Coenecooploop jeugdteams Rowah Voor 4e maal Waddinxveen deelt met RVC I Verdubbeling van Zeeuwse titel Editha Bergkotte Antilope wacht titelstrijd René Moons 500 maal in WSE 1 Meer bezoek WSE tijdens toernooi Racefiets spektakel Coenecoop Voetballers geselecteerd Vink schenkt trainings pakken HCW Gemakkelijke winst Korbis Damseizoen Excelsior is gestart WADDINXVEEN - In de laatste week van augustus is het damsei zoen T 992-1993 voor de dammers van Excelsior van start gegaan in De Boog aan de C. Huygenslaan te Waddinxveen. Deel competitie verregend Schaaksimultaan in bibliotheek Zaterdag 26 september Klaverjassen in De Boog Prima debuut Be Fair-Al Al 15 jaar sportinstuiven in Waddinxveen I GLASBEEK 1 FOCWj 01828 - 18708 ATIE GAAT U VERHUIZEN? POELIERSBEDRIJF ’TER AAR’ SNERKENDE VKHUGBK Wilt u informatie? WSE siDlni AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! iedere zaterdag op de Boskoopse markt Gekoelde verkoopwagen vol kip en kipspecialiteiten Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. ASSCHEMAft F' Pagina 27 Woensdag 9 september 1992 Weekblad voor Waddinxveen WADDINXVEEN ;rfect georgani- Rijwielspecialist Frans Versluis in zijn zaak aan de Beetho- venlaan met de 16-jarige Editha Bergkotte (skeelen, schaat sen). (Foto: Sjaak Noteboom). t K. Straver - Ter Aar s 01722 - 3133 Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking: kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizmg met gebruik van verhuis auto. pakmatenalen en diverse hulpmiddelen. ker. Keer op keer werd de verde diging uitgespeeld en werden spe lers alleen voor de keeper aange troffen. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de di verse mogelijkheden en prijzen Bij FOCWA garantiebedrijf Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CA RROSSERIEBEDRIJF De wedstrijd werd afgesloten met een barbeque, pei seerd door Waldy en Theo Evers en Kitty en Han Willink. On danks de wat magere deelname (hoe kon dat ook anders na drie weken regen) werd dit een heel gezellig onderdeel van het feest. Tot slot was er het eindfeest met live muziek. Het leek wel of de vele regendruppels de nachtkaars beletten om normaal op te bran den. Een schrale troost: zij die er waren hebben vreselijk veel gela chen en pret gemaakt. igde drie Om het voetbalritme vast te hou den speelde WSE zondagmiddag tegen de afdelingsclub Cabauw. Op een goed bespeelbaar veld hadden de roodwitte gasten een toch wat beter veldspel, maar gaandeweg moest Cabauw steeds meer doelkansen toelaten. Bij rust stond er voor WSE dan ook een 4-0 voorsprong op het bord (enigzins geflatteerd) door doelpunten van Erwin Pleus, Vin cent v. Staveren en een eigen doelpunt. Na rust was WSE stukken ster- Al hoewel dit een tiental malen voorkwam werd er toch maar tweemaal gescoord (Erwin Pleus uit een penalty en Willy Beelen), terwijl Cabauw kort voor tijd de eer redde en de eindstand op 6-l bepaalde. Zondag vindt de seizoenouverture plaats tegen Esto thuis aanvang 14.00 uur. Esto leverde een visitekaartje af door Haastrecht in hun eerste wedstrijd met 5-l te verslaan. Een niet eenvoudige opgave derhalve. WADDINXVEEN - Ter gelegen heid van het 60-jarig bestaan van de bibliotheek in Waddinxveen wordt op zaterdag 26 september een schaaksimultaan voor jong en oud gehouden. Veertig spelers en speelsters ne- I men het dan op tegen de kampi oen van Waddinveen, Wim Hen- nink en Jacques Malschaert, de regiodirecteur van de Waddinx- veense bibliotheek, die kampioen van Bodegraven is. Voor 40 deelnemers is er die och- jongste jeugd van zes tot twaalf jaar. Afgelopei seerde Rowan f stuiven voor deze leeftijdsgroep om de handbalsport meer bekend- De regen heeft zaterdag het feestje rond het 24-jarig bestaan van de hoc keyclub Waddinxveen niet kun nen verstoren. Terwijl het kunst- grasveld helemaal onder water stond namen 30 tot 40 enthousias te kinderen deel aan de sponsor loop. Rondje na rondje, in de stro mende regen, haalden zij hun elastiekjes bij elkaar als bewijs van hun prestaties. Bijna geen en kele klacht was te horen. Sommi gen liepen zelfs heel fanatiek. Wat de sponsorloop heeft opge bracht is nog onbekend. De be dragen moeten nog opgehaald worden door de kinderen vóór 19 september. Met de handbalinstuiven hoopt Rowah nog meer kinderen en thousiast te maken voor het hand ballen. Rowah kan immers nog heel wat nieuwe leden gebruiken. Zowel in het miniteam, als het welpenteam zijn nog genoeg plaatsen vrij. Maar ook in andere leeftijdsgroepen kan Rowah nog heel wat leden gebruiken. ”En dat geldt ook voor mensen, die willen helpen bij het begelei den van teams of willen bijdragen bij het organiseren van evenemen ten, en dergelijke”. ning. Eerder dit seizoen behaalde Editha successen in de skeelerma- rathons van Spijkenisse (3), Vrie- zenveen (3), Vollenhove (4) en Zwolle (4). Gezien haar leeftijd zijn dat prima prestaties. Haar skeelerprestaties bleven ook voor de Waddinxveense tweewie- lerspecialist Frans Versluis (te vens dealer van Raps-skeelers) niet onopgemerkt. Sinds kort rijdt Editha Bergkotte dan ook de skeelermarathons in een wed- strijdpak met de naam van Frans Versluis erop! Hoewel het skeelerseizoen nog en kele weken duurt, is Editha nu al weer bezig met de voorbereidin gen voor het komende schaatssei zoen. Zoals de laatste jaren gebruikelijk worden deze voorbereidingen af gerond met een trainingsweek op de wonderhaan van het Zuidduit- se Inzell in de herfstvakantie. Deze winter zal het marathon- schaatsen voor haar een belangrij ke plaats gaan innemen. Onlangs ontving de Waddinxveense van de KNSB het bericht dat zij geselec teerd is voor de landelijke mara- thon-schaatswedstrijden bij de da mes. De MMO-scholiere zal daar bij ongetwijfeld de jongste deel neemster zijn. Wel werd door HCW-voorzitter Joris Vogelaar aan een erelid van de Invaliden Sportvereniging Gouda en Omstreken, waar een deel van de opbrengst van de sponsorloop naar toe zou gaan, een envelop overhandigd. Een heel bijzondere attraktie vormde het springkussen, dat to taal onder water kwam te staan en waarop kinderen met blote voetjes en regenpakken sprongen en on derdoken in het niet eens zo kou de water. En dan waren er de volhouders met de kraampjes waarin zij hun waren aanprezen. Het betrof m eerste instantie een rommelmarkt, waar enthousiaste volhouders hun tweehands spulletjes verkochten en daarnaast twee leveranciers van sportartikelen, die door de re gen gedwongen, samen onder een oranje dekzeil hun waren aan de man trachten te brengen. Binnen was het iets aangenamer. Daar overhandigde de heer N. Vink van Vink Groep, sponsor van jongens A, de nieuwe trai ningspakken. Het team was er zichtbaar blij mee. Een hoogtepunt vormde de wed strijd tussen heren l en oud-Wad- dinxveners. Aangemoedigd door de supporters (paraplu op, para plu af) wonnen de oud-Waddinx- veners toch nog met 3-2. WADDINXVEEN - Het eerste team van Korbis-korfbal is de competitie begonnen met een ge makkelijke 5-10 winst op Spirit. De ruststand was 3-2 in het voor deel van de Waddinxyeners, die verzorgd en slim speelden. ging de HE-Trofee naar lonm Dirks, die door omstandigheden helaas dit jaar niet aan de start kan verschijnen. De opzet van de Coenecooploop is echter om zo veel mogelijk pres- tatielopers uit Midden-Holland aan de start te krijgen doormiddel van een mooi parcours, goede or ganisatie, gratis herinnering en gratis extran dorstlesser tijdens en na afloop van de geleverde presta tie. Na afloop kan iedere deelnemer zich gratis laten masseren door fy siotherapeuten in het Nebim ge bouw, achter Volvo-Bedrijfswa- gens. De prestatielopers, waaronder ho pelijk veel vrouwen, kunnen kie zen uit 6 afstanden: l,6 km (start 12.30 uur), 3,7 en 7,4 km (start 12.50 km) en 10, 15 en 2l,l (start 14.20 uur). Aan de prestatieloop is een loterij verbonden. Op het startnummer zullen vele mooie prijzen verloot worden met als hoofdprijs een ballonvaart. Met ingang van dit seizoen wordt elke donderdagavond de onderlin ge competitie met als inzet het clubkampioenschap gespeeld. De jeugd begint om 18.45 uur en om 19.45 uur starten de senioren hun wedstrijden. Naast het spelen van oefenpartij en en ’’echte” onderlinge wed strijden, krijgen de jeugdige dam mers ook damlessen en wordt de kennis van de spelregels bijge bracht. De jeugdleiders maken gebruik van een groot magnetisch dam bord. De jeugd kan worden opge leid voor de diverse dam- diploma’s. Zowel senioren als jeugdige be langstellenden zijn van harte wel kom om geheel vrijblijvend eens één of meer clubavonden bij te wonen. Pas daarna kan men zelf bepalen of men zijn krachten op de 100 velden met anderen wil meten en eventueel lid wil wor den. De aanwezige dammers geven ie dereen graag de nodige informatie omtrent het damspel of de dam vereniging verstrekken. Men kan ook telefonisch contact zoeken met de bestuursleden Piet Swart (tel. 01828-14712) en Cor Barelds (tel. 01828-14726). Het komend seizoen is Excelsior met 2 teams (achttallen) verte genwoordigd in de hoofdklasse en’ de le klasse van de DMH (Dam- bond Midden-Holland). Tot nu toe zijn er 2 ronden voor de onderlinge competitie ge speeld. Op donderdag 10 septem ber wordt de ledenvergadering ge houden en een week later wordt voortgezet met de onderlinge competitie-wedstrijden. WADDINXVEEN - Het A-l elf tal van Be Fair-voetbal kan terug kijken op een prima debuut. Af gelopen zaterdag werd de eerste winst in de regionale klasse be haald. In en bij Voorschoten werd met 0-2 gewonnen. Terwijl vrijwel alles afgelast werd, door de vele regen, kon de wedstrijd bij Voorschoten gewoon doorgaan. Be Fair A-l nem direkt het heft in handen en zette de te genstander onder druk. Dat resul teerde in de eerste regionale goal van dit seizoen. Jeffry Pons strafte een fout in de Voorschotense defensie in de 15e minuut netjes af en bracht 0-1 op het scorebord. Daarna kwam Voorschoten goed terug en hiel den de partijen elkaar in even wicht. Een aanval over rechts opgezet, een voorzet naar William Hooge- veen, die de bal knap kapte en de korte hoek koos, zorgde voor veel plezier in het veld en op de bank. Be Fair stond vlak voor rust op een riante 0-2 voorsprong. In het eerste gedeelte van de tweede helft kreeg Be Fair kans op kans en moest de 0-3 eigenlijk komen. Eindelijk kwam Voorscho ten onder de Waddinxveense druk vandaan en had toen beste kansen op de aansluiting. Arjan van Erk keepte echter een perfecte wedstrijd en hield het doel schoon, hoewel Erwin Kraan en Jos Dekker tot op de lijn hun keeper eenmaal moesten assiste ren. Be Fair kan terugkijken op een goede en sportieve wedstrijd, die zonder de geschorste aanvoerder Leon Broer werd gespeeld en waarin voor het eerste een ’’ech te” gele en zonodig rode kaarten kon worden gestrooid. Raymond Erkelens was de eerste die ’’geel zag”. Zaterdag speelt A-l van Be Fair voor het eerst thuis regionaal voetbal, tegen SVLV, ook uit Voorschoten. Aanvang 14.30 uur. WADDINXVEEN - Op het bedrijvenpark Coenecoop wordt za terdagmiddag 26 september de Coenecooploop van de Waddinx veense Schaatsvereniging De Gouwe Streek gehouden. De Coe necooploop omvat een 10 km KNAU-wegwedstrijd en diverse prestatielopen. Hoofdsponsors van de Coenecoop loop zijn Van Noort Transporten BV, Multihouse, Grontmij, Hoog- werff Eikelenboom BV, A-Twee en de Rabobank Waddinxveen. Er zijn verder nog een 14-tal co sponsors. De Coenecooploop wordt nu voor de vierde maal gehouden. De in schrijvingen, prijsuitreikingen en start en finish zijn in het bij het gebouw van Volvo-Bedrijfswagens op het bedrijvenpark Coenecoop. Voorts zijn vanaf heden bij alle Rabobank filialen in Midden-Hol land inschrijfformulieren te halen om voor in te schrijven. Bij voor inschrijving krijgt men gratis de uitslagenlijst thuis gezonden. Dankzij de financiële steun van de hoofdsponsors en vele subspon sors is het weer mogelijk kinderen t/m 12 jaar gratis te laten deelne men en een aantrekkelijk deelne mersveld voor de 10 km KNAU- wegwedstrijd naar Waddinxveen te halen. tend plaatsorp hun krachten te meten met de beide kampioenen. Alle deelnemers ontvangen na af loop een gratis computerschaak- programma.- WADDINXVEEN - Komende zondag 13 september speelt René Moons zijn 500e voetbal wedstrijd in WSE 1. Kort voor de wedstrijd tegen Esto 1 (aan vang 14.00 uur) zal de 29-jari- ge Waddinxvener gehuldigd worden, ’s Ochtends om 11.00 uur zal Marcel Jaspers even eens worden gehuldigd voor het spelen van z’n 250ste wedstrijd in WSE 1. René Moons maakte, volgens wedstrijdsecretaris Joop van der Lans, op 9 maart 1980 zijn debuut als invaller in de wed strijd tegen Archipel 1 en deze wedstrijd werd met 2-1 verlo ren. René was toen le jaars A-juni- or. René ging vervroegd over naar de senioren en zijn eerste wedstrijd als basisspeler was tegen het Goudse Olympia. Van de 500 wedstrijden droeg René 146 maal de aanvoer dersband en heeft hij 67 doel punten gescoord. Dit seizoen zal René het klassement van meest gespeelde wedstrijden in WSE 1 gaan leiden. Op dit moment staat Theo de Heer met 512 wedstrijden nog bo venaan, maar is 1 jaar geleden gestopt. Marcel Jaspers heeft kortgele den in de oefencampagne z’n 250ste wedstrijd in WSE 1 ge speeld. Marcel speelt nu in het tweede team en hij zal voor de wedstrijd tussen WSE 2 tegen VEP 2 gehuldigd worden. Marcel maakte op 12 oktober 1980 zijn opwachting in het eerste elftal in de wedstrijd te gen RK DES (uitslag 2-2). Marcel maakte in 250 wed strijden in totaal 59 doelpun ten. WADDINXVEEN - De jonge Waddinxveense handbalvereni ging Rowah zal het komende seizoen met meer teams aan de competitie gaan deelnemen dan het afgelopen jaar. Startte Ro wah vorig jaar in hun eerste competitiejaar met drie teams (twee seniorenteams en een jeugdteam), dit jaar vaardigt de Waddinx veense handbalclub een extra jeugdteam af. WADDINXVEEN - De 16-jarige 1 Waddinxveense Editha Bergkotte i van de Bosboom Toussaintsingel 1 heeft zaterdag in Goes het open 1 Zeeuws-Skeelerkampioenschap bij de dames gewonnen. 1 Op woensdag 23 september vindt de eerste instuif plaats in de sportzaal Groenswaard. Daarnaast organiseert Rowah voor haar jeugdleden ook het komend jaar een aantal leuke evenementen, zo als speurtochten door Waddinx veen, spelmiddagen, etc. ”Dat dergelijke evenementen aan slaan, blijkt wel uit het feit dat al le kinderen er enthousiast aan meedoen”, vult Jolanda Hoff mans, begeleidster van de jeugd- ploeg, aan. ’’Alle kinderen - de oudere en jon gere kinderen, jongens en meisjes - trekken daarbij prima met el kaar op. Die goede band pst na tuurlijk ook bij een teamsport, zo als handbal is. Op dat punt biedt handbal meer dan een echte indi viduele tak van sport”. Zo lopen in Waddinxveen Michel de Maat, Henk Gommer, Patrick Aris, Luc Krotwaar, Cor Lam bregts, de Belg Jean Weyts, Regi na van Duyn, Carlien Harms en vele anderen waaronder de regio atleten Aart Stigter, Rien v.d. Wilt, Theo v.d. Veer. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 11 september begint in buurtcentrum De Boog weer het klaverjasseizoen. Elke tweede en vierde vrijdag van de maand wor den er drie ronden gespeeld. Het inschrijfgeld is ƒ3,- (incl. kopje koffie). Begonnen wordt, in tegenstelling met andere berich ten, om 21.00 uur en de zaal gaat om 20.30 uur open. WADDINXVEEN - Voor de jeugdselectie onder 14 jaar van de KNVB-Gouda zijn ook Yaried David van WSE en Peter Priem van Be Fair geselecteerd. Van daag (woensdag 9 september) was er een centrale training op het Olympia-terrein in Gouda. In de meisjesselectie onder 15 jaar van de KNVB-Gouda, die maandag al trainde, zitten Marie ke Bos en Wendy Meurer van Moerkapelle en Jeanette van Triet, Bianca van de Hoek, Ilse Wesselo en Titia Blom van WSE. De finish van de 40 meter sprint voor de B-pupillen uit de eerste Waddinxveense meerkamp in april van dit jaar. Rechts zijn de juryleden Jean Winckels en Henk van Erk gespannen in actie. (Foto Archief: Han Zoet). WADDINXVEEN - Ook in het nieuwe seizoen wórden er weer el ke week sportinstuiven voor spor tieve recreatie gehouden in de sporthal De Sniep en in de sport zaal Groenswaard. De tijden daarvoor zijn op maan dag van 18.00-19.15 uur in De Sniep en op vrijdag van 18.30- 19.30 uur in Groenswaard. De praktijk van deze, nu 15 jaar bestaande, instuiven heeft uitge wezen, dat deze tijdstippen juist gekozen zijn, omdat vele deelne mers zich direct van werk of huis houden sportief gaan ontspannen en pas daarna gaan eten. Zij heb ben dan nog een hele vrije avond voor zichzelf. Iedereen vanaf 18 jaar (dames en heren) is van harte welkom. Men behoeft geen lid te zijn of te wor den. Ook is een verplichte weke lijkse aanwezigheid niet nodig. Ie dereen is vrij te komen en gaan wanneer het haar of hem uitkomt. ’’Natuurlijk zien wij het liefst, dat men elke week komt, omdat het nu eenmaal gezelliger is en uiter aard ook beter voor ieders condi tie”, aldus organisator Hans van de Water (tel. 01820-32550). De sportinstuiven staan onder lei ding van gediplomeerde recreatie- sportleiders. Wekelijks kan wor den deelgenomen aan vele sport- vormen, zoals badminton, basket bal, conditietraining, handbal, hockey, korfbal, tafeltennis, voet bal en volleybal. De aanwezige groep bepaalt in de regel zelf waar de voorkeur naar uitgaat. De kosten bedragen slechts ƒ3,- per deelnemer per avond. 1 WADDINXVEEN - Uit tellingen na afloop van het internationaal jeugdtoernooi Axis-WSE’92 blijkt dat ondanks het wisselvallige weer meer toeschouders naar het sport park ”De Landsbrekers” in WEaddinxveen-Noord zijn geko men dan vorig jaar, toen het snik heet was. De entreeprijs van het door FC Utrecht gewonmnen toernooi (WSE werd zevende) was voor ie dereen met drie gulden billijk. Het voetbaltoernooi trok diverse prominenten uit de voetbalwereld. Zoals bericht was de prijsuitrei king in handen van FC Sparta- trainer Rob Jacobs. Verder werden ADO Den Haag- trainer Nol de Ruiter en Volen- dam-coach André Stafleu gwesig- naleerd. FC Utrecht werd ge coacht door Karei Bonsink en Ajax door Spitz Kohn. Volendam werd begeleid door oud-eerste-efl- talspeler Wim Kwakman. VtHMUlZMCtN WADDINMVEEN meMenomer- Oostpolderweg 9 - 2741 MD Waddinxveen WADDINXVEEN - Ondanks dat het zomerseizoen voor de atletiek van sportclub Antilope al aardig opschiet zijn' er in september en oktober op de atletiekbaan nog de volgende activiteiten te melden. Zaterdag 12 september houdt An tilope de 3e en tevens laatste van de in totaal 3 meerkampen van 1992 voor pupillen en C/D-jeugd. Na afloop van deze drie meer kampen worden van de twee beste alle punten bij elkaar opgeteld en worden de winnaars in elke cate gorie bekendgemaakt. Dit zal ge paard gaan met het uitreiken van diploma’s. De volgende atletiekonderdelen komen zaterdag aan bod: sprint, discuswerpen (alleen de C/D- jeugd), balwerpen (alleen de pu pillen), verspringen, 1.000 meter hardlopen en 800 meter hardlo pen (alleen de C-jongens). Aan het slot van een enerverend zomerseizoen, waarbij weer veel persoonlijke- en clubrecords zijn verbeterd, organiseert Antilope op zaterdag 3 oktober de jaarlijkse clubkampioenschappen. Ieder Antilopelid, zowel wed strijd- als ook trimlid, kan hieraan meedoen en uiteraard ook club kampioen in zijn of haar categorie worden op elke individueel atle- tiekonderdeel. Het welpen- en miniteam van Rowah-handbal. Staand van links naar rechts Bianca van Ham, Renske Krol, Lydia van Rijn, Stefan Keus, Joanneke Keus, Marion van Ham, Karen Weerd, Linda Hoefnagel en Mathia v.d. Pool. Zittend van links naar rechts Wilma Westplate, Kim Hoffmans, Mariëlle Mul der, Nicole Sloof, Kim van Stel, Moniek Hoefnagel en liggend Jelle Kolet. (Foto: Rowah). In de marathon-wedstrijd over 25 minuten eindigde zij met enkele honderden meters voorsprong op Marja Schipper uit Warmond en Angela Klompmaker uit ’t Harde. Dit was haar le marathonoverwin- Voor meer informatie tel. 01828-15899 of 01828-14353. WADDINXVEEN - De fietsaf- deling van de Waddinxveense schaatsclub De Gouwe Streek houdt zaterdagmiddag 12 septem ber een ploegentijdrit voor race- fietsters op het bedrijvenpark Co enecoop. Het begint om 16.30 uur voor het Volvo-gebouw. Elke ploeg bestaat uit vier race- fietsers. Die ploegen rijden dan drie ronden van 10 kilometer (dus 30 kilometer in totaal). De derde persoon van een ploeg die over de finish rijdt bepaalt de eindtijd van een ploeg. Het parcours begint op het Coen- ecooppark, waar vandaar de fiet sers via de Kanaaldijk naar het fietspad langs de snelweg A-l2 rijden. Daar slaan ze rechtsaf. Aangekomen bij afslag Waddinx veen gaan ze de Tweede Bloksweg op. Zo rijden ze weer terug naar het Coenecooppark. Dit herhalen ze dus drie maal. De tijdens het seizoen verreden tijdritten gaven hoge gemiddel den: zelfs tot boven de 40 kilome ter per uur! Hieruit blijkt dat er flink getraint is en dat er zeker ta-4 lent aanwezig is. Het zal dan ook zeker spannend, worden tijdens de ploegentijdrit die zaterdag gereden zal worden, want elke ploeg probeert het ere podium te halen. Het belooft zaterdag dus een spannende en sportieve dag te worden. Iedereen kan komen kij ken hoe het met de racefietsers af gaat lopen. Overal langs de route kan men de rijders aanmoedigen, maar het meeste spektakel is toch wel te vinden bij de start en finish bij het Volvo-gebouw. Ook als men zich nog met een ploeg wil inschrijven voor dit eve nement kan men organisator Bram van Leeuwen opbellen voor meedere informatie (tel. 01727-14471). Voor deelname kan men zich aan melden bij de Openbare Biblio theek, van -Mecklenburg Schwe- rinlaan 1. De herenatleten van de 10 km wegwedstrijd strijden om de Hoogwerff-Eikelenboom trofee, waaraan bij 3 maal winst een geldprijs is verbonden. Vorig jaar WADDINXVEEN - Het eerste voetbalweekeinde van de nieu we competitie is letterlijk in het water gevallen. Herfstachtig weer verhinderden afdelingsclub Be Fair en vierdeklasser WSE officieel in actie te komen. Waddinxveen-zondag speelde wel voor de competitie en deelde de punten met het Reeuwijkse RVC (2-2). In de eerste competitiewedstrijd onder leiding van de nieuwe trai ner Bas Janssens moest Waddinx veen-zondag genoegen nemen met een puntendeling. Na 10 minuten kregen de Wad- dinxveners de eerste kans, nadat de nieuwe spits Bas de Zwart goed door was gegaan op links. Zijn voorzet werd door een Reeuwijkse verdediger via de paal tot hoekschop verwerkt. In het eerste half uur waren de betere kansen vervolgens voor de Sniepbewoners, hetgeen in de 30e minuut leidde tot de verdiende openingstreffer. Willem Hoogendoom scoorde na een goede combinatie met weder om Bas de Zwart. De vreugde bleek van korte duur, want minuten later scoorde RVC tegen doordat Peter Heemskerk een te zachte terugspeelbal van Tim Bunnik tot doelpunt promoveer de. 1-1 was tevens de ruststand. De tweede helft gaf een rommelig spelbeeld te zien, waarin Wad- dinxveen te veel de lange bal han teerde in plaats van de combintie over de grond te zoeken. In de 23e minuut was de voor Marco Huisman ingevallen Gert van Bruggen dicht bij een doel punt. Zijn inzet stuitte echter op de Reeuwijkse doelman. In de vijfentwintigste minuut was het wel raak: Rik Snaterse maak te de op dat moment verdiende 1-2 voor de ploeg uit Reeuwijk. Waddinxveenliet het hier niet bij zitten. De druk op het doel van de Reeuwijkers werd opgevoerd, mede doordat voorstopper Mi chael Sip zich meer met de aan val ging bemoeien. Dit leidde vlak voor tijd tot de ge lijkmaker. Na een voorzet van Gert van Bruggen kopte Bas de Zwart de bal door naar de volle dig vrijstaande Sip, die zich geen moment bedacht en droog de 2-2 in de touwen knalde. Ook de overtredingen waren eer lijk verdeeld: beide ploegen kre gen één gele kaart, overigens een nieuwigheid op dit niveau. ’’Rowah heeft de afgelopen maand juni een aantal nieuwe jeugdleden mogen verwelkomen. Hierdoor kan Rowah komend jaar een welpenteam (acht tot twaalf jaar) en een miniteam (zes tot acht jaar) vormen”, volgens Mar ja Sloof. Zij vertegenwoordigt met name de jeugdafdeling bij de piepjonge handbalvereniging. ’’Vorig jaar - met één jeugdteam - moesten sommige jongere kinderen in een te hoge leeftijdscategorie uitko men. Door dit tweede jeugdteam kunnen de kinderen in de cornep- titie in de juiste categorie uitko men. Dat is natuurlijk veel beter voor alle kinderen”. Rowah geeft veel aandacht aan de :n seizoen organi- een aantal jeugdin- om de handbalsport meer heid te geven. Voor het nieuwe jaar staan ook weer dergelijke handbalmiddagen op het programma, waarbij ieder een kennis kan maken met het handballen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 27