Vox Jubilans overzee Bibliotheek viert feest Boonstoppel levert nieuwe wagens Bouwnijverheid 80 bedrijven met 1.056 man Tsjechische scholieren bezoeken Waddinxveen In Waddinxveen Kamerlid en professor bij Volvo Voor kanker bestrijding 25 mille Beestenspul in Leiden N.J. Olie overleden Geen krachten op afroepbasis elus. GLASBEEK HEEN EN WEER" FOCWa GRAND BUFFET Toekomst WEEKBLAD-C ARTOON VAN ELIAS AUTOSCHADE KOMT EGARANDEERD WEER GOED! bauranl J Maandag Dinsdag Zaterdag Van Noort Vermulm Van der Pluim Verhuurbedrijf Van Niekerk Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag— a Pagina 17 Woensdag 16 september 1992 Weekblad voor Waddinxveen N. zijn Zelfstandig transportondernemer Marcel van der Pluim en Onze pianist begeleidt het diner met sfeervolle muziek. Op zondag serveren wij tevens een bestaande uit 25 (voor-, hoofd- en na-)gerechten. De nieuwe truck van Verhuurbedrijf Zuid-Holland in Wad dinxveen. (Foto: Boonstoppel Truckservice BV). Zelfstandig transportondernemer Marcel van der Pluim en partner voor de nieuwe aanwinst. (Foto: Boonstoppel Truckser vice BV). U kunt dan kiezen uit een gevarieerde dinerkaart, diverse menu’s, of u laat zich verrassen door onze chef-kok, die een heerlijk 5-gangen menu voor u samenstelt. Voor feesten, diners, recepties en buffetten (op afspraak) zijn wij iedere dag geopend. Het bedrijfsvoertuig van Th.D.van Niekerk uit Waddinxveen. (Foto: Boonstoppel Truckservice BV). ment dat over het geïnvesteerde vermogen is behaald. Voor 1992 verwachten de onder nemers in de bouw vrijwel una niem meer of evenveel personeel in dienst te hebben, vergeleken met 1991. Vier op de tien Middenhollandse ondernemers gaven in de ERBO aan in 1992 te zullen investeren. Bijna de helft van de onderne mers verwacht in 1992 een hogere omzet te zullen realiseren. Voor de bouwbedrijven liggen in de komende jaren met name kan sen op de groeimarkt van onder houd en het beheer van bouwwer ken. Electrotechnische installatiebdrij- ven zullen kunnen profiteren van de toenemende vraag naar ge- bouwautomatisering en naar voor zieningen op het gebied van tele matica. CBB van onschatbare waarde ge weest. A.P. van Neslaan 1, Boskoop. Tel. 01727-14886 of 14283. Fax 01727-10663. Bij FOCWA garantiebedrijf Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRIJF staat, 1 -ab Gezellig en lekker dineren in ons sfeervol ingerichte restaurant Iedere zaterdag en zondag geopend. nen met het zingen van de volks liederen van Amerika, Canada en Nederland (twee coupletten van het Wilhelmus). Er was naast koorzang ook samenzang en een orgelsolo van Jan Mulder. Bijzondere medewerking verleen de tweemaal het jeugdkoor van ”Vox Jubilans” onder leiding van Jan Mulder. Zij brachten zes lie deren ten gehore, Het tourneeconcert werd afgeslo ten met ”God zij met u”. Ook de concerten in Amerika en Canada zullen telkens met ditzelfde lied worden afgesloten. De leden en begeleiders van de Hervormde Gemengde Zangvere niging ”Vox Jubilans” keren za terdagmorgen 26 september weer in Waddinxveen terug. WADDINXVEEN - In de raads commissie voor de financiën heeft PvdA-raadslid drs. M. Kraaij- estein er uit een oogpunt van rechtspositie bezwaar tegen ge maakt dat het subtropisch Gouwebad ”de Sniep” personeel in dienst heeft op afroepbasis. Volgens wethouder P.F.J. van Schie (CDA) krijgen deze men sen, als er mogelijkheden zijn, een dienstverband aangeboden. Naar zijn mening is dan ook het aantal (^contractanten aanzienlijk afge nomen. Deze discussie werd in de raads commissie gevoerd naar aanlei ding van de jaarrekening 1991 van de gemeentelijke commissie exploitatie zwembad. kwam bij Boonstoppel Truckservi ce BV terecht voor een nieuw be drijfsvoertuig van DAF, compleet opgebouwd met een speciale bloe men- en plantenlaadbak. Vanuit deze laadbak verkoopt de heer Van Niekerk zelf zijn pro- dukten. De Waddinxvener levert de Nederlandse kwekerijproduk- ten wekelijks aan Engelse tuin centra. Het bedrijf krijgt begin 1993 een middenas-aanhanger (wipkar) met doorlaadsysteem, waaruit de voor wagen wordt bevoorraad. Maandag 21 september kunn- nen de gehele dag boeken boe- tevrije ingeleverd worden. Wel licht zijn sommigen er niet toe gekomen hun boeken op tijd in te leveren. Er is nu de kans om zonder enige boete ’per ongeluk’ ver geten boeken in te leveren zon der dat daar kosten aan ver bonden zijn. Een unieke kans voor de ver- geetachtigen onder ons. Dinsdagavond 22 september treedt om 20.15 uur Drs. P in de bibliotheek op. Kaarten voor dit optreden zijn verkrijgbaar bij de centrale ba lie voor slechts fl,5Q per stuk. Een prima gelegenheid om de ze taalkunstenaar en zijn lied- Grand Rapids (Amerika), Byron Centre (Amerika), Peterborough (Canada), Cambridge (Canada) en Noord-Toronto (Canada). Vorige week vrijdagavond hield ”Vox Jubilans” in de Ontmoe- tingskerk (Groensvoorde) een tourneeconcert. Onder de aanwe zigen bevonden zich ook loco-bur- gemeester P.F.J. van Schie (CDA) en wethouder J. Neele (PCW). De kerk was tot de laatste plaats bezet. Er moesten stoelen worden bijgezet. Het programma telde 15-tal muziekstukken van ”Vox Jubilans”. Het koor gaf een in druk van het concertprogramma dat overzee deze en volgende week wordt uitgevoerd. Het tourneeconcert werd begon- Op zaterdagochtend 19 sep tember zal wethouder P.F.J. van Schie (CDA) in een beslo ten bijeenkomst de heropening verrichten, terwijl oud-notaris J. in ’t Hol officieel de eerste CD aan het Bibliotheekbestuur zal overhandigen. Daarna is er voor de genodig den gelegenheid de hernieuwde bibliotheek te bezichtigen. De bijeenkomst wordt muzikaal omlijst door leerlingen van Kreater. LEIDEN - Zaterdag 19 en zon dag 20 september van 10.00- 18.00 uur wordt voor de zeven tiende maal in successie de grote dierenmanifestatie Beestenspul gehouden in de beide hallen van de Groenoordhallen te Leiden. De directie van de Groenoordhal len is er wederom in geslaagd om in deze twee dagen op een vloer oppervlakte van 14.000 m2 een enorme variëteit van dieren samen te brengen. Ditmaal is er een unieke presenta tie van de Vereniging tot bevorde ring der Bijenteelt in Nederland. Op Beestenspul ’92 kan weer ge keken worden naar duizenden bij en, die in speciale observatiekas- ten zijn gehuisvest. In de prachtig ingerichte stand zal worden ge toond hoe de imkers hun bijen vroeger huisvesten. Ook moderne bijenkasten zullen er te zien zijn. In een originele bijenstal worden korven tentoongesteld, zoals die nu nog door imkers worden ge bruikt. Vele foto’s en tekeningen laten zien hoe bijen een bezoek brengen aan bloemen. In de stand van de Imkersvereni- ging wordt uitgebreid informatie gegeven over de aktiviteiten van de vereniging, waaronder de cur sus bijenteelt, die elk jaar door de vereniging wordt georganiseerd. Beestenspul’92 presenteert verder honden, katten, paarden, pony’s, lacerta, vogels, asieldieren, klein dieren en geiten. Er wordt veel voorlichting gegeven en er zijn di verse welzijnsorganisaties. Verder is er een veemarkt met runderen, kalveren, schapen, lam meren, zeugen en biggen, is er het troeteldier van het jaar en is er een strodorp. De toegangsprijs bedraagt 6 gul den voor volwassenen en 3 gulden voor kinderen tot 12 jaar en 65- plussers. WADDINXVEEN - Boonstoppel Truckservice BV op het bedrij venpark Coenecoop heeft recent vijf Waddinxveense bedrijven van nieuwe DAF-bedrijfswagens voor zien. De aanbieding hiervan ging in de meeste gevallen met wat feestelijk vertoon gepaard. Van Noort Transporten BV op Coenecoop en aan de Tuinbouw- weg nam bij Boonstoppel Truckservice BV drie DAF-voer- tuigen voor speciaal transport in gebruik. Twee van de drie gekochte be drijfswagens vormden een uitbrei ding van het wagenpark van het Waddinxveense bedrijf dat inmid dels uit 30 voertuigen bestaat. Het ging hier om een wagen, voorzien van een eigen laad- en loskraan, dat speciaal is uitgerust voor transport van rijplaten, om een wagen die is uitgerust als op- rijwagen en rijdt voor Heidemij. Nederland NV en om een trek ker, die is uitgerust met een zwa re ^{5 2 ton) laad- en loskraan van VBA uit Bergschenhoek. -Bij industrie- en handelsonderne- riring H. Vermulm en Zn op het bedrijvenpark Coenecoop werd een feestje gebouwd rond de aan bieding van de twintigste DAF- bedrijfswagen, die het bedrijf in kleinmeubelen bij Boonstoppel Truckservice BV in haar bestaan heeft gekocht. WADDINXVEEN - Tijdens een sfeervolle bijeenkomst in het auditorium van Volvo be drijfswagen BV op het bedrij venpark Coenecoop heeft NOB Wegtransport uit Zoetermeer de nieuwe videofilm ’De Wis- seltruck’ gepresenteerd. De korte speelfilm wil het beeld en de betekenis van de chauffeur in het (internationa le) beroepsgoederenvervoer ver beteren. Transportbedrijven die aangesloten zijn bij NOB Wegtransport kunnen de vide ofilm in hun eigen bedrijf en op scholen vertonen. De bijeenkomst in Waddinx veen werd bezocht door een ge varieerd aantal mensen uit al lerlei takken van de samenle ving, die weinig en veel met het beroepsgoederenverboer te ma- —ken hebben. H. Vermulm Zn. ging in 1959 van start door H. Vermulm sr. Later zijn zijn beide zonen Dirk en Henk in de zaak gekomen. Het bedrijf in kleinmeubelen heeft een grote klantenkring in de gehe le Benelux, die met eigen vervoer wordt bediend. Het Waddinxveense bedrijf koopt al sinds de oprichting bedrijfswa gens bij Boonstoppel Truckservice BV en is daarmee één van de oud ste klanten van dit autobedrijf. De sinds vorige maand als zelf standig transporteur van bloemen en planten actief zijnde Marcel van der Pluim heeft een nieuwe DAF-combinatie gekocht bij Boonstoppel Truckservice BV. De combinatie is voorzien van speciale lage opleggers van 13.60 meter lengte en is derhalve uitste kend geschikt voor het vervoer van bloemen en planten van ’Aal- smeerse’ afmetingen. Marcel van der Pluim heeft veel transportervaring opgedaan bij zijn vorige werkgever. Hij maakte echter van de mogelijkheid ge bruik om als zelfstandig onderne mer voor meer opdrachtgevers te kunnen gaan werken. De nieuwe ondernemer biedt veel mogelijk heden voor nieuwe klanten. Het Verhuurbedrijf Zuid-Holland aan de Staringlaan kocht bij Boonstoppel Truckservice BV een nieuwe DAF-truck voor distribu- Het personeelsbestand nam in 1991 toe met ruim 3%. Vanaf 1987 is dit bestand voor Midden- Holland met 14% gegroeid (Ne derland +10%). 97% van de bedrijven in de regio sloot 1991 af met een positief re sultaat. In geheel Nederland be trof dit 92% van de ondernemers. 77% van de bedrijven in Midden- Holland oordeelde over het rende- De Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans tijdens het tourneeconcert in de Ont- moetingskerk. Achter het koor de vlaggen van Amerika, Nederland en Canada. (Foto: Sjaak No te boom). Hierbij ging het onder andere om ambtenaren van het minis terie van Verkeer en Water- om vertegenwoordigers van verkeersorganisaties en om mensen die actief zijn in het beroepsgoederenvervoer. Ook de hoofdrolspelers uit de video film waren aanwezig. Onder de aanwezigen bevond zich ook het VVD-Tweede-Ka- merlid Annemarie Jorritsma- Lebbink. Zij en alle anderen genodigden werden welkom ge heten door algemeen voorzitter van het NOB Wegtransport, drs. F.M. Feij, oud-burgemees- ter van Breda en Venlo. In het auditorium van Volvo stond voorts een inleiding op het programma van directeur M.G.W. Hallmans van NOB Wegtransport, terwijl «•prof.dr. Anne van der Meiden een kort referaat hield over de communicatieproblemen om mensen in deze moderne tijd met boodschappen te kunnen bereiken. Na afloop van de bijeenkomst was er een koud en warm buf fet. GOUDA/WADDINXVEEN - Volgens de Goudse Kamer van Koophandel en Fabrieken kent Midden-Holland en levendige bouwnijverheid met aannemers- en wegenbouwbedrijven, stuca- doors, schilders en installatiebedrijven. De Goudse streek telt circa 1.000 van dit soort bedrijven, waarin bijna 9.300 mensen werkzaam zijn. Hiervan zijn er 80 in Wad dinxveen actief met 1.056 werk nemers. Uit de ERBO 1991 (Enquete Re gionale Bedrijfsontwikkeling) is gebleken dat de sector bouwnij verheid een goed jaar achter de rug heeft. De omzet stabiliseerde zich in 1991. Ook landelijk was dit het geval. In de periode 1987-1991 is het omzetvolume in Midden-Hol land toegenomen met 20% (Ne derland +11%). In 1991 realiseer de de sector bouwnijverheid een omzet van ruim 2 miljard gulden. De investeringen bij de bedrijven in Midden-Holland stegen sterk (+48%). Deze stijging kwam ge heel voor rekening van de kleine re bedrijven die hun investeringen verdubbelden ten opzichte van 1990. Landelijk daalden de inves teringen met 10%. Sinds 1987 zijn de investeringen in Midden-Holland in de sector bouwnijverheid toegenomen met 12%, terwijl zich in Nederland een daling heeft voorgedaan van ruim een kwart. tie in stedelijke gebieden. De keus viel op de DAF 45, mede door de complete en luxe uitvoe ring, zoals een moderne cabine, voorbeeldig comfort en prima rij- eigenschappen. De wagen, die voorzien is van een laadklep, is compleet opgebouwd door Lamboo Carrosserie BV. Dit werk vormt één de visitekaartjes van dit Zoetermeerse bedrijf. Het boomkwekersechtpaar Th.D. van Niekerk van de Zuidplaslaan WADDINXVEEN - Vrijdagmor gen is op de algemene begraaf plaats ’Jaffa’ in Delft ter aarde besteld de heer N.J. Olie van de Wagnerlaan. De Waddinxvener overleed vorige week dinsdag 8 september na een moedig gedragen ziekte op 70-ja- rige leeftijd. Voorafgaande aan de begrafenis werd een dienst van Woord en gebed gehouden in de Delftse Maranathakerk. Nicolaas Jacob Olie was oud-ven- noot van Moret Ernst Young Management Consultants. Voorts was hij oud-bestuurslid (1986-1990) en oud-penningmees- ter (1988-1990) van de Vereni ging CBB, de Christelijke Biblio theek voor Aangepaste Lectuur en Informatie, die thans wordt voorgezeten door oud-minister van Ontwikkelingssamenwerking drs. C.P. van Dijk. De heer Olie was zeer betrokken bij het werk van deze bibliotheek. Zijn warme belangstelling voor mensen en zijn samenbindende kracht als bestuurder zijn voor de jes te komen beluisteren. Woensdagmiddag 23 septem ber is vanaf 14.30 uur de clown Berry Merlin aanwezig voor de jeugd. Niet alleen zal hij de jeugdige bezoekers van de bibliotheek schminken maar ook verzorgt hij korte optredens in de bi bliotheek. Op donderdagavond 24 sep tember zullen muziekleerlingen van Kreater in de bibliotheek muziek ten gehore brengen. Vrijdag 25 september is gere serveerd voor hobby-demon- straties. Meer dan 15 verschil lende hobbies zullen van 14.30 uur tot 20.30 uur te zien zijn in de bibliotheek. Op die manier kan men kennis maken met de hobbies van Waddinxveners en komt men wellicht ook op een leuk idee om zelf eens aan de slag te Zaterdagochtend 26 september zullen de schaakkampioenen van Waddinxveen en Bodegra ven Wim Hennink en Jacques Malschaert in een simultaan schaakwedstrijd het opnemen tegen 40 jonge en oudere Wad dinxveners. Deze schaaksimultaan begint om 10.00 uur *s ochtends. Aanmeldingen kunnen nog plaats vinden in de bibliotheek. Alle deelnemers ontvangen een gratis computer schaakpro gramma. ’s Middags komen alle (oud) bestuurs- en personeelsleden bij elkaar om tijdens een reü nie nog een terug te kijken op de afgelopen 60 jaar en herin neringen op te halen. Op die manier hoopt de bibio- theek in de komende week te laten zien dat zij een centrale plaats inneemt bij de Wad dinxveense bevolking en dat zij ook na 60 jaar nog springle vend is. WADDINXVEEN - De Her vormde Gemengde Zangvereni ging ”Vox Jubilans” is dinsdag middag rond half twee met een chartervliegtuig van Martinair naar Canada (Toronto) en Ameri ka (Michigan) vertrokken. Het gezelschap, dat dinsdagmor gen na een bijeenkomst met veel uitzwaaiers in De Hoeksteen (Es- doornlaan) het Gouwedorp verliet en naar Schiphol ging, bestaat uit 100 zangers en zangeressen en 40 partners. Ook dirigent Pieter Stolk en organist Jan Mulder ma ken de reis uiteraard ook mee. Na de aankomst in Canada in de loop van dinsdagmiddag (Canade se tijd) hebben de 140 Waddinx veners de nacht doorgebracht in het Dodges Suite Hotel in Toron to. Vandaar zijn ze vandaag (woens dag) onderweg naar de 27.000 in woners tellende plaats Holland in de Amerikaanse staat Michigan, waar oud-Waddinxvener Berghoef burgemeester is. In totaal zal ”Vox Jubilans” ze ven concerten geven: vier in Ame rika en drie in Canada. Het eerste concert is donderdagavond 17 september om acht uur in de Dimnent Chapel van het Hope College in Holland. Andere concertplaatsen WADDINXVEEN - Vanaf za terdag 19 tot en met zaterdag 26 september viert de ver nieuwde bibliotheek in Wad dinxveen feest. De bezoekers van de biblio theek hebben vanaf maandag de veranderingen in de biblio theek kunnen waarnemen: een andere centrale balie, een an dere opstelling van het boeken bezit, een nieuwe expositie ruimte en de nieuwe CD-col- lectie. Het feit dat de bibliotheek dit jaar herdenkt dat zij 60 jaar bestaat, de herinrichting en de ingebruikname van de CD col lectie zijn aanleiding om vanaf zaterdag eens feest te vieren met de 9.300 leden van de bi bliotheek. Van links naar rechts het echtpaar H. Vermulm en J.Z. Min nee (rechts) van Boonstoppel Truckservice BV. (Foto: Sjaak Leerlingen van de Samenwer kingsschool brachten in het kader van uitwisseling in mei van dit jaar al twee dagen door in Pel- hrimov tijdens een reis naar Praag. Bij dit tegenbezoek is de Stichting Vriendschapsband Wad- dinxveen-Pelhrimov betrokken. Na aankomst en ontvangst op de Samenwerkingsschool vertrokken de scholieren naar de gastgezin nen waar zij tot zaterdag zullen verblijven. Er is voor de gasten een gevari eerd programma opgesteld. Zij zullen ondermeer een., .bezoek brengen aan Den Haag en omge ving, de Floriade en Rotterdam. In de Maasstad zullen zij een wandeling maken door het cen trum. Ook zullen zij een kijkje nemen in de Pauluskerk die lan delijk bekend is vanwege de op vang van drugsverslaafden en ille galen. Hierover krijgen zij ter plaatse een uiteenzetting. Zodoende leren zij óók de andere kant van Neder land kennen. Op het programma van woensdag staan twee Tsjechen centraal. Uit het verleden is dat de geleerde Comenius, die in Naarden begra ven ligt. Zij bezoeken daar het Comeniusmuseum en zijn graf. ’s Avonds wonen zij een voorstel ling bij van het Nederlands Dans theater met balletten van de be roemde Tsjechische choreograaf Jiri Kylian. De hoofdstad van Nederland, Amsterdam, wordt uiteraard niet overgeslagen. De Tsjechische gas- WADDINXVEEN - De Samenwerkingsschool voor HAVO- Atheneum in Waddinxveen ontving afgelopen zaterdag ongeveer veertig Tsjechische gymnasiasten uit Pelhrimov. ten gaan daar naar het Anne Frankhuis en het Rijksmuseum en maken een rondvaart door de grachten. Na alle opgedane indrukken gaan de Tsjechen vrijdag op de fiets een frisse neus halen in het Groe ne Hart van onze provincie, ’s Avonds wordt de week afgesloten met een barbecue en een gezellig samenzijn op de Samenwerkings school. De volgende morgen ver trekken zij weer om 8.00 uur naar Pelhrimov. Pelhrimov is niet de enige ge meente in Tsjecho-Slowakije waar de Samenwerkingsschool contac ten mee heeft. In november komt een aantal schoolleiders uit ver schillende Tsjechische plaatsen voor een korte stage naar Wad dinxveen om ervaring op te doen met het leiden van een school. Dit wordt georganiseerd door de Ver eniging van Schoolleiders. Eveneens komen er twee school leiders ervaring opdoen met de ar beidsverhoudingen en het vak bondswerk in Nederland. Dit ge beurt in samenwerking met de ABOP (Algemene Bond voor On derwijzend Personeel). WADDINXVEEN - De jaarlijkse collecte van de Nederlandse Kan kerbestrijding - Koningin Wilhel mina Fonds - heeft in Waddinx veen dit jaar ƒ25.097,90 opge bracht. Het geld wordt besteed aan we tenschappelijk kankeronderzoek, voorlichting en begeleiding van kankerpatiënten en hun familie. Van links naar rechts J.Z. Minnee (Boonstoppel Truckservice BV), A. van Noort en B. van Noort (Van Noort Transporten BV). (Foto: Sjaak Noteboom). 23 _UI.

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 17