trekt aandacht Lekker brood naar school Om Waddinxveen kun je niet heen Verkoop Unicef- kaarten gestart Vloekverbod Frans Fagel kookte in Bouwvoorlichting WADDINXVEEN B l'M1 i-1 Opgeknapt voetpad St. Victorkerk Kledingbeurs Zevenhuizen Bingo in De Boog Kunstwerk onsmakelijk initiatief VVD wil her overweging fietspad Overval bij juwelier was diefstal Vergadering Gouwebos Yoga in Het Zuidhonk In nieuw kookcentrum van AEG Muzikanten Collectief in Boskoop BOSKOOP/WADDINXVEEN - De Stichting Muzikanten Collec tief in Waddinxveen doet vrijdag 18 en zaterdag 19 september weer mee aan de Boskoopse braderie, die jaarlijks in het centrum wordt gehouden. Burgemeeesters willen snellere regiovorming In Zevenhuizen-Moerkapelle Brandend in brievenbus Rijscholen Centrale koopt bij Auto Baas Kunst Cultuur De Werkschuit Collecte Prinses Beatrix Fonds ÏR-jzJW H j Maaltijden ■H Pagina 21 Woensdag 16 september 1992 Weekblad voor Waddinxveen Meesterkok Frans Fagel aan het werk in de keuken van Bouwvoorlichting aan de Staringlaan eenheid een centraal element is de De deelnemende ondernemers ko men geregeld bij elkaar om de 'fornuis” nog altijd de meeste be tekenis. Sector W.B. GOUDA - Creatief Centrum De Werkschuit Gouda en Omgeving (Bloemendaalseweg 48) gaat een cursus kunst- en cultuurgeschie denis geven. De basis van onze cultuur wordt gevormd door ontwikkelingen die gedurende vele eeuwen hebben plaatsgevonden en die van enorme invloed waren op het wel en wee van de mensen. Daarvan getuigen op indrukwek kende wijze onze bouwwerken, schilderijen, beelden en manus cripten! De vraag ”Wat is kunst” wordt in de 20e eeuw op verschillende ma nieren beantwoord, hetgeen wel licht een van de sleutels is tot het begrip van een aantal kunstuitin gen. Creatief Centrum De Werkschuit organiseert deze winter twee cur sussen van 20 lessen ’’Kunst Cultuurgeschiedenis” in haar ate liers aan de Bloemendaalseweg 48. Docente Monique Stommel zal haar lessen onderbouwen met museumbezoek of tentoonstellin gen, dia’s en een cursusboek. Belangstellenden kunnen kiezen uit twee perioden: Oudheid tot re naissance en Renaissance tot Mo dernen. Monique is afgestudeerd in de vakken tekenen, schilderen en kunstgeschiedenis. Tijdens de zo mermaanden begeleidt ze culture le reizen. Deze zomer bezocht hij China. Mensen die belangstelling hebben deze cursussen te volgen kunnen ’s morgens De Werkschuit bellen: 1^717. Fr ligt een speciale in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Een Engels sprekende man heeft zonder te betalen sieraden meegenomen uit de winkel van juwelier J. den Haag in het winkelcentrum ’de Passage’. Omdat het winkelpersoneel op de ’overvalknop’ had gedrukt rukte de Waddinxveense rijkspolitie uit, zoals bij een overval betaamt. Het ging echter om een diefstal. gezien te veel is, misbruik van de schepping. Misbruik van de groeikracht van het zaad, van de vruchtbaarheid van de aar de, van de arbeid van de mens en niet in het minst misbruik van de goedheid van God. Wat mij nog meer bezighoudt is dat ik dat verhaal over die dwaze broodmast over drie we ken vergeten zal zijn. Maar niet alleen die broodmast, maar ook de rellen in Rostock, de vulkaanuitbarsting op de Fi lippijnen, de bloedbaden in Zuid-Afrika, de wervelstorm Andrew over het zuiden van de Verenigde Staten, de opstand jes en terreurdaden in Arme nië, de honger in Somalië, de oorlog in Afghanistan. Als de beelden niet meer bij ons op de buis verschijnen is de harde werkelijkheid vpor de slachtoffers 'nog lang niet voorbij. Zij zitten er nog mee. Als ze tenminste niet gestorven zijn. Alleen het geloof in God lei ding aan de schiedenis geeft me soms de moed om me niet helemaal machteloos te voe len”. meente Waddinxveen en het sub tropisch Gouwebad ’de Sniep’ eveneens behoren, presenteren zich als een tijdelijk ondememers- park Waddinxveen onder het mot to ’Waddinxveen, daar kun je niet omheen!’ Dat gebeurde in het nieuwe AEG Info-center voor koken, braden en bakken. Het kookcentrum doet inmiddels na de culinaire opening van een week geleden dienst voor groepen cursisten, die met de kook-, bak- en braadapparatuur van de Sector Consumentenpro- dukten van deze fabrikant aan de slag wil. Frans Fagel liet samen met de kooklerares van de Bouwvoorlich ting, Boukje van der Neut, de ge nodigden zien dat AEG hen ook in culinair opzicht niet in de steek laat toen zij in in het kookcen trum in de weer waren met in- bouwfornuizen en -ovens, magne tronovens met meer systeemmo gelijkheden en met keramische kookplateaus, voorzien van halo- geenverwarming, stralingswarmte en induktieverwarming. In de Bouwvoorlichting zijn gere geld voor groepjes met maximaal 20 personen bak- en braaddemon- straties om uit het brede assorti ment en de vele mogelijkheden van inbouwapparatuur de juiste keuze te kunnen maken. Deze workshops zijn aan de Sta- WADDINXVEEN - De jaarlijkse collecte van het Prinses Beatrix Fonds, het nationaal fonds ter be strijding van polio, spasticiteit, spierziekten, multiple sclerose, ziekte van Huntingon en ziekte van Parkinson, vindt dit jaar plaats van 13 tot en met 19 sep tember. Het Prinses Beatrix Fonds finan ciert medisch wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaak en be handeling van de genoemde ziek tebeelden. Ook draagt het Fonds bij aan pro jecten die de zorg voor patiënten beogen, en worden individuele bijdragen verstrekt, voor studie en scholing, voor hulpmiddelen en aanpassingen in huis. De collecte is van groot belang om die activiteiten te kunnen rea liseren. De verkoop is donderdagavond 1 •oktober van 20.00 tot 21.00 uur en vrijdagmiddag 2 oktober van 9.00 tot 11.00 uur. Men bepaalt zelf de verkoopprijs, eventueel in overleg. 1/3 is voor Unicef, 2/3 is voor uzelf. Voor in lichtingen tel. 01802-2252 of 2043. en moeders: koop op zaterdag verse broodjes of brood en be leg, maakt pakketjes voor ie dere dag van de week en stop deze in de diepvries. Per dag uit de vriezer nemen wat no en hartig beleg dig is. Omdat muziek een tweedaags hoofdthema van de braderie in het kwekersdorp is zullen op de podia op het Gouweplein en bij hotel Neuf allerlei muziekgroepen hun muziek ten gehore brengen. Door een brede muziekkeuze wordt op ieders smaak ingehaakt en bruist het van de muzikale ac tiviteit. Het Muzikanten Collectief Wad dinxveen, dat voor het podium op het Gouweplein ook de geluidsin stallatie levert, timmert op die plek aan de weg met zes muzikale attracties. Hierbij gaat het op één van de twee dagen om Fifty Fifty, zange res Irene Bary, The New Ever greens, Beer Bottle Bluesband, Steamroller Funhouse en White Mansions. White Mansions (vijf muzikanten en vier beeldschone dames) komt uit Waddinxveen. De gelegen- heidsformatie brengt uiteenlopen de muziekstijlen. Alle songs zijn gemakkelijk mee te zingen. De groep fungeerde als support act van Harry Muskee, trad in de open lucht op voor 1.000 mensen en heeft een toer door België in het verschiet. Op het podium bij hotel Neuf treedt op één van de twee dagen de scoutingband De Schouw op, de Baggerbeugels en de Boskoop se formatie l’Equipe de Jeune. WADDINXVEEN - Twee bewo ners aan de Eikenlaan en de Graanakker zijn geconfronteerd met een brandende krantin de brievenbus. Het vuurtje kon in de kiem worden gesmoord. De rijks politie stelt een onderzoek in. WADDINXVEEN - De schooltassen zijn opnieuw uit de kast gehaald en daar gaat ook het broodtrommeltje weer in. Voor overblijvertjes is het steeds een verrassing als het broodtrommeltje opengaat. Met eenvoudige ingrediënten zijn er leuke verrassingen met brood te maken. Bijvoorbeeld een pindakaas-banaan sand wich. Neem twee sneetjes bruin brood en bestrijk deze dun met boter of margarine. Eén sneetje met pindakaas besme ren, daarop plakjes banaan en eventueel wat gemalen kokos. Daarop het tweede sneetje leg gen en de boterham schuin doorsnijden. Of een krentebol met honing en eventueel belegd met plak jes chocoladekokosbrood of plakjes kiwi. Lekker fris is een bruine bo terham besmeerd met boter of margarine, belegd met kaas en T’ 1 T J eens een klein blaadje sla, stukjes komkommer of tuin kers tussen het beleg. Om het brood vers te houden kan een blaadje sla aan het be leg toegevoegd worden. En een met sandwichspread be streken boterham houdt ook goed zijn frisheid. Omdat op school meestal geen gelegenheid is om tanden te poetsen is het verstandig kin deren wat rauwkost of fruit als toetje mee te geven. Bijvoorbeeld radijsjes, een stukje komkommer (in folie) Unicef voor kinderen die onder zeer moeilijke omstandigheden opgroeien. Een record-aantal vrijwilligers zet zich dit najaar in om de verkoop van Unief-artikelen weer succes vol te laten verlopen. De Unicef-artikelen zijn daardoor dit najaar te koop bij maar liefst 1700 verkooppunten, verspreid over het hele land. De verkoop vindt plaats op beurzen, brade- riën, thuis, in winkels en bij ande re gelegenheden. Ook kunnen de artikelen per post worden besteld. Een brochure met de nieuwe naj aarscollectie en verkoopadressen is op te vragen bij Unicef Nederland in Den Haag, tel. 070-3339300 (klanten service). Unicef werkt sinds 1946 aan de structurele verbetering van de le vensomstandigheden van kinderen en moeders in ontwikkelingslan den. Samen met de plaatselijke bevolking legt Unicef waterputten aan voor schoon water en bouwt scholen. Ook levert Unicef medicijnen en voedsel en voert immunisatiecam- pagnes uit. Eén van de manier om deze projecten te financieren is de verkoop van Unicef wenskaar ten en geschenken. Met de opbrengst van één doosje kaarten kunnen bijvoorbeeld 11 kinderen die dreigen te sterven als gevolg van uitdroging door di arree, behandeld worden met anti- uitdrogingszouten. In 1991 kon van de opbrengst van de verkoop in Nederland maar liefst ƒ7,5 miljoen aan hulpprojec ten in ontwikkelingslanden wor den besteed. op dinsdag en donderdag van 11.00 tot 15.00 uur. De kosten bedragen f 37,50 per pesoon, in clusief materiaal, lunch en koffie. AEG-directeur van de Consumentenprodukten, van der Horst, wond er bij de of ficiële opening van het Info-cen- ter geen doekjes om dat de totale afzet van inbouwapparaten op dit moment een stabilisatie vertoont na enige jaren van gezonde groei. AEG doet hieraan echter niet mee. Het bedrijf noteerde in de eerste zeven maanden van dit jaar een extra omzetgroei van 20%. Een nieuw assortiment kookappa- raten ligt hieraan ten grondslag, zo denkt hij. ”De bedoeling van het Info-center in Waddinxveen is vooral voor lichting geven aan de consument op het gebied van koken, bakken en braden. Daarnaast kunnen ook groepen verkopers uit keukenza ken worden ontvangen omdat ook daar nogal eens lacunes in prakti sche kennis worden geconsta teerd”, ligt de heer Van der Horst toe. Volgens hem heeft nog even de gedachte gespeeld of deze voor lichting nog zin heeft in een tijd van diepvriesmaaltijden en fast food, maar hij denkt van wel. Bo vendien is er meer aan de hand dan een kip ontdooien en braden a la Provence. ”Wij denken dat de consument naast het gemak van moderne le vensmiddelen en snelle maaltijden ook steeds meer de exclusieve en hoogwaardige maaltijd zal waar deren en wensen. Alles op zijn WADDINXVEEN - Nissan-dea- ler Auto Baas (gevestigd in Wad dinxveen en Gouda) heeft 5 auto’s verkocht aan de Regionale Rijscholen Centrale. De Regionale Rijscholen Centrale aan de Kattensingel in Gouda be sloot het wagenpark om te zetten in Nissan Sunny’s vanwege het feit dat de Nissan Sunny diesel zeer goed bekend staat. De Nissan Sunny is standaard uit gerust met stuurbekrachtiging en heeft perfecte schakel- en rijei- genschappen. De Regionale Rij scholen Centrale kan daarmee de leerlingen optimaal les geven. De keus voor de aankoop van de auto’s is op Auto Baas gevallen, door de uitermate flexibele op stelling van zowel de verkoop- als de aftersalesafdeling, zodat de Regionale Rijscholen Centrale ge garandeerd zijn van een perfecte service. De Regionale Rijscholen Centrale beschikt over 5 luxe auto’s, 2 vrachtwagens en een bus. Zij heb ben 6 instructeurs in dienst, eigen theorie lokalen en verzorgen een complete chauffeursopleiding. De heer H. van Middelkoop, ad- junct-directeur van Auto Baas overhandigde tijdens een officieel moment aan de heer W. van Oe- velen, directeur van de Regionale Rijscholen Centrale, de sleutels van de eerste Nissan Sunny. ZEVENHUIZEN - Donderdag 1 en vrijdag 2 oktober wordt er weer in Zevenhuizen een kinder kleding- en speelgoedbeurs gehou den voor Unicef. Goede najaars/winterkleding (schoon en heel) en goed speel goed kunnen in de Gereformeerde Kerk (Dorpsstraat) worden ingele verd op donderdag 1 oktober op de volgende tijden: van 09.00 tot 12.00 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur. Precies zoals de vorige keer maxi maal 42 stuks inleveren tegen uit betaling van 2/3. Wanneer men meer dan 42 stuks inlevert bij voorbeeld 60 stuks, worden er 18 stuks verkocht met de opbrengst voor Unicef. BOSKOOP/WADDINXVEEN - In de raadzaal van het gemeente huis van Boskoop wordt maandag avond 21 september om acht uur een openbare vergadering gehou den van de recreatieraad van het natuur- en recreatieschap Gouwe bos. Op de agenda staan een aantal in gekomen stukken en verslagen. Verder komt het kredietoverzicht over het eerste half jaar van 1992 aan de orde, de begroting 1993 en de definitieve afrekening van de subsidie voor de tweede fase van deelplan West. WADDINXVEEN - Het voetpad naar de rooms-katholieke St. Vic torkerk aan de Zuidkade krijgt een opknapbeurt. Het Godshuis moet daardoor beter bereikbaar worden. Dit karwei is een onderdeel van alle werkzaamheden die in de St. Victorwijk moesten worden uitge voerd voor de aanleg van een nieuwe riolering. Daarvoor is de hele wijk overhoop gehaald. Het herstraten in de wijk, die zal worden veranderd in een 30 km- gebied, neemt nog enige tijd in beslag. Over de werkzaamheden in Wad- dinxveen-Zuid werd in februari van dit jaar voor de bewoners een inspraakavond gehouden. In au gustus verstrekte de gemeente na dere informatie over de stand van zaken. Opmerkingen en ideeën van be woners zullen meewegen in de be sluitvorming, zegde wethouder Neele de leden van de raadscom missie toe. Waddinxveense cluster van be drijven zo goed mogelijk voor de dag te laten komen. Rond de jaarlijkse beurs, waar on geveer 300 deelnemers en zo’n 10.000 bezoekers worden ver wacht, verzorgt de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland een attractief educatief programma. ZEVENHUIZEN/WADDINXVEEN - Zevenhuizen-Moerka- pelle heeft landelijke bekendheid gekregen met het voorstel in vloeken op de openbare weg te verbieden. Dinsdagavond heeft de gemeenteraad zich over dit voorstel van de meerderheid van B. en W. gebogen. B. en W. van Zevenhuizen-Moer- kapelle hebben de raad voorge steld een vloekverbod op en aan de openbare weg in te stellen, op straffe van 150 gulden boete. Daarmee schaart het college zich in meerderheid achter een voor stel van die strekking van de drie man tellende fractie van SGP/RPF. Pogingen van andere gemeenten, waaronder Ouderkerk aan den IJssel, om vloeken te verbieden, zijn gestrand op een veto van de Kroon die vaststelde dat een der gelijk verbod in strijd is met de vrijheid van meningsuiting, zoals die in de Grondwet verankerd ligt. De bewuste raadsbesluiten zijn indertijd vernietigd. B. en W. van Zevenhuizen-Moer- kapelle denken aan zö’n ingreep van hogerhand te ontsnappen door vloeken niet te verbieden ”als daarmee een gedachte of gevoelen worden geopenbaard”. Zo zou er geen strijdigheid met de Grondwet zijn. Volgens ge- meente-ambtenaar G.J. Sytsema, waarnemend hoofd algemene za ken, beoogt het college - en daar achter de SGP/RPF-fractie - vooral het zogenomede ’provoce rende’ vloeken te bestrijden: ”Dat wil zeggen vloeken met de bedoe ling andere te beledigen”. De meerderheid van het college die deze constructie heeft geko zen, bestaat, naar wordt aangeno men, uit één van de drie wethou ders plus de burgemeester, die beiden lid zijn van het CDA. De andere twee wethouders (VVD en Gemeentebelangen) zouden tegengestemd hebben, maar omdat de stem van de bur gemeester in zo’n geval dubbel telt, kreeg het plan toch een meerderheid in B. en W. Dinsdag 15 september kwam het voorstel in de raad, waarin SGP en CDA met beide drie zetels de grootste mogelijke minderheid vertegenwoordigen: zes van de dertien zetels. De zeven andere zijn van Gemeentebelangen, VVD en PvdA. WADDINXVEEN - Ook in Waddinxveen (J. van Zevenbergen, Diederik van Schagenplantsoen 3) is weer gestart met de ver koop van de nieuwe Unicef-wenskaarten en -geschenken. Met de opbrengst uit deze ver koop kan Unicef miljoenen kinde ren over de hele wereld hoop ge ven op een betere toekomst. De najaarscollectie bestaat uit kerstkaarten met zowel moderne als traditionele ontwerpen, wens kaarten voor alle andere gelegen heden, spellen en cadeaus voor jong en oud. Zoals correspondentiemappen, kerstversieringen, puzzels en an der speelgoed, een internationaal kinderboek, een kerst-cd en kerst boek. Ook de populaire Unicef-kalen- ders en -agenda’s in diverse uit voeringen maken deel uit van de zeer gevarieerde collectie. Door de aankoop van deze waar devolle Unicef-artikelen steunt men bovendien het werk van WADDINXVEEN - Pastor Tom Buitendijk van de rooms katholieke St. Victorparochie in Waddinxveen windt zich in zijn kerkblad, ’’Victorientje van Waddinxveen” op over een kunstwerk op de Afsluitdijk en over de rellen in het Duitse Rostock. Wat hij schrijft - na eerst over de krankzinnige oorlog in het voormalige Joegoslavië ge schreven te hebben en gesteld te hebben dat religie en natio nalisme hier samengaan, waar bij godsdienst wordt misbruikt - is dit: ”Wat mij persoonlijk bezig houdt zijn twee andere zaken. De ene zaak is het on zinnige en onsmakelijk intita- tief van ’’nationale gave aan de zee”. Een kunstenaarscollectief wil met een brood gevulde hoog spanningsmast met 20.000 borden van graan, gegroeid uit de vroegere IJsselmeerbodem, in zee storten. Gelukkig heeft de Raad van State het verboden. Nu willen ze het begraven. Ook van de zotte! Hopelijk wordt ook dat verboden. De reden van het verbod ligt in de vervulling van het milieu. Wat mij betreft kan er aan toegevoegd worden: Verspilling van voedsel is een gebrek aan cultuur. Als je dat serieus neemt dan behoren wij in de Westerse landen tot de minst beschaafde naties. Zo’n bizarre kunstui ting is daar een symbool van. Hoe verworden, hoe verziekt een land is dat getekend wordt door de economie van de over vloed. Uiteindelijk is de hele overpro- duktie van voedsel en de ver nietiging van wat economisch WADDINXVEEN - Komende vrijdagavond 18 september is er in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) weer een klaverjasavond, waaraan iedereen kan meedoen. De aan vang is om 20.00 uur en de kosten zijn ƒ2,50 per persoon. Op zaterdag 19 september is er in Het Zuidhonk de eerste jeugdbin- go van het nieuwe seizoen met 0)820-11 mooie prijzen. Er worden 3 gewo- folder kl ne ronden gespeeld en éérf super- ronde. Bingokaarten voor de gewone ron de kosten ƒ0,50 per stuk en jaar- ten voor de superronde ƒ1,-. Ver der is er nog een loterij, waarbij de lootjes ƒ0,25 per stuk kosten. Begonnen wordt om 19.00 uur en het is 21.00 uur afgelopen. Deze bingo is voor jeugd in de leeftijd van 8 tot 16 jaar. Op dinsdag 22 september starten in Het Zuidhonk de Yoga-lessen weer onder leiding van Anneke Berends. De kosten bedragen ƒ7,50 per les en de lessen duren van 9.00 tot 10.00 uur. Er zijn nog plaatsen vrij. Aan meldingen bij Anneke Berends, Weegbree 11 te Boskoop, tel. 01727-18398. Op dinsdag 29 september start Het Zuidhonk eveneens met een Yogacursus voor 55-plussers. Om kennis te maken met Yoga en de lerares Anneke Berends kan men dinsdag 22 september tussen 10.30 en 11.30 uur in Het Zuid honk terecht. Men kan dan gratis en geheel vrij blijvend een les volgen. Trek wel makkelijke kleding aan. De lessen vanaf 29 september kosten ƒ5,- per les per persoon en worden elke dinsdagmorgen gege ven van 10.30 tot 11.30 uur. Bel voor informatie en/of aanmelding met Anneke Berends. WADDINXVEEN - Waddinx- veens eerste burger C.M. van der Linden vindt met zijn collega’s van Gouda, Bodegraven en Bos koop dat de vorming van een nieuw regionaal bestuur in Mid den-Holland veel te traag ver loopt. De vier burgemeesters hebben dat geschreven in een brief aan voorzitter drs. P. Schwegler van het intergemeentelijk overlegor gaan Midden-Holland, waarvan Waddinxveens wethouder P.F.J. van Schie (CDA) vice-voorzitter is. Ze vinden dat de regiovorming in Rijnmond en de Drechtsteden veel smeller verloopt. Daarom is een actievere opstelling in Mid den-Holland van het grootste be lang. Hierin past ook meer ge meentelijk overleg over de be stuurlijke vernieuwing. Zoals bekend bestaan er vergevor derde plannen om de interge meentelijke samenwerkingsorga nen Midden-Holland en Rijn streek samen te voegen tot het ge west Groene Hart, dat in het noorden en in het oosten nog wel wat uitgebreid zou moeten wor den. Laatst werd voor het verder wer ken aan het nieuwe gewest een sa menwerkingsovereenkomst in Nieuwkoop ondertekend. Het pro vinciaal bestuur dringt op een dergelijke samenwerking aan. Op den duur moet het gewest een zelfstandig opererende bestuurs- autoriteit gaan worden. apart te verpakken voorkomt men dat bijvoorbeeld hagel slag en salami door elkaar heen gaan lopen. Zacht fruit (banaan, kiwi, per zik of druiven) eventueel ver pakt in de lunchtrommel leg gen of apart verpakt meege ven. Het Voorlichtingsbureau voor de Voeding heeft uitgerekend dat kinderen van 4 t/m 6 jaar 3 tot 5 boterhammen per dag nodig hebben, kinderen van 7 t/m 10 jaar 4 tot 6 boterham men, meisjes van 11 t/m 19 jaar 5 tot 7 boterhammen, jon gens van 11 t/15 jaar 7 tot 9 boterhammen en jongens van 15 t/m 19 jaar 9 tot 11 boter hammen. Leer kinderen eerst hun broodtrommeltje leeg te eten voordat ze de meegenomen of door school verstrekte (choco lade) melk, drinkyoghurt, jus d’orange of karnemelk opdrin ken. schijfjes appel. Leg verder ook Handig, maar wel duur zijn kleine pakjes vruchtensap of chocolademelk. Een goed af sluitbare beker die tegen een stootje kan is ook altijd goed. Verwen kinderen bovendien eens met iets extra’s als een krentenbol en een doosje ro zijntjes of een plak ontbijt koek. Maak verder van het overblij ven op school een feest door de boterhammen of broodjes in leuke servetjes te verpak ken. Bijvoorbeeld in een ser vetje van Garfield of een ande re kinderheld. of stukjes appel of sinaasappel. Tip voor werkende vaders De verpakking van de mee- neem-lunch is erg belangrijk. Een trommeltje of doosje is te verkiezen boven een zakje, waarin brood vaak samenge drukt en plakkerig wordt. Door zoet -WADDINXVEEN - De geza menlijke inzending van het Wad dinxveense bedrijfsleven voor de ondememersbeurs ’Ondernemen in Midden-Holland’ in het Bleis- wijkse veilingcomplex op dinsdag 17 en woensdag 18 november gaat steeds meer vorm krijgen. Een 30-tal bedrijven uit dit Gouwedorp, waartoe ook de ge- WADDINXVEEN - VVD-frac- tievoorzitter J.C.A.C. de Vogel heeft wethouder J. Neele (PCW) in overweging gegeven met de aanleg van de fietsroute E (deel NS-station Wadinxveen naar het bedrijvenpark Coenecoop) nog even te wachten totdat de besluit vorming over het nieuwe winkel hart rond is. Hij heeft dat gezegd in de raads commissie voor openbare werken en verkeer. Indien er een winkel- hart op het be Fair-terrein wordt ringlaan jn Waddinxveen steeds gelokaliseerd kan een nnieuw fietspad daar in de weg komen te liggen. Bij het NS-station Waddinxveen moet nog een oplossing worden gevonden voor de bushalte van Westnederland, die wat opgescho ven zou kunnen worden. De gesprekken met Westneder land en de Nederlandse Spoorwe gen met betrekking tot de fiets route E - onderdeel van een vrij- liggend fietspad tussen het Gouwebos en Coenecoop - zijn nog gaande. Voor het nieuwe vrijliggende fietspad moeten ook een aantal tuinders langs de spoorbaan ver kassen. Een impressie van de Waddinxveense presentatie van een 30-tal bedrijven op de Bleiswijkse beurs "Ondernemen in Midden-Holland" in november. (Tekening: Ruud Teller). WADDINXVEEN - Vrijdag avond 18 september is er weer een gezellige bingo-avond in het buurtcentrum De Boog (C. Huygenslaan). Er worden 11 rondes gespeeld, waarvan één verrassingsronde. De bingo vindt plaats in twee ver schillende ruimtes: één voor ro kers en één voor niet-rokers. De bingo begint om 20.30 uur en 'de zal is geopend vanaf 19.30 uur. Na de bingo kan er nog gedanst worden. WADDINXVEEN - Meesterkok en restaurateur Frans Fagel, -- die bekend is van radio en televisie, kookte vorige week dinsdag- een, ,kejU jen210U<Jt uet middag op uitnodiging van AEG Nederland NV in het pand van - -■ de permanente bouwbeurs van de Stichting Bouwvoorlichting Midden-Holland aan de Staringlaan in Waddinxveen. tijd en plaats”. Zijn woorden worden in de markt onderstreept door een steeds bre der aanbod van exotische produk- ten en toenemende variatie aan restaurants. Er wordt ook steeds verder ge reisd en ’’vreemder” gegeten. Het ziet er niet naar uit, dat de diver siteit in keukengewoonten zal ver dwijnen, ook niet na Europa 1992. ”In Nederland staan we al open voor andere gerechten en koopge woonten. Is niet ons gerecht num mer één, boerenkool met worst, al in de jaren zestig verdrongen door nasi goreng en de pannekoek door de pizza? Ik ben benieuwd of over tien jaar nummer één nog steeds nasi is of dat er paëlla, lasagne of souvlaki staa£, zegt AEG-direc teur Van der Horst. Om ook thuis naar eigen wens te kunnen koken is een goede kennis nodig van de eigenschappen van kookapparaten, zo meent hij. Men staat er meestal niet bij stil, dat op dit gebied een voortdurende ontwikkeling plaats vindt. Hierbij valt de sterke toename van elek trisch koken door de opmars van de keramische kookplaat en de start van inductief koken gelijk op. Ook de verdringing van de vroe ger algemene gasoven door de lek- trische heteluchtoven vereist wij zigingen in het bakken. De sterke groei van de verkoop van magne tronovens maakt voor de in koken geïnteresseerde consument hele maal een omschakeling nodig. ”Dat voorlichting nodig is wordt duidelijk als u bedenkt, dat al in 30% van de verkochte inbouw- keukens een magnetronoven wordt meegeleverd en uit onder zoek blijkt, dat er nagenoeg alleen mee wordt verwarmd en ont dooid”, weet de heer Van der Horst. ”De consument maakt dus maar beperkt gebruik van de mogelijk heden die de apparaten hem bie den. Wij denken de tevredenheid van de consument te kunnen ver hogen door de praktische voor lichting die we in Waddinxveen geven en een tevreden klant is nog altijd een kopende klant”. In het AEG-center voor koken, bakken en braden vertelde AEG’s verkoopleider inbouwapparatuur R.G. Woud vorige week dinsdga- middag over de tegenwoordige ei sen van doordachte keukenarchi- tectuur, waarin echter de kook- SU Cr*»»-* WaSl ito-

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 21