Beter klimaat gemeentehuis Samenwerking in voortgezet onderwijs fFTTïnrTïTirfflfflffln AANBIEDING PIANO’S-KEYBOARDS Zimmermann 5990,- Nu 4765,- G.SchuIze Rosier A.Förster Yamaha r Van Uden (Van Wijk) op Floriade Gemeente praat met vrouwen Wandeling Nivon CVB Bank onderdeel SNS Bank Bij Mulder 37% meer rendement Meer geld belastingvrij opzij zetten Loopbaan planning voor vrouwen Leden winnen bij democraten Gevleugelde lef I' M HOUWEUNG WOONSFEER 633,- 748,- 908,- 1069,- 6295, Nu 4990,- 6490,- Nu 5390,- 7850,- Nu 6490,- 10995,- Nu 9250,- POELIERSBEDRIJF ’TER AAR’ K. Straver - Ter Aar 01722 - 3133 iedere zaterdag op de Boskoopse markt Gekoelde verkoopwagen vol kip en kipspecialiteiten Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. Diverse Occasions voorradig! Asbest 1 I I Samenvoeging Grensgebieden KEYBOARDPAKKETTEN Keyboard met onderstel, adapter, hoofdtelefoon en cursusboek: van van van van voor 499f voor 599,- voor 769f voor 898,- De nieuwste Digitale Piano’s van Yamaha, Clavinova en Roland: 1495,- 1995,- 2990,- 3570,- 4790,- DOE NU UW VOORDEEL EEJBOnT KERKSTRAAT 2 - 28, BODEGRAVEN TELEFOON 01726-12541 Pagina 19 Woensdag 23 september 1992 Weekblad voor Waddinxveen Mulder Boskoop Milieu Opleiden Samenwerking Directeur Samen sterker Leolux Pastoe ge- Montis Jubilea Mtnotti Hooftstraat 187 2406 GH Alphen a/d Rijn *1. 01720-73871 het fameuze ‘vogelkastje’ van Castflijn een spraak- i we- reldtuinbouwtentoonstelling Flori- «.aaw» presenteren I Gelderland l Hülsta -•j"-- Castelijn t i An^n o* gedurfde woonideeën die u van Houweling Woonsfeer mag verwachten WADDINXVEEN - Naar aanleiding van reeds lang bestaande klachten van het personeel in het gemeentehuis inzake het kli maat heeft de Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst Midden- Holland via een enquête geïnventariseerd (62,7% respons) welke klachten er in het gebouw voorkomen. Vervolgens is er een installatietechnisch adviesbureau ingescha keld, dat de installaties (centrale verwarming, luchtbehandeling en ventilatie) heeft doorgelicht en in combinatie met de klach ten vertaald heeft in een technisch advies. Hierin is aangegeven welke voorzieningen er getroffen moeten worden om het klimaat in het gebouw te verbeteren. Er is onlangs geconstateerd dat er in het gemeentehuis tijdens de nieuwbouw brandwerende platen zijn verwerkt, die asbest bevatten. De platen verkeren nu nog in een goede conditie en leveren geen gevaar op voor de volksgezondheid. In de loop der jaren zullen de platen ech ter bros worden, waardoor er asbestvezels vrij kunnen komen met alle gevolgen van dien. Door adviesbureau ESC (European Safety and Health Consultants) is een werkplan opgesteld voor de sanering van de asbesthoudende platen. De uitvoering zal geschieden in drie of vier weekenden (vrijdagmiddag tot en met zaterdagavond), aangezien een en ander te complex is om de werkzaamheden tijdens werkdagen uit te voeren. De raad heeft besloten tot de uitvoering van de voorgestelde werkzaam heden te besluiten en daarvoor een krediet beschikbaar te stellen van ƒ495.000,- en dit te dekken uit het onderhoudsfonds en de algemene re serve. WADDINXVEEN - Zaterdag 26 september organiseert het Nivon een wandeling in Het Gouwebos. Het vertrek is om 14.00 uur vanaf begin Wilgenlaantje bij de be graafplaats. Wij adviseren waterdicht schoei sel aan te doen en een verrekijker mee te nemen. Honden zijn niet welkom. Opgave bij Diny Sikking, tel. 01828-15848. door eigen middelen, dit heeft door de renteopbrengsten mede bijgedragen tot verhoging van hetx resultaat. Mulder Boskoop NV is verheugd dat door deelneming in Van Mook Beheer BV deelnemingsopbreng- sten worden gerealiseerd. Een terugval van vele nationale en internationale bouwactiviteiten, mede als gevolg van een ingezette recessie, de valutaval, politieke onrust en overheidsmaatregelen om het financieringstekort terug te dringen, nopen het bedrijf, naast de scherpe marktprijscon- currentie, te meer tot alertheid ten aanzien van kostenbewaking. Met inachtneming van het gestel de in het jaarverslag van 1991 ten aanzien van de vooruitzichten in 1992 wordt, ondanks een ver wachte omzetdaling, mede door een voortzetting van het logistiek- en financieel beleid alsmede het in gang gezettte eigentijds slag vaardig creatief produktiemanage- ment en op grond van de huidige bovengenoemde gang van zaken ook voor 1992 een voortzetting van de stijgende lijn verwacht. LEIDEN - Vrouw Werkwinkel Rijnstreek start in september weer met de cursus loopbaanplan ning. Deze eerder zeer succesvol verlopen opleiding helpt vrouwen bij het zoeken naar een baan die past bij hun opleiding, ervaring en privé-omstandigheden. In de eerste helft van dit jaar is gebleken dat de cursus Loopbaan planning een bijzonder succes vol instrument kan zijn voor vrouwen om aan een baan te komen. In 1991 rondden van de 17 cursisten 16 vrouwen de cursus af en von den 13 van hen een vaste baan. Terwijl veel van de cursisten ge durende lange tijd geen betaalde baan hadden gehad. De cursus Loopbaanplanning is echter niet de enige opleiding die vanaf september bij Vrouw Werkwinkel Rijnstreek kan wor den gevolgd. Zo worden ook de cursussen Arbeids- en Beroepeno riëntatie en Banen- en Beroepeno riëntatie gehouden, waarbij vrou wen worden ondersteund en bege leid naar betaald werk of een op leiding. Voorts wordt voor vrou wen die een baan in de techniek willen de cursus Brede Oriëntatie Vrouw en Techniek aangeboden. Deze opleiding stelt vrouwen in staat kennis te maken met techni sche beroepen. Daarnaast begint in september de cursus Arbeids- en Beroepeno riëntatie voor vrouwen met een uitkering, waarbij wordt gekeken naar de mogelijkheden en beper kingen die vrouwen met een uit kering hebben als zij - al dan niet door om- of bijscholing - proberen betaald werk te vinden. Voor al deze cursussen worden eind augustus, begin september in Alphen aan den Rijn, Leiden en Gouda voorlichtingsdagen gehou den. Voor nadere informatie of aanmelding voor de voorlichtings bijeenkomsten kunnen vrouwen contact opnemen met Vrouw Werkwinkel Leiden, tel. 071-121630 en Vrouw Werk winkel Gouda, tel. 01820-21429. 70 jaar Gemiddeld staan zo’n 80 goed opgeleide medewerkers aan de basis van een uitstekend pro- dukt, dat men in bijna alle landen van de wereld kan te genkomen. Buiten Nederland wordt veel geleverd aan Koe weit, Turkije en een groot aantal Afrikaanse landen. De staf van het bedrijf weet zich gesteund door een commercië le afdeling, waar men een groot aantal talen beheerst. Bovendien hebben voortdu rende investeringen in pro- duktontwikkeling er toe geleid dat Mulder Boskoop m de loop der jaren zoveel know how heeft vergaard, dat het bedrijf toonaangevend is in deze marktsector. Met haar fabrikagemethoden is Mulder uniek in de wereld. Het be drijf beschikt over vertegen woordigingen in ruim twintig landen, waaronder de Holland G.B. Branch in Engeland. Bij de produktie van allerlei produkten is het milieu een voormale rol gaan vervullen. Behalve een reeks van maat regelen en aanpassingen om energie en milieu te sparen, wordt onderzocht hoe restpro- dukten uit betonmengers en -mixers zodanig hergeberuikt kunnen worden dat bodem verontreiniging voorkomen wordt. Voorts wordt gezocht naar een juiste materiaalkeuze voor ko lenbunkers, voor zo min mo gelijk slijtage van het materi aal in kombinatie met een op timale ’massflow’ van het specifieke produkt kolen. Het bedrijf heeft vervolgens onderzoek verricht naar nieu we afvoersystemen voor blik in een afvoetstation. Het re- jaren de leiding bij de sulfaat is een geheel nieuwe, buitenmontage-projekten automatische installatie. Op Saoedie-Arabië en dit moment doet Mulder on- Hij leverde een bijdrag. derzoek om transportbanden, deJ ontwikkeling van di die door chemische alswel ab- strasieve werking van het te transporteren produkt worden aangetast, een langere levens duur te geven. Daarvoor wor den chemische proeven ge daan in laboratoria en gezocht naar alternatieven die in de plaats kunnen komen voor de conventionele methodes. H. Mulder sr. (93) voelt zich als grondlegger van het bedrijf nog steeds nauw betrokken. WADDINXVEEN - Geld opzij leggen voor later is sinds begin dit jaar aan allerlei nieuwe regels ge bonden. Zo heeft de overheid on der meer het belastingvoordeel verminderd van sparen in combi natie met een levensverzekering. Toch zijn de gevolgen van de nieuwe wetgeving (’Brede Her waardering) niet alleen maar ne gatief. De wet biedt sinds 1 janua ri ook nieuwe (belastingvrije) mo gelijkheden voor spaarders en be leggers. Omdat de juridische omschrijving van het begrip ’kapitaalverzeke- ring’ is vereenvoudigd, blijken er nieuwe beleggings- en spaarvor- men mogelijk. Zo ontwikkelde de Rabobank - op basis van de nieuwe regels - sa men met Nederlands grootste be- leggingsinstituut de Robeco Groep, een belastingvrij kapitaal- plan Cumulent genaamd. Een juridische vondst die spaar- ders-beleggers behoorlijk profijt biedt. Het ingelegde bedrag wordt gespaard en/of belegd. De verhouding daartussen kan de cliënt zelf bepalen. Zo kan in vijf tien jaar per persoon een belas tingvrije som worden opgebouwd van ƒ50.000,-. Voor een periode van 20 jaar kan dat zelfs oplopen tot ƒ220.000,-. In de praktijk werkt het nieuwe kapitaalplan als volgt: Men legt maandelijks een bedrag in. Dat doet men gedurende 15 of 20 jaar. In die periode staat het geld vast en is dus niet op te nemen. De rente (en/of het dividend) wordt jaarlijks op de rekening bij geschreven. Na de afgesproken periode is het geld belastingvrij op te nemen. Een dergelijke lucratieve regeling is bij uitstek geschikt voor men sen die vooruit willen kijken. Bij voorbeeld voor jonge ouders die nu wat geld over hebben (al is het maar ƒ50,- per maand) en dat op zij willen leggen om straks de stu die van de kinderen te kunnen be talen. Of voor mensen die nu een jaar of 45 zijn. Over 15 jaar gaan ze met de VUT en dan willen ze graag die ene grote (maar ook dure) reis gaan maken. In z’n algemeenheid geldt dat het belastingvrije kapitaalplan voor ie dereen die in staat is nu wat geld opzij te leggen, aantrekkelijk is. De Rabobank vertelt iedereen er graag meer over. De goede samenwerking met Van Mook werd in januari' 1992 verder verstevigd, door dat Mulder met éénderde van het aandelenpakket ging deel nemen in het aandelenkapi taal van Van Mook Beheer BV in Oosterhout. Onder de beleidsvisie ’Samen nog sterker’ trad door overna me ook toe de Beheersmaat- schappij G. te Veldhuis Be heer BV uit het Gelderse Vor- den, waardoor er gezamenlijk nu nog beter kan worden in gespeeld op het spel van vraag en aanbod. Het geheel wordt ondersteund door een slagvaardig produk- tiemanagement. Er wordt niet alleen gewerkt vanuit een strakke discipline, stoelend op harde cijfers, maar ook met gebruikmaking van de aanwezige creativiteit binnen het team van medewerkers. W.SOI WADDINXVEEN/DEN HAAG - Het landelijke D’66 houdt deze week in bijna 150 gemeenten bij eenkomsten om aan de kiezers verantwoording af te leggen over het gevoerde beleid en om ideëen en klachten te inventariseren. De actieweek is tevens bedoeld om leden te winnen. Die moeten de partij meer financiële armslag ge ven. D’66-voorzitter R. Jansen maakte dat in Den Haag bekend. De bij eenkomsten worden georganiseerd door de lokale afdelingen van de partij. Het betreft thema-avon- den, spreekbeurten van Tweede- Kamerleden, discussies en fora. Ook worden er in een aantal afde lingen enquetes gehouden. Hoewel D’66 bij de laatste verkie zingen forse winst heeft geboekt en volgens recente opiniepeilingen goed is voor rond de dertig Ka merzetels (tegen twaalf nu), blijft het ledental ver achter bij dat van andere grote partijen. D’66 telt 13.000 leden: het CDA heeft er. 116.000 en de PvdA 75.000. Volgens Jansen wordt de partij gehandicapt doordat haar aanhang niet erg geneigd is zich te organi seren. D’66 heeft nooit banden gekend met kerken of vakbewe gingen, zoals CDA en PvdA. Overigens is Jansen niet ontevre den over de ledengroei van circa 1.500 per jaar in de afgelopen pe riode. Dat groeitempo moet op zijn minst worden gestabiliseerd, vindt de partijvoorzitter. De actieweek van D’66 krijgt een vervolg met onder meer provinci ale podia, waar met vertegenwoor digers van bedrijfsleven en maat schappelijke organisaties wordt gedebatteerd over actuele thema’s en met de uitgave van een Engels talig kwartaalblad, bestemd voor buitenlanders in Nederland. Ook zullen er meerdaagse partijcong ressen worden georganiseerd. Jansen meent dat de wijze waarop D’66 contact zoekt met de kiezers zich gunstig onderscheidt van de aanpak van andere partijen. Hij hekelde in dit verband de Texelse reden van CDA-fractielei- der Eelco Brinkman, waarin deze het kabinet de wacht aanzegde, en een werkbezoek van de VVD aan Gelderland, waarbij een nieuw standpunt over dijkverzwa ringen werd gepresenteerd. Volgens Jansen is hierbij sprake van ”een zeker opportunisme. Ie dereen begrijpt dat niet op een dijk of Texel een beslissing wordt genomen”. WADDINXVEEN - Op de ade in Zoetermeer p- zich niet alleen kwekerijen, maar ook Van Uden Internationaal Transport. Het bedrijf was tot voor kort nog bekend als Van Wijk, gevestigd achter het veilingterrein van Waddinxveen. Van Wijk is dit jaar overgenomen door het Lim burgse transportbedrijf Van Uden; per 1 juli is ook de naam gewijzigd. Onder de nieuwe naam heeft het transportbedrijf een doorlopende videopresentatie geïnstalleerd op de Floriade. De videopresentatie laat zien wat Van Uden in het algemeen te bie den heeft: transport en logistieke dienstverlening (opslag en distri butie). Eén van de onderdelen van Van Uden is Van Uden Flora, ge specialiseerd in het vervoer van struiken, bomen en planten. Juist dat onderdeel wordt toegelicht in de videopresentatie, die te vinden is in het Exposarium bij de Gan- zevoetvijver. ”We vormen daar een onderdeel tje van de grote expositie Neder land, Tuinbouw Distributieland”, vertelt een woordvoerder van Van Uden in Venlo. ”De hele bedrijfstak wordt daar vertegenwoordigd. Wij verwach ten overigens geen directe resulta ten van die presentatie op de Flo riade. Maar voor onze naamsbe kendheid zal het wel goed zijn”. Van Uden was vroeger vooral be kend als reder. Het respectabele bedrijf, dat al 150 jaar bestaat, was actief in de scheepvaart, bin nenvaart, overslag en havenopslag. "We zochten naar een verbreding en vonden een geschikte partner in Van Wijk, die al 150 vrachtwa gens had rijden. Nu hebben we alle soorten van transport en op slag in één hand”, aldus de woordvoerder van Van Uden. atie hebben de samenwerken de scholen een ontwikkelings plan opgesteld voor de ko mend^ jaren. Dit plan moet leiden tot het verder intensi veren van de samenwerking. Speciaal onderwijs moet de preventieve ambulante bege- eiding verzorgen op de scho en voor het voortgezet onder wijs, ter ondersteuning van de interne begeleiding. Hiervoor wordt op de speciale scholen een leerkracht voor een aantal taakuren vrijge maakt. De vervanging die hiervoor nodig is, wordt uit het budget van het samenwer kingsverband betaald. De aangesloten scholen voor voortgezet onderwijs worden in de gelegenheid gesteld één of twee leerkrachten door middel van een tweejarige cursus klaar te stomen voor interne begeleiding. De kosten van deze scholing, 4.130 gul den per cursus, worden ook door het samenwerkingsver band betaald. Op het programma staan ver der informatiebijeenkomsten voor de directies van scholen voor het voortgezet onderwijs, mogelijke opleiding van am bulante begeleiders en studie dagen voor de onderwii steams van de betrokken scholen. BOSKOOP - ’’Mulder Bos koop Holland NV, al 70 jaar en bekend all over the world”, zo staat het in een recent verschenen bedrijfs- overzicht. Een respectabele staat van dienst voor een bedrijf waarvan de wortels ooit in Waddinxveen lagen. Tegelijk met het bedrijf viert ook directeur K. Kra nenburg een jubileum. Eind 1992 begint H. Mulder sr. een constructiebedrijf in Waddinxveen. Hij legt zich voornamelijk toe op het fabri ceren van kinderfietsjes en boerenwagens. Aan het eind van de Tweede Wereldoorlog wordt het bedrijf nieuw leven ingeblazen en wordt daar naast in Boskoop Mulders fa briek van Rollend Materieel en Landbouwmachines ge sticht. Onder leiding van P. Mulder, zoon van grondlegger H. Mul der, wordt aan de Parklaan in het voormalige Flora-gebouw (hotel en tentoonstellings ruimte) de basis gelegd voor het nu wereldwijd opererende bedrijf. Door een tragisch on geval komt P. Mulder op 43- jarige leeftijd om het leven. Het bedrijf wordt al snel lan delijk bekend door de repara ties aan goederenwagens, wat bovendien flink wat arbeids plaatsen oplevert. Kort daar na arriveren ook de eerste personentreinen voor een op knapbeurt. Oudere Boskopers herinneren zich de grijze wa gens met de rode bies. Betonmolen ^ie. Dat geldt evenzeer voor fabrikage van bandtrans- portinstallaties voor onder gips, zand en be- Daarnaast komt ook de bouw tot ontwikkeling van specifieke apparaten als vacuümtanks voor de tijdelij ke opslag van agrarische pro dukten m bijvoorbeeld vei lingcomplexen en tanks voor de drinkwatervoorziening. Er valt heel wat op te knap pen, want in de vijf oorlogsja ren is hier weinig of niets aan gedaan. Oudere werknemers herinneren zich het werk als bijzonder onaangenaam. De wagons zaten dik onder het vet en vuilaanslag. De Boskoopse Mulder-vesti- ging gaat hiermee door tot on geveer 1952, tot de eerste be tonmolen in beeld komt. Van af die tijd specialiseert Mul der Boskoop zich als onder andere fabrikant van truck- mixers met anno 1992 een veelzijdig programma. Vanaf de ’Minf met een inhoud van 1,5 kubieke meter tot de Jum bo, ’s werelds grootste truck- mixer van 15 kubieke meter. Mulder ontwikkelt zich als trendsetter met haar ontwer pen en bijkomende technolo gie. Dat geldt evenzeer voor de fabrikage van bandtrans- portinstallaties voor onder meer kolen, tonmortel. Bij het vieren van een be- drijfsjubileum kan het niet uitblijven dat ook enkele per sonen een mijlpaal bereiken. Bij Mulder wordt dit effect nog versterkt door een uiterst gering personeelsverloop. Zo werd eind juni intern af scheid genomen x van P. Hoogerbrug. In 1949 begon nen als magazijnbediende, WADDINXVEEN/DEN BOSCH - De Centrale Volksbank (CVB), die ook in Waddinxveen aan de Willem de Rijkelaan een filiaal heeft, gaat definitief naar de SNS Bank. De eind juli begonnen fusiebe- sprekingen tussen de Centrale Volksbank (CVB) en de SNS Bank zijn met succes bekroond. Met terugwerkende kracht tot 1 januari van dit jaar wordt de CVB samengevoegd met de SNS Bank. Het gezamenlijke balanstotaal, op basis van de cijfers per eind vorig jaar, komt uit op 15,4 miljard gul den, zo uit de gezamenlijke be kendmaking. De CVB is afkomstig van de Re aal Groep. Dit concern, bekend van de reclame ’Foutje, bedankt’, ontstond in 1990 door een fusie van twee verzekeraars - Concordia en De Centrale - en drie banken - de CVB, de Hollandse Koopmans- bank (HKB) en de Algemene Spaarbank voor Nederland (ASN). Begin dit jaar bleek dat de samen voeging van de drie banken op problemen stuitte. De twee verze keraars zijn inmiddels wel succes vol in elkaar geschoven. Omdat de inpassing van de Hol landse Koopmansbank en de Al gemene Spaarbank wel goed ver liep, werd besloten voor de CVB een plaatsje buiten de Reaal Groep te zoeken. In eerste instan tie werd gesproken met de VSB Groep (Verenigde Spaarbank) uit Utrecht. Die gesprekken liepen op niets uit. Bij de CVB, die zich volledig richt op particulieren, werkten vo rig jaar 258 mensen. De bank telt 28 kantoren. Daarnaast beschikt de bank over ruim zes honderd parttime kantoorbeheerders, die hun kantoor vrijwel allemaal aan huis hebben. De bank heeft het de afgelopen twee jaar zwaar te verduren ge had. Over 1991 daalde de netto winst tot één miljoen gulden te gen drie miljoen over 1990. Over 1989 werd nog een nettoresultaat behaald van achttien miljoen gul den. De aan de CVB toevertrouw de middelen daalden vorig jaar van 2,39 miljard tot 2,33 miljard. Het werkgebied van de SNS Bank omvat half Nederland, waaronder het overgrote deel van de grensgebieden met Duitsland en België. De bank beschikt over een kleine driehonderd kantoren, elf kassierschappen en bijna twee honderd geldautomaten. De fusie van de CVB met de SNS Bank zal geen nadelige ge volgen hebben voor de in totaal ongeveer 2.400 werknemers. Na de fusie zal het eigen karakter van het CVB-agentennetwerk worden behouden. Het is Mulder echter niet al tijd voor de wind gegaan. Door het destijds gevoerde be leid werd in 1987 en 1988 fors verlies geleden. Bovendien werd het bedrijf in 1988 on verwacht geconfronteerd met een aanzienlijke aandelen overname door de gebroeders Van Mook uit Oosterhout, bouwers van staalconstruc ties. Aanvankelijk was sprake van fel verzet, daar men vreesde dat de arbeidsplaats van een groot aantal mensen aan een zijden draadje hing. De toenmalige burgemeester J.H. Reinders poogde te be middelen en niet zonder suc ces. Alle betrokken partijen gingen rond de tafel zitten en er werd een accoord bereikt. De aanvankelijke achterdocht heeft inmiddels plaatsge maakt voor wederzijds begrip en samenwerking. De net benoemde directeur Kasper Kranenburg kreeg de ruimte om het bedrijf uit de rode cijfers te halen. Dat luk te door een betere voorraadbe heer, een efficiëntere indeling van het bedrijf en doelmatiger werken al in 1988. Daarmee werd een positieve lijn inge zet. Henk Rentes hoopt eveneens na veertig dienstjaren gebruik te kunnen maken van de VUT-regelng. Hij startte eveneens als bankwerker bij Mulder, maar werd al snel leermeester bij de toen nog bestaande eigen bedrijfs- school betrokken. In 1979 werd Rentes expeditiechef waarna in 1990 zijn benoe ming volgde tot Hoofd alge mene zaken en milieu. In de tussenliggende periode ontwierp hij voor Mulder een grondmenger voor het op rati onele wijze mengen van speci ale grondsoorten voor het kweken van bloemen, planten, heesters en bomen. BOSKOOP - Mulder Boskoop NV (fabrikant van truckmixers, beton- en bandtransportinstallaties en specifieke apparatenbouw) heeft in het eerste halfjaar van 1992 een netto omzet behaald van ƒ9,5 miljoen, terwijl die in dezelf de periode van 1991 ƒ10,3 mil joen beliep. Het resultaat uit gewone bedrijfs uitoefening vóór belasting be draagt ƒ574.000,-, tegenover ƒ491.000,- over hetzelfde tijdvak van 1991. Het resultaat na belastingen is ƒ413.000,- winst, over hetzelfde tijdsbestek van 1991 was die ƒ301.000,-. Dit is een stijging van 37%. De verdere verbetering in het re sultaat is het gevolg van de nieu we bedrijfsfilosofie die door de Raad van Commissarisen en Di- rektie sinds 1988 is ingevoerd, na melijk zorgen voor een solide fi nanciering van de onderneming Bertus van Drunen gaat na 40 dienstjaren binnenkort ook gebruik maken van de VUT- regeling. Deze Boskoper be gon als machinebankwerker bij Mulder. Na diverse andere funkties te hebben doorlopen werd hij in 1988 produktie- chef. Daarvoor had nij enkele 1-de leiding bij de grote -in Saoedie-Arabië en Algerije. Hij leverde een bijdrage aan de ontwikkeling van diverse produkten, waaronder een ef ficiënt ontwerp en de uitvoe ring van een containerbatch- installatie voor betonmortel, specifiek ontwikkeld voor de exportlanden. Buiten zijn werk om is Van Drunen verder aktief bij het opleiden van leerlingen en be geleider van praktijkstages. Tussendoor zag hij nog kans gedurende veertien jaar lid te zijn van de Ondernemings raad en bedrijfsbrandweer. Die beide funkties zijn inmid dels verwisseld voor de EHBO en het lidmaatschap vande Veiligheidscommissie. Rentes WADDINXVEEN - Het meentebestuur van Waddinxveen gaat met de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen praten over het nieuwe winkelhart. In een brief aan de gemeente had den de georganiseerde platte landsvrouwen zich onlangs tegen een winkelcentrum aan de noord kant van de Kerkweg-Oost ver klaard. Bovendien verbaasden ze zich er over dat het gemeentebestuur met de grootste vrouwenorganisatie in Waddinxveen nog nooit contact had gehad over de centrumont- wikkeling in dit Gouwedorp. Buiten het werk voelt Rentes zich sterk bij het maatschap pelijk leven "betrokken. Zo is hij vanaf 1972 bestuurslid van de Industriebond CNV, zit hij sinds 1978 in de On dernemingsraad, sinds 1982 aktief voor het CDA. Eerst als raadslid, nu als bestuurslid. Daarnaast was hij ouderling van de Gereformeerde kerk en penningmeester van buurtver eniging ’t Zuiden. Directeur K. Kranenburg wat later leerling bankwerker/monteur en hij bekleedde nog een aantal an dere funkties binnen het be drijf tot hij uiteindelijk af scheid nam als technisch in koper in de ruimste zin van het woord. Hij maakte ge bruik van een vervroegde uit tredingsregeling en ontving bij zijn 40-jarige jubileum een Koninklijke onderscheiding, mede op grond van zijn ver diensten vor kerkelijlte en maatschappelijke instellin gen. Ook werd hem bij die ge legenheid een gouden onder scheiding door de Kamer van Koophandel toegekend. Op 28 augustus zullen nog vier medewerkers informeel worden gehuldigd. Dat zijn oud-Boskoper Peter de Bruin, nu wonend in Rotterdam. Hij startte 25 jaar geleden als leerling bankwerker/electrotechnicus en is nu all-round meewerk end voorman. REGIO - Door samen te wer ken willen Goudse en Wad- dinxveense scholen voor voortgezet onderwijs leerlin gen met achterstanden of te verwachten achterstanden in het voortgezet onderwijs zo goed mogelijk opvangen. Bij deze vorm van samenwerking zijn betrokken het Delta Col lege in Gouda, de Prof. Kohn- stamm Mavo in Waddinx veen, de Goudse Scholenge meenschap. De Slalom en de Frans Lareberschool, beide in Gouda. Alle betrokken scholen vor men al sinds 1989 een samen werkingsverband, sinds 1 au gustus van dit jaar de Goudse Scholengemeenschap. Deze samenwerking is onlangs ver der uitgediept, wat leidde tot de conclusie dat de verwachte behoefte aan een 1991 inge steld consultatie-team is uit gebleven. Daarom is besloten dit team op te heffen. Een evaluatie heeft voorts ge leid tot tevredenheid over de door de stichting Stimulans gegeven cursussen. Voorts is geconstateerd dat alle deelne mende scholen stappen heb ben gezet tot het invoeren van een begeleidende structuur voor leerlingen. Naar aanleiding van de evalu- hoort ook thuis in het rijtje van jubilarissen. Ook hij is al 40 jaar aktief voor het bedrijf, maar denkt niet over ver vroegd uittreden. Kranenburg heeft in die veertig jaar alle facetten van het bedrijf leren kennen. In 1952 trad hij in dienst als timmerman/treinenbouwer. Als telg uit een gezin met ne gen kinderen was hem door zijn ouders voorgehouden dat hij er wat voor moest doen, om wat te bereiken. Deze goe de raad heeft Kranenburg in zijn oren geknoopt. Als klein jochie ging hij in de hongerwinter van 1944-’45 op jacht naar voedingsbonnen, sprokkelde kolen langs de spoorbaan en haalde schillen op om ze te verkopen aan de boeren. Uit een krantenwijk wist Kranenburg ook het maximale rendement te ha len. Na lezing door de abon nementhouders werden de kranten en tijdschriften weer vrolijk opgehaald en doorver kocht als verpakking voor bloemen of vis. Dezelfde energie legde hij ook aan de dag bij het volgen van diverse cursussen in de avonduren, waardoor hij al snel steeg op de hiërarchieke ladder bij Mulder. Hij stond achter de tekentafel, was ar beidsanalist, daarna produk- tieleider, hoofd organisatie en algemeen bedrijfsleider. In 1987 werd hij tot algemeen di recteur benoemd. Door zijn grote technische er\ theoretische kennis heeft Kranenburg in de afgelopen veertig jaar aan de basis ge-, staan van een groot aantal spectaculaire projekten in binnen- en buitenland. Zo is hij ondermeer verantwoorde lijk voor de orderverwerving en uitvoering van het 24 mil joen gulden kostende Maas- vlakte-projekt, de rollenbaan voor de grote mattenfabriek bij de Oosterscheldewerken en de speciale bekistingsappara- tuur voor de Cosway Dam in het oliestaatje Bahrein. Kranenburg is vooral de laat ste jaren veel onderweg voor het verwerven van orders, met name in het Midden-Oosten en Afrika. Maar nooit zal hij onvoorbereid naar die landen gaan. Gedegen studie vooraf over de cultuur van een be paald land of landstreek, ge ven hem een voorsprong bij de onderhandelingen. Daarbij houdt hij altijd in het achter hoofd dat de werknemers in Boskoop in grote mate afhan kelijk zijn van de te voeren onderhandelingstaktiek. Eer lijk blijven, vertrouwen geven en geduld bewaren zijn voor hem belangrijke instrumen ten. Toch weet Kranenburg naast zijn werk tijd te vinden voor een aantal neven-aktiviteiten op kerkelijk, maatschappelijk en sportief gebied. Voorts houdt hij zich bezig met vrij willigerswerk, fotografie en tuinieren. Stilzitten kan Kranenburg niet, dat zal hij ook in de toe komst niet doen wanneer hij afscheid neemt. Er wordt nog niet echt over zijn opvolging gedacht, maar Kranenburg is er van overtuigd dat men daarin, via de Raad van Com missarissen, uitstekend zal slagen. i\

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 19