vox-cd ”God zij met u”. Naar aanleiding van deze cd oordeelde een recensent dat ”Vox Jubilans” in zijn soort een uniek koor is wat koorklank én niveau betreft. Dirigent Pieter Stolk en de koor leden weten steeds de muzikale spanning op te voeren tot een maximum, waardoor de koorzang een avontuur wordt. Rechttoe rechtaan zingen is er bij ”Vox Jubilans” niet bij. Elk detail in tekst en muziek krijgt bij Pie ter Stolk en zijn koor de aandacht die het verdient. Dat vraagt een bijna onmogelijke discipline van het koor, maar de zangers en zan geressen komen daardoor wel tot topprestaties. Naast het grote koor heeft ”Vox Jubilans” ook een jeugdkoor. Dit koor staat onder de enthousiaste leiding van Jan Mulder, die tij dens de concerttournee als orga nist en begeleider van het koor zal optreden. Dirigent Pieter Stolk was al op 15-jarige leeftijd kerkorganist in zijn toenmalige woonplaats Rid- (Michigan) en Amerika (Toronto) gaan geven. Het tourneeconcert met geestelij ke en vaderlandse liederen plus de volksliederen van Amerika, Cana da en Nederland is komende vrij dagavond voor iedereen gratis toe gankelijk. Overzee zullen de Waddinxveense koorleden, waarvan er 40 door hun levenspartner worden verge zeld, optredens verzorgen in ker ken, tijdens erediensten en op speciale manifestaties. Met het koor reizen dirigent Pie ter Stolk en organist Jan Mulder mee. In de afgelopen maanden is er druk gerepeteerd om het speci ale tourneeprogramma goed onder de knie te krijgen. Aan het concert in de Ontmoe tingskerk werkt ook het jeugd koor van ”Vox Jubilans” mee. Dit koor gaat niet meer naar Amerika en Canada. Het tourneeconcert van komende vrijdagavond vormt voor de Wad dinxveners een goede gelegenheid kennis te maken met de liederen, die over een week voor Ameri kaanse Nederlanders en de week daarna voor Canadese Nederlan ders gezongen gaan worden. Er staan tenminste zeven concer ten gepland in Holland, Grand Rapids en Toronto. Bijzonder zal het optreden zijn op zaterdag 19 september in Grand Rapids tij dens The Heritage Day (landdag), waar Nederlandse emigranten uit de verre omtrek elkaar jaarlijks ontmoeten. In die plaats zingt ”Vox Jubilans” ook tijdens een Nederlandse kerkdienst. WADDINXVEEN - Het Weekblad voor Waddinxveen zal uitgebreid aandacht schen ken aan de 10-daagse reis van de Hervormde Gemengde Zangvereniging ”Vox Jubi lans” naar Amerika (Michi gan) en Canada (Toronto) in de periode van 15 tot en met 25 september. In bet gezelschap van de 140 Waddinxveners (100 koorleden en hun levenspartners) bevindt zich ook de Waddinxveense journalist Bert J. Woudenberg. ”Vox Jubilans” heeft hem de mogelijkheden geboden deze reis mee te maken. Bert Woudenberg, die eerder reportagereizen maakte naar Zuid-Europa, Peru, Senegal en Indonesië, zal vanaf volgende week een aantal reisimpressies en belevenissen van ”Vox Jubi lans” overzee publiceren. staat na Detroit de tweede stad. In dit deel van West-Michigan ligt ook het charmante stadje Hol land (27.000 inwoners), 45 kilo meter van Grand Rapids. In dit stadje - met in de omgeving woonplaatsen als Vriesland, Har derwijk, Noordeloos, Graafschap, Zeeland, Overissel, Rotterdam en Amsterdam - treft men de ”vera- merikaanste” versie van vele as pecten van het oud-Hollandse le ven in Nederland aan. Holland werd in 1847 door kolo nisten uit Nederland gesticht, en wel door een groepje mensen dat hierheen was gekomen om in vrij heid hun godsdienst uit te oefe nen. Hun leider was ds. Albertus Christiaan van Raalte. Holland ligt aan het Macatawa- meer, dat een verbinding heeft naar het Michigan-meer. Het te len van tulpenbollen en de pro- duktie van goederen als meubi lair, motoren en bootjes zijn de voornaamste bronnen van inkom sten. Eén van de hoogtepunten uit de geschiedenis van het welvarende stadje, met overal Hollandse fami lienamen op deuren en reclame borden, was een bezoek van ko ningin Juliana in 1952. Toronto, waar de koorleden van ”Vox Jubilans” aan het begin en aan het einde van hun concert- tournee zullen verblijven, is de grootste stad van Canada. Het is sinds de jaren zestig één van de snelst groeiende, meest kosmopolitische bevolkingscentra van Canada. Toronto is voor Canada een zeer belangrijk financieel, industrieel en commercieel centrum. Tot de te bezoeken attracties van de Waddinxveners behoren ook de Niagara Falls. In feite zijn er twee steden met de naam Niagara Falls, die tegenover elkaar op de oevers van de Niagara River lig gen. Het Canadese Niagara Falls heeft een bevolking van ongeveer 72.000 zielen en het Amerikaan- Vox-Jubilans-organist en pianist Jan Mulder. (Foto: Evange lische Omroep). zinnen. Bezoek aan Gerald Ford Museum in Grand Ra pids. Vertrek naar Toronto. 12.00 uur - Passage Ameri- kaanse-Canadese grens bij Sarnia. 17.00 uur - Aankomst in Dod ge Suites Hotel in Toronto. 18.00 uur - Late lunch in ho tel. Avond ter vrije besteding. 22 SEPTEMBER 07.30 uur - Ontbijt in Dodge Suites Hotel in Toronto. 09.00 uur - Bezoek aan sprookjeskasteel Casa Lorna in het centrum van Toronto. Voorts stadsbezichtiging en winkelen. 12.00 uur - Diner in Dodge Suites Hotel. 13.30 uur - Vertrek naar Pe terborough (Ontario), de toe gang tot het Kawartha Meren district. 15.30 uur - Repetitie van Vox Jubilans op lokatie. 17.30 uur - Lunch op lokatie. 20.00 uur - Concert van Vox Jubilans in St. Paul Presbyte rian Church in Toronto. 22.15 uur - Terug naar Dodge Suites Hotel in Toronto. WADDINXVEEN - De Her vormd Gemengde Zangvereni ging Vox Jubilans is met 100 koorleden en 40 familieleden van dinsdag 15 tot en met vrij dag 25 september op concert reis in Canada (Toronto) en Amerika (Michigan). Overzee zullen er zeven con certen worden gegeven door het Waddinxveense koor, dat in 1945 door enkele inwoners werd opgericht om na de Tweede Wereldoorlog uit Duitsland teruggekeerde plaatsgenoten een muzikaal welkom te bereiden. Het reisprogramma van Vox Jubilans ziet er zo uit: 15 SEPTEMBER 09.45 uur - Bijeenkomst en af scheid in De Hoeksteen (Es- doomlaan). Vertrek in bussen naar Amsterdam. 13.30 uur - Vertrek van lucht haven Schiphol Airport Am sterdam voor vlucht Martinair MP 901 naar Toronto Interna tional Airport (Canada). 15.45 uur - Aankomst in Tor onto (Canadese tijd, zes uur vroeger dan in Nederland). 16.15 uur - Vertrek naar Dod ge Suites Hotel in Toronto. 18.00 uur - Lunch in hotel. Avond ter vrije besteding. 16 SEPTEMBER 08.00 uur - Ontbijt in Dodge Suites Hotel in Toronto. 09.00 uur - Vertrek in bussen naar de plaats Holland in de Amerikaanse staat Michigan. 13.00 uur - Lunch in Samia (Ontario), bij de Canadees- Amerikaanse grens. 14.15 uur - Vervolg van de reis naar Holland. 18.00 uur - Aankomst in Hol land. Overnachting bij gastge zinnen. 17 SEPTEMBER 08.00 uur - Ontbijt bij gastge zinnen in Holland. Dag ter vrije besteding. 20.00 uur - Concert Vox Jubi lans in Dimnent Chapel van het Hope College in Holland. Overnachting bij gastgezinnen. 18 SEPTEMBER 08.00 uur - Ontbijt bij gastge zinnen en vertrek uit Holland naar Grand Rapids. 12.00 uur - Aankomst in Grand Rapids. Verblijf bij nieuwe gastgezinnen. 20.00 uur - Concert Vox Jubi lans in La Grave Christian Re formed Church in Grand Ra pids. Overnachting bij gastge zinnen. 19 SEPTEMBER 08.00 uur - Ontbijt bij gastge zinnen. 09.00 uur - Bezoek aan de Dutch Heitage Day, een jaar lijkse ’’landdag” met Holland se emigranten in Byron Center. Optreden van Vox Jubilans. 20 SEPTEMBER 09.00 uur - Ontbijt bij gastge zinnen. Overdag en avond bij gastgezinnen. 14.30 uur - Hollandse kerk dienst met medewerking van Vox Jubilans in de Grandville Avenue Christan Reformed Church in Grand Rapids. 21 SEPTEMBER 07.00 uur - Ontbijt bij gastge- 24 SEPTEMBER 08.00 uur - Ontbijt in Dodge Suites Hotel. ,09.00 uur - Stadstour en Downtown Toronto (CN Tow er, Skydome). 11.00 uur - Vertrek naar het gerestaureerde openluchtmuse um Black Creek Pioneer Villa ge- 14.30 uur - Vertrek naar con cert in Noord-Toronto. 15.15 uur - Repetitie. 17.30 uur - Lunch op concert- lokatie. 20.00 uur - Concert in Bay- view-Glen Church in Noord- Toronto. 22.15 uur - Vertrek naar Dod ge Suites Hotel in Toronto. 25 SEPTEMBER 07.30 uur - Ontbijt in Dodge Suites Hotel in Toronto. Och tend ter vrije besteding. 12.45 uur - Diner in hotel. 16.00 uur - Vertrek naar vlieg veld van Toronto International Airport. 19.00 uur - Vertrek vlucht Martinair MP 952 naar Schiphol Airport Amsterdam. 26 SEPTEMBER 08.25 uur - Aankomst op luchthaven Schiphol (Neder landse tijd). 10.30 uur - Aankomst bij De Hoeksteen (Esdoomlaan). WADDINXVEEN - In verband met de decentralisatie van de bij zondere bijstand hebben Burge meester en Wethouders van Wad dinxveen een gemeentelijke richt lijn over het verlenen van over- bruggingsuitkeringen vastgesteld. Er zijn twee soorten overbrug- gingsuitkeringen: 1. Een uitkering ter overbrugging van de periode gelegen tussen de datum waarop een bijstandsaan vraag voor levensonderhoud is in gediend en de datum waarop men voor het eerst de toegekende bij standsuitkering daadwerkelijk ontvangt: 2. Een uitkering ter overbrugging van de periode gedurende welke men moet omschakelen naar een ander bestedingspatroon als ge volg van een plotselinge aanzien lijke terugval in netto-inkomen bij het ’’terecht komen in de bij stand”. De onder 1 bedoelde overbrug- gingsuitkering (een vorm van bij zondere bijstand) wordt éénmalig verstrekt en is in principe gelijk aan het bedrag dat men aan voor schotten op de toe te kennen bij standsuitkering heeft ontvangen. De onder 2 bedoelde overbrug- gingsuitkering (eveneens een vorm van bijzondere bijstand) heeft het karakter van een gewen- ningstoeslag. Deze kan gedurende maximaal negen maanden worden verkregen, mits men aan bepaalde voorwaarden voldoet. Zo dient de terugval in netto-in komen tenminste 50% te bedra gen en er moet sprake zijn van een aantal financiële verplichtin gen waarvoor men nog nadere re gelingen dient te treffen. Deze terugval moet voorts in re delijkheid niet te voorzien zijn ge weest en deze moet betrokkene in redelijkheid niet kunenn worden verweten. Om voor een overbruggingsuitke- ring in aanmerking te komen dient men deze zelf aan te vragen bij de sectie bijstandsmaatschap- pelijk werk van de afdeling Socia le Zaken op het gemeentehuis (op werkdagen bereikbaar na telefoni sche afspraak tussen 9 en 10 uur ’s morgens, telefoonnummer 14433). Ook wanneer men meer informatie over overbruggingsuit- keringen wenst, kan men met de afdeling Sociale Zaken contact opnemen. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense Kunst Kring zal dins dag 29 september het Koninklijk Museum voor Schone Kunsten te Antwerpen bezoeken. Centraal staat de tentoonstelling Avant-Garde in België 1917-1929. Het museum biedt een globaal overzicht van beeldende kunst uit deze periode. In de tentoonstelling worden voor al de avant-garde stromingen op genomen zoals ze zich in België aandienden na de eerste wereld oorlog. Daarnaast de begin perio de van het Surrealisme en het Modernisme. Geïnteresseerden voor klassieke kunst kunnen een bezoek brengen aan een aantal zalen waarin kunst werken te zien zijn van oude meesters zoals Rubens, Van Eyk, Rogier van de Weyden en veel an dere beroemde kunstenaars. Er zijn nog enkele plaatsen be schikbaar. De kosten voor de reis en museumtoeslag zijn ƒ37,50 p.p. Niet inbegrepen zijn de kos ten voor lunch/diner en drankjes. Om 20.00 uur zijn de deelnemers weer thuis. Inlichtingen: E.J. van Straalen, tel. 01828-12776. M A

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 15