GEMEENTE WADDINXVEEN iuitenconcert bij Souburgh ■er - Zonnebloem op Floriade Ambulance dienst GGD op school ”Vox” bij RTW-radio Geopend door Waddinxveens burgemeester C. M. van der Linden Van ’’Concordia” SPREEKUREN VERGADERINGEN BOUW VERG UNNINGEN NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES CAMPAGNE RAMPENVOORLICHTING INVOERING HERZIENING WONINGWET HINDERWET COLLECTE VERG UNNING TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN R F - r 01820-16066 010-4362244 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 Openingstijden Slagwerk Pagina 5 Woensdag 16 september 1992 Weekblad voor Waddinxveen Gouwebad ”De Sniep” (informatie) veehouderijbedrijf w - der Linden in gesprek met directrice G. Fahrner van zorgcentrum Sou- irdlaan. Zij zit nu 40 jaar in het "vak”. (Foto: Sjaak Noteboom). Een blik in de nieuwe ruimte van de dagverzoring - dagopvang voor demente ouderen van zorg- Souburgh heeft nu dagopvang WADDINXVEEN - Zorgencentrum ’’Souburgh” heeft een met i BOUWPERCEEL Gerstakker 108 De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebestuur worden gebracht. Op vrijdag 18 september a.s. zal Radio West zich als rampenzen der presenteren. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. i l I 1 i i j 14433 14433 14433 (toestel 159) 12570 i i i i 1 i i i i Recreatieraad van het Recreatieschap Gouwebos op maandag 21 september 1992, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis van Boskoop. Op de agenda o.a.: - Kredietoverzicht le halfjaar 1992. - Definitieve afrekening subsidie aanleg 2e fase, deelplan West. - Begroting 1993. Verleende bouwvergunningen In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment algemene folders en brochures over uiteen lopende onderwerpen aanwezig. Een nieuwe uitgave is: Uw SoFinummer. Wie werken ermee? - tuur zien, een koffer met medicij- De heer P.J. Stolk voor een tuinbouwbedrijf op het perceel G. van Dort Kroonweg 6; De heer Jacob Bos voor een landbouw- en op het perceel Noordeinde 40; De heer P.V.S. Moons voor een veehouderijbedrijf op het per ceel Henegouwerweg 104; De heer D. van Nieuwkoop voor een tuinbouwbedrijf op het perceel 6e Tochtweg 4a. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken lig gen vanaf 17 september 1992 tot 17 oktober 1992 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Be drijven, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Tot 17 oktober 1992 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking, danwel tot het tref fen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewilligd. Een beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA, ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikking wordt niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voor lopige voorziening is beslist. Milieudienst Midden-Holland, nr. 92-1774, 92-1775 en 92-1776, 92-1777. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren bij het secretariaat ter inzage. AARD VAN HET BOUWPLAN het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woonhuis Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. expositie nu georganiseerd. De eerste expositie voor Waddinx- veense amateurkunstenaars werd in 1987 gehouden in het gebouw ”Het Trefpunt”. In 1988 is uit deze groep ama teurkunstenaars de Waddinxveen- se Kunst Kring ontstaan. De enorme belangstelling heeft het college van burgemeester en wethouders doen besluiten de ex posities voor inwoners van deze gemeente jaarlijks te laten terug keren en te organiseren in de raadzaal van het gemeentehuis. In de maand september wordt in Waddinxveen aandacht besteed aan de voorlichting over rampenbestrijding In de kranten en op de radio zal hierover informatie worden gege ven. Ook wordt er onder de scholen voorlichtingsmateriaal ver spreid. In de gemeentegids van Waddinxveen is een hoofdstuk over rampenbestrijding opgenomen (lees de gids hierop na!). Kernachtig samengevat luidt de informatie als volgt: ’Als de sirene gaat, ga dan direct naar binnen, sluit deuren en ra men en zet de radio aan.’ Rampenbestrijding is geen onderwerp waarbij dagelijks wordt stil gestaan. Het is echter van groot belang om te weten wat u in geval van een ramp moet doen. Het verdient daarom nadrukkelijk aan beveling om dat hoofdstuk in de gemeentegids te lezen. Bij rampen kan worden gedacht aan een natuurramp, vliegtuig ongeluk, lekkende tankwagen, explosie, gifwolk of ander dreigend onheil waarbij mensenlevens op het spel staan. Gelukkig komen rampen in Nederland zelden voor. Toch is er altijd een kans - hoe klein ook - dat zich een ramp voor doet. Als de sirene gaat is er beslist meer aan de hand dan een beet je stank of prikkelende lucht! Voor zo een situatie heeft de gemeente Waddinxveen een rampen plan. Dat plan voorziet in de inzet van onder meer brandweer, po litie, ambulance en Rode Kruis. In het kader van de rampenbestrijding wordt Radio West de vaste rampenzender. Als de sirene gaat dient op deze zender te worden afgestemd. den gevraagd - van velen hadden gekregen. Voor ons is het heel moeilijk elke gever persoonlijk te bedanken, omdat wij dan het risi co lopen gulle gevers te verge ten”. zo velen van u hebben begrepen hoe belangrijk een huiselijke en vooral sfeervolle lokatie is voor onze hulp-behoevende medemens die daar dagelijks moet vertoe ven”. Het streefbedrag is - overigens - nog niet gehaald! Daarom loopt de aktie nog door Souburgh heeft er echter alle vertrouwen in dat ook de laatste lamp van de ther mometer aan de gevel gaat bran den. WADDINXVEEN - Dinsdag 8 september is de afdeling Wad dinxveen van De Zonnebloem met 43 gasten en 32 vrijwilligers naar de Floriade geweest. Voor iedereen die dat wilde was er een rolstoel en een vrijwilliger beschikbaar. Daar werd door ve len gebruik van gemaakt. ’s Morgens was het eerst regen achtig, maar er was zoveel binnen te bezichtigen dat men er weinig hinder van ondervond. Na de goed verzorgde lunch kwam de zon door en kon men ge nieten van alles wat buiten te zien was. Om 16.30 uur was men weer terug in Waddinxveen en kreeg iedere deelnemer een plantje ter gelegenheid van de Nationale Zie kendag op 13 september. De volgende activiteit is een door de regio Gouda op zaterdag 31 oktober verzorgde ontspannings- dag van 14.00 tot 17.00 uur in ge bouw De Brug te Reeuwijk met een optreden van het Leids Ope rette gezelschap. Informatie hierover op tel. 17751 - 14726 of 14147. nieuw dagcentrum voor ouderen. De opening was vrijdagmiddag in handen van burgemeester C.M. van der Linden. Na een ’’hete” zomer is voor Sou burgh een grote wens in vervul ling gegaan. Bestuur, bewoners, Met ingang van 1 oktober 1992 zal de herziening van de Woning wet definitief in werking treden. Per 1 oktober 1992 zal voor bepaalde aangegeven bouwwerken geen vergunning meer nodig zijn. Dit betreft in het algemeen onderge schikte bouwwerken. Voor andere bouwwerken kan worden volstaan met een melding aan het gemeentebestuur. Ook deze bouwwerken zijn in een apart besluit genoemd. Deze melding bestaat hieruit dat een meldingsformulier moet worden ingediend. Deze formulieren zijn met ingang van 1 oktober 1992 op het gemeentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw verkrijgbaar. Het is niet zo dat kan worden volstaan met een tele fonische mededeling aan één der ambtenaren van deze afdeling. Een formulier is vereist. Voor de overige bouwwerken is nog steeds een bouwvergunning no dig. Bouwaanvraagformulieren zijn eveneens op de afdeling Ruim te en Bouw verkrijgbaar. In het kader van de herziening van de Woningwet is de termijn, waarop de gemeente de bouwaanvraag dient te hebben afgehandeld, beperkt in tijd. In eerdere publicaties is aangegeven welke bouwwerken vallen on der het begrip vergunningvrije bouwwerken en welke bouwwerken vallen onder het begrip meldingsplichtige bouwwerken. Om een en ander te verduidelijken wordt een folder verstrekt op het gemeen tehuis met ingang van 1 oktober 1992. Het is aan te bevelen tijdig overleg te voeren met de afdeling Ruim te en Bouw, indien u voornemens bent bouwactiviteiten uit te voe ren. Tijdens dit overleg kan worden aangegeven welke gegevens moeten worden verstrekt. personeel en directie waren blij met de belangstelling bij de ope ning van de dagverzorging en op vang. Door samenwerking met het Goudse verpleeghuis De Riethoek kwam Waddinxveen in aanmer king voor een verpleeghuisfunktie in Souburgh. Om deze funktie te mogen ver vullen, stelt de zorgverzekeraar eisen aan lokatie, personeel en in richting. De financiële consequen ties hiervan mogen echter nimmer ten laste komen van de WBO-gel- den, verstrekt door de provincie. Er moet op een verantwoorde wij ze geld beschikbaar komen. Door middel van een prettig samenwer kingsverband met de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen, de Maatschappelijke Dienstverle ning Zuidplas, het Kruiswerk Midden-Holland en Souburgh, dat resulteerde in een gezamenlij ke aanvraag, kwamen het zorgcen trum in aanmerking voor een sub sidie vanuit het fonds Sociale Vernieuwing. Met deze subsidie was Souburgh in staat de bouwkundige aanpas sing te laten aanbrengen. In een zéér ontspannen sfeer werd in overleg met de bouwadviseurs van de Stichting Dienstverlening Bejaardentehuizen die tot volle tevredenheid de verbouw bege leidden. De werkzaamheden werden door diverse firma’s op aangepaste wij ze verricht, waardoor de overlast WADDINXVEEN - Donderdagavond 17 september om kwart over zeven zullen de harmonie en het slagwerkensemble van mu ziekvereniging Concordia een buitenconcert geven in de tuin van het bejaardentehuis Souburgh aan de Prins Bernardlaan. Dit concert is het eerste optreden van de harmonie en de ’’drumband” na de zomervakantie. Het is tevens het begin van een reeks concerten die gepland staat voor dit seizoen. De avond begint om 19.15 uur en duurt tot ongeveer 20.30 uur. Iedereen is welkom om te komen kijken en luisteren. Het programma bestaat uit rustige, populaire muziekstukken af gewisseld met een mars. Het Souburgh-concert wordt gezamenlijk geopend met de mars Royal Jubilee waarna de harmonie het programma zal voortzet ten met Intermezzo Synfonico uit ’’Cavalleria Rusticana”, ge volgd door Sonate in Blue van Beethoven. Hierna zal de drumband een mars ten gehore brengen, waarna de harmonie en de drumband gezamenlijke de mars Take it Easy zullen spelen. Daarna zal de harmonie een lied spelen dat ooit eens gezongen is door Nanna Mouskouri (Only Love), waarna de harmonie verder gaat met het spelen van 2 Russische volksliederen. Dan neemt de drumband het programma over met het spelen van een mars, gevolgd door La Paranda, dat gespeeld zal worden door de harmonie. De harmonie zal dan nog twee populaire werken ten gehore brengen: Don’t look that blue again en Spanish eyes. Laatstge noemd muziekwerk is van Bert Kaempfert. Deze avond zal afgesloten worden met de gezamenlijke mars Drumbo. De harmonie staat o.l.v. G. de Knegt en de drumbank o.l.v. J. Alblas. minimaal was. ’’Iedereen heeft het over meer sa menwerking, en hoe je het zou moeten doen. Dit is een voorbeeld van samenwerking van de boven ste plank: gemeente - verpleeg huis - Stichting Welzijn Ouderen - Thuiszorg en Zorgcentrum. Waar een wil is, is een weg! en heel vaakeen gesubsidieerde weg!”, aldus directrice G. Fahr ner. ”De lokaties zouden niet gewor den zijn wat ze zijn als wij niet de financiële medewerking - waarom wij bij ons 25-jarig jubileum had- ”Ik kan echter wel zeggen dat de Waddinxveense jeugd, alle ker ken, Waddinxveense sCTviceclubs, instellingen en het bedrijfsleven en zeker niet op de laatste plaats veel particulieren, aan onze op roep gevolg hebben gegeven: allen heel hartelijk dank hiervoor! ”Het was geweldig te ervaren dat Lustrumexpostitie in gemeentehuis WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen organiseert, in samenwerking met de Waddinxveense Kunst Kring, in de raad- Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Een blik in de nieuwe ruimte van de dagverzoring - dagopvang voor demente ouderen van zorg- Burgemeester C.M. van centrum Souburgh aan de Prins Bernhardlaan. (Foto: Sjaak Noteboom). burgh aan de prins Bernhardlaan. Zij zit Terinzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 8 september 1992 vergunning ingevol ge de Hinderwet tot het oprichten en in werking jhebben is verleend aan: zaal van het gemeentehuis een amateurexpositie voor inwoners van deze gemeente. De expositie zal zaterdag op 19 september om 15.00 uur worden geopend door de heer J. in ’t Hol, ex-notaris in de gemeente Wad dinxveen. De expositie is te bezichtigen van af zaterdag 19 september tot en met zaterdag 3 oktober en is ge opend op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur, op donderdagavond van 19.00 tot 20.30 uur en op za terdagmiddag van 13.00 tot 16.00 uur. Voor de vijfde maal wordt deze Stem bij een ramp dus af op Radio West FM 88.4 of via de kabel op FM 93.6 Het is voor de inwoners van Waddinxveen van groot belang dat kennis wordt genomen van deze informatie. N.B.: er is ook informatiemateriaal ten behoeve van anderstaligen. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen WADDINXVEEN - Komende zondag 20 september, verzorgt de commissie van de Centrale Her vormde Gemeente weer een uit zending op de RTW-zender. Om 9.00 uur komen de kinderen aan bod tijdens het gevarieerde kinderprogramma. Na een half uur zal ds. W. van Gorsel uit Schoonhoven de dienst vanuit de Brugkerk leiden. Na de kerkdienst is er een special over ”Vox Jubilans”. Er wordt aandacht besteed aan de tournee door Canada en Amerika. Men hoort opnamen gemaakt tij dens de laatste repetitie voor het vertrek naar Cananda. Ook is er in deze uitzending een uitvoerig gesprek met het Waddinxveense zendingsechtpaar Rob en Marian Vermeij. Het is inmiddels twee jaar geleden dat de drumband van Concordia is overgegaan naar slagwerkensemble o.l.v. de instructeur de heer J. Al blas. Dit is zeer geleidelijk gegaan, want het was wel nodig dat er verschil lende slaginstrumenten aangeschaft werden zoals een xylofoon en diver se kleine slaginstrumenten, zoals templeblocks, een cabasa en een vi- braslap. Deze slaginstrumenten worden gebruikt naast de trommels (grote- en kleine trom) en de pauken. De drumband is toen overgeschakeld naar slagwerkensemble omdat er voor een dergelijke groep meer mogelijkheden zijn. Er kan leukere, en daardoor vaak moeilijke, muziek gespeeld worden en voor de leden is het interessanter geworden, omdat zij op deze manier diverse slagin strumenten kunnen bespelen. Met ledenaantal van deze groep is echter niet zo groot. Reden te meer om eens extra aandacht aan deze groep van Concordia te geven. Zo zal het slagwerkensemble van Concordia op zaterdag 19 september in een stand staan tijdens de informatiedag van verenigingen die gehou den zal worden op de Beukenhof. In de stand zal van Concordia informatie geven over het slagwerken semble met daarbij diverse voorbeelden van de slaginstrumenten die de ze groep gebruikt. Daarnaast zal er een bandje gedraaid worden met de muziekstukken die deze groep speelt. Omdat er zoveel verschillende slaginstrumenten gebruikt worden door het slagwerkensemble treden zij alleen op tijdens de binnenconcerten in deze formatie. Tijdens de buitenconcerten treden zij op als drumband. Het slagwerkensemble heeft vorig seizoen een schoolconcert gegeven. Zo konden de leerlingen kennis maken met diverse slaginstrumenten. Naast het spelen van muziek werd er ook iets over de instrumenten ver teld. Het slagwerkensemble houdt repetities op dinsdagavond van 19.45 tot 21.30 uur in het clubgebouw ”De Hoge Noot” aan de J.W. Frisoweg 1 te Waddinxveen. Bij belangstelling kan men de repetities bijwonen of bellen naar tel. 01828-10280 (clubgebouw) of tel. 01828-14455 (secretariaat). In de week van 20 tot en met 26 september 1992 zal er gecollecteerd worden door de Nier Stichting Nederland. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waar op duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende instelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen WADDINXVEEN - In de ge meenschapsruimte van de protes- tants-christelijke De Savomin Lohmanschool aan de Wingerd exposeert de ambulance-dienst van de GGD te Rotterdam. Deze ambulance dienst verzorgt het ambulancevervoer in een zeer groot gebied van Rotterdam tot Berkel en Rodenrijs en Berg- schenhoek toe. Ook de Rotter damse havens horen daarbij. Het spoedvervoer van te vroeg ge boren babies vormt een apart on derdeel binnen het ambulancever voer. De speciale apparatuur voor het vervoer van deze babies is ge monteerd op trolleys die in iedere ambulance passen. Zo is er op school een heel oude couveuse te zien. Deze en de ou de hartbewaking- en beademing sapparatuur dateren uit de jaren vijftig. Op school zal ook een vi deo gedraaid worden over de am bulance dienst. A. Pelupessy, chef van het wagen park en coördinator, kwam met een verpleger en echte ambulan ce, vertellen over de ambulance. Daarbij liet hij moderne appara- t"C nen en apparatuur voor het maken van een electrocardiogram. Omdat ambulances dag en nacht beschikbaar moeten zijn werken er i 1 dienst. De opgave voor een cursus reanimatie kan van belang zijn omdat er jaarlijks 14.000 mensen overlijden aan hartstoring voordat zij het ziekenhuis bereiken. Verder is van groot belang dat ie dereen het 06-11 nummer kent want ook bij de ambulancedienst geldt dat elke seconde telt. ta van een electrocardiogram. Omdat ambulances dag en nacht veel mensen bij de ambulance-

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 5