Jan Willem vd. Hoek voor wintersporters wint zwemklassieker Jeugdmeerkamp van Zwemrevalidatie Be Fair BI tegen betaald FC Utrecht en -recreatie Verzijl Sport steunt Dl Antilope succesvol Cursus ”Sneeuw-Fit” De Sperwer WSV groeit en bloeit in W’veen Eerste winst voor WSE in competitie Recreanten- tournooi Be Fair- volleybal Raymond van Es leidt bij Excelsior Vrouwelijk trio bij WSE-voetbal Be Fair tegen SVC Schaatsmarkt in Gouda HSW viste in Amstel WSE saneert huishoudboekje WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE St. Quentin t Pagina 31 Woensdag 16 september 1992 c voor Bij de pupillen A 2e jaars van Antilope won Sven Metsemakers (rechts op de foto). Menno van a. ting voor tweede gezinsleden. milieleden of >laats. taterende clubre- te- tot Het nieuwe Gouwe-lid Martijn van den Maagdenberg vecht op de schoolslag nog steeds om de op de eerste plaats staande Nico Wempe uit Leiden te onttronen. Doch dit lijkt een te zware opga ve want Nico won weer, al ge schiedde dit met gering verschil in 45.32. 'WADDINXVEEN - In fris water houden de langebaanzwem- mers van De Gouwe de spanning erin. De omstandigheden wor den nu elk weekeinde minder voor de slootzwemmers van De Gouwe. Met name de watertemperatuur is uiteraard voor zwem mers van belang en die lag zaterdag in Vianen beneden de 16 graden en daarom werden de wedstrijden aldaar afgelast. Daarentegen gingen de wedstrij den in het Kanaal van Walcheren bij Vlissingen, waar de zon meer heeft geschenen, zondag wel door. Het water bleek 17 a 18 graden te zijn. Dat is niet warm, maar de meeste wedstrijdzwemmers zeuren daar niet over en er werden in Vlissin gen snelle wedstrijden genoteerd. Zo ook door Boskoper Jan Willem van den Hoek die op de vrije slag in een drie km lange strijd alleen maar genoegen nam met de eerste plaats en mede koploper Erik van Dartel uit Eindhoven met een hal ve meter versloeg in 35 min 36. Jan Willem v.d. Hoek viel hier mede de tweede plaats van Erik in het klassement voor de Zwem- kroniekbeker aan dat over twee weken in Roermond wordt afge rond. De vrijwel zekere winnaar van de beker Hans van Goor hield dit weekeinde rust na zijn 25 km marathon in Nieuwegein. De Sperwer nam ook deel aan een concours vanuit St. Quentin. Weersgesteldheid: ver. wind (bui en). Afstand 265 km. In concours 300 duiven. Gelost om 10.00 uur. Aankomst eerste duif 13.14 uur. Laatste duif 13.34 uur. Snelheid eerste duif 1347 m.p.m. Uitslagen: J. Toor 1 8 26 28 42 48; D. Heeren 2 11 15 25 29 38 50 57; H. Metselaar 3 5 7 18 64; N. Hoogerdijk 4 6 14 19 27 63 72; M. Tollenaar Zn. 9 12 13 20 33 37 43 45 62; J. Verbakel 10 21 22 23 24 30 31 32 34 35 36 41 49 52 55 61 66 67 74; J. Troost 16 65; R.A. van der Made 17 46 47 54 70; C.A. Bode 39 44; P. Steenland 40; H. Vink 51; J. De- elen 53; E. van Beek 56 58 68 69 71 75; A. Hofman 59 60; P. van der Made 73. WADDINXVEEN - De voetbal competitie is ook voor WSE be gonnen. Na zeven seizoenen der de klasse werd de handschoen in de 4e klasse opgenomen tegen de koploper na één wedstrijd (5-1 winst op Haastrecht), het Bode- graafse ESTO. Voor de wedstrijd werden René Moons (500) en Marcel Jaspers (250 wedstrijden voor WSE 1) in de bloemen en het zonnetje gezet. De huldiging ging niet ten koste van de concentratie bij de oranje- zwarten. WSE won met 3-0 door doelpunten van Robert Kerkhof, Willy Beelen en Marcel Jaspers. De eerste winst is binnen en wel op een overtuigende wijze. Het is alleen te hopen dat het niet ge zien de vele blessures uitloopt op ’n Pyrrhus overwinning. WADDINXVEEN - Het bestuur van WSE-voetbal wil de kosten beter gaan beheersen. Doordat een aantal jaar achter elkaar be hoorlijk verlies is geleden moeten de uitgaven beter worden be- heersd en moeten er meer inkom sten komen. Zo is er sprake van een financiële sanering van de vereniging, het uitvoeren van nieuwbouw- en re- novatieplannen en het doorlichten van de organisatie. Het bestuur van de Oranjewijk- club kijkt op dit moment kritisch naar diverse uitgavenposten. Ook op energiegebied valt het nodige te besparen, zoals de isolatie van het dak en de muren. Samen met de nieuwe verwar mingsketel kan dat een besparing opleveren die wel tot 50% kan op lopen. Verder zijn betalingen aan diverse commissies stopgezet. Om de financiële situatie bij WSE weer wat rooskleuriger te maken zal worden gewerkt aan meer sponsorgelden, de opzet van financiële acties en wordt er geke ken naar de contributies. De aan de gang zijnde verbou wing van het clubgebouw ’De Lansbrekers’ wordt gefinancierd uit de opbrengst van twee loterij en, die ongeveer twee ton hebben opgebracht. Een belangrijk deel van dit geld gaat op aan de nieuwbouw, nieuw meubilair en een nieuw dak. De rest wordt besteed aan het maken van een snackhoek in de keuken, toiletten, electriciteitsvoorziening, lichtmasten op het derde veld en trainingsveld en een nieuwe cv-ke- tel. 2e jaars -hebben eervol- om de ere plaatsen gestreden. Maartje Pre- vosth liet niets aan twijfel bestaan over wie de baas was in deze groep en finishte met ruime voor sprong op de le pl Het uit 1969 da cord verspringen van Ghita den Besten werd door haar verbeterd met 1 centimeter, waardoor zij de trotse lijstaanvoerster bij de Anti- lopemeisjes pupillen 2e jaars werd. Erlina Hoek was hier goed voor een fel bevochten 2e plaats op Sanne van Rantwijk die op de 3e plaats beslag wist te leggen. Er is door deze groep meisjes uit stekend atletiek bedreven gedu rende de drie meerkampen. Marjolein Blaauboer werd winna res bij de meisjes pupillen A le jaars. Luuk Schwiebbe liet er bij de jongens pupillen B geen twijfel over bestaan wie de beste was in zijn groep. Met een 7.0 sec op de 40 meter sprint, 3.73 meter ver, 19 meter balgooien en een prachtige tijd van 3 minuten 30 seconden op de 1.000 meter wist hij zich zeker van de le plaats, waarbij de ont brekende Peter De Leede voor Roland den Hertog op een 2e plaats beslag legde. De jongste deelnemertjes van de meerkampen, de pupillen C en de mini-pupillen hebben fijne atle- tiekmiddagen gekend en er ook een sportieve strijd van gemaakt. Niet iedereen kan uiteindelijk als le eindigen, al zouden ze dat wel allemaal graag willen. Bij de jongens pupillen C ging Arnold Toet met de eer strijken, terwijl Stefan Graafland 2e en Robert Jan Versluis 3e werden. Marieke ter Leede wist zich heer en meester bij de meisjes pupillen C, terwijl Frank Straver dat uit eindelijk bij de jongens pupillen mini’s werd. Bij de jongste deelnemertjes meis jes pupillen mini werd ook nog flink gevochten voor de ereplaat sen. Eveline Blaauboer wist hier net voor Marieke v.d. Harst met 9 punten verschil beslag te leggen op de le plaats. Bennaz Assadola- hi kwam hier als 3e in het eind klassement voor. WADDINXVEEN - WSE-voet bal beschikt weer over zes en thousiaste meisjes-pupillen, zodat de ’meidenafdeling’ bij de oranje- zwarten in de Oranje wijk met de dames en meisjes-junioren weer helemaal compleet is. De zes meisjes-pupillen staan on der leiding van een vrouwelijke staf. Het gaat hier om trainster- technisch directrice Bianca de Bruin, coach en hulptrainster Chantal van Velzen en coach en hulptrainsters Joyce Pommerel. 3e meerkamp nog achter Men- Hoogendoorn op een 2e plaats, -prachtig puntento- punten wist hij op de le plaats te finishen. Menno Hoogendoorn legde hier dus beslag op een 2e plaats, ter wijl Peter v.d. Leede de eervolle 3e plaats wist binnen te slepen. Ook de meisjes pupillen A Master Nic Geers won de km vrijeslag voor 50-plussers weer royaal in 14.28 en Hans den Boer werd tweede in 18.10. Er stond bij de masters geen schoolslag op het programma, maar omdat je bij vrijeslag maag zwemmen wat je wilt zwom Hans den Boer op dit nummer toch schoolslag en tot zijn verbazing maakte hij nu zijn snelste km van het hele seizoen. Volgens insiders zit dat in het ho ge zoutgehalte van het Kanaal door Walcheren. blindedarmontsteking. Peter v.d. Leede kijkt na Staand van links naar rechts: J. de Jeu (trainer), Michael v.d. Laan, Marco v.d. Hoek, Pieter de Wit, Rick Doeswijk, Sjaak Weimar, Bjorn Tollenaar en de leiders Van der Tooren en Van Herk. Zittend van links naar rechts Karim Bottonnou, Charles Boekholt, Jan v.d. Vooren, Peter v.d. Hoek en Arjan van Herk. Op de foto ontbreken Youri Woldringh en Ludo Si- monis. (Foto: Waddinxveen-voetbal). WADDINXVEEN - Zaterdag was het eindelijk zover. Het Dl- team van de voetbalvereniging Waddinxveen maakte zich op voor de foto in de nieuwe outfit van tenuesponsor Verzijl Sport van de Passage. Het Dl-team van de leiders Peet van Herk en Bernard v.d. Vooren presteren in dit prille seizoen zeer goed en draaien na twee wedstrij den en drie punten bovenin mee. WADDINXVEEN - Onder de titel ”Sneeuw-Fit” gaat de Ne derlandse Ski Vereniging ’’Kring Gouda” (NSV) deze herfst en winter ook in Waddinxveen cursussen ski-gymnastiek geven. Volgens de Stolwijkse NSV-secretaresse Yvonne Riebeek en de Goudse NSV-contactpersoon Maarten Scharleman is hier sprake van een ideale voorbereiding op de wintersportvakantie, imitatie-oefeninmgen zorgen de speciafieke ski-conditie. ”Sneeuw-Fit” staat onder leiding van gediplomeerde docenten, spe ciaal opgeleid door de Nederland se Ski Vereniging. Deze opleiding is erkend door het ministerie van WVC. De docenten zien toe op een ver antwoorde trainingsopbouw van de lessen. Zij nemen regelmatig een test af bij de deelnemers. Aan de hand van de testgegevens kun nen de vorderingen van de deelne mers in kaart worden gebracht. Naast de lichamelijke voorberei ding op de wintersport geven de docenten ook informatie over de nieuws+e materialen, het ski-on- derhoud en het waxen van de ski’s. Een ”Sneeuw-Fit”-cursus biedt veel voordelen voor de winterspor ters. De deelnemers maken aan zienlijk minder kans op spierpijn en blessures. Zij zijn minder snel moe door het verbeterde uithou- dings- en concentratievermogen en kunnen daardoor langer door skiën. Zij ervaren weinig of geen last van de zogenaamde derde-dags- vermoeidheid. De ski-imitatie-oe- feningen en het gebruik van de ski-terminologie tijdens de cursus bereidt de deelnemers voor op het echte werk in de sneeuw. Ook de veiligheidsaspecten, van wat kan en wat niet kan, komen aan de or de. ben. Hoewel Be Fair C-l toch wel een punt verdiende. Richard Nap en Zouhir Benquedda scoorden. C-2 won met 3-8 van Donk en ook C-3 won met 2-1 van Soccer Boys. De pupillen speelden met iets minder succes. Zo verloor E-2 met 0-20 van Cabauw E-l (maar dat zou niet meer gebeu ren), speelde E-3 met 3-3 gelijk tegen Nieuwerkerk. F-3 won met 3-7 van Olympia. Bart Veen en Johan Kok scoorden beiden 3x. WADDINXVEEN - Zaterdag 3 oktober is SVC in de promotie klasse Zuid-Holland de eerste te genstander van de heren-volley- ballers van CVB Bank Be Fair in de nieuwe competitie. De volleybalsters van Be Fair gaan op bezoek bij Leython. WADDINXVEEN - Donderdag 10 september ging de interne competitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV van start. Voorzitter G.L. Torenbeek had de verheugende mededeling, dat er zich vier nieuwe leden had den aangemeld, zodat de vereni ging thans 48 seniorleden telt, naast rond de twintig jeugdleden. Deze eerste avond waren er maar liefst 41 seniorleden opgekomen om de strijd op de 64 velden aan te binden. De uitslagen doen vermoeden, dat de ranglijst aan het eind van het vorig seizoen aardig klopt, want nummer één moest met zwart spelen tegen nummer twee, num mer drie idem tegen nummer vier, enzovoort. En wat bleek? Er werden maar liefst 12 partijen door zwart ge wonnen tegen 5 met wit! De rest werd remise. Clubkampioen Hennink hand haafde zich op de eerste plaats door PhikpsqjUed klop] kwam Wcliswaai ipucdig vóór te staan, maar leek larii_ toch op niet meer dan remise te kunnen rekenen. Een onnauwkeu- righeidje van Philipse werd de witspeler echter toch noodlottig. Ook de nummer drie Kardol, won na twee pionnen te hebben vero verd, van nummer vier Smits- kamp, en zwart won ook in de partij van nummer vijf Claassen, tegen nummer zes Jansen. Laatstgenoemde stond er lange tijd het beste voor, maar raakte in de loop van de partij, ondanks de tijdnood van Claassen, zijn voor deel kwijt. De overige winnaars met zwart waren Wiersma, Stouten, Kloet, Smit, vd. Hoek, vd. Geer, Ver sluis, Kleinhoonte en vd. Oord in hun partijen tegen de Bock, vd Heiden, Goor, Alblas, Brinkhorst, Torenbeek, De Pater, H.E. v. Of feren en Willemen. Met wit (tegen een hoger op de ranglijst staande tegenstander) wonnen Van Oort, Stam, Prins, Brongers en Littooy tegen respec tievelijk Reus, P. van Offeren, Ritter, Besemer en Brobbel. Er waren slechts drie remises, n.l. de partijen Muit-Van Wouden berg, De Hoog-D.J. van Offeren en De Vries-Van Sandijk. Doordat de spelregels, in navol ging van de Rotterdamse Schaak bond grondig zijn herzien, komen afgebroken partijen tot grote op luchting van de competitieleider (en van de arbiters bij de RSB) niet meer voor. De wedstrijdleider heeft er echter een paar plichten bijgekregen, zo dat de wijziging voor hem een ge mengd genoegen zal zijn! Al met al is deze eerste competi- tieavond met de nieuwe wedstrijd- reels zonder problemen en in een prettige sfeer verlopen! De stand aan de top na deze eer ste ronde is: 1. Hennink, 2. Kar dol, 3. Claassen. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Peronne. Weers gesteldheid: z.w. wind. Afstand 266 km. In concours 235 duiven. Gelost om 8.30 uur. Aankomst eerste duif 11.23 uur. Laatste duif 11.35 uur. Snelheid eerste duif 1515 m.p.m. Uitslagen: J. Toor 1 6; H. Metse laar 2 36 41; A. Hofman 3 16 33; J. Verbakel 4 7 9 10 12 13 14 15 20 22 30 32 42 43 47 52 54 57 58; E. van Beek 5 19 21 35 39 51 53 55 56 59; N. Hoogerdijk 8 23 26 28 50; C.A. Bode 11 24 37; R.A. van der Made 17 18 34 45 48; D. Heeren 25; M. Tollenaar Zn. 27 38 40; J. Troost 29 44; P. van der Made 31 46 49. Meer informatie over de ”Sneeuw-Fit”-cursussen is te ver- kijgen bij de Nederlandse Ski Vereniging ’’Kring Gouda” via de telefoonnummeers 01820 - 30582 (Els Vos) en 03480 - 13760 (Jan Ketel). De kosten van deze bin- nentrainingen bedragen voor le den 100 gulden per persoon en voor niet-leden 125 gulden per persoon. De NSV heeft in totaal bijna 170.000 leden. WADDINXVEEN - Komende zaterdag 19 september wordt door de recreantenafdeling van CVB Bank/Be Fair-volleybal het jaar lijkse tournooi georganiseerd in de sportzaal Groenswaard. Het nieuwe recreanten volleybal- seizoen is inmiddels begonnen en een aantal trainingen heeft de spieren al wat losser gemaakt. Binnen de volleybalvereniging is een afdeling recreanten met bij zonder enthousiaste en gemoti veerde sporters actief. Het technisch niveau mag dan wellicht wat lager zijn als dat van de reguliere competitie spelende leden maar dat betekent niet dat het plezier in en het enthousiasme voor het volleybal er minder om is. Integendeel. In de regio Gouda onder andere wordt door de Ne- VoBo een recreatiecompetitie ge organiseerd en daar wordt dit sei zoen door maar liefst vijf teams van de vereniging aan deelgeno men. Als voorbereiding op de komende competitie, de spanning van de wedstrijden al vast een beetje te proeven en gewoon omdat het leuk is om te doen wordt er een recreantentournooi georganiseerd. Er nemen drie teams van de Wad dinxveense volleybalvereniging aan deel en daarnaast nog zever teams van verenigingen uit de re gio. Het begint om 11.00 uur en de fi nalewedstrijd staat om 17.10 uui gepland. Belangstellenden die willen weiei wat het recreantenvolleybal in? houdt kunnen een kijkje komen nemen in sportzaal Groenswaard, de thuishaven van CVB/Bank Be Fair-volleybal. WADDINXVEEN’- Voor de Stichting Zwemravalidatie en -recreatie gaat woensdag 23 september net nieuwe (zeven tiende) seizoen in het Gouwe- bad beginnen. Onder leiding en verantwoordelijkheid van de stichting is er elke woens dag zwemmen voor baby’s van 9.00-9.30 uur, voor peuters van 18.00-19.00 uur en voor gehandicapten en revalideren- den van 18.30-20.00 uur. Het water is dan extra verwarmd. Door vrijwilligers, onder lei ding van fysiotherapeuten en reddingsbrigade, is een pro gramma ontwikkeld om alle groepen in staat te stellen in het water te revalideren en te GOUDA - Zaterdagmorgen 19 september organiseert de schaats- club Gouda een schaatsmarkt in sporthal De Mammoet aan de Calslaan in Gouda. Van 10.00 tot 12.00 uur is er een ruilbeurs voor schaatsen en schaatskleding. Deze inmiddels traditioneel geworden markt is te vens het startsein voor het schaatsseizoen van de jeugdige schaatsers van deze vereniging. Ook niét-Ieden hebben Vtlje toe gang tot de markt en kunnen ma teriaal te koop aanbieden. Nieuw dit jaar is de tentoonstelling van een verzameling oude schaatsen. Jan Verbeek uit Naaldwijk zal een gedeelte van zijn, in ruim 25 jaar, opgebouwde verzameling tentoonstellen. Naast schaatsattri- buten zullen er ook foto’s, teke ningen en posters van vroegere schaatstaferelen uit de regio Gou da te zien zijn. Verder zullen er gedurende de twee uur durende markt demon straties worden gegeven schaatsenslijpen en oefenen op de schaatsplank. De schaatsclub Gouda verzorgt schaatslessen voor de jeugd van 7 t/m 12 jaar uit Gouda en omstreken. Vanaf 3 oktober gaat er tijdens het winterseizoen iedere zaterdag morgen een groep kinderen met de bus naar de Weena ijshaUjjn Rotterdam, ’s Middags gaatler nog een groep naar de kunstbajan de Uithof in Den Haag. De kinde-l ren kunnen in Gouda, Reeuwijk,] Nieuwerkerk of Zevenhuizen op-! stappen. Tijdens de schaatsmarkt wordt er; uitgebreid informatie gegeven, over het jeugdschaatsen. Een in- formatieboekje is beschikbaar en er worden videobeelden vertoond van activiteiten van vorige seizoe-j nen. Voor jeugdschaatsers bestaat er de mogelijkheid om schaatsen; te huren. WADDINXVEEN - Na twee ronden gaat de 16-jarige Ray mond van Es aan de leiding in Excelsiors onderlinge damcompe- titie met de 100% score van 4 uit 2. Raymond klopte op overtuigen de wijze zijn vader Piet van Es en behaalde daarna volle winst op Jan de Heer. Opmerkelijk na 2 ronden is het feit, dat van de 21 wedstrijden er liefst 14 in een beslissing eindig den. Meerdere spelers volgen met 3 punten uit 2 wedstrijden. Hieron der Tijmen den Ouden sr. die Cor Stolker in de eerste ronde liet struikelen en in de 2e wedstrijd remiseerde met voorzitter Piet Swart en Tijmen den Ouden jr. die de volle winst tegen Sietse Siersema behaalde en in zijn 2e wedstrijd de punten deelde met Teun van der Krol. Teun van der Krol heeft ook een moyenne van 1,500 dankzij winst op Jan Kramer in de eerste ronde. In zijn tweede wedstrijd deelde hij uiteindelijk de punten met Tij men den Ouden jr. Ook 3 uit 2 is tot nu behaald door Henri Bergh out, Dirk Heeren I en Adriaan Blom. Zonder puntverlies en 1 wedstrijd gespeeld hebben Dick Dibbets (winst op Lucien Claessen), Ruud van Dijk (bond Gerrit Heeren aan de zegekar), Vincent van Es, dankzij winst op Bertus van Eijk en Fred Zaadhof, die verrassend nestor Teun Twigt op de knieën dwong. In de eerste ronde had Teun nog van zich doen spreken getuige de winst op Kees Blonk. Lucien Claessen dwong Adriaan Blom een fraai punt af en het ge lijkspel van Bertus van Eijk op Adriaan Blom mag zeker ook niet onvermeld blijven. Adriaan Zwanenburg liet twee ge lijke spelen noteren in zijn partij en tegen Dirk Heeren II en Cor Stolker. Ondanks het mooie nazomerweer ontbraken zeker een 20-tal jeugd- atleten op deze laatste meerkamp van de in totaal 3 te organiseren wedstrijden in 1992. Jammer voor de organisatie en ook een beetje teleurstellend voor de overige deelnemers en de aan wezige belangstellenden. Bij de jongens C liet Ferry Boon er geen twijfel over bestaan wie er de beste was van deze meerkam pen, waarvan de beste twee telden voor het eindklassement. Alle onderdelen werden in een puntentotaal omgezet; hoe beter het resultaat des te meer punten je kon vergaren. Met een belangrijke voorsprong van liefst 700 punten legde Ferry Boon beslag op de 1 e plaats. Bij de jongens D ging het er veel spannender aan toe. Vincent Boe- re moest tot het laatste toe vech ten voor zijn welverdiende le plaats. Met slechts 72 punten voorsprong kon hij zich Erik Diederiks van het lijf houden, die uitstekend presteerde met een prachtige tweede plaats. Mark Boon moest hier genoegen nemen met een derde plaats, die hij echter met ruime voorsprong voor zich afdwong. De meisjes D lieten weer een spannende strijd zien, waarbij Ka- thinka Hoek het maar net moest afleggen tegen Kim v.d. Wolf, die met maar 8 punten verschil be slag legde op de eerste plaats. Na tascha v.d. Wolf eindigde hier op een derde plaats. Bij deze meisjes was het onder deel discuswerpen nieuw op het programma, zodat hier een nieuw clubrecord door Marjolein Groen werd gevestigd met een afstand van 14,66 meter. Joost Blokland, Tjeu van Haren en Ferry Esveldt maakten het er bij de pupillen A le jaars een mooi atletiekevene- ment van. Uiteindelijk wist Tjeu van Haren met een nipte voorsprong Joost Blokland van de le plaats te hou- WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag vond het jaarlijkse hen- gelconcours plaats van de ’’Ring Zevenhuizen”, een wedstrijd die gezamenlijk georganiseerd wordt door een achttal visverenigingen uit de omliggende plaatsen. Het wedstrijdwater was de Am stel nabij Vrouwenakker. Ook de hengelsportvereniging Waddinx veen (HSW) deed mee. Er waren 70 individuele deelne mers. Winnaar werd het HSW-lid M. Reichard met 4770 gram. H. de Haan viel eveneens in de prij zen; met 3500 gram behaalde hij een 7e plaats. Het is leuk dat de noeste training- sarbeid o.l.v. trainer Jan de Jeu vruchten afwerpt en onder meer leidde tot een overwinning plaatsgenoot WSE. Het louter uit eigen jeugd opge bouwde team is met ingang vai afgelopen zaterdag gesponsörc door Verzijl Sport, die het spor tieve enthouasiasme van de jon gens wil steunen. WADDINXVEEN - De zaterdag door de Waddinxveense sport club Antilope gehouden derde meerkamp voor pupillen en C/D- jeugd leverde voor diverse jongens en meisjes mooie titels op. den. Ferry Esveldt legde met wat ruimere afstanden ten opzichte van deze twee beslag op een mooie 3e plaats. De jongens pupillen A 2e jaars maakten er een mooie wedstrijd van. Jammer was dat Menno Hoo gendoorn niet aanwezig kon zijn i.v.m. een blindedarmontsteking. Sven Metsemakers stond voor de ze no maar via een taal van 1666 De conditietrainingen voor ”Sneeuw-Fit” worden niet alleen voor de Waddinxveners gegeven, maar ook voor de inwoners in 24 andere plaatsen in de Goudse streek, zoals Boskoop, Zevenhui zen en Moerkapelle. De ’’Kring Gouda” van de Neder landse Ski Vereniging, met in to taal ruim 4.100 leden, waarvan een groot aantal uit Waddinxveen, beschikt over vijf uitstekende do centen. Marriët Rooseveld is de docente voor ”Sneeuw-Fit”, welke lessen wekelijks op donderdagavond van af 24 september in de gymnas tiekzaal aan de Johannes Postlaan in Waddinxveen worden gegeven. Het einde van de cursus is voor zien in februari van het komend jaar. De NSV is in Waddinxveen ook bekend van de Wintersport-ruil- beurs en de Volvo Ski Open-da- gen (dit jaar op zaterdag 31 okto ber bij Autobedrijf Hooftman BV). Volvo is de officiële sponsor van de Nederlandse Ski Vereni ging- Het Waddinxveense ledental van de NSV is er de oorzaak van ge weest voor twee uur per week (van acht tot tien uur ’s avonds) een gymnastieklokaal in Groens waard 1 van het Gouwedorp te gaan huren. De lessen ”Seenuw-Fit”-ski-gym- nastiek zijn enkel en alleen be doeld om de wintersportliefheb- bers fit naar de sneeuw te laten gaan. Het is een vorm van gym nastiek die specifiek is ontwikkeld als voorbereiding op het skiën en het langlaufen. Gewerkt wordt niet alleen aan de algemene conditie, maar ook aan training van de spieren die bij het skiën en het langlaufen worden gebruikt. Zo wordt er gewerkt aan het uithoudingsvermogen, de kracht, de lenigheid, de snelheid en de behendigheid. Speciale ski- *1 Hoogendoorn (2e plaats) ontbreekt wegens een blindedarmontsteki zijn behaalde 3e plaats wat bedenkelijk in beeld. (Foto: Han Zoet). recreëren. Het doel van peu- terzwemmen is het kina op een speelse wijze vertrouwd te maken met het water. Om dit te bereiken worden de ouders begeleid door een groepsleid(st)er. Voor gehandicapten of minder validen zijn met name de fysi otherapeuten en de reddings brigade actief. De ingedeelde personen krijgen een indivi dueel aangepast oefenpro gramma. Als er voldoende animo bestaat voor het gym- nastiek-halfuurtje, krijgt dit een vervolg van 18.00-18.30 uur. Het biedt een uitgelezen kans de konditie van spieren en gewrichten op peil te hou den. De ZWWR heeft verschillen de contactpersonen voor de diverse groepen. Het contact adres voor baby’s en peuters is Pauline Droge (tel. 01828-19339). Contactpersoon voor gehandicapten, minder validen en revalidatiepatiën- ten is Jonet Warmenhoven (tel. 01828-18695, op werkda gen na 18.00 uur). Voor de Waddinxveense reddingsbri gade treedt dhr. Slootwegh op als contactpersoon (tel. 01828-18440). Er is een informatieboekje be schikbaar waarin alle gege vens staan voor de verschil lende groepen. Daaruit blijkt dat revaliderende vrij zwem mers die de zwemkunst be heersen, elke woensdag recht kunnen van 18.00 20.00 uur. Gehandicapten die voor het eerst willen meedoen, dienen een verwiisbriefje van hun huisarts or specialist te kun nen overleggen. Bij de eerste keer zwemmen ontvangt men een lidmaatschapskaart. Deze kaart dient elke keer meege bracht te worden. De kontributie voor een sei zoen bedraagt 105 gulden voor babny’s en peuters (met één ouder), voor minder validen 87,50 gulden en voor 60-plus- sers 75 gulden of 3,75 gulden per keer. Er bestaat een kor ting voor tweede gezinsleden. Het is niet toegestaan dat fa kennissen met de deelnemers meezwemmen. 'PfJ'j H^IlWAÖEW&VEÖN - Komende zaterdagmiddag om kwart voor i P1°d één speelt Be Fay's Bl inliet Warnaarplantsoen tegen de betaal- lange tijd jeugd van fq Utrecht. Dat is niet voor een tournooi of een oefenwedstrijd, maar voor de landelijke B-juniorencompetitie. Zaterdag was BI op bezoek in Katwijk bij topamateurclub Quick Boys. Een zeer sterke te genstander, maar de Waddinx veense voetballers houden geen rekening met ’’namen”. Op het hoofdveld voor de grote tribune kon iedereen zien dat Cor van Triet en Joop Starreveld opnieuw een elftal kunnen neerzetten dat er mag zijn. Hoewel dit 'niveau zeer zwaar is, iedere wedstrijd opnieuw een top per mag worden genoemd en Be Fair niets te verliezen heeft, werd de eerste wedstrijd een ongekend succes. De jongens kregen de opdracht het spel te maken en konden de kracht opbrengen om dit ook te doen. Met zeer veel inzet werd er gestreden. Egon Termprshuizeri liet er geen twijfel over bestaan. Ook op dit niveau is hij de schrik van iedere defensie. De jongens die hem dat vertrouwen kunnen geven en de bal op maat aan kunnen geven zijn ook dit seizoen weer aanwe zig. In de eerst helft was het Majid Darazzi die de bal keurig voor kon geven en Gert Jan van Heemst bracht de spits in de tweede helft nog eens in stelling. De verdediging, met als betrouw bare sluitpost Sander v.d. Zijden, maakte geen fouten en de eerste twee punten gingen mee naar Waddinxveen. Een ander ongekend succes is het A-l elftal van Be Fair, vorige week debuterend in Voorschoten met een 0-2 overwinning. Deze week had het geen moeite met SVLV, ook uit Voorschoten. Reeds na enkele minuten kon Jef fry Pons met een prachtig schot de stand op 1-0 brengen, wat te vens de ruststand was. Wim v.d. Starre, in de tweede helft ingevallen, scoorde 2x op zijn bekende wijze en bracht daarmee niet alleen een 3-0 over winning voor Be Fair A-l, maar ook de eerste plaats. Na twee wedstrijden staat het A-l elftal op 4 punten en een 5-0 doel saldo bovenaan in de regionale klasse. Een plaats die aan het ein de van dit seizoen recht zou ge ven landelijk jeugdvoetbal. Hoe wel dat nog erg ver is sluit men bij Be Fair jeugd niets meer uit. A-2 verloor met 3-1 van Goude- rak A-l. De B-jeugd was zeer pro- duktief. B-2 won met 14-0 van Woerden B-l. Andre Huisman werd topscoorder (5x). B-3 won met maar liefst 22-0 van Schoon hoven B-2. Danny van Gils scoorde 6x, keep er Menno v.d. Stoel had een mak kie. Als dit zo door gaat vreest men geen tegenstander meer op het Warnaarplantsoen te kunnen krijgen. C-l verloor van Gouda C-l met 4-2. De Goudse jeugd, vorige keer al zeer sterk genoemd, bleek inderdaad een goede ploeg te heb-

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 31