Goud voor twee slagers Cursus familieleden van dementerenden Doorgereden na een aanrijding ’Het is een fascinerend beroep’ VERLOOP^ wagens W’veen telt 624 mensen zonder werk Verkoop van wenskaarten voor Unicef Nieuwe brandweer- Buitenbad Gouwebad gesloten Fuchsiarit Auto ontdaan van velgen WADDINXVEEN - In de nacht van maandag 24 augustus hebben onbekenden een viertal velgen met banden gedemonteerd van een auto die op de Noordkade ge parkeerd stond. De wagen behoor de tot de handelsvoorraad van een daar gevestigd garagebedrijf. De daders hebben na de demontage, de auto op stenen achtergelaten. Op dezelfde dag is tussen 11.00 en 12.40 uur ingebroken in een woning aan de Onderweg. Aan de achterzijde van de woning werd een raam vernield. De woning werd doorzocht. Ontvreemd wer den geld en sieraden. PMCBV koopt pand Accountant Herman Middelkoop: Jeugdtheater- school is in Kreater Aanrijdingen in Waddinxveen Wijzigingen samenstelling commissies Waddinxveen verslaat RVC Jaarvergadering Nieuw lid van marktcommissie De Paddestoel erloop Noordeinde 351 - 2771 WR Boskoop - tel. 01727-15569 ^maandagochtend en woensdagochtend gesloten vrijdagavond koopavond KOM KIJKEN IN ONZE SHOWROOM! Aquaria met tafels of meubels in veel maten en soorten Ook alles voor uw ZOET- of ZEEWATER- AQUARIUM NIEUW: Binnenvijver op voet (zeshoekig) GRATIS watertest en advies!!! Avontuur Zware taak AQUARIUMSPECIAALZAAK' Pagina 19 Woensdag 9 september 1992 Weekblad voor Waddinxveen i terenden”. De cursus is bedoeld voor inwoners van Waddinx- een ereplaats in de winkel. Zo kan de consument er niet aan voorbij gaan: Een bewijs van groot vak manschap en een garantie voor goede en constante kwaliteit. het veranderende gedrag van een dementerende. NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL - Vrijdagavond 11 sep tember houdt de automobiel- en motorclub The Skymasters te Nieuwerkerk a/d IJssel de Fuch siarit. Deze rit wordt verreden op basis van een routebeschrijving. Voor de A- en B-klasse gledt het NRR/TRR reglement. Voor de Gezelligheidsklasse geldt een aan gepast reglement. De lengte van de rit is 30 km, de duur 1 '/i uur. Inschrijven voor deze rit is moge lijk tussen 20.00 en 21.00 uur in café ”De Roode Leeuw”, ’s Gra venweg 279 te Capelle a/d IJssel. Voor nadere informatie over de rit of de vereniging kan men con tact opnemen met P. v. Reeuwijk, tel. 01803-12200/20361. GOUDA/WADDINXVEEN - Waddinxveen telde volgens gege vens van het Arbeidsbureau in Gouda in het tweede kwartaal van dit jaar 624 mensen zonder werk. In Zevenhuizen-Moerkapelle wa ren dat er 109 en in Boskoop 317. Het Goudse arbeidsbureau heeft in totaal 6.267 mensen zonder werk (3.203 mannen en 3.064 vrouwen) ingeschreven. In deze streek bestaan 1.545 vacatures. Ook zijn ruim 1.000 mensen inge schreven die een andere baan zoe- Irn. In deze zomerse periode is het buitenbad van Gouwebad "de Sniep” druk in gebruik. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). WADDINXVEEN - De gekookte worst en leverworst van slage rij H.W. de Bas (Zuidkade) en de gekookte ham (achterham) van Voordeelslagerij W.N.J. van der Pijl (leplaan) zijn met goud bekroond door het Instituut voor Ambachtelijke Slagers- produkten (IAS), opgericht door het Bedrijfschap Slagersbedrijf en het Instituut Slagervakonderwijs. De beide Waddinxveense slagers hebben met hun ambachtelijk vervaardigde produkten een bij zondere prestatie geleverd, want het IAS stelt zeer hoge eisen aan de produkten die het bekroont. De erkenning staat garant voor constante hoge kwaliteit en is dan ook een bekroning voor vakman schap. De gouden erkenningen worden maandag 14 september uitgereikt op de Floriade in Zoetermeer door miss Universe Holland 1992. In totaal krijgen ruim 400 slagers een erkenning voor hun op am bachtelijke wijze vervaardigde slagersprodukten. Het IAS, opgericht door het Be drijfschap Slagersbedrijf in sa menwerking met het Slagersvak onderwijs, kent deze erkenning toe voor de duur van een jaar. Het keurt de in ons land meest verkochte vleeswaren: rookworst, gekookte worst, leverworst, hausmacher, gebraden gehakt, ge kookte achterham, droge worst en paardeworst. De eisen die men aan de te keu ren produkten stelt zijn bijzonder hoog. Uitgangspunt is het ver wachtingspatroon dat de consu ment heeft ten aanzien van kwali teitseisen, waarbij terdege reke ning wordt gehouden met de au thentieke smaak van de streek waar het produkt vandaan komt. Een erkenning voor een jaar wordt pas verstrekt als het pro dukt minimaal twee keuringen heeft doorstaan, een aangekondig- de en een onverwachte. Door mid del van regelmatige steekproeven wordt het produkt in het erken- ningsjaar op de kwaliteit gecon troleerd. De erkenning krijgt bij de slager WADDINXVEEN - In Waddinx veen fungeert J. Zevenbergen van het Diederick Van Schagenplant- soen 3 (tel. 01818 - 10335) als verkoopadres voor Unicef Neder land, het kinderfonds van de Ver enigde Naties. Op dit lokale en regionale adres van de Stichting Nederlands Co mité Unicef zijn weer nieuwe (Kerst- en winter)wenskaarten, prentbriefkaarten, mini-kaartjes, spellen (Pablo Kids, puzzel ’’Dro menland”, kerstversieringen) en waardevolle geschenken (corres- pondentiemappen, zakagenda’s, bureau-agenda’s) van Unicef te koop. Er is een gratis brochure beschikbaar om een goede keus uit de nieuwe najaarscollectie te kunnen maken. Sinds de start van de Unicef- wenskaartenverkoop 43 jaar gele den zijn er in Nederland miljoe nen Inicef-kaarten verstuurd. Met het kopen van deze produkten worden miljoenen kinderen en moeders overal in de wereld ge holpen een beter bestaan op te bouwen in de vorm van gezond heidszorg, onderwijs, veilig drink water en voedselproduktie. Vorig jaar was Unicef in staat veel kinderen te helpen, met on der andere ruim 6 miljoen gulden netto opbrengst uit de verkoop van Unicef-artikelen in Neder land. Het rond de jaarwisseling verstu ren van miljoenen wenskaarten is voor Unicef een belangrijke ma nier van fondsenwerving ter finan ciering van projecten voor kinde ren in de ontwikkelingslanden. Unicef stelt zich ten doel zoveel mogelijk geld te bestemmen voor projecten in de Derde Wereld. De netto-opbrengst van alle verkopen wordt direct overgemaakt voor Unicef-projecten en is na aftrek van de nodige kosten voor pro- duktie en dergelijke minimaal 50 procent. WADDINXVEEN - Waddinx- veen-voetbal heeft zich met een 3- 2-zege op het Reeuwijkse RVC geplaatst voor de tweede ronde om de Goudse voetbalbeker. De Waddinxveense doelpuntma- kers waren Willem Hoogendoorn (tweemaal) en Bas de Zwart. WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond 16 septem ber houdt de Waddinxveense ver eniging TOOS, afdeling gymnas tiek, haar jaarlijkse algehele le denvergadering in de TOOSOOS aan de J.W. Frisoweg. De aan vang van de vergadering is 20.00 uur. Op deze vergadering zal afscheid worden genomen van de bestuurs leden mevr. E. Peeters en mevr. M. Metsemakers. Hierop volgend worden de dames I. Baas en E. de Vogel voorgedragen om plaats te nemen in het bestuur. De belangrijkste beslissing die op de jaarvergadering genomen moet worden is de algehele 3% contri butieverhoging. Aansluitend zal de jaarvergadering plaatsvinden van de Multi Sport Vereniging TOOS. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de Waddinxveense ge meenteraad voorgesteld 320.000 gulden beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een duikerwagen en een hulpverleningsvoertuig voor de vrijwillige brandweer. De aanschaf van beide afzonder lijke voertuigen vloeit voort uit de gemeentelijke Brandweernota, die de gemeenteraad in maart 1992 vaststelde. De nieuwe voertuigen vervangen het huidige gecombi neerde hulpverlenings- en duiker- voertuig. Voor de nieuwe aanschaf zijn de brandweerliepen dit voorjaar we zen kijken op de brandweerbeurs in Amsterdam. Gekozen is voor twee DAF-voertuigen vanwege functionele en brandweertechni- sche redenen. Het onderhoud wordt in eigen beheer gedaan. Het DAF-chassis wordt geleverd door autobedrijf Boonstoppel BV, terwijl de opbouw - een specialis tisch karwei - gebeurt door Kro nenburg BV in Hedel. stuurder bijremmen waarbij de wielen blokkeerden en de auto stuurloos tegen een lantaarnpaal reed. Na de aanrijding ging de automo bilist er snel vandoor. Getuigen noteerden zijn kenteken en waar schuwden de politie, die de dader snel achterhaald had. laan raakte wonderwel niemand gewond. Een fietser, die komend vanf de K.W.-singel linksaf de Vondellaan op wilde rijden werd geschept door een achteropko mende auto. Deze kon de plotse ling linksaf slaande fietser niet meer ontwijken. De fietser maak te wel een aardige luchtduikeling maar liep geen letsel op. Net voordat een automobilist op vrijdag 4 september de oprit van de rijksweg A12 nabij de Beije- rincklaan op wilde rijden raakte hij met zijn voertuig in de berm en verloor de macht over het stuur. De bestuurder kwam met zijn auto tegen een boom tot stil stand. min of meer bij het voormalige notarishuis. Waarom gaat zo’n be drijf weg uit het centrum van het dorp? Middelkoop: ”Je zou het strategie kunnen noemen. We blijven Bos koop trouw en tegelijkertijd zijn we nu ook voor onze klanten uit Waddinxveen uitstekend bereik baar. In de Burgemeester Colijn- straat zaten we als haringen in een ton. De uitbreiding van het klantenbestand - in feite een luxe probleem - noopte ons min of meer tot deze verhuizing. Nu be schikken we in Den Ham 36 over een ruim en uiterst modern kan toor, terwijl het pand net als ons oude onderkomen toch een be paalde sfeer uitstraalt.” Accountant Herman Middelkoop, een geboren en getogen Boskoper, is enerzijds sterk gericht op het midden- en kleinbedrijf en ander zijds - hoe kan het ook anders in Boskoop - op het boomkwekerij- wezen. Op de vraag of er nog bepaalde ontwikkelingen in de accountants wereld te melden zijn, antwoordt Middelkoop: ”De klemtoon zal liggen op advisering en het opma ken van de jaarcijfers. De admini straties zullen de cliënten in de toekomst meer zelf gaan verzor gen. De twee categorieën van ac countants zullen op den duur naar elkaar toe groeien, omdat ze gelij ke bevoegdheden hebben.” Middelkoop ziet de eeuwwisseling vol vertrouwen tegemoet. ”Wat denk je? Ik hoop dan nog volop actief te zijn. Dat moet toch kun nen. Ik heb een fascinerend be roep en ik ben dan 57 jaar oud. Als je bedoelt of ik een opvolger heb, dan moet ik zeggen: ik heb een zoon die momenteel aan de Erasmus Universiteit te Rotter dam studeert. Dus wie weet!” Voordat Herman Middelkoop zich in 1971 als zelfstandig ac countant vestigde, werkte hij bij accountantskantoren in Woerden en Leiden. Die praktische scho ling heeft een grote invloed op ,hem gehad. Over zijn start als zelfstandig ac countant merkt hij op: ”Als ik er WADDINXVEEN - De Jeugd- theaterschool Zuid-Holland in Gouda houdt vrijdagavond 11 september tussen half acht en ne gen uur in het centrum voor kunstzinnige vorming ’’Kreater” (Kerkstraat) een informatiebijeen komst over de in Waddinxveen te stichten dependance. De theaterschool is bedoeld voor 5- en 16-jarigen. De school be schikt in Waddinxveen over een meerjarige speelleerklas voor to neelspelen, zingen en dansen. Vrijdagavond wordt er in Kreater onder andere een openbare les ge geven. WADDINXVEEN - Hoewel het weer weer wat opknapt leek de herfst met enorme re genbuien bijna al te zijn be gonnen. Dat komt natuurlijk ook om dat de schoolvakanties voor het basis- enm het voortgezet on derwijs al voorbij zijn, het ver enigingsleven weer volop van start is gegaan en het competi- tievoetbal is begonnen. Een bewijs dat de zomer ook definitief voorbij is is de sei- zoensluiting van het buitenbad van het Gouwebad ”de Sniep” aan de Sniepweg. De deelnemers aan de Natio nale Zwemvierdaagse waren de laatsten die hierin tijdens de zomer van 1992 een duik kon den nemen. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). Zorgen voor een bejaarde, die geestelijk achteruit gaat, is een zware taak. Het vraagt veel van de verzorger, die daarbij meestal weinig steun ontvangt. Het con tact met de ander verandert. Soms weet je niet hoe je op dit ’’anders doen” moet reageren. Er is veel geduld nodig in de om gang: veel geven en vaak weinig terug ontvangen. Juist in deze situatie, die steeds maar zwaarder wordt, heeft de verzorger vaak behoefte aan een steuntje in de rug, aldus de Riagg Midden-Holland, de Vereniging Maatschappelijke Dienstverlening ’’Zuidplas” en het Kruiswerk Midden-Holland. Ieder familielid dat de verzorging op zich heeft genomen van ie mand die geestelijk achteruit gaat, kan aan de cursus meedoen. De dementerende moet thuis wo nen of in een verzorgingstehuis. Zo kan de echtgenoot of echtge note meedoen, maar ook een zoon of een dochter. Redenen om aan de cursus mee te doen kunnen bijvoorbeeld zijn: - je wilt wel eens van anderen in dezelfde situatie horen hoe zij be paalde zaken oplossen; - je vraagt je soms af: wat staat me nog te wachten, hoe lang houd ik dit nog vol? - je wilt wel eens wat suggesties over hoe je het best kunt reageren op de oudere; - je wilt wat meer weten over de instanties die mogelijk hulp kun nen bieden; - je wilt meer inzicht krijgen in de achtergronden van de ziekte en in de gedragingen van de demente rende. Ook in een woning aan de Havik- hoek werd ingebroken. De wijze van binnenkomst is hier niet ge heel duidelijk. Hier bestond de buit uit twee spaarbankboekjes, een paspoort en geld. Later in de afgelopen week werd ingebroken in een woning aan de Kievitdreef. Via een bovenlicht verschafte men zich toegang tot de woning. Er wordt niets ver mist. Tot slot werd ingebroken in een woning aan de Pr. Beatrixlaan. Een raam werd opengebroken’ waarna diverse ruimtes en kasten werden doorzocht. De bewoners moeten nog opgeven wat eventu eel is buitgemaakt door de daders. In de nacht van zondag 23 op maandag 24 augustus is getracht een container van een vrachtwa gen op te breken. De container stond geparkeerd op de v. Speyk- straat. De politie vond fietsen aan de Noordkade (bruine Union dames fiets), op de Kerkweg-Wefct (brui ne Spitz herenfiets) en op het Distelveld (bruine Phoenix heren fiets). Gestolen zijn van de Willem de Rijkelaan een blauw/mint groene Valuas herenfiets, een rood/zwarte kinderfiets van onbe kend merk en een grijze Batavus herenfiets. Bij het NS-station ver dween een grijze Sparta dames fiets. Bij een insluiping in een woning aan de Overtoom op woensdag 26 augustus werd een portemonnee met geld gestolen. Later werd de portemonnee elders in de gemeen te teruggevonden. Het geld was verdwenen. Vanuit een op de Willem de Rij kelaan geparkeerde auto werd in de nacht van donderdag 27 augus tus een aantal stalen vitrage ont vreemd. Men vernielde een por tierraampje waarna de goederen werden weggenomen. WADDINXVEEN - In het ge bouwtje van de wijk- en speeltuin vereniging De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat is er donderdag avond 10 september darten en sjoelen van 20.00 tot 22.00 uur. Alleen bij voldoende belangstel ling gaat de avond door. Vrijdagavond 11 september is er kaarten in wedstrijdverband. Tij dens deze avond kan men komen om te klaverjassen of te jokeren. Aanvang 20.00 uur. WADDINXVEEN - Mevrouw J.G. Ribbens-Admiraal, per adres postbus 278 in Waddinxveen, is door B. en W. voorgedragen als nieuw lid van de gemeentelijke commissie voor het marktwezen. Zij vervangt daarin mevrouw J.S.A. van den Berg, die te ken nen heeft gegeven niet meer na mens de Stichting Vrouwenraad Waddinxveen zitting te kunnen en te willen nemen in de markt commissie. Mevrouw Ribbens is voorgedra gen door de Vrouwenraad Wad dinxveen. Ze voldoet volgens het college aan de vereisten voor het lidmaatschap. WADDINXVEEN - Het bedrijf Plastic Mappen Centrum (PMC) BV wil het bedrijfspand aan de Zuidkade van de gemeente Wad dinxveen kopen, h Het college van B. en W. is daar toe bereid, zo blijkt uit een voor stel aan de volgende week woens dagavond vergaderende gemeen teraad. In 1985 sloten de gemeente en PMC BV met elkaar een huurove reenkomst voor het pand Zuidka de 114, alsmede de verplichting tot aankoop van dit pand door PNC BV. WADDINXVEEN - Maandag 24 augustus vond een aanrijding plaats op het Stationsplein waar bij een automobilist en een fietser betrokken waren. De autobestuur der wilde vanaf een uitrit de weg oprijden. Hierbij kwam hij in aan rijding met een bromfietser die over de stoep reed. Het bleef bij plaatschade. Bij een aanrijding op dezelfde dag op een parkeerplaats aan de Sta tionsstraat reed een vrachtauto zijn brandstoftank lek. De chauf feur stuurde zijn wagen tegen een laag muurtje en haalde tank open. Openbare Werken heeft de benzi ne opgeruimd. De vrachtauto is weggetakeld. Doordat een shovel tegen haar au to aanreed schrok de bestuurster zodanig dat zij in paniek haar au to verliet. De wagen, die nog in de versnelling stond, reed hierop tegen twee geparkeerde voertui gen. De aanrijding vond op dins dag 25 augustus plaats op de St. Victorstraat. Een op de Koningin Wilhelmina- singel rijdende fietser wilde op woensdag 26 augustus linksaf de Nassaulaan inrijden. Hierbij werd de fietser gegrepen door een ach terop komende auto, die deze ma- nouevre niet had verwacht. De fietser rolde over de motorkap maar raakte verder niet gewond. Op donderdag 27 augustus raakte een bromfietser licht gewond bij een aanrijding op de Henegouwer- weg bij het Shell-benzinestation. Een autobestuurder wilde het ter rein van het benzinestation oprij den en zag de bromfietser over het hoofd. De laatste liep een ge kneusd been op. Twee op de Chopinlaan gepar keerde voertuigen werden op de zelfde dag aangereden waarbij de veroorzaker doorreed. Aan de hand van sporen denkt de politie aan een donkerkleurige auto die vermoedelijk schade heeft opgelo pen aan de rechterzijde. Eventue le getuigen worden verzocht kon- takt op te nemen met de politie. Op vrijdag 28 augustus vond een aanrijding plaats op de Henegou- werweg waarbij een personenauto en twee vrachtwagens betrokken waren. De personenwagen haalde een vrachtwagen in terwijl uit te genovergestelde richting een an dere vrachtwagen naderde. Om een aanrijding te voorkomen stuurde de bestuurder van deze auto zijn voertuig tegen de vang rail. Ondanks deze uitwijkma- nouevre ontstond toch een aanrij ding tussen deze voertuigen. Ook het ingehaalde voertuig reed ver volgens op de inhaler in. Er wordt proces-verbaal opgemaakt. BOSKOOP - Het Boskoopse accountantskantoor Middelkoop en Partners, dat sinds enige jaren zijn onderkomen in het karakte ristieke pand ’Burgemeester Colijnstraat 80’ had, is verhuisd naar Den Ham 36, bij de grens met Waddinxveen. Dus van Boskoop-west naar oost, in het oude pand van het water schap De Gouwelanden. Boskoop blijft echter de thuishaven. Wie het statige pand aan de Burge meester Colijnstraat 80 nadert, verwacht te maken te krijgen met een dorre, saaie Herman Middel koop. Dat imago hebben accoun tants, de cijfergoochelaars, nog al te vaak. De 49-jarige Herman Middelkoop voldoet in het geheel niet aan de ze typering. Joviaal en met een vriendelijk gezicht staat hij zijn bezoeker te woord. Als hij gecon fronteerd wordt met het stereotie pe beeld dat veel mensen van een accountant hebben (saai, dor, droog), lacht Middelkoop even. ”Het is het eeuwige misverstand. Ik zie echter altijd mensen achter die cijfers. En achter die mensen hun zaken. Dus de mensen en hun zaken zijn voor mij belangrijker dan die cijfers. Geloof me, de fi nanciële uitkomsten zijn voor mij de gestolde resultaten van het harde werken door een onderne mer. Cijfers spreken voor mij wel degelijk een taal. Daarom is het beroep van accountant elke dag weer fascinerend.” WADDINXVEEN - Het vertrek van PvdA-raadslid Jettie Bonsel- Snelleman en de komst van PvdA-raadsid Thijs Spaans gaat gepaard met een aantal wijzigin gen in commissies. Dat betekent dat Thijs Spaans lid wordt van de raadscommissie voor openbare werken en verkeer en voor sociale zorg en volksgezond heid. Verder wordt hij lid van de algemene raad natuur- en recrea tieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving. Charles Wijnen gaat voor de frac tie deel uit maken van de raads commissie voor volkshuisvesting, milieu en energie, terwijl oud-wet- houder drs. Martin Kraaijestein lid wordt van het algemeen be stuur van het intergemeentelijk samenwerkingsorgaan Midden- Holland. De wijzigigen betekenen dat de PvdA met twee leden deel uit maakt van de raadsocmmissie openbare werken en verkeer, waarin Gerard Torenbeek al voor de PvdA zitting heeft. Voortaan zal in de raadscommis sie voor economische zaken, sport, recreatie en emancipatie maar één PvdA’er zitten (drs. Martin kraaijestein), omdat Charles Wijnen deze commissie verlaat. Het CDA is in de toe komst ook met één fractielid in deze commissie vertegenwoor digd. WADDINXVEEN - Tussen zondag 30 en maandag 31 augustus werd een op de Wingerd geparkeerde personenauto door een on bekend gebleven tegenpartij aangereden. Het geparkeerde voer tuig liep schade op aan het linker voorspatscherm. Later in de week werd de vermoedelijke dader achterhaald. De ze bekende de aanrijding veroorzaakt te hebben. De politie heeft de zaak in onderzoek. Bij een draaimanouevre op dins dag 1 september op de Beijerinck- laan raakte een vrachtauto met zijn achteras in de berm verzakt. Er moest een takelwagen aan te pas* komen om de auto los te trek ken. De Waddinxveense politie heeft op dezelfde dag assistentie ver leend aan de Nieuwerkerkse colle ga’s bij de afhandeling van een. ongeval op de Bredeweg ter hoog te van de veiling Gouda en om-‘ streken. Bij de aanrijding waren twee vrachtauto’s betrokken, waarvan de remmen waren vastge slagen. Als gevolg hiervan was zowel in de richting van de A12 als de A20 het verkeer zo’n twee uur ge stremd hetgeen tot de nodige file vorming leidde. De brandweer heeft ter plaatse het wegdek schoongespoten. Op donderdag 3 september raakte een bromfietser licht gewond aan zijn hand toen hij op de Staring- laan werd aangereden door een auto. De bromfietsbestuurder stond op de Staringlaan voor de Noordkade te wachten toen vanaf de Noordkade een auto de Sta ringlaan opreed. De bestuurder van deze auto nam de bocht te krap en raakte de wachtende bromfietser. De laatste heeft zich onder doktersbehande ling gesteld. In de nacht van vrijdag 4 septem ber raakte een Rijswijker met zijn voertuig in de berm van de A12. Een en ander was vermoedelijk het gevolg van oververmoeidheid van de bestuurder. Zijn voertuig is weggetakeld. Bij een aanrijding op dezelfde dag op de kruising van de Koningin Wilhelminasingel met de Bredero- Op dinsdag 1 september kwam in de Prins Willem Alexandertunnel een fietsster in aanrijding met een bromfietser. Deze laatste reed na de aanrijding door. De fietsster bekwam schaafwonden aan arm en been. Eventuele getuigen wor den verzocht met de politie in contact te treden. De politie maakte proces-verbaal op tegen een 19-jarige Waddinx- vener, die op zaterdag 5 septem ber betrokken raakte bij een een zijdig ongeval op de Groensvoor- de. De jongen kwam met zijn au to uit de Noordtunnel en wilde linksaf de Groensvoorde oprijden. Door de hoge snelheid waarmee hij de bocht inreed moest de be- WADDINXVEEN/GOUDA - In het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad in Waddinxveen) start het Goudse Riagg Mid den-Holland (Regionale instelling voor ambulante geestelijke ge zondheidszorg) half oktober met een nieuwe cursus van negen weken ’’Verzorgen voor familieleden van thuiswonende demen- veen en Boskoop. In het verleden organiseerden de Riagg, de Vereniging Maatschap pelijke Dienstverlening ’’Zuid plas” en het kruiswerk Midden- Holland vaker deze cursus. De deelnemers zijn er steeds erg enthousiast over geweest. De deelname (minimaal 8 personen, maximaal 12) is gratis. De kosten van het materiaal bedraagt tien gulden. Voor opgave kan men te recht bij Frans Huber en Nellie Wilschut van het Goudse Riagg (tel. 01820 - 16422). Het is een gegeven dat steeds de menterende ouderen nog lange tijd thuis blijven wonen. Dit bete kent meestal een toenemend be roep op familieleden die een groot deel van de zorg op zich nemen. Dat is voor hen een zware belas ting. De cursus geeft die familie leden een belangrijke steun in de rug. De informatie-ochtend over deze cursus voor familieleden, die de zorg hebben over thuiswonende en achteruit gaande ouderen (de ment), is donderdag 15 oktober van half tien tot elf uur in het AF-centrum. De deelnemers krij gen dan nadere informatie. Verder kunnen de geïnteresseerden die ochtend on derling kennis maken en met de cursusleidsters Nellie Wilschut (preventiemedewerkster ouderen zorg Riagg) en Corrie Claessen (maatschappelijk werkster ’’Zuid plas”). Behandeling van aanmelding gaat op volgorde van binnenkomst. Voorafgaand aan de cursus vindt een telefonisch kennismakingsge sprek plaats. Zo nodig kan wor den bemiddeld bij het regelen van' vervangende hulp aan demente renden tijdens deelname aan cur susbijeenkomsten. Er zijn negen wekelijkse bijeen komsten voorzien met telkens een ander thema gepland op 20 okto ber, 27 oktober, 3 november, 10 november, 17 november, 24 no vember, 1 december, 8 december en 15 december, telkens op dins dagmorgen van tien tot twaalf uur. Als gastspreker fungeert tijdens één bijeenkomst geriater dr. J. Meijer, die zal spreken over de medische en neurologische aspec ten van dementie. Op de andere bijeenkomsten ko men allerlei vormen en aspecten van dementie aan de orde, evenals de praktische en emotionele ver anderingen die ermee gepaard gaan en de hulp die vanuit ver schillende instellingen wordt ge geven. Daarnaast wisselen de deelnemers ervaringen uit over de manier waarop ieder met bepaalde pro blemen omgaat. Uitgebreid wordt ingegaan op de manier waarop fa milieleden kunnen reageren op nog aan terugdenk, begrijp ik niet hoe ik het heb aangedurfd. Ik huurde het kantoor van Van Gel der aan de BC-straat. Het was een compleet avontuur, waarbij je in eens helemaal op jezelf aangewe zen was. Maar ja, de omstandig heden in mijn jeugd waren wel zo geweest dat je geleerd had om voor jezelf te knokken.” Dat vraagt om nadere uitleg. Middelkoop: ’’Toen ik nog geen jaar oud was, overleed mijn vader tijdens het oorlogsjaar 1944. Mijn moeder stond er toen met zes kin deren alleen voor. Zij heeft dat karwei op respectabele wijze ge klaard. Ik was de jongste, dus bleef ik in zekere zin in de luwte. Maar ik weet nog dat elk dubbel tje in het gezin moest worden om gekeerd voor het uitgegeven werd. Zo zie je maar dat uit vol strekt negatieve zaken toch ook iets positiefs kan ontstaan.” Herman Middelkoop ging dus in zijn eentje als zelfstandig accoun tant van start. ”Nou, in mijn een tje is wat veel gezegd. We begon nen met z’n tweeën, want als je vrouw niet achter zo’n onderne ming staat, kun je het echt wel vergeten. Mijn vrouw heeft die eerste jaren - vaak bescheiden op de achtergrond - altijd tal van or ganisatorische zaken op zich ge nomen. Mijn succes is ook haar succes. Ook heb ik altijd veel steun gekregen van mijn zwager Jacques Booij.” De verhuizing naar Den Ham was voor velen in Boskoop een verras sing. Accountantskantoor Herman Middelkoop en Partners hoorde

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 19