59.95 Rector stapt uit fusiewerk Drs. P. zingt in bibliotheek Burgemeester gebruikt geldkiosk als eerste DANSLES? 130. SOLIDAK DAKBEDEKKINGEN -”100; Wadco BV verzet zich en wil zelf bouwen Verkeers maatregelen Wisseling raadsleden Leerlingen in actie voor Somalië Jeugd in slooppand Kerkweg Zaterdag open huis Souburgh Sociëteit Kamermuziek weer actief Nieuwsblad Onafhankelijk NIEUWENHUIJZEN-VISSER Brede scholengemeenschap I JEANS HOUSE Dinsdag 22 september Bingo-avond voor ouderen 9 9 UW WONING KRIJGT ER EEN KLEUR VAN HUIS-AAN-HUIS IN WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN EN MOERKAPELLE LEVI’S 501 WS’ HARWA SPIJKERBLOUSE BP JEANS 59.95 2 stuks NU Brommer t- ^Brommer 1 P GREENFIELD CO Kerkweg 199 Oost naast afrit Hefbrug 2741 HE Waddinxveen Telefoon: 01828-11173 Beginners jongeren 18.45 uur. - 2e jaars jongeren 20.15 uur. Beginners paren 21.45 uur. Inschrijven: 30 minuten voor aanvang van de les of telefonisch op onderstaand nummer 071 - 414042 WE ZIJN REEDS BEGONNEN MAAR U KUNT ER NOG BIJ. i- n dat kan in Boskoop? in de Rozenburcht op woensdagavond Welke kleurcombinatie u ook zoekt, u krijgt bij ons altijd een kleurend advies. Desgewenst aan huis. Zo staat u er altijd gekleurd op. Kom eens langs voor een vrijblijvend advies. VLOERBEDEKKING, GORDIJNEN EN SLAAPCOMFORT Groensvoorde 12 Waddinxveen Telefoon 01828-16119 blauw/zwart SCHOENEN SCHOENMAKERIJ HAKKEN KLAAR TERWIJL U WACHT Schaap gebeten Nieuw gezicht Bitumen Shingles Dakisolatie Lood- en zinkwerk Reparatie onderhoud en nieuwbouw 10 jaar garantie Gratis dakinspectie Vrijblijvende offerte 01726-17720 Wilgenoord 73 - Bodegraven Alcohol - Milieuvlucht Twintig jaar Woensdag 9 september 1992 48e Jaargang No. 02301 in- I WADDINXVEEN - De gemeen te Waddinxveen is van plan een nieuw parkeerverbod uit te vaar digen en enkele voorrangsregelin- gen toe te passen. Besloten is verder het verkeer op de route Plasweg-Onderweg voor rang te geven ten opzichte van het verkeer komend uit de ver smalling van de Dorpstraat. De voorrang zal met borden worden geregeld. Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828 - 15594 Kantoor: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Telefoon: 01828 - 14788 Telefax: 01828 - 15637 OPLAGE 13.500 EXEMPLAREN eekblad voor addinxveen X--- X. Z samenwerkingsschool de chris- Kerkweg-Oost 177 - Waddinxveen Telefoon 01828-12012 Weer onteigening voor Coenecoop 2 WADDINXVEEN - Burgemeester C.M. van der Linden zal volgende week zaterdagmorgen 19 september om half elf met enig feestelijk vertoon de nieuwe geldkiosk van de Rabobank Waddinxveen voor het winkelcentrum Zuidplas (Zuidplaslaan) officieel in gebruik nemen. Het eerste uit de kiosk gehaalde con tante geld zal Waddinxveens eerste burger aan een goed doel ge ven. Direct na de officiële handeling zal hij dat doel bekend ma- WADDINXVEEN - De laatste volle week van september viert de Stichting Openbare Bibliotheek Waddinxveen volop het 60- jarig bestaan. De activitieten nemen een week in beslag. Onder andere drs. P. en oud-notaris J. in ’t Hol zijn er voor aan de slag. WADDINXVEEN - Een offi ciële opening van de nieuwe af deling dagverzorging en dagop vang op vrijdagmiddag 11 sep tember en een open huis op za terdag 12 september overdag. Dat staat zorgcentrum Sou burgh, het complex voor 98 ouderen van de Protestants Christelijke Stichting Bejaar dentehuis Waddinxveen aan de Prins Bernhardlaan, deze week te wachten. De officiële opening van de nieuwe behuizing wordt vrijda- gamiddag 11 september om drie uur in aanwezigheid van genodigden verricht door bur gemeester C.M. van der Lin den. Deze bijeenkomst wordt gehouden in de conversatiezaai van bet zorgcentrum op de der de etage. Het open huis van komende zaterdag duurt van 10.00 tot 14.00 uur. Bestuur en directri ce mevrouw G. Fahmer-van Os geven dan graag de inwoners van Waddinxveen de gelegen heid een kijkje te nemen in de op de begane grond van Sou burgh ondergebrachte afdeling dagverzorging en dagopvang. Op zondag 30 augustus viel een hond op het Noordeinde een schaap aan. Het schaap werd door hondebeten zodanig verwond dat het door een dierenarts moest worden afgemaakt. De hond werd op dat moment uit gelaten waarbij de ’uitlater’ de controle over de hond verloor met dit trieste gevolg. De hond is ei gendom van een Boskoper die tij dens het incident op vakantie was. Met ingang van deze maand zal het algemeen bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheek Waddinxveen versterkt worden door de komst van mevrouw G.J.E. Gerts-Lichtenberg van de Ringvaartsingel 1. Mevrouw Gerts heeft een ruime bestuurlijke ervaring. Ze was 8 jaar bestuurslid van het RK Kerk bestuur in Waddinxveen. Thans is zij ook bestuurslid van het Ver pleeghuis de Riethoek te Gouda. elf ook officieel in gebruik. Op die manier kunnen de 9300 le zers en lezeressen van de Wad- dinxveense Bibliotheek tegen een vergoeding van ƒ2,50 per stuk ge durende een week genieten van dit muzikale medium. Door deskundig advies van de Centrale Discotheek in Rotter dam zijn ook de nieuwste uitge ven snel beschikbaar in de biblio theek. In het klassieke programma van Jan Koorengevel op vrijdagavond zijn via de RTW CD’s te beluiste ren die door de bibliotheek uit haar collectie ter beschikking worden gesteld. Op die manier kunnen de luisteraars naar de RTW kennismaken met de collec tie CD’s in de bibliotheek. Tevens is besloten het verkeer op de Piasweg voorrang te geven ten opzichte van dat uit de zijweg Sniepweg, net als de overige zij straten van de Piasweg. Ook hier zal de voorrang met borden gere geld worden. sterkt. Zeer veel ingezetenen kun nen immers van deze extra ser vice gaan profiteren”, aldus Rabo- 'bank-directeur A.J. Ammerlaan in een toelichting. De in Waddinxveen te plaatsen geldkiosk van de Rabobank doet denken aan een zeer grote tele fooncel en is uitgerust met alle noodzakelijke beveiligingsvoorzie- ningen. De officiële ingebruikname gaat gepaard met enkele activiteiten, zoals een voorlichtingsfolder huis- aan-huis, het uitdelen van present jes aan het publiek en de aanwe zigheid van een robot voor de jeugd in het winkelcentrum Zuid plas. WADDINXVEEN - De leerlin gen van de openbare Annie M.G. Schmidtschool (Zuidplashof) gaan de komende week enkele fi nanciële acties houden voor de hongerende bevolking in het Afri kaanse Somalië. Drs. P. (Heinz Polder) treedt dinsdagavond 22 september om kwart over acht op in de Openbare Bibliotheek Waddinxveen. (Foto: A. Flinterman). Met Wadco BV zijn B. en W. al sinds september -1991 in onder- handeling. Die besprekingen heb ben echter geen resultaat opgele verd. Wadco BV zegt namelijk voortdu rend geen behoefte aan verkoop van de grond aan de gemeente te hebben, omdat het bedrijf zelf tot ontwikkeling van het perceel wil overgaan. De gemeente heeft de grond niet temin nodig voor de uitvoering van het inmiddels onherroepelijk geworden bestemmingsplan, gelet op de behoefte aan nieuw bedrijf sterrein en de daardoor toenemen de verkeersdruk. B. en W. laten de gemeenteraad, die tot onteigening moet beslui ten, nog wel weten dat zij ook tij dens de onteigeningsprocedure bereid zijn en blijven op basis van een al gedane prijsaanbieding als nog tot minnelijke aankoop over te willen gaan, een en ander uiter aard onder voorbehoud van in stemming van de gemeenteraad. Tegen het onteigeningsvoorstel, dat deze zomer een maand in het gemeentehuis ter inzage heeft ge legen, is alleen door Wadco BV tijdig bezwaar aangetekend. Volgens de advocaat van dit be drijf heeft de gemeente de grond helemaal niet nodig. Bovendien acht Wadco BV zichzelf bereid en in staat het bestemmingsplan op haar strook grond te realiseren. In de toelichting op het bezwaar wordt echter niet aangegeven hoe Wadco BV een en ander denkt te kunnen realiseren, constateren B. en W. ’’Integendeel, Wadco BV stuurt aan op een grondruil, waarna zij Gedacht wordt aan sponsoractivi teiten (fietsen op het schoolpein en naar en van school, lopen in de buurt en zwemmen in een daar voor gratis beschikbaar gestelde sub-tropisch Gouwebad ”de Sniep”), aan een statiegeldactie (opbrengst lege flessen), aan de inzameling van oud papier op donderdagmiddag 10 september (6 cent per kilogram) en aan klus jes doen. ”In de school hebben we het idee geopperd om een korte actie voor Somalië te organiseren. Dit moet vooral in de week van 14 tot 19 september gebeuren”, aldus de Annie M.G. Schmidtschool in een toelichting aan de leerlingen en hun ouders. ken. De onbemande, vrijstaande en in een sociaal veilige omgeving te plaatsen geldkiosk is - na wereld- tuinbouwtentoonstelling de Floria- de in Zoetermeer - de eerste die in een Zuidhollandse gemeente wordt geplaatst. De geldkiosk biedt - net als bij de vijf gewone geldautomaten in het centrum van Waddinxveen - de mogelijkheid met behulp van bankpasjes en creditcards, die voorzien moeten zijn van een pin code, 24 uur per dag en 7 dagen in de week contant geld op te ne men. ”Het voorzieningenniveau van de wijk Zuidplas wordt hiermede naar onze mening aanzienlijk ver- GOUDA/WADDINXVEEN - De Sociëteit voor Kamermuziek, waarvan het secretariaat wordt ge daan door dr. W.C. de Bruijn (Van Waldeck Pyrmontstraat in Waddinxveen), hield zaterdag middag 6 september weer een bij eenkomst in Huize Juliana aan de Koningin Wilhelminaweg in Gou da. De Stichting Sociëteit voor Ka mermuziek stelt zich ten doel ”het bevorderen van kamermu- ziek-beoefening, enerzijds door zelfwerkzaamheden van (gevor derde) amateurs, anderzijds door jonge (bijna) afgestudeerde musi ci uit te nodigen voor de sociëteit te concerteren, opdat zij enige po- diumervaring op kunnen doen”. WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense rijkspolitie heeft vori ge week een zestal knapen be keurd die zich ophielden in de leegstaande villa aan de Kerkweg- Oost. Hoewel de ramen en deuren van het pand hermetisch afgetim merd zijn, had men kans gezien zich toegang tot het perceel te verschaffen. De politie ontvangt de laatste tijd geregeld klachten omtrent het feit dat de jeugd zich ophoudt in de villa. De surveillance zal zich re gelmatiger bij de woning laten zien. Personen die zich in de villa ophouden hebben het vooruitzicht op een proces-verbaal. De Waddinxveense en Nieuwer- kerkse politie hebben gezamenlijk een alcoholcontrole uitgevoerd in de nacht van zondag 6 september. Hierbij werd gecontroleerd op de uitvalswegen van Gouda in ver band met het te Gouda gehouden Randstad Jazzfestival. In totaal werden zo’n 250 blaaste- sten op straat uitgevoerd. Drie be stuurders ondergingen op het Waddinxveense politiebureau een ademanalyse. Een bestuurder werd tenslotte betrapt op een te hoog alcoholgehalte. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. Zware regenval welke gepaard ging met onweer en windstoten kon een op vrijdag 4 september geplande milieuvlucht boven Waddinxveen niet in de weg staan. De vlucht startte op Schip hol waar twee politiemensen uit deze regio als waarnemers, aan boord gingen van de politieheli- kopter. Onder de waarnemers was een Waddinxveense collega. De vlucht duurde ongeveer twee uur en werd uitgevoerd boven de ge meenten Bodegraven, Nieuwer- kerk a/d IJssel, Boskoop en Wad dinxveen. Dit keer werd speciaal gelet op overtredingen rond de mestop- slag. In totaal werden in de regio elf overtredingen geconstateerd waarvan twee in Waddinxveen. De uit de lucht aangetroffen loca ties zullen nader door de milieu- wachtmeester worden onderzocht. De samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum bestaat in no vember 1993 twintig jaar. Binnen de school zijn al voorbereidende werkzaamheden gestart om dit vierde lustrum niet ongemerkt voorbij te laten gaan. De school aan de Sniepweg heeft aangekondigd een uitgebreide evaluatie te zullen maken van de tegenvallende examenresultaten HAVO. Maar 72% van de leerlin gen slaagde. Het HAVO-Atheneum is weer met evenveel nieuwe leerlingen (ruim 200) aan het nieuwe school jaar begonnen als in 1991. De commissie van beroep heeft als nog, op basis van alsnog behaald betere schoolresultaten, twee MAVO-leerlingen op de samen werkingsschool toegelaten. Voor de vaststelling van het defi nitieve aantal uren wiskunde A HAVO in het nieuwe schooljaar wordt door de sectie wiskunde een evaluatie opgesteld. Geconstateerd is al door de wis kundeleraren dat een tijdelijk vijf de uur wellicht nodig is om lacu nes te voorkomen bij leerlingen welke na 5 HAVO naar 5 Athe neum willen en ten behoeve van computerles. Dit laatste wordt als landelijke trend gezien en vraagt om bij scholing van docenten. De uren wiskunde A en B op de samen werkingsschool komen nu nog overeen met de ongewijzigde les- sentabel voor het vorige school jaar. B. en W. vinden het gewenst een parkeerverbod in te stellen op een gedeelte van het bedrijvenpark Coenecoop ter hoogte van de per celen 53 tot en met 88 (evenwij dig aan de Kanaaldijk) aan beide zijden van de rijbaan. Vooruitlo pend op deze maatregel is vanaf heden een tijdelijke maatregel van kracht. Met die visie is de provinciaal u specteur van de ruimtelijke orde ning het eens. Een onteigeningsbesluit behoeft zoals bekend de goedkeuring van de Kroon. Belanghebbenden kun nen hiertegen bezwaren indienen. Na goedkeuring door de Kroon spreekt de rechter de onteigening uit en bepaalt het bedrag voor de schadeloosstelling. In een vergelijkbaar geval heeft de Kroon een ander onteigenings besluit van de gemeenteraad aan de Zuideijke Dwarsweg van de cember 1991 goedgekeurd (met uitzondering van één onderdeel). Vandaar dat B. en W. hoopvol ge stemd zijn over een positief oor deel van de Kroon over het onder havige onteigeningsvoorstel, want de eigenaar beschikt over nog minder grond om zwlf een be drijfspand te kunnen bouwen. In het kader van het 60-jarig be- staan van de bibliotheek treedt op dinsdagavond 22 september om 20.15 uur drs. P. (Heinz Polzer) op. Drs. P. schrijft vormvaste poezie, poezie met een strakke vorm, een duidelijk metrum en rijmschema. Bekende liedjes van hem zijn ”De Dodenrit” (We rijden met de troi ka door het eindeloze woud), ”De Commensaal” (bij ons ligt in het trapportaal) en vele andere lied jes. Ook op de 22e brengt hij in de bi bliotheek weer een aantal van dit soort vertrouwde liedjes ten ge hore. Een unieke kans om deze taallustenaar persoonlijk te komen beluisteren. Kaarten zijn verkrijgbaar ad ƒ7,50 per stuk bij de centrale balie van debibliotheek van Waddinxveen (Van Mecklenburg Schwerin- laan). De vorming van een CD collectie bestaande uit 1200 CD’s in alle muziekgenres is de nieuwste acti viteit van de Openbare Biblio theek in Waddinxveen. Een initiatief dat mede mogelijk werd gemaakt dankzij de steun van de Stichting Bibliotheekfonds Jacob in ’t Hol. De oud-notaris neemt de CD-collectie op zater dagmorgen 19 september om half WADDINXVEEN - De activitei ten voor de ouderen in het Anne Frank-centrum beginnen weer. Onder auspiciën van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen wordt maandagavond 14 septem ber het seizoen geopend met een grote bingo-avond voor alle Wad dinxveense ouderen. Bingo is erg in bij de ouderen en over het algemeen worden deze avonden door een groot aantal personen bezocht. De kosten be dragen ƒ3,- per persoon. De avond begint om acht uur en de zaal gaat ojjtn om half acht. Op dinsdag 15 september wordt in het Anne Frank-centum ’s mid dags om twee uur een rummycub- middag gehouden en woensdag middag 16 september om twee uur is er een begin met de compe titie prijsklaverjassen. Voor het klaverjassen bedraagt het ir. schrijfgeld ƒ3,- per persoon. WADDINXVEEN - Het gemeentebestuur van Waddinxveen wil opnieuw een stuk grond aan de Zuidelijke Dwarsweg gaan onteigenen. Ditmaal betreft het het grondbezit van het Wasse- naarse bedrijf ’’Waddinxveen Area Development Company” (Wadco) BV. De gemeente zegt de grond zelf nodig te hebben voor het maken van een ontsluitingsweg. middels een met de gemeente te sluiten exploitatie-overeenkomst een deel van het bedrijvenpark Coenecoop 2 wenst te ontwikke len. Hiermee lijkt ons oordeel, dat Wadco BV niet zelf het bestem mingsplan op haar perceel kan re aliseren, te worden bevestigd”, al dus het college. De strook grond van Wadco BV is smal en lang (40 meter breed en 700 meter lang). Op deze strook is door de gemeente in een nog niet goedgekeurde concept-uit- werking van het bestemmingsplan de nodige infrastructuur gepland. Rekening houdend met de rooilij nen blijven dan voor bedrijfsge bouwen over twee stroken grond, elk 180 meter breed en 15,5 me ter diep, en een strook grond met een breedte van 8 tot 34 meter (afhankelijk van de vrijstellingen die noodzakelijk zijn in verband met een in het perceel gelegen gastransportleiding en een diepte van 150 meter). Daarnaast schrijft het bestem mingsplan voor dat de minimale afstand tussen de bebouwing en de zij- en achtergrens van een perceel drie meter dient te bedra gen (er is een vrijstellingsmoge- lijkheid, maar dat moet beoor deeld worden aan de hand van concrete omstandigheden). De kleinste kavel uitgegeven be drijfsterrein in Coenecoop is thans 30 meter breed en 40 meter diep. Een verkaveling voor bedrij ven is op de strook grond van Wadco BV dan ook niet mogelijk. Vandaar dat het college van oor deel is dat Wadco BV niet bereid en in staat is om zelf het bestem mingsplan op haar strook te reali seren. Tegen de onteigening is weliswaar namens Wadco BV door de Leid- se advocaat mr. J.G. Geelkerken een bezwaarschrift ingediend, maar dat zal volgende week woensdagavond door de dan ver gaderende gemeenteraad op voor stel van het college van Burge meester en Wethouders onge grond worden verklaard. Het bestemmingsplan Bedrijven park Coenecoop 2 werd door de gemeenteraad in september 1990 vastgesteld. In april 1991 keurde het provinciaal bestuur van Zuid- Holland het plan goed en werd daarmee onherroepelijk. Het con- cept-uitwerkingsplan vereist overi gens nog de in de Wet op de Or dening vereiste onherroepelijke goedkeuring. Het gemeentebestuur zegt de te onteigenen grond nodig te hebben voor de ontsluiting van het bedrij venpark, dat een succesvol ver volg wil zijn op Coenecoop 1. WADDINXVEEN - Dr. A.W. Hendriks, de in Reeuwijk wo nende rector van de samenwerkingsschool voor HAVO-Athe neum aan de Sniepweg in Waddinxveen, heeft zich plotseling te ruggetrokken als voorzitter van de besprekingen om te komen tot een nieuwe brede Waddinxveense scholengemeenschap (VBO-MAVO-HAVO-VWO). Met zijn verrassende standpunt om het fusiewerk maar helemaal te stoppen staat het dwars lig gende onderwijzend personeel van zijn school, die wordt geteis terd door slechte examenresultaten, weer als een blok achter hem. Een en ander blijkt uit de stukken voor de vergadering van de com missie van bestuur van de samen werkingsschool, die dinsdagavond 15 september om acht uur in het Waddinxveense schoolgebouw wordt gehouden. Zoals bekend werken de besturen van de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO (Maurits- laan), de voor HAVO-Atheneum, telijke scholengemeenschap De Wadde voor MAVO-VBO (Sniep weg) en de Don Bosco-MAVO in Boskoop al enige tijd samen om op basis van de Wet Gemeen schappelijke Regeling (Wgr) te komen tot de stichting van een brede scholengemeenschap voor VBO-MAVO-HAVO-VWO. De scholenfusie, waarvoor de vier schoolbesturen maandagmiddag 27 april jl. een intentieverklaring tekenden, zou op 1 augustus 1993 van kracht moeten worden en zou voorafgegaan moeten worden door een besturenfusie per 1 januari 1993. Het hoofdgebouw van de nieuwe scholengemeenschap wordt vol gens de toen gepresenteerde plan nen aan de Sniepweg in Waddinx veen gevestigd. Er komen depen dances aan de Mauritslaan in Waddinxveen en in Boskoop. Al tijdens de ondertekening van de intentieverklaring in de trouw zaal van het gemeentehuis werd duidelijk dat niet alle geledingen van de samenwerkingsschool inge nomen zijn met de opname van het voorbereidend beroepsonder wijs in de nieuwe fusieschool. Thans valt na vijf maanden zelfs de conclusie te trekken dat alleen nog de commissie van bestuur van het HAVO-Atheneum, dat wordt voorgezeten door wethouder K.W.Th. van Soest (VVD), groot voorstander lijkt te zijn van een nieuwe brede scholengemeen schap. De mogelijkheid bestaat immers dat ook de medezeggenschapsraad van de samenwerkingsschool een eventueel herzien standpunt het licht zal laten zien nu de rector als voorzitter van het fusieproces de pijp een Maarten heeft gege ven. Intussen heeft de medezeggen schapsraad wel extra aanvullende voorwwaarden geformuleerd alvo rens daadwerkelijk tot een fusie besloten kan worden. In de commissie van bestuur wor den nu echter ook geluiden ge hoord om het fusieproces, zoals de samenwerkingsschool dat is aangegaan en dat meer en meer wordt gehinderd door een slechte communicatie, te stoppen. Omdat ook de steun van het per soneel, dat in meerderheid de fu- sie niet ziet zitten, onontbeerlijk is zou een pas op de plaats ge maakt moeten worden. Mede om die reden is een plan van aanpak van de fusieactiviteiten nog niet in bespreking genomen. In ieder geval zou het werkende weg steeds moeilijker worden om het belang van de samenwerkings school bij een fusie te zien, hoe een groot voorstander van nieuwe brede scholengemeenschappen men ook mag zijn. Andere bestuursleden wijzen er op dat het werk van twee jaar om tot de door het ministerie van On derwijs en Wetenschappen in Zoetermeer opgelegde scholenfu sie te komen niet verloren mag gaan. Ze zijn daarom niet van zins de fusie nu af te blazen. Er zou daarom op de ingeslagen weg met de Prof. Kohnstamm- MAVO, De Wadde en de Don Bosco-MAVO doorgegaan moeten worden. Doordrammen van de fu sie is echter uit den boze. Daarom zou het tijdpad trager moeten worden, waarbij het be lang van de leerlingen voorop dient te staan. Intussen moet de commissie van bestuur de inhou delijke gesprekken met de school- geledingen voortzetten. Hierbij mag niet vergeten worden dat de vier schoolbesturen voor wat betreft de samenwerking nog in een ’’kennismakingsfase” zit ten. Er is nog niets; hooguit een inventarisatie van punten van overeenstemming en ontbindende voorwaarden. WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond om half acht is er weer een openbare ver gadering van de Waddinxveense gemeenteraad. Het is de eerste vergadering sinds de zomervakan tie. B. en W. hebben de gemeente raad een 30-tal agendapunten ter bespreking voorgelegd. De verga dering wordt begonnen met de in stallatie van het nieuwe PvdA- raadslid Thijs Spaans. Hij neemt de plaats in van de vertrokken Jettie Bonsel-Snelleman. Tevens behandelt de gemeente raad een voorstel tot toelating van drs. Wout Neutel, het nieuwe CDA-gemeenteraadslid dat de plaats in gaat nemen van Herman H. Heller, van wie komende woensdagavond afscheid genomen zal worden. Herman Heller schreef burge meester C.M. van der Linden op 20 augustus dat hij zijn werk zaamheden als raadslid na zeven jaar wil beëindigen. Wout Neutel, die al in 1990 raadslid had moeten worden als de leden deze bestuursvoordracht niet ongedaan hadden gemaakt ten gunste van Herman Heller, werd op 26 augustus door de bur gemeester benoemd, omdat hij op de 7e plaats van de CDA-kandida- tenlijst stond. Op dezelfde dag liet Wout Neu tel, op 19 maart 1959 in Hooge- veen geboren en wonend aan De Akker 32, het Raadhuisplein we ten dat hij zijn benoeming aan vaard.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 1